Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

valaki erről vélemény? megéri?

http://www.csak1nap.hu/termek/nap/?product_id=60496&utm_source=csak1hirlevel&utm_medium=email&utm_content=button&utm_campaign=10-25

bocsi de telefonról nem tudok linket csinálni

(#53602) csendes válasza Zolee_70 (#53600) üzenetére


csendes
őstag

Webshopoknak van külön témája [link], ott érdemes feltenni ilyen kérdést, illetve ebben a témában is lehet keresni [link], de egyébként igen.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53603) csendes válasza Richee11 (#53601) üzenetére


csendes
őstag

Furcsa, mintha valamit elírtak volna. De nem világos, hogy mit. :F
Amire te hivatkozol [link], ott egymagos A9 szerepel (RK2928) amihez a GPU is csak Mali-400 MP, a 800x1280 kijelzőre pedig nem írják, hogy IPS
Alcatel Onetouch TAB 7 HD: Az Alcatel oldalán ez van: 1280x800 IPS kijelző RK3066 (kétmagos A9 Mali-400 MP4-gyel) SoC [link].
Alcatel Onetouch TAB 7: Az Alcatel oldalán ez van: 1024x600 TN kijelző RK2928 (egymagos A9 Mali-400 MP) SoC [link].
A HD verzió szerintem ennyit megér, a sima nem.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53604) Csedit


Csedit
aktív tag

Táblagépet szeretnék és tanácstalan vagyok.

Ami biztos: 10"-os tablet kellene, új, itthonról.
Amire használva lenne: terepen (ásatáson) hanganyag rögzítésre és képek készítésére. Néha gps koordináta meghatározásra. Mobilinternet sem ártana.

Ehhez egy nagyon strapabíró, jól összerakott gép kellene, hosszú akku üzemidővel.

Létezik ilyen?

(#53605) kurtuzov válasza Zolee_70 (#53600) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Én is szemeztem már vele. Illetve egy hazai változat sem lenne rossz... [link]
De egyelőre még kezdeti szériás gyermekbetegségekkel riogatnak, tehát óvatosan.
Mivel szülinapra kellett és nem várhattunk,ezért lett helyette egy Xiaomi MiPad.

Csedit: Ez igen izgalmas felhasználás. Javaslom annak nézz utána, hogy melyik eszközhöz találsz jó pormentes tokot, vagy van IP68 szabványa. Az akku kérdés terepen fontos, de egy jó minőségű külső akku / power bank is megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#53606) tjb007 válasza melan (#53593) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért, hogy a jobban fogyó, az emberek által jobban keresett alsóbb kategóriá(k)ban is jelen legyenek a termékeik, ott is képviseltessék magukat, mert bizony ott folyik a "harc" a vásárlókért, nem a felsőkategóriában.

(#53596) dionaea

Van, amiben igen (pl. akku, garancia), és van, amiben meg nem (pl. kijelző, SoC).

(#53599) csendes

Idén májusban került piacra, szóval a kifutásnál még azért nem tart.
Persze a kínai gyártóknál eleve rövidebb egy-egy termék életciklusa, szóval nem kizárt, hogy 1-1,5 hónap múlva már tényleg az lesz.

(#53604) Csedit

Először is jó valamiféle maximum árat megszabni, gondolom a csillagos égig azért nem mennél el.
Másodszor pedig jó lenne azt a nagyon jó strapabíróságot definiálni (ide-oda dobálom, véletlenül leejtem 2 méterről és nem lesz baja, ázik az esőben stb.).

(#53607) Shingen válasza Milka 78 (#53577) üzenetére


Shingen
addikt

Remélem leírod a tapasztalatokat! :D

風林火山

(#53608) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Melyik a jobb tablet PC?

