Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) liksoft válasza A_ScHuLcZ (#7199) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

A drive az állás során, vagy a leálláskori visszaírásnál (belső adminisztráció) tovább romlott. Így sajnos már adattároló eszközként valószínűleg nem tudod elérni, így menteni sem róla. Ilyen esetben adatmentéses eszközökkel kell a firmware sérülést vagy a hibás alkatrészt korrigálni.

A GDB-nek viszont NEM kell partíciós tábla. Csak abban az esetben, ha nincs jogosultsága a FIZIKAI eszköz eléréséhez. Ilyenkor a partíció már logikai szinten is elérhető, így sokszor az a látszat, ehhez szükség van a mentéshez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7202) liksoft válasza szuzyy (#7200) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Milyen a pontos típusa? Milyen file-rendszer van rajta, hogy a DOS látja?
Azért ha folyamatosan romlik, ez versenyfutás lehet az idővel.
Lehet túlmelegedéses gond, mely "megfőzésből" adódhat. Vagy érintkezési hiba, esetleg annak következménye.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7203) A_ScHuLcZ válasza liksoft (#7201) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ezek szerint az eszköz fizikai elérhetőségével is probléma van. Windows-on kívüli megoldás sem jöhet szóba az adatmentés erejéig? Annyira értékes adatok nem voltak rajta, hogy költsek is a helyreállítására, de örömmel töltene el, ha le tudnám szedni legalább egy részét róla.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7204) liksoft válasza A_ScHuLcZ (#7203) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen. Ha nem vagy rendszergazda és nem rendszergazdai jogokkal futtatsz programot Vista óta, akkor bizony jogosultság miatt nem fogja az OS a fizikai elérést engedni. Ha ez megvan, akkor viszont az eszköz (HDD) krepált be.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7205) Adminguru


Adminguru
újonc

Üdv.

Az lenne a problémám, hogy van egy rendszer meghajtó SSD, amin 64 bites Win7 ultimate Op. rendszer van.
Egy ideje, csak a választási menüvel indul. (csökkentett mód, csökkentett mód parancssorral, stb...)
Normál módban elindítva, működik, de bármit akarok törölni, vagy felrakni, engedi, de újraindításkor minden vissza áll, az eredeti állapotába, vagyis újra választási menü és semmi módosítás nem történt.
Megpróbáltam CHKDSK-val ellenőrizni, de csak újraindítás után lenne hajlandó elvégezni, ami viszont a szokásos módon viselkedik és nincs ellenőrzés. Másik rendszerből indítva a lemezellenőrzést 67% körül leáll.
Próbáltam formázni, particionálni a meghajtót, (Gparted, Easeus, Win7 telepítő) mindegyik megcsinálja, de újraindítás után, ismét minden ott van ugyan úgy. Amennyiben valaki tudna tanácsot adni a probléma megoldására, az nagyon jó lenne.

Előre is köszönöm.

(#7206) Josi válasza Adminguru (#7205) üzenetére


Josi
aktív tag

Próbáld ki ezt:
Másik gépbe beteszed.
Indítasz rendszergazdaként egy parancssort
Kiadod a diskpart parancsot, utána egy list disk
Beirod: select disk x (ahol x az ssd meghajtód sorszáma)
Clean
ha minden ok, akkor egy inicializálatlan lemezt kell kapnod.
Utána particionálás, stb...

Ha ezzel sem sikerül, akkor intézheted a gar cseréjét, vagy kukázhatod az ssd-t.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7207) liksoft válasza Adminguru (#7205) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Vagyis olyan mintha írásvédett lenne? Akkor vagy az SSD az állapota miatt tiltja le az írást, vagy írásvédetté vált parancs hatására (amennyiben ezt a drive támogatja). Ez lehet akár véletlen is, de.....
SMART állapotot jó lenne tudni róla. (Esetleg HDSentinel.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7208) Adminguru válasza liksoft (#7207) üzenetére


Adminguru
újonc

Ismét gépnél.

