Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Következőben kérném segítségeteket. Adott egy Seageate Barracuda 1 TB 7200 Sata 3, ST1000DM003 HDD házba beépítve Sata 3 csatlakozással, 2 db 500 megás partícióval, nem rendszerlemez. Hétvégén pendrive-ról másoltam rá ~ 8Gb adatot, de másolás közben a kijelzett várható folyamatidő felkúszott 11 órára. Nem értettem az okát, a HDD-n bőven volt szabad hely. A másolást leállítottam. Feltűnt, hogy tele lett „tempsokrikszkraksz” könyvtárral a vinyó, mindemellett a gép belassult. Van egy adatmentésre használt Toshiba 3TB-s vinyóm rackben (alapesetben kikapcsolva). Mivel a gép csigasebességre váltott, ezért újraindítottam a rendszert, a 3 terásat bekapcsoltam, hogy a fontos adatokról másolatot készítsek. Innentől kezdve a win nem töltődött be csak akkor, ha az 1 terásat lehúztam. A Bios a Seagate-et ekkor még felismerte. A win csökkentett módban sem indult, ha a vacakoló HDD be volt kötve, a file-ok betöltésénél a classpnp.sys-nél mindig megállt. Az indítási javítás indítása esetén a kék háttér betöltődött, de a javítás ablaka csak félórával vagy még később jelent meg. Ezt egyszer lefuttattam (órákig ment), viszont azóta a lemez Biosban sem látható. Azonban a javítás futtatása óta ha a lemez be van kötve, akkor ha lassan is, de betöltődik a win és indítás után 30-40 perccel kiírja, hogy az E:\ meghajtóban lévő lemezt formázni kell (de a lemezkezelőben nem látható). Mivel van rajta olyan adat, amiről még nem készült biztonsági mentés, ezért jó lenne, ha formázás előtt sikerülne ezeket visszanyerni. Van rá ötletetek mit tudnék vele kezdeni? Köszi!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#8002) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan klónozó program/eljárás, ahol hibákkal együtt is lehet a HDD-t másolni mindenestől?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#8003) liksoft válasza Fotonhámozó (#8001) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szevusz!

Szerintem ennek írási és/vagy olvasási gondja lehet. Leginkább a fejszerelvény, vagy érintkezési hiba szokott lenni. Ha érintkezési hiba miatt a Seagate túl sok hibát jegyzett be, akkor az már a hiba elhárításán túl firmware javítást is kér. Célszerű elgondolkozni rajta, ha annyira fontos adatok vannak a drive-on, szakembernek átadni mentésre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8004) liksoft válasza Játékos (#8002) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sajnos én sajátot használok, vagy a firmware kezelő eszközét. Egyik sem szerezhető be "free-ként". Adatmentéses eszközök, ennek megfelelő árúak. Talán más tud majd ajánlani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8005) Játékos válasza liksoft (#8004) üzenetére


Játékos
addikt

Üdv!

Köszönöm a választ!
Nem katasztrófa, ha nem "free" ! A lényeg, hogy van egy régi HDD, amit nem tudok klónozni a szokásos programokkal, mert hibával kilépnek, és közben a vincsi koppan egyet és újraindul. (talán többször is)
Jelen pillanatban megy a gép, és minden jól működik, de időnként a vincsi nem indul el, vagy leálldogál.
Érintkezési probléma valószínűtlen. Tehát megoldás lenne, ha így lehetne róla készíteni egy második példányt valamilyen módon...
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#8006) liksoft válasza Játékos (#8005) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Azt hiszem, nem értettél meg. Bármelyik a több százezres, milliós kategóriában van. Annál az is olcsóbb, ha leadod mentésre. Azt meg, hogy fizetősen ingyen, meg sem hallottam! Majd szervizes kollégák akik nem adatmentésből élnek, talán tudnak javasolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8007) Geripapa válasza Játékos (#8002) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Linux esetén:
dd if=/dev/hdXX of=mentesXX.img bs=512 conv=noerror,sync

ez nem áll le hibás szektornál.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#8008) Játékos válasza liksoft (#8006) üzenetére


