Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Gina81


Gina81
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Most inítottunk egy céget és nemrég merült fel a mentések elhelyezésének problémája. Úgy hallottam, hogy nem mindegy hogy miben és hogyan tároljuk ezeket a szalagokat. Láttam néhány cikkett a neten, állítólag vannak spéci, erre kifejlesztett tároló táskák, valami Turtle Case ha minden igaz. Ismeri ezeket valaki?!?!? Esetleg használtatok már ilyent??!! Mi a tapasztalat jók ezek?! Én itt találtam meg a legtöbb táskát: www.edpland.hu Válaszoljon aki már használt ilyent, érdemes-e ezekbe befektetni.

Köszi, sziasztok :)

(#1002) liksoft válasza Gina81 (#1001) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szivesen válaszolunk (ha tudunk) de milyen szalagokról van szó? Régi típusú orsós archíválást végeztek?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1003) effero válasza liksoft (#1002) üzenetére


effero
tag

Írtam egy privát üzenetet.

(#1004) Gina81 válasza effero (#1003) üzenetére


Gina81
csendes tag

Effero, Nem kaptam meg a Privát üzid, elküldöd újra!?

Linksoft, LTO kazettákról lenne szó, az edpland honlapon láttam erre alkalmas tároló táskákat, a képről úgy látszik elég masszív és zárható is. Használtál már esetleg ilyet?!?

(#1005) liksoft válasza Gina81 (#1004) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az nekem ment. - És LIKSOFT.

Nem használtam. Nálam a mentéseknél az adatok gyorsan forognak, így ilyen eszközt nem tudnék használni. Amit tudnia kell, masszív fémdoboz legyen, vastag belső borítással (2-3 centi a falától). Az erősségét nem kell magyarázni, a fém pedig azért, hogy Fereday kalitkaként a külső mágneses terektől védje a kazettákat. Ezt segíti, ha a külső faltól kicsit beljebb is van. A fedél és az alsó rész jó ha fémesen érintkezik záráskor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1006) Rez_Grof válasza liksoft (#1005) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hello Mester!

Van egy insmerősöm akinek a T21-es ibm notijában elszállt a vinyó.
Mit lehetne vele csinálni? Egyszer kikapcsolta aztán már nem indult el ez a hiba jelenség.

Látom a honlapotokon hogy ingyens most a bevizsgálás meddig tart az akció?

Üdv.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1007) liksoft válasza Rez_Grof (#1006) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Egy darabig még biztos.

A 2,5''-os drive-ok általában mechanikai hibásak. Vagy letapadnak, vagy ha ''kattognak'' akkor az olvasóerősítő megy el a fejszerelvényen. Kapacitástól és egyéb hibától függően várhatóan 5-7 óra alatt menthető. Feltétele, hogy a felületen a jelek épen legyenek.

A letapadást rázással - ütéssel nem célszerű elindítani, mert csúnyán fizikailag szokott sérülni a felület és a fej is. A kattogós meg egyértelműen alkatrészcserés. Tehát mindkettő tisztateres. Az IBM egyes laptopjaiban van egy security chip mely nélkül a winyó kiszerelt állapotban nem indítható el. (Ügyes védelem a lopás ellen, de megkeseríti a mentő életét.) Így lehet, hogy az is kell a mentéshez.

Ha érdekes, keressen meg telefonon engem (20-as), vagy a Peti kollégámat a 70-es telefonon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1008) Intelligencs

Liksoft & mr_ricsi!

Korábban már írtam a problémámat, hogy van két 160-as Samsung SATA-m RAID0-ban, amiben időnként leállt az egyik DRIVE. Nu, most kicseréltem két új vincsire, a két problémás vincsi SMART értékeiről meg külön-külön csináltam screenshot-ot.

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy Ti mit láttok a képeken? Okoskodásom szerint az a vincsi lehet a rossz, amelyik többször pörgött fel, mint a másik. Elvégre a két merevlemez MINDIG is RAID-ben ment, tehát elméletileg ugyanannyiszor kellett volna elindulniuk. Amelyik lényegesen többször indult el, az lesz a rossz, hisz annak kellett leállnia többször is.

