Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) noorbertt válasza fojtviki (#19849) üzenetére


noorbertt
őstag

En meg olyan helyen nem laktam ahol lett volna thermostat, UK belul persze.
Itt is olyan van amin van egy idozito es egy erosseg beallito. Lehet ide is jol jonne egy? Nem tudom..

(#19852) fojtviki válasza noorbertt (#19851) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mielott meg nem lett kicserelve, akkor parom athivott egy gazszerelot. O azt mondta, hogy mindenkepp kell. De vegulis logikus ha belegondolunk. Mondjuk tegyuk fel, hogy reggel 8-tol 11-ig van beallitva. Nalunk nagyon gyorsan felmelegszik a lakas. Es az ugye folyamatosan fut, ha 30 fok van akkor is, amig az idozito le nem jar. A thermo-t meg beallitjuk 20 fokra pl es akkor lekapcsol ha eleri. Allitolag sokat lehet vele sporolni. Nameg nincs az, hogy egy ideig nagyon meleg van:)))

(#19853) BÁ Nutrition válasza emvy (#19847) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ami ho vegen megmarad az meg nagyonsok x ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19854) tildy válasza fojtviki (#19849) üzenetére


tildy
nagyúr

Az inkább kazán akkor, nem?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19855) Yeffy


Yeffy
veterán

[link]
ha érdekel valakit. elvileg már elindult a szolgáltatás.
valaki esetleg használja a jelen lévők közül? mondjuk nem lenne rosz tudni, kinek a hálózatát használják

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19856) fojtviki válasza tildy (#19854) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hat igen Magyar neven kazan, de itt ugye boiler-nek hivjak, nem ertem miert?:)

(#19857) noorbertt


noorbertt
őstag

Szep.. (Mobilnezetbe nem tudok rendesen linkelni)
http://hir.ma/kulfold/szines-hirek/nyelvevo-parazita-rak-volt-a-tonhalban-foto/484576?utm_source=JMHe&utm_medium=JMHe&utm_campaign=JMHe

[ Szerkesztve ]

(#19858) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Londonban tudtok olyan üzletet ahol (komolyabb) fejhallgatókat készleten tartanak illetve kiprobalhatóak? Úgy mint pl Stansted reptéren a duty freeben is van... Tudom hogy az argosban sok van készleten, de csak a dre-k tesztelhetők

(#19859) noorbertt válasza Tufa_ (#19858) üzenetére


noorbertt
őstag

Westfield plaza
Tobb boltban is vannak komolyak. Nem csak a curry

(#19860) Tufa_ válasza noorbertt (#19859) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Köszi! :) Megnézem

(#19861) Yeffy válasza Yeffy (#19855) üzenetére


Yeffy
veterán

:F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19862) noorbertt válasza Yeffy (#19855) üzenetére


noorbertt
őstag

Ahol van magyar kezes azar regen rossz:))

(#19863) Yeffy válasza noorbertt (#19862) üzenetére


Yeffy
veterán

miért?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19864) emvy válasza BÁ Nutrition (#19853) üzenetére


emvy
nagyúr

while (!sleep) sheep++;

(#19865) BÁ Nutrition válasza emvy (#19864) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezmiez? ;]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19866) Assimilator válasza emvy (#19864) üzenetére


Assimilator
őstag

Ez a nemmindegy. :)

(#19867) emvy válasza BÁ Nutrition (#19865) üzenetére


emvy
nagyúr

Oda van irva minden szukseges info -- lakasarak vs. fizetesek. Europaban Mo-n a legkonnyebb lakast venni.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#19868) Retro11 válasza emvy (#19867) üzenetére


Retro11
senior tag

Meggondoltam magam, inkább nem írok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#19869) concret_hp válasza emvy (#19867) üzenetére


concret_hp
addikt

2010hez képest :) azért az nem ugyanaz, mint általánosságban, bár hellyelközzel hasonló a helyzet.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19870) BÁ Nutrition válasza emvy (#19867) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hahaaa :) kinek a fizujabol?? :F
;]