Játékos
addikt

:DDD Szerencse, hogy meg sem hallottad, hisz nem is mondtam!
Szóval akkor egyszerűbben fogalmazok: ha nem megy itthon, akkor mennyibe kerülhet nagyságrendilseg egy 3GB-os partíció mentése egy ősrégi Quantum Fireball-ról, ami jelen pillanatban megy, de bármilyen programmal nekilátva kattan egyet fémes hanggal, és megszakad a másolás.
Ha a "látható" tartalmát akarom másolni, azt nyugodtan megengedi, de nyílván a rajta lévő oprendszer nem fog tőle életre kelni. Ismétlem, nem feltétel, hogy ingyen legyen, munkagépről van szó, és mennie kell.

Geripapa:
köszönöm, kipróbálom!
Ha sikerül, akkor mivel tudom rávarázsolni egy másik hdd-re?
:R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#8009) liksoft válasza Játékos (#8008) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani. A pár tízezrestől a pár százezresig mehet. Ugyanis ha egy fej nem működik, akkor az az ilyen öreg daraboknál igen macerás mentést is okozhat. Viszont ha csak nehezen olvasható szektorok vannak, akkor az bontás nélkül is megy. Azért jó lenne P2 vagy P3 gépben próbálkozni vele, mert a kompatibilitás bár nagy úr, de az újabb gépek esetében nem mindig mindennel megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8010) Atlantisz48 válasza liksoft (#7987) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm, az ötletet, tanácsot mindenkinek, sikerült az adatokat lementeni róla :R

(#8011) liksoft válasza Atlantisz48 (#8010) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8012) Fotonhámozó válasza liksoft (#8003) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszönöm a választ! Nem életbevágóan fontos adatok vesztek el, úgyhogy valószínűleg kuka lesz belőle. Azt meg tudod mondani, hogy ezek a Seageate Barracuda 1 TB ST1000DM003 HDD-k mennyire problémásak? Van még egy ugyanilyenem (vásárlás előtt sok jót olvastam a típusról), nem szeretnék még egyszer hasonlóan járni.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#8013) liksoft válasza Fotonhámozó (#8012) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azt tudom, mennyi jön mentésre. De mennyiből? Na ezt már nem tudom megmondani. Inkább nagykeres tudna erre válaszolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8014) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok,

megadta magat egy 2 TB-os Seagate ST2000DL003, ahogyan illik, rajta jo par potolhatatlan adattal es az osszes csaladi fenykeppel... :(((
Bekuldtem a Kürthoz, mondtak ra egy laza fel misi bruttot.

"...Az adathordozót a vizsgálat során tiszta terű laboratóriumban megbontottuk.
Adattároló lemezek sérültek, a fejszerelvény hibás... "

Abszolut semmi tapasztalatom a temaban, igy naiv kerdeseim a kovetkezok lennenek: Van mas ceg, aki "ugyanolyan megbizhato" (ceg hireben all), mint a Kürt? Van ra esely, hogy olcsobban meguszom masnal?
Tippek, tanacsok, tapasztalatok esetleg?

Elore is koszonom!

Udv,
nbg

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8015) liksoft válasza nbg (#8014) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Igen, van másik adatmentéses cég is itthon. Igen, vannak páran akik ugyanolyan (majdnem) jók (alább).

A KÜRT a legnagyobb, hazai viszonylatban egyszerre a legtöbb szakembert foglalkoztatja. Vagyis van kivel megbeszélni, értékelni a helyzetet (nem úgy mint a legtöbb "magányos farkasnál"). Elhúzódó mentés esetén is 7/24-es felügyeletet tud biztosítani, és ez a felületsérültek esetén igenis fontos.
Minden szétszedés, vizsgálat (nem kérem - visszacsomagol), újabb vizsgálat (becsomagol), megint egy - RONT az esélyeken.

