Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Valahogy lehet egy bedöglött (konkrétan gátolja a bootolást, és külsőleg se lehet megnyitni mégha látja is a gép) SATA 3-as winyót (wd30ezrx 3TB) működésre bírni legalább addig amíg az ember a szükséges adatokat átmenti, vagy ez már a teljesen felejtős kategória?
Ha bent van a gépben akkor gátolja a bootot (több gépnél ki lett próbálva), ha pedig boot után rádugom akkor látja hogy létezik (win és linux egyaránt) de megnyitni nem tudja, és van hogy le is fagy.
Ezen egy nagy partíció van, és nem volt rajta op rendszer telepítve egyszer sem.

(#7502) liksoft válasza krizoli (#7501) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Feltehetően nem tudja inicializálni magát. Ilyen akkor van legtöbbször, ha a felületről nem tudja a szükséges adatokat betölteni (HDD OS-e). Vagy felület vagy fejszerelvény hiba miatt. Nem otthoni kategória szokott lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7503) krizoli válasza liksoft (#7502) üzenetére


krizoli
tag

Szia!

Köszönöm válaszod. Mostmár legalább akkor nagyjából tudom hogy mi a hiba, de azért kár hogy nem a házilagos kategóriába esik.

(#7504) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok lenne egy olyan problémám. Hogy egy kedves barátom felesége elhunyt és a laptopján volt az összes családi kép, és szerencsétlen modon a laptop töltő csatlakozója belesült a csatlakozóba szóval a laptop is tönkre ment ( MSI ex700x) kivettem a merevlemezt, de sajnos a felhasználó jelszóval volt levédve és mindent az asztalon illetve a dokumentumokban tárolt. Van valami mód hogy megtudjam menteni neki a családi képeket?

köszönöttel:
Attila

(#7505) attila199207 válasza attila199207 (#7504) üzenetére


attila199207
tag

Közben sikerült megtaláltam a választ, egy zárt forumban

köszönöm.

(#7506) liksoft válasza attila199207 (#7504) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Abban az esetben, ha a jelszó csak a belépéshez tartozott, rendszergazdai jogosultság mellett elérhetőek lesznek az adatok. Ha viszont saját tulajdonba is vette, akkor titkosítottak a file-ok. Ennek kulcsa a rendszerben van. Fejből nem tudom hogyan, de azt is meg lehet adni a rendszernek, így utána elérhető minden. Elviekben.
Linuxot nem használok, ott valószínűleg a jogosultságon könnyebb átlépni. A titkosítás ott is nehezebb ügy. Vagy DOS alatt NTFS olvasó driver segítségével. A titkosítást ez sem oldja fel tudtommal.
Ha ezekkel nem sikerül, akkor adatmentő programok segíthetnek.

OK, de ide is beírhatod, vagy linkelheted, hogy másnak segítség legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7507) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos sikerült törölnöm két Mac-es partíciót az egyik winyómról.
Van arra bármilyen módszer, hogy magát a partíciót helyre állítsam? Alapvetően Mac-es megoldást keresnék, de ha van olyan Windowsos módszer, amit nem hoz zavarba a HFS+ kezelése, akkor az is jó lehet.

A tények:
-GPT partíciós séma,
-3 db HFS+ partíció van a winyón, ebből a két utolsót sikerült letörölni,
-Win 8.1-en és OS/X-en tudok bütykölni (hozzáférni).

Köszi előre is minden ötletet!

(#7508) liksoft válasza naja (#7507) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A lényeg, hogy írás ne történjen rá. Tudtommal van pár mentő program mely MAC-et is kezel (vagy azon fut vagy csak kezeli), de mind fizetős ami tud is valamit. Demo változatokkal próbálva megtalálhatod azt amelyik jó lehet, és akkor csak azt kell megvenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7509) naja válasza liksoft (#7508) üzenetére


naja
aktív tag

Szia,
először is köszönöm szépen a gyors választ.

