Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) asdf_ válasza Saltwater (#7050) üzenetére


asdf_
veterán

Nekem csak double check-re kell ez. Ha pl. 400 file-t hoztam vissza, és mondjuk 415 az adott gépre vonatkozó exif stringet találok a teljes hdd-n, akkor nincs mit tenni, reszeltek a cuccnak, nem feccölök több időt bele.
(nem mellesleg a kijelentés talán egy kicsit bátor annak nem ismeretében, hogy mit csináltam eddig ;) )

[ Szerkesztve ]

(#7052) Josi válasza andaman (#7047) üzenetére


Josi
aktív tag

Bizonyos lapok nem szeretnek bizonyos boot lemezeket.
Nekem többnyire ASUS alaplapoknál van gond, hogy pl. a saját bootolható szervizcd-m nem hajlandó elindulni rajta.
Más boot megoldással rendelkező lemez viszont gond nélkül elindul.
Lehet itt is ez a gond.
Próbáld ki pár másik gépben is.
Ha ott sem megy, akkor viszont a lemeznél lehet a gond.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7053) liksoft válasza asdf_ (#7051) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem mellesleg pont olyan szakembernek mondod aki nap-nap után adatokat ment. Hivatása ugyanis ez. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7054) asdf_ válasza liksoft (#7053) üzenetére


asdf_
veterán

Én simán csak úgy gondoltam (és gondolom most is), hogy nem közöltem annyi információt arról, hogy mit, hogyan, mivel, milyen eredménnyel csináltam, hogy abból a postomat olvasó bárminemű következtetést vonhasson le arra vonatkozólag, hogy ezt az egészet jól csináltam-e vagy sem ;)
És nem azért mert én fingom a passzátszelet, hanem tényleg két mondatot írtam mindössze alig pár konkrétummal.

[ Szerkesztve ]

(#7055) liksoft válasza asdf_ (#7054) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Én meg csak azért mertem írni, mert akinek ez a szakmája, az rendelkezik olyan eszközzel, amivel más nem. Így talán több lehetősége van mint másnak. De meghajlok, és elnézést kérek, hiszen valóban nem tudhatom hány programot és esetleg rendszer helyreállítót sikerült kipróbálni. Azt viszont gondolom, hogy minden lépést szigorúan másolaton, mert ha az eredeti megsérül, akkor nincs visszaállási lehetőség.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7056) andaman válasza liksoft (#7048) üzenetére


andaman
tag

Szia,

A link az ssd fórumon volt, viszont a válasz nem oda való egyesek szerit.
Szerintem ha már megosztották, akkor az esetleges tapasztalatokat is megoszthatnák, persze ha van olyan.
Érzékeny lelkű mágusok rejtőzködnek mindenhol :)
Írtam a forrásnak.
üdv.

The man is a snowflake on the river.

(#7057) andaman válasza Josi (#7052) üzenetére


andaman
tag

Szia,

A programból is készítettem egy boot lemezt, amiről be is bootolt.
Viszont egy figyelmeztető ablak üzenete szerint kellene még egy két meghajtó stb. letöltése amennyiben ezt meg ezt akarom majd használni igen vagy nem lehetőség között viszont nem tudtam választani, lefagyott.
Azt hiszem itt még egy két dolognak utána kell nézni, ami nem dob fel különösebben mivel felhasználó vagyok és marhára nem szeretem reszelni a technikát, nem is értek hozzá nagyon...

