Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) joysefke válasza liksoft (#6000) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

J.

(#6002) ViZion


ViZion
félisten

Ááááhhhh... hosszú évek alatt csak magamnak okoztam részleges adatvesztést, azt is jórészt a pótolható fajtából. Most viszont beszopcsiztam. :D
Volt egy gép, amit eladtak, kérték a wipe-ot, meg előtte mentsek. Nem sok cucc volt rajta, bő 4 GB, főleg fotók és zenék. Adtak pendrájvot, de kicsi volt, ahogy azt előre meg is mondtam, ígértem a DVD-re kiírt másolatot.
A probléma: ilyen nevű ügyfél volt 2 is abban az időben -illetve kb. akkor. Külön mappa lett, nem para.
Nem volt DVD itthon így a kiírást elnapoltam. Kiírtam, leadtam az üzletben...
Eltelt jó két hónap, telefon. Az a DVD nem az. Másik lett kiírva. Hol itt a baj? Megnézem itthon, hát az övé nincs már meg, töröltem sajna... Most fut egy recovery, hátha...
OK az én saram, elismerem. De miért ~2 hónap múlva nézte meg a DVD-t? A mentés után pár hétig biztosan megtartom a cuccokat, de annyi helyem nincs, h mindenkinek minden sz@rt őrizzek (volt itt fél évig is vagy 50 GB adat, mert majd jönnek a mentésért külső vinyóval, végül kiírtam DVD-re és elküldtem én, ingyen...)

Szal. ez történt. Egyrészt az én hibám, másrészről a tanulság ügyfeleknek: mindenről legyen backup... :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6003) liksoft válasza ViZion (#6002) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Stimmel, ismerős szitu. Szerencsére nem történt velem ilyen, de ezért van nálam munkaszám, és nem név.

Nagy kalappal!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6004) ViZion válasza liksoft (#6003) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm! :R
Talán annyi szerencsém van, h külső HDD-re mentettem (amin a saját backup van, ide kezdtem mert azt gondoltam több adatuk lesz), amin sok az üres hely és mozgás nem volt rajta. Szóltak, h a fényképezőgépen is van egy halom képük, meg egy része az új laptopjukon is, de nem minden... ehh...
Most NTFS undelete fut, írta, h talált cuccokat, de még fut...
Milyen progi ajánlott, ha ez nem válna be?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6005) liksoft válasza ViZion (#6004) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Várd meg a végét, hátha nem kell tovább gyűrni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6006) ViZion válasza liksoft (#6005) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, kiderült a dolog: természetesen nem visszaállítható, mert elég sok adat mozgott azóta, bő 2 hónapos a történet. Itt volt a gép, mentettem, a kapott pendrájvra nem fért rá, mondtam kiírom DVD-re. Viszont a DVD-t elfelejtettem vinni megbeszéltük, h beadom a boltba, ahova járnak, ismerőshöz. Meg is történt. Teltek a hetek, én kb. egy hónap után töröltem nálam a mentésüket, egyszerűen kellett a hely, meg átrendeztem a partíciókat is, jött új HDD...
Nah, ez első hónapban ha mentek volna érte, akkor tudtam volna akár újra is írni, de így... a boltos hívott, h emlékszem-e hova rakta a korongot, mert nem találja... szal. 2 hónap múlva jött a mentésért, persze, h senki nem emlékezik már rá. Amit találtam, az meg másik ügyfél cucca, az is kiment már, de még a mentés nálam is megvan - szintén több hete őrzöm, mert hátha kell...
Én is hibás vagyok persze, kézbe kellett volna adnom, de mivel csak késő este érnek haza ez tűnt mindkettőnknek a jobb megoldásnak... most meg ~4 GB videó, zene és képek bánják :W

