Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) Kezdő vagyok válasza liksoft (#8750) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Akkor most nálam kell-e Y-kábel,vagy nem?Két előlapi USB 2-es portról van szó.
Illetve akkor a fentebb említett betegeskedő HDD-n levő Windows tud-e jól átmásolni,vagy nem?

(#8752) liksoft válasza Kezdő vagyok (#8751) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A gép hátulján van USB port? Ott, ahol a billentyűzet, hálózati kábel is csatlakozik. Ha igen, akkor onnan használd az USB HDD-t! Az előlapra a legtöbb gép esetében plusz kábel megy, azon esik a feszültség, és hibás írás történhet! Az Y kábel nem feltétlenül szükséges, de ha igen, leírtam a módját.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8753) King Unique válasza liksoft (#8750) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy előfordulhatnak ilyen esetek is, hivatalosan még az Y-kábeles megoldás javasolt, ha csak USB 2.0 portok vannak a gazda hardveren. Nála úgy tudom az aktuális külső merevlemez egy Transcend, aminek a felhasználói útmutatójában (6-7. old.) szükség esetén maga a gyártó is ezt a megoldást javasolja.

[ Szerkesztve ]

(#8754) Kezdő vagyok válasza liksoft (#8752) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Alaplap GIGABYTE GA-790XTA-UD4
Processzor AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 SÍMA PROCESSZOR HŰTŐVEL
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT
Videókártya SAPPHIRE HD5750 1GB DDR5 HDMI PCIE
Merevlemez WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS
Optikai egység NEC AD-7243S Fekete
Billentyűzet + Egér LOGITECH Cordless Desktop EX 100
Ház GIGABYTE GZ-X3 Fekete
Táp GIGABYTE Superb 550W
Monitor: BENQ G2420HDBL
HANGSZÓRÓ:LABTEC PULSE 386

Ez a gép van.
Ha meg hosszabítom egy hosszabbító kábellel a hátsó USB csatlakozást(mert a hátsó része elég rossz helyen van,és a külső HDD-hez kapott kábel meg rövid),az jó lesz-e?

A gép hátulján van USB 3 csatlakozó is,de ez vele a gond:
[link]

Köszönöm mindenki kedvességét és segítségét!

[ Szerkesztve ]

(#8755) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#8754) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az USB 2-es csatlakozáson gondoltam ezért hosszabbítani.

(#8756) King Unique válasza Kezdő vagyok (#8754) üzenetére


King Unique
titán

Nem véletlenül mellékelnek a 2,5"-os külső merevlemezekhez gyárilag is rövid USB-kábeleket. Ugyanis egy hosszabb kábel elektromos ellenállása eleve nagyobb és ezért egy bizonyos ponton túl az áramértékek is drasztikusan eshetnek, ami felpörgési problémákhoz vezet. Aztán az más dolog, hogy pl. egy régi PC hátlapi USB 2.0 portjához 1,8 méteres hosszabbító kábellel csatlakoztatva korábban évekig használtam 2,5"-os külső HDD-ket.

Egyébként, ha vannak a gépen USB 3.0 portok, akkor vétek csak azért nem használni őket, mert éppen a W7-nél van valami driveres, vagy egyéb gubanc. Illetve azt hittem azóta már rég megoldottad, újratelepítetted a rendszert stb. :D De ennyi erővel be lehetne bootolni pl. pendrive-ról egy Live Linuxot is, amivel szintén megoldható lenne a másolás. NTFS fájlrendszert, USB 3.0-t stb. natívan támogatja, szóval azok sem okoznának neki gondot.

[ Szerkesztve ]

(#8757) liksoft válasza Kezdő vagyok (#8755) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Végre! Kezdenek összeállni az adatok, így a helyzet képe is.

1. Vagy rendbe teszed az USB3driver gondot, vagy live rendszert indítasz (King Unique javaslata alapján).

2. A drive-hoz adott rövid USB kábellel használva elkészíted a mentést USB3 porton.

Ezzel 2 dolgot nyersz. Először lesz egy mentésed (ez a legfontosabb), és az USB 3 használatával korrekt tápellátás mellett gyorsan tudod megoldani.

Még ha a driver telepítése után használod is az USB3 csatlakozót, az adatok mentése gyorsabb, biztosabb, célszerű kivárni, megcsinálni, míg lehet otthoni módszerekkel! Kényelmetlen? És? Nem adatmentéses árban van! Ami fontos, azt tedd fizikailag is 3 különböző adathordozóra. Ezekből egyszerre a gépben maximum 2 lehet. Ebben az esetben óvod az adatokat, különben "orosz rulett".