Valóban úgy viselkedik, mintha írásvédett lenne. A SMART állapot HDSentinel szerint, minden OK. Becsült hátralévő idő, még 1000 nap.
Valahogyan az írás védett módból, ki lehet venni? Nagyon sajnálnám kukázni a meghajtót.

(#7209) liksoft válasza Adminguru (#7208) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Utána kéne nézni, az a drive támogatja-e az írásvédelmet. Ha nem, akkor valami hibát észlelt, és az adatok védelme miatt ő tiltotta le az írást. Ez esetben valószínűleg nincs tovább. Esetleg firmware hiba is lehet, így adhattak ki frissítést. Viszont ilyen állapotban kérdéses, frissíthető-e egyáltalán (már ha ez a gond).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7210) korker


korker
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

A következő problémában kérnék segítséget:

Adott volt egy 80 Gb-os Maxtor winchester 2 partícióval.Először a D(nem a rendszer ) Raw partícióvá "vált" később a rendszer partíció is.Inkább a D-n lennének fontosabb adatok,de elvétve volt a C-n is egy-kettő.
A kérdésem a következő lenne:
Az járható út lenne ez esetben,hogy HDD Raw copy Tool-lal átmásolom az egészet(ha lehet partíciónként) a jelenlegi winchesteremre és utánna megpróbálom a másolatból valamiféle programmal kimenteni a számomra fontosakat?(A jelenlegi winchesterem is 2 partíciós,de a másodikra egészbe ráfér a 80 Gb.)

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel:
Attila

(#7211) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Nem HDD, de ha lehet irányítson valaki egy megfelelő topikba, ha ez itt nem az.
Tehát. Adott egy Sony kamera, amiben lakik egy 32GB-os SD kártya. Ezt betették egy PC-be, és azóta üres. Semmit nem csináltak vele, csak megpróbálták megnézni, hogy mi van rajta. A kamera hibásnak látja, és törölné. Mi lehet a megoldás, és miért lett ilyen?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#7212) liksoft válasza korker (#7210) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha file-ba mentenéd az egész drive-ot, akkor azt az egésszel tedd. Ne partíciónként, hiszen honnan tudod, mi sérült meg. Lehet file-ból is menteni, de inkább a drive lesz az igazi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7213) liksoft válasza oncsi (#7211) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Eredetileg kellett volna olvasnia a PC-nek? Az olvasó tud ekkora kártyát kezelni? Van a kártyának kapacitása és az a valós? Stb.... Eléggé sok adat kéne még.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7214) korker válasza liksoft (#7212) üzenetére


korker
csendes tag

Rendben,akkor az egész drive-ot átmásolom a jelenlegi winchester-re.(Jól gondolom,hogy ott,mint lemezképfájl fog megjelenni?)
Miután kész van,melyik programmal van lehetőség arra,hogy megnézzem melyik partíción mi van?(Jó lenne egy ingyenes verzió is bármelyik programból,hogy lássam mit is kellene kimentenem,mert van sok olyan adatom is ami nem feltétlenül fontos.)

Illetve még érdekelne,hogy miután kész a másolat,onnantól lehetne csak egyes file-okat(jpg,pdf...stb.) menteni a másolatból?

Üdvözlettel:
Attila

(#7215) liksoft válasza korker (#7214) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jól, ha file-ba megy a másolás, és nem fizikaiként.
Azt hittem, van rá programod. :F Ugyanis a fizikai drive-ra több free alkalmazás található a neten. (Van hozzá baráti segítség: GOOGLE)
Mivel ez a szakmám is, így tudom, univerzális program nincs. A sérülés típusa, mértéke meghatározza mit lehet menteni, és mivel. Ehhez viszont látni kell a beteget. Pent ezért nagyon ritka mikor ajánlok bármilyen programot is.
A Get Data Back próbálható, de fizetős. Vigyázat, az okosított verziók már okoztak visszafordíthatatlan kellemetlenséget, így azok nem javasoltak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7216) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv.
Adott egy SSD és egy HDD. A HDD egyik partícióját formáztam Windows alól. A működő Windows az SSD-n volt, az is a rendszermeghajtó. A HDD formázása után még működött a gép, de újraindítás után az SSD-n "sérült a rendszerindítási konfiguráció". Végeztem indítási javítást, de sikertelen volt a partíciós tábla javítása.

