Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) _Berci_ válasza Saltwater (#7699) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Röviden f@sz volt a Barátom :DD
Ha hozzám jött volna, mondtam volna Neki egyből, h fiam keressünk vmi megbízható helyet és nézessük meg :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#7702) gameresboy válasza liksoft (#7694) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Szia!

Az eszközkezelőben a lemezmeghajtónál ezt látom: WDC WD25 00AAKS-00VSA0 USB Device
Lemezkezelésnél pedig ezt: 323,88 GB RAW Kifogástalan (Elsődleges partíció)

A Számítógépen belül látom a Winchestert, de nem látom a szabad, illetve a teljes méretet.

A MiniToolPowerDataRecovery 6.8-as verziójávla próbálkoztunk, sikerült visszahozni pár fájlt, de azok a lomtárban lévőek voltak.

Mivel lenne érdemes próbálkozni?

Üdv,
GBoy

(#7703) liksoft válasza gameresboy (#7702) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. Akkor feltehetően az interface vonalon van gond. Lehet az USB és HDD részen is. Ugyanis egy 250GB-os drive nem lehet 323GB. Vagy elírtad? Ha nem, hanem a valós kapacitásnál nagyobbnak adja magát, akkor elektronikai hiba, ha viszont elírás, akkor lehet ott logikai hiba. Az utolsó esetben a Get Data Back segíthet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7704) gameresboy válasza liksoft (#7703) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Szia, elírtam, 232,88 GB.
Get Data Back program ingyenes verziója visszaállít ekkora mennyiséget, mert a legtöbb programnak van mennyiségi korlátja.
A Get Data Backnek melyik verzióját érdemes használni, NTFS vagy FAT-os verziót?

Üdv,
GBoy

(#7705) liksoft válasza gameresboy (#7704) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK, akkor logikai hiba lehet rajta, vagy pár olvashatatlan szektor. Ezt öregedés is okozhatja, így ahogy előbb is írták, előbb egy fizikai másolatot kéne készíteni a drive-ról, majd azon készíteni logikai mentés. Figyelem, egyetlen munkafázisban sem lehet a forrás és a cél ugyanaz a fizikai drive, mert az menet közben felülírást okoz, vagyis adatvesztést.

Attól függ, mi volt rajta. Ha FAT, akkor a FAT változatot. Ha jól emlékszem az ingyenesnek 64kByte/file a korlátja. Így célszerű legálisat használni. Viszont az ingyenes meg tudja mutatni, tud-e segíteni? Vigyázat, az "okosítottak" között van rombolással ellátott változat is! Csak a legálisat!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7706) King Unique válasza gameresboy (#7704) üzenetére


King Unique
titán

Nagyobb adatmennyiséget a legtöbb szoftvernél csak a fizetősek tudnak visszaállítani. A free változatoknál általában 1 GB limit van: iCare | EaseUS. Előbbinek nemrég volt ingyenes promója [link]. A GetDataBack azonban még ennyit sem enged menteni, akármilyen kicsi fájlt kiválasztottam, mindenhol dobálta, hogy licence kéne. :D Viszont lemezképet ingyenesen lehet vele csinálni a teljes meghajtóról. Amúgy a GDB Simple kezel FAT, NTFS, EXT fájlrendszereket is.

(#7707) Khelben válasza Khelben (#7695) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha valaki ilyen helyzetbe kerül, Ubuntu alól gdisk-kel sikerült visszaállítani a sérült gpt partíciót és megvan minden adat.

(#7708) liksoft válasza Khelben (#7707) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nagy szerencse! Sok dolognak kellett szerencsésen összejönnie hozzá. Ritka. Azért ami fontos, az ezután legyen mentve. Ami pótolhatatlan, az 3 fizikailag is külön helyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7709) Khelben válasza liksoft (#7708) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igazából pótolhatatlan cucc nem volt rajta, mert azok le vannak mentve kb. 5 helyre. Csak nagyon macerás lett volna mindent újra összeszedni.