Recuva volt a nyerő amúgy, gyors, sok cuccot talált, küdtem is egy wipe free space-t éjjelre :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6007) liksoft válasza ViZion (#6006) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Stimmel, emlékszem az előzményre. Akkor azért sikerült valamit visszahozni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6008) ViZion válasza liksoft (#6007) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, mivel még a partíciók is változtak,épp HDD csere / átpakolgatás volt utána.
Később törölteket Recuva megtalálta.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6009) liksoft válasza ViZion (#6008) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Értem, akkor annyi, hiszen ami felül lett írva, az nem jön vissza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6010) szesz


szesz
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert nekem megállt a tudomány.
Adott egy 1.5Tb-os WD Elements. Kedves barátom elvitte valahova, másolás közben állítólag kirántották az usb kábelt a cuccból. Elképzelhető, hogy lábbeakadás vagy valami, ami miatt rántottak egyet a vinyón.
A jelenség, hogy barátom gépe azóta nem látja a vinyót, ill. érdekes módon a "hardver biztonságos eltávolítása, blabla" látja, hogy van valami a gépen.

Az én gépem sajna nem látja biosból sem:(
Ha bekacsolom és rádugom a tápot elkezd felpörögni a winchester, de pár másodperc és néhány halk kattogás után síri csend. Az usb és táp kábel melletti kis fehér led villog ugyan, de egyébként semmi életjel.

Ugyan garanciális még, de nem látok semmiféle csavart vagy egyebet, amivel szétszedhető a ház, hogy esetleg a vinyót kivegyük. Ha szétfeszítem még a gari is ugrik.

Természetesen elég sok pótolhatatlan fotó (külföldi túrák és utazások) van a vinyón, nagyon jó lenne visszahozni őket.
Ha esetleg van valami garancia arra, hogy egy vezérlőpanel cserével megoldható lenne legalább az adatok lemásolása, akkor a garanciavesztést is bevállalná szerintem a tulajdonos.

Előre is köszi!

Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#6011) liksoft válasza szesz (#6010) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem, ez mechanikán belüli probléma. A mai HDD-k esetén a sima panelcsere inkább felejtős, mert többségük gyári számra párosított. Az USB híd chip végezhet titkosítást is, így a kivétel sem hoz minden esetben javulást.

Egy ilyen hiba után egy sikeres adatmentés ára a százezres értéktől indul fölfelé. Így érdemes gondolkodni. Automatikusan lehet garanciavesztés is, és a mentés sem biztos, hogy sikeres, hiszen ha nincs mágneses réteg, akkor nincs mit menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6012) szesz válasza liksoft (#6011) üzenetére


szesz
tag

Szia!

Köszi a választ.
Még annyi, hogy van-e esély esetleg arra, hogy ha szétszedem és a vinyót közvetlenül sata-ra dugom, hogy lát belőle valamit a gép?
Közben rájöttem, hogy hülyeséget írtam, mikor hiányoltam a BIOS-ból a vinyót, mivel USB-s...
Sajnos a WD DataLife Guard sem lát semmit a cuccból...
Ill. még egy kérdés. Lehetséges hogy ebben a seriában van gyorsulás elleni védőmechanizmus? Értem ez alatt pl. azt, hogy a fejet felemeli a tányérról, ha nagy gyorsulást érzékel, pl egy hirtelen rántás vagy esés végi lassulás miatt? Bocs ha hülyeséget kérdeztem...

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#6013) liksoft válasza szesz (#6012) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A kérdés jó. Viszont ha nem lát semmit, akkor nem tudott korrigálni, az eszköz sérült. Egy mechanikailag sérült eszköz további nyüstölése csak további romlást hoz magával. Ezen kívül írtam, ha van saját driver-e mert enged titkosítást, akkor hiába teszed gépbe, az egész felület titkosított.