A felülírással nem lesz gond, hiszen nincs partíció, amire írni lehetne. További diszk menedzselést/particionálást meg tutira nem csinálok, amíg vissza nem szereztem amit szeretnék.

Egyelőre két progi került képbe: az egyik a TestDisk amiről jókat olvastam, és ingyenes, a másik a DiskWarrior Recovery, ami fizetősnek tűnik. Csak az előbbit próbálgattam egyelőre, de kicsit fázok tőle, mert terminalból kell indítani (nincs GUI) és kissé ijesztően néz ki.
Van ezekkel esetleg valami tapasztalatod? Vagy jól sejtem, hogy itt inkább csak a Windowsos frontról van szó?

Amúgy ez sem lenne baj, mert Win 8.1 is van a gépen, egy másik HDD-n. Onnan is tudok manipulálni, ha van olyan progi, ami felismeri és kezeli a HFS+-t. Sőt ez a TestDisk van windowsra is csak nem tudom mennyire jó ötlet onnan indítani, gondolom ugyanúgy nincs GUI.

Köszi, még egyszer!

(#7510) liksoft válasza naja (#7509) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A Testdisk ingyenes, de könyvtárrendszert nem hoz vissza tudtommal. Vagy partíciós bejegyzést kreál (utána a rendszer már látja, írni is tud rá !!! ), vagy scan "oszt ömleszt". Nem erre gondoltam. Esetleg , esetleg , esetleg. Van még x+1 lehetőség. Ahogy írtam, a demo megmondja melyik lesz jó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7511) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Nem igazán sikerült megfelelő topikra akadnom, így talán ez a topik áll legközelebb a kérdésemhez.

Macrium Reflect Free progival készítenék mentést GPT partíciórendszert tartalmazó rendszer SSD-ről.

Itt egy kép a kialakításról:

A képen látható "pipák" szerint két lépésben szeretném a mentést megoldani, hogy az OS-hez kapcsolódó partíciók egyben legyenek mentve, majd a másik partíció ettől elkülönítve, külön fájlban.

Mivel GPT a partíciórendszer a C és a hozzá kapcsolódó partíciók visszaállításakor a képen látható jobb szélső SSData nevű partícón lévő mappák, fájlok megmaradnak?

read-only mode on the forum

(#7512) liksoft válasza AtHoS (#7511) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Passz. Itt inkább meghibásodott eszközök mentése a fő irány. Ezt inkább a Marcium témában kéne kérdezni, vagy az azonnali kérdéseknél.
(Én soha nem használtam. :B )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7513) AtHoS válasza liksoft (#7512) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Macrium topic nincs és ilyen szoftokat tömörítővel sem találkoztam - ja de igen egy 74 hsz-os norton ghoston túlit láttam :DDD - de akkor inkább bekérdezek egy azonnaliba :B

read-only mode on the forum

(#7514) ilgatto


ilgatto
tag

Sziasztok. A laptopomra borult egy kevés forralt bor, de olyan szerencsétlenül, hogy tönkrement a winchester PCB-je. Hova volna érdemes küldeni adatmentésre és kb. mik az árak? Ha rossz topikban kérdezem, akkor elnézést.

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#7515) liksoft válasza ilgatto (#7514) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A rossz hír, hogy ilyenkor zárlat keletkezik, ami legtöbbször viszi a mechanikán belüli elektronikát is. Jaffa, Kóla és társai gyakorlati ismeretében merem mondani. Ebben az esetben viszont az ár a százezres nagyságrendbe ugrik. Ha be is szippantott belőle és bepárásodott, akkor még ez is megy föl.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7516) Josi válasza ilgatto (#7514) üzenetére


Josi
aktív tag

Kérj ajánlatot liksofttól. :)
Jó áron dolgozik és profi az adatmentésben.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7517) ilgatto válasza liksoft (#7515) üzenetére


ilgatto
tag

Köszönöm a válaszokat, sejtettem, hogy nem lesz olcsó. :(

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#7518) htc07


htc07
addikt

Üdv!

