Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) Formaster


Formaster
addikt

Annyi iránymutatást adna valaki, hogy klónozhatok-e img fájlba, vagy az a jobb, ha 1-1-be klónozom a lemezt? Van jelentősége, ha utána helyre akarom hozni az állományt? Ill ha img-t készítek, azt tömöríthetem?

(#8102) liksoft válasza Formaster (#8101) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor gondoljuk végig.

Tömörítés:
- Előny: kisebb helyen fér el (kivétel ha kép, video, mp3 van többségében).
- Hátrány: a tömörített állományt senki sem tudja logikailag feldolgozni.

Image file:
- Előny: könnyen másolható, biztonsági kópiák száma akár egy drive-on is több lehet.
- Hátrány: csak olyan adatmentő program használható mely image-et is tud kezelni.

1-1 másolat:
- Előny: garantáltan minden adatmentő program és OS is tudja kezelni.
- Hátrány: a drive másra nem használható.

A fentiek alapján a fizikai 1-1 másolatot tudom ajánlani a munka esetére, de biztonsági másolatnak akár tömörített image is szóba jöhet, hiszen ha az 1-1 másolat sérül, és az eredeti drive tovább romlik, akkor csak a mentett image lehet a segítség. Viszont a tömörítés azért veszélyes, ha valahol sérül, akkor az is kuka.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8103) Formaster válasza liksoft (#8102) üzenetére


Formaster
addikt

:R Köszönöm! Elindítottam 1-1-ben. Upolom, hogy mit sikerült vele... Az adatok a 99%-a előkerült másik tárolóról. Gyakorlatilag 1 mappát hoznék vissza, amiben nem is tudom igazán mi van. Erre szokták mondani, amiről nem tudunk, az nem is fáj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8104) Formaster válasza liksoft (#8102) üzenetére


Formaster
addikt

Hát ennek nem sokat jósolok. Ha jól látom már egyik szektort sem olvassa :F :Y

Windowsban is csak a lemezkezelő és a hd sentinel látja, sajátgépben meg sem jelennek a partíciók.

(#8105) liksoft válasza Formaster (#8104) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hát igen. Szerencséd van, hogy máshol megvan. Itt látható, hogy mire otthoni módszerekkel és sokszori kísérletezésre valami kezd beállni, a drive végképp megadja magát. A szakembernek erre van környezete, ismeri a használatát, és ha ő is versenyt fut az idővel (felületi hiba esetén) akkor is elképzelhető, hogy többet tud kihozni a drive-ból.

Viszont minél agyonnyúzottabbat kap, annál kisebb az esély a sikerességre.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8106) Formaster válasza liksoft (#8105) üzenetére


Formaster
addikt

Nos windows ismét látja, de ami mappát a múltkor nem tudtam megnyitni, azt most már nem is listázza. Kicsit aggódok, mivan ha más mappák is eltűntek így és lenne még valami ami fontos...

(#8107) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Én is segítséget szeretnék kérni. A számítógépemben nem működik a vincseszter. Típusa: Western Digital WD400, 40 Gbyte. A hibajelenség az, hogy bekapcsolás után kattog. A gép eleinte még kiírta a típusát, de mostmár azt sem ismeri fel. A lemezeket hallani hogy forognak. A gép sokáig állt, néhány hónapja volt legutóbb bekapcsolva, talán ennek is köze lehet a hibához. Természetesen nézegettem a neten hogy mi lehet a gond, annyit már nagy bizonyossággal megállapítottam, hogy már régen kukáznom kellett volna, mert eléggé problémás típus :-(. Sajnos vannak rajta olyan adatok, amiket jó volna viszontlátni. A neten mechanikai ( fej ) és elektromos problémát is írnak, nem tudom melyiknek higgyek. Ez azért érdekes, mert valószínűleg tudnék szerezni ugyanilyen típust, és az elektronikát ki tudnám cserélni. De ha valószínűbb a mechanikai gond, akkor kár a gőzért, mert házilag úgysem tudnám megoldani. Örülnék ha írnátok valami biztatót. Köszi.

(#8108) liksoft válasza JozsBiker (#8107) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

HAJRÁ!

Bocs, magas labda volt!
Valóban bármelyik lehet, és sajnos sok alvariánsa van, melyek nem kompatibilisek egymással.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8109) JozsBiker válasza liksoft (#8108) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Nincs kizárva, hogy tudok egy másik, pont ilyet szerezni. Az elektronikát nyilván át tudom tenni, de ugye van rá esély, hogy nem az a hibás hanem a mechanika. Ha jól tudom a fejeket érdemes áttenni ( nem pedig a lemezeket ). Házi körülmények között mekkora rá az esély, hogy összejön ? Szerszámaim elvileg vannak, persze pormentesített helyiségem nincs. Van egy szatyor egyéb vincseszterem is, amin előtte tudnék gyakorolni.

