Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) melaak


melaak
csendes tag

Maxtor 541DX 5400rpm 20gb Ultra ATA/100 Hard Drive

Remélem ez segít!

(#4002) liksoft válasza melaak (#4001) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, segít. Ennél a típusnál a teljesen azonos panel cserélhető. Még nem gyári számra párosított a mechanikával. Viszont a belső erősítő is tönkre szokott menni, olyankor viszont csak adatmentéses szakember lehet a megoldás. Akár nézz fel a honlapomra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4003) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok!

A köv. lenne a problémám:

Egy ismerősömnél a laptopban a HDD hirtelen megadta magát..., előző nap minden rendben volt..., rendesen kikapcsolta a gépet..., másnap amikor bekapcsolta csak egy fekete képernyő jött és hogy a rendszer nem talál bootolható eszközt! A HDD ki lett cserélve a gépben és most minden OK a laptop-pal! De a régi HDD-n vannak fontos dolgok amiket le kellene szedni! Én rácsatlakoztattam az asztali gépemre..., a Bootolásnál kicsit akadozik a gépem..., amit azzal magyarázok..., hogy érzékeli a HDD-t..., de nem ismeri fel a BIOS..., tehát a Sajátgép-ben sem jelenik meg! Próbálkoztam Recovery szoftverekkel... (GetDataBack, R-Studio) de sajnos egyik sem lássa...!
Mit lehet ilyen esetben tenni..., mivel érdemes próbálkozni???

Előre is köszönet minden segítségért...! :R

S.L

(#4004) liksoft válasza lorant80 (#4003) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Három lehetőséged van:

1. Garanciális csere.
2. Kerek iktató. (kuka)
3. Adatmentéses szakember.

;] Véletlenül tudok egyet......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4005) lorant80 válasza liksoft (#4004) üzenetére


lorant80
tag

1 - garancia lejárt :(
2 - ???
3 - úgy vélem, annyira nem fontosak az adatok ;) (túl nagy ott az órabér :DD )

... de azért köszi :R

S.L

(#4006) TomiLi


TomiLi
addikt

Egy olyan kérdésem lenne, ami nem az adta mentéssel, hanem az adatok totális törlésével kapcsolatos...
Létezik olyan program amivel teljesen lehet törölni egy HDD tartalmát... Úgy értem, ha lecsekkolom a formázás , törlés után, akkor teljesen adat mentes, üres legyen a vinyó?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#4007) liksoft válasza lorant80 (#4005) üzenetére


liksoft
Topikgazda

2 = ki lehet dobni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4008) liksoft válasza TomiLi (#4006) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A HDSentinel 3.0 már tudja. Ezen kívül a gyártó tesztprogija is, ha a teljes felület írástesztjét kéred.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4009) TomiLi válasza liksoft (#4008) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen - kipróbálom a HD Sentinelt

Bogyóka

(#4010) betyarr


betyarr
veterán

helló!

nagy az én gondom,segítsetek,pls!csináltam mentést acronissal és ki is próbáltam,vesztemre,ugyanis közben alaposan benéztem a dolgokat.röviden:2 hdd a gépben ebből az egyik partícionálva c és d.c-ről készítettem mentést és amikor próbaképpen vissza akartam állítani,sikeresen a d-re tettem :W :W persze ott voltak eltárolva a dokumentumok,képek,meg sokminden egyéb.ebből az állapotból vissza lehet hozni legalább a dokumentumokat?

esetleg mégegy lehetőség:előtte volt fenn norton ghost,azzal csináltam mentést a 2-es számú meghajtóra a dokumentumokról,de később töröltem.ezt vissza lehet állítani,úgy hogy egy norton ghost reinstallal és recovery-vel megoldódjon a gondom?

köszi előre is,

[ Szerkesztve ]

(#4011) liksoft válasza betyarr (#4010) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Úgy tűnik, alapos munkát végeztél. :K Azt jó lenne tudni, minek mekkora volt a mérete. (Drive-ok, mentések, dokumentumok és mentése.) Igazából ezekből az adatokból csak százalékos esélyek számíthatóak. Vagyis van egyáltalán értelme próbálkozni, vagy totál felesleges.

