Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13951) Bjørgersson válasza daczkó (#13950) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Esetleg valamelyik Linux topik? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13952) daczkó válasza Bjørgersson (#13951) üzenetére


daczkó
aktív tag

Ja már feltettem ott, de oda sem igazán való mert az szoftveres, nekem pedig hardveres kérdésem van, amire nem utolsó sorban épp egy linuxot szeretnék feltenni.

Mintbox 2-n gondolkodtam, de sehol sem lehet venni

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#13953) Bjørgersson válasza daczkó (#13952) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem igazán vagyok otthon a témában, mini PC = HTPC?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13954) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Hátha belebotlik valaki az általam keresett cikkbe, amit egyszerűen nem találok. A nyáron Ausztriába szeretnénk menni nyaralni, és ez a cikk összefoglalta a top akárhány kiránduló helyet/turista útvonalat. Nem mindegyik Ausztriáról szólt, azt hiszem voltak benne magyar helyek is, de ebben már nem vagyok biztos. A lényeg, hogy az egyik egy osztrák hely volt, ahol a túraútvonal egyes részein olyan sziklafalon kell felmenni, aminél a sziklafalon direkt voltak láncok bevésve, hogy azon kapaszkodjon az ember. A cikkben azt is írták, hogy milyen szintű az adott útvonal, ezt akár még gyerekekkel is leküzdhetőnek írták. Biztos vagyok benne, hogy az Indexen olvastam, de nagy valószínűséggel valamelyik blogból került ki a címlapra. A dátumban már nem vagyok biztos 2014 december előtt lehetett valamikor maximum 1 évvel korábban. Már próbáltam az Index keresőjét, de ott sem jártam sikerrel. Esetleg valaki hozzám hasonlóan olvasta az adott cikket, és be tudná linkelni? :) Az is jó lenne már, ha esetleg ez az osztrák turista útvonal meglenne valakinek.. :D
Előre is köszi. :R

(#13955) EmberXY válasza pepe091 (#13954) üzenetére


EmberXY
addikt

Netán erre gondoltál?

Up the Irons!

(#13956) pepe091 válasza EmberXY (#13955) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen!! Nagyon köszönöm! :R :R :R

(#13957) EmberXY válasza pepe091 (#13956) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit. Ez felelt meg a legtöbb paraméternek azok közül, amiket megadtál, gondoltam hátha... :D

Up the Irons!

(#13958) rii


rii
nagyúr

sziasztok

találtam egy rakat régi audilyo kazettát
hogy lehetne a leggyorsabban törölni a tartalmukat?
nincs kedvem 20 kazettát végigtörölgetni deck-kel

valami jó kis mágnes? vagy nagy ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13959) EmberXY válasza rii (#13958) üzenetére


EmberXY
addikt

Miért akarod törölni? Ha fel akarsz venni rájuk, a felvételkor törlődik úgyis, ha meg nem kellenek, akkor dobd be őket a kazánba/kályhába szvsz. :D

Up the Irons!

(#13960) rii válasza EmberXY (#13959) üzenetére


rii
nagyúr

kellenek :)
nagyon örülökm, hogy megtaláltam őket ... mindenféle falya kazetta ... 80-as éveből ...
kályha nem játszik .-) meg felvenni se akarok .-)

csak dísznek szeretném ... unokatesóméké voltak ... oszt nem tudom van-e rajta magánanyag ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13961) Nordik


Nordik
őstag

Ha veszek egy néhány szál rózsából álló csokrot és 3-4 órán keresztül a kocsiba van ami parkolhat is a hidegbe lesz valami baja? Nem értek a virágokhoz és haza már nem tudnám hozni. :D

(#13962) EmberXY válasza rii (#13960) üzenetére


EmberXY
addikt

Hirtelen ezt találtam, itt aztán van minden, 5 tonnás mágnestől az izzítókemencéig, de leghatásosabbnak a "normál" törlést írják...

