Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) fojtviki válasza Yeffy (#19348) üzenetére


fojtviki
senior tag

Bocsi, hogy beleszolok, de mar ne 6.31-el szamolj hanem 6.51 a minimalber. A heti fizut, pedig 4.33-al szorozd, mivel 4 het az 28 nap, 1 honap pedig tobb mint 28 nap:))) Bankos ismeros mondta ezt a 4.33-as szamot :DD

(#19352) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#19349) üzenetére


Yeffy
veterán

;] ok, np

jó, de mégis milyen szakmával? :D jó, tudom ,ezt nekem kell kitalálni. de amiket írtam pü-ben, nem volt túl pozitív rá a válaszod :/

Because: mint micsoda? londiner? vagy felszolgáló? mondjuk a kereskedelem az, ahol (még) most is melózom, és kb rühellem, soha az életben nem óhajtok többet embereknek jópofizni. de ezt is felírom azért, ki tudja... thx

fojtviki: jajj, semmi gond, nem beleszólás, örömmel veszek minden kiegészítést, thx :R
ok, úgy számolok. vagy a hónapok helyett az 52 héttel szorzok, mert úgy már kijön az összeg. és akkor ezek szerint ez az oldal mégsem kamus

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19353) Because válasza Yeffy (#19352) üzenetére


Because
őstag

háttérmunkára gondoltam :) kitchen porter, night porter (utóbbiért ölni tudnak) neked lesz a legtöbb órád és senkivel se kell beszélned.

[ Szerkesztve ]

(#19354) fojtviki válasza Yeffy (#19352) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szallodakban szoktak pasik is takaritani. Nekem is van nem egy munkatarsam. Vagy konyhai kisegito, vagy linen porter /ezt nem tudom Magyarul megnevezni :DD /

(#19355) BÁ Nutrition válasza Yeffy (#19352) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Minden jó ami szaktudást igényel. Szál ha nem helyettesíthető az első turbánossal vagy tatuinival akkor kènytelen megbecsülni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19356) Yeffy válasza Because (#19353) üzenetére


Yeffy
veterán

hmmm... értelek. mondjuk az éjszakázást is szívem szerint kerülném, de ahogy írtad, kezdeti pénzmaggyűjtőnek valóban jó ötlet, szóval thx, felvésem. hétvégén utána is olvasok, ha lesz kis időm.

fojtviki: nem is amiatt ódzkodtam tőle, hogy esetleg "kuli meló", nem nézek le semmit ,sőt.. valahol el kell indulni, és nyilván egy frissen beesett, fiatal bevándorlónak nem fognak évi 40k-s fizut odab_szni. csak az éjszakázást, meg a vendéglátást igazából kerülném. de lehet, hogy mégis pont ez lesz a kezdet, amíg magabiztosan meg nem állok a lábamon, mind anyagilag, mind nyelvileg, aztán majd ott képzem magam tovább. gondolom jobban szeretik a helyi képzési papírost.

Bá: ez rendben van, beszéltük is, egyetértek, de amiket írtam neked, mik érdekelnének, pl targoncás, nehézgépkezelő, vagy ilyen önjáró emelő/rakodógépes szakma, raktáros meló, majd abból továbbfejlesztve logisztikai manager (ami elvileg a szakmám is, csak nem igazán van releváns tapasztalatom belőle), arra nem nagyon "láttam" pozitív megnyilvánulást részedről. ne érts félre, nem lebaszás, csak ugye ti éltek kint, ti jobban láthatjátok a munkaerőpiaci helyzetet kint, mit érdemes itthon elkezdeni tanulni, és mit nem...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19357) KMan válasza Viszlát (#19304) üzenetére


KMan
őstag

Mekkora overdraft lenne szerinted az elso lepcso amit meg lehet igenyelni ugy hogy meg is kapja a palyazo?

