Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) gubisadam válasza Milka 78 (#52350) üzenetére


gubisadam
aktív tag

szia, hétvégén lesz időm tesztelgetni, megírom a véleményem majd.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#52352) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

9"-os, jó kijelzővel rendelkező és hardveresen normál használati 'sebességet' bíró tablet ügyben mit ajánlanátok? Sosem volt még tabletem, így annyit tudok mondani, hogy leginkább internetezésre, (on-line videok nézegetésére), és olvasásra kellene egy Android rendszerű gépezet.
(a 9" méretet onnan vettem, hogy állítólag ez az a méret amit még kényelmes egy kézben tartani, pl fekve, tartósan)

(#52353) Kapanyél válasza F1DO (#52352) üzenetére


Kapanyél
őstag

Mennyit szánsz rá?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#52354) F1DO válasza Kapanyél (#52353) üzenetére


F1DO
senior tag

Abból indulok ki, hogy van már egy kiszemeltem ami lefedi azt ami az elképzelésem/igényem:
A Wayteq Xtab 9-es, ami 40-45e Ft körül elérhető.
Ebből kiindulva max ennyit szánnék rá.

(#52355) tixem


tixem
addikt

Üdv!

Gondolkodom egy tab beszerzésén abból a célból, hogy olyan órákon, ahol nem kell annyit jegyzetelni, ott ne a füzettel kelljen szutyakolni, egyből legyen meg elektronikusan, továbbá kiadott anyagokat tudjak rátenni és az órán elhangzottakból a plusz dolgokat mellé tudjam szúrni mint plusz információ (gondolok itt pdf és doc fájlokra).

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy melyek azok a gépek amelyek alkalmasak ilyen célra, melyiknek érzékeny annyira kijelzője és van e rajta külön erre készült app ami lehetővé teszi a fentieket.

Ez a gondolat ma ütött szöget a fejembe, úgyhogy nem nagyon nézelődtem eddig de annyit tudok, hogy 7" erre nem elég, szóval minimum 8", árban max 70 ezer, és windows 8.1, esetleg android.

Hardver: igazából édes mindegy, lényeg hogy ne szaggasson.
Beszerzés: itthonról hazai garanciával

Eddig kettőt találtam amik első blikkre alkalmasak lennének: asus vivotab note 8 (bár ez kicsit drága), illetve lg g pad 8.3. Ehhez majd vennék valami jobb ceruzát értelemszerűen.
Vivo Pad-ról van pár video yt-on, egész effektíven lehet vele irkálni ahogy elnéztem, sajna a g pad-ról már nem találtam ilyet, pedig abban is van jegyzetfüzet alkalmazás.

Asszem egyelőre ennyi, szerintetek melyik a legmegfelelőbb tablet erre a célra? Van e egyáltalán értelme? Nyilván nem csak erre használom majd ha megveszem, filmnézés, böngészés stb.

Ja igen, majd elfelejtettem. Jó lenne ha a wifi mellett mobilnetet is lehetne rá pakolni, de gondolom ez csak olyanoknál működik amelyekben van 3g, de homályosítsatok fel ha tévedek :)

Köszi!

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#52356) norbi333


norbi333
csendes tag

Sziasztok!

Már egy ideje gondolkodom egy tablet vásárlásán,, hogy kiváltsam a jelenleg használt laptopot az éjszakai munkámból (mobilinternetet telefonon osztom meg, és úgy netezek). Ez lenne egyszerűbb, könnyebb egy 3G képes tab által.
A fórumot rendszeresen olvasom, és szemeztem is a Wayteq xtab 7x quad-dal. Most újra elkezdtem nézelődni, és rátaláltam a Prestigio Ranger-re, de nem találtam róla tesztet. Vett már valaki? A paramétereit összehasonlítva hasonló a két készülék, de 2 év garancia a Prestigio mellett szól.
Azt olvastam, hogy ebben az ársávban a Wayteq-et ajánlottátok, mi a helyzet a Prestigio-val?

