Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) longwild válasza liksoft (#7099) üzenetére


longwild
aktív tag

Köszönöm a segítséged!

Valóban a 2.5" USB3.0 jobb lehet, mint a 3.5" USB3.0 (vagy bármilyen más csatoláson keresztül)?

Épp azért nem mertem volna lementeni 2.5"-ra, mert annak írássűrűsége nagyobb, érzékenyebb eszköz, mint a nagyobb testvérek egyazon kapacitással...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#7102) liksoft válasza kigyi_23 (#7100) üzenetére


liksoft
Topikgazda

MINDENKINEK:

NEM AJÁNLOK ÉS NEM BESZÉLEK LE SENKIT SEMMILYEN TÍPUSRÓL!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7103) szoszo1973 válasza liksoft (#7098) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Josinak is! :K
Egyébként nekem is a Samsung kártyák a szimpatikusak.

Igaz, hogy már egyik gyártó sem ad élettartam garanciát?

Más téma. Még annyit kérdeznék, hogy milyen eszközre érdemes arhiválni ami 10-20 évig kibirja?
HDD, SSD, pendrive, DVD? melyik bírja a legtovább?
Már hallottam olyat, hogy a cd-dvd lemezek 5-10 év után már olvashatatlanná válnak.

Köszönöm! :R

Az a fázis amelyik ráz is!

(#7104) liksoft válasza szoszo1973 (#7103) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A viccet is félre téve, sajnos valóban a régi módszer, a kőtábla.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7105) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv!

Megoldást keresek adatvisszamentésre egy MicroSD kártyáról.
Win 8.1 alá csatlakoztatva a rendszer észleli USB-s olvasón keresztül, de a lemezt a kiterjesztés miatt nem. Ha meg próbálom megnyitni, azt kéri helyezzek be lemezt.
Laptopban, telefonban abszolút felismerhetetlen.
Lemezkezelőben, és a total commanderben a lemez tulajdonságaiban egyaránt üresnek véli az eszközt.
MBR kiterjesztésű a partíció, de nem biztos. Csak egy helyen találtam információt a kiterjesztésről, de nem 100% hogy valós infó.
Class4-es, 4gb-os Kingston kártyáról van szó, sérülés nem látható.
Telefonban volt használva, és rengeteg kép szeretne újra megmutatkozni.
Vélhetően a helytelen eltávolítás okozhatta a teljes törlést.
Kérdésem az lenne, hogy vissza tudom-e szerezni valahogy a képeket?

(#7106) liksoft válasza sanyek2 (#7105) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Eszközkezelőben megadja a korrekt kapacitást, csak formázatlannak mondja? Ha igen, van esély, ha nem, akkor csak adatmentéses cégnél HDD mentés ár körül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7107) sanyek2 válasza liksoft (#7106) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sajnos nem.
0 bájt :(
A kiterjesztést is csak a lemezkezelő ->tulajdonságok menüben az egyik fül alatt találtam meg.

(#7108) Jarod1 válasza sanyek2 (#7105) üzenetére


Jarod1
addikt

próbáld meg másik SD kárrtya foglalatban 3 hónapja nekem is ez a gond volt.

(#7109) sanyek2 válasza Jarod1 (#7108) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sajnos nincs másik.
Egy USB-s kártyaolvasó stick-em van, ami 100% hogy jó, a gépem foglalatai is mind megfelelően működnek. Ezt garantálom.
Plusz ez az egyetlen gép, ami meg is jeleníti csatlakoztatáskor.
2 laptop, és 2 asztali gép közül csak az asztalim érzékeli, de a laptopom nem.

(#7110) liksoft válasza sanyek2 (#7109) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pedig jó ötlet. Másik olvasót is ki kéne próbálni. Sorry, de ezt alapból feltételeztem, már meg volt. Ha nem, akkor előre. Ha a helyzet nem változik, marad az adatmentéses cég.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7111) Jarod1 válasza sanyek2 (#7109) üzenetére


Jarod1
addikt

Jól értem a micro sd kártyát tok nélküld dugod az usbs kártyaolvasóba?

(#7112) sanyek2 válasza Jarod1 (#7111) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nem. Stick Stick Stick Stick Stick ....
Egy aprócska USB stick, aminek a hátulján van a foglalat a microSD-hez.
Egy egyszerű átalakító. Eddig mindennemű műveletet el tudtam vele végezni a memkártyákon. Soha semmilyen akadályba nem ütköztem vele, és most sem ez a baj. Egy program most felismerte, de nem talál rajta fájlt.