A fentiek alapján azt kell mondanom, hogy drága, de inkább maradjon, mert kritikus esetben az a picike plusz amit ott megkap, pont annyit jelenthet, hogy lesz adat vagy nem. Nem Értük, hanem az adatért mondom el. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8016) nbg válasza liksoft (#8015) üzenetére


nbg
senior tag

Szia,

nagyon szepen koszonom a korrekt es kimerito valaszt! Nyilvan jobb lett volna bekuldes elott erdeklodni es korulnezni, de idaig nem jutot eszembe benezni ide, es rakerdezni... :B

Mindegy is, sajnos valami hasonlora szamitottam, ugyhogy akkor nincs mas hatra, mint kikohogni a zsetont, es remenykedni... :O

Letezik amugy valami hivatalos, kulturalt modja elkuldeni ilyen esetekben a gyartot a jo ***** ***** ********-ba? Nem mintha abban remenykednek, hogy beszallnak a koltsegekbe, csak ugy jol esne...
Nyilvan nem lehet altalanositani, de most, hogy velem is megtortent a dolog, es utanaolvasgattam, jol latom, hogy messze a Seagate cuccokkal van a legtobb gond?

udv,
nbg

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8017) liksoft válasza nbg (#8016) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jön azért WD is szép számmal, HDST, Toshiba, és a régiekből is. Quantum, ExcelStore, Maxtor, IBM, Fujitsu,... Egyszer mind megadja magát. Fűgg a használattól (mechanikai hatások, hűtés, tápellátás, stb...), gyártási hibákból, konstrukciótól. Az igazság az, hogy szinte minden ma kijövő drive tervezési szinten a garanciális idejét el kellene bírnia. Ezen időn belül a környezet miatt szoktak leginkább meghalni. Egyik kollágám mondta, a meghibásodási görbe olyan mint egy klasszikus kád. Az elején gyorsan kijönnek a gyári hibák, majd alig, de lassan emelkedik, és a garidőt meghaladva kezd a hátfalnál egyre meredekebben emelkedni. Mivel nem csak a fizikai hiba, hanem vírus és titkosítás (elfelejtett jelszó, vagy kulcs mentése nélkül újrainstall) is okozhat adatvesztést, a mentés nem hanyagolható el. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8018) nbg válasza liksoft (#8017) üzenetére


nbg
senior tag

Na igen, a mentes...
Az duhit a legjobban ebben az egeszben, hogy direkt osszeraktam egy NAS-t, tizenX lemezzel, RAID6-ban, hogy majd oda (is) mentek mindent, ami fontos - persze mindent csak aprankent feltoltam gyorsan a Seagate vinyora, hogy majd egyben atmasolom a NSA-ra, aztan az lett a vege, hogy a jo eg tudja mikor mentettem utoljara.
Magyarul igy jartam, most szepen megfizetem a lustasagom es a hulyesegem... :((( :O

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8019) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello! Elromlott a notebookom kijelzője. Kivettem belőle a HDD-t, h lementsem az adatokat. Rászúrtam gépre, de nem ismeri fel. Ezt, h lehetne orvosolni? Kösz!

(#8020) MaxxDamage válasza liksoft (#8017) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekelne hogy WD RED is érkezik be hozzátok? Ha igen akkor milyen számban? :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8021) liksoft válasza Erwinke (#8019) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Milyen drive, milyen gépről, és mi az a rászúrtam? Csak azért, mert lehel laptop vagy OS szintű titkosítás is, valamint Win Linuxot sem fog látni. Vagyis túl sok a kérdés, kevés az adat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8022) liksoft válasza MaxxDamage (#8020) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jött, de nem foglalkoztam az aránnyal. Mivel volt már, hogy 2TB Green-t 3TB Red alkatrésszel (fejek) lehetett csak menteni, ilyen statisztikának nem láttam túlzottan az értelmét. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8023) Geripapa


