Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) liksoft válasza irony (#7450) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez inkább DELL specifikus, így a "Dell" "laptop" témák körül célszerű keresni, kérdezni. Itt inkább a fizikailag vagy logikailag bukott eszközök mentése van. Nekem emiatt "gőzöm" sincs róla, mert ezt a Dell szervizesek tudják fejből.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7452) cozmo


cozmo
őstag

Már 10 perce kutatom a neten, de nem találom.
Így bedobom ide...
Most ideiglenesen visszahúztam egy mentést az elszált SSD-m helyett egy mezei hdd-re és a win7 csak egy partíciót foglal el és slussz.
Korábban, az ssd-n volt egy "rendszer számára fenntartott partíció"-m is. Erről a spec partícióról nincs mentésem.

Lenne pár kérdésem:
De miért is lenne rá szükségem?
Kárát szenvedhetem hogy nincs?
Telepítsek egy új szűz rendszert és utána imege-ből csak a C:-t húzzam vissza?
Minek csinál ilyen "rendszer számára fenntartott partíció"-t a win 7 telepítő?

Előre is köszi a válaszokat :))

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7453) irony válasza liksoft (#7451) üzenetére


irony
csendes tag

Szia, köszi a választ!

Először a "Dell notebook topic"-ban próbálkoztam, de sajnos nem reagált rá senki.
Eléggé sürgős a dolog, ezért próbálkoztam itt is, hátha...
A RAW mentés visszaállítása eredeti állapotra problémámra esetleg lenne valami ötleted?
A méret stimmel, csak a formátum, és a file név értelmezhetetlen számomra.

(#7454) liksoft válasza irony (#7453) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel nem ismerem a rendszert, így ahogy már leírtam, NINCS. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7455) liksoft válasza cozmo (#7452) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Soha nem izgatott, így nem is foglalkoztam vele.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7456) Josi válasza cozmo (#7452) üzenetére


Josi
aktív tag

A windows indításához szükséges az a 100MB partició.
Bővebben

Tegyél fel egy új rendszert, utána ghostold a C-re a mentésedet.
Elvileg működni fog. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7457) cozmo válasza Josi (#7456) üzenetére


cozmo
őstag

Köszönöm ez megvilágított pár dolgot...
Azonban az az elmélet ,hogy "Tegyél fel egy új rendszert, utána ghostold a C-re a mentésedet." az borul.
A Norton Ghost csak a c:-ről csinált nekem mentést. És minden ami a "rendszer számára fenntartott" partíción foglalt helyet az elszállt az ssd-vel együtt. :W
Furcsállottam - annak figyelembe vételével is, hogy mezei hdd-ről töltött be - a frissen visszahúzott rendszer betöltésének lassúságát. És felfigyeltem arra, hogy minden drivert a ms szerverről kezdett letölteni.
Mert ügye minden driver ha jól sejtem - javítsatok ki, ha tévedek - a speciális "rendszer számára kibaszottul fenntartott" meghajtón volt. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7458) Josi válasza cozmo (#7457) üzenetére


Josi
aktív tag

A driverek nem ott vannak.
A win 7-nél a rendszerpartició 100 MB. Egy VGA driver meg már több mint 200MB. :)
A ghostolás alatt pedig a particiók, esetleg a komplett merevlemez másolását értem bármilyen programmal.
Csak mivel a Ghost volt az első és a legismertebb annó, a műveleten rajt maradt ez a név. :)
Ha normál telepítés után felrakod a megfelelő drivereket, feltelepíted kedvenc programjaidat és utána csinálsz egy imaget a C particiódról, akkor gond esetén ezt az állapotot tudod visszaállítani.
Ha gyárilag előtelepített rendszered van, akkor még lehetnek egyéb windows alól alapban nem látható particiók is. (pl recovery, stb...)

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7459) cozmo válasza Josi (#7458) üzenetére


cozmo
őstag

A rendszert én telepítem és a win 7 alakította ki a partíciókat. A Norton Ghost a win alatt futva csinálta a lemez képet, ami láthatólag nem tartalmazta a drivereket. Régen megbízhatóbb volt a Norton ilyen téren. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7460) Josi válasza cozmo (#7459) üzenetére


Josi
aktív tag

Mondjuk én úgy szoktam menteni, hogy bootlemezről elindítom a dosos ghostot és én mondom meg neki, hogy mit és hova mentsen.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7461) blais20 válasza liksoft (#7446) üzenetére


blais20
újonc

Köszönöm a válaszokat!
Ezek szerint gázosabb a helyzet mint elsőre gondoltam.

