Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) liksoft válasza mckay (#8149) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vannak gyártók és szériák, melyeknél gyári számra párosítva van a mechanika és az elektronika. Ez olyan mint a MAC szám. Másoknál meg nem. Ráadásul nem csak széria, hanem firmware függő is lehet, így a legbiztosabb az átrakás.

A HDD viszont mikrogép! Vagyis a működéséhez szükséges adatokat is a felületről húzza be. (Ugyanúgy mint bármelyik OS. A BIOS csak "cipőkanál".) Ha a gyári adatok sérülnek, vagy az inicializálási folyamat megakad (pl.: fejek és felületek ellenőrzése) akkor nem jelentkezik be, holott a panel hibátlan. És valóban, a legtöbb esetben vagy a belső erősítő egyik ága megy el, vagy a gyári adatokkal van gond. Vagyis firmware sérült. Na ezek közül egyik sem a panelcsere javítás kategória.

Neked kell eldöntened mit szeretnél. A feladat "egyszerűségét" leírtam, de a megoldás minden mentésnél egyedi, hiszen a hiba is az. Így távolból nem adok benne további tanácsot, mert ronthatok is az állapotán, meg ez már nálam a fizetős kategória. :B A "küszöbre tételig" örömmel segítek (inkább elmondom a baj forrását), de a lényegi munkát itt a PH!-n nem veszem át. Az innentől a Te feladatod, vagy megkeresel egy szakembert.

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8152) liksoft válasza xXxian (#8150) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem formázol, és a GDB-nek rendszergazdai (HW szintű!) jogokat biztosítasz.

A cél és a forrás véletlenül sem lehet ugyanaz az eszköz! Jobb, ha fizikailag sem azonosak!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8153) mckay válasza liksoft (#8151) üzenetére


mckay
aktív tag

Értem és köszönöm.

Ohh, nem szerettem volna ingyen munkát végeztetni veled, és teljesen megértem, ha egy határtól már a kenyérkereseted. S mi több, már nézegetem is a honlapotokat, meg az árakat...
;)

Hanem csak egy tapasztalati statisztikát szerettem volna megtudni, elfogadva és felfogva azt, hogy minden mentés egyedi, és hogy a statisztika nem biztos hogy érvényesül az én vinyómnál, szóval csak azt szerettem volna megtudni, hogy ha egy ilyen WD Green vinyó nem jelentkezik be, akkor a legtöbb esetben mi szokott a gond lenni: pcb? firmware-chip? fej? más?

Köszönöm.

(#8154) liksoft válasza mckay (#8153) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Fej, firmware, felület, elektronika. Talán ez a sorrend. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8155) mckay válasza liksoft (#8154) üzenetére


mckay
aktív tag

Jajj, ez lelombozó.
Azt hittem népszerűbb a PCB hiba...
Azért köszönöm az infókat!
:C

Van valakinek tapasztalata olyanról, hogy elküldte a rossz PCB (rajta a firmware-rel), és visszaküldték megjavítva? Tele van a net vele, de nem tudom mit gondoljak róla.
:B

(#8156) liksoft válasza mckay (#8155) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha elvész az eredeti firmware, akkor dupla munka az adatmentéses cégnek. A flash tartalmazza azt is, milyen típusú fej van a karokon. A WD általánosságban több mint 10 egymással nem túlzottan kompatibilis fejjel dolgozik. Van egy-egy típus mely csak 2-3-at használ, de a legtöbb ennél többet. Vagyis ha nincs meg a flash, akkor meg kell keresni azt a fejet ami eléri a gyári területet (2-5 fej cseréje), és az ottani adatokból kell előállítani az eredeti flash-t. Ez 2 plusz munkafázis. Időben meg legalább annyi, mint a drive megszólaltatása. Vagyis dupla munka, az meg legtöbbször ha nem is a duplája, de jóval több pénz. Szerintem érdemes vigyázni az eredeti flash-re.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8157) C. s. válasza liksoft (#8146) üzenetére


C. s.
addikt

Nagyon szívesen! :K Gondoltam, hogy itt lesz rá kereslet.

(#8158) mckay válasza liksoft (#8156) üzenetére


mckay
aktív tag

Atyavilág!