Ha egy 500 gigás merevlemezről (aminek két partíciója volt egykoron) szeretnék adatmenteni, de össz kb. 200 GB adat volt rajta, akkor elég, ha egy 240GB-s merevlemezre mentek, vagy szerezzek egy 500-asat?

(#7519) donjohnson válasza htc07 (#7518) üzenetére


donjohnson
addikt

240 GB-os vinyóból kb. 223.57 GB lesz használható formázva, szóval elég kell, hogy legyen.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#7520) htc07 válasza donjohnson (#7519) üzenetére


htc07
addikt

Igazából a metódusra voltam kíváncsi, hogy 1:1 kell-e neki annyi célhely amíg átmenti az adatokat, mint amekkora a forrás maximum mérete.

:R

Van valami app egyébként, (getdataback-ről olvastam) ami kiemelten ajánlott? Többnyire multimédiás tartalmak amiket menteni kell, képek, videók.

(#7521) Josi válasza htc07 (#7518) üzenetére


Josi
aktív tag

Én inkább az 500 GB-t választanám.
Mert mi van ha az a kb 200 GB 230? akkor nincs helyet.
És a program simán tud többet is lementeni, mint amennyi a valós adat volt.
(régebbi ill törölt fájlok is előjöhetnek ilyenkor)
Ne centizz a hellyel.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7522) htc07 válasza Josi (#7521) üzenetére


htc07
addikt

Oké, akkor megpróbálom először, hogy mennyi adatot talál, aztán ha több, akkor szerzek valakitől addig egy nagyobbat. :DDD

Vagy összefűzöm a negyedterrás vinyókat egy partícióvá.

(#7523) Josi válasza htc07 (#7522) üzenetére


Josi
aktív tag

Előbb szerezz nagyobbat.
Minek 2x kinozni azt a szegény lemezt?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7524) liksoft válasza htc07 (#7520) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Adminisztrációs sérülés esetén az adatmentő programok ha engedélyezzük, a törölteket is mentik. És bizony célszerű engedélyezni, mert milyen sérüléssel állunk szemben? Van, hogy a szakember sem tudja. Sőt, ahány adatmentő program,annyi különböző hibakereső algoritmus. Így bármelyiknél előfordulhat, hogy a vélt adatmennyiség a valós 2-3-szorosa. Ha meg biztosra megyünk, akkor 2-3 programot is ráküldünk, hogy a legjobb kihozatal legyen a végén. Ha ezt beszorzod, akkor 1,5-2TB jön ki végeredménynek. Az adatmentéses cégek ezt végzik el Helyetted, és a feltételezett legjobb találatot (találatokat) adják csak vissza, így előválogatnak már. Ezért várható mentéses cég esetén vissza csak 500GB körüli mennyiség. Persze ez akkor igaz, ha "romokban hever" az adminisztráció. Egyszerű sérülés esetén minden "menet" megközelítőleg ugyanazt hozza, és így 250GB elég lehet tárhelynek. Te pontosan tudod mivel állsz szemben? Milyen mértékű és típusú sérüléssel?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7525) htc07 válasza liksoft (#7524) üzenetére


htc07
addikt

Hétvégén kerül hozzám a HDD, most még csak tapogatózok.

Egy 2,5-ös laptopvinyó, de már korábban is produkált érdekes tüneteket tőle az egész laptop (bios bootscreen-nél megfagyott). Nyilván mindenre gondoltam én is, csak a merevlemezre nem hibaforrásnak, nem is hallottam még olyat, hogy a bios menüig se jutok el, mert sérült a lemez. (utólag belegondolva, lehet hogy a smart akasztotta meg).

Próbálták már egyszer menteni, tekert pár napot rajta a gép (szerintem egy másik laptop volt amin futott a recovery, meg egy usb-s hdd ház), aztán amikor elkészült, lefagyott a program. :DDD Pontosan ennyit tudok egyelőre a témában, de ebből kiindulva szerintem koránt sem borzasztó a helyzet.