Üdv!

(#7462) Tubi1976


Tubi1976
tag

Sziasztok!Olyan gondom lenne, hogy van egy pc-m.Van benne egy hagyományos winyó és 1 ssd.A hagyományoson volt eredetileg a win, majd úgy döntöttem hogy új win kerül fel, előtte mindent ami kellhet feltettem az ssd-re. Megvan az új win viszont hiába látszódik az ssd nem ad neki betűjelet/gondolom formázni kellene/,valahogy hozzá lehet jutni az ssd tartalmához?

(#7463) stifi82


stifi82
aktív tag

halo helo sos
Van 1500gb külső vinyom 3.5 colos összerakott usbvel csatlakozik és tápegységes. 3 részre van osztva 2 meghajtót nem érem el. Ami fontos lenne az a1,3terra azon van minden adat amire szűkség lenne windows csak formázni engedi ezeket a meghajtókat. Milyen program segítene amivel vissza tudnám hozni az adatokat.Köszönöm a segítséget előre is . hdd regenerátort futatam rajta 80 hibás szektort talált.

(#7464) Josi válasza Tubi1976 (#7462) üzenetére


Josi
aktív tag

Sajátgép/kezelés/lemezkezelés
A particiónál adj neki betűjelet és látszódni fog.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7465) Josi válasza stifi82 (#7463) üzenetére


Josi
aktív tag

Valamilyen adatmentő szoftvert futtass rajta (getdataback, Icare..., Easeus, stb
Arra figyelj, hogy csak a regisztráltak tudnak menteni. A próbaváltozat csak megmutatja mit talált.
Legyen egy nagy másik hdd-d amire tudsz menteni.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7466) stifi82 válasza Josi (#7465) üzenetére


stifi82
aktív tag

köszi így lesz már meg van szervezve minden hétközepén meglesz minden hozzá neki látok progi müködik vinyot hoznak. Meg lesz áram pont a héten az eon 2 napra áramszünetet csinál

(#7467) Tubi1976 válasza Josi (#7464) üzenetére


Tubi1976
tag

Köszönöm, betűjelet sehogy se lehet neki adni, próbáltam valami adatmentő szoftvert is, de semmit se talált, csak átnézte az ssd-t és azt írta nem tud visszaállítani semmit.Probléma lehet hogy az SSD-t még win 10 alatt írtam tele és most win 7 van?

(#7468) liksoft válasza Tubi1976 (#7467) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elméletileg nem, hacsak nem volt valamilyen titkosítás élesztve rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7469) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!

Nagypapám poendrieve-ja helyett a data-s HDD-t formáztam :W
250 GB cucc, ami a legjobban fáj az a 30 órányi KOTOR2 mentésem, de nagyon sokminden volt még ott, aminek nem kellett volna eltűnnie :W

Van ez a HDD Recovery Pro 4.1 program, ezzel vissza tudom állítani, ha a formázás után egyből le is dobattam a vinyót a gépről? Csak gyorsformázás volt, és írás nem történt vele. NTFS volt, most deep scan visszaállítás NTFS-be megy, mennyi esély van a visszaállásra? És kb mennyi része lesz sértetlen?
Mert a vizsgálat az megyen szépen, de kérdés, hogy működik is?

Illetve ezt elkerülvén legközelebb, van rá lehetőség, hogy intézőből eltűntessem az ehhez a lemezhez tartozó formázási parancsot a helyi menüből?

(#7470) stifi82


stifi82
aktív tag

Hd sentinel 85% mutat kondiciónak mire számítsak külső vinyoként van használva 3,5" spire márkájú házban van 1 samsung 1,5tb hdd. Ezzel voltak a gondjim nem láta a meghajtót a windows és a getdatabackkal vissza hoztam mindent 1 másik külső vinyóra. Érdemes e vissza pakolnom rá mivel 85% vagy vegyek 1 másikat?