Kb 4 havi fizu erkezett eddig a szamlamra, ennyi szamlatortenetem van. Mondjuk 500 font?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#19358) exchanger válasza Yeffy (#19348) üzenetére


exchanger
tag

6,5 font a minimál azzal számolj

(#19359) fojtviki válasza KMan (#19357) üzenetére


fojtviki
senior tag

Majd 2 eves a szamlam barclays-nal, rendszeresen megy ra fizetes miota megvan. Egy nyamvadt font overdraft-ot nem adnak:))

(#19360) Balinov válasza BÁ Nutrition (#19355) üzenetére


Balinov
félisten

latom tetszik a kifejezes, mi? :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19361) tildy válasza Yeffy (#19348) üzenetére


tildy
nagyúr

Miert nem a listentotaxmant hasznalod szamolgatasnak, ott pontosan megadja heti, havi , evi bontasban is? Ja es itt altalaban 37.5 hetes munkahet van, persze ez valtozhat , de nem ugy van mint Magyarorszagon.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19362) Yeffy válasza tildy (#19361) üzenetére


Yeffy
veterán

mert nem halottam még róla, de köszi, ránézek :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19363) Viszlát válasza KMan (#19357) üzenetére


Viszlát
addikt

Négy hónapos múlttal teljességgel esélytelen akármekkora overdraft. Tudni kell róla, hogy ez nem egy hagyományos hitel termék, nincs credit history ellenőrzés a megítélésekor, nincs fix eleje, nincs fix vége, nincs fix törlesztés. Úgy kell tekinteni rá, mint egy folyószámlához kapcsolódó szolgáltatásra. Éppen ezért a bankok szimplán az account history-ra hagyatkoznak a megítélésekor, legtöbbjük 3 év alapján dönt, így kevesebb múlttal szinte esélytelen akár 10 font overdraft is. Lásd tildy esetét (pár hozzászólással ezelőtt), évekig semmi, majd többezer fontnyi overdraft, miután már rendelkezett három évvel.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19364) demtam76 válasza Bubee82 (#19341) üzenetére


demtam76
újonc

Ez melyik Amazon raktar? Mert ahol en dolgozok 7 font az ugynoksegen keresztuli oraber. Full-timeban 8.4.

Yeffi DJ. Nemreg emlegettek a KGI-t, en veluk jottem a gyari melora. Nagyjabol minden ugy volt ahogy mondtak, 7.9 volt az oraber. Biztosabbnak gondoltam ezt mint magamtol jonni, az volt a cel hogy itt legyek, legyen melo, aztan keresek jobbat. S talaltam :) .

[ Szerkesztve ]

(#19365) Bubee82 válasza demtam76 (#19364) üzenetére


Bubee82
őstag

Yate

(#19366) melon válasza Viszlát (#19363) üzenetére


melon
tag

Szinte eselytelen az lehet, de azert lehetseges. Igaz, hogy mar tobb, mint 3 eve mar, de en szamlanyitaskor en azonnal kaptam egy kisebb keretet, ami persze azota mar nagyobb. Mindezt ugy, hogy nem tettem be egy petakot sem kezdesnek.

(#19367) Viszlát válasza melon (#19366) üzenetére


Viszlát
addikt

Pontosan ezert tuztem oda a szintet, biztos voltam benne, hogy valaki feltunik cafolattal. :)

Viszont erdekes lenne tudni, hogy milyen megfontolasbol adtak szamlanyitaskor, mi volt a pontos elnevezese a szamlanak/csomagnak, melyik bank, stb. Nincs meg esetleg a szerzodesed amibol kiderulhetnenek ezek a reszletek (nyilvan csak a publikus resze erdekel)? Az egyertelmu, hogy nem volt koze hozzad, tehat valamifele akciorol lehetett szo, nem hagyomanyos modon kerult megitelesre.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19368) Yeffy válasza demtam76 (#19364) üzenetére


Yeffy
veterán

szia!

kösz a választ.

Ez a KGI ez agency? tudsz egy weboldalcímet adni, hirtelen nem találom őket. köszi
aztán beleolvasok az ő oldalukba is

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19369) melon válasza Viszlát (#19367) üzenetére


melon
tag

Na, nem azert irtam, hogy azonnal lecsapjak ra, csak szerettem volna a sajat peldammal illusztralni, hogy valoban lehetseges az ellenkezoje.
Lloyds TSB, sima classic vantage account lett, nem volt semmi akciojuk a honlapjuk szerint. Kb 2 hete voltam akkor az orszagban, mondtam, hogy azert kell a szamla, mert mar dolgozom, es a fizetest nem szeretnem csekken kapni ho vegen. Az utlevelen kivul minden adatom bemondas alapjan ment, es vegtelenul kedvesek voltak, keres nelkul kaptam az ominozus od-t plusz egy savings accountot is nyitottak maguktol. Ez a vantage semmi extra nem volt, csak plusz kamatot adott ho vegen, ha erkezett ra adott osszeg minden honapban. Ja es nem kell oriasi osszegre gondolni a fizunal, nem hiszem, hogy azert kaptam.

