Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) aDamker válasza Doky586 (#6999) üzenetére


aDamker
aktív tag

Amugy azert csinaltam igy mert itt ezt javasoltak:
[link]

(#7002) Doky586 válasza aDamker (#7000) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnálom de nem tudok mit tanácsolni. Nem szabadott volna bepánikolnod amikor először láttad hogy nem az történt amire számítottál. Ez nem egy szokásos badblock miatti hiba, hanem egy titkosított filrendszer tönkretétele miatti dekódolhatatlanság. Smart szerint van bármilyen fizikai hibád? (tippem hogy nincs)

[ Szerkesztve ]

(#7003) aDamker válasza Doky586 (#7002) üzenetére


aDamker
aktív tag

Mi mast tudtam volna tenni ez esetben?
HD Sentinel szerint:
[link]
[link2]

(#7004) Doky586 válasza aDamker (#7003) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Keress egy TrueCrypt titkosítási szakértőt mert az adataid még valószínű megvannak, csak a mókolás+formázás miatt a truecrypt nem ismeri fel mint titkosított meghajtót. Ha emlékszel még a TC beállításaira és a jelszavadra akkor van esély hogy visszakapod az adataidat TC-el. A hdd maga tökéletes hibátlan állapotú.

[ Szerkesztve ]

(#7005) Doky586 válasza Doky586 (#7004) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

az Alien1 film nyomán a 937-es különleges utasítás:
A titkosítás célja: biztosítani az adatokat az illetéktelen hozzáférés ellen.
Minden egyébb szempont másodlagos, az adatok feláldozhatók..

(#7006) cozmo


cozmo
őstag

Adott egy Seagate Barracuda ST1000DM003-9YN162, ami a napokban hol látszott hol nem (locked), de most már állandó hogy nem látja a win7. Tápra normális életjeleket ad pörög meg minden, semmi furcsa zaj nem jön belőle. Beszerelt állapotban a gép házában került ebbe az állapotba. Most az Intel Rapid Storage azt mondja rá hogy LOCKED. (sose kódoltam le)

Ötlet, hogy nyerhetem vissza az adataim?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7007) liksoft válasza cozmo (#7006) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Feltételezésem szerint nem tud a felületről minden gyári adatot felolvasni, így letiltja a hozzáférést. Ha az adatok fontosak, akkor nem érdemes gyötörni, mert jobb nem lesz (várhatóan). Vidd el adatmentéses szakemberhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7008) cozmo válasza liksoft (#7007) üzenetére


cozmo
őstag

Na hála a kitartásomnak és próbálkozásnak nem vesztettem el egy bit adatot sem.
Először próbáltam Win-7 alatt le föl csatlakoztatni a sata és power kábelt, de valahogy nem kapta el.
Majd elkezdtem a gépet ki be kapcsolgatni rajta a vacak vinyóval és egy szer csak hajnali órákban elkapta, és addig nem kapcsoltam ki míg minden adatot le nem szedtem róla.

Továbbá igen érdekes, hogy más Seagate modelleknél nyilatkozott a gyártó hogy ez a probléma bármikor felléphet. Nem is értem miért jött elő nálam. Az is furcsa hogy a gyári "SeaTools for Windows" minden teszten hibátlannak ítéli meg hibás vinyót. Továbbá a HD Sentinel sem látja a hibát (destrukív teszt és felület teszt még nem volt, de nem is látom szükségét, elektronikai panelhibára gyanakszom).

A legújabb firmware van a HDD-n de minden látszat ellenére adat tárolásra alkalmatlan hulladék. Tényleg kuka vagy ismert és javítható probléma? (Firmware downgrade segíthet?)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7009) liksoft válasza cozmo (#7008) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Te még bíznál benne? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7010) cozmo válasza liksoft (#7009) üzenetére


cozmo
őstag

Nem bíznék rá fontos adatot, már csak hurci vinyó lehet. Vagy network drive külső házban...
Ja azt a részt kihagytam hogy külső Esata-sata házban is próbáltam le föl csatlakoztatni akkor sem kapta el az ívet.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7011) Cyberslider válasza aDamker (#6998) üzenetére


Cyberslider
őstag

Szia aDamker! ... hali Liksoft!

