Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) gradient99 válasza asvald (#53100) üzenetére


gradient99
tag

Nem kell félni tőle, elég jókat hallani róla, sokáig bírja szuflával, játszani is lehet rajta, ami rosszat eddig hallottam róla, az az volt, hogy a készülékház kicsit recseg(?) tekerés hatására(??)
Majd lehet holnap megnézem a Mert h*lye vagyok boltban

(#53102) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok

FolderMount arra jó hogy az sd kártyára tegyem a progikat a belső tár helyett?
Ha igen, valaki lenne kedves megirni, hogy kell használni/beállitani?

(#53103) asvald válasza gradient99 (#53101) üzenetére


asvald
senior tag

Igen olvastam h kicsit recseghet a burkolat ,de betudhato a frissessegnek.
Majd kiderul hetfon milyen ketyere, ha a gyereknek nem jon be ,akkor elalok a vasarlastol es visszakuldom.

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#53104) zoli03 válasza asvald (#53103) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem nem recsegett sehol (bár én nem is szoktam tekergetni). Inkább azt mondanám hátránynak, hogy kicsit éles az oldala alul, lekerekíthették volna. De ez se jelentős hátrány, használat közben nemigazán veszem észre.

[ Szerkesztve ]

(#53105) gradient99 válasza zoli03 (#53104) üzenetére


gradient99
tag

Az összeszerelési minőséget 1-10ig hányasra értékelnéd, ha a 10 a tökéletes?

(#53106) Gépötty


Gépötty
senior tag

Sziasztok!
Ma sikerült megvásárolni azt a tablet, amiről pár nappal ezelőtt kértem a véleményetek.
Hátőizé. Nagy tüzijátékot nem vártam tőle, de ami még így is alulmúlta a várakozásaim, az a kijelzője. Gyalázat, gyakorlatilag nincs betekintési szöge. Egy jó darabig nem értettem, mi idegesít annyira, míg rá nem jöttem, hogy a két szememmel nem ugyanazt látom, és a látott kép kontrasztja egyfolytában változik, ahogy mozgatom.
De nem ezért írok.
Csak kipróbálni kapcsoltam be, hogy gyorsan vissza tudjam vinni, ha valami gáz van vele, és talán van, de nem vagyok biztos benne.
Wifi. Látja az itthoni hálózatot, és próbál is csatlakozni hozzá, de nem sikerül neki. A felső állapotsávban lévő térerőjelző marad szürke, kapcsolat nyilván nincs, és ha a wifi-beállításoknál rákattintok a hálózatnévre, akkor minden esetben aktív a csatlakozás gomb is az elfelejt mellett. Természetesen a jelszavas pároztatás sikeresen megvolt.
Lehet-e ez amiatt, hogy egy ezeréves, B/G-képes USRobotics routerem van (WPA2-vel titkosítva)? A telefonommal működik, és ez a gép, amiről most írok is azon keresztül lóg a neten. Lehet mégis az, hogy visszafelé nem kompatibilis a tábla, és előbbre kellene hoznom a router cseréjét (elég rég tervezgetem már, ideje lenne), hogy a gyermek is fel tudjon csatlakozni, vagy hibás ez a fospiszoly tablet, és már forduljak is vele vissza a bolt felé?
Előre is köszönöm szépen a véleményeket!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#53107) zoli03 válasza gradient99 (#53105) üzenetére


zoli03
őstag

Nem sok tablet fordult meg a kezemben, úgyhogy nemigazán tudnám reálisan értékelni (de én 7 pont körül adnék neki).

Amit én észrevettem: ha erősen nyomom a hátlapot, akkor középen neki lehet nyomni az akkunak, de ez pár tized mm, valamint a kijelzőt is be lehet nyomni egy picit. De ezek csak akkor fordulnak elő, ha direkt nyomogatom, átlagos használatban nem nyomódik be. Ha nagyon feszegetem az átellenes sarkainál, akkor van egy kis recsegő hangja, de akkor már annyira feszítem, hogy már nem szívesen teszem. Szóval normál használatnál sehol sem recseg, nem mozog rajta semmi.

[ Szerkesztve ]

(#53108) gradient99 válasza zoli03 (#53107) üzenetére


gradient99
tag

Köszi :))
Egy képernyőidőt tudsz mondani, teljes töltéssel?