Akkor a fontos diszkjeim firmware-ről legyen biztonsági mentésem? Mindig tanul az ember. Hát még az informatikus...
:o
Ezt egyébként nem engedem el a fülem, rá fogok keresni, hogyan kell.

Egy kérdésem még lenne a szerencsétlen diszkemmel kapcsolatban. Mert most olvasom (talán pont a ti honlapotokon) hogy minden infó fontos lehet. Ha hozzáteszem, hogy a diszk egy évet töltött 24 órában egy külső rackben, aminek nincs ventillátora, vagyis arra gondolok, hogy meleg helyen volt folyamatosan, akkor ez árnyalhatja a statisztikát?
Vagyis pl ha melegedés okozta a vesztét, akkor a meleg elképzelhető, hogy a PCB-t vagy a firware chipet durrantotta ki? Vagy pont fordítva, a meleg inkább a fejeknek tesz rosszat?
:U

De továbbra is értem, ez nem diagnózis. Csak tanulni szeretnék. Belőle. És általában is.
;)

(#8159) liksoft válasza mckay (#8158) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A firmware-t kezelő eszköz leginkább adatmentéses cégeknél található meg. Így nem hiszem, hogy a firmware mentése lenne a járható út. Inkább az adatok 3 különböző eszközön tárolását részesítem előnyben! ;) Vagyis 3 kópia.

A meleg a fejet, belső erősítőt és a hőtágulás miatt a felületet veszélyezteti leginkább. Régen volt pár WD és Samu széria, ahol a vezérlő nem bírta a meleget. De ott sokszor "kalapot is emelt", hogy a meleg gyorsabban távozzon. Mint a motorvezérlő mikor túlterhelik. Ha nincs cache RAM külön a panelen, meg "kicsi" a tok, akkor esélyes a vezérlő. Ahol van hőelvezetése, és a RAM is külön IC (nem bújnak össze egy fedél alatt melegedni :D ), ott inkább a mechanikán belül várható a meleg "következménye".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8160) xXxian válasza liksoft (#8152) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi.

Jut eszembe; azért (is) gondoltam a formázásra, mert bizonyos progiik (pl, a fenti MiniTool) az egészből (1,5T) csak 30GB-ot látnak. Ez miért van?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8161) liksoft válasza xXxian (#8160) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Gyors leszek, nem tudom. Lehet akár kompatibilitási probléma is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8162) xXxian válasza liksoft (#8161) üzenetére


xXxian
senior tag

Akkor van baj :)

Total commander is 30GB-nak látja. Ez azóta van ugye hogy w10 telepítőlemeznek lett megformázva. Ezt esetleg hogy lehet megoldani? Már ott tartok hogy vesszen minden, letojom, de legalább a tárterület legyen meg...

Edit: Eseményeknél látok annyit hogy 2016.10.17: eszköz konfigurálva (disk.inf)

Ekkor történt valami?

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8163) Formaster válasza C. s. (#8157) üzenetére


Formaster
addikt

Mit kell tudni erről a progiról? Mennyire jó?

(#8164) liksoft válasza xXxian (#8162) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ááááá...

Akkor Te a logikai meghajtót nézed, és nem a fizikai drive-ot! Adatmentéskor a FIZIKAI eszközt, magát a HDD-t kell kezelni, NEM a rajta elhelyezkedő partíciót, ami csak egy logikai tárterület.

Ha nincs jogosultsága a programnak a fizikai HDD kezeléséhez, akkor csak a logikai drive-ot adja fel.

Gondold végig az eddig leírtakat, szerintem minden fontos le lett írva. Sok sikert. Ma már nem leszek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8165) xXxian válasza liksoft (#8164) üzenetére


xXxian
senior tag

Végiggondolom, de nem vagyok IT szakember.

Telepítettem ezerszer Windowst s egyéb progikat, oldottam meg problémákat (ahogy írtam SD kártyáról adatmentést is) de ezt most nem értem.

Mindegy, köszi hogy próbáltál segíteni.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8166) Josi válasza xXxian (#8162) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha lemondasz az adatokról, de el akarod érni az egész tárterületet, akkor használd windowsban parancssorból a diskpartot.
Azzal mindent le tudsz gyalulni.
De csak óvatosan, ő nem fog visszakérdezni, csak végrehajtja a beírt parancsot.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8167) xXxian válasza Josi (#8166) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi a tanácsot.