(#7113) liksoft válasza sanyek2 (#7112) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a tároló kapacitása 0 byte, akkor hol találna? Amennyiben megvan a rendes kapacitás, csak a file-rendszer omlott össze, akkor lehet programmal menteni. Kapacitás hiányában a megoldás nagyon macerás. A kártyát mikroszkóp alatt kell szétműteni. Mivel monolit, így sokkal nehezebb a flash tároló csatlakozási pontjait "előcsalogatni", miközben a vezérlőt le kell tiltani. A vezérlő (hetente jön ki újabb) szimulálásával kell kiolvasni a flash tartalmát. Ezután már "csak" a file-rendszeri sérülések korrekciója marad. Ezért mérhető össze egy ilyen mentés ára a HDD-vel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7114) Jarod1 válasza sanyek2 (#7112) üzenetére


Jarod1
addikt

érdekes, lehet egy érintkező kicsit szennyezett vagy nem ér hozzá a csatihoz
másik micro sd kártya működik az átalakítóban?

vagy próbáld bele 1 ilyenbe.:

(#7115) sanyek2 válasza Jarod1 (#7114) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sikerült megoldanom!
Annak ellenére is, hogy 0 bájtos volt a lemezterület.
Mint ahogy utánajártam, a fájlok nem vesztek el, egyszerűen a kiterjesztés változott meg, és szerencsére ez a fajta váltás oda-vissza működik adatvesztés nélkül.
A képen látható adapterrel is próbáltam laposban. Nem az adapterrel volt a gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#7116) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok

olyan gondom van hogy van 1 rossz laptop hdd ami motorilag rendben van szóval pörög meg fel is ismeri a pc biosban de ha be próbálna tölteni a windows (nem a hddről) hanem másik pl az ssd-mről nem jön be ha a hdd a gépre van kapcsolva, szóval annyira rossz lehet hogy nem tud valamit a pc beolvasni róla...

ezzel lehet e valamit csinálni?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#7117) liksoft válasza trufa12 (#7116) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

2,5" HDD esetén inkább mechanikán belüli gondok szoktak lenni. Ezen kívül sok a gyári számra párosított is, így adatmentéses céget tudok javasolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7118) trufa12 válasza liksoft (#7117) üzenetére


trufa12
addikt

Én is erre tippeltem :(
mondtam is ismerősnek hogy valószínű nem lesz 1szerű sem olcsó ...

Köszönöm a gyors választ :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#7119) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Üdv!

A HDD-m teljes tartalmáról szeretnék 1-az1-ben biztonsági másolatot készíteni, hogy később egy másik HDD-re rá tudjam tenni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7120) liksoft válasza sz.balazs.95 (#7119) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Üdv!

Klónozó programot érdemes keresni. Tudtommal van free is, de sajnos nem tudok ajánlani, mivel sajátot használok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7121) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Remélem jó topicba írtam :)
A problémám a következő: tévedésből letöröltem egy merevlemez particióját. A törlés után rájöttem a tévedésre és nem hoztam látre új particiót. Szerettem volna visszaállítani a törölt partíciót, de az eddig használt programok semmit nem találnak. win7-es op rendszer..
Próbált programok: getdataback, active partition recovery, minitool partition wizard. Lehet hogy az a baj, hogy usb-n keresztül próbálkozom. Találkozott már vki hasonlóval? Köszönöm!

(#7122) liksoft válasza Gaborka30 (#7121) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen, az USB is okozhat gondokat. Viszont ha titkosított volt (Bitlocker esetleg), akkor a titkosítás miatt igencsak kérdéses a menthetősége, és a szokásos programok tutira nem segítenek.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7123) Jarod1 válasza sz.balazs.95 (#7119) üzenetére


Jarod1
addikt

norton ghost

(#7124) sz.balazs.95 válasza liksoft (#7120) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Oké. Szétnézek, mik vannak! :R

(#7123) Jarod1:

