Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) ArthurShelby válasza liksoft (#8400) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Akkor lehet elég ha ezt a kicsit égett lapkát kicserélem?
Vissza tért bennem a remény :))

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8402) liksoft válasza ArthurShelby (#8401) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha ez megoldja az olvashatatlan területek olvasását is a hibásan írt gyári adatterületen....
De ezt nem hinném.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8403) ArthurShelby válasza liksoft (#8400) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A lemezkezelő közben fölismeri.
A gyári adatterület (a firmware?) a hdd lemezein van, vagy a nyák-on?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8404) liksoft válasza ArthurShelby (#8403) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valahol akkor nagyon, de nagyon elbeszélünk egymás mellett.

1. BIOS felismeri? A fizikai lemezkezelő látja, és a valós kapacitását is látja?

2. Nincs betűjele? A logikai file-rendszer omlott össze?

A fenti két külön hiba! Ha az első sem igaz, akkor adatmentéses szakember kell, mert a drive fizikailag képtelen a működésre. De ha csak a másodikkal van gond, akkor oda adatmentő program is elég lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8405) ArthurShelby válasza liksoft (#8404) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gondolom a bios is felismeri, mivel a windows eszközkezelő is látja, és a linux-on is látom az usb-k között. Közvetlenül gépre dugva (sata kábellel) alig lehet bekapcsolni a gépet, ha ez a vincseszter is rá van dugva (túl sokáig vár a win betöltéssel), viszont ott még valahogy betűjelet is kapott (igaz semmi mást nem tudtam elérni).

Nincs betűjele (usb), és adni sem tudok neki betűt (szürke). Mikor megnyitom az lemezkezelőt, utána megkérdezi, hogy mbr, vagy gtp. Mivel régi szinte 100%, hogy mbr volt. Ha mbr-t választok utána kijön, hogy crc hiba. A lemezkezelő 931,51GB-ot lát, ami valós lehet. A másik érdekesség, amit észre vettem, hogy csak az elején "dolgozik". Mikor rádugom a gépre akkor kb. 5 percig erőlködik, utána semmi. Viszont akkor van olyan, amikor a középeső led túl sok mp-ig (kb 3-4) nem világít (ami furcsa, villogni szokott, vagy világítani).

Már próbálkoztam adatmentő programmal, de egyik sem bírt vele semmit csinálni (nem kattog). Gondolom nem tudják elkezdeni az olvasást.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8406) liksoft válasza ArthurShelby (#8405) üzenetére


liksoft
Topikgazda

USB-n keresztül nem lehet tesztelni. Natív SATA kell neki, és alaplapi NEM RAID csatorna. Ha itt megjelenik a drive valós kapacitással (az jó lehet, így azért van esély rá, hogy valamilyen szinten feléled), akkor lehet reménykedni logikai mentésben. Viszont ha ezek után nem működik, akkor fizikai hiba várható, ami vagy felületet vagy fejet jelenthet.

VISZONT NEM ÍRUNK A MENTENDŐ DRIVE-RA! MÉG PARTÍCIÓT SEM!

Az adatmentő programok meg tudják kezelni a fizikai drive-ot, ha megkapják a megfelelő jogosultságot.

Szerintem:
A drive kora alapján elindulhatott egy felületi anyagleválás a parkoló pályán, így a drive már nem tud írni, mert ott a leginkább sérülékeny. Minden leálláskor visszaír a felületre a gyári területre amit szépen lassan minden leálláskor egyre jobban kinyír, míg egyszer elindulni sem fog már. Az adatmentő programot nem megfelelő jogosultsággal indítod, így nem képes kezelni a mentendő drive-ot. Közben meg megy az idő, a sérülés meg szépen dolgozik.

Ugye ha a mentőprogram rálátna a lemezre, van mellette fizikailag is másik drive amire át tudod másolni a fontos adatokat?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8407) Doky586 válasza ArthurShelby (#8405) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"utána megkérdezi, hogy mbr, vagy gtp. Mivel régi szinte 100%, hogy mbr volt"
A félreértések elkerülése végett: a windows nem azt kérdezi hogy mi volt; hanem azt hogy mire inicializálja és particionálja majd formázza..! Tehát arra utasítottad a wint hogy pusztítsa el az adataidat..!