Most leltem a MiniTool PDR-ben egy olyat hogy "lost partition recovery". Erre kattintva "Látja" a teljes területet (1,36T). Fut, már csak 12 óra és kész is. :)

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8168) Josi válasza xXxian (#8167) üzenetére


Josi
aktív tag

Ugye rádugtál egy legalább 1,5 TB-os HDDt?
mert ha nem kezdheted előlről.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8169) xXxian válasza Josi (#8168) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem, dehogy.

Ennyire hiányosak az ismereteim, vagy megváltoztak a dolgok?

Anno (SD kártya) formázni kellett előtte, s nem kellett (ha jól emlékszem másik drive).

Nincs mire menteni, úgy értem 1,5T hely nincs. Lehet hogy csak bizonyos dolgokat mentsek?

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8170) liksoft válasza xXxian (#8169) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem, nem változtak meg (legalábbis az utolsó 25 évben amióta a szakmát nyúzom), tilos írni (formázni) a mentendőre, fizikai tárolóként kell kezelni. Te csináltad úgy, ahogy nem illik. Ettől még lehetett sikeres, de nem úgy kell.

SOHA NEM írunk a mentendőre, így nincs más választásod, mint FIZIKAILAG más adathordozóra mentesz! A helyreállítás minden esetben hordoz magában további rizikót. Vagyis tegyél fel még egy drive-ot, és kezd előröl. Persze ehhez a mentő programnak tudnia kell a másolást a mentett adattal.

Előbb gondold végig mit és hogyan csinálsz, vedd végig a buktatókat, kérdezz, majd utána láss neki. (Van amikor egy szimuláció sem árt más eszközzel!) ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8171) EmperorDraco


EmperorDraco
csendes tag

Hali!

Én is kérdéssel fordulok hozzád.
Régen találkoztam már ilyen winyóval... azóta sok idő eltelt.
A probléma a következő:

Seagate HDD notebookból, 500 GB. Elvileg fontos adatok vannak rajta - majd a gazdája eldönti, mennyire fontos...

Megnéztem a winyót. Működik, él. USB-n dugtam a gépre. Egy partíciót lát, kap is betűt, de nem írható/olvasható.

A lemezkezelő megadta a választ a kérdésemre. RAW formátum. Ergo, ha leformázom, lehet, újra jó lesz a HDD, de az adatoknak akkor lőttek.

Tippem szerint a FAT tábla szált el rajta, és ezért lett RAW.
Ilyet régen DOS korszaktól Windows XP korszakig láttam.
Azt hiszem, Windows XP lehetett rajta, de nem esküdnék meg rá egyelőre. A gazdáját most épp nem érem el telefonon.

Az érdekelne, hogy jelenleg milyen programok jöhetnek szóba?
Én Win10-et használok, 64 biteset.

Draco

(#8172) mckay válasza liksoft (#8159) üzenetére


mckay
aktív tag

Szóval a melegedés inkább belül okoz gondot. Értem.
Illetve ha túl zsúfolt, akkor a vezérlő chipben. Ezt is értem.
Már csak azt nem értem, hogy akkor miért fordítják a diszk felé a PCB-t?
Az enyémen konkrétan ugyanis ez a helyzet: a chipek a diszk felé néznek, sőt, még egy szivacsot is tettek oda, hogy kevésbé szellőzzön.
Sőt, a vezérlő csipre még egy rágógumi szerű kis fehér négyzetet is, bár ezt talán hővezető tulajdonsággal bír, nem tudom.
Csak fura ez a zsúfolás, hézagkitöltés, ha egyszer jó lenne neki a levegő...
:(

De végülis mindegy, egyáltalán nem biztos, hogy nekem a meleg tett be, sőt, még az sem biztos, hogy belül van a baj, vagy épp a vezérlő csippel.
:(((

Liksoft,
most, hogy megtudtam, hogy a konkrét firmware chip nélkül nem megy a gyári terület kiolvasása, akkor így meg nem értem, hogy miért árulnak ilyen PCB-ket kompletten? Például ez olyan, mint az enyém:
PCB pár ezer forintért
Mit kezd ezzel egy hivatásos adatmentő? Tud rá valahonnan helyes firmware-t flesselni?
:U

(Egyébként kipróbáltam, no nem azért, mert kételkedtem, hanem mert találtam két régebbi tök egyforma diszket. Megerősítem: már egy 6 éves Seagete diszk pároson sem működik, ha csak simán kicseréljük a PCB-t. Tök egyformák, egy helyen gyártották, egyazon hónapban, minden szám stimmel a nyáklapon, de még így is csak ciccegteti a tányért. De ha visszakapja a sajátját, működik. Ennek mi értelme van...)

