Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Power data recoveryt használta valaki? Épp azt kezdtem el használni, mostmár nem állítom le, kiváncsi leszek mit talál. Ha az egyetemi cuccaimat vissza tudom hozni, akkor már jó leszek. Végigvárom a scanjét. Sajna nekem is újra kellett lőnöm itt a wint-, s így felülírhattam ezt azt, két partíció volt: egy 460 és egy 10 gigás. Amiatt csesződött el, hogy változtatni akartam az arányokon.

I am having fun staying poor.

(#3002) Drizzt válasza robe1121 (#3000) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mit csináltál, vagy mi után lett ez?

I am having fun staying poor.

(#3003) robe1121 válasza Drizzt (#3002) üzenetére


robe1121
csendes tag

Nem csináltam semmi különöset. A neten böngészek ezt azt, és qTorrent-tel szoktam töltögetni, de semmi. Fenn van a NOD32 teljes verzió (angol). kb vagy 2-3 hete mehettek el. Nagyon megköszönném ha segítenél!!! :C :R :R :R :R :R

(#3004) Stefanie


Stefanie
tag

van egy Samsung winchesterem ami tegnap úgy gondolta, hogy nyugdíjba megy. Először vírusra gyanakodtam, így áttettem a winyót egy másik gépbe, minden fontos dolgot lemásoltam a C-ről a szintén ezen a winyon lévő másik partícióra mint mindig. Indítom a win telepítőt, formáz és a telepítő fájloknál hibát írt ki, de 3. 4. próbálkozás után is. Megpróbáltam másik CD-vel, az formázás közben kétszer is kifagyott.

Gondoltam megvárom míg barátom hazaér, valamivel csak jobban ért hozzá, addig visszatetten a winyom, mivel a másik partíción voltak a játékok. Ekkor szomorúan észleltem, hogy csak a C-t látja, de azt is formázni akarja. Ráküldtük a GetDataBack nevű progit ami (korábban többszörösen formázott) C-ről mindent le tudott szedni 95%-ban, de a másik két partíciót nem látta. A program 15 gigásnak látja az egész winyót, az eszközkezelő 230+-nak holott az egész csak 160 giga.
Néztem Easy Recoveryvel is de az is csak 15 gigát lát.

Hogy tudom a másik két partíciót mégis valahogy visszahozni vagy legalább az adatokat kicsikarni belőle?

(#3005) liksoft válasza Stefanie (#3004) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szakemberhez viszed.

Ha PATA a winyó, akkor nagy valószínűséggel az egyik lábát sikerült "rendbe tenni" az adatkábelnél az átrakás során. Ha nem, akkor a hiba nagy valószínűséggel csak alkatrész cseréjével küszöbölhető ki, ezért ajánlottam a fenti lehetőséget.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3006) Stefanie válasza liksoft (#3005) üzenetére


Stefanie
tag

IDE winyó, tuti nincs más megoldás? Ezereket nem akarok ezért kiadni s:

(#3007) liksoft válasza Stefanie (#3006) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Alaposan nézd meg a csatlakozót, van-e valamilyen gond vele. Kábel szintén ellenőrzésre (esetleg cserére) szorulhat. Ha ezek rendben vannak, akkor innen távolról az a megérzésem, alkatrész nélkül nem megy. Úgy tűnik, egy adatkábel rakoncátlankodhat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3008) tissotto


tissotto
tag

Sziasztok!
Van 1 500as sata vinyom, 1 ideig nem volt hasznalva, viszont most kellett volna rola par eleg fontos adat, de mikor xp alol belemennek formaztatni akarja. Van valamilyen progi amivel letudnam valahogy menteni az adatokat? :F

(#3009) liksoft válasza tissotto (#3008) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha dinamikusként folt formázva, akkor importálni kell. Ha viszont egyéb gondja van, akkor itt találsz segítséget. Természetesen csak SP2-t szabad használni hozzá XP esetén. Ha fizikai hibás, akkor program nem biztos, hogy tud segíteni.

