Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) King Unique válasza koltai.csaba (#7750) üzenetére


King Unique
titán

Az alapszabály, hogy az ilyen fontos adatokat legalább 2, ha nem 3 külön helyen tárolja. Olcsóbb + 1 külső HDD-t venni, mint utána adatmentésért fizetni. Szakember talán még vissza tudja az adatokat hozni, de nyilván nem egy tízes lesz és nem is kettő.

[ Szerkesztve ]

(#7752) Saltwater válasza koltai.csaba (#7750) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ha annyira fontos és most nincs rá pénze, rakja félre akkorra amikor lesz pénze. Még akkor is nagyobb lesz az esély az eredményes adatmentésnek, mint ma pár szakszerűtlen próbálkozás után. Ha nem sürgős az adat, akkor ráér :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hdd-adatmentes.hu

(#7753) liksoft válasza koltai.csaba (#7748) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, volt már ilyen mentésre példa. A buktatója, hogy még a forgatáskor sem alakul ki a légpárna, így a fej a felületen csúszik, ugrál. Miután itt mindent mikronban mérünk, a legkisebb sérülés is okozhat gondot. Fog is. A kérdés csak az, hogy mit érint. Ha üres adatterületet, akkor szerencse volt. Viszont ha a gyári felület kiosztását tartalmazó táblázatot, akkor menthetetlen. A szaki ezt célszerszámmal végzi, ahol a fejet elemeli a felülettől. Vagyis más módszerrel, hogy a felületen kevesebb legyen a sérülés. Az sem mindegy, hogy a kart és lemezt a tapadáskor hogyan mozgatjuk, ugyanis a különböző típusú HDD-k különböző módon viselik el a terhelést. Rossz mozdulattal könnyű a fejet a karról leszakítani.

Vagyis a szakembernél nagyobb a sikerességi arány. Többszöröse. A pótolhatatlan adatok esetében viszont ez életbe vágó. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7754) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Kérdezném a szakiktol , pár órája tönkre ment WD My Pasportomrol szeretnek,képeket lementetni ami fontosak számomra.
A kérdésem ki? hol? mennyiért?
Koszonom.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#7755) liksoft válasza MikaVejneGI (#7754) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A ki és hol, pont az a kérdés, melyre nem mindenki fog itt válaszolni. Leginkább azért, mert ezt Neked kell eldöntened előzetes tájékoztatás után.

Az árat mindenképpen befolyásolja a drive hibája. Jó lenne tudni, mi történt vele?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7756) King Unique válasza liksoft (#7755) üzenetére


King Unique
titán

Hasonló eset, mint a legutóbbi, ő is leejtette [link].

(#7757) liksoft válasza King Unique (#7756) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:R

:W Ha csipog, akkor tapadt, és óvatosan minden mozgással, nehogy leszakítsa a fejeket. Áááááá..... Miért talál meg az utóbbi időben minden ilyen drive.......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7758) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Véletlenül rossz helyre lett mentve egy powerpoint bemutató.Egy olyan külső merevlemezre aminek a kondíciója 19% a hard disk sentinel szerint.Most nem tudom átmásolni pendrive-ra!
Mivel lehet megmenteni?
:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#7759) liksoft válasza laceb (#7758) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sajnos azt sem lehet ebből tudni, hogy a file olvasása hibás-e, vagy már nem is látható? Viszont a gond az, hogy ha hibásan írta fel, akkor sehogy. Elő kell venni a mentést. Esetleg ahol készült ha ott törölve lett, megnézni az átmeneti állományokat, hátha van közöttük használható.

USB drive esetén először meg kell szüntetni az USB csatolást, majd utána lehet nagy toleranciájú eszközön megpróbálni kipréselni belőle azt a file-t. De ezt adatmentéses cégeknél lehet, többe kerül, mint újra elkészíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7760) laceb válasza liksoft (#7759) üzenetére


laceb
tag

Meg lehet nyitni,és le is vetíti, de nem lehet másolni.A forrásfile-t nem lehet olvasni!

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#7761) asdf_ válasza laceb (#7760) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor megnyitod, oszt raboksz a mentes maskepp gombra es elmented mashova, nem? :U

(#7762) laceb válasza asdf_ (#7761) üzenetére


laceb
tag

Nem engedte azt sem, de sikerült elmenteni úgy hogy a diákat egyesével átmásoltam egy új bemutatóba,egy kivételével,ahol egy x volt látható. :R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#7763) Josi válasza laceb (#7758) üzenetére


Josi
aktív tag

Próbáld átmásolni az unstoppable copier programmal.
Unstoppable copier
Ha hibát talál, nem áll le, hanem folytatja.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7764) laceb válasza Josi (#7763) üzenetére


laceb
tag

Köszi,ez jól jöhet,mert van még adat a lemezen jócskán..

