Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) AMD Power


AMD Power
titán

Hulye kerdes. Wish az nem jobb ugye mint az Ali ? Nekem az Ali szimpatikusabb nekem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25502) V/ válasza bulek (#25500) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen erre gondoltam, rákattintottál valamire a dispute-nál vagy csak úgy vártad?

(#25503) V/ válasza AMD Power (#25501) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem a Wish topik és nem szeretném ha vita kerekedne abból hogy melyik jobb, melyik rosszabb. Nem itt kell hasonlítgatni.

(#25504) RBJ


RBJ
addikt

RÉgen az aliexpr. app ban el lehetett menteni a kártyát. Most nem találom a lehetőséget.
Felmentem alipay re ott meg nem fogadja el a kártyát hibás számot ír.
Ráadás meg az, hogy most vásároltam vele az alin kétszer is beadva az adatokat.
Na ilyenkor sto eta? :DDD
Nem igazán van kedvem állandóan kártya adatokat megadni.
Eddig működött csak most bankot váltottam.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#25505) Watcher45 válasza Beni2360 (#25484) üzenetére


Watcher45
tag

A kicsomagoláshoz ugye kell, hogy telepítve legyen egy icipici alkalmazás. Állambácsi cégeinél a rendszergazdák a külső behatolások, vírustámadások megelőzése érdekében a "mezei" ügyintézők gépeire legtöbbször csak az alap munkavégzéshez szükséges programokat telepítik. Az USB portokat letiltják, a telepítési jogkört rendszergazdai szinten állítják be. Felteszem hazavinni és kicsomagolni pedig nem fogja. Én ugyan nem ennél a cégnél húzom az igát, de ez a miénknél is így van és jobb ha nem tudod mennyi adminisztráció amíg el tudod érni, hogy valami olyan programot futtathass ami alap egy otthoni gépen és egyébként szükséged lenne rá.

(#25506) RBJ válasza RBJ (#25504) üzenetére


RBJ
addikt

Odaírtam még a végéra 3 nullát. így veszi. De hogy miért nem vágom.
MÉgse jó. :W

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#25507) V/ válasza RBJ (#25506) üzenetére


V/
Topikgazda

Fizetéskor megjegyzi.Ott kellene lenni a megjegyzés lehetőségnek. Az Alipay-re csak Visa és Mastercard adható hozzá. És nem kell a 4*4 számnál több.

[ Szerkesztve ]

(#25508) bulek válasza V/ (#25502) üzenetére


bulek
tag

Reggel indítottam egy vitát, a törölt szállítás miatt. Az eladó írta, hogy várjak még, mert ő feladta. Én elfogadtam, hogy várok, viszont növelje meg a vásárlói védelmet. Mivel ez nem történt meg, újra vitát indítottam. Erre már nem reagált.

(#25509) RBJ válasza V/ (#25507) üzenetére


RBJ
addikt

Nincs ott fizetéskor a megjegyzés opció sőt a 4*4 szám sem opció. Nem jön be neki.
:( :(

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#25510) V/ válasza RBJ (#25509) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nézd már meg hogy a My Wallet-nél a My Credit/Debit Cards-nál tényleg nincs kártya? Ha ott a régi akkor töröld.

(#25512) V/


V/
Topikgazda

Remusz911 hozzászólása javított verzió
Kérek mindenkit a Link gomb használatára vagy a értelmes méretű képek beillesztésére!

Ez történt velem kronológiai sorrendben.
Első mozzanat

Második mozzanat

Harmadik mozzanat

Az eladó is kicsit gyanús volt, először nem volt raktáron, vegyek mást (mondom akkor refund), aztán mégis van és küldi. Egy napja nem válaszol.
Szóval open dispute-ot csak a szállítási idő lejárta után lehet? Mik erről a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#25514) V/ válasza V/ (#25512) üzenetére


V/
Topikgazda

Remusz911 mivel a vásárlás törölve nem kell dispute, a pénzed ha lekerült a kártyádról vissza kerül valahogy.

Your Order No. 93721853461267 has been cancelled because payment was not made before 04 Sep 2018 10:52.
A 93721853461267 számú rendelés törölve, mert a kifizetés nem történt meg 04 Sep 2018 10:52-ig.

