Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) liksoft válasza kismanobkv (#8049) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az állás nem gond, de az olcsó igen. Sajnos ez minden esetben egyedi munka, speciális eszközökre, környezetre és alkatrészekre van szükség. Vagyis van egy olyan "küszöb" ami alatt nem lehet megúszni. Ennek nagysága hibától függ persze, de a legolcsóbb is egy HDD árának többszöröse.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8052) Headless válasza liksoft (#8050) üzenetére


Headless
őstag

Hát igen ezt vettem észre én is.

extundelete, egyéb toolok visszahoztak pár dolgot, de javarészük korrupt volt, sajnos speciális fájlokról van szó, archicad (pla), a képek, pdf-ek, dwg-k visszajöttek, de az meg is voltak más helyen, sajnos az archicad fájlok mentek a levesbe. Mentés az 1 nappal korábbi volt, de jó lett volna nem elveszteni azt az 1 napot sem.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8053) kismanobkv válasza liksoft (#8051) üzenetére


kismanobkv
tag

Köszönöm a választ!

Igen,gondoltam h olcsó nem nagyon vagy egyáltalán nem lesz.
Szánok ha elegendő adatot tudnak megmenteni!
Milyen céget tudnál ajánlani?

(#8054) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Kolléganőmnek van egy Maxell 500Gb-os külső winyója kb. 4-5 éves és most már rosszalkodik a mini usb csatlakozó néha látja néha meg forázni szeretné. Ez így elég gáz az volna a kérdésem ha szétszedhető-e úgy és átrakható-e másik házba ,hogy nem zárja le hdd-t? (vagy titkosítja nem tudom hogy megy )

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#8055) liksoft válasza anonymus89 (#8054) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Tudtommal nincs rajta titkosítás. Viszont ezt az USB-s témában nálam jobban tudják majd, de ha csak a pontos modellszámot is megadod. Ez fogja a további lehetőségeket is megadni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8056) anonymus89 válasza liksoft (#8055) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Köszönöm szépen a választ, csak egy ilyet tudok csatolni. A maxell feliraton kívül semmit sem látok rajta.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#8057) liksoft válasza anonymus89 (#8056) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez egy teljesen átlagos SATA felületű 500GB-os Toshiba drive. Nagy esélyed van rá (a tévedés lehetőségét fenntartom, mert nem az én kezemben van), hogy kiszedve asztali gépen látható, menthető.
Persze óvatosan, mert érzékeny. Nem véletlenül van házban !!!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8058) anonymus89 válasza liksoft (#8057) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a választ!
Akkor inkább lementek róla mindent és utána teszem át egy külső hàzba.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#8059) Zsigi72


Zsigi72
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy WD Black 640GB-os merevlemez (WDC WD6401AALS-00J7B0), amire fontos adatok kerültek felírásra. A művelet végeztével ránéztem HDSentinellel és 100/95-öt mutatott és 8 gyenge szektort jelzett. Új, 0 percesként üzemeltem be, mivel pár óra használat után ilyen furcsaságot produkált gondoltam lementek róla mindent inkább egy másik HDD-re. Biztos ami biztos. Sajnos a mutatvány csak részben sikerült, maradt rajta kb. 50GB adat, amit már nem tudtam lementeni. Fizikai sérülés és felülírás nem történt. Milyen esélyekkel indulok mentésügyileg? :F
A könyvtárak, ha nehezen is, de járhatóak, de a benne lévő fájlokat már nem tudja beolvasni.
Jelenleg 100/52-es az állapota 145 gyenge szektor.
Működési idő: 1 nap 17 óra
Hátralévő: 493 nap
Ind/leállás: 29
Sorozatszám alapján ránéztem a WD oldalán a garanciára és csak korlátozott garanciát ír.
Jól sejtem, hogy akkor ez egy felújított vinyó lehet új "bőrben"?

(#8060) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

iCare Data Recovery Pro 7.9 promó.
Nekem nem írta ki, hogy meddig tart. Amikor elkezdődik a letöltés, új lap nyílik meg. Azon van egy zöld gomb, ott kell kérni a kulcsot, mert az nincs a zipben.

