Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) regener


regener
veterán

Sziasztok,
nemrég vásároltam egy SSD-t ami bekerült a gépbe, azelőtt egy Samsung HD103SJ-ről ment a windows (8.1).
Ezutáni történet (kicsit összevissza és igénytelenül, de mondatokban méghosszabb lenne):
- gép kikapcs, vinyó kiköt, ssd beköt
- rendszer és minden programok stb feletelpít, kikapcs, vinyó visszaköt
- gép be, vinyóról cumók átpakolása az ssd-re
- vinyó partíciók törlése (2 volt), egy új létrehozása gyorsformázás ntfs-re, minden rendben volt itt
- következő gépindításssd-re de az nem bootol, csak rendszer visszaállítás segített -> így buktam a fájljaim nagyrészét
- géprestart
- checkdisk-elte mind a két meghajtót de a fájltöredékeknek közük sem volt persze ahoz ami nekem kellett volna vissza

Ezután nekiestem mindenféle ingyenes fájlvisszaállítóval mind a két meghajtónak (pl. Recuva), de csak pár fájl lett meg. Kis méretű (5-200KB közötti) UTF8 kódolású fájlok voltak olyan max 25 MB méretben összesen.
Sajnos pont olyanok lettek meg amelyek nem voltak annyira fontosak így eljuttotam ehez a program promós hsz.-hez amiben a 2. linken lévő programot ki is próbáltam. Megtalálta amiket kerestem de csak NULL és egyéb értelmetlen karakterekkel volt tele az értelmes programnyelv helyett. Illetve "ANSI" kódolással hozta vissza őket amikor "UTF8" és "UTF8 bom nélkül"-iek voltak.
A kiterjesztésük SMA volt amely egy játékhoz kapcsolódik és azért fontosak mert nemkevés időt szántam rájuk.
Az biztos hogy mostantól jobban használom majd a felhős tárolási lehetőségeket, de ha esetleg van valami program amivel visszatudnám őket nyerni a vinyóról annak örülnék.

Előre is köszi! :R

Csak hosszú lett, s remélem idevaló ez a poszt. :)

[ Szerkesztve ]

(#7652) liksoft válasza regener (#7651) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Azt a programot nem ismerem. A mentéshez mindenképpen végig kell olvasnia a programnak az egész felületet. Ugyanis NTFS töredékekre kell keresnie. Ezen túlmenően be kell tudni (akár manuálisan) állítani az eredeti partíciókat neki (nem a mentendőn, hanem a mentő programba, nehogy írás legyen a mentendőre) szektor pontossággal, ugyanis az NTFS relatív hivatkozással adminisztrál. Így ha a partíció eleje nincs az eredeti helyén, a nagyobb adatok garantáltan hibásak lesznek. A kicsik azért nem, mert az NTFS bejegyzés 1200-1400 byte körüli file méretig a név mellett tárolja az adatokat.

Nézz rá a Get Data Back programmal. Ugye sem az SSD-t, sem a HDD-t nem használtad adatvesztés óta?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7653) josik


josik
aktív tag

Üdv. Tanácsra lenne szükségem nekem is. Adott egy WD2500KS, nem mai vinyó. Egyszercsak úgy elment.. A bios látja ugyan, de annyit ír higy WD ROM HAWK 8GB. Innentől se win, se linux alatt nem látszik. Az alaplapcsere meg volt, sikerült szereznem egy teljesen megegyezőt. A saját alaplapján érdekes elszineződések vannak, mintha megsült volna a vezérlő. Indításkor egyébként felpörög, hármat kattan, majd leáll a motor. Mintha a fej vagy az azt mozgató mechanika be lenne ragadva. Van valami megoldás, hogy a rajta lévő adatok előkerüljenek? Bocsi az összevissza infóért.

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#7654) liksoft válasza josik (#7653) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Igen, szakembernek kell átadni. Mechanikán belül szokott ilyenkor leginkább meghibásodni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7655) josik válasza liksoft (#7654) üzenetére


josik
aktív tag

Köszi a gyors választ. Bár nem ezt szereti ilyenkor olvasni az ember... ;-)
Szerinted a fej, és a tányérok még épek??
Mi tud így beragadni a mechanikában...?

Te is fiam Bluetooth...