[ Szerkesztve ]

(#8408) ArthurShelby válasza Doky586 (#8407) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kötözködhetsz, nem vagyok szaki, de azért hülye sem.
Már az gond, hogy megkérdezi. Utána nyilván a mbr-t választottam, de később igen kipróbáltam a gtp-t is, hátha úgy jobb. Nem hiszem hogy ronttam volna rajta (hiszen már alapból az baj, hogy megkérdezi).
Nyilván nem ez a baja a hdd-nek (bár ez lenne!).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8409) liksoft válasza ArthurShelby (#8408) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De, ez a baja! Nem tud írni, így elrontja a gyári területet, és esetleg másik fejjel olvasható adatterületet is, ami viszont a partícióhoz tartozik, és adatokat adhatna a mentéshez. Mentendő drive-ra SEMMIT NEM írunk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8410) core i7


core i7
addikt

Sziasztok Eltüntek az Adatok a másodlagos particiom (vinyorol) probáltam c ről átehelyezni ,hogy e re menjenek a letöltések és már voltak rajta cuccok pedig jelzi ,hogy 111Gb el van foglalva de megnyitom nem jönnek be a fájlok
Hogyan tudnám visszavarázsolni ,hogy ismét látszódjon?
képek:


(#8411) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Adott egy Maxell 4 Gb-os pendrive. Tökéletesen működött, majd amikor otthon rádugtam a gépre se kép se hang.
Azt tudni kell, hogy előtte visszapakoltam a gépet a cube házból a régi atx-es házba, és később megnézve vettem észre, hogy az usb port csatlakozónál fel lett cserélve a +5V és GND pólus, ha jól emlékszem.
Sőt a nokia lumia 520-as telómban is kinyírta a töltésvezérlőt, miután képeket akartam lementeni.

Nos az a kérdésem, hogy erről a pendrivról esetleg menthetőek még az anyagok? Nem létfontosságú, de azért van egy-két dolog ami jó lenne. Mivel gép nem érzékeli, ezt ha jól gondolom csak szétszedve és chip memória stb átforrasztással lehetne csak megoldani.

(#8412) liksoft válasza hegegabi80 (#8411) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha a flash még él, akkor jól látod. Ez viszont majdnem HDD mentés árban megy. Kérdés, megéri-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8413) hegegabi80 válasza liksoft (#8412) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pl a hdd mentés árát sem tudom, így nincs viszonyításom. Pár ezret még megér, de többet nem igazán. Lényegében egy mappa tartalma kellene leginkább a többi annyira nem is érdekes.

(#8414) liksoft válasza hegegabi80 (#8413) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Több tízezres. A leírtad alapján inkább a nem kategória.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8415) liksoft válasza core i7 (#8410) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Bocsi, most vettem észre.

Esetleg rejtett file-ok, vagy jogosultsági probléma? Egy live Linux esetleg segíthet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8416) hegegabi80 válasza liksoft (#8414) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nos igen, akkor így sajnos felejtős a dolog. Tanultam belőle, legközelebb sűrűbben csinálok róla mentést és jobban odafigyelek gépház kábelezésnél. Bár az a újabbaknál nincs gond, mert egybe van az összes csati és csak egyféleképpen megy rá.
Köszi az infókat.

(#8417) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Sziasztok!

Kezdhetek aggódni és gyorsan venni egy másik HDD-t adaok átmentésére? Vagy ennyiből még nem állapítható meg? :(

Előre is köszönöm a segítséget.

(Remélem jó topikba tettem fel a kérdést.)

[ Szerkesztve ]

(#8418) Doky586 válasza Attila2011 (#8417) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"venni egy másik HDD-t adatok átmentésére"

Ez már így is késő..

(#8419) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Van egy külső 1TB-os merevlemez. Kondíciója 100/100-as.
Adatok rámásolásakor áramszünet miatt kikapcsolt a géppel együtt és most ha csatlakoztatom a géphez, formázni akarná.
Szerintem a fájlrendszer sérült meg.
Milyen ingyenes program az ajánlott ennek visszaállítására? A Recuva jó erre a feladatra?
Főleg dokumentumok vannak rajtuk, nem gond ha a nevük nem lesz az eredeti.
Köszönöm.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8420) King Unique válasza Pubszon (#8419) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha már formázni akarja a Windows, akkor valószínűleg RAW lett a lemez. Ezzel kapcsolatban említve volt korábban néhány saját infó, de akad a topikban más is.

