Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) kat10


kat10
tag

Üdv Mindenkinek!

2 hete megállt a vinyóm természetesen egyik órában jó volt a másikban nem.
Samsung HD502HJ 500gb/72000rpm/16M Tipus.
Látni látom a vinyót kőkemény 350 megát.
Más gépen is néztük és a windowsnak nem tetszett valami indulási baj lett a gépnél.
Csak a képeket szeretném lementeni max olyan 50gb.
Van erre lehetőségem házilag, vagy adatmentő kell hozzá rosszabb esetben kuka.
Ha meg lehet menteni Debrecen környékén tudtok valami adatmentő embert?
Előre is Köszi a válaszokat.

U.I. : A képek dvd lemezen le voltak mentve de azzal is jégre mentem mert nem tudom beolvastatni látni látja több gép is a képeket de nem lehet róla beolvasni szóval ez az út nem járható.

Viszont a napokban elkezdtem felrakni ami még megmaradt kép felhőbe és le is mentem pendrivra.

Go Pats

(#7252) liksoft válasza Foo (#7249) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Nagy valószínűséggel mechanikán belüli hiba lehet. Vagy a belső erősítő, vagy felület gond. Egyik sem otthoni feladat. Mivel tiszta teres mentés várható, így nem az olcsóbb kategória. Az ár persze a pontos hibától, és cégektől függően változó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7253) liksoft válasza DooDoo21 (#7250) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Igen, jól gondolod, valóban olcsóbb kategória. Viszont árat a feladat ismeretének hiányában nem lehet mondani. Teljesen más a FAT és NTFS esetében a helyzet, ráadásul azt sem tudni, pontosan mi történt. A legjobb lenne szakemberhez leadni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7254) liksoft válasza kat10 (#7251) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Mivel a hiba nem egyértelmű, csak szakembert tudok ajánlani. Amennyiben a drive kapacitása sem korrekt, nem logikai mentés lesz, így a mentendő adat mennyisége nagyon ritkán számít. Ilyen esetben a drive-ot korrekt működésre kell bírni, és ez a munka 95%-a. Utána már onnan másolni (felülethiba kivételével) "gyerekjáték".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7255) kat10 válasza liksoft (#7254) üzenetére


kat10
tag

Szia!
Köszi a választ megértettem.
Szóval akkor Debrecen környékén nincs ilyen ember aki meg tudná csinálni?

Go Pats

(#7256) hakydakillah válasza liksoft (#7248) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Ok, persze. Az alapos program a „EaseUS Data Recovery Wizard Unlimited” volt. A gyors, direkt fotó/videókra specializálódó pedig a „CardRecovery v6.10.1210“.

(#7257) King Unique válasza DooDoo21 (#7250) üzenetére


King Unique
titán

Elég furán hangzik ez a történet...
Adata gyárilag FAT32-re formázza a külső vinyóit, pont a mind3 platformon való kompatibilitás miatt. OS X helyből tudja olvasni-írni a FAT32, exFAT fájlrendszereket, de olvassa még az NTFS-t is. Tehát simán le kellett volna tudnia kezelni. Ha nem ismerte fel, lehet a külső vinyóval volt vmi gond, vagy az USB tápellátás volt instabil. Illetve, lehet be volt kapcsolva a Time Machine, ami alapból csak HFS+J fájlrendszerű meghajtóra tud menteni.
Mivel csak gyorsformázás lehetett, így adatok még vsz helyreállíthatóak a népszerű GDB, EaseUS stb. fizetős programokkal, bár HFS+ esetében ilyenkor mi a helyzet, azt nem tudom. Lehet jobb elvinni szakemberhez.