Valahogy éreztem az elején, hogy több hiba lesz itt láncban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8758) Kezdő vagyok válasza liksoft (#8757) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

A 2-es pont lenne a jó,de ha újraindítást csinálok,nem ismeri fel a HDD-t USB 3-as porton.
Akkor marad a hátlapi USB 2 csatlakozó?

(#8759) King Unique válasza Kezdő vagyok (#8758) üzenetére


King Unique
titán

Akkor addig nem indítod újra a rendszert, mint az az előző válaszban is említve volt egy lehetséges opcióként. Vagy bebootolsz pendrive-ról egy Linuxot, esetleg WinPE-alapú rendszert (példa) és az alól csinálod meg a másolást. Utóbbiak használata abból a szempontból is praktikus, mert akkor kapásból kiderülne, hogy működnek-e normálisan azok az USB 3.0 portok. Ha igen, akkor újabb megerősítést nyer, hogy a nálad lévő W7-nél van a gond. Viszont ezen probléma fejtegetése már nem ennek a topiknak a témája.

Egyébként amúgy is abnormális ez az egész driveres probléma, mert ha telepítve van a megfelelő USB 3.0 driver, akkor annak normál esetben nyilván restart után is működnie kellene és felismerni a rendszernek a portokhoz csatlakoztatott USB-s eszközöket. De pl. az sem tiszta, hogy esetedben ez a nem ismeri fel állapot pontosan miben is nyilvánul meg.Tehát eszközkezelőben, lemezkezelőben látszik-e külső meghajtó, ha a WD, akkor a SES driver OK-e stb. Az meg a másik, hogy az alaplap gyártójának oldalán a 2.0.30.0 verziójú USB 3.0 driver van fent, ami eleve nem a legújabb. Tehát lehet nem ártana egy újabb driverrel is kipróbálni. Persze előtte az előzőt megfelelően eltávolítani stb.

[ Szerkesztve ]

(#8760) King Unique válasza Kezdő vagyok (#8758) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként az eddigi válaszokban már bőven le volt írva a lényeg, hogy mit kellene csinálni. Tehát nem újfent kb. ugyanazokat kellene kérdezni, hanem nekiállni és megcsinálni! Ennyi idő alatt akár már rég kész is lett volna. Ha pedig ennyire nem opció számodra az USB 3.0 és egy penrive-ról bootolni is kínai, hát akkor használd 2.0-val, a te dolgod. De akkor legalább hátlapi port legyen és a gyári rövid kábellel, mert úgy biztosabb a tápellátás. De, ha most az jön, hogy az utóbbi sem opció, illetve még a mentés idejére sem, akkor arra inkább már nem mondok semmit...

[ Szerkesztve ]

(#8761) cyber86


cyber86
őstag

Na most már látom miért lassult le easeus. Csak most azon agyalok, hogy nem lenne elég 2-es szinten futtatni? Mivel nem törölve lettek hanem nem tudja win beolvasni a vinyót.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8762) liksoft válasza cyber86 (#8761) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem létezik, hogy lassan nincs mit beolvasni? Vagyis nincs felület?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8763) Kezdő vagyok válasza King Unique (#8759) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

De pl. az sem tiszta, hogy esetedben ez a nem ismeri fel állapot pontosan miben is nyilvánul meg.

Rádugom az adathordozót,a külső HDD pörög,a Windows pedig nem látja,a merevlemez meghajtók között semmi sem jelenik meg.
Egyébként a W7 eredeti.

Egyébként az eddigi válaszokban már bőven le volt írva a lényeg, hogy mit kellene csinálni.

Igazad van,csak ellentmondásosan:kell-e Y-kábel?Igen kell.
A topicgazda esete pedig pont ellentmondott ennek.
Ne csináljunk már az eddigieknél nagyobb hülyeséget,míg nem tisztázódnak a dolgok.(Szerintem mint próbálgatni ezt meg azt.)
Ha ennyire bizonytalan az USB 3,hogy egyszer működik,egyszer nem,szerintem Te sem volnál róla meggyőződve,hogy rendesen rákerül minden adat a külső adathordozóra.
Sajnos ilyen operációs rendszer telepítéshez,amit leírtál,én kevés vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#8764) liksoft válasza Kezdő vagyok (#8763) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A számítógép nem megfelelő működése, már nem e topik témája. Kérlek másikban keress a problémára megoldást. Például.