Aztán, hogy melyik adatmentő program lesz eredményes, illetve az áramszünet okozott-e esetleg egyéb problémát, az már más dolog. A jobb programok egyébként nem véletlenül fizetősek. Bár másnál nemrég az általad említett is mondhatni eredményes volt.

[ Szerkesztve ]

(#8421) Pubszon válasza King Unique (#8420) üzenetére


Pubszon
veterán

Bocsi, de nem formázni akarja, hanem azt írja, hogy

D:\ nem érhető el.
A lemezszerkezet sérült vagy nem olvasható.

A MiniTool Partition Wizard program látja, hogy NTFS fájlrendszerű és hogy a lemez tele van.
Ötlet?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8422) ArthurShelby válasza King Unique (#8420) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egy ilyet nem lenne jó írni az összefoglalóba?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8423) King Unique válasza Pubszon (#8421) üzenetére


King Unique
titán

A fájlkezelőben a meghajtó ikonjára kattintva ilyen formázni akarja + nem érhető el hibaüzenet, illetve a tulajdonságoknál a 0 bájtos méret tipikusan RAW-nál szokott előfordulni. De, ha megnézed a lemezkezelőben, akkor kiderül. Illetve, ha Windows alatt a fájlkezelőben nem lehet hozzáférni a partíció tartalmához, akkor így is, úgy is külső programmal kell róla lementeni az adatokat. Bár ott van még pl. a CHKDSK, ami ez alapján egy lehetséges opció. Viszont lehetnek a használatának veszélyei és az adatokra nézve nyilván biztonságosabb az előbbi megoldás! Továbbá esetleg előtte még egy Live Linux alatt is rá lehetne nézni, de korántsem biztos, hogy ott majd hozzá lehet férni.

(#8422) legelek:
Ez a helyi TG feladata, szóval vele kell ez ügyben konzultálni.

[ Szerkesztve ]

(#8424) Pubszon válasza King Unique (#8423) üzenetére


Pubszon
veterán

Igazad van, lemezkezelőben RAW fájlrendszerű.
Beraktam egy asztali gépbe a meghajtót Sata II-es portra kötve.
A Recua-t elindítva, hogy csak dokumentumokat állítson helyre deep scan-el, talált is rengeteget rendesen névvel.
Körülbelül mennyi idő, mire végigfut így az egész 1TB-os merevlemezen?
Mert több napot ír, de ugrál 6 és 30 nap között. Ez borzasztóan sok. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8425) King Unique válasza Pubszon (#8424) üzenetére


King Unique
titán

A több nap azért kissé abnormális. Normál esetben egy megfelelő állapotú 2,5" | 1 TB külső meghajtónál egy deep scan kb. 5-6 óra lehet USB 3.0-n. Igaz, én általában más adatmentő programokat szoktam használni. Plusz hasonló idő az adatok lementése is, mármint ha teljesen tele van másolva a drive. De, ha sok az apró fájl, akkor belassulhat a másolás. Aztán az újraparticionálás után az adatok visszamásolása is nyilván hasonló ideig tart. Tehát egy ilyenre simán elmehet egy nap. Szóval meglesz a hétvégi program. :)

[ Szerkesztve ]

(#8426) Pubszon válasza King Unique (#8425) üzenetére


Pubszon
veterán

Kb 180GB adat van rajta, Sata 2-n csatlakoztatva, folyamatosan ~110MBps-al ment az olvasás.
Leállítottam, 12GB dokumentumot lementettem. Megmutatom az illetékesnek, hogy elég e, mert csak az utolsó 2-3 havi doksi kell, aztán ha nem elég akkor neki ugrok egy egész esti deep scannel. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8427) liksoft válasza King Unique (#8425) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszönöm a segítséget, "el voltam havazva". Láttam kézbe vetted, és tökéletesen futott végig (a lehetőségek szerint).

Pubszon:
Ebből ennyit lehet legtöbbször kihozni, ugyanis nagy valószínűséggel mágnesesen felületsérült. Ott lassul be a scan során, mert feleslegesen próbálkozik a drive. További sok sikert.