Viszont ilyen esetben, ha az üzletben barmolták el és vsz tanú is volt rá, akkor mért nem veri rájuk a tulaj az adatmentés költségét :F

Amúgy meg egy értékes, sok más egyéb adatot tartalmazó külső meghajtót eleve felelőtlenség volt, csak nyomtatási célra ilyen helyre vinni....erre való a pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#7258) A_ScHuLcZ válasza liksoft (#7204) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szia,

Most volt időm, így egy másik gépbe betettem a HDD-t, és hirens-ről indítottam egy HDD Regeneratort. 4Mb-ig jutott, az alatt volt 8 bad sector, és a 9721-dik szektornál kiírta, hogy Break Sector, Hard Drive is not ready!

Ez akkor teljesen felejtős, vagy van értelme még valamivel próbálkoznom?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7259) liksoft válasza A_ScHuLcZ (#7258) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem találom az előzményt. Nem tudom a gondot a Regenerátorral összekötni. Viszont adatmentés esetén a Regenerátor futtatása TILOS! Ki ajánlotta? Ha fizikailag sérült a drive, a Regenerátor addig gyalulja, míg a felületből SEMMI nem marad!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7260) A_ScHuLcZ válasza liksoft (#7259) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

1
2
3
4

Windows-on belül nem tudok mit kezdeni vele, GDB sem tudja elkezdeni a scannelést, mert lefagy, feltételezem ennyire rossz állapotban van a drive. (természetesen mindent run as adminnal futtatok)
Jobb híján gondoltam teszek kísérletet a Hirens CD-ről a HDD Regeneratorral, kisebb hiba esetén máskor segített adatvesztés nélkül. Jelenleg nem tudjuk, hogy fizikailag sérült-e, de esélyes, ha ennyire nem tud vele mit kezdeni semmi sem. Mit próbálhatnék még meg? Minél nagyobb ívben a kukába dobni?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7261) liksoft válasza A_ScHuLcZ (#7260) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a drive befagy, akkor marad a speciális hw és sw. Adatmentéses cég. Mivel írtad annyit nem ér meg, így kuka. A befagyások servo sérülést is takarhatnak, ahonnan a drive sokszor már nem tér magához.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7262) A_ScHuLcZ válasza liksoft (#7261) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Rendben, köszönöm! :R

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7263) kat10 válasza liksoft (#7261) üzenetére


kat10
tag

Szia!

Sikerült az adatmentés a sérült vinyómról.
A srácok szépen megnézték laborba nem kellett vinni szerencsére.
Nagy mákom volt mert egy régi ismerősöm felajánlotta, hogy lementi nekem ingyen és igénybe is vettem a segítségét.
Nem került egy forintba se.
Nem mindegy, hogy 50000 huf vagy 0.
Azért mégegyszer megköszönöm a segítségedet.
Sokat tanultam az esetből.

U.I. Mindenkinek több helyre mentsetek az a tuti. :D

Go Pats

(#7264) liksoft válasza kat10 (#7263) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7265) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Üdv!

Úgy alakult, hogy a munkahelyemen két kolléga is búcsúzni volt kénytelen a merevlemezétől a héten (minden céges utasítás ellenére, természetesen nem volt backupjuk).
Az egyik kifejezetten csúnya eset. Nem voltam szemtanúja,de elképzelésem sincsen hogy történhetett. Van remény, hogy urambocsá elektronika cserével ebből lesz adat? Vagy nem csak a látható dolgok sérültek jóeséllyel?

A második kevésbé egyértelmű. Ez egy WD Elementsben volt, USB-n használta a kolléga, és egyszercsak már nem lehetett olvasni. Látszanak rajta partíciók, de nem annyi, és nem olyan méretű, mint volt rajta, továbbá nem is aktivak a particiók, és a hangja sem túl egészséges,(kb 2mp-enként egy kattanás) bár normálisan felpörög.

Nos, hát ezekre kellene valami megoldás, hogy a rajta lévő adatokhoz hozzáférjünk (ha ugyan...).
Any ideas?

