Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) AMD Power


AMD Power
titán

Már több mint 2db rendelést adtam le az Alin. Eddig egy kivétellel mindennel nagyon megvoltam elégedve. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25902) szmyky válasza AMD Power (#25901) üzenetére


szmyky
aktív tag

De hiszen ez szuper arány... Kevés ilyen szerencsés vásárló van a világban!
👍😉

(#25903) walakyb


walakyb
aktív tag

kezd egy kicsit kusza lenni a fejhallgatos tortenetem, meg meg turelmes is vagyok, a kerdesem arra vonatkozik, hogy mit kell tenni majd, ha igy marad minden.
tomondatokban a kezdetek:
vettem egy fulest, 8. napon kaptam a levelet az alitol, hogy shipped out, xyz a kovetesi szam. Holland posta, gyonyoruen el is a nyomkovetes, mar a bekuldott adatokat dolgozza fel a nav, a gond csak az a dologgal, hogy nem nekem jon... kozben szept 22-en kaptam egy alin beluli levelet, hogy shipped out, es bac a nyomkovetesi szam. szinten hollnad posta, ez is elindult, 30-an beerkezett az orszagba. es itt pont. Nem a vamig nem jutott el, de meg az altalaban par oraval az erkezes utani "processed in the destination country" sincs benne. nemreg hivtam a postat, ott egy "nagyon kedves" holgy kioktatott, hogy az nl post hazudik, ez a csomag bizony nincs magyarorszagon. Na meg persze arrol is szepen kioktatott, hogy mivel en a cimzett vagyok, mi a francot akarok...
Szoval a kerdesem a kovetkezo. Ha az eredetileg megjelolt csomag kezbesitett lesz (ami ugye nem az enyem), de ez a masodik csomag, ami elvileg az enyem (es ez a belso levelezesbol lathato) eltunik, akkor nekem van-e eselyem arra, hogy visszakapjam a penzemet?

[ Szerkesztve ]

(#25904) AMD Power válasza szmyky (#25902) üzenetére


AMD Power
titán

Elirtam. Kb 30 felett vagyok mar... :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25905) V/ válasza walakyb (#25903) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel tudod igazolni, hogy az a számú nem neked lett kézbesítve -> te nem kaptad meg, a pénzed visszajár.
Ugyanez igaz akkor is amikor egy másik számmal elveszne és nem kapod meg.

(#25906) Flexy90 válasza V/ (#25899) üzenetére


Flexy90
senior tag

Szia!

Ez a válasz e-mailben jött, én ezt látom, hogy az eladó semmit nem reagált. Az a baj, hogy amiket írtál azzal nyitottam a vitát, és mégis ezt a választ kaptam. Most frissítettem a komment mezőt, felhívtam közben a postát, persze nincs meg a csomag.

[kép]
[kép]

Milyen okot kellett volna választanom?

Xiaomi Fan

(#25907) V/ válasza Flexy90 (#25906) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor nem követhető normálisan akkor a no tracking information kellene a leírásba erre utaltam. a kamu tracking-al.

Ez a lejárt a szállítási védelem de még szállítják legfeljebb akkor ha már lejárt a szállítási védelem ideje, ha 60 nap és te 59-en indítod akkor invalid lesz.
De most ott van egy 6 napos válasz adási idő és Dispute escalated ami az Aliexpress döntését jelzi.
De küldtél képet is ugye?

[ Szerkesztve ]

(#25908) Flexy90 válasza V/ (#25907) üzenetére


Flexy90
senior tag

Köszi a segítséget, módosítottam no tracking information-re. Küldtem képet is, persze! Meglátjuk mi lesz :)

Xiaomi Fan

(#25909) tranceplanet válasza tomazin (#25889) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszi az infót!

------------------------------------------
(#25894) ANOka

Ez jó ötletnek tűnik, köszi!

