Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) tjb007 válasza cintula187 (#53448) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, természetesen lehet.

(#53450) vadasz70

Már csak azt kéne leírnod mindezt mennyiért szeretnéd.

(#53452) Kiq válasza viktor000 (#51492) üzenetére


Kiq
csendes tag

Sziasztok!
Erre a problémára vonatkozóan, talán egy kis segítség.
Kaptam javításra egy Q8 jelzésű tabletet (ha jól tudom, ebbe a sorba tartozik), az általatok is leírt hibajelenséggel. Android Multi Tools nevű programmal kommunikált egy darabig, szépen kiolvasott mindent, rebootolt, stb. Fogtam egy kibelezett DPS Dream 7-et, amiből átraktam a flash-t. Bebootolt, de van ám egy bökkenő: nem kezeli az érintőt (hardveresen más kivitel), plusz egyéb problémák a két típus eltérése miatt.
Az elvégzett kísérletek alapján azt hiszem, hardveres hiba lehetett. Folyamatban van még a javítás, de ha lenne egy gyári rom és egy programozóm, okosabb lennék.

(#53453) muszor válasza khalox (#53432) üzenetére


muszor
tag

Már megváltoztattam a rendelésem az LG G Pad 8.3 V500 (1.7 GHz Qualcomm Snapdragon 600/16 GB/2 GB/Android) -ra. :D

zsoltee

(#53454) muszor válasza tjb007 (#53438) üzenetére


muszor
tag

Köszi az infót, végülis megváltoztattam a rendelésem a fentebb látható tabra, csak remélem nem döntöttem rosszul, mert most meg azt olvastam róla, hogy sok a felesleges szoftver rajta.
Bár sztem az nem lehet túl nagy gond.
Majd nézek pár youtube vidit róla :)

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#53455) muszor válasza fudi2002 (#53434) üzenetére


muszor
tag

ja értem. Thx a tippet, bár azt hiszem eldőlt:)

zsoltee

(#53456) Bolobi válasza csendes (#53436) üzenetére


Bolobi
tag

Köszi a tippet megnéztem. Igazából az 1 év garancia nem valami sok, de közben találtam egy ilyet
LG G-PAD 8.0 Wifi csak ebben meg nincs 3g de az igazából nem fontos.
Vélemény erről?

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#53457) Milka 78 válasza Bolobi (#53456) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha belefér a keretben mehet.Gyors,stabil,pörgős,nagyon elégedett vagyok vele.

muszor : A feleslegesnek ítélt szoftvereket tudod hibernálni/törölni az alkalmazás kezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#53458) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek egy ConCorde Q10-ről? Újonnan lenne, 37.900 Ft-ért egy Hardveraprós fórumtárstól.
Szerintetek megéri? Csak kiadvány olvasásra és néha-néha filmezésre lenne használva. Ezenkívül böngészésre. Elvárás volt a nagy kijelző, ezért esne erre a választásom. Mit gondoltok? Mik tapasztalatok ezzel a tablettel?

Köszi a választ!

Üdv.!

(#53459) antibes2000 válasza kurtuzov (#53383) üzenetére


antibes2000
tag

néztem kinai webshop oldalakat, ott a szállító felé jelezned kell, hogy milyen adapterrrel kéred az eszközt, szerintem ebben az esetben is Kínából küldték az adaptert.
nagyon komoly az eszköz támogatása, 1 hét alatt már 2* kaptam verzió frissítést,

(#53460) antibes2000 válasza kovacs65 (#53385) üzenetére


antibes2000
tag

igen, ezt olvastam én is korábban, csak az volt a meglepő, hogy rákérdezés nélkül vált verziót.
2 napja is kikapcsoltam, feltettem töltőre, visszakapcsoltam, és a visszakapcsolás során már firissített is az új verzióra.
Ez valamilyen beállítástól függhet, vagy minden gépen így működik?