(#7710) Lordus


Lordus
senior tag

sajnos önhibámból kitöröltem egy excel fájlt.
hamar visszaállítottam, de persze sérült.
szerencsére az excel repair tool demo verziója nagyon szépen megjavítaná, valszeg megjegyzések, színek tūnnének csak el, meg a dátumok helyén ír furcsaságokat.
esetleg nincs valakinek licenszelt verziója? mennyibe kerülne egy fájl helyreállítása? ha nem muszáj nem költenék egy egy éves licenszre 9-10e ft-ot.
köszi a segítséget elôre is :)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#7711) liksoft válasza Lordus (#7710) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Olcsóbban máshol sem úszod meg. Egyéb lehetőséget meg meg sem hallottam....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7712) Lordus válasza liksoft (#7711) üzenetére


Lordus
senior tag

őőő, nem értem, mire gondolsz, nekem ez szlásan kellene, tehát csak tiszta forrásból érdekel...
Csak azért írtam ide, hátha valakinek (mondjuk Neked, vagy bárki másnak) van érvényes verziója a progiból és megcsinálja :K

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#7713) asdf_ válasza Lordus (#7710) üzenetére


asdf_
veterán

Arnyekmasolat? Pont ilyenekre talaltak ki...

[ Szerkesztve ]

(#7714) liksoft válasza Lordus (#7712) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pont ezt mondom. Aki adatmentéssel foglalkozik, és esetleg van ilyenje, annak ki kell termelnie az eszközöket, fizetést, adót, stb... Vagyis tízezer alatt szerintem nem találsz rá szakit. A legolcsóbb, ha megveszed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7715) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A Get Back Data-val látom a mappaszerkezetet, át is másolja elég gyorsan, de semmit nem tudok megnyitni, mert minden 8 byte, kilobyte.
Amire szükségem lenne, arra indításkor I/O hibát ír.
Mivel lenne érdemes próbálkozni?
Van még esély, hogy visszaállítsuk az adatokat?

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#7716) liksoft válasza gameresboy (#7715) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ilyenkor már látni kell. Nincs ötlet, az adatok elemzése adhat csak további utat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7717) draco31


draco31
veterán

Hello!

A gondom a következő. 2Tb-os külső HDD Samsung, nagyjából 500 giga adat rajta. Ismerősé, családi fotók videók stb rajta. Odaadta barátjának, aki úgy adta vissza, hogy egy System Volume Information parancsikon, ami sehová sem vezet, meg egy nagyjából "vcgshvcgdsvdgshivdgisgh" nevű üres mappa. Ha a rejtett mappákat is megjelenítem, akkor egy Recovery nevű is megjelenik, amit nem lehet megnyitni. Saját gépben látszik, hogy ott vannak rajta az adatok. Malwarebytes fut éppen rajta, ez így látja a dolgokat. Futtassak rajta Recuva keresést, vagy mit ajánlotok?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7718) King Unique válasza draco31 (#7717) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Érdekes eset, magától csak úgy nem szokott ilyen lenni...ha MBAM nem talál semmit, akkor esetleg egy adatmentő progival rá lehet nézni, az látja-e a többi tartalmat. Én lehet egy live Linux alól is ránéznék. Továbbá partíció visszaállításra meg TestDisk programot szokták használni.

Pontosan milyen Samsung külső vinyó, mert ha 3,5" D3 Station, akkora esetleg a HDD-t kivéve, SATA-n is meg lehetne nézni, ott mit mutat? Ha 2,5" M3 Portable, akkor az kilőve az integrált USB miatt...

(#7719) draco31 válasza King Unique (#7718) üzenetére


draco31
veterán

3,5" D3 Station, de még garanciás, nem piszkálom. Linux irányában indultam el én is, ott meg is van szépen minden. Csináltam egy új mappát, átmásoltam oda mindent. A Win látja a mappát, de nem nyitja meg. Vissza menve az Ubuntura, már nem tudta megnyitni az adott mappát, így most Recuva menti a dolgokat. Sajnos tárhely szűkében vagyok, így nehezebb lesz, de valahogy megoldom. Így csak annyi a gond, hogy nem tartja meg a mappaszerkezetet, ömlesztve ad be mindent. Majd unalmában kiválogatja. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7720) King Unique válasza draco31 (#7719) üzenetére


King Unique
titán

Akkor kellett volna az adatokat lementeni másik meghajtóra, majd Windows alatt diskpart clean módszerrel legyalulni a D3-at és újrapartícionálni. Aztán utána visszamásolni rá. De, ha nincs +tárhely, akkor ez is problémás. A Recuva valóban ömleszt és szerintem nem a legjobb. A free verzióban nincs méretkorlát? A fenti programok viszont megtartják a mappaszerkezetet, fájlneveket, csak sajna fizetősek...

