Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) kigyi_23 válasza liksoft (#7149) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ez a PhotoRec érdekesnek tűnik és még ingyenes is, nem ismertem köszi a tippet :)
GetDataBack viszont ismerős program régről, sok problémától kímélt már meg :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7152) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Tudnátok ajánlani egy programot erősen romló merevlemezről adatot menteni?
Másolgatom a cuccokat TC-vel de van hogy órákra megáll 1-1 filenál mire végre kidobja a kihagy lehetőséget.
és 2tb ilyen módon lassú :S 48 óra alatt 30% ig jutott el :S

ráadásul ha nem veszem észre van hogy órákig vár a beavatkozásra :S

Köszi

(#7153) Josi válasza Songo (#7152) üzenetére


Josi
aktív tag

Hát ha mindenképpen arról akarsz menteni akkor a következőt ajánlom:
Roadkil's Unstoppable Copier
De a legjobb megoldás pl Ghosttal lemásolni a teljes merevlemezt egy másikra, és onnan másolni.
A Ghost is el fog dolgozgatni a hibás szektoroknál.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7154) #40553216 válasza Songo (#7152) üzenetére


#40553216
törölt tag

Fincsi április elsejei tréfaként nálunk tegnap halt le asszony gépében a HDD. Én ddrescue-val estem neki. Igaz, csak 343,59 GiB, de tegnap este kezdtem, de most 300+ GiB-nál tart. És 3 hibát ír, összesen 185 kB méretben.

Nálam a parancs:
ddrescue -d -r3 /dev/sdc7 akármi.img akármi.logfile

[ Szerkesztve ]

(#7155) Songo


Songo
senior tag

Azthiszem nálam más gondok lesznek. mert amikor megakad a másolás apró koppanást hallok 2-3mp-enként a wincsiből. szerintem a fejjel játszik :S
Nem sok adat lesz lementve úgy érzem :S

(#7156) jocomen


jocomen
aktív tag

Hali

Barátom hp laptopja kékhalálozott. Elindított valami visszaállítást (recovery?)...aztán egyszer csak már a formázásnál tartott. Mikor telefonba megértettem, h mit csinál, leállíttattam vele, de akkor már elmondása szerint sikerült ~50%-ig leformáznia a hdd-t.
A terv az volt, h asztali gépemben lementem az adatokat (mivel laptopban kékhalálozott), aztán törlöm, és visszatéve Win7 reinstall.
Formázást nem kellett volna elindítania, csak nem ért hozzá, és valamit le OK-zhatott.

Most az asztali gépemben van a hdd (500GB), ezeket a partíciókat látom rajta:
- 198MB (179MB szabad)
- 450GB (440GB szabad) - ez egy frissen telepített win7-nek tűnik
- RECOVERY 15,3 GB (2,21 GB szabad)
- HP_TOOLS 99 MB (89,3 MB szabad)

Az adatok gondolom a 450 GB-os partíción lehettek. A saját widowsommal nem látok rajta semmi adatot, a telepített win-t, mintaképeket, stb. leszámítva.
GetDataBack-el ránéztem, de az is csak ennyit lát.

Akkor most sikerült letörölnie a mintegy 100GB-nyi adatát (képek, videók...)?

Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

(#7157) Josi válasza jocomen (#7156) üzenetére


Josi
aktív tag

Igen, sikerült.
Esetleg egy raw kereséssel lehet próbálkozni, de nem sok jóra számíthatsz.
Az előre telepített windowsoknál a recovery általában formázással kezdődik, és utána rakja vissza a rendszert az imageből.
Ez különösen jó akkor, amikor előtte még, amikor működött, csinált az ember több particiót is a merevlemezre.
mert ilyenkor azok is eltünnek szépen. :(
Szóval célszerűbb egy tiszta telepítés, és utána a szükséges dolgok felrakása. (driver, program, stb.)

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7158) liksoft válasza jocomen (#7156) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg. RAW recovery-t megpróbálhatsz még. Vagyis jpg, mov, stb.... formátumú anyagokra név és adminisztráció nélkül a felületen rákeresni. Pl: PhotoRec, de a GDB is tudja teljes felületi analízis mellett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7159) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy a merevlemezem úgy döntött RAW-vá változik. Már megpróbáltam 3 programot visszanyerni róla az adatot. Recuva nem tudja felcsatolni, EaseUs eleve egy kalap kaki. A Remo Recover pedig megtalált 11 óra keresés után mindent de mikor a fájlok átmásolásához értem akkor felnyögte, hogy neki kellene egy serial, és azt úgy nem találtam az interneten. Mit tudtok ajánlani?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#7160) StSanya válasza PumpkinSeed (#7159) üzenetére


