Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

16:10, 4:3, képarány 2 között mi a különbség?
Mert írtátok ki melyiket preferálja? Ezt hogy értitek?

Bp. van olyan extreme digital bolt ahol ki vannak állítva tabot, hogy meg lehessen tapizni?

Köszi!

風林火山

(#53702) Shingen válasza NoMagix (#53700) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor lehet hogy ez lesz a következő ajánlott tab 40 alatt? :)

風林火山

(#53703) csendes válasza Shingen (#53701) üzenetére


csendes
őstag


[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53704) fateless válasza Shingen (#53701) üzenetére


fateless
veterán

Ugyanakkora képátló esetén annak a legnagyobb a felülete, amelyik a legközelebb áll a négyzethez. Tehát egy 4:3-as 7.9" kijelző nagyobb felületű, mint egy ugyanekkora szélesvásznú 16:9-es vagy 16:10-es kijelző

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#53705) csendes válasza fateless (#53704) üzenetére


csendes
őstag

4:3-hoz képest a 16:10 képarány ugyanakkora képátlóval kb. 94%, a 16:9 képarány 89% felületet jelent. De ha van egy 16:9 képarányú film, amit a tableten szeretnénk megnézni, akkor a 16:10-es tableten két vékony csík lesz alul és felül (a felület 10%-a), a 4:3 tableten pedig már vastag csíkok (a felület 25%-a). Vagyis filmnézésnél a ténylegesen használt felület a kettőből együtt a 16:9-hez képest ugyanakkora képátlónál a 16:10 esetén kb. 95%, míg a 4:3 esetén kb. 84%. Hacsak nem számoltam el :U

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53706) Shingen


Shingen
addikt

THX :)

風林火山

(#53707) NoMagix válasza Shingen (#53702) üzenetére


NoMagix
addikt

Van rá esély! :K
Antutu most 22527 pontot adott.

[ Szerkesztve ]

(#53708) Milka 78 válasza Milka 78 (#53697) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mèg egy kis infò a tabról.
RR3 alatt azèrt nem èrt meglepi,itt bizony elfogy a Mali400,vagy csak a program nem komàlja a Rockchipes soc-t.Màr a menüben is akadozik a hang ès jàtèk alatt èrezhetően rezeg az a bizonyos lèc.Nem akad szaggat,de nincs olyan smooth èrzès mint a Snap400-on amin vígan szaladgàl ès mintha a vonalak is simàbbak lennènek.Megoldàskènt az RR3 GFX appal lehet jàtszani.Low/Mediumon màr sokkal jobb a helyzet.
Beach Buggy mèg szèpen megy mediumon de feljebb nem is engedi rakni (így is halàl szèp csak az àrnyèkokat sporólja le).
Asphalt Overdrive alatt ismèt kijön a gyengesège az soc-nak.Mèg low-on is hajlamos akadni (Snap 400 optimumon is vaj puha)
Hiàba na a jàtèk rèsze azèrt kicsit kompromiszumos.El lehet vele jàtszogatni,de ez nem gamer gép.

(#53709) tjb007 válasza csendes (#53705) üzenetére


tjb007
nagyúr

A vizuális típusoknak:

(#53710) fateless válasza csendes (#53705) üzenetére


fateless
veterán

Igen, filmnél van előnye a szélesvásznú kijelzőnek.
Tudom, mindenki másra használja a tabletet. Én eddig sok év alatt sok tablettel rendelkeztem, de összesen két filmet néztem csak meg, mindkettőt a kórházban fekve, amikor nem mozdulhattam és már minden bajom volt, mivel nem fáradtam el és álmos sem voltam, így amikor már kiolvastam a könyveimet és az összes aktuális hírt is, akkor este megnéztem egy-egy filmet. Számomra a tableten filmnézés inkább a kényszer kategória...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#53711) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, szervízeléssel kapcsolatban kérhetek-e itt segítséget, vagy rossz helyen járok...

Asus Transformerem leesett, a kijelző sarka minimálisan, de bepókhálósodott. Az érintésre nem ragál, dokkoló billentyűzetre rakva működik, programok indíthatóak, viszont pl. filmlejátszásnál folyamatosan meg-megakad, előre-hátra ugrik. (feltételezem ez a repedés miatti érintés érzékelése miatt lehet).

Hogy tudnám kideríteni, hogy rendelnem kell-e kijelzőt és érintőpanelt is, vagy elegendő lehet az érintőpanel is? (UK-ból ha jól látom az itthoni árak harmadáért is kijönne)
Kérdés, hogy a beszerelés mennyire macerás, mert állítólag az Asusnál össze van ragasztva a kijelző az érintőpanellel és csak egyben cserélhető...