(#8110) Formaster válasza JozsBiker (#8109) üzenetére


Formaster
addikt

A lemezekhez központozó kéne, de lehet h pont a lemezforgató motor gyengélkedik. Lehet h a két vinyó között fw kompatibilitási probléma lesz. Nem biztos, hogy 100%-ban ugyanaz a kettő. Nekem egyszer beázott a laptopom, a hdd-re folyt a kávé, zárlatos lett a nyák. Teljes sorozatszámban ugyanolyan vinyót kellett szerezzek a javíttatáshoz. Az adatmentő nem talált sehol, nekem sikerült egy 1000 éves fórum hsz. alapján. Ha fontos adat van rajta, tedd félre amíg nem lesz pénzed lementetni. Ez egy komoly szakma, otthoni gányolással valszeg bukod a tartalmat.

(#8111) liksoft válasza JozsBiker (#8109) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha szerencséd van, akkor .....

- Vagyis ugyanolyan a firmware verziója, mint a mentendő.
- A gyári adatterület a standard helyen kezdődik mindkettő esetében (mert ha ott a felület hibás, a gyártó a gyári adatokat másik helyre teszi).
- A lemezek fizikailag nem sérültek.
- A felület mágnesesen nem sérült.
- A firmware adminisztrációs része (ennek kis része csak a SMART) logikailag sem sérült.
- A fejszerelvény kompatibilis. (Azonos beszállító azonos elektromos paramétereivel rendelkezőt fogsz ki.)
- Szerelés közben nem sérülnek a lemezek. (Parkoló pályás, tehát a legbelső sávról úgy kell a fejeket kihozni, hogy közben a felülethez nem ér lehetőleg semmi.)
- Régi drive, így ezeknek a szériáknak ha több fejesek, térben is ugyanott kell, hogy legyen az író-olvasó pontjuk, mert különben a fej nem cserélhető. (Fizikailag igen, de ha nincs az olvasandó sáv a fej alatt csak az X-el odébbi, akkor befagy a művelet.) Ehhez csak jó térmikroszkóp kell célszerszámokkal, gyakorlat a beállításhoz, és már mehet is!

U.i.: Szerinted miért kerül egy mentés annyiba? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8112) DeathLordX


DeathLordX
csendes tag

Sziasztok.

Lenne egy laptopom ami még működik be is kapcsol csak épp a videókártyám ment tönkre benne esetleg valaki tudna segiteni hogy tudnám az adatokat egy másik laptopra átmásolni? Előre is köszi a választ.

(#8113) liksoft válasza DeathLordX (#8112) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ebben szerviz is tud segíteni, szinte biztosan nem kell adatmentéses szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8114) DeathLordX válasza liksoft (#8113) üzenetére


DeathLordX
csendes tag

Rendben köszönöm, csak azt hittem mivel nem nagy a gond ezért van valami itthoni megoldás is, hogy összekötöm és mehet a másolás vagy hasonló :D

(#8115) liksoft válasza DeathLordX (#8114) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Van, de ha ilyenre rákérdezel, akkor gondolom nincs akkora gyakorlatod. Azt viszont nem élesben célszerű megszerezni.

Kiveszed a HDD-t, és asztali gépre teszed USB-n keresztül ha már megy a rendszer. Ehhez külső ház vagy dokkoló kell. Utána rendszergazdai jogokkal másolod ki az adatokat.

Buktató: Ha az USB áramkör más szektormérettel kezeli a drive-ot, mint előtte a laptop (512B vagy 4kB). Megfelelő jogok nélkül a rendszer nem enged az adatokhoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8116) DeathLordX válasza liksoft (#8115) üzenetére


DeathLordX
csendes tag

Akkor marad a szerviz, csak 2 laptopom van. Köszönöm a segítséget.