(#7656) liksoft válasza josik (#7655) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem beragad, hanem nem olvas. Ez lehet felületi hiba (fizikai vagy mágneses), fej, vagy belső erősítő hibája is. De akár a gyári adatok sérülése is okozhat hasonlót. Bár kattogás után leállni inkább akkor szokott, ha már semmit (servo) sem olvas.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7657) josik válasza liksoft (#7656) üzenetére


josik
aktív tag

Én is a servo hibáját gyanítom. Az tuti, hogy az alaplapon az összes érintkező teljesen koszos, korrodált volt. Megtakarítottam, de semmi változás. :-/
Esetleg ami még ilyenkor lehet, az egy leszakadt "elhagyott" fej. Na az lenne az igazán gáz!

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#7658) regener válasza liksoft (#7652) üzenetére


regener
veterán

Az SSD volt használva, de annál a driver automatán TRIM-elt így arról biztos nem lesz meg, a vinyon meg végigkeresett a GDB for NTFS (excessive search) de kb 3-4 nagyon kicsi fájlt tudtam csak értelmesen visszahozni, a többi mind random karakterekkel megtöltve jött vissza. Szóval köszi a választ, de gondolom ha több program is hibásan hozza csak vissza akkor feleslegesen terhelem csak a vinyót további órákon át tartó keresésekkel, így hagyom is. :)

(#7659) liksoft válasza regener (#7658) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel újraformáztad a HDD-t, így egynek kezelik a programok. Ha a GBD azon módját indítod, ahol a 2. partíciót ki tudod választani a feltételezettek közül, akkor ott sokmindennek meg kell lennie. De olyan programot tényleg nem fogsz találni ami kitalálja ugyan mi is volt előtte. Segíteni kell nekik, esetleg manuális átírásokkal útbaigazítani, utána már a kulimunkát elvégzik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7660) Ricko


Ricko
tag

Sziasztok!

Vettem egy vadiúj 2TB-os Seagate vinyót adatmentésre. Le is mentettem rá közel 1TB adatot, amikor veszteség lépett fel. Nem jól másolódtak fel a dolgok a SATA kábel miatt.
Mérges lettem, mert nem tudtam mi az ami már esetleg korábban is hibásan másolódott, ezért fogtam és lassú formázással töröltem a vinyót, cseréltem a SATA-t és újra kezdtem a másolást.
Utólag jöttem rá, hogy első körben került rá olyan adat is, amit nem DVD-ról mentettem le, hanem a helyi vinyóról másoltam át és azt buktam.
A kérdésem az lenne, hogy van olyan elérhető progi, amivel a korábbi rétegből visszatudom állítani?

[ Szerkesztve ]

(#7661) Ricko


Ricko
tag

Egy más jellegű kérdés:
Van olyan program amelyet a szg. induláskor bootolható eszközről indítva, le tudom menteni a HDD-t image -be? És ugyanilyen módon vissza is tudom állítani?

(#7662) liksoft válasza Ricko (#7660) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

"Rétegmentés" nincs. Közel 100%-os az átmágnesezés. Az eredeti helyről esetleg.

1. Először másolunk, majd második körben törlünk. Közel 50 éves aranyszabály! Az adatok "mozgatása" egy logikai és fizikai drive-on belül használandó csak, mivel ilyenkor csak a neve kerül át másik helyre.
2. Ami fontos, azt fizikailag is minimum 3db különböző eszközön kell tárolni. ;)

Van, ha jól emlékszem a Hiren's boot CD-n is találsz. A HDD témában biztosan segítenek, mert ilyenből van több is.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7663) onager73


onager73
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék, tudtok ajánlani valakit aki adatmentést csinál HDD-ről? Új particiókat jelölt ki telepítéskor a gép viszont még nincsenek felülírva a rajta lévő adatok. Az utolsó biztonsági mentés óta kerültek rá fontos adatok. Én nem értek hozzá ezért szeretném hozzáértő szakira bízni. Remélem tudtok ajánlani valakit. Köszönöm.

Jól figyeljenek mert csak egyszer mondom el!

(#7664) Ricko válasza liksoft (#7662) üzenetére


Ricko
tag

Szia liksoft!