------------------------------------------
(#25897) nyisziati

Köszönöm, ezt a lehetőséget is megfontolom!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25910) walakyb válasza V/ (#25905) üzenetére


walakyb
aktív tag

Hat, nem tudom mennyire vesz bizonyiteknak az Ali egy adatok nelkuli magyar Nav levelet :(
Kertem oket, hogy irjanak egy levelet, amiben szerepel a cimzett, de ilyet nem adhatnak :(
A trackingban nem lesz alairo nagy esellyel, bar neha lattam mar ra peldat.
Szoval leszamitva az o leveluket nem latom kulso szemlelo reszere bizonyitottnak, hogy nem az enyem :(

(#25911) V/ válasza walakyb (#25910) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem túlzásokban gondolkozol. Leírom hogy mit csináltam 3 ilyen esetben és mindhárom alkalommal visszakaptam pénzt. A 3-ból kettőnél más város volt a kézbesítés helye egynél meg saját városom, ott a kézbesítő körzet volt ami eltért.
A NAV minek? A kézbesítés meg nem történtét kell leírnod, igazolnod. Ez csak Posta.
A Magyar Posta nyomkövetési információi képként csatolom, ahol látszik a kézbesítés városa. Indoklásként azt írni, hogy te máshol laksz és a terméket erre (saját címed) kellett volna kézbesíteni. Ami XXX km-re lévő másik település. Írhatod papír nélkül is, hogy a posta megerősítette hogy ott az igazi címzett kapta kézhez. Hogy biztosra menjek kiderítem az ottani posta kézbesítő részlegének telefonszámát, felhívom őket, hogy keressék már meg az X napi kézbesítő listát és csak ellenőrizzék le azt, hogy rendben volt-e a kézbesítés, a név nem lényeg, még akkor is ha esetleg olvasható az aláírás, nem számít. Meg szokták tenni, ha kell visszahívom őket később, mert kell egy kis idő előszedni.
Így egyértelmű hogy neked nem lett kézbesítve és ezért kéred vissza a pénzed.
Te nem látod be hogy lehet igazolni, én meg pár alkalommal fentieknek megfelelően kamu tracking okkal (No tracking information, mivel az egy másik csomag száma amit beírtak, így az enyémnek nincs) indítottam a dispute-t és visszakaptam a pénzem

[ Szerkesztve ]

(#25912) GAbre


GAbre
veterán

Jo reggelt!Eparcelllel rendelt már valaki?
Jópár napja vámkezelik Pesten.
Ès tudnom kéne,hogy vámolni akarják vajon.
Ehhez kérnék tapasztalatot.
Köszönöm

Avatar

(#25913) V/ válasza GAbre (#25912) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy e-parcel az nem jelent semmit vámolás szempontjából, mert minden küldemény átjön a vámon, legfeljebb a szállítási időn, de itt is 7-40 nap közt mozog.
Ezért az a bejegyzés hogy vámon minden küldeménynél ott szokott lenni. Ha ténylegesen vámolják arról kapsz értesítést és adatkérést.
Mi a nyomkövetési szám?
Mert a nem könyvelt postai küldemények esetén mindenféle hülyeség látható a nyomkövetési oldalakon, de mivel a postáknak nem kell könyvelni, ezért azt az információt figyelmen kívül hagyhatod. Így azt is hogy Jópár napja vámkezelik Pesten.
A küldemények mindig vámeljárás keretében kerülnek be az országba, nem akarat kérdése, azt szokták eldönteni, hogy egyszerűsített eljárással vagy vételár igazolás bekérése és feldolgozás után kerülnek vámjogi szabad forgalomba.
Ez függ a küldeményed értékétől is és bármely küldeményre kérhetnek be igazolásokat.
Jelenleg nem kell áfát fizetni a maximum 43,347 $ értékű (vételár+száll.költség) küldemények után, ekkor is van vámeljárás csak 0 fizetnivaló az eredménye.

(#25914) Breki


Breki
veterán

Sziasztok.

Más is járt már így?

Három most akciós mobil kábelt rendelek kiírja 12 dollár mobilról fizetés látom rendben azután 24 dollár minden ára duplája, újra cancel order rögtön újra rendelem és mint a képen látható így már jó lett az ár.

De nem értem elsőnél is is mikor fizettem 12 volt, hogy lehet utána 24?

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#25915) GAbre válasza V/ (#25913) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi.
Van számom,de nem 17trackes,vagy postai nyomkövetéses.
Hát remélem lassan jön,de másik 2 csomagom is rohadt lassan akar jönni.
Vámtól nem félek,volt 20 usd az egész cucc.Csak ha vámolni akarják,akkor minél előbb akarom küldeni fizetési bizonylatot.