(#53461) kurtuzov válasza antibes2000 (#53459) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Én is frissítgettem. Amit ki akarok deríteni, hogyan tudok jobban a lelkébe mászni. Mert pl ez a MIUI 6 kinézet kevésbé tetszik, mint a V5. Nekem is ugyanazzal a ROM verzióval indított, mint neked és tegnap frissített 4.10.17-re. Ha jól sejtem ez a developer multirom. Eleve rootolt is a cucc, mert superSU is rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#53462) saelin


saelin
veterán

[link]

Érdeklődnék az asus tf pad (tf103c) tabletről egy kicsit. (Mivel topicja nem túl élénk.)

1) A billentyűzet tényleg magyar kiosztású?
2) Jár hozzá billentyűzetes dokkoló? (Látom hogy írja, de nem hiszem el, olyan olcsó.)
3) Esetleg ár/érték arányban tudtok jobb billes, androidos, wi-fis tabletet?

Köszönöm a válaszokat. :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#53463) Rikseven


Rikseven
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a közeljövőben lecserélni Huawei S7 Slim táblagépemet. Tudtok ajánlani jó Androidos gépet helyette?
Főként netezésre, rengeteg olvasásra és filmnézésre használnám. Fontos, hogy stereo hangszórói legyenek (lehetőleg az oldalán vagy az elején) a filmnézéshez. Wi-fis modellt keresek, nincs szükségem 3G-re.
Kijelző: 7-8" (inkább 8")
Ár: max. 50-55000Ft

Segítségeteket előre is köszönöm:
Zoltán

(#53464) muszor válasza Milka 78 (#53457) üzenetére


muszor
tag

Ok köszi szépen:p nem valami gyors a media markt, ha egy webáruházban megrendelt termék megváltoztatásáról van szó mi? Bár ez már nem ide tartozik... :/

zsoltee

(#53465) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Akkor 8" TAB 50 ezerig :

Acer Iconia A1-810
WayteQ xTAB-8Q

vagy van még más opció melyik jöhet szóba még????

(szokásos alap dolgokra, film, zene, skype, net, stb.)

風林火山

(#53466) fecus


fecus
őstag

Wayteq xTab9, hivatalos 4.4.4. Nem megy a fényerő állítása. Eddig nem volt rá szükség, de tegnap este ki akarta égetni a szemem, gondoltam leveszem. Sem a beállításokban sem az mxplayerben nem változik. A csúszkák szépen mozognak, de a fényerő marad.
Ez innen garanciális, vagy van még valami amit meg kellene próbálnom?
Pár hónapja vettem az Edigitálban. Oda kell visszavinni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#53467) Rikseven válasza Shingen (#53465) üzenetére


Rikseven
csendes tag

Igen, az alap dolgok, de inkább filmezés és olvasás. Köszi. Az általad ajánlottaknak nincs stereo hangszórója. Nekem ez nagyon fontos, mert fülhallgató nélkül filmezünk. A régi az nagyon príma volt hangzásilag, de nehezen viszi már az újabb tömörítésű filmeket.
Esetleg más ötleted lenne?

[ Szerkesztve ]

(#53468) taip válasza Rikseven (#53467) üzenetére


taip
senior tag

Ha ennyire fontos a sztereó, akkor ASUS MemoPad, Lenovo Yoga vonalon nézelődnék a helyedben.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#53469) Rikseven válasza taip (#53468) üzenetére


Rikseven
csendes tag

Az Asus stereo?

(#53470) tjb007 válasza saelin (#53462) üzenetére


tjb007
nagyúr

1. Forgalmazótól függhet.
2. Igen, jár hozzá.
3. Igen, de az jóval többe kerül.

(#53463) Rikseven

Lenovo A8, ASUS MeMO Pad 8 (ME181C)

(#53465) Shingen

Lenovo A8 (inkább a 3G-s változat), az Acert meg felejtsd inkább el.