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#7765) liksoft válasza laceb (#7764) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor végül is jó vége lett. Gondold végig a leírt beszélgetéseket. Utólag szépen kiolvasható, hogy pár plusz mondattal a legelején, hamarabb célhoz értél volna. Nagyon fontos, hogy minden információ legelőször a válaszadó birtokába kerüljön. Sőt, sok mentés esetében az időrendi sorrend is döntő tud lenni. Ezért, célszerű egymás utáni pontokba szedni időrendi sorrendben az egész történetet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7766) laceb válasza liksoft (#7765) üzenetére


laceb
tag

Bocsi!Tényleg csak "beestem" ide!A nagyfiam két és fél órát dolgozott vele,majd amikor indulnia kellett volna, akkor láttam,hogy hova lett elmentve.
Legközelebb összeszedettebb leszek..

[ Szerkesztve ]

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#7767) great66


great66
tag

Sziasztok!

Van egy WD Red 3TB-os HDD-m és eltüntek róla az adatok, aztán win 7 elkezdte ellenőrízni és látszólag visszahozott mindent (kb 2 óra alatt), de az adatok nagy rész hibás.
Az előzményekről röviden: 1 db Samsung 840 Evo 120GB-os SSD és az említett HDD volt a gépben. Kikapcsoltam, hogy berakjam a 2db 850-es EVO-t raid-be. Biosban átállítottam az AHCI-t RAID-re, aztán beraktam az SSD-ket RAID-be. Windows 7-et kezdtem el telepíteni, miután újraindult a gép már jelezde is, hogy a D meghajtót ellenőrízni szeretné, ezt most kihagytam és megvártam míg felmegy a Windows. Utána szembesültem, hogy egy puci vinyót lát. Nem kezdtem el próbálkozni vele, gondoltam előbb megkérdezem itt.
Szakik segítségét előre is köszönöm!

(#7768) asdf_ válasza great66 (#7767) üzenetére


asdf_
veterán

Ugyan nem valasz a kerdesedre, csak legkozelebbre masoknak,neked meg tanulsagul: telepites soran le kellett volna huzni a hdd-t, az egvilagon semmi keresnivaloja nincs a gepben, ha nem arra telepitesz.

(#7769) great66 válasza asdf_ (#7768) üzenetére


great66
tag

Ha hiszed, ha nem eddig mindig úgy csináltam. Sajnos most vétkeztem.

(#7770) liksoft válasza great66 (#7767) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha jól sejtem, itt felülírás történt, esetleg nem is kicsi. Mivel a partíciós bejegyzések (kályhák) ilyenkor megváltoznak, az adatmentő programok rossz kiindulás alapból kezdik a mentést. Ha meg a CHKDSK is ráfut, az meg csúnyán képes helyben hagyni. Ilyenkor már csak a RAW recovery vagy szakember ajánlott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7771) great66 válasza liksoft (#7770) üzenetére


great66
tag

Szia!

Közben sikerült megoldani a problémát. A CHKDSK rendbe rakta a partíciót csak annyi történt, hogy csak rendszergazdaként tudok hozzáférni az adatokhoz. Ha a Total Commandert rendszergazdaként indítom, akkor minden ok. Az intéző is rendszergazdai jogosultságot kér. Pl. van egy tömörített fájl amire ezt írja ki:

Commanderrel megtudom nyitni, de csak ha rendszergazdaként indítom. Erre van valami javaslatod?
Sajna nincs 3TB szabadhelyem, hogy mindent átmásoljak, de ha nem lesz más megoldás, akkor szerzek egyet..

(#7772) asdf_ válasza great66 (#7771) üzenetére


asdf_
veterán

Sajatgep, a kerdeses meghajto betujelen jobbgomb, biztonsag ful, userneved melle (vagy ha rendszergazda vagy a gepen, akkor rendszergazdak csoport tulajdonsagainak) hozzaadod a teljes hozzaferest, leokezod, a gep eltokol jopar percig, amig az osszes file-on atirja az engedelyeket, aztan orom, boldogsag. Legalabbis, ha nem mondok hulyeseget ;)

(#7773) great66 válasza asdf_ (#7772) üzenetére


great66
tag

Erre ezt írja

(#7774) asdf_ válasza great66 (#7773) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor passzolom a kerdest.