Köszönöm :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7266) liksoft válasza Nyugdíjas (#7265) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Panelcserét nem szeretem. Ha az adat fontos, nem biztos, hogy érdemes kockáztatni. Adatmentéses céget tudok javasolni. Viszont az első EARS nem mindennapi darab. Ha ugyanilyen (mechanikára is!) van másik is, felkészülhettek, kell majd donornak. Érdemes végiggondolni, az adatmentés ára megtérül-e? A másik kattogása mechanikán belüli problémára utalhat. WD külső házban kérés nélkül is szeret titkosítani, így az USB-s külső egység is kellhet a mentéshez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7267) King Unique válasza liksoft (#7266) üzenetére


King Unique
titán

Úgy tudom csak My Passport és My Book külsőknél van hardveres titkosítás, az Elements sorozatnál nincsen.

(#7268) liksoft válasza King Unique (#7267) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Így igaz. Viszont láttam már "karón varjút". Így gondot nem okoz ha kéznél van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7269) asdf_ válasza Nyugdíjas (#7265) üzenetére


asdf_
veterán

(minden céges utasítás ellenére, természetesen nem volt backupjuk).

Ez nem utasitas kerdese, hanem szerver, es atiranyitott mappak, meg utemezett biztonsagi mentese. Csak a kesobbiekre tekintettel...

(#7270) King Unique válasza liksoft (#7268) üzenetére


King Unique
titán

Értem.
Lehet az is bekavarhat, hogy a külső házban partícionált meghajtót, csak abban kezeli rendesen az OS és gépbe téve, SATA-ra kötve előfordulhatnak kellemetlenségek.

(#7271) swoody


swoody
senior tag

Szia,

Egy Pendrive-val kapcsolatban lenne, hozzád egy kérdésem.

Elmondom, hogy mi történt: "kolléga másolt adatokat a pendrive-ra munkahelyen, onnan haza battyogott és az otthoni gépen már nem volt jó"
Elvileg úgy húzta le a gépről, hogy alul nem ment rá a biztonságos eltávolításra.

Ezután megkaptam az eszközt, csináltam róla RAW mentést, illetve csináltam mentést Photorec-cel is, de egyik backup-ból se tudok adatot kiszedni, ezután van még valami lehetőség bármiféle adatmentésre?

Köszi előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

(#7272) liksoft válasza swoody (#7271) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Otthoni módszerekkel valószínűleg (ha rajta vannak az adatok egyáltalán) már nem. Viszont adatmentéses cégeknél megközelíti a HDD mentéses árat. Újra kéne bentről másolnia. Szerintem olcsóbb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7273) swoody válasza liksoft (#7272) üzenetére


swoody
senior tag

Köszönöm szépen a választ, akkor ennek annyi.

Amit írtam, az hogy hogyan is ment tönkre, voltak még rajta adatok azon kivűl is. :(

(#7274) Nyugdíjas válasza asdf_ (#7269) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ahogy a művelt angol mondaná: "We learned it the hard way" :) . Ez itten egy ilyen liberális izé cég, gondoltuk felnőtt emberek, van nekik józan eszük, meg felelősségtudatuk (hint: nem) :D
Szóval igen, pontosan ez jön most...

De nagyon köszi, hogy megerősítettél, hogy jól gondoljuk (sajnos nem vagyunk szakemberek a területen, nyilván a hsz.-em első felében foglaltak csak igy történhettek meg.)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7275) Nyugdíjas válasza liksoft (#7266) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

"Adatmentéses céget tudok javasolni."
Kérlek, tégy igy :)

"Ha ugyanilyen (mechanikára is!) van másik is, felkészülhettek, kell majd donornak."
Igen, erre sajnos már rájöttem, próbáltam magam keresni donornak valót. Sajnos nekünk nincsen pont ilyenből másik.

"Érdemes végiggondolni, az adatmentés ára megtérül-e?"
Egy árajánlatig biztosan elmennénk, utána mérlegelünk, mert nekem elképzelésem sincsen milyen összeg lehet ez. De ha esetleg nagyságrendileg meg lehet ezt igy vakon jósolni, akkor már lehet, hogy tudunk ebben dönteni.