StSanya
őstag

[MiniTool Partition Recovery]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#7161) liksoft válasza PumpkinSeed (#7159) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hát igen. A legjobbak és a szakemberek pénzbe kerülnek. :B
Menteni kell, ennyi az egész.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7162) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok,
van lehetőség lementeni az adataimat meghibásodott merevlemezről?
Ilyen állapotban van:

(#7163) asdf_ válasza tvse1995 (#7162) üzenetére


asdf_
veterán

87 nap futasido mellett 2200 start stop :Y Attol fugg a tovabbi, hogy mennyire fontos ami rajta van es mennyit szansz ra. Ha hazilag akarsz nekifogni es egy fillert sem kolteni ra (vallalva ezzel termeszetesen ennek minden veszelyet, tehat ezt csak akkor, ha belefer, hogy esetleg 10%-nal vegleg kampec lesz neki es a maradek 90%-nak integethetsz/tovabbi szakerto altali mentest megnehezited/lehetetlenne teszed), akkor szigoruan celzottan menj neki a masolasnak, tehat fontos konyvtarak es file-ok eloszor, ha sokszor megakad masolas kozben, akkor a konyvtarakat egyesevel (igy egyszerubb kovetni mi ment at es mi nem). Ha fontos az adat es/vagy penz nem szamit, akkor huzd le a geprol es tobbet be ne kapcsold!

(#7164) tvse1995 válasza asdf_ (#7163) üzenetére


tvse1995
senior tag

Abszolút nem volt rajta fontos adat, azokat szerencsére az ssd-n plusz felhőben tárolom. Mi lehetett az oka a sok start stopnak?
Gondolom ha nincs rajta semmi fontos akkor inkább ne is szórakozzak vele, igaz?

(#7165) jocomen válasza Josi (#7157) üzenetére


jocomen
aktív tag

& #liksoft:

Active@ Partition Recovery "LastChance" funkciójával sikerült visszahoznom majdnem mindent.

Köszi a segítséget mindkettőtöknek!

(#7166) barnam_ válasza PumpkinSeed (#7159) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ma ugyanezzel szembesültem :(

Silicon Power 750GB külső HDD (TOSHIBA MQ01ABD075). Ma mikor csatlakoztattam, úgy néz ki eltűnt a partíció. Ami fura, mert mindig odafigyelek rá, hogy biztonságosan eltávolítsam. Nem érte semmilyen ütés vagy ilyesmi. HD Sentinel szerint 100/100-as.

Milyen programot ajánlatok a helyreállításra?

(#7160) StSanya: ez megbízható?

(#7167) StSanya válasza barnam_ (#7166) üzenetére


StSanya
őstag

Nekem segített, többször is. Ugyanilyen raw problémám volt. Ingyenes, semmi sallang, a cég is jó nevű.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#7168) barnam_ válasza StSanya (#7167) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, valóban könnyedén felismerte a tartalmát, azonban csak 1GB-ig enged menteni.

Helyette egy chkdsk /f megoldotta a problémát. Nagyobb volt az ijedés mint a probléma :)

(#7169) StSanya válasza barnam_ (#7168) üzenetére


StSanya
őstag

Akkor jó... :) De nem a MiniTool Power Data Recovery -t telepítetted véletlenül? Szerintem abban lehet limit, mert a MiniTool Partition Recovery-ben nincsen...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#7170) barnam_ válasza StSanya (#7169) üzenetére


barnam_
nagyúr

de, a Minitool-t, mert azt ajánlotta a linken amit küldtél a fórumba :B

(#7171) jasohn


jasohn
tag

Üdv,
tavaly augusztusban vásároltam egy külső 2.5"-es winchester tokot (USB 3.0-ást) és abba tettem egy 1TB winchestert.
Két napja hirtelenjében bármit csinálok nem éri el, érzékelni érzékeli is és mikor bedugom az USB-be akkor villog is de azt írja, hogy:

Nem tudom számít e valamit, de a laptopomban levő 840EVO SSD-hez tartozó Samsung Magician-ban futtattam tesztet és ezután nem lehetett elérni, de lehet, hogy a uTorrent kavart be valamit?

Minden segítség nagyon számít, mert a családi képeim és a diplomamunkám is rajta van :O :O

(#7172) liksoft válasza jasohn (#7171) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Add le adatmentéses szakemberhez. Amennyiben fontosak az adatok, akkor ez a legbiztosabb megoldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7173) jasohn válasza liksoft (#7172) üzenetére


jasohn
tag

Esetleg tudsz ajánlani egy ilyen helyet ahol megoldják nekem ezt?