Rendben, utánanézek a Hiren's -nek. Bár közben találtam már mást is.
Köszi a hozzászólást! :)

(#7665) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Lenne egy meghibásodott merevlemez, amin olyan adatok vannak, amire szükség lenne.
A HDD egy Seagate Barracuda 2TB.

Ha a HDD-t a gépbe csatolom SATA kábellel akkor a gép nem akar bootolni.
Azt sikerült megoldani, hogy USB-vel felcsatoltam a gépre viszont így sem a legjobb, többször is volt olyan, hogy eldobta a hdd-t majd csak újra csatlakoztatás után ment (USB ki majd vissza dug).
Linux alól sikerült adatot menteni viszont még mindig van rajta fontos adat amire szükség van.

Van valami ötletetek, hogy mivel lehetne megoldani?
A lemezen le lett futtatva egy Victoria ami az alábbit találta:

Szerintetek mennyire menthető? Érdemes rajta lefuttatni valami regenerator programot?

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#7666) liksoft válasza Ra's al Ghul (#7665) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha íráshibás vagy fizikai felülethibás, több csak nagy munka árán tud lejönni. Egyébként meg ilyenkor fejcsere szokott első menetben "benézni", hátha ott van a gond. Vagyis nem olcsó. A regenerátorok akkor használandóak, ha nincs mentendő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7667) Josi


Josi
aktív tag

Na én is belefutottam egy adatmentéses dologba.
Samsung G2 320 Gb külső HDD.
Működik rendesen, látszódik mint eszköz, de nem ismeri fel a partició tipusát.
GDB 3 óra alatt átnézte, utána közölte, hogy nem Ntfs, és nem ment.
Több adatmentő progi meg nem is látja mert usb-n van a gépre dugva.
ha minden igaz, ez az a fajta, ahol a hdd paneljára van integrálva az USB csatoló, így direktbe
nem tudom a gépre kötni.
Mivel érdemes esetleg még próbálkozni?
vagy van valami jobb ötlet.
Tulaj egyenlőre nem akar adatmentő céget megfizetni a családi fotókért. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7668) Saltwater válasza Josi (#7667) üzenetére


Saltwater
aktív tag

"Tulaj egyenlőre nem akar adatmentő céget megfizetni a családi fotókért"

Inkább hagyják hogy szopj vele ingyen, csak nehogy oda legyenek azok a drága....akarom mondani nem olyan fontos családi fotók. :W ....és a szemét lehúzós adatmentőnek fizetni kelljen.

Millió plusz egy oka lehet amiért nem látszódnak a fájlok, de ha rám hallgatsz, először készítesz egy lemezképet egy egészséges meghajtóra, és azon kísérletezel, nem élesben a felhasználó vélhetőleg haldokló merevlemezén.

Én elhiszem hogy tök jó ájtís vagy és sok területen jobban vágod az informatikán mint szerény személyem, de az adatmentés első lépésénél már elbuktál. Ne csinálj belőle hiúsági kérdést, időnként mindannyian rákényszerülünk hogy feladjuk :O

https://hdd-adatmentes.hu

(#7669) Josi válasza Saltwater (#7668) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem a két szép szeméért csinálom. :)
Azért vannak még ötleteim, csak több fej többet tud alapon tettem fel a kérdést.
Nem szégyen mástól tanulni.
A merevlemez egyébkén 100/100 a HDSentinel szerint.
Szóval logikailag lett agyoncsapva. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7670) Saltwater válasza Josi (#7669) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Oké, bocs ha elragadtattam magam :-)
A 0-ás szektor, a 63-ik és 2048-as szektort ellenőrizd, hátha felismerhető a fájlrendszer, vagy szerezz egy R-Studio-t

https://hdd-adatmentes.hu

(#7671) Josi válasza Saltwater (#7670) üzenetére


Josi
aktív tag

Raw copyval átmásolva másik HDD-re, és direktben feldugva a gépre, már tudok rajta dolgozni. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7672) asdf_ válasza liksoft (#7662) üzenetére


asdf_
veterán

2. Ami fontos, azt fizikailag is minimum 3db különböző eszközön kell tárolni

Es az sem art, ha ezek fizikailag kulon helyen vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#7673) DZs


