Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) junkpod válasza baandii (#3346) üzenetére


junkpod
nagyúr

Attól félek ezek már nem adnak nekem semmi pluszt a meglévő hardver limitációimhoz.
TV max: fullHD, 2D, (nincs HDR, nincs 3D, nincs 4K)
Erősítő+hangszórók: DTSHD és DDMA 5.1 (nincs Atmos és egyéb nyalánkságok)
Szóval szerintem az S905 pont az a termékvonal amire szükségem van és ki is tudom használni még legalább 5 évig. És persze azt gondolom, hogy az itthoni többségnek már a fenti kép és hang minőségek sem elérhetőek.
Eddig ez a legjobban szerethető boxom:)

tcr: és tényleg működik a hosszú OK gomb! királyság, köszi!

Box's don't touch!

(#3352) Patice válasza junkpod (#3347) üzenetére


Patice
nagyúr

No meg amikor hozzájutok pár eredeti BD kiadványhoz. ;] (Párat vettem is a jobb filmekből, jóárasítva. :K )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3353) TCr válasza junkpod (#3351) üzenetére


TCr
veterán

Igazán nincs mit, teljesen véletlenül jöttem rá.
Ugyanígy működik a hosszú OK gomb mondjuk egy fájlon, vagy mappán is, a funkciógombot helyettesítendő, próbáljátok csak ki. ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3354) Pelican


Pelican
őstag

Ezt próbálta már valaki?

http://amlinux.ru/image/905/7.0.2/

Edit: Itt a topikja is: http://amlinuxmedia.com/forum/index.php?topic=427.0

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#3355) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

10000Ft alatt keresek valami egyszerű médiaboxot Banggoodról, Gearbestről, akárhonnan.

Synology NAS-sal lenne kapcsolatban, valamilyen fájlprotokollal (SMB, AFP, NFS) kapcsolódnék hozzá, nem DLNA-val. A következő igényeim lennének:

I/O: HDMI, analóg sztereó kimenet, USB (lehetőleg 3.0), SD vagy microSD olvasó, NTFS támogatás, N WiFi
film: legfeljebb 1080p H.264, illetve kisebb felbontású divx/xvid anyagok, DVD5-9 ISO, magyar felirat támogatás, YouTube
zene: MP3-on felül FLAC lejátszás (24 bit nem feltétel)
kép: 20MP SD kártyáról

Ami előny: egyszerűen használható menü, a magyar nyelv nagy plusz.

A Sunwell T95M-et néztem ki elsőre, jó lesz az nekem?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#3356) Songoman válasza g@bo (#3348) üzenetére


Songoman
aktív tag

Kuponnal olcsobb: GBGT1 USD56

(#3357) cincinatus


cincinatus
tag

Sziasztok! HBO Go-t és TV Go-t mennyire viszik ezek a kütyük? Valakinek tapasztalat?

(#3358) Balinov


Balinov
félisten

Akinek nexbox a95xe van, az hogy lőtte be a gyári távirányítót?

Egérrel engedelyeztem a remoteot (default off volt, higyaza..) próbaképpen elinditottam lanon a nas/twonky dlna szerverről egy random 720pt, indul, frankó minden, iranyitoval meg a droidos hangeroszabalyzot is látom, hogy muxik, de utána már még a home gombbal sem megy vissza az alap droid launcherre.. Elem új amit beleraktam..

Esetleg tudtok ajánlani bevalt droid appot btn, telefonról irányítani?

Bt eszköz telefonon látszik (Mac cím) de nem tudom párosítani..