Ez NEM konyhatuning kategória szokott lenni. 1mm-be 70-80 ezer légrés fér, így ha mechanikailag sérült, ilyen méretekben kell gondolkodni. Nem véletlen, hogy egy tiszta teres mentés ára többszöröse az eredeti eszköznek. Ott indul, hogy egy széria azonos hibátlan drive mint donor, bele fog halni a mentésbe! Plusz egyéb költségek, technológiák.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6014) szesz válasza liksoft (#6013) üzenetére


szesz
tag

Értem. Köszönöm a segítséget.
Közben szétszedtem a cuccost és sata-ra dugtam a wd green vinyót. sajnos csak pár kattogás, utána síri csend, bios nem látja... kuka...

Egyébként akkor mi van, ha van még garancia, mint jelen esetben, és vélhetően, ha a vinyó kiszedhető a házból, az adatok menthetőek. Viszont lehet gari ugrik.
Szóval ha nem szedi szét az ember, a garancia megmarad, de az adatok vesznek ugye, mert a bolt nem adja vissza a vinyót, hogy lementsük. Ilyenkor mit lehet tenni?

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#6015) föccer válasza szesz (#6014) üzenetére


föccer
nagyúr

Semmit, be kell nyelni a mentési költség árába a 3 hdd árát (a tönkrement, a donor és azt amire mentenek). A HDD garanciája a hdd-re szól és nem a rajta tárolt adatokra. A tárolt adeatokra egyik gyártó sem vállal garanciát. Ha visszaküldöd gariba a hdd-t, akkor elvesznek az adatok.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6016) szesz válasza föccer (#6015) üzenetére


szesz
tag

Helló,

Értem, de mégsem értek vele egyet...
Tegyük fel a külső vinyó doboza hibásodik, pl. ebben is van egy átalakító elektronika külön, ami a sata-ból csinál usb-t és tápot. Mi van ha ez sérül? A vinyó meg jó, rajta mondjuk a tényleg csilliárd-ot érő adatokkal.
Ha a vinyót kiveszem és leszedem róla az adatokat, hogy ne vesszen el, akkor ugrik a gari, mivel nem csavarokkal van összerakva. Ha nem szedem szét, akkor meg búcsút mondhatok az adataimnak, mert a gyártó/forgalmazó rugalmatlan... Ez így nem korrekt.

Azzal egyet értek(mivel ilyen világ van sajnos), hogy ha a vinyó szarik be, akkor az adatokra nincs garancia. Bár ezzel is lehetne vitatkozni.
Ez olyan mintha a biztosító nem fizetné meg az ingóságaid értékét, ha csontra leég a házad (tegyük fel, alapból nincs lehetőséged mondjuk ingóságra is bizt. kötni.), csak az építőanyagét mondjuk, és azt mondja, hogy a biztonságod érdekében legyen még egy házad és duplikálva mindened...

Tudom, a holdon élek :D

Köszi a válaszokat!

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#6017) liksoft válasza szesz (#6016) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hát a digitális biztonsági kópiát (archiválást) összehasonlítani egy ruhásszekrénnyel.... szerintem eléggé meredek.

Ha az adataid fontosak, akkor készíts biztonsági másolatot róla. Senki nem akadályoz meg benne. A drive működés közbeni matatása (kábel kiránt, esetleg drive eldől, leesik) meg talán kimeríti a nem rendeltetés szerű használatot. Arra meg NINCS garancia.

Ha meg a fenti nem garanciális használat miatt van adatvesztésed, egyáltalán hogyan ötlik fel benned, hogy a gyár viselje a mentés költségét IS! :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6018) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Segítségeteket kérném!