Köszönöm.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#7058) asdf_ válasza liksoft (#7055) üzenetére


asdf_
veterán

Letrejott a gepen egy masik profil (gondolom a serult helyett a win hozta letre), es valamennyit meg utana sajnos hasznaltak is a gepet :/. Kolcson hdd-re fel lett neki installalva egy uj rendszer, es meg ha en sem jutok semmire (marha sok kep visszajott, de persze pont nem azok, amik csak egy peldanyban voltak meg, ellenben egy tonna browser cache-es file) , akkor is kulso hdd-t hoz, es arra kap egy bitrol bitre copy-zos image file-t a serult hdd-rol, mert az sosem art, es aztan visszacsereljuk a hdd-t. Szoval itt most tenyleg csak onellenorzeskent akarom ezt a vegigscanneljuk a hdd-t egy stringre keresve, mert ha a fenykepezo exif-je csak 300-szor szerepel a hdd-n, es en is csak 300 kepet tudtam visszahozni, akkor itt nincs mit tobbet csinalni :/

[ Szerkesztve ]

(#7059) NateDogHUN


NateDogHUN
tag

Lehet, hogy rossz topicban tettem fel kérdésemet felteszem itt is:

Meghalt az 1 terrás hdd-m, illetve haldoklik. Sentinel szerint 13%-os az állapota, próbáltam menteni az adatokat róla másik vinyóra de borzasztó lassú és sok a hibás fájl. Ha csinálok róla egy képfájlt és azt megpróbálom pl GetDataBack Simple Data Recovery-vel helyreállítani az segíthet? Milyen ingyenes programokkal lehet ezt megoldani?

Annyi fejlemény történ azóta, hogy egy képfájlt sikerült készítenem az egyik partícióról. Hogyan tovább?

http://www.natedog.hu

(#7060) liksoft válasza NateDogHUN (#7059) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A fizikailag döglődő drive-ok esetében az otthoni mentés soha nem szokott jó ötlet lenni. Pár esettől eltekintve csak a rosszabb állapot jön elő, és sokszor szakembernek is komoly kihívás a további mentés, ami az árban is érezhető szokott lenni.

A fentiek miatt előre is elnézésedet kérem, de fizikailag hibás drive esetén nem javasolok otthoni adatmentéses módszert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7061) NateDogHUN válasza liksoft (#7060) üzenetére


NateDogHUN
tag

Értem, köszi, de létfontosságú adatok azért nincsenek rajta, pénzt nem szeretnék ebbe beleölni, de jó lenne nem elbukni, azt ami esetleg megmenthető.

http://www.natedog.hu

(#7062) andaman


andaman
tag

Üdv.
Remélem jó helyen kopogtatok.
Melyik HDD szerintetek a legjobb jelenleg?
Nem az ár-érték - bit/ Ft nem érdekel - arány a lényeg.
Előre is köszönöm.

The man is a snowflake on the river.

(#7063) liksoft válasza andaman (#7062) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sajnos mentésre már a korosabbak szoktak jönni. Ráadásul azt sem tudom, az eladottak hány százaléka. Így a tapasztalatom nem azt adja ami a használhatóság szerinti.

Van leesett 3TB Seagate, menthető. A másik nem. WD mely szétkarmolt fej után menthető, de egy másik esetében nem látható mechanikai hiba, mégis tönkre teszi a donor fejet. Toshiba is hasonló.

A jelenlegi technológiai határon táncolnak a gyártók. Így bárkinél lehet rossz széria, mert kevesebb a tartalék a rendszerekben mint 3-4 éve. Én már megszívtam a futáros szállítást, mert belső mechanikai hibás de a dobozon hibátlannak tűnő drive is jött hozzám. Csak azt tudom mondani, hogy kézben cipelve, hűtve, korrekt táppal meghajtva a legtöbb drive használható.

Nekem talán ici-picit a Toshiba tűnik szimpatikusabbnak, de nincs annyi új a kezem alatt, hogy az egyértelműen megmondhatná a tutit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7064) andaman válasza liksoft (#7063) üzenetére


andaman
tag

Szia,

Nekem az 1TB WD 3.5" Black SATAIII 64MB cache winchester (WD1003FZEX) ajánlották szinte mindenhol.
Nem igazán tudok hozzá szólni, azért fordultam hozzátok.
A hűtéssel, valamint a korrekt táppal nem lesz gond.
Futárokat messze elkerülöm...
Köszönöm a segítséget.
Üdv.

The man is a snowflake on the river.

(#7065) Noty válasza liksoft (#1) üzenetére


Noty
csendes tag

Üdv!