Ha többet tudok, úgy is jövök még konzultálni. :DDD

(#7526) liksoft válasza htc07 (#7525) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hát..... ha felületi sérülés, akkor enyhén szólva sem lesz jobb a helyzet, és nem is stabil. Vagyis fizikai hiba esetén versenyfutás az idővel. Ezért készül fizikai másolat az adatmentő cégeknél olyan eszközön, mely a firmware sok hibáját is tudja korrigálni, valamint nem "szüttyög" a hibahelyeken, hanem fut tovább. Az "egyhelyben járás" "hátha lejön még valami" a leggyilkosabb állapot egy mentendő drive számára. Sőt, még a program sem tud mindent észrevenni, így aki adatmentésre adja a fejét, készüljön, akár 2-3 nap is eltelhet a HDD mellett 20-30 perces alvásokkal! ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7527) PhoebeCat


PhoebeCat
csendes tag

Üdvözletem.
Problémám a következő:
Van egy 2tb sata-s hdd-m 2*1Tb ra particionálva, amit egy "linux-android" szerű média lejátszóval használok, de át szoktam tenni a PC be ha több multimédiás tartalmat szeretnék mozgatni.
Két napja pc-vel ítram rá pár száz Gb-nyi filmet, és most csak a helyet foglalja a se mappák se filmek se semmi, olyan mappákat sem látok amikhez nem is nyúltam tegnap előtt azt állítja a win7prof, hogy 87gb szabad terület, de csak 299gb nyi adatot látok.
A média player sem látja a többit...
Mi lehet itt a baj???

Mindenféle segítséget előre is nagyon szépen köszönök.

(#7528) liksoft válasza PhoebeCat (#7527) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Sérült az adminisztrációs rendszere. Gépen meg kéne nézni, a SMART mit jelez a drive-ról. Lehet, csak 1-2 szektor hibája miatt nem látni a tartalmat, de akár a halálán is lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7529) PhoebeCat válasza liksoft (#7528) üzenetére


PhoebeCat
csendes tag

Hard disc sentinel szerint semmi baja, felületét vizsgáltattam azon sem látott hibát.
Mi az a SMART??? megnézzem azzal is???

(#7530) PhoebeCat


PhoebeCat
csendes tag

Meglestem SMART-al is sok zöld pöttyöt mutat, semmi pirosat vagy egyebet...
Egyre kevésbé értem én ezt :-(

(#7531) liksoft válasza PhoebeCat (#7530) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nincs esetleg hozzáférési gond? Linux alatt vagy más jogokra nem figyelő OS illetve program alatt nem látható a tartalma?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7532) PhoebeCat válasza liksoft (#7531) üzenetére


PhoebeCat
csendes tag

Hát linuxom nincs :-( kuka vagyok én ahhoz.
Androidos telefonnal szoktam belekukkantani wifin kersztül de az is csak azt látja amit a windows mutat, média player dettó.
És a bosszantó, hogy ugyan az a pc két napja simán írta olvasta, mindent látott...
Most megnéztem spacesniffer-rel is az sem lát töbet...

(#7533) PhoebeCat


PhoebeCat
csendes tag

Na ezt magyarázza meg valaki, fent említett hiba, itt hagytam a gépet, mert volt jobb dolgom, most visszajöttem, és mindent lát !
Annyi cucc van a hdd-n amennyit látok ami annyi amennyi helyet foglal, tehát minden működik, de akkor mi volt eddig a baj ???
Miben ne bízzak a windows vagy a hdd a gyagyás???

(#7534) liksoft válasza PhoebeCat (#7533) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem tudom. Ami viszont fontos adat rajta (ha van), MOST mentsd!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7535) PhoebeCat válasza liksoft (#7534) üzenetére


PhoebeCat
csendes tag

Igyekszem.
Azért köszi.
Legalább így nem csak nem én nem értem :-)
Kellemes boldog békés karácsonyt kívánok.