Amit felülírtál (fizikailag a felületen), annak annyi. Így csak a fizikailag nem érintett területekről lehet bármit is visszahozni, ha szerencséd van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4012) betyarr válasza liksoft (#4011) üzenetére


betyarr
veterán

aha,tehát ami a d-n volt annak kampec,ha jól értem.

az n nem lett felül írva,"csak" törölve (mármint a ghostos mentés).hogy méretben mekkora lehetett,azt nehéz lenne megmondani,de nem hiszem hogy túl nagy.ha saccolni kéne én olyan 50-100 mega között tippelnék.a többi,a képek meg a programok telepítői,stb nem baj,mert majd újra beszerzem idővel,csak a dokumentumok lennének fontosak.

(#4013) liksoft válasza betyarr (#4012) üzenetére


liksoft
Topikgazda

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

1. NEM ezt mondtam.

2. Már az ABC-t is kiosztottad, honnan tudnám mit mikor hova töröltél, másoltál, stb....

Ha NAGYON pontosan nem tudod kronológiai sorrendbe tenni mit is csináltál, NEM tudok segíteni. Kell, hogy honnan mennyit hova, milyen formátumban. Különben csak ha látom (nézd meg az adataimat).

Egy tuti, használni TILOS!!!!!!! Mert folyamatosan írod akkor felül a még esetleg menthetőket.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4014) betyarr válasza liksoft (#4013) üzenetére


betyarr
veterán

nem az idődet akarom rabolni,csupán nem tudom,hogy ilyenkor pontosan mit kell tenni/elmondani.amit fontosnak tartottam és leírtam azt megpróbálom pontosítani:

2 belső hdd, 1 particionálva c-re és d-re.c-n van rendszer,d-n van doksi (word,pdf,excel).n-re (nagyrészt üres) mentettem a biztonsági mentéseket norton ghosttal (.ivi vagy valami haonló kiterjesztésű fájlokat hozott létre,már nem emlékszem pontosan),a nortonnal elmentett doksik kb 50-100 megát tehettek ki.de azt töröltem,aztán acronissal próbálkoztam,de azzal csak a c-n lévő rendszerről csináltam biztonsági mentést (ez .tib kiterjesztésű fájlokat csinált n-re).ezt kipróbálandó,csinálni akartam egy visszaállítást,de szerencsétlenül a d-re sikerült visszaállítani a rendszert,ami felül írta a rajta lévő doksikat (word,pdf,excell).valamikor hajnalban történt 1 és 3 között ebben a sorrendben.És a kérdés adott:vagy a d-ről kellene valahogy feléleszteni a dokumentumokat (word,pdf,excel),vagy pedig ennek a nortonnal készült másolatát az n meghajtóról,ahonnan végül törölve lett (simán lomtába és onnan véglegesen).
remélem elég pontosan írtam,hogy segíteni tudj.vagy ha valamilyen infót kihagytam,ami kellene,akkor légyszi mondd és megpróbálom leírni.

[ Szerkesztve ]

(#4015) liksoft válasza betyarr (#4014) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez még mindig nem pontos. MÉRETEKET is kértem!

Én így értem:
1. D: -ről N: -re ghost mentés.
2. Mentés törölve véglegesen.
3. C: -ről N: -re mentés. (Előző felülírva, mivel gondolom darabolt tömörített, így töredék semmit nem ér.)
4. N: -ről új mentés visszapróbálva de nem C: -re, hanem D: -re. (C: -re minek, hiszen akkor ha nem jó, ugrik a jó rendszer. Ha viszont ezért került a D: -re, akkor nem értem, miért nem készült mentés. Mindegy, nem az én dolgom.)