(#53466) fecus

Megpróbálkozhatnál még egy gyári állapotra visszaállítással, valamint a szoftver újbóli felrakásával. Ha egyik sem hoz eredményt jöhet a szerviz.
Az Extreme Digitalnál is leadhatod, de közvetlenül a szervizbe (a jótállási jegyen található telefonszámon érdeklődj) is küldheted, így valamennyivel gyorsabb ügyintézésre számíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#53471) kelzsoca válasza fecus (#53466) üzenetére


kelzsoca
félisten

Próbálj egy factory reset-et elvégezni a készüléken.

(#53472) taip válasza Rikseven (#53469) üzenetére


taip
senior tag

http://www.asus.com/hu/Tablets/ASUS_MeMO_Pad_8_ME181C/

Idézet:

SonicMaster

ASUS SonicMasterrel javított audio

A gondosan megtervezett két hangszóró előre – a hallgató – felé sugározza a hangot, hogy filmnézés és zenehallgatás közben hibátlan hangélményben lehessen része.

Tapasztalatom nincs, csak használtam a keresőt.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#53473) fecus válasza tjb007 (#53470) üzenetére


fecus
őstag

Ugye mindkét esetben újra be kell lakni a gépet azaz telepíteni, beállítani mindent?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#53474) tjb007 válasza fecus (#53473) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, minden adat és beállítás törlődni fog.

(#53475) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Tabletet keresnék maximum 80 ezer forintig

Amire használnám:
- Filmezés
- Skype
- Zene
- Ebook olvasás
- TV nézés (neten keresztül)

Amit szeretnék:
- 10 col körüli méret
- Elfogadható kamera
- Lehessen hozzá billentyűzetet csatolni
- Fekete vagy szürke hátlap

Mik lennének amit érdemes lenne erre a célra megvenni ? Előre is köszönök minden segítséget :R

Üdv. Riccsiz

(#53476) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Légyszi erre is! :R
Nagyon köszönöm!

Üdv.!

(#53477) fecus válasza tjb007 (#53474) üzenetére


fecus
őstag

A Beállítások/biztonsági mentés visszaállítás/Gyári adatok visszaállítása megvolt. Nem javult meg. Most akkor a firmware upgrade-et kell csinálnom, vagy van még erősebb törlés? Lehet, hogy a 4.4.4 hibája? Sajnos nem emlékszem, hogy a 4.2-es csinálta-e. :B
Le lehet valahol tölteni a 4.2-t is?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#53478) taip válasza Riccsiz_h (#53475) üzenetére


taip
senior tag

Ha beleszólhatok:

A TV-nézés szerintem nem tablet-függő, azt nézel amihez hozzáférésed van, csak győzd sávszélességgel meg adatmennyiséggel. Nyilván Wifi-ről menne, ami nem korlátos.

10 colos tablettel fényképezni? Hát nem tudom... nem hiszem, hogy ez az erősségük.

Billentyűzet alatt saját dokkolót értesz vagy valami univerzális bluetooth-os megoldást?

Ha már úgyis meg volt nyitva nálam az oldal, akkor pl. Asus Transformer Pad 10 (TF103C)

fecus: Az automata fényerősség-állítás működik?

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#53479) Riccsiz_h válasza taip (#53478) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Értem, köszönöm, igazából a kamera a skypeozáshoz kellene, gondolom egy alapvető előlapi megfelel erre a célra ? Illetve bluetooth-os billentyűzetre gondoltam :R

Üdv. Riccsiz

(#53480) tjb007 válasza Riccsiz_h (#53475) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 10.1

(#53477) fecus

Igen, most az következik, annál erősebb törlés nincs.
A 4.2-t meg nem tudod letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#53481) bubi92


bubi92
őstag

Hello

Anyámnak kellene egy tablet. Csak netezésre, skypeolásra, max 50k-ig, de az se baj ha olcsóbb. Újonnan. Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#53482) gradient99 válasza HollywoodBoy (#53476) üzenetére


gradient99
tag

Üdv, látom nem nagyon válaszolnak, azért egy tippet tudok adni
A Concorde fórumán nem igazán vannak megelégedve vele, elég sok a panasz rá, szerintem kerüld :)

