Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14701) #81999360 válasza moonguru (#14700) üzenetére


#81999360
törölt tag

Köszi, nem tudom, hogy nem találtam ilyen topikot, pedig tényleg kerestem! :K

(#14702) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

sziasztok, Angliából - Magyarországra szeretnék utalni, TRANSFERWISE segítségével!

nos, már a végén járok az utalásnak, mikor a kártyáról fel kellene tölteni a pénzt a transferwise-re debit card vagy bank transfer segítségével.
debit carddal szeretném, viszont ilyen üzenetet kapok:

Lloyds Bank ClickSafe protects your card against unauthorised use online at no cost.

The purchase you are making cannot be completed at this time.

Mi lehet a hiba? A kártyán van pénz több amit utalni szeretnék..
köszi

(#14703) marilllyo


marilllyo
veterán

Munkahelyemre egyre többet kell magammal hoznom a laptopomat. Az a gondom, hogy azért hébe-hóba mászkálnak vendégek. Egy ilyen kensington zár ér valamit?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14704) philoxenia válasza marilllyo (#14703) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól függ mihez zárod hozzá....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14705) hyperspace válasza kornyiktamas (#14702) üzenetére


hyperspace
őstag

A ClickSafe-fel kell elhihetni, hogy a tiéd a kártya. Lehet kell regisztráció, vagy valami hasonló.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#14706) moonguru válasza kornyiktamas (#14702) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ezt a szolgáltatóval kell megbeszélned!

Én más megoldásokat használok, de mindegyiknél vannak bizonyos korlátozások, amik le is vannak írva!

Monitor Guru!

(#14707) kornyiktamas válasza hyperspace (#14705) üzenetére


kornyiktamas
aktív tag

igen igen rájöttem, hogy ez a clicksafe valami akadályoz.. hogy kell elhitetni? nem kér semmi olyasmit csak a cvv kódot meg ezeket..

nem lehet ezt kikapcsolni valahogy?

(#14708) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Van külön fogyókúrázós/diétás topik?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#14709) krizmo_


krizmo_
addikt

Nem tudja esetleg valaki, hogy ennek mi a magyar neve?: [link]

(#14710) #65675776 válasza krizmo_ (#14709) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kötegelő.

[ Szerkesztve ]

(#14711) pocokxx válasza #65675776 (#14710) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Vagy gyorskötöző.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#14712) krizmo_


krizmo_
addikt

(#14710) daa-raa , (#14711) pocokxx- köszönöm szépen! :R

(#14713) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Oroszországi vízummal kapcsolatban lenne kérdésem. Van valami külföldi utazgatós topik vagy vízumos vagy bármi hasonszőrű? Esetleg van itt valaki, aki valamennyire képben van ezzel a dologgal kapcsolatban?

(#14714) marilllyo válasza fraba (#14713) üzenetére


marilllyo
veterán

Rengeteg orosszal dolgozok együtt. Mi a kérdés?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14715) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Üdv! Miért kaptam azt az üzenetet hogy majdnem 9 hónapi ki vagyok tiltva? Nem tettem semmi törvénybe ütközőt, sosem verek át senkit.. Most páran a Hardveraprón szépen azt hiszik a számat jártatom hogy vennék ezt azt, közben meg be se tudok lépni.. Ez azért elég kellemetlen volt. Mindegy, azért köszi hogy megoldottátok! Van külön Hardverapróval kapcsolatos email cím amin ilyen esetben érdeklődni lehet a helyzetről?

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#14716) Bjørgersson válasza --HARDCORE-- (#14715) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések-válaszok

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14717) --HARDCORE-- válasza Bjørgersson (#14716) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Köszönöm! :R Bár Itt is csak belépés után tudnék kérdezni. Egynél több regisztráció meg nem hiszem hogy megengedett. És ha ki vagyok tiltva - akár csak technikai okok miatt is - akkor esetleg valami más elérhetőség?

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#14718) Jorus válasza --HARDCORE-- (#14717) üzenetére


Jorus
nagyúr

Most is be vagy lépve, ennél beljebb nem kell, hogy írj a linkelt topicba.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14719) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Van olyan térkép progi amin adott útvonalon végigkattintgatva megmondja milyen hosszú az útvonal?
Futottam terepen és amikor leállítottam a program azt írta ukrajnától kezdve bulgáriában mindenhol jártam.
Mivel sokat futottam szeretném tudni mennyi az annyi.

Mr.Brightside

(#14720) --HARDCORE-- válasza Jorus (#14718) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Nyilván mostmár nem gond, mert javították a problémát. Szerencsére. De ha nem tudok belépni, akkor kb semmit nem tudok kezdeni. :/

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#14721) Pocee válasza Pocee (#14719) üzenetére


Pocee
senior tag

megvan,tárgytalan.