eleg korrekt hogy a beveteleket hasonlitjak a lakasarakhoz...
akkor csinaljunk egy olyan grafikont is hogy mondjuk magyarorszagon kerul egy lakas 8 millioba(panel)
egy atlag mokus keres kb 120at. tudom, tudom a statisztika szerint 9millinyoccazat keres a kozmunkas is. szal egy atlag melos keres kb 120at nettoban. ebbol megmarad neki kb 10.000 ha koplal es anyunal lakik.
megmarad neki max 20. attol fugg mennyit ehezik. ruha cipo nyaralas felejtve, max a turkaloban kilora.
akkor igy felrerak 240et egy evben es tadam alig 30ev mulva vesz egy panelt

egy angol atlag parasztnak is ugyanez, csak kozben evente 8szor havajon nyaral van 3 kocsija, meg 8 hobbit megengedhet maganak, meg mindenbol a legfaxabb cuccot megveheti tv, telefon ruha stb. amit az atlag kozmunkasnak max az ismerose latott egyszer kepen ;)

ugyhogy meg is eri otthon gyujteni mert sokkal konnyebb. ezert nincs itt egy magyar se. vagy max nyelvet tanulni aztan mennek is haza

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19871) BÁ Nutrition válasza BÁ Nutrition (#19870) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

lenyeg hogy semmi csusztatas nem volt benne mert az atlag magyar fizu van kb brutto 2 millio felett valamivel
amibol a 8 millas panelt elosztva 4 ev alatt mar megisvan hathogyne

a zangol meg keres sacc 20000et amibol 10 ev es kijon valami f*s lakas.
nyilv'n lundon az nagyon kell ott dragabb. szerencse hogy a fizukban nem latszik meg, de nagyon erdemes ott elni mint tudjuk..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19872) Coccolino_O válasza emvy (#19867) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Tegyük hozzá, nem magyar fizetésből. :D

(#19873) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#19870) üzenetére


Yeffy
veterán

:C
hasonlót akartam levezetni én is, de megtetted helyettem.
bírom az ilyen csúsztató/infókat elhallgató grafikonokat. aszittem csak itt idiotisztánban menő ez. szomorú látni, hogy nem :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19874) suits válasza BÁ Nutrition (#19870) üzenetére


suits
tag

+1 :)

(#19875) emvy válasza BÁ Nutrition (#19870) üzenetére


emvy
nagyúr

Szívesen válaszolnék, ha magyarul írtad volna :(

while (!sleep) sheep++;

(#19876) emvy válasza Yeffy (#19873) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez két adat összevetése : árak vs. jövedelmek. Hogy lehet ezzel csúsztatni? Senki nem állítja, hogy ez a grafikon az eletszínvonalat vagy a vásárlóerot mutatja.

Németországban pl. sokkal alacsonyabb a lakásbirtoklasi arany, mint Mo-n, okkal.

while (!sleep) sheep++;

(#19877) Yeffy válasza emvy (#19876) üzenetére


Yeffy
veterán

ok, akkor nem csúsztató, hanem számomra hiányos, esetleg félrevezető lenne, ha nem ismerném a hazai viszonyokat.
kifejtette előttem, nem akarom ismételni.

illetve ahogy írod, a vásárlóerőt sem ártott volna feltüntetni, hogy az átlagmagyar hány 100 év alatt tud összekaparni egy rizsacsökkentett kecót magának a pannonpumás, jobban teljesítős, eu negyede-s fizetéséből.

meg is értem a németeket, én is hasonló elven vagyok, semmi értelmét nem látom saját kecónak. talán majd egyszer, 50 után. vagy nem.

nem óhajtok flémelni, se időm, se kedvem hozzá, hozzáteszem, csak leírtam

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19878) Troy. válasza Kephamos (#19803) üzenetére


Troy.
addikt

.

[ Szerkesztve ]

.

(#19879) KMan válasza Yeffy (#19877) üzenetére


KMan
őstag

No offense es nem tudom hogy mennyi idos lehetsz, de 30 korul teljesen mashogy fogod latni :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#19880) Yeffy válasza KMan (#19879) üzenetére


Yeffy
veterán

én nem azt mondtam, hogy a véleményem szent és sérthetetlen :)
lehetséges.
ez csak a jelenlegi állapot. aztán majd kiderül nyilván, ahogy "érek" ;)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19881) noorbertt válasza KMan (#19879) üzenetére


noorbertt
őstag

En 2x de mar mosr sajat pecon vagyok. Kinek mi, de akarhogy is az egy biztos pont es akar egy passziv jovedelem.