"WD külső házban kérés nélkül is szeret titkosítani, így az USB-s külső egység is kellhet a mentéshez."
Megvan az USB-s adapter cucc, próbáltam azzal is ránézni,de nem volt több a siker.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7276) enyan


enyan
tag

Sziasztok!

Adatot (többnyire filmeket) szoktam pendrive-on szállítgatni és belefutottam egy elég aggasztó hibába. Pontosan az történik, hogy sem a felmásolásnál, sem a visszamásolásnál nincs semmilyen hibaüzenet, viszont a lejátszásnál kiderül, hogy hibák kerültek a fájlba. Az eredeti és a visszamásolt fájl mérete bitre megegyezik és a pendrive-on is futtattam már irás olvasás tesztet, de nem volt hiba. Ilyenkor mit lehetne még csinálni? Jahh a rendszer win7 és egy kingston 64gb-os pendrive a szállító eszköz.

Köszi és bocs, ha rossz topikba írtam.

(#7277) liksoft válasza enyan (#7276) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Menteni is kellene a penről? Ha nem, akkor ez nem adatmentéses téma, máshol érdemes kérdezned.

Azt viszont érdemes lenne kideríteni, hogy egy géppel, vagy a pennel van a gond. Meg kéne próbálni másik környezetben is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7278) enyan válasza liksoft (#7277) üzenetére


enyan
tag

Köszi a gyors választ!

Nem kell menteni mert még nem töröltem az eredetit, így össze tudtam hasonlítani a másolattal. Elég aggasztó, mert így nem tudom mit sikerült hazavinnem (munkahelyről) és mit nem. Semmi nyoma nincs, hogy valami hiba csúszott a "számításba". Nem is hittem volna, hogy ilyen előfordulhat. Ahogy írtam futtattam telemásolós-visszaolvasós tesztet a hibázó géppel és pendrive-val, de semmi. Nem tudom hogy lehetne még tesztelni, hisz egy film felmásolása és visszaolvasása is lényegében lehetne egy teszt, ami hiba nélkül végigfut, nem is értem hogy lehet benne mégis hiba.

Nem tudom melyik topikot próbáljam, ugyanis nem tudom mivel van a gond. :/

Azért köszi!

(#7279) liksoft válasza enyan (#7278) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] A kereső segíthet legközelebb. Szerintem itt kezd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7280) enyan válasza liksoft (#7279) üzenetére


enyan
tag

Ok, köszi!

(#7281) nyogo83


nyogo83
senior tag

Hello!

Adott egy merevlemez, amit az elôzô merevlemezrôl klónoztam Macrium Reflect-el. Lehetséges-e bármilyen módon visszanyerni a klónozott lemezrôl az eredeti hdd-rôl törölt fájlokat?
Jól sejtem, hogy klónozáskor csak a "hasznos" szektorok, adatok kerülnek másolásra?

(#7282) liksoft válasza nyogo83 (#7281) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A programot nem ismerem.
Ha fizikai (szektor-szektor) klón volt, akkor igen, egyébként nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7283) nyogo83 válasza liksoft (#7282) üzenetére


nyogo83
senior tag

Esetleg van valami módszer rá, hogy klónozás után ne lehessen a törölt fájlokat visszaállítani? Persze azon kívûl, hogy nem szektor-szektor klónozást csinálok.

(#7284) asdf_ válasza nyogo83 (#7281) üzenetére


asdf_
veterán

Defaultban az a program intelligent sector copy-t csinal, tehat csak azt masolja, ahol ervenyes adat van. Kulon kell menuben maszkalni, hogy bitrol bitre masolast csinaljon, tehat ha csak next, next, ok, finish modban klonoztal, akkor a klonon nem nyerhetoek vissza az eredeti rendszeren torolt fajlok. Ugyanakkor a klon rendszeren meg kell keresni az arnyekmasolat reszt, kikapcsolni a regi rendszerhez kapcsolodo bejegyzest, es bekapcsolni a jelenlegi hdd-re, mert ameddig ezt nem teszed meg, nincs arnyekmasolat, es igen kellemetlen akkor rajonni, amikor epp ehhez nyulnal. Nem tudom, hogy ez a windows sajatja, vagy pedig a Macriume, de ezt mocskosul utalom ;)

(#7285) nyogo83 válasza asdf_ (#7284) üzenetére


nyogo83
senior tag

Csak sima next next finish volt. Itt a lényeges számomra, hogy "tiszta" maradjon a klónozott hdd.
Köszönöm mindkettôtöknek a segítséget! :R

(#7286) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
Lehet nem jó helyre teszem fel a kérdést, de hátha...