[ Szerkesztve ]

(#8173) liksoft válasza mckay (#8172) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mert ha kívül vannak az alkatrészek, a szerelésnél sokkal könnyebb beleakadni, letépni valamit róla. A por is jobban rakódik, az meg hőszigetelő.

Igen, van adatbázisa. Ha meg legalább el tudja indítani minimális szinten, a felületről sok adat pótolható, korrigálható. Van mikor a flash teljes tartalma is meg van ott. Vagyis lépésről lépésre. De van mikor az elektronika hal meg, esetleg túlfesz hatására.

Ha viszont a vásárolható dolgokról beszélünk, akkor erre csak egy apró példa egy filmből (Álom luxus kivitelben) a "valódi ezüst telefon tárcsázó". A világon mindent árusítanak. ;)

Másik típusú fej esetén sokszor valóban el sem indul. Fejlesztés, vagy olcsóbb. Csak a gyár tudja megmondani. Az IBM, Samsung, Toshiba volt aki tervezett, tesztelt, és gyártott. A többiek gyártás közben fejlesztenek, és a tesztelés utolsó fázisát végzi a felhasználó. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8174) mckay válasza liksoft (#8173) üzenetére


mckay
aktív tag

Végül is jó dolog részt venni a tesztelésekben, úgy érezhetjük, hasznos munkát végzünk
:-)

Azért az a PCB vásárlás nem feltétlenül "álom luxuskivitelben". Mert ha például szerencsém van, és belül hibátlan, és talán pont csak a vezérlő chip sült meg, akkor ha egy új PCB-re rámelegítem az én 8 lábas firmware chipemet, úgy működhet, ugye?

Értem, hogy erre talán csak 10% esély van, de a logikában nincs bukfenc, ugye?

(#8175) liksoft válasza mckay (#8174) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elméletileg hibátlan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8176) JozsBiker válasza mckay (#8172) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

(Egyébként kipróbáltam, no nem azért, mert kételkedtem, hanem mert találtam két régebbi tök egyforma diszket. Megerősítem: már egy 6 éves Seagete diszk pároson sem működik, ha csak simán kicseréljük a PCB-t. Tök egyformák, egy helyen gyártották, egyazon hónapban, minden szám stimmel a nyáklapon, de még így is csak ciccegteti a tányért. De ha visszakapja a sajátját, működik. Ennek mi értelme van...)

Azért van ellenpélda is. Talán emlékeztek, nemrég panaszkodtam egy kattogó WD400 vincseszterre. Sikerült ugyanolyan típusút és szériaszámút szereznem, és az elektronika úgy tűnik kompatibilis. Tehát a kattogóét áttettem a szerzettbe, és szépen működött. De sajnos az újan szerzettét hiába tettem át a kattogóba, kattog tovább :-(. Vagyis hardver hibája lehet.

Tényleg, az adatmentő cégeknél ez jelent vajjon kedvezményt, hogyha a rossz mellé tudok adni egy ugyanolyan donor vincsesztert ?

Egyébként marha érdekes, hogy bárhol olvasgattam a neten adatmentéssel, fejcserével kapcsolatban, mindig a Western Digital jött elő. Egész biztosan azonnal kukáznám ha még ilyen típusú vincseszter lenne valamelyik gépemben. Késő bánat :W

(#8177) EmperorDraco válasza EmperorDraco (#8171) üzenetére


EmperorDraco
csendes tag

Azóta annyi kiderült, hogy ez external HDD volt, USB-n. Windows használta, szóval szerintem NTFS volt eredetileg...

Draco

(#8178) King Unique válasza EmperorDraco (#8171) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Egy némileg hasonló kérdésre volt nemrég ez a válasz egy másik topikban. Tehát a RAW partícióval Windows alatt sok mindent nem lehet kezdeni azon kívül, hogy adatmentő programmal lementünk a külső meghajtóról mindent. Majd utána újrapartícionáljuk és visszamásoljuk rá az adatokat.
Bocs a sok link miatt!