1. Colorovo CityTAB Vision 7"i

2. Asus FonePad 7 FE170CG-1A044A

Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#53609) Csedit válasza tjb007 (#53606) üzenetére


Csedit
aktív tag

50-60 ezer forintig mennének el árban.
Olyan ember használná, aki nem műszaki ember, igyekszik, de kevésbé tud vigyázni a dolgaira.
Akár esőben is ázhat és véletlenül le is eshet.
A teljesítmény itt sokadlagos kérdés, gondolom ezekre a feladatokra nem is kell túl gyors eszköz.

(#53610) luckyboi82


luckyboi82
tag

Lenovo Ideapad A3000

Össze vissza működik az érzékelő panel, magától "megnyomódik"

hard reset, fw frissítés megvolt, nem oldotta meg,

Garanciába mehet vissza, van még bármi megoldás?

(#53611) tjb007 válasza Alföldi Peti (#53608) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az egyikben (ASUS) van 3G modem, GPS, telefonként is használható, nagyobb az akkuja, és két év garancia van rá; a másikban (Colorovo) meg dupla annyi RAM van, van rajta HDMI kimenet, viszont jóval kisebb az akkuja, nincs GPS és 3G, és a garancia is csak egy év.
El kell dönteni mi a fontosabb, és az alapján kell dönteni.

(#53609) Csedit

A probléma ott kezdődik, hogy ennyiért normális, 10 hüvelykes kijelzővel rendelkező 3G-s modellt itthon nem kapni, és akkor a strapabíróságról még szó sem esett. A legolcsóbb olyan modell, ami ezekhez az elképzelésekhez közel áll a Fujitsu STYLISTIC M532, de ez sem épp ilyen jelleg terephasználatra lett kitalálva.
A Panasonic Toughpad FZ-A1 lenne az, ami miden téren megfelel az elvárásoknak, többek között ilyen jellegű felhasználásra lett kitalálva, de ez egyrészt nehézkesen is szerezhető be itthon, másrészt pedig az ára is jócskán magasabb (egészen konkrétan 300 ezer forinttal) annál amit te rászánnál.

(#53610) luckyboi82

Nem egyedi eset, otthon nem tudod helyrehozni, mehet vissza garanciába.

(#53612) dionaea


dionaea
őstag

Ma megvettem a wayteq et eddig tetszik. Asus atom profi miatt nem vettem de drágább is volt. Köszönöm a segítséget :R

(#53613) cidalain


cidalain
veterán

Üdv.
Szeretném lecserélni régi tabletemet, mert döglődik az érintőpanel (Acer Iconia B1).
Elvárásaim:
-4 mag
-min 1 GB ram (512 szóba sem jöhet, a jelenleginél már gyakran előjön a "low memory" jelzés)
-hosszú akkus üzemidő WIFI netezés mellett (kb 7-8 óra)
-Wifi elég, nem kell 3g
-7"-os kijelző 1280×800
-GPS
-ne legyen bugos a szoftver
-Magyar garancia

Felhasználási területek:
-netezés (3-5 tabot bírjon egyszerre)
-videónézegetés (youtube, de mozifilmek nem jellemző)
-kapcsolattartás (gmail, face, viber, skype)
-minimál játék (szókereső :) )
-navigáció
-hátlapi kamera nem lényeg

Keretösszeg:
40 körül + esetleg pár ezres ha nagyon jó vétel

Kiszemeltek:
-Lenovo A3500
-Asus Memopad HD7 ME173C
-Asus Memopad 7 ME176CX

A Lenovo olcsó, HD7 kifutó széria de 2 év garis, a 176 meg új modell még kicsit drága de szintén 2 év gari.
Előfordulhat hogy az ME176 ára lejjebb fog menni 40 körülre mostanában?

Melyik ezek közül a "best buy"?
Esetleg valami más típus szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53614) tjb007 válasza cidalain (#53613) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek közül az ME176CX, de én még behoznám mellé az LG G Pad 7.0-át is. Az elvárásaidnak megfelel, szintén 2 év garancia van rá, üzemidőben akár még többet is ki lehet hozni belőle 7-8 óránál, és 40 ezer forintnál többet nem kell érteni fizetni.

