Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) King Unique válasza Dexter-2000 (#8200) üzenetére


King Unique
titán

A klónozás elvileg átvisz mindent, legalábbis pl. a Macrium igen. Persze ez függ attól is, hogy a teljes lemezt, vagy csak bizonyos partíciókat klónoz-e valaki. Amúgy meg, ha kellenek a régiről az adatok, akkor minek törlöd??

Ha csak sima (nem felülírásos) törlés / gyorsformázás történt a régi SSD-n, akkor pl. a fentebb említett programokkal általában még visszaállíthatók az adatok. De nálam még egy diskpart clean + újrainicializálás + gyorsformázás után is működött. Viszont, ha felül lettek írva, akkor (otthon) már nem nagyon. Egy ilyen 0+1 felülírás után a GDB már nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#8202) akvaterv


akvaterv
csendes tag

A következő szakvéleményre lenne szükségem

Seagate ST3500641NS winchester meghalt a hangját felvettem, annyi lenne hogy fülre megállapítható e hogy esetleg elektronika cserével menthető e az adat róla vagy mechanikus fejprobléma.. ?
Én amit tapasztalok: úgy hallom nem pörög fel és halk diszkrét clik-click, valamint a kisebb IC eléggé melegszik 50 fok körül pár perc után
A hangja:
https://1drv.ms/u/s!AtjNusFWlj_uiwsW9jf4p-c7nNri

Fejprobléma esetén ki az aki szakszerű adatmentést tud végezni.
Előre is köszi :R

(#8203) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Talán fura kérdés lesz, de pont szembe megy a topik témájával kapcsolatban. Bár nem HDD-ről van szó, hanem SSD-ről, de arra lennék kíváncsi, hogy milyen programmal lehetne végleg lepucolni a tartalmát, mielőtt eladja az ember a meghajtót? SSD esetén már nem elég teleírni véletlen adattal a meghajtót?

[ Szerkesztve ]

(#8204) liksoft válasza Vasinger! (#8203) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elméletileg a biztonsági törlés egy funkció, melyet sok tároló (HDD, SSD) támogat. Azt kéne elindítani, a gyártó oldalán esetleg lehet róla valami.
Az aktív felületet felülírással eléred, de az SSD tartalékot nem. Így csak a fenti funkció végzi el arra is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8205) Vasinger! válasza liksoft (#8204) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a választ. Még 1 kérdésem lenne: Te már használtad a Samsung Magican szoftverét erre a célra?

Ha igen, még egy utolsó kérdésem lenne.

(#8206) liksoft válasza Vasinger! (#8205) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Örömmel válaszolok, de nem használtam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8207) Saltwater válasza Vasinger! (#8203) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ha a meghajtód támogatja az SSD Trim funkciót, akkor azzal nullázod egy gombnyomásra a szektorokat, és nem lehet adatot utána visszaállítani.

https://hdd-adatmentes.hu

(#8208) Saltwater válasza akvaterv (#8202) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
Szerintem le van tapadva a fej a felületre és ez akadályozza meg a felpörgést.
Ebben a típusban 4 lemeztányér van 8 olvasófejjel.
Kérj árajánlatot pár adatmentő cégtől, de zsebbenyúlós lesz.
Elektronikát hiába cserélsz, másikkal sem fog felpörögni véleményem szerint.

https://hdd-adatmentes.hu

(#8209) Vasinger! válasza liksoft (#8206) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Arra lettem volna kíváncsi, hogy amennyiben két SSD is lenne a rendszerben mikor Pendrive-ról futtatom le ezt a programot, akkor lehet e választani a két ssd közül melyiket törölje le. Mert a másik SSD amit nem akarom letörölni azt nehéz lenne kivenni.

Saltwater:

Egy 840 Basic-ről lenne szó. Az támogatja a Trimet. Tehát a Magican szoftvere teljesen letöröl semmit, úgy hogy még a Kürt se állítja vissza? :D

(#8210) Doky586 válasza Vasinger! (#8203) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Secure Erase (ssd) [link]

(#8211) Domi1957


Domi1957
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Samsung hd252hj 250gb sata merevlemez, ami minden előjel nélkül, következő bekapcsolásnál elkezdett kerregni.
Nem ismeri be a PC. Találtam egy másik donort, ami mindenbe meg egyezik. Az elektronikán lévő szám is.
Ha elektronikát, vagy felnyitom és fejet cserélek. Lenne esélyem az adatok vissza nyeréséhez?
[link]

(#8212) liksoft válasza Domi1957 (#8211) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Lehetőleg a firmware is legyen azonos, mert különben nem esélyes. Ez a Marvell tok szét szokta főzni magát, sok benne a RAM is, a hűtés szemszögéből. Ritka a belső hiba, de nem kizárt. Viszont azt inkább tiszta térben kéne csinálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8213) Domi1957 válasza liksoft (#8212) üzenetére


Domi1957
csendes tag

Köszönöm a választ.
Úgy veszem ki válaszod alapján, hogy lenne esélyem adatok esetleges mentésére. (Családi fotók- videókat tartalmaz)
Azt mielőtt neki fognék, hogyan tudom kideríteni firmware azonosságot?

