Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) tpower válasza benedekco (#21150) üzenetére


tpower
tag

azért nem forrasztottam, mert ha gar gond lett volna annak nyoma van. így az ember csak kihúzza a nem oda való ketyeréket és nyoma sincs semminek.

lehet nem ft2 volt az a progi? vki segítsem már. volt több ablaka is. (dos) ritmusra ugráló színes golyók meg stb.

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#21152) tpower válasza Yutani (#21149) üzenetére


tpower
tag

nekem is pga vga-m volt rejtett ajtó mögött kis potikkal lehetett állítgatni. árát már nem tudom, de vmi 25e körül rémlik. együtt lett véve egy 520mb ide vinyóval. mekkora hely volt az akkor. mint most egy 1tb-os. akkor 30mb-os játékok voltak, most meg 30gb-os. pfff.... játékélményben a régiek jobbak voltak (saját vélemény)

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#21153) benedekco válasza tpower (#21151) üzenetére


benedekco
addikt

Az FT2 egy zeneszerkesztő progi volt.
Esetleg a Cubic-ra gondolsz? Abban volt egy olyan nézet, ahol ilyen kis színes pöttyök reagáltak a hangra.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#21154) tpower válasza benedekco (#21153) üzenetére


tpower
tag

tuti nem cubic.... aszem letöltök párat :)

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#21155) snake1977 válasza frescho (#21141) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm, nekem kell majd egerentyű, irok is a srácnak ha meglesz rá a fedezetem. :R

Közben kezembe került egy 2002-es gamestar, ebben volt egy komoly vga teszt, meg egy árlista is, gondoltam hasznos lehet, de legalábbis érdekes. A fotók sajnos mobillal készültek de megpróbáltam kihozni belőlük a legjobbat.:B
Szerk: Tpower esetleg Impulse tracker?

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21156) frescho válasza tpower (#21146) üzenetére


frescho
addikt

Egy covox osszerakasa volt urtechnologiai feladat. Fel marek ellenallas, egy muverosito, ket kondenzator, dioda, parhuzamos porti csatlakozo es egy kis turelem kellett hozza. A batrabbak eloerosito nelkul is megepithettek, siman csak egy ellenallasletre osszeforrasztva, de ugy sokkal csunyabban szolt.

https://frescho.hu

(#21157) tpower válasza frescho (#21156) üzenetére


tpower
tag

akkoriban simán lehetett venni 1000-1500 körül. voltak lelkes emberkék akik sorozatban gyártották. én is így jutottam hozzá. aztán meghallottam havernál az sb pro hangját és nem akartam mást...

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#21158) frescho válasza tpower (#21157) üzenetére


frescho
addikt

Pruntyogeshez meg elfogadhato volt az Adlib is, de az igazi az SB volt. Csak az SBPro egy nagysagrenddel tobbe kerult.

https://frescho.hu

(#21159) Ádyka válasza snake1977 (#21155) üzenetére


Ádyka
őstag

Na igen. Amikor az 1,7-es celeron konfig drágább volt, mint az 1600+ XP. Utóbbi kis tuninggal az akkori legdrágább P4-eket hozta / alázta. Én eddig élveztem leginkább a számtech hardveres részét. Aztán egyre kevésbé. :(

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#21160) bacsis válasza Ádyka (#21159) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

öregszel ;) ;]

(#21161) Ádyka válasza bacsis (#21160) üzenetére


Ádyka
őstag

Ez tökéletesen így van. Nem kérdés, hogy kicsit belefásultam, de még így is ez a legnagyobb hobbym. Aztán ha nagyon beleunok, akkor megint kicsi autóhifizek, vagy veszek valami régi otthoni hifi cuccot, azzal élvezkedem. Majd visszakanyar valami jó kis P1-hez II-höz, XP-hez. :D

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#21162) bacsis válasza Ádyka (#21161) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerencsére én minden kornak/platformnak látom a szépségét, pl most egy napot tök jól eljátszottam az X1950XTX-el, de holnap kipróbálom a 8800 ultra SLI-t is, ha minden jól megy, és amikor számomra is megfizethető lesz, akkor biztos vennifogok GTX480-at meg GTX Titan-t meg Core i7 3960k-t :)