Van egy 1TB-os Samsung HD103SJ vinyóm ami egyik pillanatról a másikra behalt.
A rajta lévő adatok fontosak lennének (családi képek, videók), szeretném lementeni.
Mozgatva, dobálva sosem volt, ezért elektronika hibára gyanakodtam.
A terv az volt, hogy egy ugyanolyan típusú működőképes winyó elektronikájával beteszem egy gépbe és GetDataBack segítségével lementem a cuccot.

Szereztem egy hibátlan HD103SJ winyót, viszont a panelcsere nem segített semmit.
A rossz winyót látja a BIOS, de aztán ott le is hal az egész, a jó winyó működik rendesen, de ha kicserélem a paneleket, sehol semmi (a BIOS sem látja egyiket sem).

Érdekesség lehet az a minimális eltérés a két típus-azonos HDD közt:

Rossz:
Gyártási dátum: 2011.03
panel: rev.01 R00

Jó:
Gyártási dátum: 2009.11
panel: rev.02 R00

Tudsz valami megoldást esetleg?
Előre is köszi minden segítséget.

(#7066) liksoft válasza Noty (#7065) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Persze, hiszen nem azonosak.
Szakembert ajánlanék, mert mechanikán belül szokott inkább meghalni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7067) Noty válasza liksoft (#7066) üzenetére


Noty
csendes tag

Köszi, ez az, amitől tartottam (mechanikai hiba).
Gondolom, akkor a "rev.01 R00" verziójú panel sem fog segíteni (már ha véletlenül találnék olyant).
Tudsz esetleg ajánlani egy olyan szakit, aki a mechanikát is meg tudná bütykölni?

(#7068) liksoft válasza Noty (#7067) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7069) Josi válasza Noty (#7067) üzenetére


Josi
aktív tag

Épp egy olyannal beszélgetsz. :C

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7070) Noty válasza Josi (#7069) üzenetére


Noty
csendes tag

:DD
Akkor egyeztetünk mindenképp.
Keresni foglak, köszi! :))

(#7071) Josi válasza Noty (#7070) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem én vagyok, hanem a topikgazda (liksoft) . :)
Épp várom vissza tőle az adatmentés eredményét.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7072) kbk


kbk
csendes tag

Sziasztok!

videó 1
videó 2

Samsung Spinpoint F3 1TB...nem mai darab. Tegnap kiszedtem egy ssd beszerelése közben, majd visszakerült, de utána már nem akart működni. Elképzelhető, hogy én magam okoztam a bajt, mert egy picit megszorult a ház hdd rackjébe, és erővel kellett kihúzni. Nem koppant és nem ütődött sehova, de azért megrándulhatott egy picit.

Bios, windows nem látja. Amint a videón látható, indulás után elkezd kattogni, kattog 4-5-öt, aztán abbamarad. Ami érdekes lehet még, hogy egy másik gépbe átrakva nem marad abba a kattogás, ott addig jár és kattog amíg a gép is megy, de ugyanúgy nem látja semmi.

Sajnos érzékeny adatok vannak rajta, de nem annyira, hogy kigomboljak érte 100+ ezret. Van bármi esély az adatok vagy egy részük lementésére?

Most épp azon gondolkodom még, hogy ezt a hiren's boot cd-t kipróbálom, mert ajánlották, de ha azt mondjátok, hogy esélytelen, akkor inkább bele sem kezdek.

5let? :W

[ Szerkesztve ]

(#7073) kbk válasza kbk (#7072) üzenetére


kbk
csendes tag

most vettem észre a szerkesztés gombot, sorry

[ Szerkesztve ]

(#7074) liksoft válasza kbk (#7072) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez a drive semmit nem olvas a felületről. Így bármilyen programmal lehet bűvészkedni, a felülethez nem jut közelebb senki. Ha az elektronikáról nem lett letörve semmi a kihúzáskor, akkor ez belső hiba lesz nagy valószínűséggel. Mechanikán belül. Az meg nem otthoni, és nem olcsó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7075) kbk válasza liksoft (#7074) üzenetére


kbk
csendes tag

Fasza :(

Ez nagyságrendileg mégis mipéz kb, ha meg lehet tippelni?