A probléma nem a volume headerrel van, mivel mountolni tudod a meghajtót. Azt nem tudnád, ha nem sikerült volna a visszaállítás.

A probléma a partíció adattartalmával van, ugyanúgy, mintha mondjuk egy konténerfájl tartalma változott volna meg.
Azzal, ha megvan a volume header, de a konténer adattartalma sérül, a volume felmoutolható, azonban az adat összekuszálódik. A formázásnál némi adat került rá, ezért a megváltozott adattartalom.

A gond az, hogy nem csak az a file sérül meg, ahová az írás történt, hanem más is, mivel a blokk titkosításnak "hála" minden további blokk titkosításánál fel van használva az előző blokk titkosítása.
Erre felesleges adatvisszaállítót ereszteni, mivel bitre pontosan kellene visszaállítani a kódolt adatot, hogy aztán azt dekódolni lehessen a megfelelő headerrel és kulcs ill. kulcsfile-al.

:(

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#7012) aDamker válasza Cyberslider (#7011) üzenetére


aDamker
aktív tag

Szia,
Akkor azt mondod hogy 0% az eselyem arra, hogy valaki barmifele adatot ebbol visszamentsen? Magyarul mormoljak el egy Ament? :F

[ Szerkesztve ]

(#7013) Cyberslider válasza aDamker (#7012) üzenetére


Cyberslider
őstag

Mormolj. Privát.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#7014) hhheni


hhheni
tag

sziasztok!
már a partíconálásnál kérdeztem, de sajnos senkinek nem volt ötlete :-(
nagy bajban vagyok, kérlek, segítsetek!
a 3 terás wdc wd30ezrx vinyómat kölcsönadtam a sógoromnak, ő berakta a gépébe, lemásolt róla mindent, amit akart, állítólag minden rendben ment, és semmi mást nem csinált vele, de miután visszahozta, és visszaraktam az eredeti helyére, nem jelent meg nálam az i: egység (ez volt a betűjele)
bios rendben látja, a win 8 a lemezkezelőben ennyit ír róla: kifogástalan (efi-rendszerpartíció), de betűjelet nem rendel hozzá, nem is enged semmit csinálni vele
van valami ötletetek, hogyan tudnám visszanyerni a tartalmát?
köszi minden segítséget!
heni

(#7015) liksoft válasza hhheni (#7014) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ha ott ment, akkor azon a gépen kéne még egyszer elindítani, és MINDENT átmásolni róla egy harmadik drive-ra. Ha ott sem látszódik, akkor adatmentés. Itt először azt kéne megtalálni, hogy fizikai gondja van-e, mert akkor adatmentéses szakember kellhet. Ellenkező esetben adatmentéses programmal lehet próbálkozni. Egy biztos, írni TILOS rá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7016) hhheni válasza liksoft (#7015) üzenetére


hhheni
tag

szia
köszönöm, sajnos, azon a gépen is megpróbáltuk (és még egy harmadikon is), ugyanaz a jelenség,
szerencsére írni nem is próbáltunk rá, tehát remélhetőleg minden megvan rajta, de "visszanyerni" csak azt tudom, amit a sógor lemásolt róla magának
azt mivel tudnám kideríteni, hogy fizikai gond van-e vele?
illetve milyen adatmentő programot javasolsz?
köszi a segítséget!
heni

(#7017) liksoft válasza hhheni (#7016) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A Get Data Back programot tudom ajánlani. Az adatmentő, és ha nincs fizikai gond, akkor tud segíteni. Van itt saját témája is, ott részletesebben van leírva pár dolog róla. Ha a felületi adatgyűjtés során olvasási hibákat ad, és nem 1-2 darabot hanem tömegével, akkor adatmentéses céget tudok csak javasolni. Így a kiderítésre is adtam választ.

Ha viszont életbevágó adatok vannak rajta, akkor nem érdemes kísérletezni. Az adatmentéses cégeknél tájékoztató szinten vannak árak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7018) hhheni válasza liksoft (#7017) üzenetére


hhheni
tag

köszönöm, meg fogom próbálni!
heni

(#7019) atirag


atirag
őstag

Van egy samsung régi ide-s hdd-m és le akartam menteni az adatokat róla. Mikor bedugtam akkor kattog.
Utána abbahagyja. Ha bele akarok nézni akkor azt írja,hogy le akarom e formázni. De tele van képekkel és örülnék ha megmaradna. Megpróbáltam hddregenerátorral,de hibát ír és nem csinál semmit. Mit tehetek még?