(#19370) tildy válasza Yeffy (#19368) üzenetére


tildy
nagyúr

Kgi international.

Melon ilyen szep torteneteket mi is tudunk meselni, 5 evvel ezelottrol ( te is mar jo ideje kinn vagy) , hogy bementunk, es az alberleti papirral, munkahelyigazolas nelkul mindkettonknek nyitottak szamlat. Egy idoben amugy eleg sokan kaptak a Llloydstol 50-100 fontos alap overdraftot.
Mi anno nem, es nagyon nehezen kezdtek emelni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19371) Yeffy válasza tildy (#19370) üzenetére


Yeffy
veterán

nagyon köszönöm :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19372) Balinov válasza Viszlát (#19363) üzenetére


Balinov
félisten

ezt csak meg tudom erositeni, Viszlát. En majusban lesz 7 eve,hogy ugyanannal a banknal vagyok, 2-nk (most csak az en) fizum ment arra a szamlara, minden DD-rol vonva, de csak most jutottam oda, hogy a netbankon keresztul tudnek overdraft-ot kerni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19373) Viszlát válasza melon (#19369) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem is vettem ugy, torvenyszeru, hogy vannak kivetelek. :)

Azert erdekeltek a reszletek, mert onmagaban az az allitas, hogy lehetseges, kisse felrevezeto, hiszen teljesen egyertelmu, hogy semmifele elbiralas nem tortent, valamilyen oknal fogva kaptal a szamlahoz. En csupan a harmadik evemet taposom itt, de a "regiek" sztorijaibol egyertelmuen kiderul, hogy nagyon-nagyon megvaltoztak a dolgok az utobbi evekben. Egy mezei current account megnyitasa is kesz remalom tud lenni, ugy kell vadaszni a kicsit segitokeszebb ugyintezot...

Egyebkent meg probalkozni nyugodtan lehet az igenylessel, nem ront a credit score-on, ugyhogy meg rovidtavu kar sem lesz belole, max nem adjak meg.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19374) Bubee82 válasza Because (#19342) üzenetére


Bubee82
őstag

Ma reggel kerdeztem az egyik kolleginat, o mar fel eve van itt ugynoksegen keresztul. Itt inkabb csak az hullik ki, aki nem birja a melot. Eleg sok puhany van... A shift manager tegnap azt mondta, hogy a jelenlegi mennyiseg, amit feldolgozunk csak ideiglenesen fog csokkeni. De a terv ennek a szamnak a tartasa, illetve novelese. Ez pedig azt vonja maga utan, hogy kelleni fog munkero, nem is keves.

Ma az egyik (?) CEO szemelyesen jott el hozzank kozolni, hogy az orszag legjobb szortirozo csapata vagyunk es ezert egyreszt nagyon halasak, masreszt forro csoki es brownie vart minket muszak utan. Ja meg ma volt a szokasos pite is ejszakara.

Lehetne udvariassagi dicseret, de a szamok magukert beszelnek. Csupan 26-28 ember 35 ezer csomagot szortiroz szet es keszit elo kikuldesre 8 oran belul (mindezt ugy hogy ebbol van par aki nem kozvetlen szortiroz illetve van nehany lehuto is). Ezt 44 embernek kellene elvegezni, legalabbis az o kalkulaciojuk szerint ennyi volna az optimalis munkaero letszam.

[ Szerkesztve ]

(#19375) Yeffy válasza Bubee82 (#19374) üzenetére


Yeffy
veterán

akkor jól értelmezem, hogy te ott dolgozol az Amazonnál? :B mióta egyébként?
csak mert egyszer asszem pü-ben meséltél, mik a terveid, ha kikerülsz, a végzettségeddel kapcsolatban (nem tudom, azt sikerült-e elvégezned)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19376) suits válasza Bubee82 (#19374) üzenetére


suits
tag

Hol van ez helyileg?Én is vmi ilyesmit szeretnék találni majd Londonban.Én most mo-n is raktárban dolgozom idegenárú ellenőrként szal tapasztalatom van.