[ Szerkesztve ]

(#8061) MuFFo


MuFFo
tag

Üdv! A Kürtön kívül hová érdemes vinni megdöglött külső vinyót? 140k-t egy vinyóért nem biztos hogy ki tudnék köhögni.

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#8062) King Unique válasza MuFFo (#8061) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Hát például maga a topikgazda is ezzel foglalkozik, illetve egy másik fórumtárs szintén.

(#8063) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!

Kaptam néhány napja egy notivinyót egy rokontól (tényleg kaptam, nem én voltam ilyen hülye), amivel a következő történt: 500GB, mbr, 3 partícióval (100MB rendszerfenntartott, 60GB win7, ~430GB egyéb adat). Erre szerettek volna felrakni win10-et az adatpartíció megtartásával, így valami windowsos eszközzel (nem tudták megmondani a nevét) átkonvertálták GPT-re adatvesztés nélkül, aztán a 100MB és 60GB-os partíciókat a win10 setupból törölve felrakták a 10-est. Ami generált magának 4 partíciót az eredeti 2 helyett. És ez működött is, elvileg, ment az új oprendszer napokig, az adatok is maradtak. Később azonban megbánták a frissítést, így vissza akartak térni windows 7-re és mbr-re. Ekkor kértek tőlem segítséget, hogy gpt-ből lehet-e mbr-t, de én mivel nem tudtam miről van szó, így naivan ajánlottam nekik a gparted alól a gdisk-et, amivel nagy serényen vissza is alakították mbr-re a vinyót. Igenám, de nem sokra rá őrjöngve hívtak, hogy hát eltűnt a D: meghajtó, ~430GB szabad helyként jelenik meg. Gondolom az mbr 4 partíciós limitációja miatt törlődött.
Áthozták a laptopot, elmondásuk alapján backup a GPT-ről nincs, de nem telepítettek semmit, csak a partíciós táblával játszottak. Milyen módon tudom én ezt most helyrehozni? A cél, hogy visszaalakítsam GPT-re a most látható 4 partíciót, aztán a nem változott méretű szabad helyre csinálok egy partíciót, ami 1:1 átfedésben van a most törölttel. Mennyire hangzik ez idiótán? Kérlek segítsetek, hadd maradjon meg a fejem.

Röviden: 5 partíciós GPT-t MBR-ré konvertáltak, a 4 partíciós limit miatt az ötödik eltűnt, hogyan lehet az elveszett partíciót visszaszerezni adatvesztés nélkül? Írás nem került a lemezre, a partíciós táblákat kivéve.

Előre is nagyon szépen köszönök mindennemű segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8064) liksoft válasza Zsigi72 (#8059) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg már az íráskor hiba történt, így a legjobb, ha az eredeti helyről, ahonnan ide másoltad, szednéd össze. Gondolom még megvannak, hisz épp ide gyűjtötted, és biztonsági másolatként üzemelhetnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8065) liksoft válasza kicsipapucs (#8063) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Itt NINCS visszaalakítás, csak mentés. Vagyis Live rendszerrel kell indulni, és adatmentő programmal az általa megtalált partíció adatát külső winyóra MÁSOLNI! A forrás és céldrive NEM lehet fizikailag ugyanaz! Ez már túlmutat a biztonságos visszaállításon!

Tanulság: Meg kell kérdezni, van-e mentés! 2 példányban! (Lást az előzőeket...)

Szerk: Vagy kiemelni a laposból és asztalin elvégezni. Ha nincs a HDD a laposhoz kötve (jelszó, üzleti, stb...)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8066) nbg válasza liksoft (#8015) üzenetére


nbg
senior tag

Szia,

Nos, Kürt ezt irta a lemezemre:

"
Az adatmentést megkíséreltük. A szervizterület túl sérült volt az eszköz egyedi paramétereinek inicializálásához. Ennek a területnek a részleges emulálásával a fejek rövid időre hozzáfértek az adatterülethez viszont hamar tönkrementek, mivel a sérült felületek folyamatosan roncsolták. Több típus azonos alkatrésszel is ezt az eredményt értük csak el. A hozzáfért területek csak üres vagy nem összefüggő adatokat tartalmaztak. A fent leírt tények miatt az adatmentést nem tudjuk sikerrel elvégezni.
"

Ezek utan szerinted van ertelme mas ceggel is megnezetni, vagy nyugodtan hagyjam, igy jartam?