Mr.Brightside

(#14722) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok!
Nem nagyon találtam aktív fórumot, amibe ez a kérdés passzolna. :) Van pár Gmail.com-os e-mail címem. Nem szokásom megadni ész nélkül őket. Többségüket csak 1-1 adott oldalhoz használom, mégis szinte mindegyikre kb fél éve már naponta jönnek ezek a keresztnevekből (újabban vezeték név is van) generált Spamok. Ennyire pofátlan kéretlen levelekkel még nem találkoztam. Eddig tudtam szűrőket létrehozni, de ezek ellen nem lehet. Random feladó, név és címek.
Nincs valami normális ötlete valakinek? (megszüntetni nem akarom) Gmail szerencsére jól felismeri, de azért szokott olyan lenni, amikor valami olyan levél is odakerül, ami nem az. Eddig ezeket könnyen megtaláltam, de most 50-60 szemetet kell átnézni (pár nap alatt), hogy nincs-e közte valami. :((

(#14723) Jorus válasza --HARDCORE-- (#14720) üzenetére


Jorus
nagyúr

Emailt célszerű írni ilyen esetben vmeik moderátornak, házigazdának.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14724) EmberXY válasza Krystal_s (#14722) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig van aktív topikja: [link].

A spam-ekkel nem tudsz mit kezdeni, szűrőt nem lehet rájuk állítani, mert mindig más és más paraméterekkel érkeznek, ezért van a spam szűrő, ami jó eséllyel egybegyűjti ezeket. Hogy ki mennyit kapjon, szerintem már nem lehet befolyásolni, ha egyszer betaláltak, be fognak többször is, más kérdés, hogy kit mennyire hat meg. Én pl. nagyon ritkán nézek bele, nem zavar az se, ha több száz van benne, folyamatosan törlődnek a régebbiek, manuálisan törölgetni csak sziszifuszi munka lenne. Jó eséllyel elmondható, hogy ami oda kerül, nem véletlen van ott, néhány eset lehet kivétel, pl valamilyen meghívó, vagy tömeges hírlevél, stb, de szerintem nagy általánosságban jól működik a szűrés.

Up the Irons!

(#14725) föccer válasza --HARDCORE-- (#14715) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg nem voltál kitiltva. Legalábbis az adminisztrációban semmi nyomát nem tlaálom ennek a 9 hónapnak.

üdv,

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14726) rii


rii
nagyúr

szisztok

had kérdezzem meg itt is,hogy google-ben lehet úgy keresni, hogy ha gyümölcsöst szeretnék nézni Tökölön, Szigszentmiklóson, Szigetcsépen, meg még sok máshol, akkor azt meg lehet csinálni egy kereséssel, vagy be kell írkálni a helységneveket egyesével, és külön keresés mindegyik?

gyümölcsös tököl: 606.000
+
gyümölcsös szigetszentmiklós: 32 000
= 638 000 (az azonnali kérdések topikban ezt elszámoltam)
-------------------------------------------------------------------------
gyümölcsös tököl, szigetszentmiklós: 492 000
gyümölcsös tököl szigetszentmiklós: 487 000
gyümölcsös tököl+szigetszentmiklós: 494 000
"gyümölcsös" Tököl Szigetszentmiklós: 247 000

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14727) marilllyo


marilllyo
veterán

Hogyan fogalmaznátok meg szépen diplomatikusan azt, hogy ...

A megvásárolt bérlet átruházható viszont pénzvisszafizetés nincs. Nem vásároljuk vissza.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14728) Borote


Borote
addikt

Sziasztok! Van bármi tippetek hol és hogyan érdemes aranyláncot eladni? Törtaranyként valószínűleg menne, de ha nem muszáj, akkor nem zúzda áron kellene eladni egy hibátlan nyakláncot.
OLX, vatera... ezeken kívül?

(#14729) pocokxx válasza marilllyo (#14727) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem ennyi elég. A megvásárolt bérlet szabadon átruházható, azonban visszavásárolni nem áll módunkban. Megértésüket köszönjük.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#14730) rii


rii
nagyúr

sziasztok

a 2. alkalom is ingyenes még a kéménysperőknél?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14731) pjen válasza rii (#14730) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy én tudom az első sem,legalábbis tavaly még fizetni kellett.Nem rögtön hanen a víz számlával jött.

(#14732) donmackó válasza rii (#14730) üzenetére


donmackó
őstag

Nem ingyenes. Egyébként meg is csinálta vagy csak aláíratta a papírt? Nálunk járt egy szépen öltözött csávó hogy kéményseprés van a faluban. Mutatom neki a kéményt hogy ott van lehet neki állni és söpörj (6-8 éve nem használjuk mert a kombicirkónak van saját kivezetése). Azt mondta hogy biztos hogy nem kell söpörni, itt és itt írjam alá. Mondtam hogy majd ha meg van csinálva a kémény, addig sorry nem írok. Erre ő elment hogy majd később visszajön, azóta sem volt. Hátha majd az idén megint az jön. ;]

Release the cable hounds!