(#53483) Rikseven


Rikseven
csendes tag

Shingen, taip, tjb007köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#53484) tjb007 válasza bubi92 (#53481) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 7.0, Lenovo A7

(#53485) melan válasza HollywoodBoy (#53458) üzenetére


melan
senior tag

Hali!
Nekem Concorde T10-esem volt egy évig, ami egy az egyben ugyanaz,. mint a Q10, csak két maggal. Nem volt vele problémám, minden szépen (amit akartam, mondjuk hardcore gameval nem nyomultam) ment rajta. Sok pdf, net és némi játék, pl angry, heroes 3, the room ... Szép képe van, akksi megfelelő, erős wifi. Múlt héten adtam el, fájt is a szívem miatta, de még most kaptam érte némi pénzt, sajna sokat esett az ára (40-ért el tudtam adni 1 évesen). Szóval nekem bevált, gondoltam is rá, hogy meghagyom, mert mégiscsak 10"-os, meg elegáns kis cucc volt a fém borításával meg a billentyűzettel (amit felmatricáztam magyarrá, tutin nézett ki, mintha gyárilag lett volna olyan).
Ami negatívum talán (míg azt nem hiszik, hogy fizetett ömlengés), hogy az aksi csak 95 %-ot írt max (kivéve, ha wifin voltam töltéskor, akkor felment 100%ig) de persze maxra volt töltve ilyenkor is. Próbáltam root után kalibrálni, de hiába. Viszont ami a legjobban zavart, hogy nem volt szoftverfrissítés rajta az eltelt egy év alatt, még mindig a gyári 4.1.1 az egyetlen ROM hozzá. Ez elég gáz... Amúgy volt a Concorde-tól One először, most meg még van egy Slim is, minddel meg vagyok elégedve, a Slim (kopp-kopp) egy csoda, ahogy megy, pedig a gyerek meg az asszony 0-24-ben használják.
Szóval +1 javaslat rá. Annyit még, hogyha nem használod ki a billentyűzetet ( amit én annak ellenére, hogy kiváló cucc, nem használtam, mivel baromi nagy a 10"), szóval, ha nem használod ki, felesleges. Én épp most váltok 8"osra, mint a Slim. Az 2Gb Rammal eszméletlen gyors minden téren, és igaz, hogy kisebb a kijelző, de (nekem) elég.

(#53486) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Olyan kérdés merült fel, hogy egy Samsung Wave-ről (bada op.rendszer) .contact kiterjesztésű névjegyeket, amik mind külön fájlban vannak hogyan lehetne a legkönnyebben felaplikálni egy androidos tabletre? Van valami jó kis eljárás, amivel esetleg áttölthetők a gmail account névjegyzékébe, vagy valami más módon? Köszi előre is!

(#53487) Shingen válasza tjb007 (#53470) üzenetére


Shingen
addikt

Hali!

Akkor 8" TAB 50 ezerig :

WayteQ xTAB-8Q

vagy a Lenovo A8?

Más ami használható van ebben az árban?

Köszi

風林火山

(#53488) fecus válasza tjb007 (#53480) üzenetére


fecus
őstag

Felment a firmware újra. Semmi változás. Nincs fényerő szabályzás.
Holnap hívom a szervizt.
Köszönöm.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#53489) tjb007 válasza Peace (#53486) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáld meg így: [link]

(#53487) Shingen

Ezek a legjobbak. Nem hinném, hogy lenne értelme felsorolni az ezeknél gyengébb képességűeket.

(#53488) fecus

Innentől már tényleg nincs más lehetőség.

(#53490) Gajho


Gajho
csendes tag

Sziasztok!