Igen ám, de a start/stop count szinte tök egyforma mindkettőnél. (Gondolom ez számlálja az elindítások számát.) Most akkor mi a rák lehet? :F

[link]

[link]

Az adatok alapján melyik tűnik a rosszabb vincsinek?

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#1009) liksoft válasza Intelligencs (#1008) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Szerintem a 747-es végű tűnik gyengébbnek. Bár egyiknél sincs átallokált szektor, de ennél jóval nagyobb (háromszoros) az ECC-vel javított (hibaalgoritmus alapján hibamentesen javítva olvasott szektor), valamint a C4 és C6 tartalmaz értéket. Ezek azt jelentik, hogy 8 db olyan szektort már talált, amit hibamentesen nem tudott olvasni, még nem allokált át, de bejegyezte további vizsgálatra. Ha hibás írás miatt nem olvasható, akkor vissza fogja adni aktív területnek, de ha továbbra is hibázik, akkor átallokálja a későbbiekben. Ez még csak figyelmeztető jel.

Örülnék annak, ha HDSentinel programjával is megnéznéd, és a riportot elküldenéd Neki. Ő sokkal jobban ismeri ezt a témát mint én. [link] A végkövetkeztetést mondja meg Ő. Nekem annyi hozzáfűznivalóm van, hogy sajnos a SMART nem mindig ad helyes eredményt. Az esetek többségében ~80-90% teljesen helytálló a diagnózisa, de van amikor csúnyán melléfog. Jó lenne tudni azt is, melyik milyen hőmérsékleten dolgozott. Sajnos a RAID winyók SMART-ja nem emelhető ki. (Nem értek egyet azzal, hogy ezt a funkciót a kártyagyártók nem támogatják, de ellene nem tudok tenni.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1010) VVoid válasza liksoft (#1005) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nem Fereday, Faraday-kalitka.
Jóvan, ne haragudj, nem kötekedni akarok, csak pontosítok.


[Szerkesztve]

(#1011) mr_ricsi válasza Intelligencs (#1008) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem tudnád az eredeti hozzászólásodat -amiben a problémádat leírtad- idelinkelni?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1012) Intelligencs válasza mr_ricsi (#1011) üzenetére

[link]

illetve

[link]

The Amiga, Born a Champion

(#1013) Intelligencs válasza liksoft (#1009) üzenetére

Értem és köszönöm.

A HDD Sentinelt már próbáltam, telepítés és indítás után jobbra alulra le is került az ikonja, de amikor meg akartam nyitni a főablakot, csak egy 2 cm-es csík volt látható, gondolom a program fő ablakának a teteje, illetve annak is csak egy kis darabja. Szóval nem megy a progi... :O Írok is a srácnak.

Igen, én sem értem mi az értelme annak, hogy RAID-ben lévő vinyóknál nem látszik a SMART. De azt azért jól gondolom, hogy ilyenkor is működik, csak épp én nem tudom megnézni?

A winchestereket egy 8 cm-es házhűtő venti hűtötte közvetlen közelről, egy jól szellőző házban (Chieftec Dragon).

The Amiga, Born a Champion

(#1014) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok tudna valaki abba segitenni,hogy a winyom miért ''patog''idönként olyan hangotad mintha pesgös üveget nyitnák fel patan 1.Valamilyen progival lelehet elenörizni az állapotát :F

(#1015) mr_ricsi válasza Intelligencs (#1008) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nézd csak, találtam egy hasonló problémát:

[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1016) net84 válasza liksoft (#1009) üzenetére


net84
őstag

Uram!
Bocsi az off-ért, de hátha itt kapok valami segítséget...
egy régi quantum hdd-t építgetek át dísznek és kis ''elektrónikai'' segítség kellene...
a fej mozgását szeretném vezérelni egy elektrónikával - pontosabban az abba égetett programmal (és a hdd elektrónikáját szeretném kihagyni ha lehet)
Meg tudom valahogy direkt hajtani a fejmozgató (ha jól láttam) tekercset? Milyen elven működik ez? Valaki tudd ebben segíteni, vagy kezdjek el kísérletezni a meghajtással?
Előre is köszi!

Read only...