(#7020) liksoft válasza atirag (#7019) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Leadod adatmentésre, mert az egyik fej valószínűleg nem dolgozik benne. Nem otthoni kaland szokott lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7021) cozmo válasza atirag (#7019) üzenetére


cozmo
őstag

Hűtős módszer? ;)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7022) Saltwater válasza cozmo (#7021) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A merevlemezben sokak hiedelme ellenére nincs vákuum. Van bent viszont nagy tisztaságú levegő, némi páratartalommal. Fagyasztás esetén mikor a winchester szobahőmérsékletre kerül, a melegedő ház átadja a hőjét a házon belüli levegőnek. A házon belül a lemeztányérok még mindig hűvösebbek mint a körülöttük lévő levegő, ezért a levegőben lévő (minimális) pára kicsapódik az olvasófejre és lemeztányérra, ami megakadályozza az olvasófejek repülését a lemeztányér fölött, akár ezzel véglegessé téve az adatvesztést, hiszen az olvasófej végigszántja a nagyon érzékeny lemezfelületet..
Őszintén szólva sokat gondolkodtam a fagyasztós trükk fizikáján, de sosem találtam egzakt magyarázatot arra, hogy miért volna működőképes.
Mint azt liksoft kolléga írta, minimum az egyik olvasófej gyakorlatilag ROSSZ. A rossz olvasófej nem javítható, viszont cserélhető, de nem házilag. Speciális adatmentő célhardverral a működő olvasófejekkel a rossz olvasófej(ek) kikapcsolásával kimenthető a szektorok egy része, majd (szigorúan tiszta térben) fejszerelvény csere után folytatható a maradék szektorok mentése. Jellemzően az ehhez szükséges technika nem képezik az átlag háztartás, vagy számítástechnikai üzletek szerves részét, ezért az ilyen jellegű meghibásodások esetén érdemes adatmentő szakemberhez fordulni, aki naponta többször lát és ment ilyen és hasonló hibajelenséget produkáló merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

https://hdd-adatmentes.hu

(#7023) atirag


atirag
őstag

Köszönöm a segítségeket. Az árakat elnézve ez nem annyira lehetséges.

(#7024) Kikki90


Kikki90
tag

Sziasztok!

Windows 7-et szerettem volna telepíteni újdonsült asrock alaplapomon, egy pendriveról. A partícióválasztó rész előtt rinyált a telepítő, hogy nincs meg valamilyen meghajtó, ekkor usb 3 porton ment a dolog. Utánaolvastam, hogy ilyenkor ha rámegyek, hogy mégse, akkor át tudom dugni egy másik usb-be és akkor menni fog. Hát ezt tettem. És így már be is jött ez a particióválasztó rész, immár kattintani is tudtam.Felugrottak a partícióim, kiválasztottam a 100GB-os C-t (A 400 gigás D tele volt az adataimmal), majd rámentem, hogy formázás, hogy az a partíció üres legyen és mehessen rá a windows. Ám a formázás a szokásosnál tovább tartott, fél óra után írta ki csak, hogy nem sikerült neki, nem is mertem addig kinyomni, hátha valami történik az adataimmal. Hát így se jártam jobban, ugyanis ezután újraindítottam a gépet, letiltottam az usb 3.0-t és a 2.0ba bedugtam hátra a pendriveot. bebootolt a telepítő eljutottam ugyaneddig a fejezetig, most nem volt hibaüzenet, rögtön tudtam kattintani, viszont nem voltak ott a partícióim. Ekkor gyorsan le is kapcsoltam, kihúztam a vinyót, nehogy bármit is ráírjon a telepítő. Szereztem egy másik winchestert, amire pedig nem tudott rendszerpartíciót létrehozni és keresni se, Soha, de tényleg soha nem volt gondom pendriveos telepítésnél, még egy 10 éves Foxconn lapon is simán ment, és az előző P5K-n is, úgyhogy számomra ez újdonság. Szereztem azóta egy satas dvd olvasót is, aminek segítségével rögtön felment a másik vinyóra a windows. Azonban nem jutottam sokkal előrébb, ugyanis a gép nem ismerte fel a meghajtóimat, csak azt, hogy benn egy samsung winchester is. Próbáltam GetDataBacket, testdisket de semmi nem segített. Szerintetek van remény?