(#7174) liksoft válasza jasohn (#7173) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vagyunk egy páran itt a PH!-n is. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7175) jasohn válasza liksoft (#7174) üzenetére


jasohn
tag

És az árra mit tudsz mondani kb? És ha nekem csak pl 10-15 gigányi adat kell és amúgy 150 van rajta akkor mind a 150 visszaállításáért kell fizetni vagy csak amit kérek?
Bocs ha hülyeségeket kérdezem.

(#7176) liksoft válasza jasohn (#7175) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha az eszköz fizikailag hibás, akkor azzal kell küzdeni. Logikai hiba esetén is az egész felületet kell kezelni. Ha egyéb gond van, lehet egyszerűbb is. Számomra ugyanolyan "fekete doboz" míg a mentés végére nem jutok. Mivel önálló számítógép a drive is, így az első hiba észlelése még nem biztos, hogy az utolsó is. Ezért van, hogy csak a végén lehet látni, mi is volt a gond pontosan. Így az ár is tág határok között változhat.

Miért nem látod?
- Kábel hibás?
- USB áramkör hibás?
- Rosszul parkolt és letapadt a drive?
- Hibás írás miatt nem tud olvasni?
- Esés miatt deformálódott?
- Adatátviteli hiba miatt hibás adatokat olvas?
- Esetleg már hibás adatokat is írt a felületre?
- Drive érintkezési gondja van?
- Tápellátása nem korrekt?
- Felületi sérülése van?
- Stb, stb, stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7177) liksoft válasza liksoft (#7176) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerkesztésből kifutottam.

Természetesen a mechanikát megbontani tilos, mert belül pormentes! Ha oda por jut, akkor a drive halott lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7178) Josi válasza jasohn (#7173) üzenetére


Josi
aktív tag

És az illetékestől kérdezel. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7179) asdf_ válasza tvse1995 (#7164) üzenetére


asdf_
veterán

Visszaszamolva ez orankent egy felporges. Vagy sokat kapcsolgattad ki be, vagy sokat maradt bekapcsolva, am keveset hasznalva a gep es a windows lekapcsolta a tetlenseg miatt (ez az elso, amit install utan kikapcsolok egy windowsban), vagy esetleg a hdd fw-je ilyen, fene tudja.
Ha semmi potolhatatlan nincs rajta, akkor folosleges a veszodseg a mentessel, gyari teszprogramot neki, ha az is kidobja hibasnak, akkor meg mehet vissza gariba (a 87 nap mukodes meg akar bele is ferhet a ket evbe, mar ha ket ev garis a cucc).

(#7180) Norbi14


Norbi14
senior tag

Sziasztok! Van egy WD 2TB -os külső merevlemezem. Hirtelen nem ismerte fel semmilyen eszköz, kivettem a házból és próbáltam usb átalakító nélkül gépre dugni. Windows így se látja, biosban a nevét képes csak kiolvasni, tehát hogy mekkora a vinyó pl azt nem. GetDataBack -et feltettem, az is annyit lát mint a bios de nem csinál vele semmit, ha rámegyek a next -re kiírja hogy nem található ntfs fájlrendszer. Fontos adatok vannak rajta valahogy jó lenne megmenteni. Esetleg valami ötlet mit tudok csinálni? Vagy valaki vállalja hogy lementi róla az adatokat?

(#7181) liksoft válasza Norbi14 (#7180) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen. Vannak adatmentéses cégek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7182) Norbi14 válasza liksoft (#7181) üzenetére


Norbi14
senior tag

Van olyan aki megbízható és nem drága? Hatalmas összeget nem tudunk rákölteni sajnos. :(

(#7183) Josi válasza Norbi14 (#7182) üzenetére


Josi
aktív tag

Kérj ajánlatot liksoft-tól.
Ő pl. adatmentő cég.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7184) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám,hogy a külső winchesterem nem müködik,adapter majd usb beizzítása után semmi.Nem is nagyon pörög fel,inaktivnak tünik az egész.Probáltam masik kábellel is de meg sem mozdul.Hallom hogy beindul de nincs olyan nagy hangja mint amikor normálisan müködik.Probáltam másik gépen is de hiába. Mi lehet a gond,ill. van e rá vmi modszer hogy a rajta lévő dokumentumokat megmentsem valahogyan?Egy WD 1 TB-rol lenne szó ha számit ez valamit...
Előre is köszönöm a segítséget!