DZs
senior tag

Hitman prot telepítettem az xp-mre. Talált két trójait, amiket törölt, de a win újraindításakor ntldr-t hiányolt. Telepítő cd elő, de javító konzol nem jött, hogy cd-ről c-re másoljak és új telepítéshez egyáltalán nem látta a merevlemezt (nincs merevlemez a gépben üzenet).
Partíció kezelő mutatja a c és d partíciókat, a d rendesen viselkedik, de a c-t allokálatként kezeli. (Nemcsak az ntldr törlődött, hanem a partíciós tábla is sérült lehet). Formázás nélkül tudok valamit tenni?
Köszönöm a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#7674) liksoft válasza DZs (#7673) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha van D, akkor a partíciós tábla feltételezhetően jó. A C drive adminisztrációja sérülhetett. Mivel nem lehet tudni a telepítés után a program mit művelt a rendszerben, és a fontos adatokat kimenteném (esetleg Get Data Back), majd újraraknám.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7675) DZs válasza liksoft (#7674) üzenetére


DZs
senior tag

A c-n lévő adatok nem annyira fontosak. A d-ről csináltam másolatot paragon back up-pal egy külső hdd-re, ami meg azóta egy win7-et fagyaszt.
A c adminját helyre lehet állítani, hogy formázás nélkül lehessen újrarakni a wint?

(#7676) liksoft válasza DZs (#7675) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nincs ott valami nagy káosz? A D adatai hogyan fagyaszthatják a 7-et. Gondolom csak úgy, ha van bennük valaki. Nem épp a jó irtóval sikerült a rendszerre ráhúzni valakit?

Széthullott a rendszer, a mentés sem 100-as és ezek után még helyreállítani? Na ne. Ez rémálomnak is rossz!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7677) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Üdv!

Van egy WD10JPVX (WD Blue) 2,5"-es vinyóm. Sajnos mai napon megadta magát. Még szépen pörög,nincs furcsa hangja, de OS X-en kívül semmi sem látja.
HD Sentinel hirtelen jelezte a semmiből, hogy gond van. De mire mentettem volna már be volt lassulva. Aztán már nem értem el...

Ennek a mechanikájával működhet? Szükséges, hogy az összes kód megegyezzen a cimkén? Nem gond az adatvesztés. Sajnos nincs pénzem profikra.

(#7678) Shamli86


Shamli86
tag

Üdv. Bocsánat, ha már ilyen segitség nyújtásról volt már szó. Olyan kérdésem lenne, hogy milyen progival lehetne visszahozni adatokat? 1db Winyó csak kettő particiója van (c és d). Véletlen egy ismerősöm leformázta a d meghajtót, nem azt amin a win megy. Vissza lehet még ilyenkor nyerni valamennyire az adatokat?

(#7679) liksoft válasza ∂яσнυη (#7677) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Igen, a teljes szám jó ha egyezik (nem minden esetben, de úgy a biztosabb). Viszont akkor még ott van a firmware verzió, és az egyedi gyári adatok. Sajnos a mai HDD-k esetében inkább a mechanikán belül szokott gond lenni, vagy a felületen tárolt gyári adatoknál. Panelcserének a mai HDD-k esetében igen kicsi az esélye.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7680) liksoft válasza Shamli86 (#7678) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Esetleg a Get Data Back. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7681) ∂яσнυη válasza liksoft (#7679) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Köszönöm válaszod. :)

Igazából nincs más lehetőségem sajnos. Lehet vásárlás előtt belenézek, van e látható jele a dolgoknak, de amint mondtam a hangja teljesen normálisnak hat számomra(talán kicsit simábban pörög mint kellene, illetve random mintha a fejet kicsapná a szélére a lemeznek, de ezt már 1000 éve csinálja). Persze egy profi lehet, hogy mást mondana.

Nem csak a külső elektronika cseréjére gondoltam.

(#7682) liksoft válasza ∂яσнυη (#7681) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ne nézz bele! A légpárna annyira kicsi, hogy akár 70 ezer is elfér 1 mm-ben! A mechanikát szétszedni TILOS!

Bocsi, de ez NEM kazettás magnó, hogy 3 ceruzaelem helyett elmegy egy lapossal is! A gyár így szereli össze, alapvetően szétszedhetetlen egész, a vezérlés a felület - fej - erősítő - panel között karikában van. Hiszen a kiolvasott jel függ a fej helyzetétől, de azt a kiolvasott jel alapján irányítja az elektronika. Mivel nincs hibátlan lemez, így nincs két teljesen egyforma HDD-sem.