(#7775) liksoft válasza great66 (#7773) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor marad a másolás. Viszont a mentés miatt úgyis kell a fontos dolgokról másik eszközön kópiát tárolni, ami meg nagyon fontos, azt 3 eszközön. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7776) anonymus89


anonymus89
addikt

Kedves Liksoft!

Történt ismerősnek 2 napja, hogy rádugta a küső Hitachi Travelstar sata 2-es 500Gb-os hddt egy olyan usb-s csatira ami túlfeszültség alatt volt csak elfelejtette. Ez a winyó elektronikáját kivágta viszont fél napos keresgélés során sikerült találom egy ugyanolyan sorozatszámú szintén HItachi Travelstar sata 2-es 320Gb-os hdd-t

Nem nyugodtam, így átcseréltem az elektronikát és felismeri a pc úgy, hogy a Sajátgépben nem jelenik meg csak a Lemezkezelő szolgáltatásban. Ott azt írja rögtön, hogy inicializálni kell gondolom utána rögtön az lesz, hogy formázni szeretné.

Ha inicializálom akkor mehet rögtön rá egy Adatmentő program?

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv,
anonymus89

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7777) liksoft válasza anonymus89 (#7776) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Nem, az adatmentő programok a fizikai drive-ot is kezelik, ha van jogosultságuk hozzá. Így inicializálni nem kell, sőt tilos! Sőt, a nem azonos elektronika miatt lehet ott még más gond is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7778) anonymus89 válasza liksoft (#7777) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben, akkor nem lesz másik kérdés: ha találok egy ugyanolyan típust vaterán ami már meg is van és arról átteszem az elektronikát akkor mi fog változni?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7779) liksoft válasza anonymus89 (#7778) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha gyári számos változat, akkor semmi. A BIOS meg egyéb adatmentő programok mit látnak egyáltalán a drive-ból? Esetleg egy pontos modellszám, vagy valami műszaki információ? Mert ez így csak a klasszikus "NEM MEGY" variáns.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7780) anonymus89 válasza liksoft (#7779) üzenetére


anonymus89
addikt

Elnézést pótolom képekben:




[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7781) liksoft válasza anonymus89 (#7780) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sejtettem....

2TB kapacitású USB drive lett az 500-as a 320-as elektronikával.

Magyarázat:
Az USB chip miatt érzékel adattárolót a rendszer, de a HDD nem éled fel, így az USB chip sem tudja a kapacitását. Túlfesz esetén a mechanikán belüli elektronika is sokszor meghal. A panel cseréjével sem lehet előrébb jutni, mert gyári számra párosított a mechanikához. Vagyis adatmentéses eszközökre lesz szükség.

El kell dönteni, mennyit érnek az adatok. Ha kellenek, le kell adni szakemberhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7782) anonymus89 válasza liksoft (#7781) üzenetére


anonymus89
addikt

Basszus nem is néztem, köszi az infót.
Köszönöm a magyarázatot, átadom az infókat és majd eldönti....

Szép estét!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7783) Monyos


Monyos
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Seagate Momentus 320GB (5400 rpm) notebook hdd. Barátnőmé, elég fontosak számára az adatok ,az elmúlt 8 év anyaga van rajta. :(
Elmondása szerint:
Ma délután sikerült úgy felállnia az asztaltól, hogy a laptopra tenyerelt, a csukló támaszhoz, épp ahol a hdd van. Azt mondta szinte rögtön elkezdett sípolni a gép, de nem fagyott le! Az egeret tudta mozgatni... Viszont megijedt ezért kikapcsolta, "csúnyán" a power gomb folyamatos nyomásával. :U
Azóta a HDD a gép indításakor csak sípol (így, kicsit gyorsabb ütemben), nem tud felpörögni. Próbáltam másik gépben is.

Olvasgatva az interneten, talán a fej letapadása okozhatja.
Életre kelthető még valahogy? Nem érdekelne, ha csak egyszer tudna még felpörögni, csak az adatokat le tudjam neki menteni. :F

Szakik milyen áron dolgoznak ilyen esetben?

Köszi!

(#7784) liksoft válasza Monyos (#7783) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez a típus nagyon rosszul tolerálja a fizikai sérülést. Így nagyon nincs jó helyzetben a hölgy. Vannak leírások, "hogyan ugorjunk neki otthon", de ezek sajnos a vagy sikerül vagy nem kategóriába tartoznak.

Nagyságrendben a százezres értéktől indul egy sikeres mentés. Tiszta teres bontást, tapadás megszüntetését, fejszerelvény cseréjét kell alapból végezni, mert menet közben összepréselt drive esetében a felülethez nyomott fej 99%-ban meghalt. Hősokkot kapott a súrlódástól. Az is kérdéses, a felületet mennyire esztergálta meg, míg az megállt.