Ez egy rendszer üzenet, nem tudták a pénzt leemelni és mivel a pénz mindig az AliExpresshez megy elsőként nem igazán az eladó mókája.
Most a rendelésnél a View Detail-nál mi látszik a Status: kezdetű sorban? Pl: Finished vagy The seller has shipped your order

[ Szerkesztve ]

(#25515) AMD Power


AMD Power
titán

Ezzekkel a kupponokkal hol es mire tudom felhasznalni , amitt a coinbol tudok venni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25516) V/ válasza AMD Power (#25515) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott írja a példa alatt lejjebb a felhasználási szabályokat, de ha becserélsz érméket kuponra azután a kuponoknál meg tudod nézni az érvényességi idejét és azt hogy hol lehet beváltani.
Pl:
Validity period: 25 Feb,2018 05:11:44 PDT ~ 26 Feb,2018 05:11:44 PDT
Can be used on: all items in AliExpress
vagy Can be used on: All items in store ha az adott eladóhoz köthető
Ahol felhasználható ott automatikusan beszámítja.

Lent ott vannak az eladók felsorolva ahol lehet beváltani, az általános fülön az első a Hong Kong Goldway, náluk 50 érme egy olyan 1 $-os kupon ami beváltható 1,01 $ értékű vásárlásnál.

[ Szerkesztve ]

(#25517) GabN73


GabN73
addikt

Sziasztok,

egyik ügyfelem rendelne két olcsóbb dologból nagyobb mennyiséget (1000-1000 db), viszont így automatikusan EMS vagy más futárra kalkulál egy magas szállítási költséget az oldal.
Gondolom itt is érdemes egyeztetni az eladóval, már csak az ár/mennyiség miatt is.
Nem beszélve arról hogy nagy mennyiségről van szó, így + ÁFA + 6-10% Taric szerinti összeg még rájön, de az 1800$-os szállítási költség kicsit soknak tűnik.
Súlyát pontosan pedig nem tudják megállapítani, egyik eladó egy termékre 0,02kg-t ír, míg a másik 0,05kg-t.

Szóval van itt valaki aki rendelt már ekkora mennyiséget? :D

(#25518) timolya


timolya
csendes tag

Segítséget kérnék, ma 2 csomagunk is jött, amiben nem a rendelt cucc volt, ilyenre még sosem volt példa. Az egyik egy 0,95$ figura (más kinézetűt küldtek helyette), a másik egy több darabos rendelésnél egy nagy építő elem 2,66$ helyette egy kb 0,9$-os kicsi teljesen mást küldtek. Mi a teendő ilyenkor hogy biztosan visszakapjam a pénzt és megrendeljem más eladóktól újra? Egyik sem nyomkövetett. Az elsőnél leigazoljam hogy megjött és dispute hogy mást küldött, a másiknál hogy az az elem nem jött meg de a többi igen? A legbosszantóbb az egészben, hogy a tévesen küldött dolgokat pont megrendeltem előtte más eladóktól így egyáltalán nincs szükségem mindenből 2 db-ra, nekem az kellene amit megrendeltem.

(#25519) timolya válasza timolya (#25518) üzenetére


timolya
csendes tag

Vagy az hogy működik ha írok az eladónak hogy nem jót küldött és felajánlaná hogy újra küldi, mi van ha ez nem is igaz és lejár a védelem? Olyankor küld újra track számot is? Érdemes ezt tennem?

(#25520) Melack


Melack
veterán

Erstés Alisokat kérdeznék. Mi alapján számol az Erste vásárlásnál? MasterCardom van. 337 körül váltotta a dollárt, amit nem értek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25521) UberMutant válasza Melack (#25520) üzenetére


UberMutant
őstag

az euro volt, nem dollár
viszont kb 4%-kal drágább mastercardot használni , mint visat dolláros fizetéshez.

[ Szerkesztve ]

(#25522) timolya válasza Melack (#25520) üzenetére


timolya
csendes tag

Az nagyon nem jó, nekem Erste virtuális kártyával középárfolyam körül, tegnap pl. 282,62-vel váltott, ma már 279 körül van. Nem lehet hogy két tétel miatt jött ez ki?

[ Szerkesztve ]

(#25523) darius válasza darius (#25485) üzenetére


darius
tag

Megkérdeztem a postát, és őszinte sajnálatukra a csomagomat elveszítették.
Küldtek is egyből egy angol nyelvű igazolást róla.