(#7076) kbk


kbk
csendes tag

Még egy kérdést, ha szabad. Reális lehet egy olyan megoldás, hogy most félreteszem a cuccot, és valamikor később esetleg rászánok annyit, hogy megpróbáljam elvinni egy szakemberhez (na mondjuk nem Kürtékhez, mert többszáz ezret akkor sem adnék érte)? Nyilván nem néhány hétről beszélünk, szóval ha most félretenném akár 1-2 évre, az rontaná az esetleges későbbi adatmentés esélyeit?

(#7077) liksoft válasza kbk (#7076) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Privát ment.

Igen, fel lehet tenni a polcra, de 1-2 évnél többet nem célszerű várni, mert alkatrész nem lesz hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7078) skyny


skyny
tag

Nekem egy Wd my passport 1TB os hordozhato merev lemezem volt ami egyszer csak megallt.a led vilagit a lemez normalis bugo folyamatos vibralo hangot ad ki.semmi nem ismeri fel probaltam PC laptopon de semmi sajnos :( kepek es videok vannak rajta a kisfiamrol.lehetseges az adat mentes ? Es mennyiert kb ?

(#7079) skyny


skyny
tag

http://kepfeltoltes.hu/view/150206/IMG_20150205_222220_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#7080) skyny


skyny
tag

http://kepfeltoltes.hu/view/150206/IMG_20150205_222155_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#7081) liksoft válasza skyny (#7078) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Igen, van esély a mentésre. Ha a lemezek nem sérültek. Pritát megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7082) Lexon


Lexon
csendes tag

Hello!
Nekem van egy 1,5 TB-os Seagete vinyóm, amit a gyerekeim sikeresen leejtettek. Elvittem egy adatmentő céghez, ahol azt mondták, hogy valószínűleg a fej sérült, ki kellene cserélni. Csakhogy ezekben az új Seagate vinyókban szinte nem lehet fejet cserélni, mert az új fejet nem lehet az elektronikával összehangolni. Ez mennyire életszerű? Valóban nem lehet egy Seagate Barracuda ST1500DM003-ban fejet cserélni?
Ha mégis lehet, hol érdemes csináltatni? Köszi a választ, előre is. :R

Ha tiltással nevelsz, hazudni tanítasz!

(#7083) liksoft válasza Lexon (#7082) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Melyik az? [link] vagy [link].

A gond az, ha a lemez sérül. Akkor nem menthető a legtöbb esetben. A fejek cserélhetőek, persze van vele munka. Viszont a donor kiválasztása kritikus, ezért tettem fel a két képet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7084) Lexon válasza liksoft (#7083) üzenetére


Lexon
csendes tag

Szia!
A winchester most éppen nincsen nálam, még az adatmentő cégnél van. De ha jól emlékszem, akkor a pontos adatok:
Model: ST1500DM003
PN: 9YN16G-500
FW: CC4B
Tehát elvileg cserélhető a fej? :C
Egyébként vettem egy tök ugyanolyan vinyót is, hátha pusztán az elektronika cseréjével orvosolható a hiba. De nem sikerült. Ekkor vittem el az adatmentőkhöz. De nem vagyok meggyőzve arról, amit a srác mondott, ezért tettem fel itt a kérdést.
Én is belefutottam abba a hibába, hogy csak itt tároltam néhány családi fotót és videót...
Tudsz esetleg valakit javasolni, akire rá lehet ezt a munkát bízni?

Ha tiltással nevelsz, hazudni tanítasz!

(#7085) liksoft válasza Lexon (#7084) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Privát megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7086) ledgeri válasza liksoft (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az első két mondatra felbuzdulva linkelem egy másik topikban szereplő posztom...