(#7536) liksoft


liksoft
Topikgazda

SZERETETBEN GAZDAG BÉKÉS KARÁCSONYT, ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7537) popey37


popey37
addikt

sziasztok.
van egy samsung SP2004C 200 GB sata 2-es vinyóm, valószinüleg behalt az elekrtonikája.
viszont sok adatom van rajta amit szeretnék valahogyan megmenteni.
tehát vagy elekrtonikát kereseg vagy más segitséget, hogy az adataimat le tudjam menteni .
előre is köszi.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#7538) liksoft válasza popey37 (#7537) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ennél a típusnál a belső erősítő (része a fejszerelvénynek) szokott meghalni, vagy a fej, mivel régi, parkoló pályás. Vagyis 80% vagy fölötti az esélyed, hogy tiszta térben meg kéne bontani, hogy az adatokat le lehessen menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7539) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Szia liksoft!

Egy olyan problémám lenne, hogy adott egy külső vinyó, ami esett egy 20 centit a padlóra, rákötöm a gépre, a windows kiadja a hangot, hogy csatlakoztattam, de e vinyó nem pörög fel, csak szaggatottan sípol, a visszajelző led is ég, de más nem történik. Rendkívül sok cuccom van rajta, menthető még valamilyen formában itthon számomra?

Köszönöm előre is a választ!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7540) liksoft válasza Wa2x_ (#7539) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem otthoni mentés, mert a fejek nem a parkoló pozícióban, hanem a lemezen vannak. Megtapadtak.Ilyenkor sérülhet a mágneses felület is, de a felületet védő gél (lakkréteg) mindenképpen. Ütögetésre, rázásra a karok rugói deformálódhatnak, így a felületet végérvényesen össze tudják karcolni, rosszabb esetben a fejek le is tudnak szakadni a karról. Ilyenkor vagy a felületen maradnak, vagy "gördülnek" a felületen, bár gyufásdoboz formájúak. Ilyenkor már "nincs tovább".

Míg tapadt állapotú, és óvatosan bánsz vele, van esélye. De szakembernél jársz jól vele. Ott a tapadást megszüntetik, a gél regenerálódását elősegítik, és legtöbbször másik fejszerelvénnyel mentik. A tapadás helyén várhatóak hibák, de típustól, sérülés mértékétől függően 80-90% fölötti sikeresség várható (ha a felület még közel ép).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7541) Wa2x_ válasza liksoft (#7540) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszönöm!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7542) Wa2x_ válasza liksoft (#7540) üzenetére


Wa2x_
veterán

Megcsináltam otthon, mármint a hardveres részét, szétbontottam, visszatettem a helyére az olvasó fejet, semmi hiba nincs rajta, csak nem olvassa a Windows. GetDataBack lát mindent, de másolni ugye nem tudok vele, mert az licenszes. Van esetleg valami más módja lementeni az adatokat róla? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7543) Josi válasza Wa2x_ (#7542) üzenetére


Josi
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7544) liksoft válasza Wa2x_ (#7542) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudod miért nem látja a Win? Mert sikerült megsérteni a felületet. Mivel a légpárna vastagsága annyira kicsi, hogy 50-80 ezer is elfér 1mm-ben, így az a sérülés amit okoztál, nagy valószínűséggel idővel haza fogja vágni a fejet és a lemez többi részét is. Ugyanis felületi anyagleválás indul el, ami nem állítható meg!

Üdvözöllek a "hályogkovácsok" csoportjában! :W :W :W

Ha a Get Data Back árát sem vagy hajlandó kifizetni, akkor valóban adatmentéses szakemberre is sajnálnád a pénzt. Viszont ezek után ne várd, hogy bárki segítő kezet nyújtson. Megsúgom, a munka innentől exponenciálisan nő a mentés során, mivel versenyt fut mindenki az idővel. Csak gratulálni tudok. (Azért akinek valóban fontosak az adatai, ezt a módszert kérlek ne reklámozd. Ugyanis valószínűleg nem tudod pontosan mit is tettél.....)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7545) Wa2x_ válasza liksoft (#7544) üzenetére


Wa2x_
veterán

Megértem a reakciód, nem fogom reklámozni és ajánlani sem! :) Én elégedett vagyok a végeredménnyel, minden adatom sértetlenül lekerült a merevlemezről, ingyen.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7546) liksoft válasza Wa2x_ (#7545) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azt tudod ugye, hogy a szerencsés 1%-hoz tartozol?