Avatar

(#25916) V/ válasza GAbre (#25915) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is félelem, hanem az idő amíg feldogozzák a dolgokat, az a gond. Nekem is több küldeményem nagyon lassan jön és megint vannak olyanok, amik már megérkeztek 1 hete és még mindig a Kicserélő Központban várják, hogy továbbküldjék. Kriminális ami a Postánknál történik.

[ Szerkesztve ]

(#25917) Botigta válasza V/ (#25879) üzenetére


Botigta
aktív tag

Kedves V/

Pontosan, új kártyát szeretnék hozzárendelni valahogy...

(#25918) V/ válasza Botigta (#25917) üzenetére


V/
Topikgazda

Eltávolítod a régi kártyát a mobil app segítségével, majd ha az Alipay-re akarod regisztrálni, akkor Alipay menüben Settings, Manage Your cards és Add crads.
Ha nem Alipay, akkor meg a következő fizetésnél megjegyezteted az új kártya adatot. Néha sajnos a mobil appról tárolja csak el, de lehet hogy csak böngésző probléma volt és már ki lett javítva.

(#25919) GAbre


GAbre
veterán

Mamámnak vennék digitális földfelszíni műsorszórás vételére alkalmas készüléket tv-hez.
Ajánlotok valamit ali-ról,vagy itthon érdemes venni?

Avatar

(#25920) Botigta válasza V/ (#25918) üzenetére


Botigta
aktív tag

Node ez az Alipay menüpont hol van?
Lehet, az a baj, hogy már két kártya van regisztrákva?

(#25921) V/ válasza Botigta (#25920) üzenetére


V/
Topikgazda

Bármennyi lehet, de nem logikus a több. Elég egy. Fizetésnél felajánlja mindkettőt hogy válassz?
Ha belépsz akkor jobb oldalt a My AliExpress menüben, My Orders, majd az egeret vissza mozgatva a neved fölé a megjelenő menüben alul a My Alipay.

(#25922) szeksziboj


szeksziboj
tag

Egy rendelt játékautó egy része nem működik (nem töltődik az akksi), és az eladó azt válaszolja, hogy jelzi a gyártónak, küldjenek másikat. Érdemes erre várni vagy disputot kéne indítani mindenképp? Kb 10 napja érkezett a cucc, és kb 5 napja válaszolt az oldalon message-ben az eladó (a videóval megtámogatott) levelemre.

(#25923) szeksziboj


szeksziboj
tag

Ha 15 napon túl válaszol arra, hogy sikerült-e elküldeni a kérdéses alkatrészt újból vagy sem akkor bukta az esetleges refund is, vagy van még valami lehetőség? Ilyenkor csak időt húznak, van erre valami tapasztalat?

Ha visszapostázást kérnek, annak költsége hogyan kapható vissza?
Ha nem két szék közül a pad alá lenne a cél, mit érdemes ilyenkor lépni?

(#25924) V/ válasza szeksziboj (#25923) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmiféleképp nem lesz érvényes vásárlói védelmed erre az alkatrészre. A védelem a megérkezés utáni 15 nap.
A visszaszállítási költséget nem fizetik ki, ha csak nem vállalt ilyet az eladó, a hirdetésnél szoktak ilyenre utalni, az alap az hogy a vevő fizeti.
Ha egy része nem működik a dolognak akkor nem a teljes költséget kell igényelni, hanem annak az alkatrésznek az árát amiből az beszerezhető vagy a javítási költséget és akkor nem kell visszaküldeni.

(#25925) Breki válasza Breki (#25914) üzenetére


Breki
veterán

Erre senki?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#25926) axlfsi


axlfsi
veterán

Ehh, nyomi kis kínai, nagyon úgy néz ki, hogy meg*szp@t*tt 🤬
Egy ugyanazon napon, de két különböző időben, két különböző kosár, tranzakció volt a két vásárlás; 10x6db alumínium fiola kulcstartóra, majd egy másik vásárlás ugyanattól az eladótól, 13x6db, de más színben. Így volt mindkét vásárlás, valamivel áfahatár alatt... Erre a fogyatékos egy csomagban adja fel, egy TN-rel.
Mikor megkérdezem, hogy ezt mégis mire véljem és, hogy gondolta, ezt válaszolja...