[link]

Ha az OOdefraggal végzett felületa-nalizálási próba is kudarcot vallani látszik akkor esélyes a házi adatmentés?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7087) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

az alábbi kérdéssel fordulnék hozzátok:

adott két partíció: C: Windowsnak és D: Adatnak

Okos gyerek leformázza az adat partíciót és rátelepít egy Windows 7-et. Összes adat elveszik, van két partícióm Windows-al. Adatom nulla.

Lehetséges vissza nyerni az elveszett adataimat vagy kezdhetem kaparni a falat?

Előre is köszönöm.

Üdv,
z

(#7088) asdf_ válasza zapikanka (#7087) üzenetére


asdf_
veterán

Minel nagyobb az adat particio merete, es minel kevesebbszer volt hasznalva a windows 7 rendszer, es plane nem lett fullra windowsupdatelve, valamint minel kisebb az eletbevagoan fontos adatmennyiseg, amit mindenkepp vissza kene hozni, annal tobb eselyed van. De az kb. tuti, hogy veszteseg nelkul nem fogod meguszni a dolgot, tehat a falkaparas sajnos aktualis lesz, ilyet esetben csak a mazliban bizthatsz. A legfontosabb, hogy amig erto kezekbe nem kerul a dolog, hogy az ujonnan telepitett win7-et hasznalnod mostantol kezdodoen tilos, es ha a regi rendszerre bootolsz be, ott se te sem a gep ne irjon semmifelekepp az adat particiora, amire most a win7 kerult.

(#7089) zapikanka válasza asdf_ (#7088) üzenetére


zapikanka
tag

Köszönöm szépen! Sikerült megcsinálni! :)

(#7090) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Sziasztok!

Olyan hibával állok szemben amivel még eddigi pályafutásom alatt nem találkoztam. Utolért a végzet elszállt mindenem. A kérdésem az, hogy van-e értelme egyáltalán foglalkozni a következő jelenség után elszállt winyóval, vagy egyszerűen helyezzem nyughelyére és gyűjtsek másikra:

Adott egy multimédia lejátszó adott táppal melybe egy 2TB-os WD Green üzemelt több mint 4 évig hiba nélkül. Ment volna még gondolom sokáig, de jött egy külső hiba egy rossz tápegység miatt elszállt a lejátszó és benne minden így a winyó is. Elektronika biztosan kuka, nem is egyszerű ilyet találni, de vajon cserével működhet ez még, vagy ilyen esetekben ez nem valószínű? Az adatok lementése másodlagos csak a sok éves zenei gyűjtemény miatt bánkódok, de az éjjel már annak elvesztésébe is belenyugodtam, majd sok-sok évig gyűjtöm újra és meg lesz ami kell. Képeket mentem másik winyóra így azok amik rajta voltak mindegy szálig megvannak.

Mindössze a sok évnyi újra gyűjtögetést akarom megelőzni, ha nem feltétlenül kuka a winyó akkor megér pár hónapot amíg megtalálom a donort hozzá. Találkozott már valaki ilyennel?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7091) liksoft válasza kigyi_23 (#7090) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Túlfeszültség esetén nagyon sokszor (legtöbbször) megy a mechanikán belüli elektronika is a kukába. Így vagy adatmentéses cég, vagy a gyűjtögetés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7092) kigyi_23 válasza liksoft (#7091) üzenetére


kigyi_23
addikt

Köszönöm a választ annyit nem ér az egész főleg, hogy egy másik mentésemben megtaláltam a maradék hiányzó cuccokat is. A filmek meg beszerezhetők bármikor.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7093) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Szia!
A segítségedet szeretném kérni!

Van egy silicon power 8GB memóriakártyám (microSD). A tabom egyszer csak nem jól ismerte fel kontakt hiba miatt és utána jöttek az érdekes dolgok.

A tab nem látja, ahogy berakom rögtön azt írja,hogy leválasztásra került.
A számítógép azt írja hogy formázni kell a lemezt, de formázás közben azt írja, hogy nem lehet formázni a lemezt.
A kezelő látja de csak 1GB a mérete és RAW formátumú.
Easeus particion master formázatlannak látja és Basic MBR -nek nevezi.
Formázni sehogy sem tudom.