(#1017) liksoft válasza net84 (#1016) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egyszerű lineáris motor, így pozitív vagy negatív impulzusokkal vezérelhető. Viszont a felületről olvassa a poziciót, így ha nem a winyó vezérel, akkor csúnya szélső pozíciós kattogást lehet előhozni belőle.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1018) net84 válasza liksoft (#1017) üzenetére


net84
őstag

az időintervallummal akartam monyákolni, direkt adva a kraftot a ''motornak'', megfelelő polaritásban és megelelő ideig... tehát ez nem lehetséges ? :O
? voltocskával mozgathatja a fejet az elektrónika (vagy ez változó inkább mérjem ki?)?

Read only...

(#1019) liksoft válasza net84 (#1018) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az idő és a fesz is számít, hiszen teljesítményt nyomsz bele. Először egy mérés nem árt azt hiszem. A parkoló sávról nagyobb erő kell, hogy kimozdítsd. Így nem is olyan egyszerű, de megoldható. Viszont egy 386SX alaplapot sok helyen ingyen dobnak utánad. Egy floppy, pici progi és már megy is. Lehet, hogy hamarabb célt érsz. De ehhez működőképes winyó kell. A fedélcsere viszont a por miatt kritikus.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1020) Uzmany válasza liksoft (#1017) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia, egy kérdésem lenne.
Megsérült egy word dokumentumom mentés közben. Sajnos ez egy szakdolgozat volt :(
Van valami lehetőség a helyreállításra?
Előre is köszönöm a segítséged.

® visions created with passion

(#1021) liksoft válasza Uzmany (#1020) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De hogyan sérült meg? Mit csinál, (vagy mit nem) és milyen adathordozón? Adj meg minden infot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1022) Uzmany válasza liksoft (#1021) üzenetére


Uzmany
őstag

Nejem készítette a szakdolgozatát. Állandóan pen drive-ra mentett. Az esti mentést, nem tudja a word megnyitni :(

® visions created with passion

(#1023) net84 válasza liksoft (#1019) üzenetére


net84
őstag

thx! méricskélek oszt meglássuk... :DDD

kap egy plexi lapot max, vagy még azt sem... a 386 aért nem okés, mert az már sok helyet foglal a polcon :D csak egy egyszerű ''dísz'' lenne, ami néha azért megmutatja, hogy hogyan is működött eredetileg...

Read only...

(#1024) Intelligencs válasza mr_ricsi (#1015) üzenetére

Jaja, ez pont ugyanolyan, mint az enyém, csak az enyém nem ad SMART hibákat, de ezt a BOOT-oláskor megállást, kattanást, stb. ugyanígy produkálja. (Illetve csak produkálta, mert most a polcon pihen.)

Meg tudnád nekem adni, ez melyik topikból van?

The Amiga, Born a Champion

(#1025) liksoft válasza Intelligencs (#1024) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1026) Intelligencs válasza liksoft (#1025) üzenetére

Merci Monsieur!

The Amiga, Born a Champion

(#1027) föccer válasza Uzmany (#1022) üzenetére


föccer
nagyúr

És milyen Pendrive? Mikori, menniyt volt használva? Csak ezzel a dokumentummal van baj? Vagy az egész meghajtó elérhetetlen?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1028) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#30) üzenetére


Freddy TNT
őstag

SOS help! :O

Valaki legyen szives kisegíteni. Van egy ''kissebb'' hardverütközésem vagy mi a fene. Nemrég vettem egy RAID vezérlőt és hosszas bajlódás után be is lett lőve rendesen.

Azonban 10 újraindításból és Bios buzerálásból egyszer sikerült csak elindítani a telepítőt... Az esetek többségében már akkor kiakad a gép, mikor felpörög a cd és el akarja indítani a telepítőt. Miután kikapcsoltam a bios-ban az auto ESCD-t sikerült elindítani a telepítőt, azonban a restart után ugyan az a helyzet és többet már a cd-ről sem bootol be..

Hogy lehetne ezt megoldani ?