(#19377) Assimilator válasza tildy (#19327) üzenetére


Assimilator
őstag

Köszi szépen! :R
De mondjuk ha nem használok hitelkártyát és úgy általában mellőzök minden hiteles megoldást, de egyszer pár év múlva szeretnék venni egy házat, hitellel, akkor megszívtam? :D

(#19378) melon válasza Viszlát (#19373) üzenetére


melon
tag

Az en peldam regi, de emlithettem volna egy nehany honapja frissen erkezett lengyel srac esetet, akinek szinten van mar egy jelkepes kerete. Viszont mindig azt latom itt, hogy 1-2-5-10 peldabol konnyen kinyilatkoztatas-szeru megallapitasok szuletnek, de ettol meg a valos osszkep mutathat mast. Es nem, nem azt akartam lefesteni, hogy minden rozsaszin, engem is ert mar csalodas.

Szerintem a biztos bejelentett, nem minimalberes allas altaluk ismert munkaadonal az lehet, hogy sokat segit ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#19379) Viszlát válasza melon (#19378) üzenetére


Viszlát
addikt

No, az ismerosod esete mar erdekesebb. Ki tudnad esetleg nyomozni a reszleteket? Nem az osszeg erdekel, meg fizetes, stb, hanem a korulmenyek (igenyelte vagy csak ugy adtak, esetleg szamlacsomaggal kapta, vagy promocios tortenet volt, ilyesmi).

En speciel egy 1500 szamlas halmazzal dolgoztam (5 hight street bank szamlai kozul veletlenszeruen valogatva) ezek alapjan irtam a korabbi informaciokat a kollega kerdesere. Ezert is erdekelnek az ilyen egyedi esetek, mindig talalkozik az ember anomaliakkal. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19380) melon válasza Viszlát (#19379) üzenetére


melon
tag

Hat megkerdezni nem tudom, mert mar szabin van ev vegeig, de emlekszem, amikor meselte, hogy o is csak ugy besetalt szamlat nyitni, eleg friss erkezo volt meg, valamikor augusztusban talan.

(#19381) Bubee82 válasza Yeffy (#19375) üzenetére


Bubee82
őstag

Igen ott, bar nem ok alkalmaznak kozvetlen. Nekem ez csak atmeneti megoldas, nem tervezek vele hosszutavon. Kifejezetten ejszakai munkat kerestem es ez jol fizet, nem 12 ora es ejfeltol 8:30ig fut, ami idealis.

Egyebkent a shift manager megmondta nekunk, hogy ha akarjuk adjuk neki oda a CV-t es eljuttatja a megfelelo emberekhez, kvazi benyom minket.

Jelenleg soforoket keresnek, ops supervisor-okat, illetve asszem meg egy shift manager-t. Igaz a sofor munka self-employed alapon megy. Ott napi £115 a ber ha jol tudom.

suits

Bristol, Yate

[ Szerkesztve ]

(#19382) tildy válasza melon (#19378) üzenetére


tildy
nagyúr

Az az ismeros hogyan ment be szamlat nyitni? Volt mar munkaszerzodese peldaul?

Nem kell az en peldambol nagyobb kovetkeztetest levonni, de azert mar szinte a kezdetektol nem minimalber volt, es megis ugy kellett overdraftert konyorogni, honapokig nem adtak, meg 50 fontot se, aztan meg igen, 5000-t is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19383) Yeffy válasza Bubee82 (#19381) üzenetére


Yeffy
veterán

értelek. persze, gondoltam, hogy nem ezért tanulsz. de kezdetnek biztos megteszi, és jól kijössz belőle gondolom anyagilag.