(#8214) liksoft válasza Domi1957 (#8213) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vagy rá van írva, vagy a halottról sehogy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8215) Saltwater válasza Domi1957 (#8211) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szerintem hibás szektor van a rendszerterületen. Sanszos, hogy a fejszerelvény csere nem segít.
Hot Swap után ki kell olvasni a fw modulokat (mindkét kópiát), a hibásat kijavítani, majd megkísérelni a visszaírást. Törölni kell az A-listát és a SMART-ot.
Én így kezdeném, nem cserélnék rögtön fejet, ha ütés nem érte.

https://hdd-adatmentes.hu

(#8216) Domi1957 válasza Saltwater (#8215) üzenetére


Domi1957
csendes tag

Ha nem ismeri be a PC, hogyan lehet bármit is csinálni a HDD-n?

(#8217) liksoft válasza Domi1957 (#8216) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adatmentéses célszerszámokkal. Én pont ezért nem részleteztem, mert ezek nem a "sarki fűszeres" cuccai. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8218) Doky586 válasza Domi1957 (#8216) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem ismeri be a PC"
Értelmetlenségeket beszélsz. Csak az emberek szoktak hazudni, a PC nem hazudik, vagy fogalmazd át a mondanivalódat.., :U

(#8219) Domi1957 válasza Doky586 (#8218) üzenetére


Domi1957
csendes tag

Át fogalmazom.
Mobil rack-ba, vagy külső házba bele helyezem a merevlemezt, össze csatlakoztatom a számítógépemmel, és nem jelenik meg mint meghajtó.
Csak azt lehet hallani hogy kerreg, kis idő múlva meg leáll.

[ Szerkesztve ]

(#8220) Doky586 válasza Domi1957 (#8219) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ne mobil rack-ba, vagy ne külső házba rakd hanem a PC-be sata portra, és közvetlen tápkábelre.és ne mint meghajtót keresd hanem a lemezkezelőben.. illetve a biosban. így beismeri a problémát. :D

(#8221) Domi1957 válasza Doky586 (#8220) üzenetére


Domi1957
csendes tag

Meg tettem Sem a kezelőbe sem a biosba nem látja.

(#8222) sarasota123


sarasota123
aktív tag

Sziasztok, egy kb. harom eves WD elements vinyom egyik naprol a masikra nem lathato sem a tv sem a gep szamara. Neztem disk managment-tel, hdd sentinellel, nem latja egyik sem, sot ha megprobalok rafrissiteni az eszkozokre nagyjabol lefagy a gep amig ki nem huzom a vinyot. Rengeteg csaladi kep/video van/volt rajta. Tudtok esetleg erre valami tippet vagy hogy hova lenne celszeru elvinnem ahol hozzaertok meg tudjak nezni es nem kell szazezreket fizetnem? Koszi

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#8223) Saltwater válasza sarasota123 (#8222) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
Ha a füledhez tapasztod és rádugod az USB-re ad valami szokatlan hangot?
Pl olyat hogy :bzzz-bzzz-bzzz

https://hdd-adatmentes.hu

(#8224) sarasota123 válasza Saltwater (#8223) üzenetére


sarasota123
aktív tag

[link]

felvettem, remelem hallhato. ez esetleg segit beazonositani, hogy mi lehet a baja? :R

egyebkent ha be van dugva, a bios nem is hajlando betolteni, megall az alaplap logojanal a gep.
viszont a windows annyibol latja, hogy mint eltavolithato eszkoz szerepel a vinyo, de ezenkivul sehol mashol nem latni. es a disk managment sem tolt be amig ki nem huzom...

