Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) liksoft válasza Pikachu24 (#8548) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Először a telefon témában lenne jó megtudni, ebben a beállításban az adott készülék pontosan hogyan kezel a kártyát. Utána lehet megoldást keresni. Ugyanis ha egyedi titkosító kulccsal kezeli a kártyát, akkor a telepítés azt a kulcsot akár meg is semmisítheti. Ha igen, szinte biztos, semmi lehetőség tovább.

Addig viszont míg nincs meg a hogyan tovább, szigorúan tilos bármit is írni rá! Hiszen lehet, épp a kulcsot törli a művelet. Tedd írásvédettre állított SD átalakítóba, és hagyd is így míg nincs meg a továbblépés iránya.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8552) Miert77


Miert77
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Tegnap, miközben a WD My Passport Ultra külső merevlemezre írtam, a gyermekem lelökte a HDD-t, ami írás közben leeset az asztalról, de nem sérült, mert elkaptam a levegőben. A gond, hogy írás közben kirántotta az asztali gép USB portjából a kábelt. Ezt követően a HDD-t visszakötve sem a gép, sem a tv nem ismerte fel.

A windows lemezkezelő betűjel nélküli meghajtónak látja, ismeretlen, nem inicializált jelzéssel látja el.
A külső HDD inicializálása nem lehetséges, hiba oka: A kérés meghiúsult az eszköznél felmerült végzetes hardverhiba miatt.

HDD Sentinel látja a kérdéses külső Winchestert, illetve a recovery programok mély scanelni is tudták, de eredményt nem hozott, nem találtak rajta fájlokat, pedig kb 350 Gb-nyi családi videó, fotó van rajta, meg némi mese.

A kérdésem a következő.

Van-e lehetőség (program, Windows eljárás), amit én itthon házilag meg tudok csinálni ahhoz, hogy a külső merevlemez újra látható, használható legyen, vagy a rajta lévő adatok lementhetőek legyenek.

A legtöbb recovery program törölt fájlokat akar visszahozni, de nekem nem ez kell, hanem olvashatóvá akarnám tenni a leesett HDD-t, hogy az adatok nem tűnjenek el.
A külső merevlemezre nem írtam, nem particionáltam újra, nem formatáltam, csak diagnosztikai úgynevezett non destruktív programokkal vizsgáltam.

Egyébként WIN 10 van a gépemen, alapvető számítógépes tudásom van, de ez nem elég ennek a problémának a megoldásához.

A gyermekem félévi zsebpénzét ajánlotta fel annak, aki megoldja ezt a problémát. Pár sörre elég lesz.

Ennek (helytelenül) nyitottam egy korábbi topikot, amit zártak, így itt teszem fel újra a kérdést.

Segítségeteket előre is köszönöm: Tamás.

(#8553) Pikachu24 válasza liksoft (#8551) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ezzel egyet értek. Viszont a kódolást szerintem nem fogom tudni feloldani. Szerintem az adatok nincsenek kódolva, csak a kártyához való csatlakozás nem engedélyezett.

Az újra telepítés szinte biztos hogy törölte a kulcsot. A telefon nem is látta.

Doky586: Pontosan ;] ;) Csak sajnos van egy olyan érzésem hogy nem lesz meg a sebtapasz.

Geripapa: Kicsit majd utána olvasok, és megpróbálom. Sajnos nem hiszem hogy sikerülni fog.

(#8554) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy külső vinyót, hogy nem történt semmi vele de nem látszanak rajta a fájlok.
Hát ezért nem látszanak:

Innen hogyan tovább?
Köszönöm előre is.

(#8555) liksoft válasza nihill (#8554) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Esetleg Live Linux ráláthat. Sokkal kevesebb adattal beéri a drive elérésekor.
Persze az is jó kérdés, van-e köze a mostani vírushoz?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8556) nihill válasza liksoft (#8555) üzenetére


nihill
őstag

Szia,

Linuxot a hétvégén kipróbálom köszönöm.
A vírushoz tudtommal nincs köze de jogos a felvetés, utána járok.

(#8557) Stevan87


Stevan87
tag

Sziasztok!