U.i.: Ritka a két azonos mentés, így csak sémákat lehetne leírni az összefoglalóba. Viszont egy hibás hibaelemzés másik sémát helyezhet előtérbe, és azzal gyorsan gyalulásra kerülhet az egész drive. Így jobbnak hiszem egyedileg kiértékelni 1-1 mentést, mint rábízni a kérdéses gyakorlati tapasztalatú tulajra, melyiket választja. Pláne, ha "majd akkor a másik jó lesz" elvet követi, hiszen sokszor NINCS másik, csak első próbálkozás.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8428) dontodent


dontodent
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy 3 hónapja vett 1TB Maxtor M3-as külső merevlemezem.A számítógéphez csatlakoztattam így feltelepült, gondolom én.Mást nem csináltam vele.A számítógépemről másoltam rá filmeket és volt amikor negált 65%-nál pl.és jó darabig em ment én meg meguntam és kihúztam a kábelt.Azóta van hogy bedugva sem mindig ismeri fel a Maxtort a gép van amikor a tv sem, máskor meg lejátssza.De gondolom a fájlok sérültek.Sentinellel megnéztem 12%-ot írt ki gondolom a hibás rész ennyi.Kérdésem az hogy a fájlokat helyre lehet e hozni illetve a lemezről ha letörlöm őket akkor az már jó lesz vagy az sem?Köszi!

(#8429) liksoft válasza dontodent (#8428) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Elégtelen illetve hibás tápellátás miatt mágnesesen sérült. A Sentinel felületi írás/olvasás tesztjével KORREKT TÁPELLÁTÁS MELLETT !! lehet stabilizálni az állapotát. Vigyázat, előtte mentendő! A korrekt tápellátás meg az USB-s témában megkérdezhető. (Asztali gép esetén hátlapi FORRASZTOTT USB csatlakozó és gyári kábel használata ajánlott!)
U.i.: TV esetén nem minden USB viseli el a HDD áramfelvételét.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8430) dontodent válasza liksoft (#8429) üzenetére


dontodent
csendes újonc

Szia!

Bocs de a válaszodból nem sokat értek.A hibát hogy tudom megszüntetni, magyarul hogy a merevlemez ismét jól működjön? Vagy eglsz egyszerüen elég az ha a sérült filokat letörlöm?

(#8431) King Unique válasza dontodent (#8430) üzenetére


King Unique
titán

A HDS-ben a 3-as és 4-es számú tesztre gondolt, de ezek csak a program regisztrált változatában használhatók. Viszont, ha a lemez kondíciója 12% és tele van szektorhibákkal, akkor már lehet ezek sem fognak csodát tenni...

Ha fontos adatok vannak rajta, akkor azokat minél előbb le kellene róla menteni! Ha fájlkezelőből megy, akkor onnan, ha csak külső adatmentő program ismeri fel, akkor azzal. Viszont, ha durván szektorhibás a lemez, akkor lehet kifagynak a programok, illetve maga az OS. Továbbá ilyen problémás állapotú meghajtóknál szoktak lemezképet, illetve fizikai másolatot készíteni. Viszont elképzelhető, hogy az sem fog menni, mert előfordulhatnak pl. ilyen esetek is. Szóval, ha fontos adatok vannak rajta, akkor lehet inkább adatmentő szakemberhez kellene elvinni az otthoni kísérletezgetés helyett!

[ Szerkesztve ]

(#8432) dontodent válasza King Unique (#8431) üzenetére


dontodent
csendes újonc

Furcsa mert valamikor bedugom a tv-be vagy a pc-be és felismeri és lejátssza, máskor nem is jelzi ki a pc hogy bedugtam.Filmek vannak rajta.Az nem lehet hogy a fileok maguk is károsodottak vagy csak maga a lemez és emiatt van ez?A garanciális javítást érdemes igénybevenni?Vagy csere?

(#8433) King Unique válasza dontodent (#8432) üzenetére


King Unique
titán

Az első válaszban le volt írva, hogy mi lehet a hiba, annak oka és mit lehetne tenni. A másodikban pedig plusz infók. Illetve, ha egyszer felismeri a gép, egyszer nem, akkor a tápellátáson túl érdemes a csatlakozást és a kábelt is ellenőrizni. Továbbá nálad a lemez pontos állapota sem ismert, csak az a 12%, ami gondolom a kondícióra vonatkozhat. Azt pedig vsz okkal írja a program és gyenge / hibás szektorok lehetnek rajta. Azok miatt meg olvasási hibák a felületen. Illetve, ha nem szoktad rendesen leválasztani, akkor akár a fájlok is sérülhettek.