(#21163) tpower


tpower
tag

behalás

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#21164) DarthSun válasza tpower (#21163) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Naggyonn áállaatt :DDD

(#21165) zoltanz válasza Fenyő (#21118) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Willamate nem nagyon megy 2Ghz fölé"

Úgy is csúfolták ezt egykor, hogy nem csak a következő, de még az előző generációra is érdemes lecserélni. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21166) zotyesz66 válasza zoltanz (#21165) üzenetére


zotyesz66
őstag

Úgy az egész P4 architektúra egy nagy szar volt. Csak az Intel sikerrel tolta az SSE2-t és így azért mégis használható volt. De még a 3 GHz-es Prescott is egy vicc. A legjobb vétel az 1.6-1.8-as Northwood volt, amennyiben nem haláloztak el SNDS-ben.

(#21167) bacsis válasza zotyesz66 (#21166) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A l*faszt volt szar :N
Gondoolj bele, egy 10 éves P4-es proci még mindíg használható általános/átlagos célokra ;)
Azárt egy 3-3,4-es Prescott szépen húz máig.. nézz meg egy abból a korból származó Athlont... tény, nagyon jók votlak, megfizethetőek, nem melegedtek ANNYIRA! és közel ugyanazt a szintet hozták... de csak "ízomból" hozták ugyanazt a szintet, a SIMD utasításkészlet megállt az SSE-nél... Ami akkoriban még csak-csak elment, de manapság megcseszheted :U
Én inkább úgy gondolom hogy a P4-nél még jó volt a Netburst architektúra, de már a Pentium D-nél váltani kellett volna, ott már tényleg elavult volt :U

(#21168) zotyesz66 válasza bacsis (#21167) üzenetére


zotyesz66
őstag

Intel is beismerte, hogy szar azzal, hogy kukázta az egészet. A Core architektúra inkább visszatérés volt a korábbira és keresztbe nyelte le a netburst-öt. Ha megnézed, most egy atom hozza egy közepes netburst teljesítményét. Csak szimplán az órajele magas, az FPU szánalmas, az SSE2 volt helyette.

(#21169) zoltanz válasza bacsis (#21167) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Drága volt, a legtöbb P4 -el azért ma már nem kéne foglalkozni, HT-s 64 bites Prescott és ennél jobb procik 3 GHZ felett elmennek még.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21170) fsb1000 válasza zotyesz66 (#21166) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mennyire igazad van.... sikerült nekik a konkurenciát elnyomniuk reklámokkal, meg a tesztoldalak lefizetésével és a brand gyártók megvesztegetésével, mert sok pénzük volt csicsóka termesztésből.
10 éven át!!!!!!

De reméljük ennek vége, és az intel kártyavár összeomlik, mert kiderül, a konkurens(ek) technológiai előnyre tettek szert ebben a 10 évben, mert sokkal kevesebb vásárlóval kellet foglalkozniuk.

(#21171) zotyesz66 válasza fsb1000 (#21170) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem vagyok oda az Intelért mint cégért, de a termékei azért általában jók. Kivéve a P4 és Itanium szériát.

(#21172) fsb1000 válasza zotyesz66 (#21168) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tulajdonképpen a MÁV is beismerte, hogy a gőzmozdonyok eleve elavultak voltak, azzal hogy lecserélte őket.
Már az első Pest-Vác vonalon is villamosítani kellet volna, ha nem is 46-ban, de legalább 10 évvel később, mikor a Jedlik már letette az asztalra a technológiát.
Stephenson és társait meg a sínek közelébe se kellett volna engedni.

Visszatérve a PC világba, mindenért az IBM hibáztatható, mert olyan átkot vagy áldást bocsátott a világra azzal, hogy nem korlátozta a IBM-kompatibilis PC-k építését, hogy annak a mai napig isszuk a levét.
Egyik nagy haszonélvezője ennek az Intel, amely elavult technológiáját ezen a platformon adja el sok éve a vásárlókat és utángyártókat megtévesztve.

nah.... így megy ez. És akkor még az olajipari cégekről nem is beszéltünk, pedig a 60-as évek óta vizet tankolhatnánk az autóinkba. (mondjuk ez most sincs tiltva, csak a PB gáz)
És így tovább....