Szakember esetében ha sikerül feléleszteni (ez is kérdéses!), lehetőség van a firmware részleges megkerülésével nagyobb terület mentésére mint alap OS esetében. Ráadásul a másolás nagy toleranciájú eszközön történik, ahol akár 1-1 fej használata is kitiltható, így a folyamatos romlás mellett az új de már a felületi sérülésektől meghalt fej kitiltásával a még remélhető felületek másolhatóak maradhatnak. Ha kész (meghalt teljesen az eredeti) a másolat, abból készül másik munkakópia, és azon lehet software -es "bűvészkedést" folytatni.

Vagyis elég széles skálán mozognak a lehetőségek. Az 5400.6 széria (ha az) ráadásul több egymással nem csereszabatos belsővel készült.

A fentiek alapján azt hiszem nem meglepő az ár és , hogy az otthoni "tuning" nem javasolt, ha valóban fontosak az adatok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7785) terencehIII


terencehIII
tag

sziasztok!
Segítségre lenne szükségem egy hdd val kapcsolatban.
Van egy Western Digital my passport ulta 1TB os verzió, ami pár napja nem akar működni. Miután bedugom usb-re felpörög, de olyan mintha semmi nem történne, a merevlemezt nem ismeri fel a windows, nem kap meghajtó betűjelet, és miután kihúzom kiírja, hogy formázzam. Már egy csomó programmal próbáltam (get back data stb..)lementeni valahogy az adatokat de mindegyik program lefagy és miután kihúzom a hdd-t utána élednek fel.
HD sentinel szintén kifagy ha bedugom, de miután kihúzom felvillantja ezt a képet egy pillanatra:

Meglehet erről menteni valahogy az adatokat??? Mivel lehet próbálkozni? :F :F :F (1tb ból kb 2-300 giga adat volt a többi üresen állt)

(#7786) Josi válasza terencehIII (#7785) üzenetére


Josi
aktív tag

Amennyiben lehetséges megpróbálnám a HDD-t közvetlenül feldugni egy asztali gépre satán.
Hátha úgy jobb a helyzet.
De ha nagyon fontosak az adatok, akkor adatmentő szakembert keresnék.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7787) liksoft válasza terencehIII (#7785) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Az USB házzal együtt add le adatmentéses cégnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7788) liksoft válasza Josi (#7786) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudtommal megvolt Neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7789) Surda- válasza liksoft (#7788) üzenetére


Surda-
őstag

Fotók lementésére szeretnék egy külső vinyót,ami a mentések után nem is lenne a gépre csatlakoztatva.
Másik totyikban odáig jutottam,hogy WD My Passport Ultra és LaCie Porsche Design P'9220 között vacilálok.
Szerinted?
3ezer van a kettő között,ami még kibírható,ha Lacie tényleg annyival jobb.
King Unique-nak már az agyára megyek,nem mertem tovább kérdezni :B
Igazából azt nem tudom,hogy a WD féle titkosítás a gyakorlatban mennyivel jobb. Nem tudom kell-e nekem.
Hogy fogom-e tévére kötni,jól jön-e a jelszókérés ki-be kapcsolhatósága azt nem tudom.
Te melyiket vennéd?
A Lacie gyárt winchestert? Ebben a porshe designben mi lehet vajon?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#7790) liksoft válasza Surda- (#7789) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az a HDD ami havonta 1-2 alkalommal nincs bekapcsolva, ugyanúgy öregszik, mint a használatban lévő. Plusz, az érintkezések mivel nincsenek hőtágulásnak kitéve (öntisztítás) oxidálódnak, és a drive bizonytalan lesz.

Szerintem garanciálisat.

Nekem is tarisznyám lesz, ha ezen sokat vacakolunk. ;)

Nem használok TV-n HDD-t, így ezt sem tudom.

Nem gyárt HDD-t, így bárkitől lehet.

A fentiek tükrében nem tudom megmondani melyik lesz a jobb. (Én a HDD-t inkább csak belülről ismerem.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7791) Surda- válasza liksoft (#7790) üzenetére


Surda-
őstag

:O akkor muszáj lesz beszélnem a Kürt-el,hogy mi a fszt vegyek :))

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#7792) King Unique válasza Surda- (#7789) üzenetére


King Unique
titán

Itteni szakik annyira nem szokták preferálni a hardveres titkosítást [link], illetve az integrált USB aljzat sem a legideálisabb. Viszont az sem feltétlen törvényszerű, hogy gond lesz vele, mert nekem / másoknak is van több, ami prímán üzemel.
A Lacie esetén csak szoftver szintű titkosítás van, ami a másik topikban is volt említve. Mivel a Seagate felvásárolta őket [link], így esélyes az ST1000LM024 belső. Ami szerintem nem rossz, nekem is van belőle több, illetve még Samsung fejlesztés [link]. De nem biztos, lehet akár 1 TB méretben Toshiba MQ01ABB100 is, mivel az is elég gyakori a saját, belső merevlemezt nem készítő külső HDD gyártóknál.