(#52357) tixem válasza tixem (#52355) üzenetére


tixem
addikt

Közben képbe került még egy alany, mégpedig az iPad Mini . Nála mennyire kell tartani attól, hogy viszonylag régi modell?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#52358) fecus válasza F1DO (#52354) üzenetére


fecus
őstag

Nekem van egy ilyen. Kérdezz privátban ha segíthetek!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#52359) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv!

Tablet vásárlás előtt állok, kitűzött paraméterek:

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
7"<

- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Mindenképp újat

- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
Jöhet külföldről is
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Internet, + tananyagok böngészése (Főiskola - levelező)

- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
Maximum 30.000,- NETTÓ

Nem igazán néztem még utána a dolognak, hogy mobil internet, hogy lehetséges tableten, de ez is egy fő opció.

"Find something boring, and make it funny!"

(#52360) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Én 30k alatt ezt néztem ki magamnak...

Az egy gond ez:

[link]

Miért nem írja ki, hogy pontosan milyen SoC van a gépben? Miért Immersion 16 van GPUhoz írva? Ez nem Mtk-s lenne?

*Plusz nem írja a WCDMA-t nehogy lyukra fussak...

[ Szerkesztve ]

(#52361) keccsa


keccsa
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van valami tapasztalata az Allview Viva i10G gépről? Gyanúsan olcsó... :F

Mindenki magának hülye!

(#52362) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, hogy lehet megoldani hogy film nézésnél HDMI-n kikapcsolt képernyő mellett is kiküldje a jelet a cucc?

2 féle lejátszóval is próbáltam, lehet hogy béna vagyok de eddig csak képernyő klónozást találtam... (Navon Predator 7, 4.4.2)

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#52363) bazsa0007


bazsa0007
tag

sziasztok!

padokhoz nem nagyon értettem eddig de most van egy gondom. kaptam egy használt arnova 10d nevű tabot. annyi a gond vele hogy bekapcsolásnál csak annyit ír hogy boot into recovery mode...

megpróbáltam belépni a módba de vol + power gombnál kiirja hogy recovery mode és újraindul. nem jön be az a menü amit irogatnak sok fórumon.

meg lehet valahogy menteni? vagy kuka?

(#52364) Milka 78 válasza nobela (#52362) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem nem sikerült a 79qci-vel :N

(#52365) 426os


426os
őstag

Sziasztok, megint kérnék egy ajánlatot, most kicsit összeszedettebben leírnám az igényeket:

-Skype (előlapi kamera!)
-E-mail, internet, böngészés

-néha Youtube, egy-egy sorozatrész
-3G (sim foglalat) is kellene.
-A felsorolt dolgok ne akasszák meg a gépet (jó lenne 4 mag és 1Gb Ram, ennyi elég, több nem feltétlenül kell, efölött a minőség fontosabb > Ne recsegjen, ropogjon, ne színeződjön a kijelző, ha kézbe veszi az ember).
-Überbrutál 3D gyorsító nem jelent előnyt, nincs szükség rá.
-Kijelző 8" vagy 10". A nagyobb jobb lenne, de a minőség továbbra is fontosabb, így adott pénzért inkább a jobb minőségű 8"-ra esne a választás valószínűleg.
-Nem kell retina kijelző, a használónak a qvga felbontás sem tűnne fel, de természetesen egy HD közeli IPS panel azért nem lenne rossz.
-Fehér szín előny, de nem feltétel.
-Hosszabb akkuidő sem lenne rossz, de nem meghatározó szempont.
-Keret: Bruttó 50-70k (inkább kevesebb)
Édesanyámnak kellene, így jó lenne, ha egy kiforrott rendszerrel rendelkezne a tab, maximum egyszer, az elején kelljen frissíteni/behurálni stb, utána működjön zokszó nélkül.

Amire kaptam ajánlást itthon (Köszönet tjb007-nek!):
8"-ban: Lenovo A8, Prestigio MultiPad 4 Quantum 8.0 3G, Prestigio MultiPad Color 8.0 3G
10" : Lenovo S6000

De!
Képbe került, a kínai piac is, azonban a tableteket nem ismerem. Így erre is kérnék ajánlatot. A keret ugyanannyi (de inkább az 50k-hoz közelítsen lehetőleg), ÁFÁ-t, DHL-t beleszámolva (nettó 150-200 Dollár, ha jól számolom, illetve Chigontech, itt értelemszerűen mehetünk kicsit feljebb árban, bár náluk szegényes a készlet). Kínai rendelés esetén még fontosabb lenne, hogy legyen támogatottság (fórum, jól működő SW stb).