(#53109) mechvill


mechvill
újonc

Sziasztok !

A segítségetek kellene,volna nekem egy arnova 7g3 tabletem,és kéri a google fiókom belépési adatait,de hiába adom meg neki azt írja hogy hibás e-mail cim vagy jelszó,próbáltam ezt a visszaállítási dolgot,csak egy gond van nálam ezzel hogy nekem nincs rajta csak a kikapcsolási gomb,a többi minden az érintős,és nem tudom mit csináljak!
Remélem tudtok nekem ebbe segíteni !?
Előre is köszönöm !

(#53110) zoli03 válasza gradient99 (#53108) üzenetére


zoli03
őstag

Teljesen még sose merült le, a legutóbbi használat: 64%-on van, 3 óra 52 perc bekapcsolt képernyővel. Ha gondolod, filmmel le tudom mérni, meddig bírja teljes lemerülésig.

(#53111) szzoo válasza asvald (#53103) üzenetére


szzoo
tag

"Igen olvastam h kicsit recseghet a burkolat ,de betudhato a frissessegnek."
Friss, ropogós :DDD

(#53112) asvald válasza szzoo (#53111) üzenetére


asvald
senior tag

Szeretjuk a csaladba az ilyen hardvereket :D

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#53113) gradient99 válasza zoli03 (#53110) üzenetére


gradient99
tag

Kérlek mérd le, sokat segítenél vele :))

(#53114) thetan válasza gradient99 (#53105) üzenetére


thetan
aktív tag

WayteQ xTAB-8Q

8 asra értékelem az összeszerelés minőségét

Wifi jó, eddig érzékenyebbnek találtam mint a többi androidos cuccaimnál. Stabilan tartja. gyorsan talál jelet és gyorsan felcsatlakozik probléma nélkül

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#53115) taip


taip
senior tag

Üdv! Már máshol is kérdeztem, de akkor itt is:

A Nexus7 (2013) a paraméterei alapján nekem megfelelő lenne, kivéve egy dolgot, a kijelző méretét. Szeretnék 8"-osat, de ez ugyebár kisebb. (A hírek szerint a N9 szintén nem 8-as, az pedig túl nagy.)

A lehetőségeim:
1. Beletörődök a 7"-ba és megveszem minél hamarabb, mielőtt teljesen eltűnik a kínálatból.
2. Találok egy olyan tabletet, ami hasonló (vagy nem sokkal rosszabb) paraméterekkel bír, de 8"-os.
3. Várok ki tudja, meddig, amíg megjelenik itthon egy megfelelő modell. De ekkor kockáztatom, hogy a Nexus már kifut, új meg nem lesz vagy csak irreális áron.

Tehát azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek létezik-e most olyan tablet itthon, ami 8"-os, tudja a 4G/LTE-t és nem fix hardveres gombjai vannak, hanem a képernyőn és legalább megközelíti a Nexust?
A neten találtam egyet, ami a paraméterek alapján jó lehetne, de azt még külföldön sem nagyon lehet kapni, nem hogy itthon, az áráról sem tudok semmit (ASUS MeMO Pad 8 (ME581CL)).

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#53116) nextman válasza taip (#53115) üzenetére


nextman
aktív tag

(#53117) khalox válasza taip (#53115) üzenetére


khalox
őstag

Mondjuk természetesen találgatás, de annak a 8''-es memo pad-nek az ára, ha LTE-s, akkor 100k alatt nem lesz szerintem. Ezt az alapján gondolom, hogy a 7''-es hasonló tulajdonságokkal rendelkező társának a tesztjében milyen árakat valószínűsítettek itt a PH-n (wifi only 70k).

(#53118) taip válasza nextman (#53116) üzenetére


taip
senior tag

Kösz, ez akár alternatíva is lehet. Bár nem tudom, hogy az 1 giga RAM és az 1,2 GHz-es proci mennyire erős. Az árát kellene tudni, akkor jobban meg lehetne ítélni. De legalább úgy tűnik nem a lehetetlent keresem. :)

khalox: Hát szerintem sem valószínű 100e alatt, az meg elég lélektani határ... viszont ha a paramétereit nézed, nem fog 1 hónap alatt elavulni.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#53119) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerős tabletet szeretne venni magának, a szempontjai az alábbiak:

- hány hüvelykes legyen a kijelző? - 7"
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? - Új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? - Itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) - főleg netezéshez
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? - max. 20e

- 8GB belső tárhely, 1GB RAM

Előre is köszi a segítséget!