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#8225) liksoft válasza sarasota123 (#8224) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez úgy tűnik, mintha fel tudna pörögni, tehát nem zzzz... zzzz.... zzzz..... hangot ad. Viszont csúnyát. Nem lennék meglepve, ha a felületet karistolná a fej. Okozhatta rossz parkolás, ütés, hirtelen lehúzás, stb... Sajnos vagy kifordult fej, vagy leszakadt szokott ilyen hangot adni, ami a felületet már legtöbbször használhatatlanná tette.
Őszintén, nem sok esélyt látok a mentésre, de csak tiszta térben való bontás után lehet megmondani, van-e esélye?
U.i.: Alkatrész kell hozzá, és nem elegendő azonos típus, szériában is azonos kell. Nem otthoni feladat, és nem olcsó mentés (ha egyáltalán lehet).

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8226) Saltwater válasza sarasota123 (#8224) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Én a gyenge fej, plusz felület leválásra voksolok.
Offline szkennel, és a gyenge fej miatt a sistergés hangot a folyamatos sávraállás-keresés okozza.
Több lépcsőben kell kezdeni az adatmentést.
-Sata-ra átalakítás (még otthon elvégezhető)
-Firmware offline szkennelés kiütése (speciális adatmentő programot igényel, a legolcsóbb is 200K)
-Fejek állapotának felmérése, szükség esetén tisztatérben cseréje (hát ez sem otthoni íróasztalon végezhető tevékenység)
Sajnálom, de ha nélkülözhetetlenek az adataid, akkor is adatmentő cégtől függően 75.000-től 300.000 Ft-ra saccolom az adatmentés árát.

https://hdd-adatmentes.hu

(#8227) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok.
Pakolás közben ütődés érte a gépházat és valószínűleg a HDD-t is. Azóta nem működik. Tudnátok mondani pár tippet amit érdemes megpróbálni? Vagy teljesen reménytelen a helyzet? Előre is hálás köszönet.

(#8228) liksoft válasza knoxhu (#8227) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mechanikai sérülés legtöbbször mechanikai javítást igényel. Mivel a HDD mechanikája tiszta tér, így csak ilyen környezetben célszerű vele bármit tenni. Az viszont adatmentéses labor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8229) sarasota123 válasza Saltwater (#8226) üzenetére


sarasota123
aktív tag

az a gond, hogy ennel a tipusnal (wd5000bmvw) egybe van forrasztva a sata-usb converter az alaplappal, ha jol latom/olvasom, igy nem tudom, hogy meg tudnam-e oldani a sata-ra alakitast itthon :F bar a hang alapjan a velemenyetek szerint, ez sajnos amugy sem egy szimpla connector cserevel megoldhato problema.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#8230) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van hogy eléggé megfeküdt az egyik 2 TBos winyóm. A windows látja. Könyvtérstuktúrát is beolvassa. és egy két filét is sikerül róla néha lemásolni, csak ezzel van a problémám.

Total commanderben másolok és hiába nyomok rá hogy hagyja ki az olvashatatlan fileokat megáll ilyennél ls nem megy tovább. Másik total commandert ha nyitok akkor azzal tudok ujra picit tevékenykedni rajta de gyorsan eljutok megint a megálláshoz és hiába hagyom ott fél napra a gépet akkor sem megy tovább.

Egyszer valami programmal valami felületellenőrzést indítottam ami kb a winyó felééig elment de aztán megállt és vége a történetnek. Ez gondolom szektoronként vizsgálta a winyót az elejéről. Azt feltételezem hogy lehetne valamennyit lementeni a winyóról de ha megakad a folyamat az első hibás résznél akkor soha nem végzek.

Tudtok javaslatokat mondani hogy mivel lenne érdemes próbálkozni?

Getbackdatantfs sajnos ugyszintén nem fut végig mert a hibás résznél megáll és nincs tovább 1 nap után se.

(#8231) liksoft válasza ityam (#8230) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Feltételezhetően a drive belefut a felület olvasása közben olyan hibába, melyet nem tud orvosolni, és befagy, vagy irgalmatlanul lelassul, mikor a rendszer dobja ki. Ezt akár melegedés is kiválthatja egy bizonytalan elektronikában. Vagy lassacskán lemásolod a legfontosabbat vállalva, hogy bármikor nem indul újra, vagy leadod mentésre. Az ilyen típusú hibák kezelésére is használják az adatmentéses másolókat, melyek nem hétköznapi árúak. Szakember ilyenkor másolatot készít a drive-ról, majd arról ment. Persze ennek is megvan az ára. Sőt, ha egy fej döglött benne, akkor is van mikor a drive először élőnek mutatja magát, de később "meghal". Igaz, a drive feléig azért már minden fej szokott dolgozni, így ennek kisebb az esélye.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8232) ityam válasza liksoft (#8231) üzenetére


ityam
senior tag

Tegnap este elindítottam egy rawcopytool nevű progit. 30% ig eljutott reggel 5 ig mire felkeltem de azóta 1%ot haladt csak, de elvileg csinálja csak iszonyat lassan.