Up the Irons!

(#13963) Rivaul válasza rii (#13960) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem tedd egy rongyba és rakd fél percre a mikróba. Winyóknál beválik akkor gondolom itt is :)) Bár lehet felgyújtasz mindent a faxba :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13964) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Tudja valaki, hogy ez milyen növény?

(#13965) marilllyo válasza Cathfaern (#13964) üzenetére


marilllyo
veterán

Szerintem ez retekcsíra de nem túl éles a kép... és kellene az illata meg az íze is.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13966) Cathfaern válasza marilllyo (#13965) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Retekcsíra szinte kizárt, teljesen más levelei vannak (megjegyzem, nálam teljesen éles a kép :F) Itt egy másik kép: [link], illetve itt van még több: [link]. Ezen az oldalon "heart-shaped grass" néven fut, de ilyen növény google alapján nem létezik :) Illetve tippem szerint nem is fű, igazából pont ezt akarom kideríteni.
Sajnos a fentiekből adódóan nincs nálam a növény, szóval szag / íz infót nem tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

(#13967) marilllyo válasza Cathfaern (#13966) üzenetére


marilllyo
veterán

Igaz lehet. Telóról néztem...valamiért szarul töltötte be a képet. :D

De most így rákerestem gágülön a retekcsírára.

Első blikkre még az is lehetett volna.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13968) krizmo_ válasza Cathfaern (#13964) üzenetére


krizmo_
addikt

Szerintem erre hasonlít: ruccola csíra

Bár, elég sok növény csíráztatása "divat" manapság. És néhányuk elég hasonlóan is néz ki ebben a szakaszban.
Amúgy dísznek szeretnéd, vagy megenni?

(#13969) Cathfaern válasza krizmo_ (#13968) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csak dísznek.

(#13970) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

vtx3d gyártói zsír új vga ventit hol lehet venni?

(#13971) gygabor88


gygabor88
tag

Az Országos Széchenyi Könyvtár adatbázisában pontosan mit jelent az, ha egy könyv nem forgalmazható? A könyv elvileg a raktárban van (egypéldányos), a raktári azonosítója és a dokumentumforgalmazási szabályzat szerint A-D olvasójegyesek számára szabadon forgalmazható (C-s olvasójegyet kapnék), mégis az online központi katalógus szerint nem forgalmazható.
Holnap mennék beiratkozni és szeretném tudni, hogy egyáltalán kiadják-e nekem a könyvet 1 órára, hogy beleolvassak.

[ Szerkesztve ]

(#13972) Bjørgersson válasza bobalazs (#13970) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Weboldalukon nincs valami e-mail cim, ahol tudsz nekik irni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13973) minek?:S


minek?:S
őstag

Hali.

Sürgős kérdés.

Kossuth-ék korában hogy köszöntek egymásnak az emberek?

Sztori:

Törire kell csinálnunk egy újságot és kell benne lenni egy interjúnak Széchenyivel, de az hogy "Jó napot" az azért még sem olyan régies, pláne nem Grófnak. Viszont nem sokat foglalkoztam azzal a korral, hogy hogy köszönhettek.

Valakinek valami? :))

Üdv.:M.

(#13974) krizmo_ válasza minek?:S (#13973) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Ajánlom figyelmedbe A Hídember című filmet, nézd meg és könnyebben megírod majd. ;)

(#13975) minek?:S válasza krizmo_ (#13974) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm, megnézem mindenféleképpen. :R

Az a baj, hogy ezt nekem ma be kéne fejeznem. Én csak a "fő" szerkesztő vagyok. 5 fős csoportból én vállaltam az újság összeállítását és kidolgozását, a többiek a témákkal foglalatoskodtak és eléggé elhúzták. :(

Nekem még Kossuth cikke is kéne az első pesti iparműkiállításról, de sehun nem találtam, esetleg erre valami ötlet? :(

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#13976) Bjørgersson válasza minek?:S (#13973) üzenetére


Bjørgersson
félisten

*Kossuthék

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13977) minek?:S válasza Bjørgersson (#13976) üzenetére


minek?:S
őstag

Igen igen... elnézést :B full kivagyok... influenza meg a sürgetés .. :(

Esetleg valami tipped a kérdéseimre?