Windows alatt az adatmentéshez használható például az egyik fórumtárs által nemrég ajánlott program is, hacsak nem akarsz megvenni egy másikat, pl. ezt. Illetve az egyik top szoftvernek nemrég szintén volt ingyenes promója, ami elvileg még mindig aktív. Utóbbi szvsz jobb, mint az előbbi és érdemes kihasználni, amíg még lehet.

Ha a meghajtó állapota rendben van (HDS), akkor általában ok szokott lenni a fentebb említett eljárás. De, hogy az adatok teljes egészét, vagy csak egy részét tudja visszahozni a program, az már más dolog. Viszont, ha a meghajtó állapota kritikus, akkor nem feltétlen érdemes otthon nyúzni és fontos adatok esetén ajánlott inkább szakemberre bízni a mentést!

[ Szerkesztve ]

(#8179) EmperorDraco válasza King Unique (#8178) üzenetére


EmperorDraco
csendes tag

Köszi! Már intézem is a dolgot! Majd a gazdája eldönti, mennyit érnek az adatai. Ha sokat, akkor akár Kürti kft is lehet. :D Ha kevesebbet, akkor attól függően hogyan dönt, lehet, hogy én próbálkozom majd a feladattal. Dönteni neki kell. ;-)

Draco

(#8180) liksoft válasza EmperorDraco (#8179) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nézz szét a "piacon", már régóta nem egyeduralkodó, de az egyik legjobb az említett cég.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8181) Josi válasza EmperorDraco (#8179) üzenetére


Josi
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8182) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék: Egy WD Red 2TB-os hdd-m 1TB-os partícióján lévő fájlok nem elérhetők!
A gép indításakor ez az üzenet fogadott: "a lomtár sérült a következőn ..."
A lemezkezelőben látszólag van adat rajta, de amint egy adott fájl tulajdonságait nézem meg 0 bájtot jelez vissza. A lemezen lévő első partíció hibátlanul működik. Hogyan tudom helyreállítani az eredeti állapotot? Másik üres hdd szükséges mentéshez, vagy megoldható nélküle is?

(#8183) liksoft válasza Hitman (#8182) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mindenképpen másik drive kell, mert ha innen mentesz és ide írsz, akkor épp felülírod amit mentenél. Helyreállítás mindenkor rizikós. Vagyis adatmentő program, mely másik drive-ra másolja a megtalált adatokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8184) Hitman válasza liksoft (#8183) üzenetére


Hitman
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, már kinéztem egy két jelölt backup hdd-t (black friday-ig kivárok a vásárlással)
A dolgokat sikerült helyrerázni, a vinyó Win7-es gépből került át egy Win10-es setupba, és fogalmam sincs, hogy a másodlagos partíció hogyan került ilyen helyzetbe. Win10-es rendszerben ezekkel a parancssori eszközökkel ráztam helyre:

Lomtár alaphelyzetbe (üres volt különben) rd /s /q <Drive letter>:\$Recycle.bin

Ezután ráküldtem a partícióra CHKDSK /f (nem talált hibát)

Aztán egy System File Checker-t is sfc /scannow - ami hibát jelzett, úgyhogy:

Dism /online /cleanup-image /restorehealth (itt már minden ok volt)

Közben HDD sentinel folyamatosan ment (hibát nem jelzett), és most drukkolok, hogy ne történjen semmi míg meg nem jön a backup hdd, aztán teljes mentést készítek.
Miután a fentieket lezongoráztam, a partíción nem mappában lévő fájlok továbbra is sérültnek tűntek (onnan megnyitva hibaüzenetet kaptam), de átmásolva másik partícióra hibátlanul meg lehetett nyitni azokat, illetve minden a gyökérkönyvtárban lévő mappába történő első belépéskor kiírt egy nincs jogosultsága üzenetet, de ezt rendszergazdai jóváhagyással továbbengedte...

Nem ide való, de megkérdezném, hogy a jelenlegi konfigomban max 2TB-os háttértár van, így MBR-t használok, de a kinézett jelölt hdd 3, vagy 4 TB-os lesz, így GPT partíció(ka)t kell létrehoznom. Ez simán menni fog Win10 lemezkezelőből, hogy a "régi" hdd-k MBR-t, míg az "új" GPT-t használ, vagy ilyen öszvér megoldás nem nyerő? (Az új hdd csak backup storage szerepet kapna.)