Nagy gondom van.
Van egy külső merevlemezem (500 GB)

Rég nem vettem elő,de a napokban igen. Hogy átrendezzem-helyezzem a rajta lévő dolgokat.
A 3. csatlakozástól kezdve kéri hogy "Használat előtt formázzam a lemezt"

Ilyen esetben mit lehet csinálni? :F
Gondolom már más is volt így,régen peneknél történt ez, csak ott nem voltak fontosak az adatok. Így formáztam.
Most viszont nagyon az lenne hogy visszaállítsam.

Mi ilyenkor a teendő? Már próbálkoztam pár dologgal,de sikertelenül.

Illetve miért csinálja ez? Hogyan lehet ezt kiderülni? Normálisan választom le mindig a meghajtókat,mint pl most is.

(#8558) King Unique válasza Stevan87 (#8557) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Néhány dolgot azért jó lenne megadni a külső HDD állapotáról, illetve maga a pontos típus sem ártana! Utóbbi azért is fontos, mert ha pl. egy 2,5"-os modell integrált USB-vel, akkor azt szükség esetén szétszedni sem érdemes otthon. Ugyanis ezeknél nem lehet SATA portra csatlakoztatni a HDD-t a gépben / másik külső házban.

Ha csatlakoztatáskor formázni akarja a Windows az USB drive-ot, akkor rendszerint azért, mert RAW lett. A másik topikban nemrég egy ilyen esetnél le voltak írva a teendők.

Viszont, ha olyan gond van, mint egy másik esetnél, vagyis mindenhol 0 byte kapacitású a drive és nincs mit elérni, akkor adatmentő szakihoz kellene elvinni. Ugyanis ez esetben otthon rendszerint a szokásos adatmentő programokkal sem nagyon lehet vele mit kezdeni.

Egyébként, ha túl sokáig nincsen használva egy ilyen eszköz, akkor akár az is okozhat problémát: kérdés | válasz.

[ Szerkesztve ]

(#8559) Doky586 válasza Stevan87 (#8557) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A 3. csatlakozástól kezdve kéri hogy "Használat előtt formázzam a lemezt"
Nem kellett volna csak úgy ki be huzogatni 3x ...
Van egy olyan hogy leválasztás, majd megvárni amíg ezt jóváhagyja.

(#8560) Stevan87 válasza King Unique (#8558) üzenetére


Stevan87
tag

Köszi!
A típusa: Samsung S2 Portable 500GB 8MB
Nem mai darab,azt tudom. Akkor így nem érdemes szétkapni gondolom.
Egy programmal próbálkoztam amit ismerős ajánlott (MiniTool Power Data Recovery), miután ott lement a scan kihozott 4 meghajtót is,egyik valami 4 terra volt :D nem igazán értettem,de a többieket kijelöltem , hiába írt 430 Gb-ot, visszahozott 30-at de azt is ismeretlen fájlokkal. Meg a könyvtárakat.
Annyival lettem okosabb,hogy feltűnt,hogy RAW lett.
De akkor most próbálkozok a többi lehetőséggel, amit linkeltél.
Köszi.

Másik dolog:

Az,hogy miért lett ilyen,passz.
De legközelebb mire kell odafigyelni? Mivel lehetne ezeket megelőzni?
Van esetleg olyan program,amivel a HDD állapotát fel lehet esetleg mérni? De gondolom ez sem biztosíték.
Mert pl. egy teljesen vadiúj hdd-re akartam átmásolni, most bontottam ki (igaz 1 éve itt áll), de ez sem stabil az fix, pörög,csattog... Nem értem,hogy mi van ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#8561) Stevan87 válasza Doky586 (#8559) üzenetére


Stevan87
tag

Gondolhatod,hogy nem csak ki-be húzogatom :)
Normálisan lett leválasztva,mindig.

(#8562) King Unique válasza Stevan87 (#8560) üzenetére


King Unique
titán

Nem minden 2,5"-os típusnál van ez az integrált megoldás, de az S2 Portable esetében történetesen igen. Tehát otthon nem érdemes szétszedni, mivel az előző válaszban említettek értelmében nem tudod majd SATA portra csatlakoztatni.
Az más dolog, hogy elvileg meg lehet oldani, de ezt is inkább csak szakembereknek ajánlott piszkálni!