Köszi bármi tanácsot előre is! :R :R

(#53712) G.I.JOE válasza Milka 78 (#53708) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Ftomm és Milka 78

Köszönöm szépen a beszámolókat. Lényegében akkor a tablet azt hozza, amit az árért várhat az ember.

(#53713) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok,

Egy ideje már nézegetem a tableteket és persze a választásban kérném a segítségeteket.

Részben a Nexus 9-re várva kicsit jegeltem ezt a témát az elmúlt hetekben, de mivel megtörtént a bejelentés, újra aktuális a dolog. (persze tudom a tesztekre még kicsit várni kell a Nexus 9 kapcsán)

Főleg netezésre és filmnézésre (Kb 70-30 arányban), minimális játékra lenne használva néhanapján. Nagyrészt otthoni használat, ezért min 9-10" -ra gondoltam. A jó felbontás fontos, illetve elég a Wifi- nem kell 3G/4G. Árban olyan 100e körülre gondoltam.

Ami szimpatikus volt még a tesztek alapján:

-SAMSUNG GALAXY NOTE 10.1 2014 EDITION WIFI 16GB
Ezzel kapcsolatban ami kérdés és nem nagyon találtam semmi konkrét infot, hogy kapja-e (illetve mikor) a frissitést az android 5.0 -ra illetve hogy az Exynos 5 Octa 5420 elég erős-e.

Tehát a kérdés hogy jó választás lehet-e a Note (vagy N9) vagy van-e valami jobb, amit még érdemes lenne megnézni.

Előre is köszi a segítséget! :D

(#53714) rizso


rizso
addikt

Hali Srácok!

Az ugye lehetetlen, hogy ez wifi only legyen, igaz? SM-P605, tehát az LTE verzió, és a specnél is ott van, hogy LTE, HSPA+. Csak mert egy magát szakinak nevező illetőnek sikerült meggyőznie arról valakit, hogy márpedig ezt nem lehet SIM kártyával használni...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#53715) tjb007 válasza MadKet (#53713) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Nexus 9-nél jelenleg csak iPad Air 2 jobb, de az ugye nem Androidos, szóval annál jobb választás egy rövid ideg még nem lesz.
A Note 10.1 2014 szinte biztosan meg fogja kapni a Lollipopot, de hogy pontosan mikor még nem tudni, a Samsung még nem jelentette be. Az 5420 pedig még erősnek mondható (persze ez függ attól, hogy mihez hasonlítjuk).

(#53714) rizso

A doboz alapján kizárt, hogy ez Wi-Fi only legyen.

(#53716) rizso válasza tjb007 (#53715) üzenetére


rizso
addikt

Látod mégis van olyan "szaki", aki még így is 100%-ra állítja, hogy márpedig ez wifi only. A vevőjelölt meg ezt el is hitte neki, hiába volt a kezében az egész. Na de szerencsére van rá még pár vevőjelölt, akik nem az ilyen megbízható ismerősöknek hisznek :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#53717) ACE-


ACE-
addikt

Vajon a Galaxy S 8.4 Wifi only is megkapja a lollipop-ot?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#53718) tjb007 válasza ACE- (#53717) üzenetére


tjb007
nagyúr

Biztosan meg fogja kapni az is.

(#53719) nastygeek


nastygeek
csendes tag

Ha van itt valaki belsős akinek köze van az Extreme Digitalhoz kérem írjon rám egy PM-et!

(#53720) MadKet válasza tjb007 (#53715) üzenetére


MadKet
tag

Akkor jól sejtettem a Note -nál a Lollipopot :) Illetve ha jól tudom akkor erre van Cyanogen is.

Egyébként akár az ipad Air 2 is akár benne lehetne a képben, sőt még a sima Air -t is néztem, de az Air2 azért jóval drágább lesz.

Az a helyzet hogy Nexus párti vagyok, úgyhogy sztem az marad, még így is, hogy az a kisebb :) A garancia mondjuk a Samsung mellett szólna, mivel a N9 -t valószínűleg kintről hoznám, arra meg gondolom itthon továbbra sem lesz gari.

Köszi szépen a tanácsot :)

[ Szerkesztve ]

(#53721) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Sziasztok!

Ugylatszik beindult a karacsonyi szezon mert megint megkertek ajanljak egy tabot egy ismerosnek.

2 darab 10" tabletre szukitettem a keretet kerdes melyik ajanlottabb?

1, LG G-Pad 10.1 V700 - 216 EUR
2, ASUS Memo pad HD 10 TF103C - 179 EUR

A felhasznalasi terulet:
Bongeszes, Facebook, Viber, Jatek- de tok egyszeru angry birds tipusu, Filmnezes, nagyritkan lenne egy kis GPS hasznalat is, es terheles mellett is jo lenne min 5ora uzemido. Az Asus fele huzunk mivel olcsobb es hat azert nem art ha megmarad az a kis penz az ember zsebeben, de ha annyival jobb az LG akkor az lesz.
Akkor a kerdes ujra, melyiket a ketto kozul?
Valaszokat elore is Koszonom

[ Szerkesztve ]

Miert?????