Adott egy Samsung 500GB-os SATAII-es HDD, NTFS fájlrendszerrel, amely csak és kizárólag adattárolásra volt használva, rendszer sosem volt rá telepítve. Állítólag az egyik napról a másikra eltűnt róla pár adat, (úgy 20-30GB) és ezeket szerettem volna valahogy vissza varázsolni, ha nem is mindet, legalább egy részét. GDB lefut, viszont az eredmény szinte egyenlő a semmivel, alig talál valami visszaállítható adatot. Legalábbis a korábbi tapasztalataimhoz képest, ez tényleg semmi :) A vinyó hozzám szinte teljesen üresen került, rákérdeztem, hogy nem-e lett megformázva azóta, erre kiderült, hogy előttem már más is próbálkozott az adatok visszaállításával szintén sikertelenül, és nem tudják, hogy az illető pontosan mivel próbálkozott. Mennyi formázás kell, hogy egy ilyen szoftver már szinte semmit se találjon? Szaki tudna még vele mit kezdeni? Milyen árba mozognak az adatmentések?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#6019) liksoft válasza haromegesz14 (#6018) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez attól függ, mit csinált vele. Ha erről mentett erre esetleg GDB-vel, akkor felülírt. Ezután ha észrevette, megijedt, és formázott, a nyomok nagy része eltüntetésre került. Persze a nyomokból ez is kideríthető, de macerás, és valóban kevés adat hozható vissza. 2-4 emberi munkaóra a várható mentési idő, ezt meg különböző cégek máshogyan számolják.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6020) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A testvérem gépe ma elkezdett fagyni. Eddig teljesen hibátlanul működött, ma játék közben lefagyott, azóta pedig már többször is netezés közben is. Semmi hibaüzenet, egyszer volt kékhalál de azt nem jegyezte meg, Viszont HD Sentinel azt írja ki hogy "A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák. Nincs szükség beavatkozásra." A vinyó 100%-os. Lehetséges hogy egy sata kábel csere megoldja a problémát, vagy ez vinyó halál előjele lehet?
Előre is köszönöm a segítséget!

PSN: Nifty_Ghostface

(#6021) föccer válasza Ghostface (#6020) üzenetére


föccer
nagyúr

Telepítsd ezt a programot. Ezzel meg lehet npzni utólagosan a kékhalál okát. Ha az megvan, akkor annak megfelelően kell elkezdeni a hiba elhárítsát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6022) Ghostface válasza föccer (#6021) üzenetére


Ghostface
senior tag

Köszi a tippet!
Felraktam az általad javasolt programot, de nem talált semmit. Azt írja "0 összeomlás", és nem talál dump filet. Most kicseréltem a SATA kábelt, átdugtam egy másik alaplapi csatlakozóba, és egy másik tápkábelt dugtam a vinyóba. Remélem megoldja a problémát. Ha nem akkor még jövök...

PSN: Nifty_Ghostface

(#6023) Boha


Boha
aktív tag

Adott 1 seagate laptop vinyó, amivel már a laptop nem indul el, de ha átteszem asztali gépbe akkor ott a bios látja a vinyót, win8 viszont nem. Lehetséges róla adatmentés? Ha igen, mivel?

OBORZIL

(#6024) liksoft válasza Boha (#6023) üzenetére


liksoft
Topikgazda

ST9xx0325AS a típusa?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6025) Boha válasza liksoft (#6024) üzenetére


Boha
aktív tag

ST9250827AS

OBORZIL

(#6026) liksoft válasza Boha (#6025) üzenetére


liksoft
Topikgazda

5400.4 sorozat, nem mai darab. Simán lehet szektorhiba, felülethiba, fejszerelvény hiba. 50% esélye van, hogy mentés során folyamatosan romlik az állapota. Ilyenkor nem mindegy, hogy szakember, vagy műkedvelő dolgozik vele.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6027) Boha válasza liksoft (#6026) üzenetére