Az adatmentő programoknál rendszerint deep scan kell ahhoz, hogy minden fájlt megtaláljanak. Illetve ez esetben a keresés végén a korábban törölt fájlok, korábbi partíciók is megjelenhetnek. De általában lehet ezeken belül tallózni, megjeleníthető a mappaszerkezet és kiválasztható a menteni kívánt tartalom. Továbbá, ha egy program nem volt eredményes, akkor érdemes lehet akár másikkal is ránézni. Egyébként általánosan a GDB az etalon és az ajánlott szoftver ilyen célra. De, ha a drive állapota esetleg nem megfelelő, akkor előtte lemezképet / fizikai másolatot szoktak készíteni másik HDD-re, majd arról menteni.

Az előző válaszban említve volt pár dolog, hogy mikre érdemes odafigyelni. A HDD állapotának felmérésére meg ott van pl. a HDS. Amely amúgy is egy ajánlott szoftver és érdemes vele folyamatosan nyomon követni a meghajtók állapotát!

[ Szerkesztve ]

(#8563) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Raw lett az egyik hdd-m, majd formáztam, ahogy írtam egy másik topikba
Recuva szinte minden fájlt megtalált rajta, egyetlen gondom, hogy a korábbi mappaszerkezeteket nem látja. Van olyan program amivel ugyan úgy mappákba vissza lehetne nyerni az adatokat?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8564) King Unique válasza enginev3.0 (#8563) üzenetére


King Unique
titán

A Recuva esetében beállítható a megjelenítési módnál a "Fa-szerkezet". Valamint mappa struktúra helyreállítása opció is van a program beállításainál. Tehát elvileg megoldható, aztán hogy a gyakorlatban kinél mennyire működik, az más dolog.

De vannak egyéb windowsos adatmentő programok is, amelyek ideális esetben megtartják az eredeti fájlneveket és a mappaszerkezetet. Legalábbis pl. a népszerű EaseUS és GetDataBack programoknál ez rendszerint működni szokott. De elvileg szóba jöhet még a 7-Data, Amrev, iCare, MiniTool is. Viszont függhet a dolog az adott mentési esettől, valamint a program beállításaitól is. Továbbá egyik-másik szoftver a mentés során az eredetin túl még egy sajátos struktúrát is kreálhat, aminél úgy kell külön kitallózni az egyes fájlokat, mappákat.

Egyébként a jobb adatmentő programok általában mind fizetősek szoktak lenni, az ingyenes verzióikban pedig rendszerint korlátozva vannak bizonyos funkciók (példa). De érdemes olykor benézni a Program promók topikba, ahol rendszeresen szokott lenni egyik-másik szoftvernek ingyenes promója. Vagy akár természetesen meg is lehet vásárolni valamelyiket.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#8565) enginev3.0 válasza King Unique (#8564) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszönöm, megnézem :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8566) enginev3.0 válasza King Unique (#8564) üzenetére


enginev3.0
félisten

Minden fontosat vissza tudtam menteni :)

Kb 100gb, több ezer fájl, zene képek stb...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8567) liksoft válasza enginev3.0 (#8566) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerencsés vagy. A formázás nélkül valószínűleg még több is, vagy kényelmesebben visszajöhetett volna.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8568) enginev3.0 válasza liksoft (#8567) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az jobban zavar, hogy akárhányszor külső meghajtóba teszem a hdd-t, mindig megmakkan.

Lehet rossz a külső ház, most majd kipróbálom másikba

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8569) King Unique válasza enginev3.0 (#8568) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben ennek nem kellene így lennie, bár nem minden USB-s külső ház kezeli rendesen a SATA-n particionált merevlemezeket. Főleg > 2 TB és GPT partíciós tábla esetén szokott ezzel gond lenni. Ezért ilyen esetekben mindig a külső házban célszerű particionálni a HDD-t, az a biztos! Továbbá a régi USB 2.0-s külső házaknál szokott még probléma lenni a nagyobb tárolókapacitású lemezekkel, mert azok jellemzően csak 2 TB-ig tudják kezelni őket. De azért előfordulhatnak kivételek (példa). Aztán lehet akár maga a külső rack, vagy pl. az USB-kábel is hibás, szóval érdemes másikkal is kipróbálni.

Esetedben azonban nem lett megadva se a HDD, se a külső házak pontos típusa. Valamint a HDD állapota sem ismert (HDS). Pedig mondjuk lehet nem ártana némi infó!