Köszönettel:

(#7025) liksoft válasza Kikki90 (#7024) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Látni kell. Innen csak a varázsgömb tudná a tutit megmondani. (Azért ha a GDB nem ment, akkor ott lehet gond.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7026) Nobbigstein


Nobbigstein
tag

Sziasztok!

Egy HP 8200 Elite MT PC-m van, ST3500413AS rendszerlemezzel. Két idősebb, sokat használt ST3500320NS lemezt használtam a torrentezett adataim tárolására. Tudtam, hogy bármelyik lemez bármikor tönkremehet, az egyik lemezzel ez mégis olyan módon történt meg, amit nem nagyon értettem.

Megkértek, hogy mentsek le egy 400 GB-s lemezről adatokat. Leállítás után az egyik ST3500413AS (1.) lemezt kihúztam és a helyére csatlakoztattam a lementendő lemezt. Amikor újraindítottam a gépet, azt láttam, hogy nem látja a másik ST3500413AS (2.) lemezt a gép, csak a lementendő lemezen lévő 3 partíciót. Az adatok lementése után (ami kb. 100 GB volt) leállítottam a gépet, és visszatettem a régi lemezt. Ekkor a 2. lemez elég meleg volt. Azt láttam, hogy az 1. lemezt felismerte a gép, a 2-at nem. Éreztem, hogy a lemez felpörög, de már a biosban sem jelent meg a lemezek között. Lehetséges, hogy a csatlakoztatott lementendő lemez nyírta ki valahogyan a 2. lemezt? Sok fontos adatok nincs rajta, de mégis idegesítő egy kicsit a dolog.

Van valakinek valami ötlete? Köszi a segítséget!

(#7027) liksoft válasza Nobbigstein (#7026) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha régóta folyamatosan ment, akkor nem meglepő. A drive gyengülése során sokszor a gyári adatokat leálláskor elcseszi, és utána már nem indul.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7029) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. úgy néz ki macrium nevű progrtammal leformáztam egy 500gb os vinyót ami majdnem televolt. mit lehet tenni ? :( nagyon sok kellő dolog volt rajta ami pótolhatatlan :(még idöben leállítottam ennyit lát belőle, de hogy tudom visszacsinálni?

(#7030) liksoft válasza bb.bocs (#7029) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Pontosan mi is történt? Ugyanis ez így nem egyértelmű.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7031) bb.bocs válasza liksoft (#7030) üzenetére


bb.bocs
őstag

a programmal elkezdtem klónozni 1 ssdt, és elkezdte formázni az 500gb os vinyót, de iöben lehúztam, és csak a particíot tolta el. getdata back el, látja a 400gb ot rajta, de csak 200at tudott visszahozni, nem értem miért :( mondjuk abböla legfontosabbak ami ha választhatnék 1 mappár mi legyen, az megvan :) csak nah...

(#7032) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
"Hozzám vágtak" egy wd3200bpvt hdd-t, hogy ha tudom mentsem le róla az adatokat. A hiba ott van, hogy a tulaj összes fotója (gyerekéről, annak születése óta) ezen van. Azt már meg se kérdeztem, hogy miért nem mentette le egy mobilhdd-re a fontos fotókat... Eddig egy notebookban üzemelt, de ott megadta magát a hdd.
Amit eddig sikerült kiderítenem, hogy a vinyó 3× nyekken, "csippan" egyet, majd áll mint a cövek, amennyiben indítom a gépet, amire rá van kötve.
Nem rezeg, tehát a motor valószínűleg nem megy. Emiatt töröm a fejem, hogy elektronika cserével megoldható-e, vagy a tányért kell kiműteni a vinyóból, hogy azt egy donorban éltre lehessen kelteni, már ha működik ilyesmi.
Ha sikerülne elindítani, akkor már előrébb lennék. Ötletek, hogy hogyan tovább?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7033) Saltwater válasza mpierre (#7032) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Tényleg nekiállnál a "tányér kiműtésének"?
Megmérted mennyi áramot vesz föl (pontosan mA-ra mérve) és milyen időközönként?
Megnézted, hogy az alaplap milyen életjelet ad vissza (csak mert alaplapot cserénél)?
Tudod pontosan milyen donort kell beszerezned és annak minden paraméterét?
Csak egy esélyed van, itt nem lehet hibázni!