Ha a fentiek igazak, akkor már csak azt kéne tudnom, mekkora D:, a D: -n mennyi anyag volt, mikor volt utoljára töredezésmentesítés, a fontos anyagok először kerültek a drive-ra írásra, vagy folyamatosan, vagy inkább a filmek, egyéb veszthetőek után (időben). Mekkora a C: adatainak mérete (mekkora felülírás várható).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4016) betyarr válasza liksoft (#4015) üzenetére


betyarr
veterán

igen igazak,pontosan így volt.d mérete 498 GB,ebből 387 GB volt szabad.viszonylag régen (március) kerültek fel a dolgok a d-re,de sorban egymás után,mert full gépcsere és így hdd csere volt,és szerintem a dokumentumokkal kezdtem és csak utána jöttek az egyéb formátumú adatok.azóta nemigazán volt hozzáadva a dokokhoz.
töredezettségmentesítés folyamatosan volt,automatikusan futott a háttérben mindig.
a c kb 97 GB,talán kicsivel több,ez került a d-re.
remélem mindenre válaszoltam.

(#4017) liksoft válasza betyarr (#4016) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, sajnos úgy tűnik, temethető.

Közel 100-ra 100-at másoltál. Ráadásul defrag ment, így a drive elejére kerültek az adatok. A visszatöltés meg szintén a drive elejére szokott dolgozni. Vagyis ami érintetlen terület, az az is volt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4018) betyarr válasza liksoft (#4017) üzenetére


betyarr
veterán

esetleg próbáljak meg egy adatvisszaállítót,hátha az N-en még lehet tenni valamit.melyiket érdemes erre használni?

(#4019) liksoft válasza betyarr (#4018) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Általam írt 3. pont.

Egyébként meg lehet próbálni RAW recovery programokat. Ezekkel kapcsolatban olvass vissza.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4020) betyarr válasza liksoft (#4019) üzenetére


betyarr
veterán

aha,hát ez van.azért köszi a segítséget!

(#4021) teglasz


teglasz
tag

Szia (-sztok)!

Segítségeteket kérném, nagyon fontos lenne!
Adott a barátom gépéből egy Quantum Fireball lct 20 40GB-os vinyó,
ami egyik napról a másikra behalt. (Nem is csoda, már rég cseréltetnie kellett volna!
Csak nem ért hozzá!) Hangosan pörög, és folyamatos időközönként néha kattan kettőt. Gondoltam egyet és beszereztem egy full ugyanilyen hibátlan vinyót. Ki is cseréltem az
elektronikáját, csakhogy ugyanaz a probléma vele. Az "új" vinyó pedig mindkét nyákkal
működik, tehát az tuti jó. Természetesen nem akar fizetni 30-60e forintot adatmentésért,
de 5-6 év fénykép gyűjteménye és egy pár megmentendő adat van rajta, tehát fontos lenne.
A kérdésem, (port és egyebet leszámítva), hogy meg merjem-e bontani a házat,
és mechanikusan javítani a vinyót, fej csere, vagy a lemezt kicserélem bennük, vagy
valami ilyesmire gondoltam. Mivel próbálkozzak, hogy jó eséllyel tudjak adatot menteni?

Előre is köszi a segítséget!

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#4022) liksoft válasza teglasz (#4021) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ennél a típusnál az otthoni tuning esélytelen. Alábbiak miatt:

1. A mágneses és mechanikus középpont a lemezeknél nem ugyanaz. Így ha egyszer a lemezt elmozdítod (átépíted), a mágneses jelek excentricitása miatt esélyed sincs!

2. Egy felületre tett a gyártó full servo-t, a többin csak a sávontartást biztosítja. Így a cserére berakandó hibátlan fejet térgeometriailag az eredetihez azonosra kell szabályozni. [link] (Mikron pontossággal mikroszkóp alatt.) Ráadásul több, egymással nem csereszabatos fejjel készítették.

3.Az egészet tiszta térben kell végezni, mert a legkisebb porszemcse lavina szerű felületi karcolásokat, sérüléseket indíthat el, onnan meg NINCS visszaút.

Szakember nélkül esélytelen. Igen, drága, de a fentiek alapján talán nem véletlenül. Ja, hogy esetleg 2-3 hibátlan hasonló drive is "belehalhat" a mentésbe? Esetleg annak is van ára.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4023) teglasz válasza liksoft (#4022) üzenetére


teglasz
tag

Köszönöm a választ, elkeserítettél.
Nem az a gond, hogy fizetni kell érte!
Az a gond, hogy ezek nem NASA adatok, csak jó lenne visszahozni
a családjának, és irreálisan soknak tartok érte 30-40-50 esetekben
80-100 ezer forintot kifizetni, mert annyit viszont nem ér az egész.
Te egyébként foglalkozol ilyen mentéssel?
Természetesen nem ingyen, csak reális áron!