Üdv.:M.

(#13978) Rivaul válasza minek?:S (#13977) üzenetére


Rivaul
addikt

kovy29 elküldte nekem privátba a tippjét. Ő nem meri írni mert nem szeretné ha azt hinnéd viccel. Nah szóval: akkoriban az volt a szokás hogy találkozókor kerestek egy eldugottabb helyet és finoman megemelték egymás zacsiját nyelvvel. Ezzel fejezték ki meglehetőse bensőséges kapcsolatukat! A bal gojzli az igazán bizalmas helyzetekre volt, a jobb pedig a kicsit kimértebb tárgyalások alkalmával került használatba. :DDD :)) :K Remélem most már érted miért is olyan fontos figyelni az iskolában ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13979) donmackó válasza Rivaul (#13978) üzenetére


donmackó
őstag

;] Ha nem lenne nyakig spoiler menne az aranyköpések közé.

Release the cable hounds!

(#13980) Bjørgersson válasza Rivaul (#13978) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez nem tipp, tény kérem szépen. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13981) EmberXY válasza minek?:S (#13977) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez az egyik beszéde, amit Szegeden mondott, ebből kiderül a szóhasználata.

Rivaul: Ez annyira tróger volt, hogy le a kalappal. :DDD

Up the Irons!

(#13982) minek?:S válasza Rivaul (#13978) üzenetére


minek?:S
őstag

Kapjátok be :'DDDDDD

EmberXY

Szóhasználat pipa. Köszi.

Mostmár akkor csak a cikke kéne az ipari kiállításról. de az sürgősen, mert másfél órám van megcsinálni :'D help me please :D

Üdv.:M.

(#13983) rii


rii
nagyúr

sziasztok

mézesteás kérdésem lenne

rodadtúú begfáztam
pénteken a torkom mart ... szombat-vasárnap is ...
hétfőn már csak az orrom folyt asszem ... ma meg már a torkomnak semmi baja ... csak elhasználtam -szó szerint - 50 db pzs-t ....

aszonták, hogy a forró teába tett méz elveszíti minden jótékony hatását ... de ha addig hagyom kihülni, míg már iható, akkor a méz is mehet bele?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13984) rii válasza rii (#13983) üzenetére


rii
nagyúr

nnnnnnna

ezt adta a google:

Az valóban igaz, hogy nem szabad a forró teába mézet önteni mert akkor mérgező anyagok szabadulnak fel?

" .... Igen! 42 Celsius foknál melegebb ételbe téve a mézet a benne levő méhviaszból toxinok szabadulnak fel.
Kedves előző! Gondolom hallott már arról, hogy nagyon sok olyan anyag létezik a földön, ami csak hő hatására lép kölcsönhatásba egy másik anyaggal, vagy olyan, ami szintén hő hatására két, vagy több másik anyaggá bomlik le? Ha nem, a biokémia többek között erről szól.
A méz egy nagyon összetett anyag. Vannak benne vitaminok (amik magas hőfokon szintén lebomlanak), ásványi anyagok, baktériumok (Botulizmus kórokozója), fehérjék (magas hőfokon kicsapódnak), antibiotikus hatású anyagok és még rengeteg minden. A fekete tea ráadásul igencsak savas, így még inkább felesleges mézet tenni bele és várni a méz jótékony hatásait...
A meghűlésre nagyon jó bármilyen folyadék, ami nem alkoholos, és nem savas. Ha valaki lázas, inkább langyos, hűvös folyadékot igyon (pl szobahőmérsékletű szénsavmentes ásványvíz). Ha nincs láz, érdemes meleget inni, de forró italt meglehetősen veszélyes inni, főleg, ha az ember amúgyis beteg. A forró ital leégeti a száj, nyelőcső nyálkahártyáját, így szabad utat enged a kórokozóknak a szervezet felé. A fertőtlenítést így nem lehet hatékonyan megoldani. Erre való a méz!
Egyszóval, teát tessék langyosan, melegen inni, a mézet meg tessék a kenyérre kenni, vagy kanállal enni a tea mellé. .... ."