Az adatmentés nem arról szól, hogy ne tudná más is megcsinálni. A különbség a gyakorlatban, eszközökben és lehetőségekben rejlik. Így egy szakember 90% feletti kihozatalt tud egy ugyanolyan otthoni 5% alatti arányból. Ha valakinek nincs pénze, vagy nem éri meg, fusson neki az 5%-nak. De ott van a pont, és ott a vége. Ugyanis ha nem sikerül, nincs tovább! Hiába kellene sok-sok adatmentés áráért is akár ami elveszett, a nem menthető az nem menthető.

Sajnos gyakorlati tapasztalat, hogy sokszor a "jó lenne ha meglenne" később a "minden pénzt megér" kategóriába kerül. De ha az első alapján a "szomszéd ügyes fiacskája" már átment a drive-on, a szakember sem tud már segíteni, mert nincs miről menteni! [link] Na ide lehet eljutni egy "rosszul sikerült otthoni tuning" után. ;)

A fentiek miatt csak ÉSSZEL! Egyébként gratulálok!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7547) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Egy ismerősöm pórul járt egy "szakemberek" által elvégzett rendszer telepítéssel. A gépében lévő másik két HDD-ről minden adata eltűnt, de úgy, hogy Get Data Back-el sem lehetett visszahozni. Tehát nem sima törlés, hanem valamilyen felülírásos törlésnek kellett lennie, mert csak néhány visszaállíthatatlan dokumentum-foszlányt talált a GTB. Egyszerűen nem értem, mert törlés és formázás esetén is ott kell elvileg maradnia a fájloknak, ha jól tudom. Vajon mit csinálhattak ezek a félkegyelműek, hogy 2 db. másik HDD-ről is teljesen törlődött minden? :F Persze ez költői kérdés.
1 év kisgyermek, családi fotó és videó-anyaga volt rajta, meg fontos munkák, dokumentumok, és természetesen nem volt neki elmentve máshová is. :U

Mi ilyenkor a teendő?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7548) liksoft válasza liszi70 (#7547) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Pontosan kellene tudni mit csináltak, és hogyan. Abban az esetben ha volt rátéve titkosítás vagy "saját tulajdonba" vétel, a rendszer file szintű titkosítást végez. Ehhez a kulcs a felhasználó belépéséhez párosítva a rendszerben tárolódik. Ha a rendszert újrahúzzák és a kulcsok nincsenek kimentve, az adatoknak annyi lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7549) liszi70 válasza liksoft (#7548) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! Megpróbálom megtudni, mit csináltak pontosan, de szerintem maguk sem tudják. Egy win 8.1 telepítés volt, de hogy ez hogy lehetett hatással a másik két vinyóra....... :F Vagy ha valamiért megvan a kockázat, akkor minimum, hogy lehúzzák a + vinyókról a kábeleket. Én magamnak mindig lehúzom ha telepítek, még ha paranoia, akkor is!

Nem igazán értem ezt a titkosítás ügyet, a felhasználó részéről nem volt rátéve titkosítás.

[ Szerkesztve ]

(#7550) naja válasza liksoft (#7510) üzenetére


naja
aktív tag

Köszönöm szépen!

R-studio lett a megoldás, az szépen visszahozott mindent. Próbáltam másokat is, de azok vagy szemetet hoztak vissza, vagy nem is tudtak mit kezdeni a dologgal partíció hiányában.

A testdisk-et sajnos nem tudtam használni végül. Eleinte még látott rendben minden törölt partíciót, de akkor nem mertem visszaállítani vele semmit, gondoltam előbb lementem egy külső winyóra a tartalmukat. Viszont mire ezzel a dologgal végeztem, addigra valamelyik elcs*szett valamit, és végül már nem tudott rendben addig eljutni a testdisk, mint ameddig korábban gond nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.