Geripapa
aktív tag

A professzionális adatmentés technologiájit/ gyakorlatát lehet tanulni valahol? Tanfolyam/ iskolarendszer formában vagy csak autodidakta modon?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#8024) liksoft válasza Geripapa (#8023) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nincs rá iskola.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8025) Erwinke válasza liksoft (#8021) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Elnézést.
Windows 7 van mind kettőn. Ugyan az, szinte egy időben raktam őket újra. A rászúrtam az úgy nézett ki, h a Sata kábelt megfogam csatt neki meg a tápot is és ennyi. Mint ahogy egy HDD-t szokás instalálni ha veszek másikat.

(#8026) liksoft válasza Erwinke (#8025) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK! És titkosítás, meg egyebek? Esetleg a lemezkezelőben betűjelet kéne adni csak neki?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8027) MaxxDamage válasza liksoft (#8022) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
Csak azért , mert én csak RED -et veszek régóta (azt tartom a legjobb HDD-nek , adott árkategórián belül) és eddig elégedett vagyok velük... :K :B (remélem továbbra is így lesz ez!)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8028) Hujikolp


Hujikolp
őstag

SSD adatmentéses topikot nem találtam, így itt kérdezem meg:
Kingston SSD now v+ 200-as meghajtó windows leállítása után felismerhetetlen.
Ami a matricáján van:

SVP200S3/120G / 5744625 / 9904447-008.A01LF
DC +5.0V 1A Assembled in TAIWAN
50026B72240C7ADD 1214 501ABBF0

A 2. sor valószínűleg nem számít. A többi, hasonló SSD-n ha a matrica megfelelő és működik a másik meghajtó, a vezérlőchip kicserélésével van arra esély hogy működjön, az adatokat le lehessen róla menteni?
Ha igen, akkor mely adatok kellenek nekem amivel egyezést kell találnom? Vagy bármelyik SSD now v+ 200-as meghajtó jó lehet nekem?

Több gépbe is bele lett téve az SSD, nem látja ismeri fel egyik se, HD Sentinel és BIOS se látja.

[ Szerkesztve ]

(#8029) liksoft válasza Hujikolp (#8028) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudtommal ritka mikor a vezérlő hal meg. Ha igen, akkor azonos típus kell.
Leginkább a flash tartalma sérül, és a firmware tilt le.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8030) Hujikolp válasza liksoft (#8029) üzenetére


Hujikolp
őstag

Van rá esély hogy menthetőek az adatok? A firmware képes úgy letiltani hogy semmi se lássa a meghajtót? Házi módszer létezik ennek kiderítésére?

(#8031) liksoft válasza Hujikolp (#8030) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem tudok házit. A sérüléstől függ. Ahol tudom, ott a HDD mentés árában, vagy felette mozog az ára.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8032) Hujikolp válasza liksoft (#8031) üzenetére


Hujikolp
őstag

A firmware nem a vezérlőben van?

(#8033) liksoft válasza Hujikolp (#8032) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Minek? Ott a flash mellette! Ha meg igen, akkor még nagyobb a baj, hiszen a gyártók szinte hetente változtatnak benne, ha nem is jelzik. Másik meg nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8034) Hujikolp válasza liksoft (#8033) üzenetére


Hujikolp
őstag

Azt hittem van a vezérlő meg vannak a memóriák és ennyi. Ahogy utánaolvastam, van még gyorsítótár is. A firmware ezeken kívül lakik valamelyikben?

(#8035) Hujikolp válasza Hujikolp (#8034) üzenetére


Hujikolp
őstag

SSDNow V+200
[link]
"Total capacity of all modules is 128GB, however, SandForce utilizes one module of 8GB for it’s firmware and over provisioning needs which enhance performance, endurance as well as data integrity and reliability. The final available user capacity, after formatting, is 112GB."