Ha csak filmek vannak rajta, akkor azok nyilván pótolhatók, újból letölthetők stb. Illetve nem tudom újan / használtan vetted-e, de ezen sorozatra 3 év gyártói garancia van. Tehát lehet inkább azt kellene igénybe venni, mintsem otthon vesződni vele. Egyébként ezeket javítani már nem nagyon szokták, hanem (indokolt esetben) egyből cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#8434) Odzse válasza King Unique (#8433) üzenetére


Odzse
tag

Sziasztok,

Szóval van egy Kingston pendrive-om,amit egyik percről a másikra nem ismer fel a Win10. Most próbáltam egy Win7-es gépen. Ott is ugyanaz a hiba.

GDB sem látja a drive-ot sajnos. Valahogy szeretném lementeni az adatokat róla. Van valamilyen más megodás az adatmentő cégeken kívül?

:R :R

(#8435) liksoft válasza Odzse (#8434) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha nincs kapacitása sem (feltételezem ez az állapot), akkor csak szakember tud segíteni. Viszont ez az eszköz szétszedésével jár, így nem olcsó mentés, HDD mentési árával vetekszik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8436) ArthurShelby válasza Odzse (#8434) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam volt olyan bug, hogy a win10 állandóan formázni akarta a pendrive-ot, míg a win7, win8.1 jól látta, kezelte minden gond nélkül.
És mikor megengedtem neki (win10), hogy formázza, nem tudott végigmenni a formázás, hibaüzenet lett belőle.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8437) Odzse válasza liksoft (#8435) üzenetére


Odzse
tag

Szia,

A kapacitás alatt mit értesz? Azt,hogy látja-e az eszközkezelő? Csak annyit lát a gép,amit a fenti képen csatoltam.

(#8438) Odzse válasza ArthurShelby (#8436) üzenetére


Odzse
tag

Nálam is így kezdődött. Először formázni akarta,pedig volt rajta adat. Nem engedtem neki. Fel szerettem volna másolni rád adatokat és a másolás közben megállt 50%-nál a folyamat. Ekkor leválasztottam,majd újra bedugtam a gépbe és ekkor már nem ismerte fel a Win a pendrive-ot.

(#8439) liksoft válasza Odzse (#8438) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ilyenkor leginkább a flash chip vagy annak egy szelete hal meg. Ha érinti a vezérlőjének az adminisztrációs területét a sérülés, akkor kapacitás nélküli "bot"-tá válik. Ezért kell ilyenkor szétszedni, és a flash chip kiolvasása után leszimulálni a vezérlő működését. Ez az adatterület titkosításának dekódolását, és a mozaik szerű adatblokkok eredeti sorrendbe rakását tartalmazza. Mivel a flash tárolja a kulcsot is, így kérdéses mit lehet kihozni belőle. Na ezért drága.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8440) ArthurShelby válasza Odzse (#8438) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mivel nekem nem futott le a formázás, így másolni sem tudtam rá (ezek szerint szerencsére).
Nálam az oldotta meg a problémát, hogy visszatettem a win8.1-et :D
Ezekből kiindulva én nem win10-zel kísérleteznék (de ez magánvélemény).
Bios fölismeri (pl boot lehetőségeknél megjelenik), lemezkezelő, eszközkezelő látja?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8441) Odzse válasza liksoft (#8439) üzenetére


Odzse
tag

Köszönöm. Így lehet inkább elengedem a kezét a drive-nak. :O

(#8442) Odzse válasza ArthurShelby (#8440) üzenetére


Odzse
tag

Az eszközkezelő annyit lát,amennyit a néhány hozzászólással ezelőtti csatolt képen beraktam. De gondolom ez semmi...

(#8443) blck1


blck1
tag

Üdvözletem!
nemtudom jó helyen járok-e
külső winyómon tároltam mindent, minden fontosat.. kb 7-8 éven keresztül
1ről a 2re meghalt.. odaadtam haveromnak hogy vizsgáltassa be Pesten, már nemtudom melyik cégnél de elég drágán dolgoznak, viszont ingyen bevizsgálták nekem és kiderült, hogy olvasófej hibás..
pont akkor ment tönkre, amikor a TV-re dugtam, hogy filmet nézzek róla.. utána persze olvastam, hogy ez nem ajánlott dolog, TV-be fontos dolgokat usb-n ne dugdossunk, csak limlom pendriveokat.
kérdésem csak az lenne, hogy mekkora eséllyel lehet vajon visszakapni az összes adatot róla? (1TB-s külső winyóról van szó, kb 10% volt a szabad helye)
nyílván 13-14 éve őrizgetett dolgaim voltak rajta.. :((( jó lecke volt
nem sajnálok rááldozni 100-200ezret akár, csak egyáltalán van-e esélye annak hogy minden adatom visszajön? vagy eleve veszteséggel számoljak?
egyelőre még azt sem tudom, kit vagy melyik céget bízzam meg ezzel.

köszi.. :)

[ Szerkesztve ]

(#8444) plukacs7


plukacs7
aktív tag

HELP!