Ha jól látom, az fizetős. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7125) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Van egy külső 2,5"-os Samsung S2 Portable 1TB-os winyom, ami sajnos tegnap leesett kb. olyan 35 cm-ről.
hibát nem vettem észre így rádugtam a tv-re, ami a könyvtárakat fel ismerte, de a videónál kifagyott, de úgy hogy semmit nem tudtam kezdeni a tv-vel, csak a hosszabbítót lekapcsolni, viszont ezután már nem látja a Windows, illetve fel ismeri, hogy rá lett kötve a HDD, de nem tudom megnézni a tartalmát.
A TV fel ismeri és be olvassa a könyvtár szerkezetet, de nem tudok belemenni egyik könyvárban sem.
Lefuttattam egy HDD Regenerator-t javítás nélkül, csak ellenőrzést, nem jelzett hibát.

lenne valami ötlet, hogy menthetném meg az adatokat?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7126) Doky586 válasza sz.balazs.95 (#7119) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Macrium Reflect Free, akár .ISO-ban is elérhető itt: [link]

(#7127) sz.balazs.95 válasza Doky586 (#7126) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7128) liksoft válasza alfa20 (#7125) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Leesett, tehát fizikai gondja lehet. Ezután regenerátor futott rajta, amivel egy fizikailag sérült drive maradék életének ideje csökkent (csak az égiek tudják milyen mértékben). Ezután csak adatmentéses szakembert tudok javasolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7129) Gaborka30 válasza liksoft (#7122) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Titkosított volt, truecrypt-el.. na de.. attzól még magát azt látnom kellene, hogy volt rajta partició? Nem?
Mik a nem szokásos programok?

(#7130) alfa20 válasza liksoft (#7128) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszi!

és adatmentéssel csak a kürt foglalkozik?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7131) liksoft válasza alfa20 (#7130) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem. Itt a PH!-n is van több szakember. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7132) Josi válasza alfa20 (#7130) üzenetére


Josi
aktív tag

Pl Liksoft. :)
Csak nem reklámozza magát.
Én már mentettem nála pár ügyfél adatát.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7133) alfa20 válasza Josi (#7132) üzenetére


alfa20
senior tag

Az aláírást csak azután néztem, hogy válaszolt :D

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7134) Gaborka30 válasza Gaborka30 (#7129) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Ez a kérdés még mindig él... :) Köszönöm :)

(#7135) liksoft válasza Gaborka30 (#7134) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Bocsi, ebben az új mail rendszerben átsiklottam felette.

Nem, titkosított partíció vagy drive esetén pont ez a lényeg, hogy ne látszódjon SEMMI. Ezért titkos. Ilyen visszahozása csak akkor lehetséges, ha a kulcs nem sérült. Ezt nem tudom megmondani, mert alapvetően fizikai hibásakkal dolgozom. Pontosan tudni kellene mindent a drive eredeti installálásától kezdve a törlés és helyreállítási kísérleteken át. Reprodukálva meg lehet találni a sérülés helyét, és ha az a kulcsot nem érinti, akkor van esély. Ha a kulcs sérült, akkor annyi a tárolt adatoknak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7136) Gaborka30 válasza liksoft (#7135) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Hát.. ez nem túl biztató. Helyreállítási kísélet nme volt túl sok. Letöröltem a partíciót, utána létrehoztam egy másikat, majd azt is töröltem. Most itt tart. Érdekesség az, hogy a másodszor létrehozott (de nem leformázott) majd letörölt particíót sem látja semmilyen program :D Pedig az nem volt titkosítva. Ezért kezdtem az USB-s csatlakozásra gyanakodni.

(#7137) mixxx


mixxx
csendes tag

Üdv, Szeretném megkérdezni, hogy a HD sentinelt adatokat lehet-e manipulálni?
Sajnos lehet, hogy átlettem verve (eladó képen 100-100 nálam 76-100)
Felpögési hiba 8x nálam ezt jelzi a HD Sentinel

(#7138) kigyi_23 válasza mixxx (#7137) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ugyan már egy paint-el is manipulálom neked :D Ha csak kép volt róla az semmit sem jelent :D Még a programmal sem kell szórakozni. Amúgy meg a felpörgési hiba pont semmit sem jelent a legtöbb esetben kontakthibás tápkábel okozza. AKár ki is mozdulhat a tápkábel a helyéről és ettől is előfordulhat ez. Nálam is van egy ilyen winyó tudom is mikor történt (sok évvel ezelőtt) azóta 75%-ot ír rá, de teljesen mindegy mivel tudom én okoztam a hibát és azt is, hogy tényleg hibátlan csak ezt ugye megjegyzi így nem foglalkozok vele.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ettől még lehet tökéletes állapotú a winyó.