(#53615) cidalain válasza tjb007 (#53614) üzenetére


cidalain
veterán

Köszönöm, már megérte bekukkantani ide, az LG valahogy nálam kimaradt.
És ahogy nézem nem is rossz opció...
Iponnál most 38 körül van, míg a 8 gigás 176cx 42. Van ennyivel jobb az intel proci?

Szoftverek működése stabil mindkettő hardveren? (teszteknél mindkettő esetében írtak "döccenésről", de nem tudom mit kell ezen érteni)
Gondolom a gyári támogatás, esetleges frissítések formájában kb azonos, nem?

A 8 giga tárhelyből jóesetben kb a fele használható. Elég ez egy memóriakártyával megtámogatva? Olvastam valahol, hogy Kitkatnál nem lehet appot az SD-re telepíteni...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53616) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!

Van egy samsung galaxy p3100 3G tabletem, s a mai nap este azt vettem észre, hogy nem kapcsol be, délután még használtam de mára már nem kapcsol be, feltettem töltőre nem reagál, próbáltam sima adatkábellal úgy sem érzékelte, mi lehet a baj?
Garancia 1 hónapja lejárt sajna most néztem... Ahol vettem az Extreme Digitalba, ott megtudják nézni, hogy mi a baja, s megtudják javítani ugye gondolom pénzért, csak szeretnék egy árajánlatot kapni mert ha drága akkor nem csináltatom meg, ötlet tipp mit csináljak segítsetek kérlek!
Üdv

The easy day was yesterday!

(#53617) gradient99 válasza tomrRRR (#53616) üzenetére


gradient99
tag

Szerintem meghalt az akku benne, mert ha egy hónapja járt le a garancia, és tudtommal a Samsung 2 évet ad, szóval az akku hibája egy lehetőség

(#53618) tomrRRR válasza gradient99 (#53617) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Az úgy fasza, mennyibe kerülhet benne egy akksi valamint hol tudnám megcsináltatni tudnál ebben kérlek segíteni?

The easy day was yesterday!

(#53619) Milka 78 válasza cidalain (#53615) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem lehet sd-re root nélkül telepíteni.Lg nincs döccenés,de az Asus sem rosszabb ettől.Inkább az Intel soc-ra való optimalizálással lehet gond (nem jellemző,de azért van rá példa),bár ez is inkább játékoknál számít.Mondjuk az LG Snap 400-asa ebből a szempontból szerintem jobb (nép soc).
A két gép nagyon egy húron pendül,inkább az egyéni szimpátia szokott dönteni.Mellényúlni meg nem tudsz.A B1 után mindkét gép rakéta érzetét fogja kelteni.

(#53620) nastygeek


nastygeek
csendes tag

Na ma elzarándokoltam az E-digitalba meg a MediaMarktba és végigtaperoltam a gépeket.

Kifejezetten belezúgtam a 10 colos gépekbe, tanulni és olvasni kéne leginkább és mit mondjak lenyűgözött a nagyobb képernyő.

Az itthoni nyomozásom után a ConCorde tab Q10 tablet maradt az egyetlen elérhető gép számomra ebben a méretben, ezzel van valakinek tapasztalata?

A Concorde mint márka mennyire megbízható, van rendes hazai háttere support stb?

(Ha erre a gépre rossz véleményeket kapok, akkor pedig arra jutottam, hogy veszek egy Wayteq Tab 8Q-t 15 ezerrel olcsóbban)

(#53621) NoMagix válasza nastygeek (#53620) üzenetére


NoMagix
addikt

Jobban jársz Wayteq Tab 8Q-val! :K

(#53622) Zolee_70 válasza nastygeek (#53620) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Én ma a Galaxy Tab 8.4pro-t fogdostam, kibaszott jó. Tűéles kép, iszonyat könnyű, kiváló minőség ezt adják 129900 Ft-ért....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#53623) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok!