Leírásodból mindegyik eset lehetséges.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3010) tissotto válasza liksoft (#3009) üzenetére


tissotto
tag

Koszi szepen a valaszt, ha lesz idom meglesem!

(#3011) Larry303


Larry303
addikt

hello,
kaptam egy winyót, amin kollega az egyik particiot letörölte -állítása szerint véletlenül-
és adatokat kéne visszaállítanom róla...szerencsére rögtön kiszedte a winyót és áthozta nekem, így nem lett új particio létrehozva és nem volt semilyen művelet elvileg azon a területen...viszont egyenlőre csak az easy reocvery proval futtatam egy raw recoveryt ami talált is fájlokat rendesen, de a visszaállítás után mind sérültnek tűnt, az összes visszaállított fájl használhatatlan volt...
ha esetleg lenne tipped, hogy tudnám visszahozni neki használható formátumba...
a particio amit törölt ntfs fájlrendszerű volt...
természetesen a gyereke fényképei és a felesége fontos dokumentumai voltak rajt...
előre is ksözi!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#3012) liksoft válasza Larry303 (#3011) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3013) tissotto


tissotto
tag

Helo, na tegnap este megneztem ezt a gtb progit es jopar gigat sikerult visszahozni vele, koszi! Egyebkent erdekes volt, mert amikor bekotettem az 500as vinyot nem volt hajlando elindulni az xp, bitkukac lement rendesen, udvozoljuk felirat bejott es ott megallt az elet. Viszont mikor lehuztam a vinyot egybol bejott az asztal, utana visszadugtam a satakabelt es onnantol kezdve mentek a dolgok. Ezt miert csinalta?

(#3014) liksoft válasza tissotto (#3013) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sok oka lehet. Nem részletezném mindegyiket. Legvalószínűbb az adminisztráció összeakadása.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3015) Larry303 válasza liksoft (#3012) üzenetére


Larry303
addikt

gondolom már sokszor imába foglalták a neved, hát íme egy újabb alkalom...
minden adatot tökéletesen megtalált és visszaállított a gdb...
köszönöm a segítséget! (kollegám nevében akinek a gyerekeiről készült összes képet sikerült visszaállítanom)
azt üzeni, hogy egy rekesz sörre a vendége vagy:D
üdv

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#3016) liksoft válasza Larry303 (#3015) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az ima az igaz. Ki így, ki úgy. :D Örülök, hogy sikerült, a távolság miatt inkább virtuális sörben gondolkozzatok. Azt viszont felhörpintettem, köszönöm, nagyon jól esett! :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3017) localhost


localhost
Közösségépítő

Fiam hordozható USB-s winchesetere (2.5"/60GB) amióta kölcsönből visszakapta, nem használható.
A gép nem is látja USB-s eszközként (több gép sem) így aztán a partíció visszaállítása vagy ilyesmi szóba sem jöhet addig... amig amig amiggg...mi is a teendő?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3018) liksoft válasza localhost (#3017) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Először azt kéne eldönteni, a drive vagy az illesztése ment tönkre. Ha a drive, akkor el kell dönteni, mennyit érnek az adatok. Figyelem, ezt körültekintően kell végiggondolni, mert ha egyszer hozzányúlt valaki (és nem jutott eredmenyre de elcseszte), utána hiába derül ki az, adatok a tízszeresét is megérnék. Ennek tudatában célszerű szakembert keresni, vagy otthon próbálkozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3019) localhost válasza liksoft (#3018) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elsődleges cél: visszanyerni az adatokat. De alárendelném mindezt annak, hogy ismét működjön!

Másik kábelszettel sem megy, három illetve most már négy gépen sem...