[ Szerkesztve ]

(#19882) tildy válasza BÁ Nutrition (#19870) üzenetére


tildy
nagyúr

Annak idejenegy idoben odahaza kb havi 100-akat raktam felre. ( nem volt kiemelkedo fizum, csak nem eltem nagy labon) . Akkoriban azt szamoltam, 10 ev alatt lehet egy 10-12 millas lakasunk.
Videken vasarolva, ahol szuleim elnek, ott meg 3 ev alatt meglett volna a ravalo.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19883) daczkó


daczkó
aktív tag

Van jobb oldal mint a Gumtree, hogyha szobát keresek magamnak Londonon belül? (Csak privát hirdetőkre megyek, agencyvel nem kezdek)

/ignore wwenigma

(#19884) Mottie válasza Succor (#19649) üzenetére


Mottie
őstag

Én az oxfordshire used stuff for sale FB csoportban simán 1 hét alatt eladtam a telefonom a kért áron.. Érdemes körbenézni hogy találsz-e a környékeden működő ilyet.

Be Victorious!

(#19885) Dobi 562 válasza daczkó (#19883) üzenetére


Dobi 562
addikt

A Kangaroom peldaul tobb oldalrol gyujti ossze a talalatokat (koztuk a Gumtree-rol is).

(#19886) BÁ Nutrition válasza emvy (#19876) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

" Europaban Mo-n a legkonnyebb lakast venni."

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19887) BÁ Nutrition válasza tildy (#19882) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tehat albi kifizetve, szárazkenyér vereshagyma becuccolva a spájzba. heti 1 fürdés ;] aztán a 200ból megmarad 100.
ilyen körülmények között arányos fizuval itt is veszel középső részen lakást angliában.
pont tegnap néztem hogy kb jövő év végén tudnák venni kp-ra egy lakást stoke-stafford környékén. aztán nyáron jöttem még csak.
nyilván londonban meg a macskának adnak egy ketrecet érte

a 100 egy időben nekem is megvolt otthon is, de úgy hogy saját kecóban, minimális rezsivel, állami cégnél.. szal szakmai munka nem folyt és hiányzott. utánna szakmában meg le is ment 30-40re egyből..
szal ha bármi elromlott a kocsin akkor fél évig arra kerestem, másik fele meg elment karácsony, stb ajándékokra

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19888) Gyick válasza BÁ Nutrition (#19887) üzenetére


Gyick
őstag

lol én tegnap kaptam fizetést,most meg van 9000ft-om :DDD Te mit dolgozol amúgy uk-ban?

[ Szerkesztve ]

(#19889) Mottie válasza BÁ Nutrition (#19887) üzenetére


Mottie
őstag

Az biztos hogy azt kéne nézni, hogy:

Átlagfizuból megmaradó pénz (spórolt) vs átlagos lakásár,
pl Átlagos Lakásár/(Átlagfizu - Living Wage)

nem pedig azt, hogy:

Átlagfizu vs átlagos lakás ár

Ez utóbbi egyébként Londonban 15 év környékén van ha jól tudom.

A probléma ott kezdődik, hogy utolsó éves egyetemistaként figyelve a lehetőségeimet több opcióm is van:
- Maradok Angliában, a minimális fizetés amiket ajánlgatnak nekünk az 25k, az átlag mondjuk 30k. Kell fizetni egy lakást Londonban, legyen cakompakk 12k egy évre (ha jól sejtem ez reális, de felülbecsült) Legyen 1200 font a kaja (most heti 15-20 fontból elvagyok) ez, meg az és spórolok egy évben még mindig 10k font körüli összeget minimum. A fizetés pedig szépen emelkedik a mérnöki pálya során, nem is számolva a pluszt amit az önéletrajzhoz hozzátesz egy nemzetközileg is elismert cégnél végzett munka.

- Hazamegyek, várható egy bruttó 350.000 Ft-s kezdőfizetés? Előrelépésre nem sok lehetőség van, a lakásért Pesten manapság megint csak egyre többet kérnek. Spórolni meg? Persze lehet, de szerintem fele annyit sem mint kint és akkor nagyon összehúzott nadrágszárral kell élni.