Egy AGP-s csatlakozóba sem tudsz PCIE kártyát bedugni, pedig mindkettő VGA. (Illetve lehet, de....)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7683) ∂яσнυη válasza liksoft (#7682) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Nem fogok neki ugrani csak úgy. Először megpróbálok információt gyűjteni az egész folyamatról.

Nagy bajom nem lehet tőle. Maximum megtanulom a HDD-k működési elvét. Bár mintha Info I.-ből tanították volna...

Elhiszem, hogy nem kazettás magnó. Mérnök hallgató vagyok és meg tudom különböztetni a kettőt. És tudom, hogy úgy beszélek róla, mintha egy egyszerű szerkezet lenne, de mondtam, hogy nincs veszíteni valóm. Maximum tanulok belőle. Abból is, hogy inkább két 500gb-os hdd(1 a mentésnek), minthogy egy 1 tb-os amit ki sem használok.

Csak nem láttam értelmét annak, hogy a netről letölthető dolgokat tárolgassam. De az 5 félév alatt összegyűjtött tananyag, a képek és a dolgozatok amikkel napokat szenvedtem. Jó lenne viszont látni. Eddig nem értékeltem őket...

(#7684) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérné. Adott egy 2.5"-os külső HDD 1TB. (külön usb 3 házban) Nincs particionálva 2 mappa van rajta. Első mappa 700GB (flac) második mappa üres. Tegnap este ép zenét hallgatok róla mikor egyszer gondol egyet és nem hajlandó lejátszani semmit. Gépet újraindítva fura helyzet fogad: 700GB-os mappa tartalma üres, de a win.10 lemezkezelője ugyanakkor foglaltnak jelzi a mennyiséget. Windows hibát nem érzékel a lemezen, illetve másik házban másik gépen is hasonló a helyzet. Ötletek amit megtehetek az adatok visszanyerésére?

Válaszokat előre is köszönöm!

Ui.:külső házak: icybox ib-273stu3-b
HDD: ST1000LM024 (1TB)

Illetve ha rossz helyen kérdeztem kérem igazítson útba valaki.

(#7685) Josi válasza Beladon (#7684) üzenetére


Josi
aktív tag

HDD raw copyval én csinálnék egy másolatot róla.
Utána valamilyen adatmentőt lefuttatnék és menteném amit talál.
Extrem móka: lefuttatni a meghajtón a checkdisk parancsot.
Sok esetben simán visszajön a tartalom és minden jó. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7686) Beladon válasza Josi (#7685) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszi kipróbálom remélem sikerrel járok.

(#7687) Josi válasza Beladon (#7686) üzenetére


Josi
aktív tag

A sorrendet tartsd be.
Mondjuk a 2. és 3. verziót felcserélheted. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7688) _Berci_


_Berci_
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung HD103SI hdd!

Egyik kedves ismerősöm asztalijába volt, és egyszer csak nem látta a winyót, csak pár hónapos volt!
Nem ért a gépekhez, így lehet, hogy csak simán elszállt a fájlrendszer, vagy egyéb viszonylag jelentéktelen probléma...

Okos fejjel odaadta az unokatesójának aki azt mondta, hogy meg tud tudja csinálni...

Sajnos ezzel elég nagy baklövést követett el, olyan hibát csinált a "szakember" ami exponencálisan növeli az adatmentés költségét!

A szokásos adatok vannak rajta családi képek, videók, meg zene hegyek (kép, vid a fontos)

A képek csak erős idegzetűeknek!

-

Mondtam neki, h ne számítson sokra, vagy is pont, hogy elég sokra, kb törödjön bele, h kuka a winyó :(

Kérdésem lenne, hogy van-e valakinek hasonló témában tapasztalata, illetve egy sacc minimum ár :)

Minden hozzászólást köszönök!!!

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#7689) tpeter77 válasza _Berci_ (#7688) üzenetére


tpeter77
addikt

Jajj, a fehér cimke alatti csavart jól látom, hogy nem belevaló csavarhúzóval próbálta meg szétszedni, és szétgyilkolta ezt a csavar fejétt? így szinte lehetetlenség már szétszedni. Húh :)

(#7690) asdf_ válasza _Berci_ (#7688) üzenetére


asdf_
veterán

...csak pár hónapos volt!