A topikgazda le is írta, ekkor mi történt. Kattogott. Vagyis ha az Y esetében nem tapasztalsz változást, akkor annak használata nagy valószínűséggel javít a helyzeten.

A Kolléga megjegyzését megismétlem! Minden fontos le lett írva. Kiegészítem annyival, hogy olvasásuk után érdemes átgondolni, és az adott helyzetre adaptálni. Vagyis konstruktív gondolkodás és analizálás nélkül valóban nem megy. Viszont ezek hiányában távsegítséget sem lehet adni, mert téves lehet.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8765) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#8763) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ha az USB 3-as porton játszadozok vele,pörög a külső HDD,nem ismeri fel a Windows,lehúzom pörgés közben az szerintem játszani jó,de az adathordozó nem biztos,hogy örül neki.

liksoft

Köszönöm,ismerem a topicot.
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#8766) bossvico


bossvico
senior tag

Hello!
Kislányom ledobta a laptopot az ülőgarn. ról.Noha alvóállapotban volt a laptop a winyo megsérült.
Bios még látta, demár nem töltött be a windows 10.
Vettem egy usb-sata kábelt, rádugtam a kiszerelt winyót az asztalira, a hs sentinel 2576 rossz szektort talált és adatvesztésre figyelmeztetett. Még látszottak a könyvtárak, át akartam másolni,de nem ment.
Pár próbálkozás utánmár semmi se látja. Felpörög. kattan azt leáll.
Itt milyen lehetőségem maradt még?
A winyo wd500gb-os, wd5000lpcx-24c6ht0

Köszi

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#8767) liksoft válasza bossvico (#8766) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Sajnos nincs jó hírem. Ilyenkor a felület kezd el kopni, és 1-2% az esélye, hogy magas ár mellett bármi is kihozható még belőle.

Nem csak ilyen meghibásodás, hanem vírus, gyári hiba, véletlen törlés, stb... miatt is a fontos adatok archiválása elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8768) kntibi


kntibi
csendes újonc

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok már, és nem vagyok ebben valami jártas, ezért kérek segítséget tőletek.
Az egész úgy kezdődött, hogy winrarral tömöríteni kezdtem egy 32 gb-s mappát, majd a tömörítés legvégén kidobta, hogy vmi szektorhiba (!?). Ezt megismételte még kétszer, és hirtelen nagyon lelassult a gép. Nagy nehezen, sokadik újraindításra sikerült bejutnom a feladatkezelőbe, proci 10%, RAM 15%, lemez 100%. Aztán teljesen kifagyott. Még pár újraindítás után a kb. 10 mp-s boot helyett 7-8 perc alatt jött fel a rendszer. További türelemjátékkal a HD Sentinelt elindítva láttam, hogy 100/89 lett, pedig pár nappal előtte 100/100 volt.
2 órával később pedig már csak 100/85 volt.
Nos, azóta be sem bootol.
A vinyót 2 hónapja vettem (WD Caviar Blue 1TB 7200rpm), gyártási ideje pedig 2017 március.
Ha bootolni próbálok, automatikus javítást hozza fel, ami kifagy.
Egy tartalék vinyóra (Samsung 80 GB) felraktam egy rendszert, az tökéletesen, hiba nélkül működik.
A Samsung mellé bekötöttem a hibás vinyót is, de ekkor is az automatikus javítást hozta fel, holott a Samsung van beállítva elsődleges bootnak.
Egyik újraindításnál kiírta, hogy ha át akarom lépni az automatikus vizsgálatot, nyomjak le egy billentyűt. Lenyomtam, majd kifagyott.

Tudnátok segíteni nekem? Elsődleges cél az adatok lementése. Cserélik garival a vinyót? Miért nem bootol be a samsunggal a WD?

Előre is köszönöm a segítséget

(#8769) liksoft válasza kntibi (#8768) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Elképzelhető, hogy tápellátási gond (tápegység vagy tápcsatlakozó) vagy gyár hiba miatt a WD sok nehezen olvasható illetve hibás területet gyűjtött össze. Ilyenkor a drive magával van elfoglalva, hogy "kibogozza a hibákat", és ezt fontosabbnak tartja mint kiszolgálni a külső kéréseket. Ez egyre rosszabb lesz, míg a végén egyáltalán nem szolgál majd ki. Az új rendszer is szeretné automatikusan kezelésbe venni a WD-t, és mivel ezt horror idő alatt tudja csak, ezért kifagy, vagy annak tűnik.