(#8117) liksoft válasza DeathLordX (#8116) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha van USB3-as (tápellátás miatt célszerű), az is jó. De biztosabb kézzel végzik a szervizben. Persze előtte célszerű referencia után futni, mert nem minden szervizes annyira gyakorlott (vannak kezdők,....). Becsületes, lelkiismeretes, jó szakembert kívánok!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8118) Josi válasza liksoft (#8117) üzenetére


Josi
aktív tag

Én simán asztali gépre kötném, és ott másolnám. :)
Az áramellátás garantált. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8119) liksoft válasza Josi (#8118) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Van mikor két boot képes OS összeakad asztalin akkor is, ha a boot sorrend jó, tehát az eredeti és nem a berakott drive-ról indul. Ezt lehet USB-vel megakadályozni. Amennyiben ennek esélye akár csak ezrelékes de tudatosan kiküszöbölhető, szerintem inkább ezt célszerű választani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8120) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

világvége érkezőben: sd kártya, canon fényképezőben low level format történt. azóta nem írtam rá (csak a magic lantern írta vissza a saját pár cuccát). a low level format nem írja felül az egész kártyát (az jó félóra lenne), de valószínűleg a fájlrendszert igen. mik az esélyek? raw fotók és videók

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8121) liksoft válasza qnadam (#8120) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Régen volt olyan Canon verzió mely "oszloptörléssel" az egész kártyát ürítette, és ezáltal egy tesztelési fázis is végig futott. Nem tudom, ez is megteszi-e, vagy nem? Próbáld ki, hogy írásvédetté teszed (ez alap!), és úgy próbálsz menteni róla. Esetleg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8122) qnadam válasza liksoft (#8121) üzenetére


qnadam
veterán

köszönöm :) photorec volt az első, de nem járt sikerrel. szerintem csak a fáljrendszert írja felül ilyenkor, legalábbis pár másodperc alatt végigmegy. de végül szakemberre bízom inkább, jobb az mindenkinek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8123) liksoft válasza qnadam (#8122) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha az SEMMIT nem talált, akkor rossz előérzetem van. Az a törlés amit említettem, pár másodperc alatt gigákat nulláz ki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8124) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,
Egy problémában szeretnék segítséget kérni tőletek. Lehet nem pont ide illő, de adatmentés
Probléma: egy ultrahangon kapott DVD-t, otthon laptopon megnéztünk windows lejátszóban, majd a DVD-t olyan mint ha lezárta volna a Windows és nem találok rajta semmi fájlt. Hiába nyitom meg, akármilyen lejátszóval azt írja üres. Itt valami oylan történthetett gondolom én hogy egy plusz szektort ráírt és azért nem látja a fájlokat.
Amit eddig próbáltam az különféle visszaállító, és adat szkennelő programok.
- Nero
- ImgBurn
- ISOBuster
- Recuva
- Elcomsoft Adv. EFS Data Recovery
Jelenleg még egy programot futtatok (MiniTool Power Data Recovery), de ha nem hoz eredmény szeretném kikérni a véleményeteket hátha valakinek van megoldása erre, mert az ultrahangos képek, felvételek igen csak fontosak lennének. :F

(#8125) liksoft válasza zakoss (#8124) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sikerült legalább egyszer megnézni? Vagyis rajta vannak az adatok? Vagy egyszer sem tudtad megnyitni?

Ha sikerült megnézni, akkor ha csak nem újraírható lemez volt, rajta kellene lennie. Viszont ilyenkor régi rendszer és régi program sokszor segíthet, hiszen az újak már "okosak", és sokkal jobban tudják mi kell nekünk, mint mi. (Ebben ugyan kételkedem, de a gyártók nem. Sajnos.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8126) zakoss


zakoss
tag

igen, vegig is néztük ami rajta volt. dvd formátumban, egy menüs rövid film van rajta. de nem értem akkor sem mi történhetett.
Azt hogy erted hogy regi rendszer es régi program?

[ Szerkesztve ]

(#8127) liksoft válasza zakoss (#8126) üzenetére


liksoft
Topikgazda

XP, Nero 6 és kora.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8128) qnadam válasza liksoft (#8123) üzenetére


qnadam
veterán

és így történt. mentős cégnél mondták is, hogy ritka a kártya, ami tényleg megcsinálja ezt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8129) Josi válasza zakoss (#8124) üzenetére


Josi
aktív tag

Majd körülnézek otthon a programok között.
Vannak kimondott cd adatmentők valahol, amivel lehet, hogy menthető a dolog.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8130) zakoss válasza Josi (#8129) üzenetére


zakoss
tag

Rendben köszönöm, bár a CD már nincs nálam, de mindenképp kellene valami. Már folyamatban van az is hogy újra megkérik a felvételt, de jó lenne valahogy visszanyerni a videot. Nem hiszem hogy csak úgy elpárolgott volna, illetve, pár kattintástól a CD-re írt adatok eltűnhettek volna.