Viszont amit én másképpen látok ilyen fiatalabb fejjel az a hazamenetel. Szerintem ha már van kellő spórolt pénz (pl egy saját házra való) és megfelelő munkatapasztalat egy felsővezetői álláshoz akkor kb 10 éven belül 4-5 éves gyerekkel együtt simán haza lehet költözni. Persze függ a jövőbeni történésektől, attól is hogy mennyire szereti meg a család a helyet és egyáltalán haza akar-e menni. Na meg az is lehet hogy ha költözik is az ember mert elege van az esőből, akkor sem Magyarországra megy.

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#19890) daczkó válasza Dobi 562 (#19885) üzenetére


daczkó
aktív tag

Köszönöm!

/ignore wwenigma

(#19891) noorbertt válasza daczkó (#19883) üzenetére


noorbertt
őstag

Spareroom, legjobb szerintem. Sok Jo szobat talaltam mar onnan...

[ Szerkesztve ]

(#19892) tildy válasza BÁ Nutrition (#19887) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem. Eleinte 32.5, majd 25 volt fejenkent rezsivel az albi(két szobás, 40k +35 rezsi, két majd 3 emberre). Cég fizette az ebédet.Meg a Bp bérletet is .
Egyéb kaja max 30 ezer ft per hó. Naponta fürdés, lévén izzadós vagyok, így sokszor kétszer is. Emellett havi 1 mozi, évi 1 fesztivál. Így. Az első egy évben itt is 900-1000 fontbol éltünk ketten. Kaptam akkor vagy 1400t, de a fennmaradobol ment havi 100 a biztositasba, plusz 100 a diakhitelbe)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19893) BÁ Nutrition válasza tildy (#19892) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

A furdes nyilvan a vicc resze volt ;)

jelen helyzetben egy albi 60-70 rezsi nelkul pesten (panel)
szal rezsivel 80-90. kaja nekem kb 60 lazan volt egy honapban.
ez mar 140 szal egyedul ki se jonnek, vagy szigoru megszoritasok aran egy melos berbol

mivel korabbi irorszagi kalandozasaim soran mar osszejott egy keco igy nem volt elelmezesi problemam, ill az allami helyen egy szazas meg is maradt, de a szakmai dolgok hianyoztak, ill hogy nem a tudasod szerint jutsz elore hanem h kinek a kije vagy..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19894) BÁ Nutrition válasza Mottie (#19889) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mekem ugyanez megvolt mar, brutto 340 korul volt a berem, de nem lattam ertelmet. egy opel astrara 6 evet dolgozol... szal megsincs erteke a fizudnak, hiaba vagy relativ magas beren.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19895) tildy válasza BÁ Nutrition (#19893) üzenetére


tildy
nagyúr

6 evvel ezelotti arakat mondtam. 40 illetve 50 ezer plusz rezsi volt osszesen 2004-2009 kozt az alberlet. De ugye parommal laktam felezodott, aztan szetmentunk, aztan volt egy lakotars, akkor is felezodott, aztan jott Esm, es akkor meg mar 3 fele oszlott szet az osszeg. Jahm es igen, nem am ugy van, ha parommal elek, o fizeti a lakast. Nem-nem, szo se lehet rola.

Ha be kell osztani a penzt, abban jo vagyok. Volt mikor £1100 ment el itt albira rezsivel, 140 a berlet, az osszbevetel meg volt 1700. Megeltunk akkor is. Meg nyaralni is futotta.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19896) BÁ Nutrition válasza tildy (#19895) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en ezt az egeszet csak arra hoztam fel h volt egy komment miszerint magyarorszagon lenne legkonnyebb europaban lakast venni. erre irtm h ja de kinek..

voltam portmouthban hetvegen. szep ido volt :)
a sor csak 4 font:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19897) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#19896) üzenetére


concret_hp
addikt

senki nem írt olyat, hogy Mo-n a legkönnyebb.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19898) BÁ Nutrition válasza concret_hp (#19897) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

csak itt.: #19867
de akkor lehet rosszul lattam :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19899) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Egy gyors kérdés:
Van valaki, aki Londonban lakik, és Virgin internetet használ? Azt írták ma fél 7kor visszajön a net, de még mindig semmi. Úgy ráadásul, hogy már tegnap hajnalban megdöglött a dolog. Szomszédoknál sics, úgyhogy ez valami közpinti dolog lesz.

All→M8

(#19900) melon válasza callmeakos (#19899) üzenetére


melon
tag

Nalunk minden oke, jol mukodik. Gondolom a hozzatok legkozelebbi exchange lehet problemas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.