Ha szerencséd van, akkor még válaszol, ekkor a legfontosabb lementése is akár napok lehet, ha nincs szerencséd, akkor átbillen, és "befagy". Ekkor eldöntheted mennyit érnek az adatok, és garancia, vagy adatmentéses szakember, aki megpróbálja lementeni.

Nagyon ritka az elmondásod alapján, de "benne van a pakliban", hogy felülethibás, akkor a szakember is tehetetlen lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8770) Kemy


Kemy
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, volt már ilyen kérdés, de sajnos időhiány miatt nem tudom visszaolvasni az előző kommenteket, így nézzétek el nekem, ha olyat kérdezek amiről már volt szó. Nos adott egy pendrive, ami egyszer csak leRAWosodott, viszont szükségem lenne a tartalmára (és írásvédett is lett). Van olyan progi amivel lehet orvosolni a problémát ? Előre is köszi a segítséget!

(#8771) King Unique válasza Kemy (#8770) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windowst használsz, akkor a szokásos adatmentő programokkal (példák) rá lehetne nézni. Ha ezek nem boldogulnak vele és komolyabb a gond, akkor hivatásos adatmentőhöz lehetne elvinni. Már, ha pótolhatatlan adatokról van szó és megérnek annyit. De ugye azt szokták mondani, hogy az az adat, amiről nem volt biztonsági másolat, az valójában nem is volt olyan fontos... :N

[ Szerkesztve ]

(#8772) liksoft


liksoft
Topikgazda

BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT, ÉS SIKEREKBEN, EGÉSZSÉGBEN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMTÁRSNAK ÉS CSALÁDJÁNAK!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8773) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!

Van egy vinyó ami 100%-on pörög ez miatt az egész gépet leterheli, lassítja a gépet. Néha megjeleníti mi van a vinyón de a pörgetés miatt nem lehet másolni róla annyira lassú.
Kérdésem az lenne van-e valami megoldás, hogy letudjak menteni róla dolgokat valamilyen progival vagy módszerrel?
Egyet próbáltam de rengeteg időt(napokat) ír az átvizsgálásra.
Nekem elég lenne pár fontos könyvtárat lementeni(családi fotók, videók) a többi mehet a kukába.

Köszönöm.

(#8774) King Unique válasza Komi28 (#8773) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az nem derült ki, hogy ez rendszermeghajtó, vagy csak másodlagos adattár lemez, milyen OS alatt jelentkezik a probléma, pontosan milyen folyamat pörgeti a lemez, milyen a meghajtó állapota (Windowsnál ott a HDS) stb. Ahogyan az sem, hogy hozzá lehet-e férni közvetlenül a partíció tartalmához, vagy nem, mert pl. RAW kötet van rajta.

Otthoni módszereknél pl. Windows alatt ezekkel az adatmentő programokkal akkor szokás próbálkozni, ha nem lehet közvetlenül elérni a fájlkezelőben a meghajtó tartalmát. Ha igen, akkor nyilván elég onnan intézve átmásolni a szükséges fájlokat és mappákat. Ha a rendszer alól nem akar menni, akkor meg esetleg egy pendrive-ról indított Live Linux, vagy WinPE környezetben lehetne megpróbálni.

Ha házilagos módszerekkel nem akar menni az adatok lementése, akkor meg el kell dönteni, hogy mennyire fontosak. Ha nagyon és hajlandó a tulaj megfizetni a profi mentést, akkor nyilván adja magát az adatmentéses cég.

[ Szerkesztve ]

(#8775) Komi28 válasza King Unique (#8774) üzenetére


Komi28
senior tag

Szia!

Nem rendszerlemez csak adattároló.
Megpróbálom a linkelt progikkal lementeni.

Köszi

(#8776) New Hewkas


New Hewkas
csendes tag

Sziasztok!

Mint a "Milyen merevlemezt vegyek?" topikban említettem haldoklik a merevlemezem (WD10EARS-00Y5B1 Green Caviar, 1TB 3-5+ éves) és a fórumozók javaslatára az én választásom is egy Toshiba P300-ra esett a választásom, mely remélhetőleg már az igényeknek megfelelő HDD lesz.