Mielőtt valaki belekötne tudom rika esetben előfordulhat más hiba okozza, de a tápkábel hibája a leggyakoribb ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7139) liksoft válasza mixxx (#7137) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Egyetértek az előttem szólóval. Vagy csatlakozó, vagy tápegység. Vagyis, mindenképpen tápellátási gondot jelent. Ki kell vizsgálni, mert ha a tápegység, akkor nem lesz hosszú életű sem a drive, sem a gép. Okozhatja még a motor hibája is, de ennek a tápellátáshoz képesti esélye 10% alatti.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7140) mixxx válasza liksoft (#7139) üzenetére


mixxx
csendes tag

Köszönöm a megnyuktató válaszokat és megfogadom a tanácsot
lecseréltem a tápot a biztonság kedvéért. Üdv, Imre

(#7141) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

SD kártyáról (fat16)fényképező mindet töröl opciójával leszedte ismerős az összes képét. Getdata Back nem talál egy darab fájlt sem rajta, pedig azzal eddig még a formázott kártyákról is sikerült képeket visszaszedni. Tudtok más programot esetleg?

Köszi!

(#7142) liksoft válasza HagaNRG (#7141) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Van olyan fényképezőgép, mely a kártya "oszlop törlés" opcióját használja, vagyis nullázza a tartalmat a kártyán. Ha ez történt, akkor a képek az "örök vadászmezőkön" vannak már. Tesztelhető akár a TestDisk programmal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7143) Josi válasza HagaNRG (#7141) üzenetére


Josi
aktív tag

Esetleg kipróbálhatod az iCare Data Recovery programot. (fizetős)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7144) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Egy isemrosnek kell a regi merevlemezerol adatokat menteni (erre kert meg). A gep evek ota all, most lenne szukseguk rola valamire. Megneztem es a kovetkezo a gond vele, amirol nem tudtak (?). Egy friss telepites van rajta... igaz uta ugy tunik nem hasznaltak.

Kerdesem a kovetkezo - lehet ezzel kezdeni valamit? Semmi informacio nincs a telepites meneterol. Ugy tudom ahol felül lett irva a regi tartalom az menthetetlen. Egy xp lett telepitve ami par gig igy lehet van remeny menteni rola valamit...

Ha igy van milyen szoftvert ajanlotok ra? Sajnos anyagi forassok korlatozottak (bar nekem is jobb lenne ha nem, hozzaerto dolgozna rajta :) ).

Koszonom :).

(#7145) kigyi_23 válasza RexMaximus (#7144) üzenetére


kigyi_23
addikt

Valószínűleg az adatok nagy része menthető lesz, pont egy ilyennel találkoztam most 2TB-os winyó tartalmát törölte az emberke és XP-t telepített rá azt mondja nem vette észre, hogy nem arra rakja amin eddig is volt :D Na mindegy az adatok nagy része sikeresen mentve szerencsére.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7146) RexMaximus válasza kigyi_23 (#7145) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Koszonom. Mivel/hogyan sikerult neked a mentes?

Egyszer egy munkatarsunk igy ghostolt egy imaget egy backup hdd.re. Nem nezte a celallomast... :)

(#7147) liksoft válasza RexMaximus (#7146) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szép Napot!

Kérdés, mit kell lementeni? Mekkora a drive, hány partíció volt rajta, mennyi lett, mennyire volt tele, stb... Nincs két egyforma mentés, csak hasonló.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7148) RexMaximus válasza liksoft (#7147) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Dokumentumok, vlsz doc. xls, pdf, kepek. Ezek elvesztek idovel a regi gep az utolso remeny - ami ujra lett telepitve... orom az uromben hogy azota all.

120GB-s a hdd, nem tudjak elotte hany particio volt, azt sem mennyire volt tele (csaladi gep, tobb user, koztuk gyerek igy feltetelezem tele volt :) ).

(#7149) liksoft válasza RexMaximus (#7148) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Első körben Get Data Back, PhotoRec. A GDB-vel vigyázni kell, mert van olyan "okosított" változata mely rombol!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7150) RexMaximus válasza liksoft (#7149) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Koszonom a segitseget. Megprobalom :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.