Most újra kell indítani a gépem így valószínűleg előről kezdhetem a folyamatot de ezt ki fogom várni majd. Lehet hogy 2 hét lesz mire lefut :)

(#8233) Saltwater válasza ityam (#8232) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Minden crc error hiba ugyanannyi, 65536 szektoronként következik. Szerintem az egyik fej a 4-ből gyengélkedik, vagy az adott helyen a felülettel van gond.

https://hdd-adatmentes.hu

(#8234) ityam válasza Saltwater (#8233) üzenetére


ityam
senior tag

Mivel most újraindítottam a gépet így megállt a dolog. kíváncsiságból egy getdatabackot elindítottam a 3tbs winyón hogy ebben a 30% átmásolt cumóból mit tud megmenteni.
Ha ez lefut akkor újraindítom az egész folyamatot aztán kivárom azt a pár hetet amíg befejezi. Hátha későbbi területről is tud megmenteni valamit.

(#8235) ityam


ityam
senior tag

Egy kis problémába ütköztem.
A getbackdatával egész sokmindent sikerült lementenem másik winyóra. Most gondoltam elindítom újra a HDD rawcopyt hogy végigvárjam rendesen míg befejezi(legutóbb ügyebár 31%nál leállítottam mert egy sata kártyát raktam be a gépbe) és most vettem észre hogy az új 3tb os winyóm amire másoltam a hibás 2tbosről az lett a P meghajtóm(korábban a 2 tb os volt a P és a 3tb os Q).
A lemezkezelő az alábbi hibát írja:

Most hirtelen nem tudom hogy azért ír e ilyet mert, amit sata kártyát bedugtam(és a hibás 2tb os winyót arra dugtam) a gépbe azzal van gond vagy csak a rawcopy duplikát valami winyó információt ami miatt összeakad a két egyforma bejegyzés miatt és ezért tiltotta le most a 2TBos winyómat?

Másik érdekesség hogy ugyebár nem vártam végig az előző rawcopy folyamatot de most a 3tb os winyón ott a 2 gigás partíció és még 2 nem lefoglalt terület is ahogy látszik a képen. Szóval most nem tudom mi legyen a következő lépés. így nem akarok rawcopít indítani a hibás 2tb os winyómról a 3asra. Újra aktiválni kéne de hirtelen nem tudom hogy.

[ Szerkesztve ]

(#8236) ityam válasza ityam (#8235) üzenetére


ityam
senior tag

Lehúztam most a 3Tbos winyót de ugyanazt írja a lemezkezelő a 2gbosra. Lehet a SATA kártyát nem szereti?

Szerk: Most lehúztam a sata kártyáról a 2tbost és a 3 ast rádugtam. a 3 as rendesen megy róla. Szóval nem a sata kártyával van baj. de akkor miért írja a 2tbosra amit ír vajon?

[ Szerkesztve ]

(#8237) ityam válasza ityam (#8236) üzenetére


ityam
senior tag

a 2tb os winyó az alaplapra dugva , a 3tb-os a sata kártyára de még mindig ugyanaz a hiba. Nincs ötletem hirtelen mi lehet az oka

(#8238) liksoft válasza ityam (#8237) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mint ahogy írtam, ilyenhez eszközt és nem programot használnak az adatmentéses cégek. [link]
Elképzelhető olyan környezet ahol elég program, de nem hibás drive-on kéne kísérletezni. Viszont a környezet is hibánként változhat, így a speciális eszköz a megoldás. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8239) ityam válasza liksoft (#8238) üzenetére


ityam
senior tag

nah mostmár mind1. Lehúztam a hibás winyót mert elkedett kattogni is mikorben windows bootnál checkdiskelt. Egy pár adatot azért sikerült megmenteni aminek örülök.Sajnos azt nem tudom még megállapítani hogy mennyi a valósan megmentett adat mert a 3TBosra amire elkezdtem a másolást és megszakítottam azon gyanús módon a teljes könyvtárrendszer rajta volt, File méretek is olyanok voltak amekkorának lennie kell de gyakorlatban nem tudta megnyitni egy lejátszó program sem. Valszeg üres adatokkal van feltöltve a nagy file méret. Ezt még leellenőrizgetem aztán végeztem vele.

Köszi a segítő szándékot.

(#8240) wanted5


wanted5
őstag

másik topicból másolva:

Sziasztok!