(#21171) zotyesz66: Ok, csak ironizálok... nehogy valaki komolyan vegye és tőlem idézgessen a perpétummobilés topikban.

[ Szerkesztve ]

(#21173) benedekco válasza fsb1000 (#21172) üzenetére


benedekco
addikt

Fejezd be a trollkodást! Megvan enélkül is ez a topik!

Annyi szent, hogy nem a p4 volt az Intel szerencse csillaga.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#21174) fsb1000 válasza benedekco (#21173) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocsás meg... mi ebben a trollkodás? Senkire nem mondtam sértőt.
Miért nem lehet ironizálni itt? Kinek fáj ez? Szerintem túlmoderáljátok a PH!-t.

De.. legyen. Szárazon is jó a kolbász.

(#21175) Rive válasza zotyesz66 (#21166) üzenetére


Rive
veterán

Ez messze nem ilyen egyszerű. Az adott időszakban a NetBurst egy kielégitő kompromiszum volt (rémlik, hogy melyik gyártónak kellett bevezetni alternatív számozást? ), ismert gyenge pontokkal. Azt kijelenteni, hogy 'egy nagy szar' nem kicsit necces :DDD És mondom ez úgy, hogy végig az AMD volt a kedvencem :K

Végeredményben két ok miatt vérzett el: a kis méretű L1 gyorsítótár és a szivárgási áram. Mindkettő gyártástechnológiai korlátok következménye.

Viszont! Intel-AMD flamewar nagyon nem kellene. Pláne retro alapokon :))

Ui.: Itanium? Hümm. Háááát, mindenesetre az AMD erősen betankolt VLIW architektúrákat illető szabadalmakból ;) Az egész Transmeta-portfolio náluk landolt, és erősen gyanús, hogy - videobigyula-alapokon - tervezik is felhasználását valami hasonló módon, mint az Itanium x86-emulálása volt, a mainál mélyebb VLIW-x86 hibridizáció elérése végett :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21176) zotyesz66 válasza Rive (#21175) üzenetére


zotyesz66
őstag

Én egy szót sem szóltam AMD-ről! :)
A Willamette-ről előzőleg mindenféle legendákat írtak, hogy milyen fantasztikusan erős lesz az FPU-ja. Valószínűleg a fél chipet ki kellett dobniuk, mert képtelenek voltak az eredetileg tervezett módon legyártani, ennek az eredménye volt a megszülető szánalom. A 423-as 1.4-es Willamette tényleg szánalom volt, az ára meg... Persze nem mondom, hogy retrónak nem kéne egy ilyen konfig i850 chipsettel, Rambussal.
Persze, hogy kellett a PR számozás a másik oldalon. Viszont hozta is azokat a számokat.

(#21177) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jahh.. a K6-III totyik lakói egy család... ne menjünk egymás torkának :N de azért feszegethetjük a témát bátran :K
És én aszondom hogy igazatok is van, meg nem is.. e főleg NINCS!
ne MAI!!! szemmel nézzétek, hanem 10 évvel ezelőtti szemmel!
A P4-es procik az instabil alapú Netburstal bizony erős volt... lehet hogy kellett a freki, lehet hogy az AMD "fele akkora" órajelen hozta ugyanazt a nyers erőt, de ez kit érdekel?
Szóval volt egy P4-es procid ami: akkori szemmel bitang erős volt, egy P4-es proci megjelenése után 5 évvel BÁRMIRE!!! elég volt, legyen az játék, videó vágás/konvertálás tömörítés akármi...
Drága volt, főleg a csúcs modellek?
jahh azok.. de nézzétek meg a fentebb linkelt listát! az AMD procijai sem votlak sokkal olcsóbbak...
VISZONT!!!! amennyivel olcsóbbak voltak, annyival lassabbak is voltak!!!! tehát az Intel a konkurencia felett volt teljesítménybe, ha tetszik, ha nem!!! szóval lefizetés ide reklám oda, akkor is erősebb volt!
SIMD utasításokról nem is beszélve! fényévekkel többet tudtak a Pentiumok.. ne felejtsük el, hogy már SSE3 is benne van a Prescottban...
Melegedett? melegedett.... de le tudtad hűteni? le.. még gyári hűtésekkel is, ha meg tuningolni akarsz akkor vegyél még nagyobb hűtést/vízet, és ne siránkozz/unk...
Szóval IGENIS a Pentium4 család ÉLETKÉPES!!!!
Egyszerűen akkori szemmel nézve, nem lehet belekötni! mert mégegyszer röviden: konkurencia fölött járt, mind teljesítményben, mind gyártástechnológiában, mind fejlett SIMD utasításokban, ráadásul időtálló volt,
akkor meg miről beszélünk? hát mit akartok még?