A jelenség, hogy az USB felismerés egyszerűen nem történik meg, ehelyett a hdd led-je villog, a hdd seekel.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3020) localhost válasza localhost (#3019) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Amúgy az adatok nem rendszerkritikusak. Ha mondod azt a módszert hogy hogyan lehet MÁTÓL ISMÉT működésre bírni - hát "beáldoznám" az adattartalmat.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3021) liksoft válasza localhost (#3020) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az adatok értéke tehát nem éri el egy új drive árát sem. Ebben az esetben tudom javasolni a garanciális cserét.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3022) localhost válasza liksoft (#3021) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nogar! :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3023) ttower


ttower
aktív tag

üdv
adott egy samsung 250gb ide vinyó
ez egy mobil rackban lakott. kivettem a rackból költöztetés miatt, át a másik gépbe. táp rádug, ide rádug. minden rendben. bekapcsolom a gépet, és egy apró füst jön a vinyóktól. azonnal kihúztam, de nem hiszem hogy meg tudtam menteni. a vinyó elektronikájának mogyoró szaga van(mint a füstnek). mit lehet ezzel kezdeni?
vinyó típusa:
SP2514N
250GB/7200rpm/8MB/PATA

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3024) localhost válasza liksoft (#3021) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Oké, köszönöm a segítséget:
Végeredmény: a hdd jó, az adatok megvannak, a ház halt meg, de ez 3-5 EFT-ból megvan. Ez a jobb hír, a kisebbik baj.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3025) liksoft válasza ttower (#3023) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Bocsi, most láttam meg. :B

Kérdés, mi kell. A winyóval nem érdemes foglalkozni. Ha a belső erősítő is kuka, akkor 100e-es nagyságrendű lehet egy mentés, elektronika ennél jóval olcsóbb. De kell a panel!

A Samu szériára, azon belül egyes darabok gyári számra vannak párosítva. Így egy panelcsere csak akkor segít, ha a belseje sértetlen, és szériában azonos, nem gyári számos drive a Tiéd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3026) ttower válasza liksoft (#3025) üzenetére


ttower
aktív tag

van itthon még egy ugyanilyen típusú vinyó csak egy hónappal fiatalabb. van értelme megpróbálni kicserélni a két elektronikát?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3027) Elrond válasza liksoft (#3025) üzenetére


Elrond
senior tag

Szia!

Tegnap sikerült a vinyómnak a FAT tábláját "elhagyni"
Tele sok-sok év alatt gyűjtött dolgokkal!
Néha persze mentettem duplán, de kibírja ezt hellyel ugye?
Most persze csak formázni engedné, mert nem látja a particiót!
Van olyan progi ami vissza tudja állítani az NTFS partit?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#3028) liksoft válasza Elrond (#3027) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Dönts. Vagy FAT, vagy NTFS. Ugyanis az NTFS nem rendelkezik FAT-tel.

A Get Data Back megfelelő változatát tudom javasolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3029) liksoft válasza ttower (#3026) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elképzelhető, hogy segít, de nincs rá garancia. Sőt, arra sem, ha a mechanikán belül zárlat van, azt a kölső elektronika túlélné. Vagyis van kockázata.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3030) ttower válasza liksoft (#3029) üzenetére


ttower
aktív tag

mitől lehet zárlat a mechanikában?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3031) liksoft válasza ttower (#3030) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Például a belső erősítő tönkre megy. Zárlatos lesz. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3032) ttower válasza liksoft (#3031) üzenetére


ttower
aktív tag

konkrétan most arra értettem hogy kivesz egyik gépből, be a másikba. közben nem vágtam semmihez. nem érte nagyobb behatás. e műveletsor alatt mi mehet tönkre a belsejében. a gépből úgy vettem ki hogy használtam és tökéletesen működött, a másikban meg efekt lett belőle.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3033) Elrond válasza liksoft (#3028) üzenetére


Elrond
senior tag

Ja tényleg próbálkozok aztán jelentkezem mit intéztem....
Köszi

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#3034) student


student
őstag

nem tom jo helyen kérdezem de megoldhato valahogy az hogy teljesen átkopizzam az xp-t minden programjával egy másik vinyora? egy 40gigásrol egy másik 40gigásra
mert valahol azt irták hogy ez sima kopival nem fog működni.

(#3035) liksoft válasza student (#3034) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Így igaz. Erre vannak clone programok. Norton Ghost, stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3036) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Jöttem kérdezni, mert teljesen tanácstalan vagyok.