Van nálam egy noti HDD, amit megöntöztek egy kis teával. Caddyben volt, ahogy kiszereltem nem látszott rajta, hogy sok folyt volna rá, de ugye egy csepp is kinyírhat bármit.

Nem vagyok túl nagy szakértő a témában, ezért kérném a segítségeteket. Ha jól hallom, akkor nem pörög fel a motorja. Lehet ezzel még kezdeni valamit vagy kuka? Mi mehetett tönkre? Esetleg egy elektronika csere segítene rajta?

(#8241) liksoft válasza wanted5 (#8240) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Megállhatott menet közben, így akár le is tapadhatott. Akár bele is folyhatott a szellőzőn keresztül. Ezért a bontással célszerű kezdeni (ami NEM otthoni, hanem tiszta teres művelet!), és a legkisebb nyom esetén a panelt is cserélni. Ha a fejcsatlakozó környékén van nyom, akkor a fejszerelvény cseréje is ajánlott.

Kérdés mennyire fontosak az adatok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8242) wanted5 válasza liksoft (#8241) üzenetére


wanted5
őstag

Annyira nem, hogy 1-2 havi fizetést kiadjak érte.

Viszont azóta felpörög - megáll, ezt ismételgeti, semmilyen fura hangja nincs, a rendszer továbbra sem ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

(#8243) Saltwater válasza wanted5 (#8242) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ha felpörög és kattog majd leáll, akkor a mechanika is sérült nincs DIY megoldás.
Ha felpörög nem kattog majd leáll, akkor érdemes a vezérlőlap és fejszerelvény csatlakozót megtakarítani.
.....ha ez nem segített, akkor nincs DIY megoldás.
Egyáltalán milyen márka-típus?

https://hdd-adatmentes.hu

(#8244) wanted5 válasza Saltwater (#8243) üzenetére


wanted5
őstag

felpörög, majd megáll, nem kattog

egy WD blue 500GB-os, egészen pontosan: WD5000BEVT - 75A0RT0

(#8245) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Adott egy 6 éves vinyó ami ma adta meg magát. Kattog. Adatot még tudok menteni róla valahogy?

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#8246) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Volt egy családi 1tb-os samsung story station, ami rá lett kötve a routerre nas-ként.
Az egésznek volt egy olyan gondja, hogy vagy az usb, vagy a táp kábel meg lehetett törve, és emiatt sokszor kellett újraindulnia, mert egy ideig nem volt áram alatt. A vége felé egyszer mélynyomó közelébe is került (itt még nem volt semmi baja), majd átkerült a videolejátszóra és itt kilehelte lelkét. Először még a router egyszer felajánlott egy javítást (asus ac87u), és utána megint jó volt, aztán később most már csak az eszközkezelő látja, a win explorer nem.
A hdd sentinel így látja:, a fényképező meg így (bekarikáztam a kiégések helyét)

Van esélyem még megmenteni valahogy? Pl ha veszek egy másik ugyan ilyen vinyót, és kicserélem a kiégett lapkát?
A lényeges adatok rajta a családi képek voltak, de arról van egy páréves mentésem máshol is, az újabb képek meg össze vissza is megvannak.
Filmek, telepítők vannak még rajta, végén már dugig volt szinte.

Próbálkoztam eddig hdd rawcopytool-lal, és clonezilla-val, de egyikkkel sem jártam sikerrel :(
Hangilag ugyanúgy felzúg a legelején, mint régen (kis kattogás is van, de ez is így volt mindig), de aztán nem követi a folyamatos kattogás (mint mikor a widows autoplay elindul)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8247) liksoft válasza skitzoo (#8245) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Pontos típus is jó lenne, de 6 éves esetében sokszor olyan kopás vagy öregedés a gond, hogy alkatrész kell hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8248) liksoft válasza ArthurShelby (#8246) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mechanikai öregedésre, a parkoló pálya kopására gyanakszom. Ilyen idős Samuknál tiszta teres művelet szokott kelleni, nem a panel adja meg magát (1-2 ritka lap kivételével), de kicsi az esély pont ugyanolyan firmware-es panel beszerzésére (és van ahol gyári számra egyeztetett).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8249) skitzoo válasza liksoft (#8247) üzenetére


skitzoo
senior tag

A tipusa: Samsung HD321KJ. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#8250) ArthurShelby válasza liksoft (#8248) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Magyarán a lapka jó lehet, az "égési sérülések" nem komolyak? Vagy ezt így ránézésre nem lehet megmondani?
A parkoló pálya kopása micsoda, mitől van (helytelen user használat pl)?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.