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#4024) xcbiker válasza teglasz (#4023) üzenetére


xcbiker
addikt

Sajnos ezek szakmunkák, speciális felszerelést és szaktudást igénylő meló.
Az autószerelő műhelyek vagy ha magánszakorvoshoz megy az ember, hogy esetleg egy-egy olcsóbb helyen ne tolják végleg el az utolsó esélyt - fizetni kell, nem is keveset.

Persze vannak olyan mentések amit esetleg otthon kis hozzáértéssel meg lehet oldani, de a te esetedben ez nem az a kategória.

Át kell gondolni mit ér meg és ha a mentésre kiajánlott összeg nem találkozik ezzel akkor muszály beletörődni.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4025) teglasz válasza xcbiker (#4024) üzenetére


teglasz
tag

Köszönöm a választ. Szomorú vagyok, mert azt hittem tudok segíteni!
Akkor megmondom a haveromnak, hogy rakja fel a polcra, jó hátra.
Üdv. teglasz

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#4026) nesa


nesa
veterán

Kerdesem a kovetkezo lenne adott 1 ilyen nyuzott, hianyos ,egett alapotban levo HDD ha kicserelem a nyakot meg elindulhat, jelenleg felsem porog :(

kep

(#4027) liksoft válasza nesa (#4026) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha azonos firmware-rel találsz, talán.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4028) nesa válasza liksoft (#4027) üzenetére


nesa
veterán

Ertem azt hogytudom kideriteni hogy melyik van rajta mert ilyen utalast nemtalalok.

Maga a HDD az rev:A

Esetleg te menyibe valalnad ,privibe .

(#4029) liksoft válasza nesa (#4028) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A samu nem írja rá, csak a felületről lehet kiolvasni.

privi megy

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4030) LSL1337


LSL1337
őstag

olyan kérdésem lenne hogy most eladom a raptor vinyómat, 40GB adat van (1 hetes rendszer beállítva stb, nem akarok újrahúzni az egészet) a C meghajtómon, milyen programmal tudok képet csinálni erről, majd az uj vinyóm egy80GBos particiójára rá tudom másolni gond nélkül? és arról tudok majd bootolni? köszi

(#4031) liksoft válasza LSL1337 (#4030) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg. Tudtommal 128GB alatt működik (28 bites LBA-t használhat). Viszont csak fizikai drive-ról fizikaira. Így előbb kell megvenned, és a régit csak utána adhatod el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4032) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy mit lehet tenni egy olyan HDD-vel, aminek a partíciója hibás, a GetDataBack látja mindenét, de mikor visszahozza hibás a fájl.

Tiszta Windows rendes ház

(#4033) liksoft válasza Gyok2 (#4032) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elvinni szakemberhez, mert ott más hiba is lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4034) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!

3637. hozzászólásban írtam a problémámról. Azóta nem használtam a wincsimet.
Mostanában próbálkoztam ismét életre kelteni. Egy Targa gyártmányú NDAS diszkről volt szó, ami akkori tudásom szerint a partíciót felejtette el. Nos a jelenség valóban olyan volt.
Most a WD 500-as pata winyót kiszerelve, egy gépbe próbáltam beépíteni. Látszólag sikerült is feltelepíteni a rendszert, de az első bootolásnál már nem tudott betöltődni.
Úgy néz ki, mintha a MBR nem jött volna létre.
Egy haveromtól hallottam, hogy egy ilyen hibával rendelkező winyó, második diszkként még sokáig funkcionálhat!
És valóban, egy multiboot-os gépbe beépítve, (XP és Ubuntu 9.10) egy ideje gond nélkül megy! Van rajta NTFS és ext4 partíció is.
A kérdésem az, hogy mennyire megbízhetó ez a winyó?
Mivel lehetne diagnosztizálni, hogy valóban ilyen hiba van e rajta?