A Vonino Primus QS 10-es tabletről van valakinek valami tapasztalata? 40-45-ig 10"-osban 4 maggal van jobb vétel? (Játék, film, internet)

(#53624) NoMagix válasza G.I.JOE (#53623) üzenetére


NoMagix
addikt

Milka 78 fórumtárs megrendelte, majd valamikor érkezik hozzá, én talán a jövő héten fogom megrendelni!

(#53625) nastygeek válasza NoMagix (#53621) üzenetére


nastygeek
csendes tag

Kaphatok egy bővebb indoklást, hogy meg legyek győzve?

(#53626) ACE- válasza Zolee_70 (#53622) üzenetére


ACE-
addikt

Hol ennyi? Ennyiért már LTE-s tab S 8.4-et is kapsz...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#53627) Zolee_70 válasza ACE- (#53626) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Igazad van, az volt...bocsi

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#53628) gradient99 válasza tomrRRR (#53618) üzenetére


gradient99
tag

Az árakról sajnos nem tudok infóval szolgálni, de a márkaszervízben 90% hogy tudnak segíteni

(#53629) Milka 78 válasza G.I.JOE (#53623) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pipo M8 Pro néven van róla logout,hir is a PH-n.Abban 2gb ram van annyi a különbség.Játékra boritékolható,hogy nem lesz százas.Nagyjából fognak rajta menni a dolgok(Asphalt 8,NSFMW),de egy RR3 szintű játék már meg tudja fektetni (pici lagg,25fps alúlról,bár halebutítod még jó lehet...).A másik két opcióval nagyon nem lesz gond.

(#53630) tjb007 válasza cidalain (#53615) üzenetére


tjb007
nagyúr

Stabil, kb. azonos (bár még egyikük sem nyilatkozott arról, hogy lesz-e Lollipop), és valóban nem lehet out of the box.
Az Intel processzor meg jelentősen erősebb, bár ebből az erőből akár egy jelentős rész is elveszhet a bináris fordítás során (már persze, ha olyan alkalmazásról van szó).
Bármelyik mellett is döntesz rosszul járni egyikkel sem fogsz.

(#53631) cidalain


cidalain
veterán

Akkor igazabol az a kerdes hogy eleg e a 8gb hattertar.

Meg egy keresztkerdes:
Root nelkul tehat app nem tud futni SD-rol. De olyat lehet e hogyha egy appnak 1-2 giga anyaga van amit hasznalna, akkor az appot feltelepitem, de a szukseges adatfajlok SD-n vannak? (Kell offline navi, es a terkepfajlok ugye rohadt nagyok)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53632) nastygeek


nastygeek
csendes tag

Lenovo TAB A10 vélemények?

Edigitalban 55 ezer, de megintcsak semmi tapasztalatom a márkával, hogy érdemes-e beruházni rá.

(#53633) NoMagix válasza nastygeek (#53625) üzenetére


NoMagix
addikt

Én is néztem ezt a gépet, de sok panaszt olvastam róla, pl. itt is vannak vélemények!

[ Szerkesztve ]

(#53634) Milka 78 válasza nastygeek (#53632) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor már +3 ropi és Asus TF103CX 2 év garival és jóval erősebb béléssel.

(#53635) Szabina 1986


Szabina 1986
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!
Szeretnék venni egy Acer Iconia Tablet Mango A1-810 16 Gb típusú tabletet. A kérdésem az lenne, hogy USB-n keresztül vagy bármi más módom lehet-e csatlakoztatni hozzá billentyűzetet?

(#53636) tjb007 válasza Szabina 1986 (#53635) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, lehet (Bluetooth, vagy micro USB port OTG kábel/adapter használatával).