Képzeld el, ha az orvos pontos diagnózis nélkül akarna mindenképpen rajtad rögtön szívműtétet végrehajtani, és még vérképet sem csinál, hogy tudja esetleg milyen donor szívet kérjen az EuroTransplant-tól, és a műtétet a fürdőszobában végezné el.
Nem ellenkeznél?
Hogy éreznéd magad orvosként, ha a hibás diagnózisod miatt elhunyna a beteg, és utána a családja szemébe kellene nézned? (ezt átvitt értelemben vedd, amikor a winchester tulaja szemébe kell mondanod, hogy a gyermeke fotóit nem sikerült megmentened)

Nyugi! Ha a winchester tulajdonosa nem keresett fel adatmentő szakembert akinek ez a szakmája (háta mögött felkészült laborral) akkor lehet tényleg nem fontosak neki azok a fotók.
Láss neki, lesz ami lesz! :R

A "3× nyekken, "csippan""-ból arra jutottam, hogy valószínűleg a fejszerelvény megakadályozza a lemeztányér felpörgését. Tehát a "műtétet" kötelezően tiszta térben, antisztatikus eszközökkel szabad csak elvégezni, különben nincs esély az adatok visszanyerésére.

[ Szerkesztve ]

https://hdd-adatmentes.hu

(#7034) mpierre válasza Saltwater (#7033) üzenetére


mpierre
veterán

Látod az egészből az utolsó mondat volt a lényeg. Köszönöm. Nem az előtte lévő 20-30 sor. Mert az elektronika cserét még megoldom, a többivel nem foglalkozom. Nem is írtam olyat, hogy megcsinálnám a tányér kiműtését... De sebaj. Olvasni és érteni...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7035) liksoft válasza bb.bocs (#7031) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mert felülírás történt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7036) liksoft válasza mpierre (#7034) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:R :R :R

Azért ha elolvasnád és értelmeznéd amit írtál.....

Egyébként a hiba az, hogy nagy valószínűséggel a rámpa alá szorulhatott a fej, mert működés közben külső behatásra a lemez elmozdul, megközelíti az egyik rámpát, a fordulatszám esik, erre a drive vészparkolással reagál, majd a másik fej a rámpa alá csúszik, így kiékelve a mechanikát. Míg megáll elkezdi esztergálni a lemez szélét, forgácsokat produkálva, a fejszerelvényt eldeformálja, a fej a súrlódástól működésképtelenné válik a hősokktól. Vagyis több sebből vérzik ilyenkor, még profinak is kihívás sokszor.

Egyszerűbb, ha csak szállítás közben kapott egyet, vagy a tápellátás hibája miatt nem tudott parkolni, és letapadt. Ekkor "csak" felületsérült lesz. Az utolsó 6-10 évben gyártott drive-ok esetében a "kocogtatás" ebben az esetben azért nem használható, mert a felületről leugró fej visszarúg, és felgyűri a felületet az ütések pozíciójában. A következő fordulatnál meg elindul onnan a felület esztergálása. A légrés ugyanis annyira kicsi, hogy 1mm-ben 40-80 ezer fér el. A mechanikai sérülésnek ennél kisebbnek kell lennie, vagy esztergálás lesz a vége. 1-3GB-os drive esetében még működött. A maiaknál is, de csak pár százalékos eséllyel.