A megoldásért feltúrtam a guglit, de rákérdeznék, működni fog-e a dolog: az SSD-t beteszem egy másik PC-be, és egy partíció javító programmal (Partition Doctor) helyreállítom a partíciót.

Szerintetek?
Milyen buktatók lehetnek?

(Fontos adat nincs az SSD-n, de szeretném adatvesztés nélkül megmenteni)

A választ előre is köszönöm.

rip and tear, until it is done

(#7217) liksoft válasza zoo8800 (#7216) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A nevezett programot nem ismerem. Gondolom a HDD bent volt mikor a rendszer telepítve lett az SSD-re. Ilyenkor inkább rendszerindítási file-ok szoktak hiányozni. Esetleg a kis boot partíció.

Próba, szerencse. Ha sikerül öröm, ha nem, semmi nem változott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7218) zoo8800 válasza liksoft (#7217) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi a választ.
A HDD nem volt benn, amikor az SSD-t telepítettem.
Megpróbáltam még Win telepítővel javítani, de a telepítő csak a 100 MB-os partíciót látja, a C meghajtó 120 GB-ját nem.
Ha a gépet javítás nélkül indítom, akkor tölt egy darabig, bejön a fekete háttér a Win logoval, majd újraindul...

rip and tear, until it is done

(#7219) Josi válasza zoo8800 (#7218) üzenetére


Josi
aktív tag

Próbáld csökkentett módban indítani az újraindítás letiltásával.
Akkor látni fogod a hibaüzenetet, és el lehet indulni a hibakereséssel.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7220) zoo8800 válasza Josi (#7219) üzenetére


zoo8800
veterán

A gép induláskor felkínálja az indítási javítást, az ellenőrzés végén írja ki, hogy:
"A megtalált alapvető ok: sérült a rendszerindítási konfiguráció.
Javítási művelet: partíciós tábla javítása
Eredmény: sikertelen
hibakód=0x490"

ha ezt az ellenőrzést kihagyom, akkor tölt egy darabig, majd újraindul.

A fenti hibaüzenetből következtettem arra, hogy elszállt a partíciós tábla.

szerk.
csökkentett módot még nem próbáltam, de utána nézek annak is.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#7221) asdf_ válasza zoo8800 (#7220) üzenetére


asdf_
veterán

Google, elso talalat megvolt mar?

(#7222) zoo8800 válasza asdf_ (#7221) üzenetére


zoo8800
veterán

Mire kerestél rá, hogy ezt találtad? :) Ezzel még nem próbálkoztam.
A gugliban a partíció helyreállítása volt a fő csapásirány.

rip and tear, until it is done

(#7223) oncsi válasza liksoft (#7213) üzenetére


oncsi
őstag

Szia.
Eredetileg kellett volna olvasnia a PC-nek? Nem tudom. Más 32-est olvas rendesen.
Az olvasó tud ekkora kártyát kezelni? Igen.
Van a kártyának kapacitása és az a valós? Igen. Tele volt videózva. Meg pár ezer kép is volt rajta. A kamera már többször teleírta. akkor úgy lett lementve, hogy a kamera mint kártyaolvasó működött. Ezúttal nem volt kéznél a kábel, így jött az ötlet, hogy kivették a kártyát.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#7224) zoo8800


zoo8800
veterán

Fejlemény van, egy másik Win alól működik a meghajtó, betűjele van, a tartalma is olvasható. Ha jól következtetek, semmi baja a partíciótáblának.
Viszont 'önállóan' továbbra sem indul, a Win telepítő sem látja.
Próbálkoztam a csökkentett móddal, újraindul.
A linken levő windows helyreállítási környezet sem megy, mivel a telepítővel nem látom a meghajtót (vagyis csak a 100 MB-ost látom), ami egy másik win alól hibátlan.....