(#53120) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok,

Én is Tabot vennék. lecserélném a concord speedemet.
ami kéne: 8-10", min 1 gb, bluetooth nem ártana, (((((esetleg ha 3g sticket rá tudok kötni))) de gps, camera, beépített 3g felesleges.
Jó lenne, ha micr usb-vel lehetne tölteni.

Néztem korábban egy alcatel pop 8 at asszem, egész jónak tűnt , de a teszt alapján az lg is szimpi.
árban 40-50 fölé nem szeretnék nagyon menni.
Netezés, játék lenne rajta.

Mit ajánlotok ezeken kívül, vagy mi az ami szóba jöhet még?
miben van1,5 ; 2gb memória?

Köszi

(#53121) taip válasza nextman (#53116) üzenetére


taip
senior tag

Kerestem, de itthon egyedül a Telenor kínálatában találtam meg, még zuggsm-ekben sem.
Nálam Telenor nem játszik és egyébként is a hűség nélküli ár 105e Ft, annyit nem ér.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#53122) nextman válasza taip (#53121) üzenetére


nextman
aktív tag

Nem ertem miert akarod szolgaltatonal venni. Ugy nem jo, hogy megveszed, aztan kulon hozza a SIM-et?

http://www.edigital.hu/?dosearch=1&cat=0&scf=0&search[name]=1&search[txt]=lg+pad+8

(#53123) taip válasza nextman (#53122) üzenetére


taip
senior tag

Dehogy akarom szolgáltatónál venni! Éppen azt próbáltam magyarázni, hogy sehol nem találtam függetlenül. Amit te linkelsz az Edigital-nál, az mind Wifi only.

Közben találtam egy Emag-os árat (82e), de ott meg a külföldi eladó és a garancia a kockázat.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#53124) nextman válasza taip (#53123) üzenetére


nextman
aktív tag

Aha, erdekes, mert ha alatta rakattintasz, ajanljak hozza ok is a telenor hypernetet, es 75e zack um pack.
Na most hogy adhatnak hypernetet egy wifi only keszulekhez?

Ja, ez a 8.3-as meretunel van.

MediaMarktban is korbeneznek helyedben, mert vagy ebbol, vagy mas hasonlo keszulekbol lehet LTE valtozat.

[ Szerkesztve ]

(#53125) mhncsa


mhncsa
csendes tag

sziasztok!

9-11"-os tabletet keresek otthoni felhasználásra.
- Net, facebook, email meg hasonló alap dolgokra használnám.
- Játék teljesítmény másodlagos.
- a felbontás min. 1280x800, de lehet nagyobb is, a lényeg, hogy az UI és az alap app-ok (böngésző, fb,...) döcögés nélkül menjen (nem várok ios szintű "szmút" élményt, de egy átlagos weboldal-t kényelmesen lehessen böngészni)
- hdmi csat.
- otg usb (mobilnet stick)
- bár nem szükségszerű, de számomra a GPS, 3G megléte előrébb való, mint mondjuk a nagyobb felbontás

- megbízhatóság!!!
Rengeted olcsó noname tab-ot találni olyan specifikációval ami megfelelne, de ipari hulladékot nem szeretnék venni

Az alábbiakat néztem:
Alcor Zest Q933RS ~ 50e
Lenovo IdeaTab S6000L ~ 50e
Lenovo IdeaTab A7600 / Lenovo TAB A10 ~55e
Alcor Access Q913M ~60e
Toshiba Excite AT10-A-104 ~60e
ASUS MeMO Pad HD 10 ME102A ~60e
Acer Iconia Tab A3-A10 32GB ~63e
LG G-Pad 10.1 V700 ~ 70e

Az anyagi keret 70e körül, de persze minél olcsóbban jövök ki, annál jobb.

Szerintetek melyiket vagy épp melyiket semmi esetre sem?

[ Szerkesztve ]

(#53126) Looserke válasza csmat (#53120) üzenetére


Looserke
őstag

WayteQ xTab 8Q, ha már a B branded volt eddig is?