Az ilyen drive "konyhatuningja" a szakemberéhez képest 10% alatti eséllyel szokott kecsegtetni, és ha nem sikerül, a legjobb profi sem fogja tudni lementeni. Mechanikailag sérült drive esetében ahogy írták, EGY esély van!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7037) Saltwater válasza mpierre (#7034) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Természetesen nem volt célom a lelkedbe gázolni, ne légy érzékeny!
Pont tegnap került kezeim közé egy olyan merevlemez, amit magát adatmentőnek kiadó szélhámos próbált feléleszteni barbár módon. Sajnos a merevlemez nem menthető állapotba került, Családi fotók voltak rajta.
Megnyitás után ujj lenyomatokat, port találtam a fejszerelvényen, és sérüléseket a lemeztányéron.
Az ilyen "élmények" miatt nagyon zabos tudok lenni azokra, akik a szükséges tudás és eszköz híján állnak neki mások adataival szórakozni.
Szívből reméltem hogy sikerül Téged lebeszélni a "műtétről", elvégre gondolom nem véletlenül említetted meg.
Az általad említett típusnál a vezérlőelektronika cseréje nem működik, mert egyedi adatokat tárol az elektronika a merevlemezről. Másik elektronikával ha felpörögne, akkor is csak kattogna.

https://hdd-adatmentes.hu

(#7038) liksoft válasza Saltwater (#7037) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Már ha tapadt, és sikerül szétszakítania a tapadást. A fej kifordulásának veszélyével, és az előbb vázolt felületi sérülésekkel. Ha rámpa alá ékelődött, akkor nem is fog indulni. Ha viszont igen, akkor csúnyább lesz mint az előbbi verzió.

Úgy látom, egyre inkább aktuálissá válik a képgyűjtemény frissítése az újabb szétforgácsolt esetekből.

U.i.: Egyre több önjelölt adatmentő kezd megjelenni az egyre érzékenyebb, és bonyolultabb eszközökhöz. 20 éve Trabant volt, 10 éve Audi, mára eléri a vadászgépek bonyolultságát. És ezt hiába mondjuk, nem hiszik el. Egyre szomorúbb ez az állapot.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7039) mpierre válasza liksoft (#7036) üzenetére


mpierre
veterán

Repetitio est mater studiorum.
Nem azt írtam, hogy kiműtöm a tányért, vagy kapásból kicserélem az elektronikáját. De hagyjuk, nem érdemes ezen pattognom, pattognunk. :R

Semmi esetre sem konyhatuningolnék. Hdd-t kinyitni pedig - szerszám és tehetség hiányában - nem is fogok. A főnököm vinyóját még csak eszembe se jutna. :D Nem kell nekem púp a hátamra.

Azt sajnos nem sikerült kiszednem a tulajból, hogy mi történt a laptoppal. Leejtette-e, vagy csak a gyerek próbálta ki a klaviatúra és a legújabb kisautó töréstesztjét, vagy este még ment, de reggel nem akart indulni. Mivel garanciális a laptop, így a hdd-t kivették, majd megajándékozták vele a tulajt, hogy ha kell az adat, akkor mentse le. Nekik nem sikerült.

Saltwater: Lehet nekem is rosszabbul kezdődött a mai napom, nem szoktam hiper szenzitív lenni. A mások elb@szását helyrehozni már rutinosan intézem, de ez szakmai ártalom. Persze az építőiparban néha "komolyabb" értékek forognak kockán.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7040) bb.bocs válasza liksoft (#7035) üzenetére


bb.bocs
őstag

én nem, max a program, de a szektort meghagyta... fura... na mind1.

(#7041) Sholom válasza liksoft (#1) üzenetére


Sholom
tag

Szia! Leesett a notebookom, amin mindket particio Bitlockerrel volt zarva. Eszre sem vettem hogy megserult, elkezdtem kikapcsolni a titkositast. A Windows particiot feloldotta, a masiknal amin az adatok vannak hibat irt ki a felenel. Chkdsk lefagyott, ujrainditas utan belassult a gep amig benne volt a winchester. 1 ora utan beolvasta a meghajtokat de a hibas particiot nem nyitotta meg semmi.

Elvittem egy ismeroshoz aki valami programmal megprobalta javitani, de azota csak egy meghajtokent olvassa be az egeszet es nem lehet vele mit cainalni.

Tudnal ebben segiteni? Van ra esely hogy javithato? Tobb ev fontos adatai vannak rajta.