(#14733) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Telefonon rendeltem az egyik webshoptól egy pulóvert, azonban a mérete nem jó. (mellbősége, a háton mért hossz, ill. a ujjhossz jó). Írtam a webshopnak, hogy az egy számmal nagyobbnak elküldenék a méreteit, mert lehet az már nagy lesz. Nem válaszoltak, így ma felhívtam őket. Azt mondta, akivel beszéltem, hogy hamarosan elküldi a méreteket, és mondott valami olyasmit is, hogy elállni nem tudok, ha jól értettem.
Ilyen esetben is jár a 14 napos elállás nem?
Ezt találtam telefonos, netes rendelésre, de ebben meg 14 nap nem is szerepel:

"A fogyasztó elállási jogát
a) termék értékesítésére irányuló szerződés esetében a termék kézhezvételének napjától, ha eddig az időpontig nem kapott írásbeli megerősítést, ennek kézhezvételétől számított nyolc munkanap elteltéig, legfeljebb azonban a termék kézhezvételének napjától számított három hónap elteltéig,"

Forrás: [link]

Akkor, most hogy is van ez?!

Köszi!

(#14734) gzbotii válasza Csabaaa21 (#14647) üzenetére


gzbotii
veterán

Míg őstsg Nem lesze, addig Nem írhatsz a fórumra

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14735) SOAD19 válasza gzbotii (#14734) üzenetére


SOAD19
addikt

Lehagytál egy smileyt, nem?! :P

(#14736) EmberXY válasza SOAD19 (#14733) üzenetére


EmberXY
addikt

Itt egy részletesebb leírás, hátha ez segít, bár ez konkrétan az internetes vásárlásra vonatkozik, de ha webshop-ból rendelted, gondolom annak minősül.

Up the Irons!

(#14737) SOAD19 válasza EmberXY (#14736) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

Időközben megtaláltam azt a rendeletet, ami kellett nekem (45/2014 Korm. rendelet - a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól1).
Ebben le vagyon írva, hogy a távollévők közötti szerződés (ebbe a telefonos rendelés is beletartozik) esetén a vevőt megilleti a 14 napos elállás joga.

(#14738) SOAD19 válasza SOAD19 (#14737) üzenetére


SOAD19
addikt

Amúgy nem is telefonon, hanem mail-én keresztül rendeltem, nem tudom miért írtam, hogy telefonon.

(#14739) Rivaul


Rivaul
addikt

Használatba lett véve egy nagyon szép cca 70 éves szekrénysor. Ki mostam flóraszepttel és gőztisztítóval is masszívan áttoltam. Ennek ellenére iszonyat öreg nénje bukéja van belül. Valamivel el lehetne tüntetni a "szagot" hogy a ruháimba ne kelljen a saját nagyapámnak éreznem magamat? :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14740) föccer válasza Rivaul (#14739) üzenetére


föccer
nagyúr

Asztalosok topikjába menj át, hátha adnak valami jó ötletet, de szerintem nem fogod tudni kiűzni a szagokat.. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14741) philoxenia válasza Rivaul (#14739) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a naftalin holtbiztos megoldás, de attól még öregapámosabb lesz...
Tökéletesen ki kellene szárítani belül, ha dohos állott szagról van szó. Gondolom napra nem lehet kitenni, így mondjuk enyhe fűtés + ventillátorral és a nedvesség lecsapódásának megakadályozása. Esetleg illóolajok tartós napokig tartó párologtatása, de ha dohosság van, az csak elfed.
Utána a szag visszatérése ellen érdemes illatosítást vagy mondjuk nedvszívó anyagokat használni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14742) Rivaul válasza philoxenia (#14741) üzenetére


Rivaul
addikt

Por száraz az egész szekrény. Nem doh szag hanem olyan öreg fa szaga van inkább :S

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14743) philoxenia válasza Rivaul (#14742) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor a legjobban szárított dohánylevelekkel járnál szerintem....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14744) gzbotii válasza SOAD19 (#14735) üzenetére


gzbotii
veterán

Komolyan gondoltam

;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14745) --HARDCORE-- válasza föccer (#14725) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Jorus: Köszönöm! :R

föccer: kép

Most is alig tudtam belépni... :(

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#14746) EmberXY válasza --HARDCORE-- (#14745) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet, hogy a "környékeden" tiltottak ki egy konkrét IP-t, de mivel dinamikus, néha te kapod meg azt? Ilyen lehetséges egyáltalán? :F

Up the Irons!

(#14747) moonguru válasza EmberXY (#14746) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Úgy van ahogy írtad!

Ennél már csak az volt a szebb mikor Komáromban egy "NAT-toló" ISP-vel voltam szerzödve (1 IP-t adok minden előfizetőjének)!

De sok oldalon kellett kisirnom hogy oldják már fel az IP-tiltást!

Ne keljen már a szerveremen keresztül belépnem! (nem böngészésre tervezték) :)

Monitor Guru!

(#14748) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Lehet igényelni valami temetési segélyt/támogatást önkormányzattól?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14749) EmberXY válasza Met (#14748) üzenetére


EmberXY
addikt

Úgy tudom, hogy igen, méltányossági alapon, illetve szükség esetén az önkormányzat állja a teljes költséget (kegyeleti okok miatt mindenképpen meg kell történnie a temetésnek), amit utólag lehet törleszteni, de ez nyilván mindenhol más, személyesen kell ezügyben érdeklődni.

Up the Irons!

(#14750) Met válasza EmberXY (#14749) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.