Kifejezetten ejszakai munkat kerestem
miért? ha szabad tudni. csak érdekel. jobb a zseton? vagy tanulsz nappal, azért?

es ez jol fizet, nem 12 ora es ejfeltol 8:30ig fut, ami idealis.
ez mondjuk jó, főleg, hogy nem 12 ó

köszi az infókat, felvésem mindenképp.

igazából csak azon megy a sakkozásom még mindig, hogy milyen szakmát kezdjek el itt tanulni, és kicsit gyakorlatot szerezni benne, ami érdekel, van fejlődési lehetőség, "jól fizet", és kint is keresett. még mindig meg vagyok lőve, de ez hosszabb projekt lesz kitalálni. bár az ünnepek alatt, újévig ideje lenne kisakkozni, januárban már lépni akarok a megvalósítása felé

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19384) Bubee82 válasza Yeffy (#19383) üzenetére


Bubee82
őstag

Ez nekem nem a kezdet, hanem a veg.

Jobb a penz es van idom nappal a cegemmel foglalkozni. Nekem csak azert kell ez, hogy fizesse ki a szamlakat, amig meg nem erik az ido a valtasra.

A szakmavalasztashoz csak annyit tudok mondani, hogy ne a racionalitasok talajan hozd meg a dontest, hanem azt talald meg amit szenvedellyel csinalsz.

En eddig csak csapongtam emiatt hol ide hol oda, mig vegul megtalaltam a szerepem es mar nem is a penz motival, mint korabban. Rossz strategia. Ha olyat csinalsz, amit szeretsz, akkor a penz ugyis jonni fog vele, feltetelezhetoen joval tobb, mint ha csak vekengenel es olyat csinalnal, amit csak muszajbol csinalsz.

[ Szerkesztve ]

(#19385) Yeffy válasza Bubee82 (#19384) üzenetére


Yeffy
veterán

jaaaa, értelek. szóval céget csinálsz kint. az is jó. így már világos az éjszakázás miértje.
sok sikert kívánok a terveid eléréséhez!

A szakmavalasztashoz csak annyit tudok mondani, hogy ne a racionalitasok talajan hozd meg a dontest, hanem azt talald meg amit szenvedellyel csinalsz.
igen, ez jól hangzik, csak még teljesen erre sem jöttem rá, hogy mi lenne a nekem való. pénzem meg sajnos arra nincs, hogy mindenbe (akár fizetős tanulás) belefogjak, aztán meg ha nem tetszik, otthagyom.

most úgy látom, hogy kb ez a legnehezebb döntés az életemben jelenleg. elég fontos döntés, ugye. szélirányba állítani a hajót. utána már szerintem sokkal gördülékenyebben fog menni, itthon is, meg majd kint is, de az út, hogy merre induljak, rohadtul nem tudom még... :W

bocsi a nyígásért, tudom, egyéni szoc, csak kijött belőlem

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19386) melon válasza tildy (#19382) üzenetére


melon
tag

Akkor kezdett annal a cegnel, ahol en is vagyok. Munkaszerzodese volt, de azt mondta, hogy nem kertek tole sem, bemondta a cegnevet, es kesz. Pedig azert nem egy Google.

[ Szerkesztve ]

(#19387) tildy válasza melon (#19386) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor makja lehetett, legalabb 2 embert vittem Lloydshoz, beajanlassal az elmult 2 evben : csak akkor nyitottak meg nekik, mikor a kezukben ott volt a munkaszerzodes. (es nemhogy overdraftot, de meg paypassos kartyat sem kaptak)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19388) BÁ Nutrition válasza Yeffy (#19385) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

legyel szemelyi edzo. :U
de angolul nem art hozza tudni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19389) BÁ Nutrition válasza tildy (#19370) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ezek az overdraftok meg hitelkártyák mire jók hogy egyfolytában erre vagytok rágerjedve :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19390) Malibutomi válasza BÁ Nutrition (#19389) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Általában minden hitelkártya 30-45 napig kamatmentes, vagyis ha vissza is töltöd, akkor ingyen használtad a bank pénzét egy hónapig. Credit historynak is jót tasz ha jól tudom.

(#19391) tildy válasza BÁ Nutrition (#19389) üzenetére


tildy
nagyúr

Mar leirtuk korabban - kb ezen az oldalon is megtalalod - hogy itt nagyon fontos a credit score, azt nezik , mennyire vagy jo ados, es ahhoz sajnos kell. Szamit pl. ha a lakast veszel, es nem kp-ra, de szamit akar egy mobil elofizetes vasarlasnal is, vagy egy 0%-os THM-u hitelnel is.