(#7185) liksoft válasza ron8 (#7184) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen, sőt! A pontos típus nélkül jósolni sem lehet esélyeket. Azért a hiba okáról jó lenne tudni valamit. Leesett, eldőlt, rossz tápot kapott, stb... Mi történt az utolsó működésekor és azóta vele. Ugyanis a hiba okára lehet következtetni.

Ha fel sem pörög, akkor az lehet mechanikai gond is, mely csak adatmentéses tiszta térben válik menthetővé (ha menthető).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7186) ron8 válasza liksoft (#7185) üzenetére


ron8
senior tag

Valószínűleg nem lett leválasztva az usb, mert más baj nem történhetett vele ugyanis mindig vigyáztam rá. Erről lenne szó. Igazából nagyon fontos adatokat nem tartalmaz, de nem szerettem volna kidobni mert nincs pénzem másikra :/

(#7187) liksoft válasza ron8 (#7186) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lehet, hogy a külső tápegysége halott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7188) ron8 válasza liksoft (#7187) üzenetére


ron8
senior tag

Próbáltam sima vinyóként is, de semmi...

(#7189) liksoft válasza ron8 (#7188) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor meghalt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7190) ron8 válasza liksoft (#7189) üzenetére


ron8
senior tag

Akkor sajna dobhatom ki :( Köszönöm azért a segítséget!

(#7191) Gergo79


Gergo79
csendes tag

Sziasztok,

a következő probléma kapcsán kérnék segítséget. Van egy Samsung külső USB-s HDD-m, amin létrehoztam már régen egy titkosított meghajtót a Samsung saját szoftverével (SecretZone). Mivel a tárhely lassan betelőben volt, gondoltam, megnövelem, ami a kis kézikönyv szerint nem túl bonyolult feladat. A növelés szépen megtörtént, legalábbis a program szerint rendben lefutott, semmilyen hibaüzenet, áramkimaradés, akármi nem volt, ennek ellenére azóta nem tudom "csatlakoztatni" ezt a meghajtót ("A rendszer nem találja a megadott fájlt" - ezt az üzenetet a Secret Zone küldi, miután megpróbáltam felcsatolni a meghajtót. Csak villan egyet a képernyő, de továbbra is "not mounted"). A Total Comm. látja, a Sajátgép is, csak éppen megnyitni nem engedi egyik sem (válasszak másik meghajtót, stb.). Próbálkoztam a Getdataback-kel, ami szintén látja, mint külön meghajtót, de fájlokat semmit, se könyvtárakat.
Van esetleg még valamilyen lehetőség vagy búcsút mondhatok a meghajtó tartalmának?

(#7192) liksoft válasza Gergo79 (#7191) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Hát..... az a sérüléstől függ. Az biztos, hogy az egész drive-ról 2 biztonsági klónt kéne csinálni, utána nekilátni a különböző variálásoknak. Vagyis sok idő, tárhely, és kérdéses a kimenetele.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7193) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Mechanikus hibánál a fagyasztás HDD esetében mennyire urban legend, hogy legalább kis időre elinduljon? Látott már valaki olyat, aki látta hogy valaki hallotta hogy valaki leírta hogy valahol valaki tudott olyanról aki már találkozott olyannal akinek mesélték hogy volt egyszer valaki, aki látta a saját fülével, hogy ez valakinél működött? :)
Mert én hallani hallottam róla, de nem igazán látom a dolog lényegét, mitől lenne kis időre használható fagyasztás után egy merevlemez. Láttam is már, hogy valaki próbálkozott vele, de az se volt sikeres.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7194) liksoft válasza Dilikutya (#7193) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mechanikus hibánál semmit nem ér. Akkor segíthet a hűtés, ha a drive elektronikája sérült, és a sérülés a chip zajosodását eredményezi. Ez apró lyukakat jelent a chip-en belül, melyet túlfeszültség tüskék okoznak. Minden félvezetőnek van belső zaja. A hibátlan működés során ez nem okozhat gondot, mert a jel jóval nagyobb. (jel/zaj viszony) Ahogy viszont a félvezető fizikai sérülése miatt (rácsszerkezeti sérülés) a zaj megnő, ez arányos a hőmozgással, vagyis hűtéssel csökkenthető. Így lehet nagyon ritkán a hűtést bevetni. Leginkább régen a nagyobb tartalékkal rendelkező félvezetőknél működött. A maiak egyre gyorsabbak, kisebbek, így határértéken táncolnak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7195) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok!
Segítség kellene,van egy Acer Aspire E1-522 laptopom,és win8 van rajta most,én win7-et akarok rá tenni! A vinyórol külső adapteren keresztül le akarom menteni az adatokat de az asztali gépem csak a vinyót látja nem pedig ami rajta van adat!
Ehhez van valami program,vagy valamilyen trükk? :)