[ Szerkesztve ]

(#8570) headhunter


headhunter
addikt

"...Adott egy Seagate IDE (PATA) 200GB-os HDD.

Este szabályosan leállt, másnap délelőtt csak kattogás hallatszott.
Szereztem egy ugyanolyan HDD-t elektronikával együtt, de azzal sem éled fel..."

Másik topikban bővebben leírtam a problémát: [link]

(#8571) liksoft válasza headhunter (#8570) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Őszinte leszek, nehéz lesz. Miután műszaki információból semmit nem adtál meg, a közös nyelv is nehéz lesz, de próbáljuk meg.

Legelőször is, az a kérdés, mit szeretnél? Elég a klón, vagy az adatok is kellenek, vagy install is jó, vagy? És erre mennyit áldoznál? Ne mondd meg, de tisztában kell vele lenned, az első pillanattól!

Milyen modell pontosan? 2,5" vagy 3,5" és mi a száma? Legjobb lenne képet ide tenned róla, meg a donorról is, amit vásároltál hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8572) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Sziasztok!

A tegnapi nap folyaman valoszinuleg elhalalozott a winchesterem.

Egy WD Caviar SE16-rol lenne szo (400GB).

A szamitogep bekapcsolasakor semmi eletjelet nem ad, probaltam masik SATA kabelekkel illetve tap kabellel es masik gepen is.

Voltak fontos dolgok a winchesteren, tobbnyire kepek amiknek egy resze sajnos nincs meg mashol.
Arra gondoltam, hogy a vezerlo panelt lecserelem, egy ugyanilyen winchesterere, csak nem nagyon talalok sehol ilyet :D Tudnatok esetleg otletet adni, hogy hol probalkozzak?
Illetve mit erdemes ilyenkor tenni?

(#8573) liksoft válasza XanD3R (#8572) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Egy 400GB-os drive már önálló mikroszámítógép, így kérdéses, melyik része ment tönkre. Mivel pontos információkat nem adtál, így gyanítom, nem elektronika illetve adatmentés a szakterületed. Ezért szeretnék útválasztókat ajánlani.

1. - Nagyon fontos, minden pénzt megér. Irány adatmentéses szakember.
2. - Pár ezer forintnál többet nagyon nem ér meg, akkor lehet próbálkozni otthon.

Ha otthon, akkor lenne pár kérdés. A WD pontos modell száma, gyártás dátuma. A drive felpörög-e? Kattog? Nem pörög fel, de zzz...zzz...zzz hangot ad. Felpörög, picit "reszel", majd abbahagyja és leáll, vagy pörögve marad, de nem látja a BIOS.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8574) headhunter válasza liksoft (#8571) üzenetére


headhunter
addikt

Seagate 200GB 3.5" ST3200822A PATA HDD. [link], [link]

Klón elég lenne vagy ha nem tudom életre kelteni az egész HDD-t leklónozására, akkor a régebbi rendszerpartíció klónozása az újra is megfelelne.
Igaz itt megvagyok kötve, mert csak a HD Clone programmal tudok dolgozni, mivel azzal mentettem.

Létrehoztam ás leformáztam vásárolt HDD-n egy ugyanakkora particiót, mint amelyről a kép készűlt, utána DVD-ről (Hirens Boot 15.2) futattam a HD Clone 4.0.1-et és visszamásoltam a képfájlt, de nem akarja felismerni a boot particiót.

(#8575) XanD3R válasza liksoft (#8573) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Egy WD Caviar SE16-rol van szo, pontosabban errol a modellrol:
WD40000AAKS-00TMA0 (gyartasi datum: 2007 majus 27)
Azert csinaltam rola egy fenykepet ha ezeken kivul kellene meg valami informacio.

A drive nem porog fel, nem kattog, nem ad semmilyen hangot es a BIOS sem latja. A meghajton kulso fizikai serules nincs, a hiba utan vettem ki a szamitogepbol amibe be volt rogzitve, a szamitogep egyeb reszei hiba nelkul mukodnek.
Probaltam egy masik szamitogeppel is de ott is ugyanez volt a helyzet de a mai nap folyaman meg megfogom nezni egy harmadikban.

Elnezest, hogy a masik topikba is irtam.