(#53637) Szabina 1986 válasza tjb007 (#53636) üzenetére


Szabina 1986
csendes tag

Köszönöm! :)

(#53638) Szabina 1986 válasza Szabina 1986 (#53637) üzenetére


Szabina 1986
csendes tag

Szerintetek mennyire jó ez a gép? Megéri az árát?

(#53639) tjb007 válasza Szabina 1986 (#53638) üzenetére


tjb007
nagyúr

Attól függ mennyiért jutsz hozzá.
25, maximum 30 ezer forintért még okés, de afölött már kapni klasszisokkal jobbakat is.

(#53640) Szabina 1986 válasza tjb007 (#53639) üzenetére


Szabina 1986
csendes tag

Most akciósan 39e Ft...
Melyiket ajánlanád? Netezésre használnám főleg, szövegszerkesztésre, olvasásra, film nézésre. Jó lenne, ha lenne benne HDMI, wifi, Gps. Ez a három dolog csak ebben a típusban van benne. Azért gondoltam az acer tabletre, de lehet, hogy meg tudtok győzni :)

(#53641) tjb007 válasza Szabina 1986 (#53640) üzenetére


tjb007
nagyúr

A WayteQ xTAB-8Q-t.
Erősebb SoC (aka processzor) van benne, nagyobb felbontású a kijelzője, frissebb rendszer, és a HDMI-ről, valamint a GPS-ről sem kell lemondani.

(#53642) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Erről mi a véleményetek?
Elsősorban netezgetésre kéne, semmi komolyabb játékra.
Elég korrektnek tűnik első ránézésre,de processzorokkal nem vagyok tisztában.
A szép kép fontos lenne, sajnos nem írja milyen a képernyő.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#53643) jivanmukta válasza -HajTömeg- (#53642) üzenetére


jivanmukta
csendes tag

TFT a kijelző, a felbontás sem túl magas, én ilyet nem vennék ha szép kijelzőt szeretnék.

"Önmagam vagyok önmagam otthona, önmagamban lelek otthonra, önmagam vagyok saját menedékem."

(#53644) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

:R
És ilyet?
Vagy várjam meg Milka polgártárs értékelését erről? :)

Alias: Júzer error

(#53645) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Melyik az erősebb tablet és a 4 magos gyorsabb mind a 2-ő és a .négy magosért van értelme lemondani a 3G-ről és a SIM foglalatról.

http://tablet-pc.arukereso.hu/fn:termekek-osszehasonlitasa:asus-memo-pad-me176cx-1a045a-p239090189,asus-fonepad-fe170cg-1a044a-p230578675/

(#53646) tjb007 válasza Alföldi Peti (#53645) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az ME176CX; igen, gyorsabb (de nem csak azért, mert 4 > 2); és igen, ha nincs szükséged a 3G-re és a telefonos funkciókra, akkor érdemes inkább a másikat választani.

(#53647) csendes válasza -HajTömeg- (#53644) üzenetére


csendes
őstag

Ez nagyon lassú SoC (RK2918 1 GHz A8).
Szerintem várd meg, az alkatrészek alapján nagyon jó vételnek tűnik :K

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53648) NoMagix válasza G.I.JOE (#53623) üzenetére


NoMagix
addikt

Elvileg holnap érkezik, majd írok egy rövid értékelést, ha érdekel!

(#53649) cidalain válasza Alföldi Peti (#53645) üzenetére


cidalain
veterán

Hát ez a supergamer webáruházos ár kicsit gyanús.
37-ért akarják adni a 16GB-os modellt, ami máshol minimum egy 10-essel drágább.
nem lehet hogy ez ilyen rádium féle webshop, szürkeimporttal, as itthon semmilyen formában nem érvényesíthető garival?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53650) cidalain válasza cidalain (#53649) üzenetére


cidalain
veterán

De. Szolvák telephelyű a webshop, a garancia csak náluk érvényesíthető, ha visszaküldöd a terméket Szlovákiába saját költségen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.