Viszont felmerült részemről egy olyan igény, hogy a több száz gigányi adatot, játékot (amiből még így is szelektálni fogok, hogy csökkentsem az összméretet) nem feltétlen szeretném újra telepíteni. Erre egy informatikában jártasabb ismerősöm ajánlotta az Acronis klónozó programot, ám mivel jelenlegi winchesterem hibás szektorokkal tarkított, így attól tartok a másolás ideje alatt ezek megszakítják a műveletet, rosszabb esetben hozzáférhetetlenné teszik a merevlemezt. Ennek a veszélye mennyire áll fent, esetleg milyen más megoldások léteznek?
Az adatvesztés egyébként annyira nem lenne érzékeny, mivel a fontosabb adataimat az SSD-n tárolom, OP rendszer (Win7 x64) sem ezen van, így lényegében a HDD-n javarészt minden pótolható, de azért... tudjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#8777) liksoft válasza New Hewkas (#8776) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Úgy tudom, hogy méretet is átalakító klónozó programok elakadnak a hibákon. Ami 1-1-ben viszi át az adatokat, ott lehet találni hibára toleránsat. Utána viszont gond lehet MBR GPT vonalon. (1TB -> 3TB)

Viszont az van biztonságban, ami fizikailag is 3 különböző eszközön van! Az SSD ugyanúgy esendő lehet mint egy HDD!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8778) New Hewkas válasza liksoft (#8777) üzenetére


New Hewkas
csendes tag

Köszönöm a választ! Esetleg konkrét hibára toleráns programot tudnál mondani? Az új merevlemez is 1TB, valamint a régi 1 darab partíciót használ.

(#8779) liksoft válasza New Hewkas (#8778) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos én sajátot használok munkámból kifolyólag. Ez viszont nem elérhető. Szervizes kollégák biztosan tudnak ajánlani valóban működőt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8780) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Van 1 External HDD, amit le kellene klónoznom. Van olyan ingyenesen használható szoftver, amivel nem pont ugyan olyan HDD-re lehet másolni?

A mostani HDD egy fujitsu model: MHV2080BH. Elvileg 80 GB-os. Egy USB2.0 házban van.

A nehézség az, hogy nem tudom, hogy milyen fájlrendszer van rajta, de nem szeretnék addig machinálni vele, amíg nincs egy másolat róla.

Köszi,

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8781) King Unique válasza föccer (#8780) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az adatlapja alapján ez egy SATA1-es notebook merevlemez, ami az elmondottak szerint bele van téve egy USB 2.0-s külső házba.

A klónozásnál egyrészt az a lényeg, hogy pl. (teljesen telemásolt lemez esetén) a célmeghajtó legalább akkora tárolókapacitású legyen, mint a forrásmeghajtó. Meg persze a szoftver sem mellékes, milyen fájlrendszereket támogat stb. Az, hogy SATA / USB interfészen csatlakozik a forrás- és célmeghajtó, az a mostani esetnél nem számít. Az OS nem volt említve, de otthoni környezetben Windowsnál pl. a HDD Raw Copy Tool használható fizikai másolat, illetve klón készítéséhez. Vagy akár a népszerű Clonezilla, vagy a Macrium Reflect is, amely utóbbival már klónoztam a windowsos fájlrendszerek mellett Ext köteteket is. Illetve lemezképet is tud készíteni, de ahhoz pl. a GDB szintén használható. Sőt, utóbbi praktikusabb, ha az adatmentés is majd azzal fog történni. A fájlrendszerre egyébként Windowsnál lehet következtetni a korábban említett módon.

Arról egyébként nem mondtál semmit, hogy milyen a HDD állapota. Mert, ha problémás és tele van szektorhibával, akkor nem feltétlen fog menni a klónozás, legalábbis házilagos módszerekkel és szoftverekkel nem (példa)...

[ Szerkesztve ]

(#8782) föccer válasza King Unique (#8781) üzenetére


föccer
nagyúr

Win7 home az os.

Hdd allapotarol nincs infom, ezert is szeretnek barmi elott fizikai masolatot kesziteni. Nem eletbevafoan fontosak az adatok, de "jo volna". Fizikai serules nyoma nincs sem a hdd-n sem a hazon.

Koszi az infokat. :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8783) forten


forten
tag

Hello.