Ha nincs hitelkartyad, vagy nincs korabbi hiteled ( akar mobil havi elofizetes), akkor nehezebben, rosszabb feltetelekkel kapsz, mert rosszabb pontod van.

Nekunk most lakasvasarlasnal szamitott pl. Tul jo adosok lettunk volna, es nem biztos, hogy megkapjuk a hitelt ra, ha nincs egy masik hitelem, vagy nincsenek hitelkartyaim. Hozzateszem, sosem volt meg keses a visszafizetessel.

Aki kicsit is ismer, tudja nem komalom a hiteleket, de azt elismerem pl. hogy a hitelkartyat lehet jol, okosan is hasznalni. Mi pl. azt koltjuk rola, amit a debitrol koltenenk, ho vegen meg visszarakjuk ra.

A planned overdraft : ez arra jo, ha veletlen valam nagyobb kiadasod van, akkor ne fizesd ra a gatyad is ( volt, hogy planned overdraft nelkul 30 fontot is ravertek az emberre 3 nap miatt, csak mert 30 font minuszba lementel). Ez amolyan A-hitelkeret, folyoszamlahitel. Szinten szamit credit scoreban, mennyit adott a bank.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19392) melon válasza tildy (#19387) üzenetére


melon
tag

Na pl a contactless kartya az, ami miatt csalodas ert engem is. Nem kaptam, pedig orultem volna neki. Gondolom az lehet a hatterben, hogy a napi vasarlasok altalaban hitelkartyaval tortennek, es nem latjak, hogy mindenfele csip-csup dolgokat is vennek vele.

(#19393) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#19388) üzenetére


Yeffy
veterán

írtam fentebb, hogy nem akarok olyan melót csinálni, ahol emberekkel kell foglalkozni. max a felettesemmel, kollégáimmal való beszélgetést nyilván. :B egyszerűen "életidegen" tőlem. na nem kell antiszocnak gondolni, nem vagyok az, sőt... de csak szabadidőmben.

azért kösz a tippet

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19394) BÁ Nutrition válasza tildy (#19391) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ertem. szal magyarán engem semmilyen szempontból nem érint :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19395) zone válasza tildy (#19391) üzenetére


zone
őstag

Az utolsó bekezdésről ez jutott eszembe [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#19396) tildy válasza BÁ Nutrition (#19394) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nem akarsz havi mobiltelefon elofizetest venni, vagy uj alberletbe koltozni ( ahol szinten ranezhetnek erre , vagy hiteltermekek kozul valasztani, akkor valoban nem erint. Az emebrek tobbseget azert erinti...

Egy kis idezet a moneysavinsexpertrol:

Credit scoring affects far more than you think

Since the credit crunch started, way back in 2007, the importance of credit scoring to our financial lives has grown rapidly. Here's a quick rundown of how credit scoring affects major financial areas.

Credit scores impact mortgages
Mortgages

If your credit score is poor, you'll be rejected. It really is that simple. If you're planning to get a new mortgage or remortgage, it's worth starting to manage your credit file at least a year in advance. For specialist help, read the free MSE First-Time Buyers' Mortgage Booklet or Remortgage Help Booklet.

Credit cards

Your credit score dictates whether you'll be accepted, whether you'll be given promotional rates, and the APR you'll be charged afterwards. See the Best Balance Transfers, 0% Spending and Credit Card Best Buys guides for full info.
Credit scores impact loans

Again, your credit score matters both for acceptance and the rate you'll pay. See Cheap Loans for help.

Energy bills

Sharing data is now spreading to utility companies too. It's far from standard, but most now either already share details of missed payments or defaults, or reserve the right to in future. If yours does this, it's important to be aware that if you miss payments, this could have a knock-on effect on your ability to get credit in future.

If you fail an energy company's credit scoring process, it may ask for a security deposit or only allow you to have a prepay meter, which could ultimately be more expensive than fixed tariffs available on standard credit meters.

Mobile phones

If you're getting a contract mobile phone, you're credit-scored (usually because the company is spreading the cost of the handset over the contract, so for the firm, it's effectively a loan). If you're rejected, you won't get a contract, and will have to stick with pay as you go.