(#7721) draco31 válasza King Unique (#7720) üzenetére


draco31
veterán

Nincs méretkorlát benne. A fájl neveket is megtartja, mindent, szerencsére nem volt másolgatva rá, miután ez történt vele. És megtaláltam azt az opciót is, hogy ne ömlesszen, hanem állítsa vissza a mappastruktúrát is. A képek már meg is vannak, 30Gb volt csak. Most menti a filmeket, az 300 giga, és maradnak a zenék. Plusz tárhely úgy van, hogy 320-as külsőm van csak, így kicsit másolgatós a dolog, de megoldódni látszik a dolog. Aztán remélem tanul belőle a tulaj, és nem adogatja oda most már akárkinek.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7722) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Meghalt a Samsung ST1000LM024 1Tb-s HDD-m. Sajnos fizikai sérülést szenvedett el. Azóta csak csipog, fel sem pörög.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen irányú adatmentéssel kihez érdemes elmenni?
hogy ne legyen reklám, jöhet privátba is a válasz: dienes.krisztian@gmail.com-ra.

Nekem első gondolatom egy régóta működő cég volt, de biztos létezik megbízható olcsóbb is.
De úgy nem szeretnék járni, hogy elviszem, azt mondják van kamrájuk a szétszedéshez, és valójában a "sufniban" próbálkoznak majd és a vége az hogy sikertelen.....
Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz olcsó muri....

(#7723) King Unique válasza draco31 (#7721) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ok. Nem tudom mennyire hatékony, de ha méretkorlát nélkül megcsinálja jól, akkor a fizetőseknek ez kontra... :D Persze egy GDB azért nyilván profibb szoftver.

(#7724) draco31 válasza King Unique (#7723) üzenetére


draco31
veterán

Most láttam a végeredményt, a fontos fotók videók amik 90 gigát tesznek ki, mind meg lett, a maradék mind film, abból csak 10-15 giga lett meg, a többi ment a levesbe. De azok pótolhatóak a családi fotók nem, szóval nem panaszkodom. A tulaj meg ne adja oda mindenkinek, ha fontos emlékei vannak rajta.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7725) liksoft válasza draco31 (#7721) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

A mentések ARANYSZABÁLYA , hogy soha nem írunk a mentendőre. Onnan csak olvasunk. Ha az adatok már biztonságban (vagyis lementve máshová, és ellenőrizve is lettek), akkor lehet az eredeti drive-ot matatni. Persze a fontos adatok esetében nem egy kópiáról beszélünk a mentett adatoknál!

Igen, ez tárhely igényes feladat. Viszont ha ezt nem tartja be a mentést végző, könnyen végzetes hibát, totális adatvesztést okozhat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7726) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Win10-en tegnap törölt dokumentumokat szeretnék visszaállítani. Kár, hogy itt már csak külső meghajtóra lehet árnyékmásolatot készíteni, Win7-el most nem lennék gondban. Recuvat próbáltam, csak egyet talált a 12-ből és azt sem tudta visszaállítani. Kettő vinyó (2x750GB Samsung F1) van a gépben a másikra telepítettem. DeepScan 5 óráig tartana. Tudtok más progit ajánlani, vagy nincs mese le kell futtatni a DeepScant?

(#7727) liksoft válasza pinnacle (#7726) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ha a logikai mentés nem segít, akkor bizony a teljes felület analízise szükséges.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7728) pinnacle válasza liksoft (#7727) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Köszi! Sajnos a deepscan sem talált semmit. Egyébként az Office mentési helyén van egy (Unsaved-305027183531479472)).asd 23KB-os fájl. Ezt nem tudom valahogy megnyitni?

(#7729) liksoft válasza pinnacle (#7728) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. És az mi?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7730) pinnacle válasza liksoft (#7729) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Dokumentum fájl.

(#7731) liksoft válasza pinnacle (#7730) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Automatikusan mentett dokumentum? Azért kérdeztem ez mi, mert halvány lila gőzöm sincs róla mi ez? A tartalma lesz meghatározó. Ha docx formátumot használsz, akkor a dokumentum egy zip file. így zip programmal megpróbálhatod megnézni, hátha.... Ha megnyitja, akkor docx-re átnevezve talán használható.

Vagyis a tartalma alapján kéne elindulni, nem a neve alapján. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7732) koltai.csaba


koltai.csaba
csendes tag

Sziasztok,

WD mypassport WDBACY5000ABK-00 másolás közben szőnyegre esett. Felpörög, majd egy idő után kattan egyet, ami után újra felpörög és így tovább. A kattogások között nem mindig ugyanannyi idő telik el.