És akkor kicsit vissza kanyarodhatunk a Willamatte-re, hogy az anynira gagyi volt, hogy az előd lenyomta.. mi? a Tualatin? jahh, de ne felejtsük el, hogy az eredetileg szererekbe szánt CPU (volt)

A Netburst-ot annyiban lehet szidni, hogy a Pentium D-knél már nem votl életképes megoldás.. hogy miért? mert akkoriban még kevés program használta a 2 programszálat, és a Pentium D-k mivel 2db Netburst-os Pentium 4 magra épültek, éppen ezért sok esetben "csak a mezei" P4-ek szintjét hozták... oda már kellett volna az új architektúra, vagy L3 Cache, vagy akármi, hogy 1 szálon is gyorsabbak tudjanak lenni elődjeikkel szemben... de ez már a Pentium D éra, és mi a P4-es CPU-król beszéltünk

(#21178) zoltanz válasza zotyesz66 (#21176) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Néztem pár tesztet abban az időben mikor kijöttek a Tualatin-ok, hozták a P4 -ek teljesítményét RDRAM ide vagy oda. Később persze a gyorsabb RAM-ok és az újabb gyártástechnológia miatt jobbak lettek P-4-esek...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21179) frescho


frescho
addikt

Mai kerdes. Az elozo konnyu volt, kicsit nehezebb arlista kovetkezik:

https://frescho.hu

(#21180) zotyesz66 válasza bacsis (#21177) üzenetére


zotyesz66
őstag

Volt Pentium D 805-öm. Nem volt szerencsém vele, nem bírta a tuningot, alapon volt stabil. És nem volt gyorsabb, mint az XP2400+@2600+ egy K7S8XE+ alaplapban, persze tuning biossal, 400-as FSB-vel.
A P4 csak az SSE2 miatt volt használható, mert minden optimalizálva volt rá. Anélkül mint a harmat, de ehhez az órajelre is szüksége volt, ezért próbálták pörgetni annyira.
Egy éve még használtam melóhelyen 3 gigás HT-s Prescottot, nem volt a kedvencem.

(#21181) Ádyka


Ádyka
őstag

Nem is az volt a baj, hogy nagy órajelek kellettek a P4-nek ahoz, hogy legyen "nyomatéka", nem is volt akkora probléma a melegedés / fogyasztás.
A legnagyobb baj az volt, hogy még mindíg sokat képzelt magáról az Intel, amikor egy olyan árat talált ki rá, amit a legtöbbünk nagyon nem engedhetett meg magának.
Ugyanis P4 erősségű AMD-t vehettünk Celeron áron! Vagy az alatt? :U .
Ezzel nem lehetett versenyezni. 20K HUF alatt csúcs procija volt mindenkinek, akinek volt egy kis esze, és nem cerkázott be. Itt nem 10-15% árkülönbségek voltak a gyártók között.
Aki meg azzal jött, hogy szénné ég az AMD ha lekapjuk a hűtést, meg könnyen lesarkazódik (vagyis a béna user sz@rrátöri a magot), nameg ugye emellé még Intel Fan is, az úgyis megvette minimum 2x áron az Intelt, + vett egy tuninghűtést is.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#21182) bacsis válasza frescho (#21179) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ez egy 90-es év második feléből származó lista lesz :K
előtte még nem nagyon voltak 486-osok, utána meg drasztikusan mentek le az áruk.. értsd úgy hogy 92-be már a 33-as DX is megvásárolható volt 280 körül :DDD