Így mégsincs külön, hanem az egyxik memóriában van benne a firmware. Rendeltem BGA-t, meglátjuk, hogy sikerül-e a csere után feléleszteni...

[ Szerkesztve ]

(#8036) Saltwater válasza Hujikolp (#8028) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
Rossz hírem van.
Az SSD meghajtódnak a Sandforce chipje van, mely leállításkor bizonytalan áramellátás miatt "panic lock"-ba lépett. Ebből nincs mód kibillenteni. A kontroller cseréje nem old meg semmit, mert a wear leveling miatt csak az eredeti kontroller "tudja", hogy melyik blokkot melyik nand-ba írta, donor kontrollerrel vagy nem fog feléledni, vagy csak random adathalmaz fog megjelenni, de szerintem feléledni sem lesz képes.
Nem mernék megesküdni, de talán a PC3K-Flash képes bejutni a kontrollerbe, de könnyen lehet hogy ez is csak városi legenda.
Google-ben keress rá arra, hogy "Sandforce Panic Lock", és minden tiszta lesz. Nem egyedi eset.
Nem mellesleg a Sandforce a Seagate vállalata: [link]
Így ugye már tudjuk miért ilyen gyalázatos......

https://hdd-adatmentes.hu

(#8037) Rebekacska


Rebekacska
tag

Kedves Topikgazda pls help!

Roviden a tenyek: "Csak az az adat van biztonságban, ami két helyen a gépen kívül is megtalálható hibátlan állapotban! " minden stimmel csak a gepekre nem lett lementve az adat,csak reszben XD

Adott ket db, keveset hasznalt WD passport, 1TB-os usb 3.0 (kulsos) merevlemez.
A vasarlas kozott kb. 1 ev kulonbseg lehet. Mindketto egyszerre ment nyugdijba. Hogyan lehetseges ez? Egy ideje nem hasznaltam oket, majd kivettem az eltero helyen tarolt fiokokbol, es ez lett az eredmeny.
Tunetek: Egyik (nevezzuk idosebb feketenek wdbacx0010bbk-00) normal hangon felporog, bejon lassan az ikonja, de ha rakattintok, lefagy a gep tole amig ki nem huzom. (notin,desktopon probaltam) Talaltam egy linux live verziot, gondoltam megprobalom. Itt picivel jobb a helyzet, latom a letrehozott mappakat, am amint masolni szeretnem es rakattintok a fotoimra, rogton lefagy a linux.
A masik darab (nevezzuk fiatalabb kek halalnak) felporog (hangosabban fekete tarsanal), de a hangja hasonlit ahhoz, amikor egy rossz cd-t teszunk be ami felporgeti a lejatszot, de abbol a felporgetett allapotbol nem bir kijonni.

Mit tegyek? HD tune vagy HD sentinel? Hilti furo?

(#8038) liksoft válasza Rebekacska (#8037) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Fúró, vagy szakember. A legjobb esetben a ritka használat miatt oxidáció történhetett az érintkezőknél. Rosszabb, ha ettől a gyári adatok is sérültek, vagy valamelyik része tönkre ment a drive-nak. A titkosítás alaphelyzetben nem okoz gondot a mentés során, áthidalható, de nem otthoni módszerekkel.

Ritka, mikor két külső drive egyszerre megy tönkre. Ott akár az USB csatlakozó, feszültségellátás is lehet hibás. Ahogy idézted, ilyenkor lépne életbe a harmadik kópia.

Leltárt célszerű készíteni, és "forintosítani" a hiányt. Utána lehet lépni bármerre is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8039) Rebekacska válasza liksoft (#8038) üzenetére


Rebekacska
tag

Koszonom a valaszt!

(#8040) leonel


leonel
aktív tag

Üdv,

Nem tudom jó helyen járok-e?! Érdeklődöm.

Van egy Transcend 128Gb Usb3 pendrive-om tele adattal.
Úgy tűnik, hogy egy hibás usb aljzat kinyírta - azóta nem látja egyik gép sem.
Menthető valahogy róla az adat?