(#8131) xXxian


xXxian
senior tag

Sziaszok,

W10 USB telepítőt szerettem volna létrehozni s nem vettem észre, hogy a progi ennek az ideális helyét nem a csatlakoztatott pendrive-on, hanem a kétterás külső vinyón képzeli el, formázás után ide írta a szükséges file-okat.

Lehetséges ezt valahogy visszacsinálni? Úgy értem az "előző állapotot" visszaállítani? A legfontosabb dolgokról (doksik, képek) volt mentés, de elveszett pl sok film és zene is amiket jó lenne visszaszerezni.

Pár progit (Easeus, Getdataback, Recuva, s még vagy 5) próbáltam, volt amelyik meglelt több ezer file-t, de használhatatlan file-nevekkel. Úgy értem nem tudok pl. több ezer mp3-at átnézni hogy mi volt az eredeti file-név, s nem szeretném egyesével átnevezni őket.

Van a problémámra megoldás?

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8132) liksoft válasza xXxian (#8131) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A neveket sikerült felülírni, így ha a file azt nem tartalmazza, akkor csak kép vagy hang után marad a visszanevezés. Nincs "visszafordítási" lehetőség.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8133) prinyo_


prinyo_
csendes tag

Sziasztok! Remélem a megfelelő helyre írom a problémámat, de nem találtam másikat.
A problémám a következő. Vettem egy Bi-directional sata/ide converter-t, adatmentéshez a régi IDE csatlakozós vinyóimhoz. A használathoz megfelelően állítottam be a kapcsolót és a jumpert, és a megfelelő helyre dugtam a kábeleket, de mégsem történt semmi. Valakinek van e téren tapasztalata?
Használt ilyen, vagy ehhez hasonló konvertert?

Mondjuk gyanítom, hogy a vinyóimról már nem tudom lementeni az adatokat, de ha van valakinek valami ötlete, tapasztalata, akkor kérem írjon. :)

prinyo

(#8134) liksoft válasza prinyo_ (#8133) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az olcsó kétirányú (vagy egy) kártyák sokszor nem kompatibilisek a rendszerrel. Vagy HDD vagy controller oldalon buknak. Leginkább a SATA 1-2 körül. Másik fix SATA2-t tudó beszerzését, vagy USB-s, vagy PCI PATA kártyát (Promise a Seagate HDD-t nem szereti) tudok javasolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8135) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok, a fotókat tartalmazó diszk egyszer csak nem elérhető.
:o
Kattogást nem hallottam, most sem hallok. De akármilyen másik gépbe teszem, nem látszik.
És nincs mentés...
:(

Ez még úgy működik, mint megboldogult legénykoromban, hogy egy ugyanolyan elektronikával mehetne újra?
És szerintetek ez forraszgatós, vagy annál is bonyibb dolog?
Szóval lehet, hogy csak adatmentés segíthet nekem?

A típus WD Green WD30EZRX-00D8PB0
És 24 órában ment...

Jajjaj.

(#8136) liksoft válasza mckay (#8135) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha ugyanaz a firmware verzió, és ugyanolyan mechanikai jellemzőkkel bír a donor, valamint bele tartozol a közel 5%-ba mely elektronikai hiba. Különben mechanikán belüli gond, vagy firmware sérülés várható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8137)



tag

Sziasztok!

Adott egy 2 TB HDD. Ha bekötöm a rendszerindító mellé, nem indul el a rendszer.. Ha feláll a windows és úgy dugom rá, felismeri, de írdatlan módon belassul a rendszer. HDD Sentinel pár perces kerregés után annyit megállapít, hogy a kondíció 4%.

Szóval igazából "felismeri a rendszer" de használhatalan és elérhetetlen a vinyó.

Az adatok megmentésére valamit tudnátok ajánlani vagy kimondottan erre szakosodott megbízható adatmentő céget?
Házi, barkács rovatban inkább nem próbálkoztam tovább nyúzni a HDD-t

Köszönettel,
Zsolt

Esküszöm hogy tudom mit csinálok.....

(#8138) prinyo_ válasza liksoft (#8134) üzenetére


prinyo_
csendes tag

Köszönöm a válaszod, még próbálkozom vele, de nézek egy másik konvertert.

prinyo

(#8139) C. s.