[ Szerkesztve ]

(#53127) taip válasza nextman (#53124) üzenetére


taip
senior tag

Az csak a reklám helye, ugyanúgy mint az ajánlott kiegészítők.
A wifi only készülékek között listázza és a specifikációk között sem írja, hogy tud fogadni SIM-et. Nekem fel sem tűnt, hogy ilyen hiba van az oldalon.

És hidd el, nézelődtem, mielőtt ide írtam.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#53128) csendes válasza mhncsa (#53125) üzenetére


csendes
őstag

Szerintem érdemes 8" tabletet is kipróbálni; erre a célra 1280x800 felbontással elég lehet, és abból kijön egy jó.
A képarány miatt az Alcor-ok helyett esetleg inkább Wayteq xTAB-9 50 ezer Ft körül ugyancsak RK3188 SoC-cal, de még a kicsit kevesebb pixelhez sem túl acélos a GPU. [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53129) Milka 78 válasza mhncsa (#53125) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Két Alcort inkább ne,akadozik,laggol nem folyamatos az élmény.A wifi is hektikusan működik,de legjobb esetben is középszerű.
Asuson nincs HDMI,GPS (Miract van) és ennyiért nem vennék RK3188-at.
LG van GPS,baromi fürge,stabil (én ilyet nyúzok,bevált),de ezen sincs HDMI.Miracast szintén van,de az vagy működik vagy nem én is most szerezek sticket hozzá.Mondjuk 70 ropi kicsit húzós én 64-ért kaptam meg(ott most 66)
A többit sajnos nem ismerem. :N

csendes : Inkább azt se,volt hozzá szerencsém,nem igazán sikerült darab.

[ Szerkesztve ]

(#53130) khalox válasza taip (#53127) üzenetére


khalox
őstag

Ilyen speckókkal LTE-st nem nagyon fogsz találni, legfeljebb 3G-st (pl. Lenovo-nak van azt hiszem 8-asa, de messze elmarad a többiben).
Ha 32GB-os tárhellyel kapsz Nexus 7-est, szerintem egyezz ki a 7''-es kijelzővel. Már csak a legújabb Android frissítések miatt is jól jársz vele, szemben a többi modellel, amik vagy megkapják vagy nem.

Én amúgy nem gondolkodnék sokat ezen, mert januártól olyan árak lesznek itt, hogy jujj. :)

[ Szerkesztve ]

(#53131) mhncsa válasza Milka 78 (#53129) üzenetére


mhncsa
csendes tag

Az LG-vel én is szemezek. Az LG usb-je otg-s? Lehet mobilnet sticket rácsatlakoztatni?

(#53132) Milka 78 válasza mhncsa (#53131) üzenetére


Milka 78
nagyúr

OTG-s,de sajna csak a FAT32 formátummal tudom összehozni (NTFS vinyót nem támogatott formátumkén kezeli :((( ).
3g Sticket nem használok,de gondolom igen (nem találtam kompatibilitási listát).

(#53133) kurtuzov válasza taip (#53127) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Az ED-ek vannak egyedi Hipernet csomagjai (néha van mellé plusz akció is) és mindegy, hogy van-e SIM slot a tableten, vagy nincs, ha 7 napon belül visszamegy az ember, akkor megveheti az itteni netcsomagokat.
Ahogy látom, most nincs mellé plusz akció (pl ha veszel netcsomagot is, akkor 20%-kal olcsóbb a tab)

Nekem a kékT ajánlgatja a Samsung Galaxy Tab S 8.4-et 75-ért. Most jár le a hűségem, és erre akarnak rádumálni. Függetlenül ez a cucc 160. Megéri ennyiért a rabiga? Bár az asszony húzza a száját, mert neki 4:3-as tetszik (kap is egy MiPad-et).

(#53134) Bird válasza khalox (#53080) üzenetére


Bird
addikt

Köszönöm. Tényleg nagyon szimpatikus ez a Wayteq Tab-8q. Ilyet veszek! :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#53135) khalox válasza Bird (#53134) üzenetére


khalox
őstag

Azért olvass bele a fórumába, hátha ott sem minden fenékig tejfel... :))

(#53136) kelzsoca válasza khalox (#53135) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincsen vele semmi gond, vagy mi a problémád? :U :)

(#53137) khalox válasza kelzsoca (#53136) üzenetére


khalox
őstag

Semmi (nekem nincs problémám :) ) - lehet, félreérthető volt - én is azt gondolom, hogy egy jól sikerült darab, azért ajánlottam.
Csak arra kértem, tájékozódjon még, mielőtt elrohan a közértbe... (hátha még valami eszébe jut, ott fel tudja tenni a kérdést).