[ Szerkesztve ]

(#8576) liksoft válasza headhunter (#8574) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Működő rendszer kell, vagy a rajta lévő adatok? Melyik, és miért? (A további út miatt kérdem.)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8577) liksoft válasza XanD3R (#8575) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ebben az esetben valóban lehet elektronikai hiba. Kevés van ebből már működő, így nem lesz egyszerű.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8578) XanD3R válasza liksoft (#8577) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Igen, tudom. Eddig nem is nagyon talaltam ilyen modellt a hasznalt piacon, meg ha van is, eleg ritkan irjak ki a teljes modellszamot ami tovabb neheziti a keresest.
Esetleg van valami otleted, hogy hol probalkozhatnek?

(#8579) headhunter válasza liksoft (#8576) üzenetére


headhunter
addikt

Működő rendszer.

Jelenleg Android TV Box-ról fórumozok, jó lenne a megszokott Windows XP-re visszatérni.

(#8580) liksoft válasza XanD3R (#8578) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elektronikai hiba esetén elsődlegesen a panel a lényeges. Így van rá esély, hogy találj. Adatmentéses szakembereket is meg lehet keresni, árajánlatot kérni. Ott több a lehetőség, sokszor a polcon a megoldás. Igen, drágább, de gyorsabb, biztosabb lehet, hiszen lutri, mikorra lesz ilyen drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8581) liksoft válasza headhunter (#8579) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem egyszerűbb felinstallálni egyet? Az még tiszta is lesz. Az XP-hez még minden fellelhető a neten. Egy W95 már macerásabb lenne.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8582) headhunter válasza liksoft (#8581) üzenetére


headhunter
addikt

HD Clone-nal lementett image egy beállított, komplett rendszer.
pl.: Firefox több ezer könyvjelzővel, osk installál alkalmazás, stb...

1. Elektronikát átrakom akkor sem érek vele semmit, ha kattog a régi HDD és nem lehet annyi időre életet lehelni a merevlemezbe, hogy lementsem az egész HDD-t?

2. HDD Clone programot milyen beállításokkal indítsam el, hogy egy bootképes rendszer particiót állítson vissza az új HDD-re?

(#8583) liksoft válasza headhunter (#8582) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Őszinte leszek, nem tudom milyen beállítások kellenek (én adatmentéses eszközöket használok, melyek nem hozzáférhetőek :B ). Gondolom függ a mentési paraméterektől is, hogy lehet-e egyáltalán így visszaállítani. A visszaállítás után az XP installt indítva a helyreállítást próbáltál? Elméletileg csak a rendszert bántja, az installált alkalmazások maradnak. De akár az is lehet, hogy minden OK, csak nincs kijelölve indíthatónak az a partíció.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8584) headhunter válasza liksoft (#8583) üzenetére


headhunter
addikt

1-es akkor felejtős, ha kattog dobjam a kukába?

(#8585) liksoft válasza headhunter (#8584) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A kattogás annyit jelent, hogy a felületről nincs kiértékelhető kiolvasott jel.

Ezt okozhatja :

1. felület kopása.
2. fej hibája.
3. belső erősítő hibája.
4. csatlakozó hibája.
5. külső jelformáló erősítő hibája (pll rész).
6. kiértékelő áramkör (HDD fő professzora).
7. motor szorulása (nem tud fordulatot tartani).
8. csapágy zajos (jel is az lesz).
9. motor vezérlése.

Tessék választani.....

Ezért próbálok a meglévő adattal, vagy egy újrainstallal operálni inkább.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8586) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Egy érdekes problémába futottam. Adott egy 5 gépes rendszer, mind az 5 gépről megy folyamatos adatmentés egy NAS-ra (Zyxel NSA310 1 merevlemezes WD Red-el, kb 4 éve üzemel) kobian backup-al, plusz egyik felhasználó rengeteg .pdf-et tol fel maga is egy mappába. Nemrég azzal hívott, hogy nem fér hozzá a NAS-hoz, megnéztem, nem a NAS-hoz nem fért hozzá, hanem az egyik ilyen mappában, ahol volt kb 200 .pdf, minden fájl 0byte méretű lett. Mi okozhatta ezt? Van bármi esély rá, hogy ezeket a fájlokat vissza tudjuk hozni? Akár a win10-es gép alatt is, hiszen arról lettek másolva, de már le lettek törölve (kukában nincsenek).