rip and tear, until it is done

(#7225) liksoft válasza oncsi (#7223) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Előrébb vagyunk. Viszont az is lényeges, a kártya most is megfelelő kapacitású a lemezkezelőben, vagy 0 a kapacitása? Az, hogy mennyi VOLT és LÁTTA is, az múlt idő. Menteni a jelenben kell, így olvasóval látható-e a 32GB?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7226) oncsi válasza liksoft (#7225) üzenetére


oncsi
őstag

Igen. Én ugyan csak Ubuntu alatt néztem, de az nem tudja azonosítani a fájl rendszert. 32GB-nak látja.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#7227) liksoft válasza oncsi (#7226) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy apróság. Ezért szoktam az SD kártya esetében MINDIG az írásvédelmet bekapcsolni a kártyán, ha olvasóban használom gépen. Írni CSAK a felvevő tegye. Tudom, ez így utólag már nem segít, de megelőzhet máskor és másoknál sok kellemetlenséget. Szerencsére az SD esetében ez kapcsolható.

A PhotoRec programot próbáld ki. (Írásvédelem mellett!!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7228) asdf_ válasza liksoft (#7227) üzenetére


asdf_
veterán

A Photorec-et a napokban kiprobaltam. Ez mitol ilyen brutalisan lassu? Fizikailag ep(!) 320-as hdd-rol eleinte 17 orat mondott a mentes befejezesere, aztan par ora utan mar 100 ora folottit becsult, mikozben 25%-osan folyamatosan porgette a procit.

(#7229) liksoft válasza asdf_ (#7228) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Csak azt kell bejelölni ami kell, mert a lehetséges variációkat is számolja. Pláne ha a teljes többszörös tesztet kéred. De ingyenes. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7230) asdf_ válasza liksoft (#7229) üzenetére


asdf_
veterán

Jaaaaaaaaa, vagy ugy. Veletlen a gui-mentes dos ablakos verziot inditottam el, az meg keresett mindenre :D Koszi.

(#7231) liksoft válasza asdf_ (#7230) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ott is választhatsz. Viszont a belső motor gondolom ugyanaz, így nagy különbséget nem hiszek futási időben. Hacsak nem mások az alap beállítások.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7232) atika88


atika88
senior tag

Windows 7 alól egy laza mozdulattal töröltem egy mappát (950 GB) egy külső merevlemezről. Mivel ugye túl nagy és "hosszú" volt a mappa a windowsnak, így egyből törölte ugye és nem kukába tette idatmegőrzésre....két pislantás és 3 évnyi gyűjteményemet egy kósza félre kattintással töröltem :W

Van mód arra, hogyha nem is mindent, de visszanyerjem az állományaim? :F

[ Szerkesztve ]

(#7233) liksoft válasza atika88 (#7232) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Esély mindig van. Fontos szabály, hogy írni tilos rá, és nem helyreállítást, hanem másolásos mentést kell végezni. Valószínűleg a Get Data Back segíthet. Olvass kicsit vissza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7234) atika88 válasza liksoft (#7233) üzenetére


atika88
senior tag

Program meg is van. Köszönöm szépen a gyors segítséged.
Egyébként a GetDataBack Simple V1.00 vagy a Classic GetDataBack for FAT/NTFS V4.33 ajánlod inkább?

Tehát telepítem a gépemre a megfelelő fájlrendszerű (ami ugye a visszaállítandó merevlemezé) Get Data Back szoftvert.
Majd felteszem a külső 1 Terrásomat (2.5" WD Passport usb 3.0), a másik oldara szintén egy külső winyót (amire mentek ugye egy USB dockos 3.5" sata2 1TB szintén)...és egyikről szépen a másikra a szoftver segítségével átviszem az adatokat!? Jól képzelem el?