[ Szerkesztve ]

(#7471) liksoft válasza stifi82 (#7470) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez az érték összesítés. Nagy kérdés mitől ennyi. De az a drive ami egyszer "csuklott", soha nem életbiztosítás már. Ha viszont abban gondolkodunk, hogy ami fontos adat az 3 fizikailag is külön eszközön tárolásra kerül, akkor használható, de fontos nem bízható rá.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7472) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Hdd-s topikba már kérdeztem de nagy a csend, én meg haladnék már valamerre, ezért ide is betenném:

"Komoly gondom lenne.
Adott egy 40gb seagate barracuda sata winyó.
Egyik nap játékot telepítettem rá ami közbe alvóba ment a gép. Elmentem itthonról és mire visszaértem már aludt. Sajna visszakapcsolásnál kifagyott és mivel nincs a gépemen reset így power offoltam. Mikor visszakapcsoltam, csak 2 perc után látta a hdd-t de semmi adatot róla csak hogy (helyi lemez D). Megpróbáltam belemenni de 10 perc töltés után "sajátgép nem válaszol" és fagyás. Másik gépben szintén így viselkedik. Biosba látja a méretet és a típust csak win alatt nem. A hdd nem érdekelne mert van itthon vagy 5 belőle de nélkülözhetetlen adatok vannak rajta számomra így hozzá kéne férjek. Van valami tippetek hogy mit csináljak? Ontrack recovery? Live linux alól nézzek rá vagy mi? Olyat nem szeretnék amivel az adatokat vesztem. Előre is köszi.

Win 8 32bit"

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7473) Saltwater válasza Rivaul (#7472) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Sérült(ek) a merevlemezen azok a szektorok, ahol a fájlrendszer metaadatai vannak.

1.ddrescue programmal készíts teljes lemezképet egy megbízható winchesterre (Hiren's Boot lemez Mini Windows XP)
2. töltsd be mondjuk egy Get Data Back programba
3. futtass egy fájlrendszer rekonstrukciót.....
4. mentsd ki az adataid.

https://hdd-adatmentes.hu

(#7474) Rivaul válasza Saltwater (#7473) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.

Köszönöm a segítséget. Annyi lenne a problémám hogy linkelnél egy működő hirens-t? Szedtem le egyet google alapján de az xp betöltésnél kifagy és szinte minden program is így tesz amit megpróbálnék rajta elindítani :F

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7475) Saltwater válasza Rivaul (#7474) üzenetére


Saltwater
aktív tag

[link]

Nekem a fenti linken lévő működik.
Ha bejött a választó menü, válaszd a Mini Windows XP-t.
Ha nem megy, akkor keress rá a fórumban, ez már nem adatmentés téma.

https://hdd-adatmentes.hu

(#7476) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Egy 80-as HHD-n elszálltak a partíciók. Sentinel szerint nincs baja. Adatot kellene menteni róla (amit megcsinálok most egy programmal), a kérdésem, hogy vissza szabad / lehet állítani a 2 rajta lévő partíciót?

Nem tudom, hogy a 2. logikai meghajtó volt-e (szerintem nem), abból semmi nem látszódik (a lemezkezelőben sem). A rendszerpartíció látszódik, de nem lehet hozzáférni. Nem a rendszer elindulása lenne a lényeg, hanem hogy normálisan rá tudjak még nézni a mappákra, mert jelenleg ez elég kaotikusnak néz ki.

(#7477) liksoft válasza Panthera (#7476) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Adatmentés nem egyenlő a helyreállítással! Ha már a mentés megtörtént (van erre pár program pl: Get Data Back), és így másik drive-on vannak az adatok és ellenőrzöttek is!, akkor lehet megpróbálni a helyreállítást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7478) Panthera válasza liksoft (#7477) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Sajnos a mentés nem sikerült teljesen, sok a hibás fájl. Képeknél ez egyből látszik, hogy egy részük teljesen fekete.
A GetDataBack-nél van olyan mód (vagy más program), ami segíthet ezen? A GDB ki is írta, hogy baj van sok szektorral.

(#7479) Panthera válasza Panthera (#7478) üzenetére


Panthera
őstag

Hihetetlen, de egy másik gépbe betéve most mindent le tudtam menteni, adatmentő program nélkü! :D
Mi lehetett a hiba oka?