Szerintetek?
Most ha emiatt vámolnak, én tuti nyitok rá egy disputeot. Pláne, hogy mindkettőn volt némi postaköltség is (igaz, bagatell, de nem ez a lényeg).

UI: amúgy meg hülye, mert nem SAME a két product, ugyanis az egyik piros a másik meg ezüst. Még az áruk sem volt ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#25927) ANOka válasza axlfsi (#25926) üzenetére


ANOka
őstag

Írd meg neki, hogy nem érted meg, te szándékosan rendelted külön az ÁFA-határ miatt!

(#25928) Schimi070 válasza GAbre (#25919) üzenetére


Schimi070
tag

Nem nagyon érdemes kint venni, szállítással együtt 25$ általában, közel annyiért lehet itthon venni.

(#25929) Goose-T


Goose-T
veterán

Na erre a követési számra varrjatok gombot:
RP043997420CN
Nem tudom, ezzel a csomagommal mit csinálnak, de elég nagy lehet a fejetlenség körülötte.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25930) axlfsi válasza ANOka (#25927) üzenetére


axlfsi
veterán

Persze, ezt meg is irhatnam neki, de egyebkent meg miert magyarazni barmit is? Csak a cim azonos es a napja a vasarlasnak (ideje nem). A termek, az ara, a postakoltseg es a tranzakcio is ket teljesen kulonbozo. Elmehet a busba...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#25931) V/ válasza axlfsi (#25926) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyan mennyit fizettél összesen? Mert 43,347 $-ig semmit sem kell fizetni, de minden küldeményt vámolnak a 0,1 $ értékűt is, így az ne legyem már ok a dispute-ra

(#25932) V/ válasza Goose-T (#25929) üzenetére


V/
Topikgazda

Számítógépes hiba a sok azonos témájú bejegyzés, nem csinálnak ezzel semmit, úton van

(#25933) Rayden02


Rayden02
csendes tag

Sziasztok!

Egy csomagomról nem tudom eldönteni hogy most a postán már átvehető ,vagy a postásnál van!
Lassan 14:00 óra ,a postások meddig szállítanak?
LZ866055531CN

Köszi a segítséget! :)

(#25934) V/ válasza Rayden02 (#25933) üzenetére


V/
Topikgazda

17:00-ig és szokott ilyen bejegyzés lenni a kézbesítés napján: Kézbesítőhöz rendelve
Lehet, hogy csak holnap viszik ki.

(#25935) Rayden02 válasza V/ (#25934) üzenetére


Rayden02
csendes tag

Értem, köszönöm , azért van értelme megpróbálni átvenni a postán ,ha esetleg 5.ig nem jön meg?

[ Szerkesztve ]

(#25936) V/ válasza Rayden02 (#25935) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem ma nem vitték ki, amit nem visznek ki, az nem kerül automatikusan a postán átvehetők közé. A mai átvétel valószínűtlen úgy, hogy bemész érte.
Van kézbesítőhöz rendelés, van sikertelen kézbesítés, ha nem vagy otthon, erről holnap kapsz értesítőt és azután mehetsz érte.
Egy kézbesítési próbálkozásuknak lenni kell ilyen könyvelt küldemény esetén, ha ma nem akkor holnap.

[ Szerkesztve ]

(#25937) Rayden02 válasza V/ (#25936) üzenetére


Rayden02
csendes tag

Értem ,akkor várok! :(
:R

(#25938) axlfsi válasza V/ (#25931) üzenetére


axlfsi
veterán

Egyik rendeles: 24,84
Masik rendeles: 28,44
--------
Osszesen igy: 53,28

Mivel egy csomagban jon, meglehetosen terjedelmes lesz, mar a meret is, siman benne van, hogy bekeri a NAV a szamlat. Ami persze nem szamlA, hanem szamlAK. Ketto darab.