Ahhoz kepest 6 eve gyartottak a hdd-t, es ugy 5 eve adta el a Samsung a hdd reszleget...

(#7691) _Berci_ válasza tpeter77 (#7689) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Nem csak azt sajna oldalt is van par csavar amit szetgyilkolt!
Komolyan az ilyen "szakerto-t" hivjak BARBARnak!!
Bar szerintem itt nem ez a legnagyobb gond :DD

asdf_: par eve mar csak egy polcon hever az kimaradt a leirasbol :)

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#7692) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Van egy külső merevlemez, ami IDE csatlakozós, s munka közben elszállt.
A vinyó felpörög, s mikor csatlakoztatni szeretnénk, a rendszer (Win 7) egyből formázni akarja.
Valahogy le lehet menteni az adatokat? KB 200 GB adat van rajta.
Milyen programmal érdemes próbálkozni?

Üdv,
GBoy

(#7693) liksoft válasza _Berci_ (#7691) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Az így "gyógyított" drive-ok esetében a tiszta térben mindenképpen le kell szedni a fedelet, mert a belső állapotokat látni kell, esetleg ki is tisztítani, ha por jutott bele. Ez eleve adja, hogy az ár nettó 100 ezertől indulóan várható sikeresség esetén. Viszont a nem szakszerűen szerelt eszközök esetén ha a mentés során felhasznált alkatrész elhalálozik, azt sikertelen mentésnél is ki fogják számlázni.

Jó lenne tudni, hogy csak próbálkozott az ismerős, vagy sikerrel le is tudta venni a fedelet? Ugyanis ha le tudta szedni, garantáltan bekerül kosz (tiszta teres bontás során is, de ott azonnali takarításra, tisztításra kerül, így a piszok nem tud megtapadni belül). Ha kibontotta és utána indítva is lett, akkor a bejutott por feltehetően már végigkaristolta a felületet, ilyenkor már kritikus állapotba kerül.

Szeretem az ügyes ismerősöket.... :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7694) liksoft válasza gameresboy (#7692) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Két dolgot lenne jó tudni. Az egyik a drive pontos típusa, a másik, hogy a rendszerben a lemezkezelőben az USB eszköznek van-e kapacitása? Az megegyezik-e a drive kapacitásával? Ha ugyanis 0 méretű, akkor a HDD halt meg. Ilyenkor szakembert célszerű megkeresni, nem programot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7695) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy 3TB-os WD hdd, ami egy Zyxel NAS-ban dolgozott JBOD módban. Nagyon ügyesen rá lett dugva egy médialejátszóra usb-n, azóta a NAS nem látja. Photorec leszedi róla a file-okat (név nélkül, sorszámozva...), de a tökéletes megoldás valahogy az lenne, ha vissza lehetne állítani az eredeti állapotot. Merre induljak?

(#7696) _Berci_ válasza liksoft (#7693) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Helló!

Köszönöm a kimerítő választ :)

Én úgy mondtam a barátomnak, h steril környezet :D

Elsőnek az oldalán észre se vettem a feszítő vas nyomatit (igazából nem is számítottam ilyenre), csak rádugtam a gépemre...
Aztán nem látta, és elkezdtem hallgatni pörög-e egyáltalán, majd kis szellőt éreztem ami a winyótól jött, és ekkor :Y :Y :Y

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#7697) liksoft válasza Khelben (#7695) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Két lehetőség van. Ha ezek a file-ok jók, lejátszhatóak, megnézhetőek, akkor örülsz neki. A másik, hogy a mentésből visszatöltöd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7698) liksoft válasza _Berci_ (#7696) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hát.... ezek után 10%-nál többet nem merek adni neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7699) Saltwater válasza _Berci_ (#7696) üzenetére


Saltwater
aktív tag

:W :O
Legtöbb helyen ingyenes a bevizsgálás, nem értem mi szükség a szomszéd "informatikus" öcsike "segítségére"

https://hdd-adatmentes.hu

(#7700) Beladon válasza Josi (#7687) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszi sikerült mindent visszanyerni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.