A felsorolt, itthon kapható tableteket ha minőségben, SW-t illetően sorrendbe raknánk, hogyan rendeződnének? A Prestigio mennyire ajánlott márka?

Remélem nem felejtettem ki semmit :))

.

(#52366) cinemazealot válasza Mottie (#52339) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha játszik a használt is, akkor ajánlom ezt. Majd' 8-as kijelző, Android, itthonról. 5 hónapig hű társam volt, de nyaralás óta nem nagyon van használatban, ezért inkább megválnék tőle. Budapest és a zsámbéki dombság vonzáskörzetében bármikor megtekinthető, kipróbálható. :)

[ Szerkesztve ]

(#52367) T_Stark


T_Stark
őstag

Ez itt miért ilyen olcsó szerintetek? Hol lehet a kutya elásva?

(#52368) keszo válasza T_Stark (#52367) üzenetére


keszo
őstag

Szürkeimport, nem fogod megkapni rá a 2év+2hónap samsung garit

Attila

(#52369) T_Stark válasza keszo (#52368) üzenetére


T_Stark
őstag

Más hátránya nincs? Szoftverben vagy ilyesmi? Azt írják magyar nyelvű.

(#52370) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Kijelzőméret min. 8"
Mindenképpen új készülék legyen
Külföldről, UK-ből kellene beszerezni, egy ott élő magyar ismerősömnek lenne szüksége rá
Amire szeretné majd leginkább használni: alap fotózgatás, internet, olykor filmezés (játékra nem kell)
Ráfordítható összeg: 100-110 GBP (40-45 ezer Ft)
+ lehetőleg minél újabb Android

Sajnos nincs nagyon időm utánaolvasgatni, ezért kérném a segítségeteket, amit előre is köszönök! :)

(#52371) zozoka79 válasza csubuka (#52360) üzenetére


zozoka79
tag

Szerintem jobban járnál a talk8 -al,nekem az 33500-ból jött ki kompletten egy slim tokkal és áfával+vámmal.az volt 100usd,ez 75.felbontásbanis jobb,akkuban is.persze vannak hibái..

(#52372) Milka 78 válasza T_Stark (#52369) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Olvass kicsit vissza bár lehet nem is itt volt...Samu tab4 betört kijelző...Samuék mondják jéé ez Ázsiai piacr szánt termék...nem is EU garis...Kínából kell rendelni motyót hozzá és a vételár 80% ba fog fájni.Ezek a light box örömei.

(#52373) Milka 78 válasza T_Stark (#52369) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Meg is van->[link]

(#52374) csubuka válasza zozoka79 (#52371) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm! Azt hol lenne célszerű venni? Ez a CUBE ez van olyan márka, mint pl telók között a THL, meg Jiayu vagy Coolpad? *Mondjuk szeretem megnézegetni az olcsó cuccokat... :) Mi is jön ki ennyiből pl...

**Esetleg tudtok ajánlani jóféle 2A-es töltőt? vagy a tabletekhez olyan jár általában?

[ Szerkesztve ]

(#52375) vlevi


vlevi
nagyúr

Cube Talk 9X izgatja a fantáziámat. Találtam egy összehasonlító oldalt, ahol a speckókat hasonlítják össze, nem tudom, mennyire helytállóak az ott leírtak.
[link]