De, leven, hogy egy csomag, (nem tudom, sejtem), ez nem fogja oket erdekelni, hanem azt latjak, hogy vamolhato - azaz, es ezuttal is elnezest a korabbi pontatlan megfogalmazasert - adoztatni fogjak. Plusz ido (meg valahogy kibirom, habar fontos ez is, mert mar "tegnapra kellett volna" es az a minimum egy het plusz mar nem hianyzik ra, de tulelem.., aztan a Posta kezelesi koltsege (mennyi is, most mar valami 5000 Ft? Ebben lehet tevedek, plusz az ADO...).

Azt mondod, hogy hagynom kellene es jol van ez igy? :U :F
En nem hinnem (habar egyelore nem tudom milyen eszkozok lehetnek a kezemben es nem tudom, hogy egy dispute-ra hogyan reagalna az Ali, de TENY, hogy senki sem hulye es tudjak nagyon jol, hogy nem veletlenul fizettem kulon (de ha igen, akkor is...).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#25939) V/ válasza axlfsi (#25938) üzenetére


V/
Topikgazda

A vámolás minden információja az Összefoglalóban, 7. Az AliExpressen megvásárolt termékek vámkezelési szabályai.
De nem azért vámolják (ha fogják) mert egybe lett csomagolva.
Az a mennyiség amit írtál, 10x6db= 60 db és a 13x6db= 78 db az kereskedelmi mennyiség még külön-külön is, erre nem érvényesek az általad gondolt vám, áfaszabályok mert ez nem magánszemély személyes szükségleti mennyiségek.
Ha 1-2 készletet veszel azzal nincs gond.
Szóval segített neked a kínai, mert csak egy tétel után kellene fizetned a 3500 Ft összegű postai vámeljárást, de ha kereskedelmi a mennyiség akkor más az összeg, 11100 Ft egy tétel.

[ Szerkesztve ]

(#25940) GabN73 válasza V/ (#25939) üzenetére


GabN73
addikt

Kereskedelmi mennyiséggel nincs esetlegesen tapasztalatod?

Arról valami leírás, vagy oldal nincs valahol?

(#25941) V/ válasza GabN73 (#25940) üzenetére


V/
Topikgazda

Fordítva kell megközelíteni, ez a pontos és hivatalos:

[ Szerkesztve ]

(#25942) axlfsi válasza V/ (#25939) üzenetére


axlfsi
veterán

Ezt most nem biztos, hogy ertem; mivel a szaz ennyimennyi darab kulcstarto a torvenyhozok szerint, nem sajat reszre kell, ezert ezt kereskedelni mennyisegnek titulaljak majd es... es "erre nem érvényesek az általad gondolt vám, áfaszabályok mert ez nem magánszemély személyes szükségleti mennyiségek.", ... azaz pontosan mire szamitsak, ha mar ennyit beszeltunk rola?
Elolvastam az osszefoglalot, de abbol nem derul ki szamomra, hogy a nem-maganszemelyeknek velt mennyiseget mikent kezeli a vamhatosag. Annyit latok, hogy 150,1 euró felett kereskedelmi vámtarifa* +27% áfa terheli a küldeményt, de ez azert boven kozeleben se lesz ennek az osszegnek. Mar pedig, ha "gazdasagilag" nem definialhato annak (az ertekhatarok miatt), akkor miert nevezed "nem magánszemély személyes szükségleti mennyiségek"?

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#25943) V/ válasza axlfsi (#25942) üzenetére


V/
Topikgazda

Elolvastam az osszefoglalot, de abbol nem derul ki szamomra, hogy a nem-maganszemelyeknek velt mennyiseget mikent kezeli a vamhatosag.
Nem is áll szándékomban beírni, aki kereskedő az tudja az import szabályokat és itt a topikban a magánszemélyek fordulnak inkább elő, akik maguknak vásárolnak.