Sziasztok.

Adott egy samsung st1000LM024 (amugy ha jol tudom Seagate gyartmany, van neki onnan is cikkszama) kb 5 eves 1TB vinyo. 3 evig gepben volt (lenovo y500) majd miutan a gep sajnalatos modon megmurdelt, kulso hazba kerult.

Problem: nem porog fel, se kep, se hang. A haz jo, masik, osregi 2.5 winyoval tesztelve. Olcso kolink egyebkent a haz, de perfekt megy, a winyonak van baja.

Fustoles, fura szag nem volt es nincs, nem kattogott, rendben tette dolgat a vinya aztan egyszer csak megallt. Se kep se hamg. Fontos adatok vannak rajta aminek eg resze sajnos nem voltbackupolva.

Tippem elektronika nyilvan, de mivel magamhoz kepest lightosan utanaolvastam a temanak, ugy tunik hogy pld egy felholt szektorhibas ugyanilyen (cikkszam, vezerlo verzio szam) winyorol atmutott elektronika nem oldana meg aoroblemat (?). Mindenfele egyedi azonositorol regelnek.

Minden megoldas erdekelne az adatmentesre, havalaki ert hozza. En nem nyulnek hozza mert csak tovabb barmolnam... Please help, anyone?

Kosz peter

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#8445) plukacs7 válasza plukacs7 (#8444) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Ps. Fizikai behatas nem volt, asztalon pihent a drive es filmet jatszott.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#8446) King Unique válasza plukacs7 (#8444) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha már fel sem pörög a drive, akkor pl. ezen eset mintájára lehet, hogy letapadt az olvasófej. Annak piszkálása pedig nem éppen otthoni feladat és nyilván adatmentő szakemberhez kellene elvinni! Aztán, hogy hova, az már a te dolgod, de egyébként pl. ezt sem árt tudni.

[ Szerkesztve ]

(#8447) plukacs7 válasza King Unique (#8446) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Köszi!

Adat,entőhöz el fog menni csak mielőtt beleugrom egy esetleg 50+ ezres tortenetbe korbejarom hogy lehet-e tenni valamit. En szet nem szedem az biztos :)

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#8448) dontodent válasza King Unique (#8433) üzenetére


dontodent
csendes újonc

Szia!

Bocs csak most tudtam válaszolni lebetegedtem.Köszi akkor azt hiszem visszaküldetem a gyártóhoz az EMAG-nál vettem.Nem voltak rajta fontos filmek majd törlöm az egészet.Sajnos nem értek a gépekhez ilyen szintem mint Ti.

(#8449) dontodent válasza King Unique (#8433) üzenetére


dontodent
csendes újonc

Ma behoztam a melóhelyre és csatlakoztattam a benti géphez.Semmi gond nem volt, csak annyi hogy a mappákban nem minden film volt teljes.Amik azok voltak azokat le is játszotta sőt dvd-re is tudtam írni és jók lettek.De az egészet kitöröltem, most kíváncsi vagyok hogy otthon hogy reagál, lehet hogy megjavult hogy töröltem róla amiket rámásoltam?

(#8450) liksoft válasza dontodent (#8449) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha az otthoni eszköz az USB csatlakozón keresztül képtelen megfelelő tápellátásra, akkor a problémák ismét jelentkezni fognak.

Ugye locsolásra csövet szoktunk a kertben használni leginkább? Viszont nagyon nem mindegy, hogy az a cső 3/4 colos locsolócső 750W-os szivattyúval, vagy az akvárium műanyag csövei és vízforgatója. Pedig mindkettő végén jön a víz.

A TV-k egyes USB portjai nem képesek megfelelő teljesítménnyel ellátni az USB HDD-t, ami ilyenkor esetlegesen működik, ha egyáltalán csinál is valamit. Ugyanígy asztali gépek elején lévő csatlakozó sem ajánlott, mert a házon belül az alaplaphoz vékony kábelen és icipici csatlakozón megy át a jel. És bizony ott elmegy a teljesítmény!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.