Windows rendszereken az esés után már nem látszódott semmi, TV-re dugva látszottak a mappák, fájlok.

Ubuntura dugva látszott minden. Majd a mentés elvégzésére mégis a windows7 lett volna alkalmas, azonban a w7 eszközillesztő-telepítése már nem járt sikerrel, sem a wd saját driverének telepítése után nem lett látható az eszköz.

Visszadugva linuxra sem volt már többet olvasható.

Recoverer2000-rel 48 óra alatt lemezképet mentettem.

Ezt a lemezképet 4 óra alatt linuxon üres hdd-re helyreállítottam, azonban a partíció ismeretlen, nem olvasható.

Hogyan tovább, tudtok segíteni? Ahogy lenni szokott, ismerősőm sok éves adatairól van szó, amik máshol nincsenek meg, és pénz sincsen sajnos egy profi adatmentő megfizetésére :-(

Nagy örömet tudnátok szerezni segítségetekkel, pláne az "adatgazdának", aki szegény még mindig hiszi,h lehet ebből valami, amit én is szeretnék hinni... :F

Nagyon köszönöm!

(#7733) pinnacle válasza liksoft (#7731) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen ez automatikusan mentett dokumentum, sehogy sem tudtam megnyitni. Szerencsére annyira nem voltak fontosak, de nincs mese, digitális fájlokról legalább 1, de inkább 2 másolat kell.

[ Szerkesztve ]

(#7734) liksoft válasza koltai.csaba (#7732) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Esetleg: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7735) koltai.csaba válasza liksoft (#7734) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

Köszönöm, most fut, az NTFS-sel nem látott semmit, a FAT verzó szkenneli, még kb 10 óra, mire végez...

Az .img képbe HxD -vel belenézve a 2047 szektorig üres, utána kezdődnek értékek, íme:

[hexa]

Szerintetek?? :F

[ Szerkesztve ]

(#7736) liksoft válasza koltai.csaba (#7735) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pedig ez NTFS-nek tűnik.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7737) koltai.csaba válasza liksoft (#7736) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

igen, az elején írja...

(#7738) koltai.csaba válasza liksoft (#7736) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

jelenleg ez látszik
[fat]

(#7739) koltai.csaba válasza liksoft (#7736) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

Szia,

Most ott tartok,h néha látszik vmi a hdd-ből, linux-os programok is párszor felismerik legalább a méreteit a partícióknak, de egyebet nem tudok kihozni belőle.

Most pl win7-en is ez látszik belőle a lemezkezéls alatt, egyebet, adatot sajnos nem látok.

A Lemez4ről lenne szó, két partíciója lenne (Jutka1 és Jutka2), ebből most csak a H: Jutka1 látszik, az I: lenne a Jutka2, de azt RAW-nak mondja. Nem férek hozzá sehogy sem.

Nagyon kellene az az adat... :O

[kép]

(#7740) King Unique válasza koltai.csaba (#7739) üzenetére


King Unique
titán

Windows alatt a RAW partícióval nem is fogsz tudni mit kezdeni... arról eleve a fentebb említett adatmentő szoftverekkel kell lementeni a tartalmat. Vagy esetleg a Linuxok látnak bele. Majd utána törölni a partíciót és újraformázni. De a Win fos lemezkezelője nem mindig tudja és sokszor külső program kell hozzá. Ha az egész lemez RAW, akkor adatmentés után diskpart clean módszerrel kell gyalulni, majd ott / lemezkezelőben újrapartícionálni. Aztán az adatokat meg szépen visszamásolni rá. :) Persze utóbbinak csak akkor van értelme, ha a lemez állapota is ok.

[ Szerkesztve ]

(#7741) koltai.csaba válasza King Unique (#7740) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

A RAW-ot nem tudom, honnan vette...És Linux alatt sem tudok belemenni(sztem 10 programmal próbáltam legalább), nem tudom kiírni egyik partíciót sem lemezképpé, olvashatatlan mindkettő. Ugyanakkor érdekes,h a win7 fos lemezkezelője mégis honnan látja,h mennyi foglalt a H meghajtóból, meg a kötet címkéjét is látja, de csak néha, és vmikor csak hosszú idő után jelenik meg...A HDD nem kattog, olyan,mintha olvasna,sokszor az olvasás-kerregés hallatszik,de leginkább csak sztem a lemezek pörögnek, a fej nem mozog. Firmware-hibás? panel sérült és esetleg egy satává-alakításos ráforrasztással, kiváltva a gyári integrált csatlakozót, előbbre juthatnék?