(#4035) zsommi


zsommi
senior tag

Üdv!

Adott egy 40 GB-os vinyo. Jelenleg kb 6 GB foglalt belőle.
Le lett formázva, majd egy új win telepítve rá, s ezután kellene nekem a formázás előtti fájlokat visszanyernem, legalább is egy részét.Formázás előtt kb 10 GB volt rajta.
Próbáltam már GDB-vel, de csak azt a 6gb-ot látja, amit sajátgéppel is megnézhetek.
R-Studio-t nyomkodom éppen, ennek is hasonló vége lesz.
Tud valaki még vmi más módszer, amire van egy kis remény?

köszi

(#4036) ncz


ncz
csendes tag

Hello!

Ritkán fórumozok, ha rossz helyre írok, szóljatok!

Egy áramszünet után meghalt az egyik vinyóm. Sajnos egyáltalán nem is látja a rendszer, tehát "szoftveresen" nem kezelhető a probléma. Pörögni szépen pörög, a hangja rendben van, csak éppen "nics sehol". A típusa:

Maxtor DiamondMax 22 STM3500320AS

S/N: 9QM7B294
P/N: 9GT 154-325
Firmware: MX15
Data Code: 09124
Product of Thailand

Megpróbáltam és vettem egy ugyanilyet, hogy hátha a panelek cseréje segít, de nem így történt. Bár kiderült, az "ugyanilyen" kicsit más, mert nem Thai hanem Kínai és az alábbi adatok is mások:

S/N: 5QM42VK3
P/N: 9GT 154-326
Firmware: MX1A
Data Code: 09295

Kérdésem: Ha találnék egy valóban ugyanolyan vinyót, mint ami elromlott, akkor a panelek cseréje segítene-e? Vagy felesleges keresnem, mert akkor se működne a dolog. Egyáltalán, mit lehet tenni? Az összes tavalyi képem - több ezer - van a tönkrement meghajtón.

Köszi: ncz

(#4037) liksoft válasza ncz (#4036) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Neked a szokásos Seagate 7200.11 széria Maxtor márkaneves változata van meg. Ha a firmware problémára keresel, nagyon sok információhoz juthatsz. Ez a széria nem tökéletes, kiadott hozzá a gyár javítást. Viszont azzal otthoni körülmények közepette csak még hibátlan állapotban célszerű foglalkozni. Most már, hogy nem megy, inkább adatmentéses céget keress meg. Pénzbe kerül, de az adataidat szinte biztosan visszakapod. Ha viszont az otthoni barkácsba belebuksz, akkor sokkal többe kerül, és kérdéses a menthetősége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4038) ncz válasza liksoft (#4037) üzenetére


ncz
csendes tag

Köszönöm!

Tehát, ha jól értem, a firmware frissítés-javítás nem jön szóba, mert ahhoz kellene, hogy lássa a rendszer a merevlemezt. Ezt értem. De a panelcserés megoldás sem működne? Áramszünet okozta a bajt, nem leejtettem vagy ilyesmi, tehát mechanikai gond nem lehet. Pörög, "megy" a merevlemez, csak nem látja sem a BIOS sem semmi. Kicsit bosszantana, ha a profik egy panelcserével 2 másodperc alatt megoldanák a problémát, és aztán sok pénzt elkérnének, mintha valami nagyot kellett volna alkotni. (Meg hát épp egy fillérem sincs ilyesmire.)

Üdv: ncz

(#4039) liksoft válasza ncz (#4038) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Kicsit ne zavarjon, mert a mechanikában van a firmware. A lemezekről tölti be. Vagyis ha ott sérült, akkor a másik panel is ugyanúgy nem tud vele mit csinálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4040) szmutkolaci


szmutkolaci
tag

Szia!

Először is leszögezném, hogy majdnem teljesen analfabéta vagyok a számítástechnikához, így egy kicsit talán nehezebb lesz, de elmagyarázom.