Bocs az esetleges triviális kerdesekert

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3359) envagyok


envagyok
veterán

A következő problémával küzdök:
Adott egy KI plus S905 dvb-t és dvb-s tunerrel.
Az Alex féle Openelec felismeri a dvb tunereket, de nem kadenciahelyes a 23.976 anyagokkal.
A Kszaq féle libreelec kadenciahelyes, de nem látja a dvb tunereket.
A kettőt nem lehet összevasalni?
Azaz a kszaq féle libreelecbe belerakni a tuner drivereket?
Írtam kszaq-nak, aki azt mondta, hogy Alex nem adta oda neki a drivert, Alex meg fejleszt vmi libreelecet, de nem tudom kadenciahelyes-e, mert azt már nem csinálta meg ki plus-ra.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3360) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Hosszú hányattatás után ma megjött a T95M boxom. Érdekes módon, nem kellet sarcot fizetni, pedig átesett a VÁM kezelésen. Így csak magát szívatta a NAV, de még a posta is, mert a 2500 Ft-os díjat sem számították fel.
Nem volt sok időm még tesztelni, de már látszik, hogy jó kis masina, semmivel nem lassabb, vagy bármiben is rosszabb mint az MXQ Pro+
A droid egészen használható, rootolt. Pár pillanat alatt feldobtam rá a 005-ös LE-t, de már bootolás alatt nem tetszett, mert teleírta a képernyőt boot üzenetekkel, amit egyik boxom sem csinált a 005-el. Reboot sem ment.
Raktam helyette 004, 003, verziót, de csak a 002-vel működött minden hiba nélkül. Ez viszont nagyon gyors, egy class 10-es SD-ről a médiatár poszterek egy villanás alatt megjelennek. A távirányítón pár gombot tanítani kellett, nem ment pld. a back, vol up/down. CEC kicsit érdekes, mert minden áron a HDMI1-et erőlteti. Ha másikba van dugva, nem megy. Hosszabb nyúzás nem tudom mikor lesz, mert a hétvégén költözünk.

(#3361) Csicsóka válasza envagyok (#3359) üzenetére


Csicsóka
őstag

A kszaq féle libreelecbe csak akkor lehetne behegeszteni az Alex modulokat ha azok is 3.14.29 verziójúak.
Most néztem az Alex féle új LE-t, teljesen egyformák a kernel modulok a Kaszq félével. A modules.alias bitre egyforma, ezt a depmod parancs generálja. Ebben is van jó sok tuner:

e4000.ko max2165.ko mt2266.ko tda18212.ko tea5761.ko xc4000.ko
fc0011.ko mc44s803.ko mxl5005s.ko tda18218.ko tea5767.ko xc5000.ko
fc0012.ko msi001.ko mxl5007t.ko tda18271.ko tua9001.ko
fc0013.ko mt2060.ko qt1010.ko tda827x.ko tuner-simple.ko
fc2580.ko mt2063.ko r820t.ko tda8290.ko tuner-types.ko
it913x.ko mt20xx.ko si2157.ko tda9887.ko tuner-xc2028.ko

Nics benne a k1 tunere?
Melyik Alex verzió az ami jól kezeli a tunereket?

(#3362) envagyok válasza Csicsóka (#3361) üzenetére


envagyok
veterán

Az openelec 6.95.3.2. Abból is a ki plus-ra valót próbáltam. Libreelecből alex nem készített ki plus-ra.
A dvb típusa:
S2/T2 (rf848/avl6862)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3363) gabywap válasza envagyok (#3362) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Ez engem is érdekel melyik ismeri fel a tunert, linkelnéd ha időm lersz rá próbáljam. :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#3364) envagyok válasza gabywap (#3363) üzenetére


envagyok
veterán

http://www.amlinux.ru/image/905/6.95.3.2/

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3365) w.miki válasza interstate76 (#3341) üzenetére


w.miki
veterán

igazából mi a különbség az MX3, és az MXv1 között?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3366) Patice


Patice
nagyúr

Ez a kontroller szerintetek jó választás lehet egy Nexbox A95X mellé? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3367) Multibit válasza Patice (#3366) üzenetére


Multibit
veterán

Azt nem tudom, hogy jó lesz-e, de azt igen, hogy drágább, mint a box :K

(#3368) Patice válasza Multibit (#3367) üzenetére


Patice
nagyúr

Nagyon olcsóbban nem igazán láttam ezeket a kontrollereket. Amúgy röhej tényleg, hogy annyi lesz a kontroller, mint a box. :))

De ha beválik, akkor nagyjából ~ 15.000 Ft-ból van egy egész jó médialejátszóm és a gyerekeknek minimál játékgép. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3369) DoItYourself válasza Patice (#3366) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ennyi pénzért Xiaomi kontroller is van, az egy fokkal jobban néz ki. Az összefoglalóban linkeltem, azt hiszem.

w.miki: apróságok.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3370) Patice válasza DoItYourself (#3369) üzenetére


Patice
nagyúr

A95X-ben nincs BT, Xiaomi meg csak azzal tud kommunikálni. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3371) Zirowe válasza Patice (#3368) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én most egy ilyet rendeltem, talán ez picit olcsóbb.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3372) Patice válasza Zirowe (#3371) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyet már néztem, ezzel is csak az a "baj", hogy BT-s. Az én boxomban meg sajnos nincs BT. :(

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3373) gyuri152


gyuri152
csendes tag

(#3374) DroiDMester válasza Patice (#3368) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Már hogyne lenne olcsóbban, fele ennyiért is van!

kukk ide

És simán tudsz Blútuszt is varázsolni a A95X be is nekem ilyen BT 4.0 Adapterem van és tökéletesen működik vele a Box, mindha gyárilag lenne benne a Bt!