Szeretném a régi Hitachi 500GB-os lemez teljes tartalmát a WD 3TB egyik partíciójára átpakolni, majd formázni a lemezt.
Filmek, zenék, dokuk és játékok, programok (kisegítő progik, office, médialejátszók, ilyesmik) vannak rajta.
Simán csak másoljam át a full könyvtárakat a másik lemezre és minden menni fog, mint eddig (elérési út, stb...), vagy csak a képeket és dokukat másoljam, a többit újra kéne raknom, de már az új lemezre (játékok, progik)?
Előre is kösz eme láma kérdésre adott hasznos válaszokat! :B :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7287) liksoft válasza flymi (#7286) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pár bejegyzést olvass vissza, ott lesz egy klónozó. Ez lehet a megoldás, ami viszi az egész rendszert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7288) flymi válasza liksoft (#7287) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem!
Esetleg akkor aki már használt ilyent, az elmondhatná pontosan mit is csináljak, mert nekem tök homály ez a téma.
Filmeket, dokukat még átterelgetem a másik lemezre, de akkor a programos/játékos résszel megvárnám a hozzáértők szakmai segítségét! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7289) asdf_


asdf_
veterán

Alapvetoen az a fo kerdes, hogy ez a regi 500-as hdd rendszerlemez-e, vagy sem (velhetoen igen, de vannak, akik azzal szopatjak magukat, hogy a D meghajtora telepitenek programot ;) igy inkabb rakerdezek )

[ Szerkesztve ]

(#7290) flymi válasza asdf_ (#7289) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
Ez nekem jött?
Van rajta win7 32bit, de SSD-ről bootolja a másik, frissebb 64bit-es win7-et.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7291) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!
Van egy érdekes történetem és egy kellemetlen problémám. Remélem tudtok segíteni.

A történet:
Adott egy 1,5 Tb-os WD vinyó amit 2 részre partíciónálva használtam, rendszer és minden egyébre. Sajnos ezt azért kellett, mert egy másik vinyóm tönkre ment ami hasonlóan volt felosztva, csak sokkal kissebb és nem volt hirtelen pénzem venni másikat. Ezt így használtam majd 2 évig mikor elértem arra a pontra, hogy ideje lenne venni egy ssd-t és a vinyót visszaalakítani teljessé. Sajnos nem volt semmi amire ki tudtam volna másolni az addigra 1,1 terát foglaló adatmennyiségem így gondoltam a windowsban lévő alap szoftver segíthet és visszacsatoltam a maradékot. Ez remekül is ment a mai napig, mikor már egy komplett új konfigba tettem be ahol egyáltalán nem látszik a vinyó. Direkt vettem is egy nagyobbat pluszba, hogy majd arra ráteszem ami ezen van és újra formázom, de ezt most bebuktam.

A probléma:
Adott egy 1,5 terás windowssal "gányolt" vinyó aminek ha nem is a teljeset,csak a képeket és a videókat lementve (kb 300-500 mega) kellene nekem. Le lehet-e szedni valami csodaprogival?

Én már használtam pár balul járt embernél a Piriform Recuva nevű szoftverét elég nagy sikerrátával. Ebben a helyzetben viszont nem sok haszna van, mivel nem látszik a "munkaterület" ezért egy aktiválásra és egy gyorsformázásra gondoltam, hogy lássam, utána pedig ráereszteni a progit.