(#21183) bacsis válasza Ádyka (#21181) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nézd meg a fentebb linkelt 2002-es árlistát!
A 2400+-os T-bred 57ezer Ft és a Northewood magos 2400Mhz-es 400-as FSB-s P4 szintén 57 ezer Ft... akkor meg? ugye hogy nincs is az az őrült nagy ár különbözet ;)

szerk: de az 533-as 2,4-es Norci is alig pár ezerrel drágább :)

szerk2: És emléxem én arra is amikro a Barton 90ezer Ft körül mozgott :)

[ Szerkesztve ]

(#21184) fsb1000 válasza zotyesz66 (#21168) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Intel is beismerte, hogy szar azzal, hogy kukázta az egészet. "

Röviden: A technológiai fejlődés sajátja, hogy egymásra épülő tapasztalatok és kutatási eredmények sorozata alkotja, amelyben vannak sikeres meg kevésbé sikeres momentumok is, ráadásnak nem racionális, vagy nem műszaki tudományos döntések és kényszerfeltételek is erősen befolyásolják ezt a fejlődést..

-------------------------
Egy normális beszélgetés keretében tudnék mondani néhány könnyen érthető példát a pozítív hatású kudarcokra, de az itt trollkodásnak számít, ezért elégedj meg annyival, hogy az a "szar" szükséges, de nem kizárólagos előzménye volt annak, amit ma a PC-idben élvezhetsz.

Más:
Az egyfajta probléma megkerülés, hogy a kunkurensről nem merünk beszélni különböző okok miatt.
Pedig egy adott technológia megítélésében nem elhanyagolható szempont egy vele azonos környezetben létrjött másikkal való összehasonlítás.
Épp ilyen felemás helyzethez vezet árakat emlegetni bizonyos termékekkel kapcsolatban, ha nem tesszük hozzá mihez képest volt drága. Pl. Kelet-Európai pénztárcánkhoz képest, a kenyér árához képest, vagy netalán a konkurencia azonos/gyengébb teljesítményt produkáló termékeihez képest?

(#21185) Ádyka válasza bacsis (#21183) üzenetére


Ádyka
őstag

Hoppá, az hogy lehet?
Akkor az alaplap dobta meg az árat?
Az Alienes listára gondolsz. Ott ugyanaz a konfig jóval drágább Intellel.
Szerk: Aha mintha az éppen csúcs procik kb egy árban lettek volna, viszont a kicsik azok iszonyatot rávertek az Intel áraira. És gyakorlatilag elég volt kicsit venni. :B

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#21186) fsb1000 válasza Ádyka (#21181) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ugyanis P4 erősségű AMD-t vehettünk Celeron áron! "

Ez nem más mint a net bizonyos részein elterjedt tévhit.
Még a mai napig élő tévhit. A mai kapható CPU-kkal kapcsolatban is.

----
"sokat képzelt magáról az Intel"
Ezt így elég nehéz absztrahálni egy multi cégről, de az eladási statisztikák eredményeivel szemben nekem nagyon gyengének tűnik. Van valamilyen racionális magyarázat arra, hogy a brand gépek többségébe Intel CPU került a P4 korszakban? Miért tettek ilyet a profitorientált cégek, ha azonos teljesítményt jóval alacsonyabb áron is megkaphattak volna?

(#21187) Ádyka válasza fsb1000 (#21186) üzenetére


Ádyka
őstag

"Ugyanis P4 erősségű AMD-t vehettünk Celeron áron! "
A lista szerint nem így van? Egészen 2100+ ig hatalmasak az árkülönbségek, amiket a teljesítménykülönbségek abszolút nem indokolnak.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#21188) fsb1000 válasza Ádyka (#21187) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az árkülönbségnek mindig van valami oka. Nem feltétlen műszaki oka van (példát megint nem hozok a telefóniából, mert nem akarok trollkodni), de a piaci mechanizmusok, egy idő után büntetik a túlárazott termékeket.
Ha elfogadjuk tényként az Intel CPU-inak túlárazottságát, akkor ezzel kapcsolatban vagy nagy késésben van a piaci korrekció, vagy olyan indokot kell keresni a feltételezett árkülönbségre ami leginkább egy valós műszaki előny lehet a konkurenseivel szemben.
De lehet más is... pl. átlag ember által nem ismert vagy nem felmérhető piacbefolyásolási technika, fogyasztási szokás manipuláció stb.