És van BT.s gémpad is fele annyiért pl itt van ez ~12.ért

(#3375) Zirowe válasza Patice (#3372) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Xbox 360 controller olyan 15$ körül van, utángyártott, amit android lekezel rendesen, viszont vezetékes (nagy bánatom sajnos, hogy az xbox one controllere még nincs kezelve megfelelően).

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3376) azozo válasza Zirowe (#3375) üzenetére


azozo
senior tag

Én még a XBOX 360-ét sem sikerült beüzemelni NEXBOX A95-ön :(

(#3377) Patice válasza Zirowe (#3375) üzenetére


Patice
nagyúr

Vezeték nélkülit szeretnék mindenképpen. De köszönöm az infókat!

(#3374) DroiDMester:

Nekeid is :R

Átnyálazom még ezeket az ajánlatokat. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3378) junkpod válasza TCr (#3353) üzenetére


junkpod
nagyúr

és tényleg! ez is működik!
(és még rád írtam, hogy nem ismered a KODI felületet...:) )

CEC megjegyzés: annyira jól működik a CEC körben (Box-TV-erősítő), hogy ha a BOX hangerőgombokat nyomom, akkor az erősítőn állítja a hangerőt:) Gondolom a box elküldi a tv-nek a funkció kérést, ami tovább küldi az erősítőnek. Mindenesetre imádom mikor a technológia úgy működik ahogy kitalálták, sajna manapság ez eléggé ritka esemény.

Box's don't touch!

(#3379) TCr válasza junkpod (#3378) üzenetére


TCr
veterán

A CEC-ben nálam lehet, hogy a Logitech Harmony kavart be valahogy, a Beelink távosát még nem lőttem be rá, a tévét és az AVR-t viszont az kapcsolgatja activity szinten.
Mindenesetre nálam a CEC kikapcsolása teljesen megoldotta a ki-bekapcs fagyás problémámat és a Harmony miatt szükségem sincs rá. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3380) TCr válasza TCr (#3379) üzenetére


TCr
veterán

Bár nem biztos, hogy a Harmony kavart be, most jut eszembe, hogy interstate76 kolléga is írta, hogy ahogy bekapcsolta a CEC-t, úgy azonnal elkezdett neki is rakoncátlankodni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3381) junkpod válasza TCr (#3379) üzenetére


junkpod
nagyúr

én is Harmonyval használom (MX64) az OE-s remote.conf-fal. kifogástalanul kapcsol ki-be.

Box's don't touch!

(#3382) TCr válasza junkpod (#3381) üzenetére


TCr
veterán

Úgy látom, hogy az MX64 távján sincs dedikált stop, vagy fullscreen gomb.
Neked sikerült ezeket (vagy olyan egyéb gombokat, amik szintén nincsenek a gyári távon) rávarázsolnod a Harmony-ra?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3383) junkpod válasza TCr (#3382) üzenetére


junkpod
nagyúr

a dedikált play-vezérlő gombok nekem is hiányoznak, még nem jöttem rá hogyan lehet beépíteni. (ez a fullscreen gomb mire való lenne?)

Box's don't touch!

(#3384) TCr válasza junkpod (#3383) üzenetére


TCr
veterán

Csak példaképp hoztam fel, de ott van például az info (billentyűzeten "o" betű, telefonos Yatse appal működik), amivel a film frekijét, CPU használatot és egyéb infókat lehet kiíratni a képre filmnézés közben.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3385) Balinov válasza Balinov (#3358) üzenetére


Balinov
félisten

user error. elemek jok, csak a Nexbox A95X tavja nem tul erzekeny, konkretan ra kell mutatni vele a boxra,hogy vegye az adast.

Viszont, kell ilyen bill+egerkombo... Ez az a Rii i8 model, ami ajanlott?