Kaptál már bőven infót, de ha még több vélemény kell, akkor írj egy személyes logout bejegyzést, tedd közzé, aztán majd hátha özönlenek a válaszok! :))

[ Szerkesztve ]

(#7793) Saltwater válasza Surda- (#7791) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Vegyél egy WD10JPVX-et és hozzá egy USB3-as Delock házat és passz. :K

https://hdd-adatmentes.hu

(#7794) mfos


mfos
újonc

Egy másik topicban írt hsz-emet idézem lentebb, tanácsolták, inkább ide írjak. A kérdés: Szegeden van-e adatvisszamentéssel foglalkozó ember és mennyibe szokott ez általában kerülni magánszemélynek?

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok: sajnos fáradtságomban lesodortam a WD 2 TB külső winyómat ~30cm magasról, videó másolása közben úgy, hogy az USB és tápvezeték is kiugrott a helyéről, a külső winyó dobozának alja kiesett. :(
Megnéztem, nem láttam sérülést magán a merevlemezen. Visszaraktam dobozának az alját, újra beledugtam a kábeleket, kap áramot, felpörög, de a pc nem ismeri fel. A LED folyamatosan villog, sűrűn. Kipróbáltam pc-újraindítással, megnéztem a BIOSban, annyit érzékel, hogy van egy 1800< GB-os external winyó a gépre dugva, de csak ennyit. Ránéztem a netre, mit lehet tenni, ezek után kipróbáltam egy másik pc-n is, ott a sajátgépre kattintva, Kezelőn belül a lemezkezelést elindítva látható a bios-hoz hasonlóan a winyó, de nem tudok vele mit kezdeni, meg nem is merek, mivel teli van adatokkal.
Gondoltam Hiren's CD-vel is megnézem, hátha valamit tudok kezdeni, de előtte inkább írok ide. Van valami kreatív, építőjellegű ötletetek, mit tudnék csinálni ahhoz, hogy használhassam újra és az adatokat lássam?
Aggódok amiatt, hogy adatlementési lehetőség nélkül ment tönkre, sőt, hogy végképp tönkrement.
Kösz előre is az ötleteket!

(#7795) liksoft válasza mfos (#7794) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Minden bekapcsolás ront az esélyeken a fizikailag sérült drive esetén. Egyáltalán nem lett volna szabad bekapcsolni, hiszen ha a fejszerelvény sérül, akkor esztergakésként képes a felületet átalakítani.

Proton-tech. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7796) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, akaratlanul törölt fájlokat szeretnék visszaállítani (eredeti fájlnevekkel és mappa útvonalakkal együtt) külső házas HDD-ről (Win7, NTFS). A véletlen törlés után rögtön kikapcsoltam a vinyót, azóta nem nyúltam hozzá.
Melyik program lenne képes hibátlanul visszahozni a fájlokat (video, kép, minden) a mappa rendszerekkel együtt? Eddig kettőt próbáltam ki (persze tesztkörnyezetben), a Recuva jónak tűnt, amíg ki nem derült, hogy hiba van a visszahozott video-fájlban (amit egyébként hibátlan állapotúnak jelzett), a MiniTool Power Data Recovery meg nem is találta meg a helyén a mappát/fájlokat, csak mindenféle összevisszaságot lát, beállításokat meg mintha egyáltalán nem is tartalmazna az a program... :(((

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#7797) Josi válasza Memora (#7796) üzenetére


Josi
aktív tag

Probáld ki a GetDataBack progit.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7798) asdf_ válasza Memora (#7796) üzenetére


asdf_
veterán

Photorec (a guis, nem a dosos, es csak a teged erdeklo filekiterjesztesek legyenek bepipalva, mert kulonben az eletben nem vegez).

(#7799) King Unique válasza Memora (#7796) üzenetére


King Unique
titán

Vannak lehetőségek [link], némely programnál még ingyenes promó is volt a közelmúltban. Amik már sajna lejártak...

(#7800) asdf_ válasza asdf_ (#7798) üzenetére


asdf_
veterán

Most kapcsolok, eredeti konyvtarstruktura Photoreccel nem lesz, ott omlesztett aruban kapod a megmentett file-okat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.