(#1029) liksoft válasza Freddy TNT (#1028) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha XP-t teszel fel rá, akkor az XP topic lesz a nyerő erre a problémára. Könnyen lehet, hogy az NCQ környékén van gond, így ott is érdemes kutakodni. Viszont a pontos gépleírás mindkét helyen kell majd.

Én pata winyó mellett próbálnám második lemezként először. Így ki lehet deríteni mire van szüksége, és egyáltalán megy-e korrektül az alaplappal, vagy esetleg chipset ütközés is van. (Hiszen nagyon új a kártya, lehet, hogy régi alaplapot túlzottan nem fog szeretni.) Ha így megy, akkor próbálnám csak meg az újról a boot-ot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1030) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
Lenne nekem itt egy kis problémám.Adott egy sata vinyó,maxtor 6B200MO,mostanában érdekes dolgot csinál.Amikor olyan képet nézek amit mozgatnom kell,akkor a táp felől érdekes sivító,talán ciripelő hang jön.Megnéztem,a hang a tápból jön az biztos.Kipróbáltam egy másik vinyót is ami ata volt és azzal is ugyanez a hangjelenség van.Namost a kérdésem az lenne,hogy most akkor ez a vinyó miatt van?A táp az most lett kicserélve és az előző táppal is ugyanez volt.Esetleg valami ötlet,mi lehet ez?
A segítséget előre is köszönöm

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1031) mr_ricsi válasza Intelligencs (#1024) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Gyanús volt, hogy olvastam már hozzád hasonló tüneteket, ezért is kértem 17-én, hogy linkeled az eredeti probléma-leírásodat. Azóta módszeresen kerestem a másik hsz.-t, és lám, ma meg is találtam.
Teljesen véletlenül...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1032) mr_ricsi válasza csapos2 (#1030) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a hang a tápból jön az biztos''
Biztos, hogy nem. Vagy a PCSpeakerből, vagy a külső hangszóróból. (Ki kell húzni őket, és azonnal kiderül.)

Ui: Ha mégis a táp csipog, akkor a márkája érdekelne.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1033) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#1028) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az ESCD újraosztja az alaplap erőforrásait, pl. az IRQ-kat.
Szerintem próbálkozz a kártyával más PCI slotokban, ill. tilts le minden felesleges eszközt az alaplapon. (Amelyeket később sem akarsz használni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1034) csapos2 válasza mr_ricsi (#1032) üzenetére


csapos2
addikt

Pedig a tápból jön :B .A típusát tekintve FSP Zen ,az előző táp is ugyanezt csinálta az egy chieftec GPS-350EB-101 A volt.A hang érdekes módon csak akkor jelentkezik ha képet nézek,ha csak simán mondjuk a böngészőt mozgatom , akkor semmi :F

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1035) Uzmany válasza liksoft (#1029) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia, írtam privit :)

® visions created with passion

(#1036) megabit


megabit
csendes tag

Sziasztok,

Vennek mindenfele hibas 2.5'' es 3.5''os vincsiket. Most elsosorban Maxtor 4K040H2 (D540X-4K sorozat), Fujitsu MHT2040, es Toshiba MK4025GAS erdekelne (Ezekbol hibatlan is johet), de persze minden mas, akar nagy tetelben is.
egyeztessunk telefonon: 06 209 609 488

udv,
bit

[Szerkesztve]

www.adatmentes.net

(#1037) liksoft válasza megabit (#1036) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A Maxtornak 10 esetből 9-szer a fejszerelvénye a hibás. A Fujitsu firmware-e sérül legtöbbet, de nem kizárt a fejszerelvény hibája sem. A Toshiba fejszerelvényes szokott lenni. Ezek javítása esetleg a teljes mechanika átépítése minden esetben ''jó buli''. Rossz hibadetektálás és alkatrész használata esetén (pl.: másik drive panele) csúnya sérülést lehet okozni. [link] [link] [link] Így mindhárom mentéséhez elengedhetetlenül fontos a tiszta tér, és a hibátlan alkatrész. Az egyéb eszközöket már meg sem említem.