(#8185) King Unique válasza Hitman (#8184) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk, ha már úgyis teljes adatmentés lesz másik meghajtóra, akkor addig a CHKDSK és társait nem feltétlen kellett volna erőltetni.

Windows esetén Legacy boot módban MBR, UEFI boot módban GPT partícióstílus a kötelező, de csak a rendszermeghajtón. Viszont egy másodlagos (adattár) lemeznél választható tetszőlegesen akármelyik. Ha esetedben Legacy-MBR felállás van, akkor nyilván a lemezkezelőben tudsz majd egy 4 TB-os HDD-t GPT-re inicializálni és ok lesz az ilyen használat.

[ Szerkesztve ]

(#8186) C. s. válasza Formaster (#8163) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Ne haragudj, csak most tévedtem ide, nem láttam a kérdésed hamarabb! Remélem, azért le csaptál rá.
A MiniTool megbízható név, sokan dicsérik. A Partition Wizard nevű programjukat ismerem és használom megelégedettséggel, biztosan ez is nagyon jó.

(#8187) Formaster válasza C. s. (#8186) üzenetére


Formaster
addikt

Lecsaptam persze, köszi a választ. Nézegettem is a progit ;)

(#8188) C. s. válasza Formaster (#8187) üzenetére


C. s.
addikt

Örülök, hogy sikerült! :)

(#8189) C. s.


C. s.
addikt

(#8190) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.Egyik ismerősöm Asus X200CA gépét használat közben a földre ejtette.
Egyből írt, hogy kék háttér előtt a gép "Initialize..." (ez alá még egy csatlakoztasson töltőt felszólítás volt, blabla) felirattal gondolokik.Kisvártatva újraindult, de csak a BIOS-ba lépett be.
Ezen a ponton szóltam neki, hogy hagyja békén a gépet, majd megyek és megnézem mi a helyzet vele.
Ma voltam nála, BIOS-ban a BOOT sorrendet nem tudom változtatni, sőt, igazából semmit nem tudok csinálni, max Fastboot engedélyezése/tiltása.

Indításnál a merevlemez nem pörög fel, egyet kattog/cicereg/prüttyen, de utána nincs meg a süvítő hang, (mint amikor pörgeti és olvassa be a Windwos fájlokat) csak belép a BIOS-ba.
Mondtam neki már a legeljén, hogy számítson arra, hogy a merevlemez kuka, az sérülhetett meg az ütődésről, amikor az ágyról lebukfencezett.

Viszont itt jön a csavar:
Pár nappal a laptop-akrobatika előtt romlott el a testvére gépe, ezért ideiglenesen átmentettek mindent a szabadeső Asus-ra, és most ezeknek a megléte kérdéses.Mondtam már neki, (még a történtek előtt is) hogy legyen biztonsági mentése, hát nem volt.

Szerintetek menthetőek az adatok?Nyilván nem látatlanba kérek egy Uri Gellert, esetleg ha egy kontaktot tudtok adni, akkor elküldöm oda a havert, hogy beszéljék meg.

Nagyságrendileg mennyibe kerül egy ilyen adatmentés?

Köszönöm a segítséget!

Üdv

Kristóf

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#8191) liksoft válasza Fkris (#8190) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Feltételezhetően letapadt, vagy a fejek a rámpa alá szorultak. Vagyis mechanikai hibás, felületsérült. A mentés ilyenkor szinte minden esetben részleges. Ritka a hibátlan, teljes mentés. A sikeresség függ a gyártmánytól, és a sérülés mértékétől. Nem az olcsó kategória, mert szinte biztos, hogy széria azonos donor kell ami belehal, és tiszta tér, speciális eszközök.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8192) Fkris válasza liksoft (#8191) üzenetére


Fkris
őstag

Köszönöm a gyors választ.
Az aláírásodban lévő hdd-mentés-es url él, továbbítható?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#8193) debrigo


debrigo
csendes tag

Üdv. Bocsi, hogy nem találom a megfelelő leírást, lehet nincs is, de nyugodtan baltázzatok le - csak adjatok jó tanácsot! A Toshiba store plus 2tb cuccom csatlakozva volt USB-n a gépembe, közben készítettem egy bootolható pendrive-t a PowerIso progival. Nem figyeltem oda, alapból a 2Tb-be irányította a pendruve helyett és leformázott kb 1 tera anyagomat, családi videók, fotók, stb....Még nem mertem eldicsekedni vele itthon.
Nemrég volt egy kisebb - 200 Gb fénykép visszanyerésem de sajnos a fájl és meta adtatok bosszantóan eltűntek. Milyen programot ajánlanátok a visszanyerésre? Nem free-re gondolok, csak a neve kellene, semmi más. Köszönöm előre...