A nagynéném winchestere tönkrement,túlfeszt kapott, állítólag.Ez egy asztali gépben van.Seagate Barracuda 250Gb ST 3250318AS a típusa.
Azt mondta egy ismerős,ha mázlim van csak egy panelt kell cserélni,és ki tudom menteni az adatokat róla(fénykép ék).
Szereztem egy tök ugyan olyan típust,átszereltem a panelt,betettem az asztali gépembe.Először elég fura hangot adott ki,kicsit mintha néha kattant,vagy szorult volna,a gépem is megfogta.Bebootolt , aztán annyi,ezt 2x csinálta.Gondoltam ,adok neki mégegy esélyt,újra indítottam 3x is,és akkor elindult, bejött asztalig.És a hangja is jó lett, bedarálta ,amit kellett.😁(nem is olyan vicces)
Megörültem,mikor kiírta,hogy új eszközt talált,majd sikeresen telepítette.Sajnos,se a torták commanderben,sem a saját gépben nem látta.Getdataback,sem érzékelte.

Ötletek,javaslatok,megoldás?Szükségem lenne a rajta lévő fényképekre.

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#8784) Doky586 válasza forten (#8783) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

először megenném a tortákat.. :)

(#8785) forten válasza Doky586 (#8784) üzenetére


forten
tag

Köszönöm az ötletet,de ezért most nem kapsz tortát. :)

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#8786) liksoft válasza forten (#8783) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ott valószínűleg nem csak a külső elektronika halt meg. Szakembert tudok javasolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8787) Saltwater válasza forten (#8783) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
7200.12-nél nem elég az elektronikát cserélni, ott mással is kell még mókolni ami nem otthon elvégezhető munka, speciális eszközök és célhardver szükséges hozzá. Sajnálom.
Egyébként lehet hogy még nem lesz horror drága az adatmentés, persze korrekt bevizsgálás szükséges hozzá. Ezt a legtöbb helyen ingyen elvégzik, max pár ezer forintért. Szerintem érdemes a tisztán látás érdekében.

https://hdd-adatmentes.hu

(#8788) forten


forten
tag

Oké,köszi a válaszaitokat.Még agyalok mi legyen,a helyi okosokhoz,nem merem elvinni,mert vagy le akarnák a bőrt is húzni, emellett ki tudja mennyire értenek hozzá.Sajnos nincs sok bizalmam.
Te liksoft foglalkozol ilyennel?

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#8789) King Unique válasza forten (#8788) üzenetére


King Unique
titán

Ha helyi okosok alatt valami önjelölt szakiként ténykedő havert, vagy IT-s végzettségű, de egyébként nem hivatásos adatmentőt értesz, akkor azt ez esetben tényleg nem kellene erőltetni... Ellenben pl. az előbbi 2 választ adó fórumtaghoz nyugodtan fordulhatsz ez ügyben, illetve az aláírások is beszédesek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8790) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!

Az történt, hogy behoztak hozzám egy gépet. 2 partíció. Mindkettőről lementettem minden hasznos adatot. Körültekintően. CSAK a C meghajtót törölte a win telepítő. A D érintetlen maradt. Több mint 30 nap után visszajött a gazdája, hogy nem találja a több ezer fotóját és rengeteg videót ami természetesen pótolhatatlan.
Megvizsgáltam első körben a HDD-t GetDataBack-el és azt látom, hogy 2 nappal mielőtt behozta hozzám a gépet, az összes képeket tartalmazó mappát letörölte.(?) (tízezernél is több file) Valószínűleg nem is tud róla. Vagyis meg lehet róla győződve hogy rajta volt.
A lényeg, amit a GDB ír utolsó hozzáférésnek akkor az a törlés dátuma? Mert ez azt jelenti, hogy akkor már nem is volt a gépen amikor hozzám került. Ez "perdöntő" lehet ez esetben..
[kép]

Törölt adat visszaállítása? ebben a topikban az 54 es hozzászólásban pont ezt olvastam.

Köszönöm a türelmet!

Védd a természetet!

(#8791) liksoft válasza Atilla001 (#8790) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Tudtommal igen, de ez a beállításoktól is függ, hiszen kikapcsolható az utolsó hozzáférés dátumának rögzítése az OS-ben. Tegyél egy próbát, rögtön kiderül. GDB, PhotoRec, stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8792) Atilla001 válasza liksoft (#8791) üzenetére


Atilla001
senior tag

Köszönöm!
Leteszteltem, másik gépen is és a törlés kerül utolsó bejegyzésnek. Ezt a funkciót szándékosan lehet állítani. A gép gazdája alig ismeri a számítástechnikát. Itt konkrétan a kimaxolt tudatlanságról lehet szó. Annyira, hogy tényekkel is nehéz lesz megértetni mi történt.
thx!