Körülbelül három évvel ezelőtt a számítógépemben lévő (ha jól emlékszem Maxxtor) winchester elkezdett fura hangokat adni. Recsegett, meg ropogott, mikor milyen kedve volt. Az egyik ismerősöm mondta, hogy hát be fog halni a winchester, emiatt lóhalálában vettem egy másikat, ami azóta is hibátlanul megy.
Na a régit sem használtam valami brutális mértékben, tehát sosem volt tele, nem volt gyakran formázva sem, inkább csak olyan átlagos napi használat mellett ment tönkre.
Az akkori gépből kiszerelt alkatrészt eltettem a fiók mélyére, amit most megtaláltam. És persze most jutott eszembe, hogy vannak rajta olyan fájlok, amikre most szükségem lenne.
Az lenne a kérdés, hogy ezzel lehet valamit kezdeni? Hová, kihez érdemes vinni egyáltalán?

(#4041) liksoft válasza szmutkolaci (#4040) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Pontos típus is kéne nem csak gyártó. Ha viszont csak felhasználó vagy, akkor adatmentéses szakemberhez vidd. Valószínűleg nem lesz olcsó, így előre végig kéne gondolni, mennyit érnek meg az adatok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4042) szmutkolaci válasza liksoft (#4041) üzenetére


szmutkolaci
tag

Maxtor diamondmax plus 9 60GB ATA/133HDD
SN: Y2NQ3PFE
6Y060L0422001

Én arra is gondoltam, hogy valamilyen szakembert keresek, csak nem tudom, hogy egy ilyen kaliberű munkáért mennyi pénzt lehet elkérni, valamint hová érdemes elvinni egyáltalán ezt a szerkentyűt.

(#4043) liksoft válasza szmutkolaci (#4042) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hibától függően a szakembernél nettó 40-150 ezer között mozoghat. Ezért kell eldöntened kell-e? Ha egyáltalán menthető, mert felületi sérülés esetén már nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4044) Digger


Digger
senior tag

[Erre ] tudtok valami infót adni?

(#4045) szmutkolaci válasza liksoft (#4043) üzenetére


szmutkolaci
tag

Hűha. Szép árban mozognak az ilyen rekonstrukciók.
Igazából annyira talán mégsem fontos a dolog, bár ha egyszer lesz fölöslegben ennyi pénzem, akkor elviszem, hátha tudnak vele valamit kezdeni.

Köszönöm a segítséget! :R

(#4046) Alter


Alter
tag

Üdv!
Véleményt, segítséget szeretnék kérni. Egy jó barátom Maxtor 6L300RO típusú
winyója feladta a szolgálatot. Ha kipróbálom gépben, a bios nem ismeri fel, s rendszeresen 3-4 másodperces időközönként erőteljesen kattog párat. A HDD inicializálása se történik meg.

Kérdésem a következő: Lehet ebből a hibajelenségből valamire következtetni? Mi az esélyesebb, fej, vagy elektronika, esetleg más?

Teljesen potyára nem szeretnék, napokat/heteket/hónapokat ugyanilyen winyó után kutatni, és utána nyákot cserélni. Ha a fej rossz, akkor meg szakértő, és súlyos összeg, az egyértelmű.

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#4047) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Tudna vki segíteni ebben a kérdésben?? [link]

Sürgős lenne!
Köszi szépen !!! :R

(#4048) liksoft válasza Forza_JUVE (#4047) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, ott válaszoltam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4049) Forza_JUVE válasza liksoft (#4048) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszönöm!!

(#4050) fps8 válasza liksoft (#1) üzenetére


fps8
senior tag

Szia!
Nem tudom volt e már ilyen kérdés de TELJESEN kétségbe vagyok esve,
és nagyon kell a segítség!
Felügyeleti eszközök/számítógép-kezelés/lemezkezelés -menü alatt véletlenül rányomtam a kötet ablakban a tároló hddmre jobb gomb/kötet törlése gombra...
Most azt írja a 90%-ig megtelt 1TB-os winyómra hogy "Nem lefoglalt".
Törölni nem törölt róla semmit, mert kb 1-mp volt a folyamat.
Hogyan állítsam vissza a partíciót biztonságban úgy hogy SEMMI se vesszen el?!?!
:O :O :O :O :O :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.