- PIPO P1. RK3288-ast egyelőre hanyagolnám, nem azért, mert rossz, hanem mert még túl új. Valahogy a TV okosító Mini PC-kből sem árasztottak el még minket az RK3288-asok
- Onda V975M : AMLogic SOC, erről sem tudok túl sokat.
- Talk9X. Mediatekből 8db. GPS, Rádió, SIM kártya, mikellmég ? :) Hol a buktató, mert ha ezeket normálisan tudja ezért az árért (16Gigás változat is elég nekem), az bőven jó. Vajon szoftveresen a Cube mennyire jó? Mert volt egy U30GT2-m, és arra sajnos hiába vártam normális frissítéseket, sosem lett az igazi. Hivatalos Kitkat pl. arra nem is jelent meg, csak próbálkoztak vele.
- U30GT2 Ez volt korábban, képminőséggel nem volt bajom vele, inkább szoftveresen nem volt ott a toppon. Ezért is félek egy kicsit a Talk9X-től, mert ugyanaz a gyártó.
- Másfajta, normális, 9.7"-os, és az RK3188-nál újabb SOC-al szerelt táblára van valakinek ötlete?
Nem feltétlenül csak kínaiban gondolkodok, de a nagyfelbontás azért jó lenne, de szinte csak a kínai táblák azok, amik retina (vagy 10.1"-ban 1900x1200) felbontású eszközöket csinálnak.
Kivéve persze a 3-4x annyiba kerülő ipad, és 1-2 samsung, sony modell.
Mert ott van például az LG G-Pas 8.3. Jó-jó, de kicsi. Jött ugyan egy LG G-pad 10.1, de az is 1280-as felbontás. És ettől nem tudok elszakadni, mert sokat olvasgatnék rajta, és volt korábban 1014x768 felbontású gépem, és azon nem volt olyan nagy élmény a weboldalak böngészése, túl darabos a kép.

(#52376) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

van 2 kisgyerek (kisebb és nagyobb). tableten megoldható e az, hogy a 2 gyerek külön felhasználóként lépjen be és játsszon?

(#52377) khalox válasza FNZ (#52376) üzenetére


khalox
őstag

A 4.2-es Androidtól felfelé igen.

(#52378) FNZ válasza khalox (#52377) üzenetére


FNZ
őstag

köszi, ez szívás, mert csak 4.1 van fent

(#52379) vlevi válasza FNZ (#52376) üzenetére


vlevi
nagyúr

Némelyik táblagépen nincs engedélyezve ez az android opció, pl. a Cube u30GT2-höz kiadott ROM-okban sem volt bekapcsolva, de rootolt táblán utólag be lehetett kapcsolni.
Tehát igaz az, hogy 4.2-es droidtól ez a lehetőség létezik, de bele lehet futni olyan táblagépbe, ahol nem elérhető ez a lehetőség.

(#52380) Evome


Evome
aktív tag

Milyen Op rendszert érdemes rakni egy WayteQ Xtab 700Qci tabra?
Mivel a gyári nekem nagyon nem jön be sokszor 6-7 másodpercig gondolkozik valamin satöbbi...
Mit érdemes rárakni és ezt hogy kell anélkül hogy tönkre cseszném?

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#52382) khalox válasza #40993792 (#52381) üzenetére


khalox
őstag

LG G Pad 7.0
Asus Memo Pad 7 ME176C
Asus Memo Pad 7 ME173X

(#52383) tjb007 válasza Evome (#52380) üzenetére


tjb007
nagyúr

Androidot, abból is a gyárit, mivel más nem érhető el rá.

(#52382) khalox

173X-et már nem nagyon érdemes venni, a G Pad 7.0 mellett túlárazottnak mondható.
---------------------------------------
Sajnos még mindig a több a kérdés mint a válasz. Ahogy időm engedi próbálom megválaszolni őket, de abból mostanság nekem sem jut túl sok. Annak érdekében, hogy minél kevesebb ember maradjon válasz nélkül megpróbálom a lehetetlent. Megpróbálok összeállítani egy listát az ajánlott tabletekről a lehető legtöbb tényező figyelembevételével, ami aztán majd a téma összefoglalóban lesz elérhető. Addig is jöhetnek privátban is kérdések (főleg a komplexebbek), nem fogok senkit melegebb éghajlatra küldeni miatta.