(#8587) liksoft válasza diegho (#8586) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A NAS-ról szerintem szinte teljesen esélytelen, de a W10 sem sokkal jobb. Talán a Recuva de azt is másik gépen futtatva. Vagyis a mentendőn NE legyen írás. Bár az automatikus defrag miatt itt is kérdéses.Az idő a legfontosabb tényező.

Egy mentés nem mentés, két mentés fél mentés, ami minimum 3 példányban van, az van relatív biztonságban. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8588) diegho válasza liksoft (#8587) üzenetére


diegho
nagyúr

Én mentenék, de 0ft-ból nehéz fejleszteni a rendszert és ez is csak azóta van, mióta én felügyelem (2013), előtte soha semmilyen adatmentés nem volt. Most is ingyenes programmal kell menteni, mert ami pénzbe kerül az ki van zárva. Az irodisták openoffice-ban dolgoznak, pedig elég gyakran kapnak megnyithatatlan táblázatokat. Ez a mai vidéki valóság.

Visszatérve a konkrét problémára a windows-os merevlemezről szerintem már hónapok óta le lettek törölve a dolgok, gyakorlatilag ahogy felkerültek a NAS-ra rögtön törölték is őket (ne kérdezd miért, hiszen kikötöttem, hogy minden gépen minden adatot meghagyunk plusz a NAS-ra mindent mentek napi szinten). Így szerintem már simán akár több száz GB-ot is írhatott a merevlemez.

Ami megint más kérdés, hogy mi okozhatta ezt az egészet. Beszéltem másokkal és azt mondják, hogy tuti egy program csinálta valamelyik gépről. Tippem is van, hogy melyik. Évekkel korábban használtak egy paperport nevű progit arra, hogy a NAS-on tárolt doksikat "gyorsan" tudják keresni, ez .ini fájlokat hozott létre a NAS mappájában és oda tárolta el az ott elérhető fájlok neveit, ezeket a .ini fájlokat indexelte folyamatosan a progi (olyan lassú volt, hogy arra szó nincs). Én megkérdeztem mi a francnak kell ez, miért nem lehet normális neveket adni a fájloknak és normálisan mappákba és almappákba tenni őket, úgy gyakorlatilag pillanatok alatt kereshető bármi még intézőben is. Így is lett, leálltak a paperport-al. De! Az én véleményem szerint a paperportot valaki elindította az egyik gépen és az elkezdett indexeket csinálni (nagyjából akkor álltak le vele, amikortól nullázódtak a fájlok) de az valamiért nem indexelt, hanem mindent nullázott szépen, amiket azóta talált, hogy utoljára indexelt volna.

(#8589) liksoft válasza diegho (#8588) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ilyen gazdag költségvetés mellett azzal a hozzáállással csak szépen hajtogatott papír keresztet tudok javasolni. ;]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8590) overvoice


overvoice
újonc

Sziasztok!

Nem vagyok nagy varázsló, így most segítségre szorultam, adatmentésben ha vki tudna tanácsot adni segíteni megköszönném. :)

Van egy laptopom, lenovo G505s, 1T HDD, 2 partícióval. Az egyik a win (C:), a másik adattárolás (D:).
Win 8.1 volt rajta de telepítettem Win 10 et. Leformáztam a C.-t, viszont nem engedte telepíteni, mert MBR es. CMD ben megkerestem a partíciókat, és a C:-t konvertáltam GPT re. Ezután a telepítő már csak a vinyót látta, a partíciókat nem. Így megint csináltam két partíciót, a win gond nélkül fel ment. Probléma a D: ről elveszett adatok.
Get data -val vissza is mentettem sok mindent viszont semmit nem tudok belőle használni. txt pdf jpg mp3 wav semmit nem tud megnyitni lejátszani.
Valahogy meg lehet oldani hogy használni tudjam a visszamentet fájlokat? És ez miért van, miért nem tudja olvasni?
bármi ötletet tanácsot szívesen fogadok!

(#8591) liksoft válasza overvoice (#8590) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az újraparticionálás előtt lett volna célszerű megállni, és menteni.
Mondom a leírtak alapján a buktatókat (amiket érzek). Ezt végiggondolva le tudod írni, pontosan hogyan történt, és van-e lehetőség tovább lépni.