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3386) Balinov válasza Patice (#3370) üzenetére


Balinov
félisten

?? tegnap jott meg a 2/8-as A95X-om, ebben biztosan van BT,

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3387) DroiDMester válasza Balinov (#3385) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Egy MX III. al jobban járnál sz.tem!

és nem is olyan drága

(#3388) Balinov válasza DroiDMester (#3387) üzenetére


Balinov
félisten

ezek amugy keresztbe kompatibilitisek?

az idealis az lenne, hogy a WebOS2.0s LG SmartTv Magic remotjat be lehetne valahogy idomitani, hogy kezelje a boxot..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3389) junkpod válasza TCr (#3384) üzenetére


junkpod
nagyúr

az emlitett remote.conf-al ezek mind működnek, o, i, menu...

Box's don't touch!

(#3390) interstate76 válasza TCr (#3380) üzenetére


interstate76
addikt

Így van, be sem bootolt a kicsike, áramtalanítani kellett. Kikapcsolt hdmi cec mellett viszont sem előtte, sem azóta nem volt vele semmi gond, pedig napi szinten legalább 4-5 órán keresztül aktív használatban van (droiddal és sd kártyás LE-vel, felváltva, attól függően, hogy épp droidos játékkonzol vagy médiaplayer).

Gondolom a többség számára ismert, hogy Yatse-t használva a nyilak közötti, középső gomb filmlejátszás közben helyettesíti az "o" betűt, azaz kiírja a CPU-használatot, az eldobált és az átugrált képkockák számát, stb.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3391) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Mini M8S készülékem van. Tudnátok ajánlani valami képnézegetőt, amit a gép eredeti távjával lapozásra, diavetítésre tudok bírni?

Köszi előre is.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#3392) vargalex válasza Balinov (#3386) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez egy másik változat. Amiről szó van, az szerintem S905 SoC-al szerelt.

Alex

(#3393) TCr válasza interstate76 (#3390) üzenetére


TCr
veterán

Na, ezt meg én nem tudtam.
A Yatse-ban külön beállítottam az "o" billentyűparancsot, de akkor ez így egyszerűbb.

Junkpod: az rendben van, de MiniMXIII távosán annyira kevés gomb van, hogy szerintem Harmony ügyben az OE remote.conf-jával sem lennék előrébb. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3394) junkpod válasza TCr (#3393) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én kipróbálnám helyedben.
Amúgy miért a Yatse-t favorizáljátok a Kore-val szemben?

Box's don't touch!

(#3395) TCr válasza junkpod (#3394) üzenetére


TCr
veterán

Mindenképp ki fogom.

A kezelhetősége valahogy kézenfekvőbb volt, mint a Kore-nak pár perc nyomkodás után.
Egyébként én használni nem használom, csak néha megnyomtam rajta az "o" betűt, a távossal csinálok mindent ezen kívül.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3396) vargalex válasza Csicsóka (#3360) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Erről a boot közbeni hibáról írtam én is itt. Az újraindítás hiba valóban van nálam is, most fogom kipróbálni a 002-es build-et, mert eddig nem voltunk itthon.

Alex

(#3397) oszy válasza oszy (#3181) üzenetére


oszy
veterán

Megérkezett a NEXBOX A95X TV Box Amlogic S905 Quad Core. Most töltsem is le a LibreELEC-et és utána ha felmásoltam SD kártyára, rakjam bele a gépbe és kapcsoljam be? Vagy először kapcsoljam be és utána tegyem be az SD-t? :) Persze először valamelyik programmal formázom a kártyát.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3398) DoItYourself válasza oszy (#3397) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem kell formázni. Win32DiskImager-el vagy Rufus-al, vagy linuxon dd paranccsal kell kiírni az image fájlt egy SD kártyára. Ha bent van a kártya, akkor adj neki áramot, közben tartsd benyomva a resetet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3399) oszy válasza DoItYourself (#3398) üzenetére


oszy
veterán

Rendben kolléga :) De hol a reset?

Egyébként arra gondoltam. A Win32DiskImager-0.9.5-install-2 csinálta meg, a Rufus megállt az elején valami hibával.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3400) oszy válasza oszy (#3399) üzenetére


oszy
veterán

Megtaláltam az AV csatlakozóban. :)
Melyik lehetőséget kell választani mikor megjelenik a fekvő robot? Vagy a LibreELEC logónak kellene megjelenni?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.