Boha
aktív tag

áhán, hát köszönöm az információt

OBORZIL

(#6028) KSparrow


KSparrow
senior tag

Sziasztok!
Van egy Maxell külső HDD-m. Ez egyszer már leesett PC-ről, de akkor nem volt semmi baja. Tegnap véletlenül leesett a székről, ment a film, és ahogy pörgött, lerázta magát (két éve megvan, azóta ez volt a második kopppanás, vigyáztam rá). A koppanás után megszakadt a film, de mikor újra csatlakoztattam, ment rendben. Majd leállítottuk a film közepén, úgy hagytuk, gépen, és mikor visszamentünk folytatni, kb fél óra múlva leállt. Azóta semmit nem csinál. Illetve villog, és nyekereg. Próbálna valamit motdulni, de nem tud. 5 alkalommal, ha áramot kap, próbál indulni, kb 1 mp-ig mélyebben, majd magasabban zúg, és az ötödik próba után megáll. Lebontottam a külső burkolatot, Bevve volt egy SATA porttal megáldott WD lemez. Azt SATÁval PC-re csatlakoztattam, de ugyanazt csinálja.
Mit lehetne tenni? Leginkább a rajta lévő fotók kellenének.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#6029) liksoft válasza KSparrow (#6028) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem szeretnélek megbántani, de a leesés az nem éppen a "vigyáztam rá" kategória.

A drive mechanikailag sérült, ha egyáltalán lehet még adatot kiolvasni belőle, az szakembernek is kihívás lesz. Így ennek megfelelő ár is várható. Sikertelen mentésnek is 1-2 ugyanilyen drive ára várható, a sikerest meg biztosan nem lehet nettó 100-120 ezer alatt megúszni, de akár a duplája is lehet.

Csak adatmentéses céget tudok javasolni, otthon tovább gyötörni tilos!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6030) KSparrow válasza liksoft (#6029) üzenetére


KSparrow
senior tag

de, vigyáztam, nem dobáltam és hát erről se nagyon én tehetek, lerázta magát a székről, mondhani öngyilkos lett.
Köszi, megátjuk. Sztem csak elcsúszott valami, majd kiderül. Annyit nem ér az egész, hogy ennyi pénzt ráköltsek. Köszi még1X!

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#6031) liksoft válasza KSparrow (#6030) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Biztos szexelt a drive, és a csúcsponton rázta le magát..... :DD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6032) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Sziasztok,

Egyik napról a másikra behalt az egyik vinyóm. A gép még látja, mint eszközt, de nem lehet használni. HD sentinel szerint kondíció 52%.
Tele van adatokkal. Olyan, mintha nem lenne allokálva, de ha formázom, akkor bukta.
Milyen szoftvert tudnátok ajánlani helyreállításhoz?

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#6033) liksoft válasza kenesei1982 (#6032) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Helyre NEM állítunk adatmentésnél. Csak másolunk. A Get Data Back az ajánlott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6034) D.Va


D.Va
senior tag

Gyári Windows 8-al kijött notik vinyóiról hogy lehet adatot lementeni? Nincs semmi baja a hdd-nek, látja is az adatmentős asztali pc a noti merevlemezét mint hardver, de nem lehet hozzáférni, mert védett a partíció... Mit lehet ezzel kezdeni? Mert van ugyan a gépen (sony...) egy gyári helyreállítás, de előzőleg mikor megcsináltam, odalett minden adat meg beállítás, pedig azt az opciót választottam hogy ez mind megmaradjon, de mégis odalett minden..., elég fontos cuccok...

(#6035) liksoft válasza D.Va (#6034) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A HDD vagy a partíció védett? Ha a partíció, akkor milyen védelem. (Bitlocker?)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6036) D.Va válasza liksoft (#6035) üzenetére


D.Va
senior tag

Hát ennyi infóm van: GPT védőpartíció.
Még a get data back se látja, csak a Windows Lemezkezelő (ez írja ki hogy GPT védőpartíció)

(#6037) liksoft válasza D.Va (#6036) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor nem megfelelő jogokkal rendelkezel a gépben, mert a GDB nem csak logikai partíciókra, hanem a fizikai drive-ra is rá kell, hogy lásson. Ha azon belül már nem talál semmit, akkor lehet, hogy Bitlocker-rel vagy mással titkosított a partíció. Ilyenkor a kulcs elengedhetetlen a mentéshez. ha az nincs meg, akkor adatok sem lesznek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6038) D.Va válasza liksoft (#6037) üzenetére


D.Va
senior tag

És a Sony ennyire idióta lenne hogy titkosítja gyárilag a partíciót? Vagy minden gyári Win8-as laptop ilyen? (Vagy csak akkor ha lejelszavazza a fiókot a felhasználó?) Annyit tudok hogy e-mailes belépés volt a win8 indításkor...