A tömeges vásárlásra meg a hardware piacon [link] nagyobb az esély. Vennek mindenfele hibas 2.5'' es 3.5''os vincsiket.

a konkurencia :D
(a fényképek tulajdonjoga minket illet - MH..2040AT (matrica nélkül érkezett))

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1038) csapos2


csapos2
addikt

Üdv!
Szóval semmi ötlet? :O Egyáltalán jó fele keresgélek?Vagy ennek a jelenségnek köze sincs a vinyóhoz?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1039) liksoft válasza csapos2 (#1038) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Gyanítom, hogy a tápegységben lévő egyik tekercs (tranzformátor) nincs rendesen rögzítve a vasmagon. (Nem együtt öntötték ki műgyantával, hanem külön készülhetett a tekercs.) Így egy bizonyos terhelés esetén lép fel a kapcsolóüzemű tápban olyan frekvencia, ami a tekercs segítségével hallható hangot ad. Más terhelésnél más frekvencián dolgozik a táp, így ott nem hallható, vagy a tekercs számára nem mozduló állapot jön létre. Valószínűleg mindkét tápgyártó ugyanattól a beszállítótól vásárolja ezt az elemet a táphoz, így lehet, hogy mindkettő ''zenél''.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1040) csapos2 válasza liksoft (#1039) üzenetére


csapos2
addikt

Köszönöm a segítséget :R .Tehát akkor mégis csak a táp lesz a ludas :O

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1041) mr_ricsi válasza liksoft (#1039) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a tápegységben lévő egyik tekercs (tranzformátor) nincs rendesen rögzítve a vasmagon.''
De mi az esélye annak, hogy egymás után két tápjának ugyanaz legyen a baja? (Az egyis FSP, a másik Chiftec, tehát ráadásul jó minőségűek is.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1042) liksoft válasza mr_ricsi (#1041) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Alkatrészként vásárolt tekercs, egy beszállítótól. Nekem is FSP van, és bizonyos terhelésnél ''zenél''. Utálom, de ezen kívül nincs vele bajom. Gondolom nem jelent problémát, mert már rolót húztak volna. Alkatrészgyártóból meg mára nem sok maradt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1043) csapos2


csapos2
addikt

Uraim!
Az lehetséges,hogy az eddigi sata fordítókat leváltva keletkezett ez a hang?Mert a régi ''nyamvadt'' tápomon nem volt sata csatlakozó,így átalakítót kellett használnom.Namost ugye abban csak négy szál van,míg a tápból kijövö csatlakozón ott az ötödik is a narancssárga.Mire is jó az az ötödik szál?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1044) Freddy TNT válasza liksoft (#27) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szia Liksoft !

Először is szeretném megköszönni, hogy segítettetek, bár sajnos nem tudtam elolvasni :)
Bocs, hogy egy kicsit OFF-olok,de azt mondtad érdekel a véleményem:

Először is k***** drága volt. Ezt úgy érzem le kellett szögeznem :D :((

Az összeakadás az integrált Nvidia hálókarival volt. Jelenleg a másik integráltat használom....kicsit luxus egy gigabites hálókarit 512/128-as internetre használni, de hát ez van :U Máshogy nem megy a szekér,mert biosban hiába állítgattam nem ment. Összeakadt még a hangkártyával is,de azt cserélgetéssel kiküszöböltem.

Olyan nagy dolgokat nem vártam ettől a karitól, de titkon reméltem, hogy legalább 10MB/s -el javulni fog, na meg a random acces is kissé lejjebb megy......

És íme az eredmények :
Silicon image :
Random acces: 14.2
CPU 12%
Average read 82.6Mb/s
(serial ATA 150, TCQ & NCQ nincs)
Blokkméret: 4kb

Promise :
random acces 14.3
CPU 7%
Average read 78.2%
(Serial ATA 300 <vezérlő és vincsik is!> TCQ & NCQ enabled)
Blokkméret 128 kb

- legfrissebb bios a Promise kártyán
- legfrissebb driver

Az idegeimet szétszedte a RAID-be fűzés is, ugyanis a könyv szerint csak be kell lépni a biosába, autodetect ....után ok,ok,ok....stb és kész is. Ehez képest át kell állítani a vincsiket ''Spare'' módba vagy mi a fenébe, mert addig azt mondja, hogy nincs elég vincsim.
NA meg a tonnányi idegeskedésről, hardverütközésről és a 4 órányi másolgatásról már ne is beszéljünk... :(

:U :F :(( :((( :O kb ilyen fejeket vágtam, miután megkaptam az első eredményt.