Köszi!

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#8041) liksoft válasza leonel (#8040) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ha a flash nem sérült benne, akkor van rá esély. Amennyiben a kapacitása látható, akkor logikai mentés várható, és ezt "emberi" áron meg lehet úszni. Ha viszont 0B kapacitást ad vissza, vagy egyáltalán semmilyen életjelet nem ad, akkor erre szakosodott adatmentéses céghez kell vinned. Ennek ára drágább mint a HDD mentésé. A méretéből adódóan gondolom, hogy hagyományos méretű, mert ha monolith (vagyis a nagyon kicsi), akkor az ár még magasabb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8042) leonel válasza liksoft (#8041) üzenetére


leonel
aktív tag

Szia

Köszönöm a választ.
Normál méretű pendrive.
Sajnos semmilyen életjelet nem ad - nem villog- és egyik gép sem lát semmit belőle.
Olyan mintha be sem dugtam volna az usb aljzatba.

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#8043) Saltwater válasza leonel (#8042) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
Azért érdemes lehet megnézni, hogy az USB csatlakozó forrasztásai nincsenek-e megszakadva a vezérlőlapon.

https://hdd-adatmentes.hu

(#8044) bango


bango
tag

Helló!
Érti valaki a Testdisk működését?
120GB-os bad sectoros winchesteren lévő 20GB-os rendszerpartíció olvashatatlan windows alól, még a méretét se látja, CHKDSK elszáll javíthatatlan hibával

ezt írja a Testdisk:
"BootSector
Status: OK
Backup Bootsector
Status: OK"

a Repair MFT parancs eredménye:
"MFT and MFT Mirror are bad. Failed to Repair them."

ugyanakkor a LIST menüpont alatt tallózható és másolható a partíció tartalma

akkor mégis ép az MFT? mi miatt nem látja a windows?

(#8045) liksoft válasza bango (#8044) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Attól, hogy egy könyv borítója nincs meg, még olvasható. Attól, hogy pár szektor sérült melyek tartalma helyreállítható, a program még látja a drive és partíció belsejét, hiszen a memóriában a rekonstruált adattal dolgozik. Neki nem kell visszaírni a felületre, hiszen ő rekonstruálta a tartalmát. Az OS viszont nem fog rálátni, mert képtelen a rekonstrukcióra. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8046) bango válasza liksoft (#8045) üzenetére


bango
tag

Ha látja a tartalmát abból azt gondolom hogy helyre is tudná állítani de úgy tűnik nem tudja. Ezt nem értem.

(#8047) liksoft válasza bango (#8046) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adatmentés során TILOS helyreállítani, mindig másolatot kell készíteni fizikailag is másik eszközre. Ugyanis ha nem sikerül, akkor nincs hova visszamenni, mert elcseszte.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8048) Headless


Headless
őstag

Sziasztok!
Van egy problémám sürgős. Raid 1 tömbből törölve ett rm -rparancsal egy bizonyos mappa, op rendszer másik adathordozón van. archlinux jelenleg. van-e valami mód a visszahozására, jó sok fájl volt nem nagyok, de kb 50 GB a HDD-k 3TB-osak.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8049) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok!

Van egy 60%-os winchesterem (szerelők mondták sajnos én nem értek hozzá), amiről szeretném az adatokat lementeni!
Tudtok ajánlani egy olcsó céget ahol megcsinálják?

Samsung HD322HJ (320GB/7200rpm/16M)

Köszi előre is!

Kb. 1 évig állt itt a polcomon becsomagolva,nem gond?

Üdv: Tomi

(#8050) liksoft válasza Headless (#8048) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elnézést, most értem ide.

Szervusz!

Linux alatt sajnos csak típusos mentések sikerültek eddig. A törlés során (amivel eddig találkoztam) a file eléréséhez szükséges adatot (pointer) törölte a rendszer.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.