(#25524) Melack válasza UberMutant (#25521) üzenetére


Melack
veterán

Akkor euróban kellene vásárolni alin?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25525) UberMutant válasza Melack (#25524) üzenetére


UberMutant
őstag

mastercarddal lehet érdemes lenne kipróbálni az euroban vásárlást.
vagy kiváltani egy visa virtuális kártyát a dollárhoz

évi 100 000 forint költése esetén a 4% már behozza a kártya árát. sőt a virtuális kártya lehet, hogy csak 2000 évente

[ Szerkesztve ]

(#25526) Remus389 válasza V/ (#25514) üzenetére


Remus389
veterán

Ez egy rendszer üzenet, nem tudták a pénzt leemelni és mivel a pénz mindig az AliExpresshez megy elsőként nem igazán az eladó mókája.
Most a rendelésnél a View Detail-nál mi látszik a Status: kezdetű sorban? Pl: Finished vagy The seller has shipped your order

Ez:

Despatch from Sorting Center

2018-08-30 15:52:52 [BeiJingShi BEIJING ]

Despatch from Sorting Center

2018-08-30 05:56:20 [BeiJingShi guojifengongsixiangmubu ]

Posting

2018-08-30 04:42:00 [BeiJingShi guojifengongsixiangmubu ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25527) V/ válasza Melack (#25520) üzenetére


V/
Topikgazda

Így számolja:

(#25528) V/ válasza Melack (#25524) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, $ -ban az €-ra ők számolják át és az nem egészen jó.
Az Erste elszámolása ez lenne:
Az Erste Visa kártyával 1.00 United States Dollar = 280.95 Hungarian Forint , míg Mastercard esetén 1 USD = 0.864772 EUR és arra a számlakonverziós árfolyam 335,89 Ft-al az 290,46 Ft lenne.

Évi 1500 Ft a a virtuális Visa kártya, nekem is az van és lásd a különbséget az elszámolásnál, kérj te is ha gyakran vásárolsz devizában.

[ Szerkesztve ]

(#25529) V/ válasza Remus389 (#25526) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg akkor egy teljes oldalt bemásolok mert ez nem az amit én kértem :F
A Status-nál neked is olvasható?

Ha Cancel a vásárlás akkor nem lehet.

(#25530) Remus389 válasza V/ (#25529) üzenetére


Remus389
veterán

Igen ez:

Status:
The seller has shipped your order

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25531) V/ válasza Remus389 (#25530) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az a nem fizetés miatti cancel biztos hogy ehhez a vásárláshoz tartozik? Valami nagyon nem stimmel. A vásárlási listában sincs két azonos számú?
De mindegy. ha nem lett törölve akkor valószínű hogy a dispute indítási kísérlet is elszáll azzal, hogy szállítva van.

[ Szerkesztve ]

(#25532) Remus389 válasza V/ (#25531) üzenetére


Remus389
veterán

Igen, csak ez az egy rendelésem van.

Az a sejtésem hogy átver az eladó. Először nincs készleten, aztán mégis van. Aztán elküldi, aztán mégis cancelled, aztán azt mondja nem kapott pénzt. Érdekes.

OK, but you still have those atomizers.

If I get a refund, I might try to order again.
Me
18/09/07 09:03
Sean Wang
18/09/06 18:20
Hi friend. I didn't get your payment. Can you please contact Aliexpress Customer Service to check? Normally you will receive the refund if the payment not been processed successfully. But it is out of control. Please contact Aliexpress to check. Thank you. :-)
Hallo!

Why not answer?

Are you a criminal?
Me
18/09/06 12:34
Interesting, this is what happened in time, what is true, I don't know:

http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/09/05/9405875_2.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/09/05/6995875.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/09/05/3615675_1.7.jpg

Tell me what is going on!
Me
18/09/05 10:55
Sean Wang
18/09/04 17:55
hello friend i didn't cancel your order :-(
I see my order has been cancelled.

Please refund.
Me
18/09/04 11:01
Sean Wang
18/08/28 18:00
hello friend the Anima RDA is in stock now i will send it soon :-)
No sir.

Please refund.
Me
18/08/28 07:54
No, sir.

Please refund.
Me
18/08/28 07:54
Sean Wang
18/08/27 23:24
I'm sorry to inform you that the RDA you ordered from my store is not available now. Do you like change them to another style RDA?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25533) V/ válasza Remus389 (#25532) üzenetére


V/
Topikgazda

Ő is azt írja hogy törölve. Nézd már meg a mobil app-on is meg egy másik böngészővel, ha van Alipay regisztrációd ott is nézd már meg a vásárlást, valamint a bankodnál hogy akkor a pénz tényleg elment.
Ha olyan szöveget kaptam az Aliexpresstől hogy Cancel az tényleg az volt.
Megint betetted a nyers linket.

Ha egyértelmű hogy az AliExpressnél a pénz akkor leírva a szituációt hogy az eladó sem látja a rendelést és ők is utoljára azt írták hogy Cancel nézzenek már utána az igazságnak és a pénzt küldjék vissza.

[ Szerkesztve ]

(#25534) RBJ válasza V/ (#25510) üzenetére


RBJ
addikt

Nincs már anno töröltem rég.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#25535) Remus389 válasza V/ (#25533) üzenetére


Remus389
veterán

Most akkor meg kell várnom míg lejár a beérkezési idő és akkor open dispute? Bocs most látom a shipped-hez képest 10 nap az open dispute. Az holnap. Na végre valami jó hír.