(#53722) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Valaki tudna segíteni?

Az szeretném megkérdezni,hogy a vodafone-nál a régi normál SIM kártyámat ingyen cserélik ki micro SIM kártyára vagy fizetni kell érte?

Tudom hogy le lehet vágni a régit méretre de inkább kicseréltetem.

(#53723) tjb007 válasza Snakeiboy (#53721) üzenetére


tjb007
nagyúr

Üzemidőben az LG jóval jobban teljesít az ASUS-nál, de azzal is lazán lehet hozni a minimum 5 órát, szóval nyugodtan választhatod azt is.
Mondjuk ez az árazás eléggé meglepő, itthon pont fordított a helyzet.

(#53722) Alföldi Peti

A díjszabás szerint ingyen cserélik, de csak elméletben, ugyanis a gyakorlatban ők is csak méretre fogják vágni. Legalábbis májusban-júniusban még így volt.

(#53724) Snakeiboy válasza tjb007 (#53723) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Szlovakiaban elek es itt ennyi:
[link]
En is meglepodtem rajta es ez igy jo ar szerintem. Gondolom idotallosagban mind ketto ugyanannyi ideig lesz hasznalhato. Marmint hardware teren gondolom :)

Miert?????

(#53725) csendes válasza csendes (#53682) üzenetére


csendes
őstag

És tényleg, a napi kedvezmény helyett a heti kedvezményes 20%-os kuponnal még 70 Ft-tal olcsóbb is az edigitalnál a [Lenovo A8 3G] (39920 Ft), mint tegnap (39990 Ft), abból már kijön három nap internetadó. :C

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53726) kurtuzov válasza csendes (#53725) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szerintem ez az oldal az igazán hasznos a napi akciókra. Nekem pl a Gerilla tablet tokok jönnek be. A szokásos szivacsos védelem mellett, szerintem ennek a cipzár megoldása nagyon jó. Műanyaggal burkolt húzó, és védett szövettel kívülről a cipzár is.

A 8"-os változat tavaly karácsonykor 3500 Ft-ba került, múlt héten szülinapra vettük 3000-ért, most 2400 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#53727) Shingen


Shingen
addikt

Hali

Bp. van olyan extreme digital bolt ahol ki vannak állítva tabot, hogy meg lehessen tapizni?
Köszi!

風林火山

(#53728) -HajTömeg- válasza Shingen (#53727) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A sugárban ki van téve 2-3 db,de az egy pici bolt. Feltételezem pl Pólusban vagy a MAmmutban több van. Szerintem csörögj rájuk.

Alias: Júzer error

(#53729) NoMagix válasza -HajTömeg- (#53728) üzenetére


NoMagix
addikt

A fenét, múlt héten voltam a Pólusban és alig van kirakva valami úgy átalakították!

[ Szerkesztve ]

(#53730) nastygeek válasza NoMagix (#53729) üzenetére


nastygeek
csendes tag

Dettó, a hétvégén mentem nézelődni és kb mint egy múzeumban, 1 négyzetméteren 1 tárgy...

(#53731) ClioRS válasza Shingen (#53727) üzenetére


ClioRS
őstag

A Mammutban lévő a legnagyobb bolt, ami az egyetlen bemutatóterem, de ott sincs minden kitéve.

(#53732) -HajTömeg- válasza NoMagix (#53729) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Kicsinálták a pólust?
Szemetek!

Alias: Júzer error

(#53733) Looserke válasza Snakeiboy (#53721) üzenetére


Looserke
őstag

lehet megvárnám az ASUS MeMO Pad 10 ME103K típust.

[link]

(#53734) Snakeiboy válasza Looserke (#53733) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Ez igaz, hallottam rola en is. Viszont ez kb ugyan olyan lesz mint az LG g-pad csak ebben az Asusban kisebb aku lesz es kb egyforma ar az LGvel. Szoval 179EUR-ert szerintem boven jo lesz ez. Ja es karacsonyi ajandek lesz szoval minnel elobb meg kell venni. Nincs ertelme kimerult keszletek miatt hajtani hogy aztan hol lehet meg kapni.

Miert?????

(#53735) NoMagix válasza -HajTömeg- (#53732) üzenetére


NoMagix
addikt

Ki bizony, a nyomoroncok! ;]

nastygeek: még annak is rossz!

[ Szerkesztve ]

(#53736) tjb007 válasza Looserke (#53733) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel gyakorlatilag a különbség mondhatni egyenlő a nullával, így semmi értelme nem lenne rá várni.