(#53138) Milka 78 válasza Gépötty (#53106) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én a helyedben beküldeném garira,vagy legalább elmennék egy nyilt wifis (McDonalds) helyre megnézni mit tud.

(#53139) Gépötty válasza Milka 78 (#53138) üzenetére


Gépötty
senior tag

Köszönöm szépen a tippet! Pont ez jutott eszembe nekem is, csak itthon felejtettem, így nem lett más wifin kipróbálva... Talán holnap.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#53140) csmat válasza Looserke (#53126) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi, leírás alapján nem tűnik rossznak ;)
Esetleg más ami még jó lehet?

(#53141) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek ez eredeti termék lehet?
Vagy már kínai is hamisít kínait? :W

http://www.ebay.com/itm/32GB-9-7-IPS-2048-1536-Onda-V989-A80-Octa-Core-Tablet-PC-Android-4-4-HDMI-BT-/111482999178?pt=AU_Tablets&hash=item19f4e7918a

Kb feleannyiba kerül mint más ismertebb kínai webáruházban...

(#53142) kurtuzov válasza lolchief70 (#53141) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nem feltétlen a termék kamu, hanem az eladó. Nagyon sok csaló eladó van ebay-aliexpress szerte. Gyanúsan olcsó. eddig sapkákat adott el, arra van 80 visszajelzése. 2012 óta nem nagyon aktív...
Nincs is terméke.
Valószínű arra játszik, hogy valahogy elszúrod a paypal dispute-ot vagy mivel törlik a boltját, kapsz tőle egy mail, hogy ő milyen rendes fizetni szeretne neked vissza, add meg a kártyaadataidat.

[ Szerkesztve ]

(#53143) csendes válasza lolchief70 (#53141) üzenetére


csendes
őstag

Kínai is hamisít kínait (főleg Lenovo-t), bár a képek eredetiek. Az is előfordul, hogy selejtes darabokat kicsempésznek a gyárból, stb. Ez 200 dollárért nem rossz vétel, de 100 dollárért biztos, hogy valami nem stimmel.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53144) alexander12


alexander12
aktív tag

Vettem a telekomnál egy huawei mediapad m1 8- as tabletet. Lte képes, és mivel telefonálni is lehet vele, hang alapú csomaggal is el lehet hozni összesen 60000 ft- ért, akár részletre is. Nem tudtok esetleg fórumot ahol foglalkoznak vele?

kíváncsi, OP8T

(#53145) tjb007 válasza Milka 78 (#53129) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az ME102A-s ASUS MeMO Pad 10-ben van GPS.

(#53146) zoli03 válasza gradient99 (#53113) üzenetére


zoli03
őstag

WayteQ XTAB-8Q GPS: 100%-ról 3%-ig merülve (kikapcsolt, visszakapcsolva ennyin állt) 5 óra 0 percet bírt (ez a videolejátszó program futási ideje, nem a bekapcsolt képernyő ideje). Wi-Fi, GPS kikapcsolva, fényerő maximumon, MX Player Pro, 720p-s sorozat, fülhallgatóval átlagos hangerőn.

(#53147) asvald válasza zoli03 (#53146) üzenetére


asvald
senior tag

Eleg jo akkor az akkuja :R remelem a gyereknek nem a selejt fog jutni

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#53148) thetan válasza zoli03 (#53146) üzenetére


thetan
aktív tag

Ez most jó vagy rossz?

Az enyémet szerdán délelőtt kaptam meg, igaz néha néha veszem elő - tanulok rajta, meg egy kis játék (tehát nem folyamatos a terhelés) de még eddig nem töltöttem rá és még 70% .on az akku. Készenlétben gyakorlatilag nem merül

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#53149) zoli03 válasza thetan (#53148) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem elég jó (2-3 filmet végig lehet rajta nézni). Még én sem tudtam annyit használni egy nap alatt, hogy 50%-nál jobban lemerült volna.

(#53150) gradient99


gradient99
tag

Sziasztok! Az LG Gpad 7, és a Wayteq Xtab 8Q közül melyik jobb általános sebességben, játékok terén, és FŐLEG üzemidőben?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.