Car and home insurance

If you opt to pay monthly, then in practice the insurer is loaning you the money to pay upfront, spreading the cost over the year and charging you interest (often at 20%+ APR), so it does a credit check first. See Cheap Car Insurance and Cheap Home Insurance.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19397) Bubee82 válasza Yeffy (#19385) üzenetére


Bubee82
őstag

Koszonom szepen.

Neha egy egyszeru kerdes segit. Csak szinte soha senki nem teszi fel, sem maganak, sem masnak. Pedig masoknak is sokat lehet segiteni, ha neha - amennyiben meg nem talaltak meg a helyuket a vilagban - vesszuk a faradtsagot es a megfelelo kerdesekkel elinditunk egy onmagat tovabbfejleszto gondolat folyamot. Eleg csak indukalni - sot egyes esetekben csak igy szabad -, a tobbi mar alakul magatol.

En manapsag azt szoktam teljesen idegen emberektol megkerdezni, hogy van -e almuk es ha igen mi az. Eleg megdobbento esetek is voltak. Ket esetben egy teljesen mas munkat csinalnak, mint amit szeretnenek, de mar a hatterben ezerrel dolgoznak a valtason. Es mindezt csak a csaladjuk tudja, vagy aki megkerdezi. Nekem ez eleg nagy megtiszteltetes, meg jo erzes is, hogy beavatnak ezekbe a dolgokba. Igy talaltam ra 11 eve szakacskodo festomuveszre, 5-6 eve 'potwasher'-kent vekengo irora es a tobbi.

Aki meg nem tudja, nem jar ebben a fazisban, az is sokszor kiboki hogy mi az, amit csinalni szeretne, de kozben szajkozza hogy fogalma sincs. Ilyenkor szoktam azt mondani: dehat pont az elobb nyogted ki mi az :)

Csak a sajat gondolataik es hangjuk miatt nem latjak/halljak a lenyeget :)

[ Szerkesztve ]

(#19398) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#19397) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezt idézted valahonnan ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19399) BÁ Nutrition válasza tildy (#19396) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

van telóelőfuzetésem, kocsibiztosításom is nnak ellenére h nem játszok a bankoknak azzal hogy kamuból a hitelkártyáról veszem fel ugyanazt amit amúgy is elköltenék debitről majd visszatolnám hó végén.

de persze nem találom elképzelhetetlennek hogy később még jól jöhet, pl a teszkóban nem kapok kenyeret mert a teszkó ugye előre meghitelezi a kenyér árát mielőtt nekem eladja(kivéve ha 3ö napra fizet a beszállítónak, mert akkor a pék hitelezi meg a teszkónak, meg nekem is.)

szal valszeg a teszkó elég sok pénzt költ el hitelkártyáról előre kamuból hogy ennyien előre hiteleznek neki. :U

tiszta nevetséges az egész elképzelés szerintem.

lakást meg eszembe nem jut itt venni..
albit meg ki tudok venni enélkül is(remélem..) ismerősök úgy is kivettek 4 szobás lakásokat hogy 2 hónapja voltak itt kb.

de biztos az is előfordul amit mondasz. remélem a teszkós dolog azért nem jün be hosszú távon, akkor max költözök másik országba

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19400) tildy válasza BÁ Nutrition (#19399) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak annyit mondok, ha valaki, akkor en igencsak hitelellenes vagyok tobbnyire. Viszont rajottunk, ahhoz , hogy epitsuk a credit score-t kellenek ezek a dolgok. Kellenek a felvett es idoben visszafizetett hitelek.

Es lehet te nem veszel lakast itt, vannak viszont masok, akik igen. :U

Ergo : ezt a termeket nem neked talaltak ki, nem kell ezt tulragozni.

Az elkepzeles amugy reszben nevetseges: hogyan tudnak kideriteni, mennyire vagy jo ados egy hitelfelvetelnel (a mobilvasarlas elofizuval is ilyen kategoriaba tartozik) , ha sosem vettel meg fel hitelt, sosem volt hitelkartyad, stb? Szerintem joval jobb egy ilyen "jo ados" lista, ami azt mutatja, mennyire vagy megbizhato, mint pl. a rossz ados lista (BAR).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.