(#7480) liksoft válasza Panthera (#7479) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Drive pontos típusa? USB-t is használtál mentésnél?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7481) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Telefonomban levő 32Gb-os microsd-t egyszercsak nem akarta a telefon használni, Probáltam egy umount/mountot de mountolni nem akarta. Van egy kis USB-s microsd olvasóm azzal Windowos gépre dugva felismeri, de formázni szeretné, Ubuntun gparted unallocated-kent latja, kb mintha formazatlan lenne.
Arra gondoltam kellene egy mentést csinálni a teljes tartalomrol es a mentessel jatszani valami helyreallito program segitsegevel. Lehet ilyet csinalni, mit ajanlotok? Cél az adatok (főkent képek) helyreállítása , utana formaznam az SD-t, ha nem halt meg teljesen.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7482) Panthera válasza liksoft (#7480) üzenetére


Panthera
őstag

Samsung SP0842N. USB-t nem használtam, viszont mobil rack-ben volt amikor menteni akartam adatmentő progival (ez gond lehet?). Amikor sikerült másolni, akkor csak simán be volt kötve az IDE csatira.
Egyébként még nem biztos, hogy a hdd-nek van baja konkrétan, lehet hogy csak következmény. Pár napja szórakozik a gép, egy ideig megy, random újraindulás, utána nem bootol, hanem csak újraindul. (Az adatmentést azt egyből megcsináltam, azóta meg csak tesztelem.)

ReFleXx: Nekem flash eszközökre az EaseUS Data Recovery Wizard vált be eddig a legjobban.
(Image mentésre nem tudom mi a jó ilyenkor.)

[ Szerkesztve ]

(#7483) liksoft válasza Panthera (#7482) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tápellátási gond lehet a gépnél. (Vagy memória, vagy VGA.)
Öreg a drive, és mivel PATA, így egy tüske hibája esetén már bekövetkezhet az amit írtál (anomáliák eléréskor). Először a HHD-d megzavart, mert azok 4k szektormérettel rendelkeznek, de ez HDD és öreg, így az 512B/4kB szektorméret anomália USB esetén nem állhat fenn.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7484) liksoft válasza ReFleXx (#7481) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az jó, ha tudsz készíteni image mentést. Van az eredeti állapotról egy mentés. A Get Data Back, PhotoRec segíthet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7485) Panthera válasza liksoft (#7483) üzenetére


Panthera
őstag

Azt észre sem vettem, hogy elírtam, bocsánat, ne haragudj a félrevezetésért!
A memóriát azt már teszteltem, nem mutatott hibát, a tápra és az alaplapra is gyanakszom, ha csinálni fogja még akkor tápot cserélek.
Köszönöm a segítséget!

(#7486) ReFleXx válasza liksoft (#7484) üzenetére


ReFleXx
addikt

A GetDataBack vagy Photorec is megcsinalja az image mentest is?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7487) liksoft válasza ReFleXx (#7486) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Talán a GDB igen, a másik nem. Én sajátot használok. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7488) ReFleXx válasza liksoft (#7487) üzenetére


ReFleXx
addikt

Fogtam a DataRescue DD-t és a microSD raw tartalmát beletoltam egy .dd fajlba.
Ezt a .dd fajtt bemountoltam a Passmark OSFMount-al mint egy meghajtó, igy lett egy klón meghajtóm probálgatni
A GetDataBack-el kezdtem kb 10 fajlt volt kepes visszaállítani :/ most a Photorec-el folytatom és jonak tunik, mar többezer fajlt talalt, nem csak kepeket.
Van olyan progi ami kepes lenne mindent visszaallitani, ugyertve az eredeti konyvtar structurat, mert pl a Photorec par konyvtaran omlesztve allitja vissza a cuccokat?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7489) liksoft válasza ReFleXx (#7488) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Kérdés, a GDB melyik változatát használtad. Van NTFS és FAT.
Viszont ha a Photorec által visszahozott adatok jók, én örülnék neki.
A jpg EXIF fejléce tartalmazza a kép készítésének időpontját, tudtommal van olyan program mely ebből átnevezi a file-t. Így már dátum szerint könnyebb rendszerezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7490) ReFleXx válasza liksoft (#7489) üzenetére