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#7196) liksoft válasza Tibroo (#7195) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen, a legegyszerűbb, hogy visszateszed a laposba, és onnan másolod ki az adatokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7197) dehecked


dehecked
tag

Kedves liksoft! (Es barki mas aki adatmentessel foglalkozik)
Van egy WD Black 2,5" 500GB winchesterem, laptopban volt, leejtettem az egesz cokmokot, akkor egyszer megprobaltam beinditani, de hallottam a hangjan, hogy kuszkodik, szoval kikapcs az egesz. Mivel mar akkor tudtam, hogy meg szeretnem menteni, hozza se nyultam, mert penz nem volt erre a muveletre. Most van, igy erdekelne, mennyi idobe es penzbe telik, csak hozzavetolegesen az adataim helyreallitasa?
Minden valaszt elore is koszonok! :)

(#7198) liksoft válasza dehecked (#7197) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Sajnos jó hírem nincs. A 7200-as fordulatú drive-ok fokozottan érzékenyek. Így a mechanikai deformáció (itt feltételezem, hogy a fejek a rámpáról leugrottak, megtapadtak, majd újra tudott indulni) a felületet csúnyán helyben tudja hagyni. Nagyságrendet említek csak! A nettó 100 ezertől indulva felfelé lehet várni az árat sikeresség esetén. Legtöbb mentő cég a vizsgálatot (vagy munkakezdést - míg látja mivel van dolga) ingyenesen végzi. Viszont ha belehal donor alkatrész (ebbe várhatóan igen), akkor a költségek terhelni fognak. Ez nem mentéses ár, de annak a fele is lehet.

Vagyis nem olcsó, és kérdéses a sérüléstől, egyáltalán van-e rá esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7199) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Kedves liksoft!

A segítségedet szeretném kérni. Adott egy nem tökéletes állapotú 1TB-os HDD, ami már 1-2 éve a fiókomban porosodik. Le szeretném menteni róla az adatokat, aztán mehet a kukába.
Mint mindig, most is a GetDataBack-et használnám hozzá, de sajnos nem jutok el addig, hogy lefuttathassam. A HDD története annyi, hogy korábban be volt szerelve a gépbe, de voltak fagyási problémáim, amik erre voltak visszavezethetők, így ki lett szerelve. Ha kellett valami róla, akkor egy USB-s átalakítóval bekötöttem, leszedtem, majd visszaraktam a fiókba.
Viszont pár hónappal ezelőtt megadta magát, mert már nem látszódik rajta a filerendszer, USB-vel bekötve a win lemezkezelő kéri, hogy inicializáljam, viszont ha rákattintok az inicializálásra, akkor azt írja ki, hogy az eszköz nem áll készen. Így viszont nem jelenik meg a GetDataBack HDD listájában, így nem tudom lefuttatni a keresést.
Próbáltam a mentés idejére beszerelni a gépbe, de azt eredményezi, hogy win boot közben folyamatosan darálja ezt a HDD-t, és végtelenítve nézhetem a boot logo-t, 1 óra után meguntam, és reseteltem.

Mit tudnál javasolni?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7200) szuzyy válasza liksoft (#7198) üzenetére


szuzyy
csendes tag

Kedves Liksoft,

1TB-s Samsung winchesteremmel lehet gond.
A gép jól működött, egyszercsak leállt és újraindult, de a windows már nem tudott betölteni, mindig újraindult a windows töltő képernyőtől.
Elvittem egy közeli szervizbe a teljes gépet, ott megnézték, a gép mindene jó.
A winchestert átrakták egy másik gépbe és azt mondták, hogy néha látszik - néha nem, de amit hozzányúlnának egy filehoz, eltűnik vagy valami ilyesmit mondtak. Szóval nem tudnak róla lemásolni semmit.

Hazahoztam a gépet, érdekes módon most már elindul a windows recovery- de nem sikerül neki javítania a hibát és nem működik a rendszer visszaállítás sem, csak DOS ba tudok még lépni innen.
Dos.-ban látom a C és D partíciót, listázni tudom a könyvtárakat, de más dos parancsra nem emlékszem :)
Szeretném a fontos adatokat, fényképeket lementeni (D partícióról), szívesen fordulok hozzád is ha megoldhatónak látod a problémát, én semmiképpen nem állok neki, nem kockáztatok...1TB-s külső meghajtót vennék hozzá. Szerinted van remény?
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.