(#8194) King Unique válasza debrigo (#8193) üzenetére


King Unique
titán

Fizetős változatokból népszerű például a GDB | EaseUS | iCare stb.

Amúgy egy normálisabb, bootolható pendrive-ot készítő program Windows alatt alapértelmezésben eleve nem listázza ki az USB HDD-ket (helyi lemez). Csak a cserélhető a lemezeket, ami pont az ilyen esetek elkerülése végett is van. Ilyen program pl. a Rufus. De persze szükség esetén megoldható, hogy például egy külső merevlemezre is kiírjuk vele az ISO-t.

[ Szerkesztve ]

(#8195) debrigo válasza King Unique (#8194) üzenetére


debrigo
csendes tag

Nagyon köszönöm a választ, ezt szeptemberben sikerült készítenem valamelyik fizetőssel.: Ilyen lett kb 30 ezer képem... :o :U :(((
Ez szeretném elkerülni. A Rufus-al készített boot elakadt a telepítésnél, a Powerrel simán végig ment. Ezért csináltam azzal. De legközelebb, ahogy ajánlottad.

[ Szerkesztve ]

(#8196) qnadam válasza debrigo (#8195) üzenetére


qnadam
veterán

nagyon halkan kérdezem, a mentés nem lenne megoldás, már így az első rossz tapasztalat után? :)
egyébként ha a fájl tartalma ép, akkor exif alapján dátumot lehet írni a fájlnévbe.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8197) King Unique válasza debrigo (#8195) üzenetére


King Unique
titán

Nézegettem az említett programot és a legördülő listájában alapból kiválasztható a pendrive / külső merevlemez egyaránt, Illetve írás előtt megerősítést kér. Lehetett volna akár jobban is figyelni, de nyilván biztonságosabb egy olyan program, ami csak a cserélhető lemezeket mutatja.

Amúgy a bootolható pendrive-ot készítő eszköze nem rossz, még Linuxot is ki tudott írni dd módban. Windows ISO-knál meg alapból FAT32 + aktív partíció paraméterekkel dolgozik, ha automatikus beállításon fut. Nem tudom a Rufus esetében mi volt a gond, de ezeket az is tudja, sőt még többet is. De ugye a konkrétumok nem ismertek.

[ Szerkesztve ]

(#8198) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Helló,
Adott egy HDD, amin a Windows ellenőrzni akarta a konzisztenciát, majd minden adatot kb letörölt róla. Minden elveszett, mappastruktúra, fájlok nevei...
Lehet ilyenkor tenni valamit?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#8199) liksoft válasza Ł-IceRocK-Ł (#8198) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sajnos a CHKDSK nem készít visszaállítási adatokat. Így ami struktúra és név szinten elveszett, az ugyanígy nem fog elérhetővé válni. Ilyenkor a RAW recovery programok tudnak még segíteni. Ezek a felületet végigolvasva próbálják meg kitalálni hol volt jpg, doc, stb... file. Azok az állományok jönnek vissza jól, melyek nem voltak töredezettek. Sajnos ebben az esetben a darabonkénti ellenőrzést nem lehet megúszni, és a névadás után visszahelyezhető az eredeti helyére. Nagy meló, de legalább van miből. A fényképezőgépekhez lehet találni átnevező programot, mely a file EXIF fejlécéből a fényképezőgép dátumát kiveszi, és azt adja a file-nak. Azért ez így már könnyebb. Igaz csak kicsit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8200) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy egy régi ssd-t klónoznák egy újra.(win10 alap progik)
és annak ellenére, hogy a régi ssd-n törölve voltak az adataim, az új ssd-n visszaállíthatóak lesznek az adatok?

Szépnapot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.