ReFleXx
addikt

GDB-bol a 4.00ast, ez volt a hirens boot cdmen.
2 honapja keszult fotok sztem nagyjabol meglettek, de ami 1 honapja keszult abbol semmi o.O

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7491) liksoft válasza ReFleXx (#7490) üzenetére


liksoft
Topikgazda

GDB-NTFS vagy GDB-FAT ? Így értettem a változatot, nem a verziószám érdekelt. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7492) ReFleXx válasza liksoft (#7491) üzenetére


ReFleXx
addikt

FAT volt az sdcard igya GDB-FAT-ot hasznaltam.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7493) liksoft válasza ReFleXx (#7492) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszönöm! A teljes felületi teszt futott, vagy csak gyors rekonstrukció? Ugyanis a teljes felület analízissel meg kellett volna találnia ugyanazokat mint a másik program.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7494) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Nem allitottam semmit, csak ahogy defaultba volt, hol tudom azt a teljes analízist allitani?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7495) liksoft válasza ReFleXx (#7494) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Régen használtam, így csak annyit tudok, kérdéseket tesz fel a legelején. Ott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7496) donjohnson


donjohnson
addikt

szia liksoft,

windows xp teljes formázás (tehát nem "win7 0-zós" formázás) után könyvtárszerkezetet, teljes mappákat is vissza lehet állítani a hdd-ről valamilyen programmal vagy csak fájlokat? illetve a fájlnevek is megmaradnak?

bocsi a fura kérdésért, de ha nincs meg az elnevezés, akkor értelmetlen visszaállítani a fájlokat az esetemben.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#7497) liksoft válasza donjohnson (#7496) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A Get Data Back tesztfutása is választ tud adni rá Neked. Őszinte leszek, soha nem figyeltem melyik verzió milyen beállítások mellett mit csinált. Jön a feladat, és azt meg kell oldani. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7498) donjohnson válasza liksoft (#7497) üzenetére


donjohnson
addikt

rendben, kipróbálom. köszi!

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#7499) MichaelKiske


MichaelKiske
csendes tag

Segítséget kérek!!!

2 TB-s WD Green HDD-men Acronis Disc Director 11-el akartam összevonni 2 partíciót. Máskor is csináltam, semmi gond nem volt. De most a "Pending.." végrehajtás közepén mintha befagyott volna, a felénél a zöld csík ugyanott állt már sok ideje, s a Cancel parancsra is csak várakozást írt ki hosszú ideig. Meguntam, Feladatkezelőben bezártam a progit, gondoltam újraindítom. :W De utána már nem az fogadott, amit vártam... Az Acronis most azt írja rá, hogy formázatlan. A Win7 lemezkezelő ezt a winyót 3 részre bontja, egyik formázott, elérhető, a másikhoz nem rak betűjelet, csak a méretét írja ki (23 GB), a harmadikra (F) kifogástalan, elsődleges partíciót ír. Nem rendszerpartíció, de rengeteg fontos adat és fénykép van rajta! Nem töröltem, csak elbénáztam a partícióösszevonást. A lemez amúgy HDD Sentinel szerint 100/100-as, a Sentinel amúgy a méretéhez egy ?-t írt.
Total Commander jelzi az F-et, de ha rámegyek, nincs ilyen meghajtó. Sajátgép is jelzi, de csak a betűjelét, sáv, csík, méret nincs mellette.

Légyszi segítsen valaki, hogyan tudom helyreállítani a HDD-t, hogy meglegyenek az adataim?

(#7500) liksoft válasza MichaelKiske (#7499) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Miután ilyenkor a program mindkét partíció ÖSSZES bejegyzését módosítja, így ha az adott programnak nincs saját recovery része, kérdéses mit és hogyan lehet menteni. Lehet, hogy van töredék a régi adminisztrációból, így az használható, de az is lehet, semmi nem pontos. Ilyenkor csak RAW recovery jöhet szóba. Vagyis jpg, doc, pdf, zip, stb... formátumok mentése, majd egyenként átnézve, visszanevezve a helyére tenni. Macerás, de van esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.