[ Szerkesztve ]

(#7235) liksoft válasza atika88 (#7234) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem tudom melyik változat lesz a jobb. Ugye NEM okosított? Az okozhat kellemetlen meglepetést, ráadásul profi sem tud utána segíteni!

Igen, első a telepítés, majd mentendő csatlakoztat, annak analizálása a programmal, majd cél csatlakoztatása (gondolom a GDB engedi az indítása után csatlakoztatott drive célként való megjelölését - van olyan program mely nem), és mentés rá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7236) atika88 válasza liksoft (#7235) üzenetére


atika88
senior tag

Mire célzol a nem okosított alatt? :U

Ja és még egy láma kérdés....honnan tudom meg, hogy a külső winyómat milyen rendszerre formáztam? Megmondom őszintén h már gőzöm nincs :D

Szuper, veszek majd egy mély levegőt....aztán bele is vágok.....

[ Szerkesztve ]

(#7237) liksoft válasza atika88 (#7236) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A hivatalos legális korrekt módon dolgozik. Ami nem ez a kategória, ott találkoztam olyan átirattal, mely nem csak olvasott a mentendő drive-ról. Ezért írtam, tessék vigyázni. Viszont mindenkinek saját ügye mit mivel csinál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7238) atika88 válasza liksoft (#7237) üzenetére


atika88
senior tag

Innen tervezem leszedni, nem akarok packázni....túl sok és túl fontos adatokról van szó no....

(#7239) liksoft válasza atika88 (#7238) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, ez a hivatalos oldal. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7240) Josi válasza atika88 (#7238) üzenetére


Josi
aktív tag

De, hogy menteni is tudj vele az 79$-ba fog kerülni, erre figyelj. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7241) Dzsee326


Dzsee326
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy visszaállító program által létrehozott fájlokat lehet-e törölni, illetve hogyan?
Az történt, hogy Win 7 telepítésnél volt egy félrekattintásom, formáztam véletlenül a 400 GB-s vinyómat, de szerencsére vissza tudtam másik vinyóra menteni. Active Undelete Enterprise-al csináltam, tök jól végezte is a dolgát, csak létrehozott magának pár fájlt, a 800. almappába, ami írásvédett, és nem tudok rajta változtatni.
Nem sok helyet foglal, kb 30 MB, csak idegesít, hogy ott van.

Valakinek ötlet?

(#7242) Dínó76


Dínó76
újonc

Sziasztok,

Samsung galaxy K-Zoom SM-C115 telefonnal készített képeket és videókat, véletlenül letöröltem az SD kártyáról. Nem használtam azóta a kártyát. Próbáltam helyreállító programokat, de nem igazán sikerült. A kártyát átalakítóval beraktam a laptopomba, de sajnos még azt sem ismeri fel, hogy hány GB-os, illetve valamilyen RAM tömörítés lehet rajta. Lehet, hogy az XP a gépemen már elavult. Na mindegy.

Egy számítógépes szaküzletbe leszedték az adatokat. A képekkel nincs gondom, de a videók (Kb. 50db) összesen 8GB nem olvasható, (2 videó kivételével). Az látszik, hogy melyik mekkora méretű, de nem indulnak.
Szükségem lenne a többi videó felvételre is, de nincs ötletem.

Segítséget szeretnék kérni, hogy van e még esélyem?
Hova és kihez forduljak?

Köszönöm a segítséget.