****
Egyébként konkrétan abban az árlistában melyik AMD-re gondolsz amely egyenértékű egy P4-el és jelentősen olcsóbb? Mert mindig csak általánosságban van leszögezve az hogy az AMD olcsóbb azonos teljesítmény esetén.

Szerintem nem AMD/Intel hitvita, ha 2 konkrét CPU-t összehasonlítunk. Annak van műszaki tartalma és talán 10 év távlatában akár még retro is lehet, tehát nem off.

(#21189) snake1977


snake1977
őstag

Én csak 'mai" szemmel tudok hozzászólni az akkori intel vs amd párharchoz, mivel akkoriban amd-re váltottam a p3-ról, egyetlenegy személyes tapasznyalat volt ebben az időszakban, amikoris öcsémnek gépet fejlesztettünk socket A-s 2500+ barciról indult a dolog, jobb kellene, mindenhol az intel ilyen jó, olyan jó..nosza rajta ha már upgrade legyen ütős..na irány Budapest, vettünk egy EM64T-s 2,4 vagy 2,6Ghz-es p4-est, alá egy inteles Foxconn lapot, soroksáron mert mindenhol hiány volt p4 lapból..(hihetetlen de igaz..) gép összerak, beüzemel..és játékok alatt, videó tömörités alatt, mindehol rohadt lassabb volt mint a Barton.
A mai napig nem értem miért. :F
Szerencsére kis ráfizetéssel becseréltük egy abit fatal1ty lapra meg egy 3000-es A64-re, öcsém akkor úgy megutálta az intelt hogy csak tavaly tudtam rábeszélni hogy váltson 775-re, az am2-ről.

Saját tapasztalat, elég sok p4 s478 lap megfordult nálam az elmúlt 2-3évben, nem túlzok úgy kb. 40-45db legalább, de inkább több, a 2,4-es Norcik normális intel chipset alatt nagyon jól teljesitenek, ezt én "gyakorlati" szemmel nézve, ha pl. kapnak xp alatt egy vírusirtót akkor az amd-s gépek (hacsak nem barton) elég durván be tudnak lassulni, míg a p4-es Norcik jobban veszik ezt a kanyart, via és sis chipset alatt az intel haldoklik..én igy vettem észre, az amd-nél is roppant sokat jelent hogy nforce2 (ultra) vagy KT400, esetleg még a KT600 labdába rúgott, utóbbit nagyon szerettem egy kis stabil ECS lapon volt hozzá szerencsém, a 2500+ bartont fesz emelés nélkül elvitte 3200+ -on, ami ugyan részben cpu függő, de jórészt az alaplap stabilitásának is köszönhető (tápnak nem mert egy codegen 300w-os hajtotta 2éven át).

Hogy melyik érte meg jobban? Amelyikre az embernek pénze volt akkoriban. :DD

Frescho: '93 ?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21190) DarthSun válasza frescho (#21179) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezek 91 évközépi árak, a hónap már nagyon tipp, mondjuk augusztus.

(#21191) frescho válasza fsb1000 (#21188) üzenetére


frescho
addikt

Kozismert, hogy az Intel kikototte, hogy csak abban az esetben adott meg bizonyos kedvezmenyeket a partnereknek, ha nem gyartottak AMD-s gepeket. Az AMD keptelen volt sajat maga komplett szetteket szallitani, sot a jobb processzorok gyartasi mennyisegevel is problemak voltak. Szoval nem annyira muszaki, mint inkabb penzugyi okai voltak az Intel dominancianak abban az idoben es ezert adhatta dragabban a kiskereskedelmi partnereknek a processzorokat.

A P4 szoeriat is kenytelenek voltak egy pont utan legalabb addig tovabb vinni, amig az izraeli fejlesztok altal vitt mobil vonal vissza nem tert asztalra is. Ha jol emlekszem a 386-ert is a kozel keletiek feleltek.