(#7742) liksoft válasza koltai.csaba (#7739) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az igazság az, hogy leesett fizikailag feltételezhetően sérült drive esetén minden apró információ fontos lehet. Egy hang vagy csak apró zörej is. Valamint azt sem tudom, mit és mivel csináltál, így gyakorlatilag ez "négerek harca az alagútban éjszaka".

Leesett, mechanikai esélyes esetén soha nem szoktam javasolni semmit. Oka, hogy a várható sérülés helye kihatással lehet a drive működésére és/vagy az adatokra. A fontossági sorrend sem minden sérülésnél ugyanaz, így gyakorlatilag nincs két azonos mentés. Ez minden esetben a tapasztalatok és a típus valamint hiba alapján a gyakorlat ötvözéséből kikerülő improvizáció. Most itt nem a kötött alkatrész vagy firmware javításról beszélek, hanem arról, hogy file szintű mentést vagy fizikait készítünk, és darabokban, befelé, kifelé, egyben, fejenként, fej kitiltással, stb.... Minden esetben a drive működése adja meg, hogy lesz a legnagyobb felület átmásolva egy sértetlen drive-ra. Azon már utána lehet "sportolni" adatmentő programokkal.

Amit eddig adtam ötletnek, annál többet most sem tudok. Ha ezekkel nem megy (Get Data Back, PhotoRec (Testdisk párja)), csak szakembert ajánlok. Azért, mert ha a felület fizikailag sérült, az jobb nem lesz. Ennek romlása exponenciális. Ezért készít minden adatmentő másolatot először. Ha a drive állapota romlik, a másolatról készül egy munkapéldány (tehát már 2 másolat van!), és azon dolgozik. Ilyenkor az első másolat lesz az eredeti, hiszen az eredeti közben akár tönkre is mehetett. Ha megvan a másolatod és azon dolgozol, akkor fussuk a továbbiakat. Ha viszont az eredetin sportolsz, akkor nem segítek, mert bármit mondok, elsülhet a hiba miatt rosszul.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7743) koltai.csaba válasza liksoft (#7742) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

Köszönöm a választ!!

Mivel nem férek hozzá sem a GTB-vel, sem linuxos programokkal,ezért lemezkép mentésre sem volt lehetőségem.
Befejezem a próbálkozást,nincs is már mit csinálnom, és a tulaj eldönti, akar-e szánni rá pénzt illetve tud-e...

Ha a válasza nemleges lesz, akkor még lehet bűvészkedni minden mindegy alapon...

[ Szerkesztve ]

(#7744) liksoft válasza King Unique (#7740) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Leesett drive-ról beszélünk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7745) King Unique válasza koltai.csaba (#7741) üzenetére


King Unique
titán

Azt hittem a korábbiak alapján, hogy már rég készítettél lemezképet és lementetted az adatokat? Ha a meghajtó állapota ok, akkor ez általában szokott is működni. De ez a külső HDD ugye koppant egyet...ha ennyire nem boldogul vele semmilyen program, akkor felmerül a kérdés, hogy érdemes-e vele egyáltalán otthon játszadozni? Lehet mégiscsak szakemberre kéne ezt bízni, ha valóban olyan fontos adatok vannak rajta.

"A RAW-ot nem tudom, honnan vette"

Érzékeny a különféle lemezt és fájlrendszert érintő hibákra a Windows. Pont minap Y kábeles, passzív USB hubon szórakoztam 2,5" külső vinyóval, ami ugyan felpörgött, de lemezkezelőben már inicializálni akarta...na mondom, semmi kedvem adatot menteni. Aztán szerencsére natúrban csatlakoztatva már teljesen ok volt. Szóval USB HDD-nél elég neki a nem megfelelő tápellátás, érintkezései probléma is ahhoz, hogy formázni akarja a partíciót. :((( A legjobb, amikor kiírja, hogy hibákat talált és javítani kell, aztán utána megjelenik, hogy mégsem talált hibát [link]... :DDD

(#7744) liksoft: tudom, csak azt hittem, hogy azóta már legalább a lemezképet sikerült megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#7746) koltai.csaba válasza King Unique (#7745) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

el tudjátok képzelni, amikor 48 órás lemezkép-írás után azt hittem,h elkészült a mentés. Utána félre is tettem a sérült hdd-t, lementettem több helyre is a lemezképet a mentőlemezről,h meglegyen és a másolatokkal kezdtem el szórakozni.