(#7243) liksoft válasza Dzsee326 (#7241) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Adatokat máshova átmented, és leformázod ha zavar.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7244) liksoft válasza Dínó76 (#7242) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg annyi, ugyanis töredezett lehetett ami nem indul. Ami egyben van a felületen az legtöbbször menthető, a töredezettek nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7245) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,

Micro sd-ről olvastam be adatokat pc-be Windows 8.1, amikor hirtelen hibával kilépett. Windows gyors javítást ajánlott, ami meg is történt, de az összes adatom eltűnt. Ami a leginkább bosszant, hogy családi fotókról van szó fényképezőből. Babával gyarapodott a család, és születésétől mostanáig az összes fotó veszett az elmúlt 5hónapról.
Ami még jobban bosszant, hogy Windows tulajdonságok alatt mutatja a 10GBnyi adatot a kártyán, viszont megnyitva csak egy üres DCIM mappát találom. Megmenthetőek a fotók valami trükkel, nem tud a Windows valami recoveryt rá, nincs valami program, vagy veszett mindenem?

(#7246) liksoft válasza hakydakillah (#7245) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A legfontosabb, hogy olyan SD átalakítóban használd csak, melyen az írásvédelem be van kapcsolva. Ezzel próbálkozhatsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7247) hakydakillah válasza liksoft (#7246) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Szia,

Tegnap sikerült megoldanom. Átböngésztem a netet, és 2programot találtam, amit többen ajánlottak. Az első hihetetlen módon átfésülte a kártyát, igaz, szinte reggeltől-estig dolgozott vele. Nem fér a fejembe, hogy egy 8GB-os kártyáról hogyan tudod visszahozni 4drb teljes filmet, sok-sok dokumentumot, és már réges-rég kitörölt fotókat, videókat a kártyáról. Szerencsére megtalálta azokat is, amiket nem tudtam lementeni. 25GB adatot szedett össze. Ez akkor hogyan működik.
A másik progi direkt fényképezős sd kártyákra specializálódott, az csak a fotókkal és videókkal dolgozott. Ez is tökéletes munkát végzett és 20perc alatt végzett is.

(#7248) liksoft válasza hakydakillah (#7247) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi a visszajelzést. Annyi még jó lenne, hogy mit használtál, hiszen ez az információ másnak is jól jöhet máskor. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7249) Foo


Foo
tag

sziasztok!
tapasztalt adatmentő segítségre lenne szükségem.
tönkrement ma egy Samsung HD103SJ, P.N.:62181-C14A-A5JY6, 2010.01-es gyártású, 1TB-os HDD.
a hiba röviden: indulásnál kattog a drive, nem pörög fel üzemi fordulatszámra, winből nem látszik az eszköz. mechanikus vagy elektronika hibára utal a fentebb leírt hibajelenség?
megmenthető ez még? ha igen, hogyan, mennyiért?
válaszokat és segítséget előre is köszönöm!

(#7250) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre, ötletre lenne szükségem. Probléma a következő: Adata HD710 külső USB-s vinyón (fizikailag 100%-os) el lett vive egy üzletbe nyomtatandó anyag. Az ott dolgozó okos kolléganő rádugta a vinyót egy mac-re, majd mikor az szólt, hogy nem ismeri fel, formázza-e, akkor a nagy kapkodásban és hozzáértéssel rá is nyomott, így formázva HFS-re (legalábbis utólag erre következtettünk, én nem voltam ott mindezt úgy mesélték nekem, akivel történt szintén nem ért annyira a gépekhez, meg nem is figyelt annyira, hogy mit művel a csaj).
Nem tudom eredetileg FAT vagy NTFS volt-e a filerendszer.
Milyen programot érdemes megpróbálni? Lehetőleg ingyenest. Mik az esélyek? Írva azóta nem lett rá természetesen, a windows nem tudja használni a partíciót.
Sok-sok havi/éves munka van a vinyón, nagyon fontos lenne visszaállítani. (természetesen egyből rájött a tulaj, hogy mekkora hiba volt hogy nincs biztonsági mentés, de ezzel már nem tudunk mit kezdeni)
Amennyiben szakemberre bíznánk, jól gondolom, hogy ez egy egyszerűbb feladat így olcsóbb? Milyen összegre lehetne számítani ilyen esetben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.