Mivel ma már egyszer benéztem egy hibaüzenetet így most lefényképeztem:

Linux-on:

Windows-on:

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#7292) liksoft válasza wrongduke (#7291) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A Win idegen lemez importálása menüpontra mit tesz?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7293) wrongduke válasza liksoft (#7292) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Siker! :))

Minden adat látható, megyek és rendbe is teszem...

Köszönöm a lelki támaszt!

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#7294) liksoft válasza wrongduke (#7293) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7295) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Hasonló gondba ütköztem tegnap, másolás közben meghalt az USB3-as 2.5" WD Elements 2TB külső vinyóm.
Semmilyen filekezelő program alól nem látszik.
Pörög a drive, néha kattan egyet, de semmi nem látja.
Illetve a HD Sentinel lát valamit, hogy ott van, de semmilyen információt nem tud belőle kinyerni.
Azt írja ki, hogy
A merevlemez állapota ismeretlen.
Ez az USB eszköz nem szolgáltat további információkat a jelenlegi állapotról. Mindazonáltal a Lemez -> Felület teszt opcióval átvizsgálható az állapota.
Viszont a felület tesztnél már csak a belső meghajtó választható, az Elements nem

Ez a Windows Idegen lemez importálása segíthet esetleg rajtam? Hol található ez a Win program?

(#7296) liksoft válasza Yellow73_a (#7295) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az importálás a dinamikus kötetekre vonatkozik. Mivel itt másolás közben tűnt el a drive, feltételezem, hogy hőguta miatt a mechanikán belüli elektronika halhatott meg. Itt nagy valószínűséggel adatmentéses szakemberre lesz szükség, ha az adatok kellenek, és pótolhatatlanok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7297) Yellow73_a válasza liksoft (#7296) üzenetére


Yellow73_a
tag

Köszi.
Nem volt forró a meghajtó, csak normális melegedés volt, nem tudom, mi történhetett vele.
Sajnos van rajta némi pótolhatatlan videofelvétel, de annyit nem ér meg, hogy adatmentéses szakemberhez vigyem, ráadásul garanciális a HDD, így legalább annak az árát nem bukom el egy újra történő cserével

(#7298) Yellow73_a válasza Yellow73_a (#7297) üzenetére


Yellow73_a
tag

Érdekes, mert a géphez csatlakoztatást követően kb egy perc múlva jelenik meg a HD Sentinelben az ismeretlen állapotú WD Elements, és ezután a Windows "harver biztonságos eltávolítás"-nál is látszik, hogy WD Elements, de a filekezelőkben semmi sem jelenik meg.

(#7299) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Átjöttem egy másik témából hátha. Elég érdekes a helyzetem, van egy 80GB-s winchesterem, 3 partíció volt rajta, egy 40gb-s, egy 30gb-s és egy 10gb-s. A 30-on volt a win7, majd úgy döntöttem megszabadulok tőle, és feltelepítem a linux mintet, erre az egy partícióra. Nem vagyok profi linuxos, illetve a linux se nagyon szeretett engem, így telepítés előtt a particionálóban már elakadtam, többször is próbálkoztam, aminek a vége az lett, hogy az egész winchesterem láthatatlanná vált windows alatt, egy particiónak látja ami nulla bájtos. Biztos én nyomtam el valamit, de formázás 100%, hogy nem történt, sem partició törlés (bár azt próbáltam a win7 partíciójával, de nem akarta engedni.)

Ezekután rászabadítottam a testdisket, azzal nem sokra jutottam, majd végigfuttattam egy getdataback for ntfs-t is, az a kisebbik partíciót látja szerencsére, és az adatok is megvannak, ellenben a nagyobbikat sajnos nem látja ő sem, pedig akkor lennék teljesen nyugodt. Mit javasoltok mit tegyek? Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm.

(#7300) liksoft válasza Babetta-X (#7299) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez így "négerek harca az alagútban éjszaka". Látni kell, anélkül nem tudok semmit sem mondani. Célszerű lenne eldönteni, Te akarsz kísérletezni vele, vagy inkább leadod adatmentéses szakembernek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.