Adott egy 233 GB-os Samsung HDD 3 partícióra formázva. A problémám az, hogy a windows lemezkezelője az első 190 GB-os partíciót nem ismeri fel. Látja, de nem rendel hozzá betűt.

Próbálkoztam Paragorn Partition Managerrel, ami szintén látja a partíciót és be tudom mountolni vele, így elérhető lesz a fájlrendszer. A program a partíció típusára Other-t ír ki, de nem tudom átállítani, csak a formázást és a partíció törlését ajánlja fel.

Megnéztem a partíció ID-ját. 45-ös, a többié pedig 07-es. Átállítottam, de ekkor meg formázatlannak látja a Partition Manager.

Hova tovább, mit állítsak és hol? Mentsek adatot és formázzam?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3037) editor1


editor1
csendes tag

Sziasztok!
Sürgős segítség kellene. Tud valaki olyan programot ami a félig (50% környékén I/O error majd kilép általában a programokkból esetleg felajál egy újbóli keresést majt ismét a felénél leakad) olvasható Hdd 2.5”80Gb Toshiba adatait le tudja menteni, addíg amíg olvasni tudja? Mert amiket eddíg próbáltamn egy se tudta csak akkor ha végíg tudja keresni a lemezt. Bosszantó ez, mert a feléig minden rendben talál rengeteg dolgot csak mivel nem futnak végig a programok az addíg visszakeresett dolgok elvesznek mert nincs ilyen opció, (vagy nem találtam) azaz, hogy egy bizonyos lemezterületet vizsgálja csak át az adott program és azt mentse ami még jó! Köszönöm a válaszokat elöre is :(((

(#3038) liksoft válasza Gh0sT (#3036) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A mentés és formázás a legbiztosabb megoldás. Így lesz valóban konzisztens a rendszer.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3039) liksoft válasza editor1 (#3037) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A drive hardware hibás. Ezt sokáig nyúzni életveszélyes. Ha az adatok fontosak, vidd szakemberhez. Nem olcsó, de így kapod vissza a legtöbb adatot.

U.i.: Ötször el kellett olvasnom amit írtál, mire kitaláltam mi a gond. Külföldi vagy, vagy pedig csak nem tudsz írni és fogalmazni? Az elsőt tolerálom, a második esetben odafigyelést kérek, mert mire megértem sok időm megy el. Az meg nekem nincs dögivel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3040) OddMan


OddMan
őstag

Létezik olyan ingyenes program, amely képes szinkronizálni megadott könyvtárakat és fájlokat külső mobilrack-ben lévő hdd-re? :U
Eddig azt csináltam, hogy minden hónapban vagy 2 hetente lementettem az adataimat egy külső hdd-re, de már olyan sok adatom van, hogy eléggé macerás mindig teljesen letörölni a külső hdd-t és utána újra rámásolni mindent. Azért csinálom így, mert már a fene sem emlékszik 2 hét vagy egy hónap után, hogy mi változott és mi nem, valamint milyen új fájlokat hoztam létre vagy egy program milyen fájlokat telepített vagy hozott létre.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3041) liksoft válasza OddMan (#3040) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A honlapomon van programajánló. Ott találsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3042) Gucunja


Gucunja
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy egy usb-s vinyón partíciót töröltem windows install alatt de nem formáztam... Megmenthetők még az adatok???

köszi előre is

(#3043) liksoft válasza Gucunja (#3042) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nagy valószínűséggel igen. FAT vagy NTFS?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3044) netboy


netboy
senior tag

Helósztok...

Volt pár áramszünet nállunk és azóta nem bootol a gép. a particion magic azt írja partico tábla hiba...
Valaki segítene hogy tudnám a partíciókat adatostól visszaállítani?