1. Az új partíciók fizikailag máshova kerültek, hiszen az MBR és GPT között lényeges eltérés van.
2. A D: új logikai partíciót mentetted, nem a teljes drive-on történt keresés után választottál ki egy feltételezett partíciót. (Mivel máshol van, a "kályha" is máshol található, márpedig innen sorszámozza a szektorokat, amire a nyilvántartásban (ezt találtad meg) hivatkozik. Eleve mást mentettél, mint kéne.
3. Ha a D: anyagát a D:-re mentetted, akkor a folyamatos olvasás során írás is történt a drive-ra, hiszen a GDB másol, nem helyreállít! Így a mentés nagy része már átírt adatok olvasásával történt, amik ráadásul (2-es pont) már eleve hibásak lehettek.

Ha igaz a fenti 3 pont, akkor az adatoknak 95%-ban lőttek.Amennyiben máshogyan történt a mentés, kérem a leírását. A partíciók méretétől kezdődően minden régi és új adat kell, a műveletek pedig időrendi sorrendben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8592) overvoice


overvoice
újonc

Köszi a gyors választ!
Tartottam tőle h a partíciót másképp osztja ki. Amit nem értek hogy amikor a C: t átkonvertáltam GPT re akkor miért tűntek el a partíciók? Mert utána a telepítő már csak a vinyót látta, muszáj voltam csinálni újat. (legalábbis akkor hirtelen nem tudtam más megoldást)

2. Úgy néz ki hogy igen, a get data a mostani partíciót látja és azon keres. a régi pedig nem ott volt. ( van olyan visszamentett mp3 amit meg tudok nyitni, viszont teljesen más zenéből van benne részlet)

3 A visszamentést pendrivra és a C: re csináltam. Mivel a partíció más helyen van mint korábban így gondolom akkor amit most C: re írok (win is) felülírja azt ami korábban a D: hez tartozhatott
Már az is nagy előre lépés lenne ha a pendrive ra mentett holmikat tudnám használni. De úgy néz ki azok is csak átírt hibás fájlok. :(

Van arra mód hogy a régi partíció adatai alapján újraparticionáljam a vinyót? tehát ahol régen volt C:, D: az most is ott legyen,és azután recovery?
A HDD adatok kihalászására tudnál ajánlani vmi programot?

Azt meg lehet csinálni h pendrive ról menjen a win? csak hogy ne legyen sokat piszkálva a HDD, külön tudjam kezelni.
Bocsi ha sokat kérdezek, sok az infó és próbálok vmi megoldást keresni.

(#8593) King Unique válasza overvoice (#8590) üzenetére


King Unique
titán

Ha MBR volt a lemez, akkor eleve Legacy (CSM) boot módban lett telepítve a Windows. Viszont, ha közben át lett állítva UEFI-re, akkor ahhoz nyilván GPT kell és azért nem engedte MBR-es lemezre telepíteni. Viszont nem kellett volna semmit átkonvertálni, elég lett volna az UEFI-ben csak a boot módot visszaállítani...Illetve egyes gépeken az ennek megfelelő boot eszközt kiválasztani a telepítés előtt stb.

A diskpart meg eleve destruktív, azaz törli az adatokat! Ráadásul alapból a teljes lemezre és nem csupán egy adott partícióra vonatkozik! Tehát nem csoda, ha utána már nem látta a telepítő a korábbi partíciókat és csak magát a lemezt mutatta... Adatvesztés nélkül eleve csak külső programok tudják átkonvertálni (példa). Plusz itt még az adatok egy része is felül lett írva, mivel az újratelepítés is megtörtént...Az meg a másik, hogy a mentendő drive-ra soha nem mentünk rá, hiába történik külön partícióra!

Tehát a telepítés előtt kellett volna minden adatot lementeni! Legalábbis, ha UEFI mód szerint akarod csinálni, mert a Legacy-nál nyilván nem lett volna probléma.

[ Szerkesztve ]

(#8594) Doky586 válasza overvoice (#8592) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Összefoglalva: egy dolgot vehetsz: érzékeny búcsút az adataidtól.. ;]

Legfeljebb ha csináltál előtte másolatot (mentést) másik hdd-re az adataidról, onnan könnyen visszamásolhatod őket.