Koszonom elore is es bocsanat az ekezetek miatt

(#7042) liksoft válasza Sholom (#7041) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ennél macerásabb és kérdésesebb eset ritkán jöhet össze. Sajnos a fizikai sérülés miatt a drive élettartama exponenciálisan csökken. Vagyis egy fizikai másolat készítése sem biztos, hogy belefér. Ráadásul az adatok jó része kódoltan van a felületen. Ilyenbe nem futottam bele, de nagyon kérdéses, tudja-e folytatni a dekódolást, vagy nem. Ha igen, az szerencse, de ha nem, akkor legfeljebb részleges mentés lehetséges. A CHKDSK is hibátlan, mentéssel ellátott drive-ot feltételez, így visszavonás nélkül gyomlál, hogy az adminisztráció konzisztens legyen.

Őszinte leszek. Ez a drive a félig titkosított, CHKDSK-val spékelt, mechanikailag sérült de sokat futtatott állapotban nem az álmaim netovábbja.

Ha valóban fontosak az állapotok, akkor ez az a pont amikor azt mondom, az alkatrész háttértártól kezdve sok apró momentum miatt inkább a KÜRT-öt ajánlom. Annyi sebből vérzik, hogy ha valakinek van esélye, Ők lesznek, és csak egy esélye van a drive-nak!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7043) Sholom válasza liksoft (#7042) üzenetére


Sholom
tag

Koszi a reszletes valaszt. Igazabol 1db mappara lenne szuksegem, nehany GB, a tobbi nem erdekel.

Kurtnel van ismerosom, akkora osszeg lenne, hogy nem eri meg. Nem gondoltam hogy ekkora igy a baj, de mar ertem.

Max 30-40e lett volna a keret ra, de ezek szerint eselytelen.

[ Szerkesztve ]

(#7044) liksoft válasza Sholom (#7043) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esélytelen. Ha lehet másolatot készíteni, akkor is 1-3 másik ugyanilyen drive belehal. Itt indul, és akkor a logikai részt még nem is érintettük. Csak az anyagköltség akkora amit rá tudnál szánni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7045) Sholom válasza liksoft (#7044) üzenetére


Sholom
tag

Rendben, koszonom megegyszer. Ideje lesz elkezdenem felhot hasznalni az adataimhoz :(

(#7046) liksoft válasza Sholom (#7045) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azért ha ez titkosítva volt, én elgondolkodnék azon a felhőn.... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7047) andaman


andaman
tag

Sziasztok,

Bootlemez (Rescue CD) (Macrium Reflect Free Rescue ISO - 64X) Macrium Reflect programhoz, nem akar bootolni róla a gép.
Windows 7 (64)
A boot sorrend jó.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#7048) liksoft válasza andaman (#7047) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Szerintem a linkelt oldal tulajdonosától kéne megtudni. Hátha a közkézen forgó programról többet tud, mint egy adatmentéses emberke aki sajáttal dolgozik legszívesebben. Pláne legtöbbször CSAK HDD-t kap mentésre, nem gépet élesztésre. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7049) asdf_


asdf_
veterán

Adott egy hdd, amirol isten tudja milyen hiba/program miatt -tehat nem fizikai hibas a hdd- eltunt a juzer kb. teljes profilja (egyben huzhatunk egy ujabb pipat a mentetlen csaladi fenykepek rovatba). Kulonbozo programokkal mar sikerult ezek egy reszet -de boven nem eleget- sikerult visszaallitani, de volt boven teves talalat is (egy tonna tobbtizmegas file, aminek eredmenyekepp tobb a mentendo a hdd-rol, mint annak fizikai merete).
A tutiramenes kedveert, mivel a kerdeses kepek egy adott fenykepezogeppel keszultek, igy a kepek mindegyikenek exif-jeben megtalalhato a fenykepezo neve, olyasmi hex editor-fele cuccot keresek hdd-hez, ami szepen vegigkeresi a teljes hdd-t, hogy az adott string hanyszor szerepel rajta. Lehetoleg magatol, ne nekem kelljen az F3-at nyomkodni meg huzni melle a strigulat ;) (ilyen mar van).

[ Szerkesztve ]

(#7050) Saltwater válasza asdf_ (#7049) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Próbáld a PowerGrip-et, azzal tudsz string-re is keresni, igaz csak fájlokban.

Egyébként szerintem rossz módszert alkalmazol mikor eltűnt fájlok után kutatsz....

https://hdd-adatmentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.