Arra számolj hogy esetleg a 11100 Ft-ot fizeted vámeljárási díjként, esetleg a TARIC szerinti vámot, ami lehet 0 % -7,5%.
Arra utaltam hogy amit idéztél (150,1 euró felett kereskedelmi vámtarifa* +27% áfa terheli a küldemény) az nem érvényes a kereskedelmi mennyiségű termékekre attól függetlenül, hogy te magánszemélyként vásároltad meg, ki tiltja azt hogy piacon ne add el?
De majd a Vámhatóság eldönti, én csak a figyelmedet akartam az ilyen dologra is felhívni, nem velem kell majd vitáznod, ha esetleg ez fog bekövetkezni.
Ismerve az ott dolgozó postások hozzáállását akár simán megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#25944) axlfsi válasza V/ (#25943) üzenetére


axlfsi
veterán

Eszemben sincs veled vitazni, sot! Koszonom a gyors tajekoztatast (ezek sajnos kimaradtak nekem, nem is gondoltam ra, illetve "nem tudtam, hogy ilyen is van"). Ami persze nem mentesit semmi alol, de szep tanulepnz lesz...
((par havernak, munkatarsnak, ismerosnek, szomszednak szorok daralt chilit bele... eleg lett volna joval kevesebb is, de ugy voltam vele, hogy kihasznalom mar a lehetoseget es belovom valahol meg az afa mentesseg alatti hatart, aztan majd jok lesznek azok jovore, azutan meg azutan is... hat jol belottem :O )

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#25945) V/ válasza axlfsi (#25944) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam reménykedj, ez nem olyan nagy pakk, kérdés az hogy az átvilágítón nem-e pisztolytölténynek látszik. ;]

(#25946) axlfsi válasza V/ (#25945) üzenetére


axlfsi
veterán

... vagy nem gondoljak esetleg azt, hogy toltve van, mondjuk valami "angel dust"-tal ... na, akkor egyesevel tekergethetik le mindegyik kupakjat ;]
Mar csak durcibol is kiszabjak ra a terheket!

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#25947) GabN73 válasza V/ (#25941) üzenetére


GabN73
addikt

Mármint cégként rendelve, kereskedelmi célra, nagyobb tételben.

(#25948) V/ válasza GabN73 (#25947) üzenetére


V/
Topikgazda

Félreértettem, bocsi.
Cégként importálsz egy darabot is, meg 10000 db-ot is a mennyiség így nem mérvadó.
Ami nem felel meg a magánszemélynél nem kereskedelmi kategóriának, azok kereskedelmi célú kategória érthető alatta röviden.
Nem értelmezhető a személyes használat cég vonatkozásban és még több más sem,,
Lényeg az hogy a Vámkódex importtal foglakozó részei vonatkoznak cégek esetén.
Ez már kívül esik azokon a dolgokon amivel most foglalkozom, röviden, nem tudok segíteni, mert már nem profil.

[ Szerkesztve ]

(#25949) #14121216


#14121216
törölt tag

Sziasztok. Várok egy E-cigarettát kínából. Pár napja nézegettem a Track Order-t, akkor még a "Departed country of origin" előtt állt. Még mondtam is magamnak, ezek nem sietik el. Pár napig nem néztem a mailt, s most lettem figyelmes hogy kaptam egyet:

Most jól értem??? Elvileg én már átvettem??? Semmi értesítő nem jött, családtagok is tuti hogy nem vették át :/

Az Alin meg így áll:

Mi van??? Vissza a feladónak???

Aztán találtam egy ilyen emailt:

Ezen már volt egy Magyar szám is, amit a posta nyomkövető oldalába beírva ezt adta ki:

Most akkor jól értem??? A Posta visszaküldte??? De miért??? :/

Most hogy jobban megnézem az LZ841445261CN szám követését, "Célországba elküldve / Item sent abroad" CNCAND(China)" lehet hogy még 24-én China-ban volt, s azóta semmi hít a Magyar posta oldala szerint róla?
Vagy a Vám tartaná vissza? 42 Eurós E-cigi Mod-ról van szó... Nem értem :W
2018.09.24. | 03:18

(#25950) walakyb válasza #14121216 (#25949) üzenetére


walakyb
aktív tag

1 dolog biztos, a posta mostanaban nagyon nem all a helyzet magaslatan. egyreszt irgalmatlanul lassan jonnek a csomagok altalaban, masreszt 30-an beerkezett az orszagba egy nyomkoveteses holland postas csomagom. Azota meg csak fel se dolgoztak, semmi. Erre ma megyek a postara (cetli volt a ladaban, hogy egy kovetes nelkuli csomagom van, menjek be erte), es a kezembe nyomjak azt a csomagot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.