Védd a természetet!

(#8793) rioter


rioter
csendes tag

Helló!

Sajnos belefutottam egy adatvesztésbe. Külső rackben volt egy meghajtóm, ezt rendesen olvasta is a gép. Mivel a Win10 nem engedi eltávolítani (sajnos ez nagyon sűrűn előfordul, azt írja, a hangerő használja a meghajtót, még ha ez teljesen őrültség is), ezért a gépet újraindítottam normális módon. Amikor az újraindulás a bios indulás résznél járt, leállítottam a racket és kicseréltem a meghajtót. Win alatt viszont olyan volt, mintha az előbb leállított meghajtót látnám (lemezcimke, a rajta lévő fájl). Lemezellenőrzés hibát észlelt, kijavította, ekkor a lemezcimke helyreállt, viszont a fájl nem. 1 nagy fájl volt ezen a meghajtón, ez még mindig az előző meghajtóról lévő fájl nevet mutat, 0 byte mérettel, és elvileg üres a meghajtó. Többszöri lemezellenőrzés és újraindítás utáni javítás (jó párszor újraindítva mindig hibásnak találta, amit ki is javított) eljutottam oda, hogy mostanra már teljesen jónak találja a meghajtót, viszont mégis az előző meghajtóról lévő fájl név látható 0byte méretben.
Tudnátok javasolni programot, amivel megpróbálhatnám vagy kijavítani a partíciós táblát, vagy menthetően megtalálni a rajta lévő fájlt?

(#8794) liksoft válasza rioter (#8793) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Attól tartok, a "lemezellenőrzés" a file elérési helyét törölte, vagy tönkre tette.Ennek tiltása pont ezért került be a HD Sentinelbe. Valószínűleg csak adatmentéses programmal tudsz előrébb lépni.

Lenne azért pár kérdésem.
- Csak ez az 1 file volt rajta?
- Ha igen, akkor töröltél-e mellőle másik file-t? (töredezettség miatt)
- Milyen file ez? Fénykép, videó, stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8795) rioter válasza liksoft (#8794) üzenetére


rioter
csendes tag

Ha eltekintünk a recycle.bin és a system volume information könyvtárakról, valamint a probléma létrejötte után a lemezkezelő által létrehozott fájloktól, akkor csak 1 fájl volt rajta.
Nem töröltem semmi fájlt a meghajtóról.
Egy Veracypt konténerfájlról van szó.

(#8796) liksoft válasza rioter (#8795) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Attól tartok, mostanra biztonságba kerültek az ott tárolt adatok.....
Nagyon kicsi esélyt látok a mentésre (1% alatt) a felülírások miatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8797) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Samsung 2.5" ST1000LM024, leejtették, először "nyikog" pár másodpercig (ha odateszem a fülemhez, csak akkor hallatszik), nem ismeri fel semmi.
Csak felületi mentés jöhet szóba?

Köszönöm!

(#8798) liksoft válasza Panthera (#8797) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az letapadt ha fel sem pörög. A Samu felülete erre érzékeny, így még a legóvatosabb tiszta teres munka mellett is kérdéses, mennyire menthető. A tapadás helyén a fej az éleknél "megdolgozza" a felületet, így a nyúzása nem ajánlott. A rázása, forgatása sem, mert a lemezek egy helyben akarnak maradni, így a fejeket tartó rugók gyűrődnek. Akkor tuti a durva felületsérülés. Sajnos a tapadási nyomok is a sérülés miatt okozhatják a felület halálát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8799) Panthera válasza liksoft (#8798) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Köszönöm szépen!

(#8800) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv! Az én problémám szintén az, mint az előző kollégáé. Hp laptop kapott egy ütést pont a hddnél, akkor még ment, de csipogott, majd újraindítás után már nem találta az oprendszert. Mikor megkaptam, már hiába kötöm rá gépre, csak csipog az elején, aztán elhalkul, illetve nem talál oprendszert. Szintén Samsung HDD.

Valahogy meglehet menteni? Vagy valahogy le lehet menteni róla az adatokat, még, ha körülményes is? Vagy halott teljesen?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.