(#8595) liksoft válasza overvoice (#8592) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel C:-re és pendrivera mentettél, talán még van valamennyi esély. Viszont kértem pontos méreteket a partíciókra a régire és az újra is, valamint pontos tevékenységi sorrendet is! Ezek nélkül lövésem sem lehet az esélyekről.

Ja, a GDB megfelelő jogosultság mellett NEM logikai, hanem FIZIKAI drive-ot lát, és CSAK így lehet korrekt mentést készíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8596) King Unique válasza overvoice (#8592) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk azt sem említetted, hogy milyen GDB verzióval próbálkoztál és milyen fajta keresést futtattál. Például az újabb Simple (is) eleve a teljes fizikai drive-on keres, illetve a deep scan = Level 4 opcióval érdemes használni. Utóbbi igaz sokáig eltart, de minden adat megtalálásához eleve teljes keresést kell futtatni! Vannak aztán egyéb programok is Windowsra, de a GDB kb. az egyik legjobb.

Egyébként lehet a Windowst USB-s háttértárra, beleértve pendrive-ra is telepíteni és onnan futtatni. Ezen megoldás neve a WTG. Itt ezt most nem részletezném, egy másik topikban már le volt írva a lényeg. Viszont akármilyen mezei pendrive nem jó hozzá! Eleve 32 GB tárolókapacitású szükséges, valamint a megfelelő működéshez ajánlott USB 3.0/3.1 (Gen 1) típusokat használni. Sőt, ezekből is az átlagosnál gyorsabbakat és strapabíróbbakat (1. példa | 2. példa).

[ Szerkesztve ]

(#8597) overvoice válasza King Unique (#8593) üzenetére


overvoice
újonc

Én az uefi, legacy dologról semmit nem tudtam, nem hallottam róla. Én csak telepiteni akartam a wint ami azzal fogadott h gpt kell neki. :/
A pontos adatokhoz kellene vmi program mert igy csak körülbelülit tudok mondani. Elözöleg a c: volt 250 Gb, a d: pedig a maradék amit engedett vmi 740 Gb. Illetve volt egy 300 megás part amit rendszer magának hagy meg. Az nem lett bántva.
Az uj particionálásnál szintén 250 Gb a c:, a D re 694 Gb ot engedett, és most 500 megát hagyott magának harmadik partként.

-A telepitést lemezröl bootoltam,
-C: formázás
-Cmd be átkonvertáltam gpt re
-Telepitö ujrainditása
-Particio létrehozása
-Telepités
Idörendben igy tudnám leirni.
Most lépnem kell melóba még este összeszedem a gondolataim aztán irok.

[ Szerkesztve ]

(#8598) King Unique válasza overvoice (#8597) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig, ha már valaki eljut odáig, hogy önállóan pl. Windowst telepít, akkor ezekkel illene tisztában lennie, illetve telepítés előtt átnéznie a boot menü beállításait! Ha Win8.1 lett rá előzőleg / gyárilag telepítve és MBR volt a lemez, akkor márpedig lennie kell Legacy BIOS módnak is (példa), máskülönben eleve nem lehetett volna MBR lemezre telepíteni. De mondjuk így utólag már mindegy...

Egyébként, ha az adatmentő program által lementett fájlok hibásak és nem nyithatók meg, akkor az megint szívás... Én is jártam már így és nem sok mindent tudtam vele kezdeni. A továbbiakban pl. fizikai lemez szinten egy deep scan lehetne opció. De hogy az említett műveletek után miket talál meg, illetve a fájlokat milyen állapotban menti le a program, az már más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8599) liksoft válasza King Unique (#8598) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A D: boot szektorának helyét határozza meg rosszul, mert a mostani logikait veszi alapul, nem az eredetit. Full scan esetén akár még az is megtalálható lenne, de nem válaszol a kérdésekre. Így egy válaszom van, adja le mentésre valahová.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8600) King Unique válasza liksoft (#8599) üzenetére


King Unique
titán

Otthon nem is nagyon tud vele mást kezdeni azon kívül, hogy lefuttat egy újbóli keresést a javasolt módon, aztán hátha. A további particionálást és formázást pedig nyilván nem kellene erőltetni. De a legbiztosabb megoldás valóban az lenne, ha profira bízná a mentést.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.