(#6039) liksoft válasza D.Va (#6038) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nagy titkot árulok el. Nincs W8-am. Nem ismerem a mail-es belépést, és SONY laptopom sincs. De a gyári titkosítás, vagy buzgó ember, esetleg vállalati felhasználás miatt a titkosítás simán lehet.

Viszont ettől ha a GDB lát adatterületet, akkor az egész drive adatterületét kéne látnia. Az más dolog, hogy nem talál adatot, ha titkosított.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6040) D.Va válasza liksoft (#6039) üzenetére


D.Va
senior tag

Azért kösz, volt némi hasznos infó. :)

(#6041) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Segítsetek, S.O.S.!

Adatmentésről lenne szó, pendrive-ról!
Valami történt a pendrive-ommal, nem mutatja meg a tartalmát semmi. Ugyan látszik, hogy mekkora a szabad/foglalt hely rajta, de ha megakarom nyitni a meghajtót, azt kapom, hogy formázni kell a használat előtt...
Hogy tudom kimenteni az adatokat róla?

(#6042) liksoft válasza Vegitaa (#6041) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
Get Data Back. A formázásnak megfelelő változattal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6043) Vegitaa válasza liksoft (#6042) üzenetére


Vegitaa
senior tag

A rajta lévő adatok nem fognak elveszni?

(#6044) liksoft válasza Vegitaa (#6043) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A program csak olvas. A regisztrált változattal lehet átmásolni az adatokat másik fizikai drive-ra. Ha ez a program nem segít, akkor csak szakembert tudok ajánlani, de neki is korlátozottak lesznek a lehetőségei. A FLASH adhatta meg magát egy blokkban. Ilyenkor a méret nagyon számít.

Ilyenkor szoktam elgondolkodni az adatbiztonságon. Vagy a fogyasztói társadalom előbbre való? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6045) Vegitaa válasza liksoft (#6044) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Nem, nem adta meg magát, én engedtem rá véletlenül egy fdisk-szerű meghajtó bigyuláló programot, s a rajta névő rendszer felülírta... De az adatok meglehetnek rajta, mert más oprendszerlátja, hogy mekkora a felhasznált terület rajta, csak megnyitni nem tudja...

Szerinted?

(#6046) föccer válasza Vegitaa (#6045) üzenetére


föccer
nagyúr

Indítsd el rajta a Get Data Back programot. A próba verziója is képes keresni és kielemezni a meghajtó tartalmát, így pénz ráfordítása nélkül is megláthatod, hogy képes-e a program lementeni a kívánt tartalmat. Ha megfelelő eredménnyel fut végig a keresés, akkor a teljes verzióval mentesz. Ha nem, akkor liksoft javaslata alapján kérj árajánlatot valamilyen adatmentéssel foglalkozó cégnél.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6047) Vegitaa válasza föccer (#6046) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Köszi, bevált! :R :R :R

Tuti a program!!! :DD :DD

Mindenkinek: :R

(#6048) föccer válasza Vegitaa (#6047) üzenetére


föccer
nagyúr

Örülök, hogy örülsz. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6049) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Ha egy HDD tartalmát OS-el mindenestől szeretném lementeni úgy, hogy később visszamásolva minden működjön ahogy korábban, ahhoz milyen progit tudnátok ajánlani?

(#6050) föccer válasza Chosen (#6049) üzenetére


föccer
nagyúr

Norton Ghost pl. De ha rákeresel a HDD image recovery software kifejezésre, akkor rengeteg találatot kapsz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.