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 7-8-9-10 (lehetőleg minél nagyobb, de nyilván amelyik jobb)
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) messenger, word, játékok, filmezés, netezés,
lényeg, hogy ne legyen az, hogy bezárja az alkalmazásokat használat közben mert elfogyott a memóriája.
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 40.000FT-ot

barátnőmnek lesz, és ilyen árkategórákban nem ismerem a tableteket.
Jó lenne ha nem akadozna. Köszönöm a segítségeteket.
Ja és Legyen benne 3G. (majdnem elfelejtettem)

[ Szerkesztve ]

(#53491) taip válasza Gajho (#53490) üzenetére


taip
senior tag

Ennyi pénzért kapsz 1 giga RAM-ot, 7"-os kijelzőt és alsó kategóriás procit.
Nagyon csodálkoznék ha nem akadozna.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#53492) TedThomas válasza taip (#53491) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Azt azért mond el neki hogy a 3G támogatás a gond az elvárásokkal.
Ha az szükséges akkor többet kell áldozni rá.

Illetve ha jól láttam a wayteq xtab-7x ajánlott 3gvel ebben az árban meg a ASUS Fonepad 7

[ Szerkesztve ]

(#53493) thiclyoon


thiclyoon
aktív tag

Sziasztok,

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 7-8
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) olvasás, néha játék, filmnézés
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? ide nem írok semmit, amennyiből kijön a megfelelő, annyit :)

elvárások még: lehetőleg android, legyen támogatva (nexus 7 2013-at lehet még kapni?), vagy legalább jó legyen a szoftver (lollipop jó lenne azért), sokáig bírja az akku; ja és ne legyen (nagyon) pixeles
3/4g nem elvárás, wifi elég
tárhely: 16gb alá nem adnám, a 8 elég kevésnek tűnik; ram tekintetben pedig szerintem az 1 gb már nem sokáig lesz ok, így abból is jó lenne esetleg több (ha annyival olcsóbb, elég az 1 is)
kamera egyáltalán nem fontos (se első, se hátsó), ahogy a hangszóró se, meg nem kell fém legyen, stb.
köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#53494) francizj válasza Gajho (#53490) üzenetére


francizj
tag

Talán ez is szóba jöhet
[link]

[ Szerkesztve ]

(#53495) HollywoodBoy válasza melan (#53485) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Szia!

Köszönöm a részletes és kimerítő választ! :R :R
Akkor azt hiszem megveszem. :) Sokan dicsérik, néhányan szidják, de az előbbi szerencsére többségben van! :K

gradient99:
Neked is köszönöm a választ! :R Igen, néztem én is a fórumot, de amint írtam több a pozitív vélemény más helyeken...

Köszönöm, hogy segítettetek dönteni!

Üdv.!

(#53496) fateless válasza Gajho (#53490) üzenetére


fateless
veterán

xTab 7x quad és társai a te készülékeid...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#53497) pengwin válasza Gajho (#53490) üzenetére


pengwin
addikt

Vagy WayteQ x7 Quad, vagy Asus Fonepad... ezek csak 7"-osak, mert a 3G általában komoly felárral megy a nagyobbak között.
esetleg rendelhetsz külföldről (Kínából), de arra nem lesz itthoni garancia.

Üdv, pengwin

(#53498) ACE- válasza pengwin (#53497) üzenetére


ACE-
addikt

Üdv!

Én is szeretnék egy tablet-et, a lényeg hogy hosszabb távra, tehát nem is high-end, de nem is éppen jót.
8" körüli elég lenne még kézben fogható, új, itthon vásárolt, de külföldi is jó ha itthon lehet érvényesíteni a garit. 2 év gari jó lenne rá (mint általában a Samsung-okon) és mindenre használnám, amire egy tablet-et lehetséges, max.90-100ezer. LTE nem kell, elég a wifi és 16GB is elég.
Kösz

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#53499) kurtuzov válasza ACE- (#53498) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ha hosszú táv, akkor nem várod meg az új Nexus 9-et?

(#53500) taip válasza kurtuzov (#53499) üzenetére


taip
senior tag

Nem kell neki LTE és 100e alatt akarja venni, a Nexus9 pedig jóval felette lesz.

Ha elég a Wifi, akkor az LG G Pad 8.3 elég izmos megoldásnak tűnik szerintem.
Vagy Asus MemoPad, bár nem tudom, az Atom procinak vannak-e hátrányai.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.