Nekiestem lemezkép-visszaállítókkal, amik találtak adatokat, meg is örültem. Majd jött a hidegzuhany...NTFS-gyorsformázáson esett át az a mentőlemez, amire kiírtam a sérültről a lemezképet. Aztán a visszaállító programok megtalálták a réges-régen, a mentőlemezen-n tárolt adatokat, a sérültről semmi nem ment át.

(#7747) liksoft válasza koltai.csaba (#7746) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vagyis DÖGLÖTT a mentendő. És fizikailag sérült. És halálra nyúzott. Érdekel, ezek után egy szaki ki tud-e még ebből értelmeset hozni.

Remélem nem az lesz, hogy most nincs rá pénz, holnap ér pár tízezret, majd egy hónap múlva "mindent". Ugyanis a "nincs rá pénz" már lefutotta az esélyek nagy részét. Fizikailag sérült drive esetén legalábbis így szokott lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7748) koltai.csaba válasza liksoft (#7747) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

Nyilván meg kell fizetni a szaktudást, azonban pl a Kürt 150epluszáfától induló ajánlata riasztó, adatokról lemondásra kényszerítő...
Ismerősöm leesett notebookjának hdd-je kerregett. 20 perc(!) múlva megvolt az árajánlat, 450e plusz áfa...Hogy ezt miért mesélem?
A problémán kapcsán megnéztem pár videot, leírást,stb. Volt nálam egy barátom régi 2.5es hdd-je, nem tudták olvasni, több informatikust megjárt, ők sem. Nálam hevert már egy éve, nálam sem indult természetesen. Most mondom, belenézek, ha már ennyi mindent láttam...A fej a lemez közepén parkolt, lemeztekerés mellett óvatosan kihúzva, összeszerelve, rádugva működik, mindent lát és olvas, azóta lementve. Kb 5 perc "meló" volt. Kürtnél az induló 150e, ez tuti nem állt volna meg annyiból és kb 5 perc volt egy olyan kőbaltásnak, mint én. Lehet hurrogni,h de a por meg hogy azt a fejet nem lehet csak úgy kihúzni,stb, de pont működik. Ez csak egy -akár szerencsés- eset. Nem azt mondom,h az összes vagy a legtöbb ilyen. De sztem Ti is sajnálnátok egy ilyenért több 100e-t fizetni. és utólag senki nem mondaná meg, árulná el, hogy mi is volt valóban a baja...
Azért került hozzám a hdd, kaptam felhatalmazást a hdd vizsgálatára,mert a tulaj lemondott pénz hiányában a szakszerű javíttatásról.
És engem is nagyon érdekelne,hogy mit lehetne kezdeni a hdd-vel...

(#7749) King Unique válasza koltai.csaba (#7746) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a lementett lemezképről sem hozhatók vissza a mostani fájlok, akkor tényleg nem sok értelme van otthon nyúzni.
Abban igazad van, hogy valóban nem olcsó a profi adatmentés, viszont te is pont az egyik legdrágábbal példálózol. Máshol lehet valamivel kedvezményesebb áron megcsinálták volna. A HDD otthoni megbontása valóban elég merész és hivatalosan nagyon nem ajánlott. De volt már, aki szintén megcsinálta eredményesen innen a fórumról, majd a beszámolója után kapott is érte a szakiktól... :DDD
Amúgy meg te kb. megtetted, amit lehetett. Ha a tulajt ennyire nem érdekli, nem hajlandó rá semmit költeni, akkor lehet nem is olyan fontosak azok az adatok... innentől már legyen az ő gondja és legközelebb majd készítsen biztonsági másolatot és/ vagy vegyen ütésálló külső vinyót!

[ Szerkesztve ]

(#7750) koltai.csaba válasza King Unique (#7749) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

igen,csak nagyon sajnálom...Ismerősöm, egyetem óta minden adata, személyesek (minden fénykép, videok, cikkek, receptek,stb) és szakmaiak(szellemi termékek) ezen voltak. Nagyon drága tanulópénz, nem is hiszi el,h vége...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.