C. s.
addikt

Promóció:

MiniTool Power Data Recovery Personal 7

[ Szerkesztve ]

(#8140) mckay válasza liksoft (#8136) üzenetére


mckay
aktív tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ.
:R

Hogy érted azt, hogy firmware sérülés várható?
Arra mondtad, hogy ha szerzek egy ugyanilyen diszket, átteszem az elektronikát, és nem teljesen egyformák, akkor tönkrevágom?
Vagy arra mondtad, hogy nem biztos hogy elektronika a hiba, hanem számíthatok arra is, hogy a végén az fog kiderülni, hogy firmware-gond?

Úgy látom az aláírásodból, hogy ez neked szakterület. És nyilván megélhetés is. Mégis, segítenél nekem abban, hogy legalább nagyjából meg tudjam be tudjam határolni, hogy mivel állok szemben? Mire figyeljek? Ha a BIOS-ban sem látom már, az jó vagy rossz hír?
:F

Mert ha tudnék ilyen diszket venni kb. 20 ezerért, és az elektronikával ki tudnám szedni a fotókat, akkor az még beleférne anyagilag...
:U

(#8141) Josi válasza (#8137) üzenetére


Josi
aktív tag

Kérdezd meg a topikgazdát.
"valamennyire" ért az adatmentéshez. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8142) mckay válasza mckay (#8140) üzenetére


mckay
aktív tag

no kattintgattam a neten, és úgy látom, hogy a legénykoromban még bevett "áttesszük a PCB-t" már nem megy önmagában a mai lemezeknél, át kéne rakni a firmware chipet is

jól látom?

(#8143) mckay válasza mckay (#8142) üzenetére


mckay
aktív tag

vagy, ha esetleg sikerülne pont ugyanolyan feliratú PCB-vel szerezni egy ugyanolyan HDD-t donornak, akkor a firmware cserét meg lehet úszni?
;)

(#8144) xXxian válasza liksoft (#8132) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi.

Egy dolog jutott még eszembe: anno egy SD kártyánál asszem GetDataBack progit használtam. Ott kifejezeten kérte, hogy formázzam a kártyát recovery előtt. Ez segíther most is (ártani úgy hiszem nem tud)? Vagy teljesen felesleges?

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8145) liksoft válasza (#8137) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Azért nem ártana tudni a pontos típust. :B
Egyébként a lassú winyó legtöbbször hibás fej vagy felület és esetleg ennek következményeként firmware sérüléssel halmozva szokott lenni. Ez meg inkább cég.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8146) liksoft válasza C. s. (#8139) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi a jelzést, ez sokszor sokunknak jó lehet. :C :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8147) liksoft válasza mckay (#8143) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A firmware nem azonos a panel adataival. A panel egyezésen kívül kell a firmware-nek is egyeznie. Vagyis ahogy olvastad, a forrasztás szükséges lehet. De sajnos manapság ez a ritka hiba. Sokkal jellemzőbb a mechanikán belüli.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8148) liksoft válasza xXxian (#8144) üzenetére


liksoft
Topikgazda

NE! Minden formázás felülírással jár. Amennyiben van jogosultsága a programnak, fizikailag címzi az eszközt. Minden esetben ez a jó megoldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8149) mckay válasza liksoft (#8147) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Ne haragudj, ha lassan fogom fel, de még egyszer visszakérdeznék: Két, a szalagról egymás után lejövő merevlemezen lehet ugyanaz a firmware? Tehát van nekik egy csomó nyolclábú chipjük, és egymás után teszik fel a vinyókra? Vagy mindegyik egyedi, mint mondjuk a MAC address a hálókártyáknál?
:U
Tudom, baromi kicsi az esély, hogy esetleg pont ugyanolyan merevlemezt (és PCB-t és firmware chipet) sikerül donornak szereznem, de ha mégis, akkor működhet vele a vinyóm?
:F

Egyébként tényleg nem biztos, hogy elektronika gond. Annyit tudok, hogy nem érte fizikai behatás, és most nem ismerik fel az alaplapok, már biosban sem, ha pedig hotswappelem egy működő rendszerre, akkor az OS szintén nem látja meg, és ha sokat erőltetem, akkor kékhalálozik. (Próbáltam nagyon lehűteni a vinyót, akkor sem.) Közben a kezemmel érzem, ahogy tartom, hogy szépen egyenletesen pörög. Nem ciripel, nem elindul és leáll, hanem pörög.
:(
Ez alapján mit gondoltok, mi lehet a szitu?
WD 5400rpm Green 3TB diszkről beszélünk.

Köszönöm!

(#8150) xXxian válasza liksoft (#8148) üzenetére


xXxian
senior tag

Hű ezt nem értem...mi a jó megldás?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.