(#3045) megabit válasza netboy (#3044) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia,

Ket megoldas lehet:
1. kicsit beleasod magad a fajlrendszerekbe es egy diszk editor segitsegevel ujraepited a particios tablat, vagy
2. a forumon javasolt programok segitsegevel (vigyazat, fizetos!) egy MASIK vinyora lemented az adatokat, majd (miutan meggyozodtel rola, hogy minden megvan es meg is nyilik) ujraparticionalod az eredetit es visszamasolod, ha szukseges.
Persze az sem kizart, hogy a tapfeszultseg ingadozas/kimaradas soran valami mas hardveres hibaja is keletkezett az egysegnek, ebben az esetben igazabol valami adatmento szakember szolgaltatasat javasolnam igenybe venni a legnagyobb siker erdekeben.

udv,
megaBIT

www.adatmentes.net

(#3046) netboy válasza megabit (#3045) üzenetére


netboy
senior tag

:( az 1. jobb lenne de hát annyia nem értek hozzá...
Indítottam már el ilyen softvert és mindig cilinderszámokat kért tőlem. Honan tudnám?

(#3047) mdock


mdock
csendes tag

Hello Mindenki!
Tud nekem valaki segíteni?
Elszállt a 80Gb Maxtor vinyóm tartalma, amit GDB-kal visszahoztam, csak egy mappa (nyilván benne fontos adatokkal) tömörítve volt, és azt bár látja a progi, de megnyitáskor mindenféle kódolt üzeneteket ír ki. Ez érvényes a doc, xls, ppt fájlokra is.
Van ötletetek?

(#3048) liksoft válasza mdock (#3047) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Tömörítve, vagy titkosítva? Nem mindegy!

Ha titkosítva, és nincs meg a titkosítási kulcs, akkor csak egy tapasztalattal lettél gazdagabb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3049) crz


crz
csendes tag

Hello!
Remélem jó helyre írom a problémám :)
Sajnos reggel a HDD-m megunta az életet, és nem hajlandó működni.
A helyzet a következő:
Reggel szépen bekapcs, bebootol, tölti be a nod32-őt, stb. indítanám a firefoxot, nem tölt be, de veszettül tölt a HDD-m. Semmit nem hoz be, csak tölt tölt tölt. 3 perc után reseteltem. BIOSban szépen írta, hogy itt a HDD, minden ok, indulna az XP logo, de mégse. csak fekete kép. Meghallgattam a HDD hangját és egy ütemesen "zakatoló" effektet hallatott. Éreztem, hogy ez így nem lesz ok. Próbálgattam jumperelni, mindent. sehogysem bootolt, csak kerreget. Az érdekesség, hogy csak akkor kezdett el kerregni, mikor a bootolás indult volna. Mikor a bios induló képén van, akkor leadja a normális hangokat, amiket indulásnál szokott. Ekkor már sejtettem, hogy vége a dalnak, de talán még menthető a dolog. Másik hdd be masterbe, másik win belőve, win indít. Eszméletlen lassan töltött be a windows, majd scandiscelni akarta a kerregős hdd-t, amit nem hagytam. Betöltött a win, sajátgépben nyitnám meg a hdd-t, ismét a szokásos kerregés, 3-4 perc töltés, majd egy "A merevlemez nincs megformázva, akarja most formázni?" üzenettel elküldött a fenébe. TCMDben "Nincs ilyen meghajtó" ablak fogadott. Gyorsan megnéztem a kezelőben a helyzetet. Látja a hdd-t, de üresként. persze több infót nem tudott adni, a szokásos kerregés miatt.
Alapvetően a HDD vesztesége még nem a világ vége(bár ez is eléggé fájó pont), de a legfontosabb, hogy van rajta nagyon sok fontos adat, melyekre szükségem van. Van esetleg bármilyen mód, hogy ezeket az adatokat visszanyerjem? Sajnos nincs 160ezer forintom, adatvisszamentésre.

Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv. Crz

[ Szerkesztve ]

http://swtor.hu

(#3050) liksoft válasza crz (#3049) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha sejtésem helytálló, akkor vagy az íróáramkör ment tönkre (hibás belső erősítő), vagy felületi problémád van. Mindkettő mechanikához kötött. Látatlanban eldönthetetlen mi a következő lépés, de szakembert ajánlok. Nem biztos, hogy olyan sokba kerül. Minden esetre pénzbe.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.