(#52384) ClioRS válasza tjb007 (#52383) üzenetére


ClioRS
őstag

Ez egy nagyon jó ötlet :K

(#52386) T_Stark válasza tjb007 (#52383) üzenetére


T_Stark
őstag

Az nagyon szuper lenne. :R

(#52387) 426os válasza tjb007 (#52383) üzenetére


426os
őstag

Nagyon jó lenne! Emellett azért továbbra is állok sorba a kérdésemmel (nem sürgetésként csak, hogy ne legyek elfelejtve :) )
Teljesen el vagyok veszve a tabletek között, főleg, hogy elkezdtem nézni a kínaiakat is. Bár azt hittem, hogy nagyobb lesz a választék, mint itthon, de ahogy látom nem igazán, sőt. Vagy csak lehet, hogy rosszul keresek.

[ Szerkesztve ]

.

(#52388) vlevi válasza #40993792 (#52381) üzenetére


vlevi
nagyúr

"- hány hüvelykes legyen a kijelző?
7""
Jó neked, hogy 7-est keresel, abból van választék.
De ami nekem jó lenne, 9-10" közti méret, abból kb. 2013 év eleje óta alig változott a felhozatal.
pl. valamikor olvastam valami olyat, hogy a Wayteq forgalmazni fogja a Cube cuccait itthon. Nagyon jó lenne élőben látni egy Talk9x-et, de nincs:(

(#52389) tjb007 válasza vlevi (#52388) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az xTAB 9 is egy Cube termék (U39GT).

[ Szerkesztve ]

(#52390) Evome válasza tjb007 (#52383) üzenetére


Evome
aktív tag

És akkor hogy kell ezt újra rakni ? vagy mit kellene csinálnom?

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#52391) tjb007 válasza Evome (#52390) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itt részletesen le van írva minden: [link]

(#52392) vlevi válasza tjb007 (#52389) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazad van.
Azonban az rk3188-nál kicsit újabbat szeretnék. És lehetőleg 4:3-as képarányút. Szóval Talk9X-et :)

(#52393) Kowi84


Kowi84
aktív tag

A wayteq xTab 9-ről mi a vélemény? 9"-osok között esetleg valami jobb ebben az árkategóriában?

(#52394) Evome válasza tjb007 (#52391) üzenetére


Evome
aktív tag

Köszi :R

Ám hogyhogy erre csak gyári androidok mennek?
Nem lehet valami jófélét rárakni ami nem gondolkozik néha olyan sokat?

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#52395) T_Stark


T_Stark
őstag

A Toshiba Excite Pure AT10-A-104-ről azt írják a hivatalos weboldalon, hogy támogatja a külső USB-s egeret/billentyűzetet. Jól gondolom, hogy akkor tudnia kell az OTG-t, vagy ebből ez még nem következik?

(#52396) zozoka79 válasza csubuka (#52374) üzenetére


zozoka79
tag

Én az aliexpressen vettem,de mindegy honnan ha megbízható az eladó.azt nem tudom biztosan van e olyan mint telóba a jiayu vagy oppo,de szerintem ott körül mozog.

(#52397) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Acer A1-830-as tablet, Jb-vel és egy Wifi-s otthoni háttértár. Hogyan tudom az utóbbin lévő adatokat elérhetővé tenni a tablet számára? még csak nem is látja...

A laptop, és a tv is simán csatlakozik...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#52398) khalox válasza littlerock (#52397) üzenetére


khalox
őstag

Telepíts a tabletre egy ES File Explorer-t, a Playből (vagy valamelyik hasonlót), az tudja olvasni a hálózati megosztásokat, ha a beépített fájlkezelővel nem megy.

(#52399) littlerock válasza khalox (#52398) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszi a választ!

Astro van rajta, és abban van a Location -ben van Local Network, de nem vesz tudomást a MYNET900-ról...

nincs valamilyen alap beállítás valahol elásva?

Csak a hálózatot védi jelszó, azt meg érzelemszerűen ugye használjuk...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#52400) vonyarc


vonyarc
tag

Sziasztok! 8 colos középkategóriás-kb. 50000 Ft- tabletben melyik, amelyikben kimondottan erős a wifi? Most egy Concorde Playem van, de annak igen gyenge.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.