Bacsis: Nem nyert. Ne talalgass :)
Snake: Nem nyert, honapot is kernek, kulonben tul egyszeru :)
DarthSun: Nem nyert

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#21192) DarthSun válasza frescho (#21191) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még egy tipp, az előzőt is másodikra találtam el, hátha..... 92 május

(#21193) tpower


tpower
tag

nocsak

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#21194) fsb1000 válasza frescho (#21191) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Najó... de az Intel nem hatóság. Ez egy mezei piaci nyomulás. Lehet hogy a kárpát medencéből nézve ez unfair, de működik. Az MS-ről is azt mondják kikötött ezt meg amazt, meg csinált csúnya háttérmunkákat, és csak így maradt meg a piaci főlénye más oprendszerekkel szemben a Windows termékcsaládnak.
Pedig.... mindannyian tudjuk, hogy ez nem egészen így van. Sokkal összetettebb a kép minthogy egy cég rákényszeríti egy termékét a 10 másikra. Ennek is lehetnek korlátai, ha meg nincsenek akkor annak oka van.

----
Szóval még mindig nem kaptam tippet arról a listáról két egyenértékű CPU tekintetében Intel és AMD oldalról, amit össze lehetne vetni műszaki szempontból.

(#21195) DarthSun válasza tpower (#21193) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól mutatna a 386- osomban de sajna fel fogják verni az árát.

(#21196) tpower válasza DarthSun (#21195) üzenetére


tpower
tag

vszínű, de egy próbát csak megér :D

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#21197) DarthSun válasza tpower (#21196) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Majd ráteszek egy 10- est a kajapénzemből, egy kis fogyókúra nem árt :DDD

(#21198) tpower válasza DarthSun (#21197) üzenetére


tpower
tag

:R
amúgy kinek mi a kedvenc procija? (csak retro)

nekem spec 5x86 volt, mert azzal tudtam először mp3-at rendesen hallgatni. igaz dx2-80 is ment de csak monóban..

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#21199) fsb1000 válasza tpower (#21198) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egyértelműen a K5. A mai napig üzemel ilyen gépünk. Nem én raktam össze, de akkor is a szívemhez nőt, mert Kb 0 karbantartást igényelt 98 óta. Hihetetlen, de még az eredeti HDD van benne.
Aztán később tuningolgattam is párat ezekből a procikból, de az eredményre és mikéntre már nem emléxem.

Az igazi tuningos korszak viszont a NorthWood-hoz kapcsolódik.
A 2,4 HT-sból sikerült egy remek szériát kifognom, azokkal készültek anno egyes PH!-s tesztek is.
Akkor még vizem nem volt, de léggel is jól meg lehetett hajtani ezeket a P4-eket.
Most is ezeket vásárolgatom, mert kíváncsi vagyok extrémebb tuninggal mit lehet belőlük kifacsarni.

(#21200) benedekco válasza fsb1000 (#21194) üzenetére


benedekco
addikt

PH!-tól: "Az Athlon 64 olcsóbban, kevesebb áramot fogyasztva, időtállóbb befektetés, mint a Pentium 4"

más:
tőled: "Pedig.... mindannyian tudjuk, hogy ez nem egészen így van. " Nem mindannyian és az Intelt alaposan elmarasztalták, vagy megállapodott az AMD-vel. De most nem fogok keresni erről is cikkeket. Tehát nem egészen mindannyian tudjuk, de tényleg megállapodott a nagy cégekkel és nem engedte, hogy amd-s konfigokat gyártsanak. Ezen nincs mit variálni.

De ettől függetlenül általában az Intel technikai fölényben van az AMD-vel szemben, ami a CPU-t illeti. Az A64 volt az AMD nagy napja.

re: (#21198) tpower
Am386 DX 40
Mert csak, érzelmi alapon, semmi más.

De amiket nagyra tartok azok az i286, Am5x86, iPentium MMX, iPentium III, Athlon64 s939, iCore széria egészen máig ás most az AMD-től a Trinity. Jaaaaa és a Z80.Az előtte lévő chipekhez már pici vagyok.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.