Akkor miért volt shipped? Aztán meg cancelled?
Miért nem volt neki raktáron, aztán meg mégis miért lett? (egyébként a termékből 49 db-ot jelzett a rendszer)

Vagy a pénzemet akarom vissza ami 10200Ft, vagy a terméket! Ez így nem jó.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25536) V/ válasza RBJ (#25534) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig megjegyezte ha nem volt másik kártya. Ha nem Maestro akkor regisztráld az Alipay-re és akkor nem kell írogatni mindig az adatokat.

(#25537) V/ válasza Remus389 (#25535) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel te is kaptál és az eladó is kapott vásárlás törlést azt kellene előbb tisztáznod az ALiExpress-el. Aztán majd amit ők reagálnak annak függvényében továbblépni.

(#25538) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, milyen márkájú kábelt érdemes rendelni? Van itt valakinek tapasztalata? Konkrétan usb 3.0-ás nyomtató kábelt akarok rendelni, legalább 3méterest. Ugreen márkájú displayport kábelt már vettem, azzal nincsen gond 1440p 144hzes moncsi megy vele.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#25539) Dluinet válasza kalozhun100 (#25538) üzenetére


Dluinet
nagyúr

otthoni nyomtatónak mért kell USB3?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25540) AMD Power


AMD Power
titán

Ha en Mastercardal fizetek (K&H) mennyiert "valtjak" a dollart? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25541) V/ válasza AMD Power (#25540) üzenetére


V/
Topikgazda

Segítek, de ez nem topik téma, gondolom nem mondták a bankban.

A bankod kártya üzletszabályzat 36. oldal XI.3 b)
forintszámla esetén, ha az elszámoló devizanem nem forint a Bank a saját feldolgozási napján
érvényes, a Bank fiókjaiban és honlapján hivatalosan közzétett deviza I. eladási árfolyamon átszámított összeggel történik.

(#25542) Remus389 válasza V/ (#25537) üzenetére


Remus389
veterán

Jó akkor megvárom ezt az open dispute dolgot.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25543) Flashy válasza kalozhun100 (#25538) üzenetére


Flashy
veterán

ha már egyszer bevált akkor mondjuk az ugreen jó is lesz, nem kell ezen ennyit filozofálni. nekem ugreen kábel van meg Orico USB hub és a hozzá adott kábel, jól működnek. amit már éppen túl drágának találsz, de még a magyar árak alatt van, azok lesznek a jók. de nyomtatónak tényleg majdnem mindegy, a legszarabb usb hosszabbítókból összedugsz annyit hogy elérje (5 méter alatt), még azon is elmegy, bár szabványügyi bizottság már csuklik álmában :)

(#25544) Fred23


Fred23
nagyúr

Eddig szimpatikus a tempó:

(#25545) kalozhun100 válasza Dluinet (#25539) üzenetére


kalozhun100
őstag

Nem nyomtatónak lesz, hanem egz Asus PG279Q-hoz lesz, gyári 1,8méter, de az rövid és kell helyette egy 3méteres. Ugye usb hubként szolgál a monitor.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#25546) RBJ válasza V/ (#25536) üzenetére


RBJ
addikt

Pont maestro , az lenne a gond? :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#25547) V/ válasza RBJ (#25546) üzenetére


V/
Topikgazda

Azzal csak fizetni lehet, az AliPay regisztrációhoz nem használható és azonkívül van egy olyan hibája hogy egy adott pillanatban nem tudsz majd vele fizetni valamely Internetes oldalon.

(#25548) ANT


ANT
őstag

Sziasztok.
Van egy élő rendelésem DHL szállítással, aminek a státusza napok óta "The supplier is processing your order".
Ez a csomag akkor már a DHL-nél van? TN még nincs. Az eladónál tegnap rákérdeztem, de (eddig) nem válaszolt.
2 nap és 18 óra múlva lejár a processing time Már egyre többet nézegetem az Extend gombot. :((

Szerk: gondolom, hétvégén úgysem történik semmi az ügyben.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#25549) johniee válasza ANT (#25548) üzenetére


johniee
senior tag

Van, hogy az utolsó lehetséges nap utolsó óráiban állítják be a Tracking Numbert, meg hogy Shipped :)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#25550) ANT válasza johniee (#25549) üzenetére


ANT
őstag

Köszi, akkor várok. Egyébként az extend funkció az utolsó percekben is használható, vagy van valamennyi átfutási ideje? Mindenképpen kellene a megrendelt cucc.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.