Van valami megoldás a megmentésére?

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R :R

Az a fázis amelyik ráz is!

(#7094) liksoft válasza szoszo1973 (#7093) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha az adatok még menthetőek, akkor az HDD mentés árával vetekszik. A kártya nagy valószínűséggel kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7095) szoszo1973 válasza liksoft (#7094) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Köszönöm a választ. Hála istennek nem volt rajta pótolhatatlan adat.
Melyik márka bírja legjobban az ilyen fajta behatást?
Milyen memóriakártyát érdemes venni, hogy ez ne történjen meg még egyszer?

Az a fázis amelyik ráz is!

(#7096) Josi válasza szoszo1973 (#7095) üzenetére


Josi
aktív tag

Aminek hosszú a garanciaideje és megbizható helyről vásárolod.
Nekem idáig jó tapasztalatom van a Samsung kártyákról.
És 5 ill. 10 év a gyártói garancia.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7097) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Negyedéves mentéshez külső házba vennék 1TB vinyót. Melyik márka az, amit érdemes lehet nézegetni vagy akár kerülni? Alkalmanként 7-800GB lenne a dolga (illetve ennek inkrementális mentése).

Elsődleges szempont a megbízhatóság, esetleges adatmentés esetén alkatrészellátás stb lenne, azaz ha baj van, mi az ami számotokra a könnyebb típust jelentheti...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#7098) liksoft válasza szoszo1973 (#7095) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Josi adott ötletet. A másik, hogy a használattal arányosan megy tönkre. Fényképezőgép esetén a használat: folyamatosan 75% felettig CSAK fényképezni célszerű rá (esetenkénti mentéssel!), majd formázni. A törlést azért ne használjuk, mert a FAT használata ezáltal nagyon megnő, valamint a képek töredezetten kerülnek a kártyára. A FAT máshová nem helyezhető, és sérülése esetén csak a folyamatosan letett képek mentésére van esély. A folyamatos írás-olvasás-törlés-írás a kártyagyilkos.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7099) liksoft válasza longwild (#7097) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Amit ma megvehetsz, majd holnap után jön hozzám mentésre. De holnaptól a tegnapi típus már nem vásárolható, így a mentések alapján megmondhatatlan amit szeretnél tudni. Ráadásul az eladott/hibás lesz az irányadó, nem a "ki tudja mennyiből" mentésre érkezettek típus szerint. ;)

Egy mentés nem mentés. Vagyis ha két mentésed van (három fizikailag is elkülönített kópia (egy az eredeti)), akkor nagy valószínűséggel nem lesz adatvesztésed.

A HDD egyébként nem arra lett tervezve, hogy ritkán vedd elő. Nagy valószínűséggel erre 2,5" USB3 csatolás lehet a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7100) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Na ha már itt tartunk tudom, de ez nem a HDD ajánló topic (már, ha van ilyen), de te találkozol a halottakkal azzal a tapasztalattal talán többre megyünk :)

Érdemes-e venni olyan HDD-t amit a gyártó NAS-be ajánl. PL. WD RED szériát. Ugye eddig nekem a green volt kattogott csattogott egész életében (ez úgy tűnt természetes működési zaj, mert soha semmi hiba nem jött elő csak a hangja volt rémisztő) viszont ha már ilyen helyzetbe kerültem nézem a nagykerünk kínálatát és van náluk sok-sok féle kifejezetten 24h működésre specializált winyó, de ilyet mi PC építésnél nem használunk így ezekkel tapasztalatunk nincs.
Tudnál ezzel kapcsolatban tanácsot adni esetleg? 2TB-os méretnél gondolom a popcorn úgy sem kezel nagyobbat így ebben a méretben keresem a jó megoldást. Ugyan ez nem NAS, de nálam ezt öszvér megoldásként ezt a szerepet is betölti ftp szerver és torrent kliens is egyben szegény.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.