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13985) krizmo_ válasza rii (#13983) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Mehet a meleg teába a méz, csak ne legyen forró/forrásban lévő a tea. Ha ihatóra lehűl tedd bele nyugodtan a mézet.

(#13986) Vakegérke válasza rii (#13984) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amondó lennék, hogy (ha bírod,) egyél sok fokhagymát. Ettől még a mézes teát ihatod nyugodtan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13987) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Volt már valakinek köröm levétele? Áprilisban lefogják szedni mindkét lábamon a nagylábujjamon levő körmöt. Megtudnátok mondani, hogy körülbelül mennyi idő után tudok rendesen járni utána? Naponta szoktam 11 km erőteljesen gyalogolni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13988) Bjørgersson válasza Kékes525 (#13987) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Körömbenövés?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13989) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

Vakegérke: immmmádom a fokhagyát .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13990) marilllyo válasza Kékes525 (#13987) üzenetére


marilllyo
veterán

Azonnal. Az csak addig fáj amíg rajta van a problémás köröm. Kb. mint a fájó fog esete.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13991) Rivaul válasza marilllyo (#13990) üzenetére


Rivaul
addikt

A gyökérkezelés vagy húzás utána is kibaxottul fáj :W :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13992) marilllyo válasza Rivaul (#13991) üzenetére


marilllyo
veterán

Nekem vették le körmömet. Volt egy kis balesetem... Addig fájt csak míg rajta volt. Utána mintha elvágták volna.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13993) Bjørgersson válasza Rivaul (#13991) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem egyszer sem fájt húzás után, pedig négy fogamat is kihúzták. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13994) Kékes525 válasza Bjørgersson (#13988) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, gomba. Azonkívül, hogy csúnya nincs más tünete. Nem fáj, nem viszket, semmi, csak csúnya.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13995) Rivaul válasza Bjørgersson (#13993) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem kivésték az állkapcsomból... Az 1 hétig még fáj :O

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13996) Kékes525 válasza Rivaul (#13995) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is volt egy hasonló esetem. Beletört a fúró és rezekciót (gyökércsúcscsonkolás) csináltak 3 fogamnál. Nagyon fájt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13997) Bjørgersson válasza Rivaul (#13995) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na igen, orvos és hentes orvos közt is van különbség. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13998) donmackó válasza Kékes525 (#13987) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem csak olyan volt hogy munkahelyi baleset miatt leszakadt a jobb nagy lábujjamról a köröm. Kb. 2 napig volt kellemetlen, utána megszoktam. Egy biztos hogy zoknit nem húzhatsz a lábadra, és körmöd kb. 1 hónap múlva fog vissza nőni.

Release the cable hounds!

(#13999) rii


rii
nagyúr

ha a forró teával sem jó szétégetni a torkot

akkor az inhalálás milyen formában jó?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14000) Vakegérke válasza rii (#13999) üzenetére


Vakegérke
veterán

Forralsz vizet egy fazékban, forrás után leveszed a gázról. Egy marék kamilla nem árt, ha dobsz bele. Úgy teszed le, hogy kényelmes legyen, és egy törölközővel "barlangot" alakítva a fejeden a fazék fölé hajolsz. Csak óvatosan, a gőz is tud égetni. A lényeg az, hogy a (minél melegebb) gőzt lélegezd be.

Szerk: Zsepi feltétlen legyen nálad. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.