[Szerkesztve]

(#1045) liksoft válasza Freddy TNT (#1044) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Köszi az eredményeket, kicsit érdekesek számomra.

Csak tesztprogival nézted, vagy az OP alatt is. Ugyanis ha csak egy alkalmazás hajtja meg, akkor az NCQ logikusan nem fog működni. Ha több progi egyszerre dolgozik, akkor várok tőle jobb eredményt. Ami viszont az árat illeti, más a support és más a hibakezeléses algoritmusa. Ezeket csak akkor fogod érezni, ha sz@rb@n leszel, de akkor nagyon. A Promise kártyák tapasztalatom szerint messze a legkorrektebbek közé tartoznak. Tehát a biztonság az, amit megfizettél. A másik meg az, hogy a winyók cache algoritmusa sem mindegy, a rendszer terheltsége, stb......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1046) Freddy TNT válasza liksoft (#1045) üzenetére


Freddy TNT
őstag

''más a support és más a hibakezeléses algoritmusa.'' őőő asszem nem teljesen értelek. Ha megdöglik az egyik vincsim, akkor nem tök mind1, hogy milyen profi az adott kártya ? RAID0 esetében persze.
A winyók cache algoritmusáról lövésem sincs. Annyit tudok, hogy 8 megásak. :B

A rendszer abszólút nem lehetett terhelt egyik esetben sem,mert friss winekről van szó. Itt mondjuk van pár % a promise javára(CPU), ami mondjuk digizéskor vagy játék közben jól jöhet,de semmi több :(

Egyébként csak tesztprogival mértem. (hdtach és drivespeed)

''Ha több progi egyszerre dolgozik, akkor várok tőle jobb eredményt.'' - ezt le lehet valamivel mérni, vagy csak amolyan megérzés alapján ? A Silicon image esetében volt, hogy egyik partícióról vagy másik vinyórol másoltam a RAID-re és amíg be nem fejeződött a másolás addig szinte használhatatlan volt a gép. Ilyen most nincs, ha erre gondolsz. Vígan kotorászok a gépen meg indítgatok ezt-azt miközben dolgozik a háttérben. :)

(#1047) liksoft válasza Freddy TNT (#1046) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, a több progi futásánál pont arra gondoltam amit írtál. Vagyis kisebb a holtidő. A hibaalgoritmus meg pl: a Sil 10 körüli hiba esetén kiakad, nálam sokszor az egész rendszer kifagyott :O . A Prom meg megy tovább. Van lehetőségem menteni a menthetőt. :))

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1048) mr_ricsi válasza csapos2 (#1043) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az ötödik is a narancssárga.Mire is jó az az ötödik szál?''
A 3,3V-ot viszi a vinyóba, mert tervezik, hogy az 5V helyett az elektronikájuk majd azt fogja használni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1049) csapos2 válasza mr_ricsi (#1048) üzenetére


csapos2
addikt

Köszönöm az ismételt segítséget :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1050) Freddy TNT válasza liksoft (#1047) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Bocsánat, hogy OFF-olok,de egy-két kérdést szeretnék feltenni még:
1, 66 MHZ-s PCI foglalatban nőhet-e az Irás/olvasási sebességem a jelen körülmények között ? <persze egy új alaplappal>

Most csak egy audigy2 és a Promise van a PCI foglalatokban.
2, Vagy ez a két kártya még nem használja ki a PCI határit ?
3, Egyáltalán mennyit ''ehet''sacc /kb a hangkártya a 33Mhz-ből ? (jelenlegi PCI-ra gondolok) :U
4 ha egy eszköz nem üzemel az adott pillanatban (pl: nem szól hang a hangkártyán keresztül) akkor az általa felhasznált sávszél szabad, vagy lefoglalt ?

Tudod kicsit irritál, hogy alig egy-két dologban jobb,de közel ötször annyiba került, mint egy olcsó RAID kari :(

A válaszokat előre is köszönöm ! :R

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.