(#53737) Shingen válasza ClioRS (#53731) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi! :)

風林火山

(#53738) Milka 78 válasza tjb007 (#53736) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az S4pro nem erősebb soc mint a s400?
Elmèletileg az Adreno 320 erősebb mint a 305 papiron nem is kevèssel ès az 1.2 vs. 1.5 ghz is hozhat valamit a konyhàra.
Inkàbb hasonlít grafikai tudàsàt illetően az S600-hoz,főként az azonos gpu miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#53739) ClioRS válasza Milka 78 (#53738) üzenetére


ClioRS
őstag

De, szerintem is, főleg, ha mondjuk a 400 esetében A7-es magról beszélünk.

(#53740) tjb007 válasza Milka 78 (#53738) üzenetére


tjb007
nagyúr

De, erősebb, és nem csak elméletileg, hanem gyakorlatilag is.
Már csak a Cortex.A7 és a Krait 200 között van laza 70% különbség utóbbi javára, a GPU-ról meg inkább nem is beszélek. Persze ezek következtében a fogyasztási mutatók is mások.

(#53741) Milka 78 válasza tjb007 (#53740) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor elèg jó eresztès lesz az új Memo 103k.Egy jó àrazàssal (70 ropi körül) ès 16 gb hàttèrtàrral komoly versenyző lehet.
Na igen fogyasztàsba pl. nàlam erős visszalèpès lenne,de azèrt megtapiznàm mit is tud.

[ Szerkesztve ]

(#53742) fityere


fityere
senior tag

Sziasztok
Újra Android tablettet vennék.
Melyiket ajánljátok.
P600 Galaxy Note 10.1 2014
HP SlateBook 10 X2
Samsung Galaxy Tab S 10.5
vagy egyéb ajánlatokat varok max keretem 370 eur.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#53743) _NCT


_NCT
őstag

Megéri megvenni akción keretein belül a 10"-os Lenovo Tab A10-est, vagy érdemes várni még vele?

PDF olvasásra jó a 7-8" vagy inkább 10" kellene, ha nem akarok állandóan nagyítani a képen?

Esetleg vannak jó pdf to ebook konverterek, melyek olvashatóvá teszik 7-8"-on is a szöveget?

(#53744) tjb007 válasza fityere (#53742) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindegyiket más miatt.
A Note 10.1-et az S Pen miatt, a Tab S 10.5-öt a kijelzője miatt, a SlateBook 10 X2-t meg a kialakítása miatt.
Ha nincs szükséged sem a ceruzára, sem a billentyűzetre, akkor válaszd a Tab S 10.5-öt.

(#53743) MMA87

Igen, megéri.

(#53745) Milka 78 válasza _NCT (#53743) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én a 10-set javasolnám.Most van nálam 9.4 colos gép,azon még simán okés,de ahogy megyünk lejjebb egyre nyűgösebb lesz.A 8 colos G Pad-et használva minduntalan nagyítgatnom a pdf scan-es motyókaz a 10.1 meg pont jó.

[ Szerkesztve ]

(#53746) fityere válasza tjb007 (#53744) üzenetére


fityere
senior tag

A párom szeretne billentyűzet,a kérdés SlateBook 10 X2 megkapja az uj android frissitest szerinted ?
Hardverileg gondolom ez is rendben van :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#53747) roxdog


roxdog
csendes tag

Szevasztok!
Rendeltem egy Vonino Primus QS-t az EMAG-tól. Érdeklődnék akinek már megjött, hogy magyar nyelvű android-al jön meg, vagy kell valamit állítani?
Bocs, ha ostobaságot kérdezek, de nekem ez lesz az első androidos cuccom.

(#53748) _NCT válasza tjb007 (#53744) üzenetére


_NCT
őstag

Sok extrára nem használnám, játszani tuti nem, max ilyen alap 2d-s sz@rokkal, unalom űzésnek.

Inkább távolról dolgozgatni teamviewerrel, pdf olvasás meg ebook olvasás, net, skype ennyi. Azért ne legyen döcögős a rendszer, mert az a halálom mikor megnyomom a menü gombot és 2 másodperc késleltetéssel bevillan. 4 magos procin ez mondjuk kevésbé képzelhető el, ilyeneket csak az olcsó és igazságos tableteken láttam.

(#53749) tjb007 válasza fityere (#53746) üzenetére


tjb007
nagyúr

Valószínűleg nem, de erről még a HP nem nyilatkozott.
Hardverileg a másik kettő sokkal jobban áll, de azért ez sem annyira rossz. A kijelzője viszont csak közepes, a Tab S 10.5 Super AMOLED paneljéhez képest meg főleg.

(#53750) fityere válasza tjb007 (#53749) üzenetére


fityere
senior tag

Köszönöm a válaszod a Samuk közül választok :R

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.