Koszonom,
nbg

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8067) liksoft válasza nbg (#8066) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez sajnos felületsérült, kuka.
Talán van aki optikai módszerrel is tud menteni, így nincs fej és légpárna, de ez már az az űrtechnika, ami földi halandó számára megfizethetetlen szokott lenni. Hazai viszonylatban tutira nincs, és megfizethetetlen.

Sajnálom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8068) Zsigi72 válasza liksoft (#8064) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Igen, biztonsági másolatként lett létrehozva, csak sajnos az eredeti vinyó is beadta a kulcsot azóta.
Nagyon-nagyon nincs szerencsém. :O
Hol tudok olvasni a merevlemezek lelki világáról?
Ha egy hdd-ről egy másikra másolok fileokat, akkor olyan lehet, hogy a másolat nem egyezik meg az eredetivel, hibásan íródik fel a másik vinyóra? A rendszer nem ellenőrzi vissza, hogy megegyezik-e az eredetivel?

(#8069) liksoft válasza Zsigi72 (#8068) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a drive megtalálja a sávot, akkor kiírja az adatot. Amennyiben egyéb hiba nem lépett fel, jónak ítéli a műveletet visszaolvasás nélkül. Vagyis vakon írnak. A hibaszázalék annyira kicsi, hogy a biztonsági kópiák miatt ma már nem foglalkoznak vele. Ha Neked szükséged van rá, a mentés után összehasonlítást lehet kérni.

Egyébként milyen volt a másik, és mi a hibája? Ilyenkor minden lehetőséget célszerű végiggondolni, és válogatni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8070) Zsigi72 válasza liksoft (#8069) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Egy WD15EARX, adattárolásra volt használva.
Mindössze 14 nap futási teljesítménnyel a háta mögött adta be az unalmast, úgy óvtam, mint egy hímes tojást, de sajnos még ez sem volt elég.
Kondíció 0%, több száz hibás szektorral, semmit nem lehet róla beolvasni.
Fizikai behatás és felülírás itt sem történt, egyik pillanatról a másikra döglött meg.
Viszont nem hagyott nyugodni a dolog, így próbálkoztam még a fent maradt 50GB megmentésével is a 640-es vinyóról.
Már csak 15GB van hátra, 35-öt ha nyögvenyelősen is (több nap), de megmentettem.
A 15 is folyamatban csak lassan megy.
Volt hogy csak 20-30kb-os sebességgel olvasott, több óra volt 1GB lementése, de ment.
Total commanderrel másoltam, nagyon sok fájl esetében több 10 perc után kiírta, hogy nem tudja olvasni.
Ezek után gondoltam ránézek más programmal és a Recuva segítségével folyamatosan (baromi lassan) tudom menteni azokat a fájlokat is, amiket a commander nem tudott átmásolni.
Másképpen dolgozik a két program?
Tudom, lehet nem kellett volna tovább kínozni a vinyót, de...... :B
Időközben rendeltem egy WD 3TB Red-et és azon kívül minden lehetséges helyre átmentem a fontos dolgokat, még egy ilyet nem szeretnék átélni. Remélem az nem adja meg magát, mert akkor szalagra fogok rögzíteni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8071) liksoft válasza Zsigi72 (#8070) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:C

A régi lyukkártyát tudom inkább ajánlani. Ott csak a küszöb okozhat gondot, de ha széthullott a pakk, akkor még lehet zsugázni vele. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8072) kicsipapucs válasza liksoft (#8065) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Köszi szépen! :R
Végül egy teljes mentés után bátran játszottam vele, simán töröltem a rossz mbr-t és csak a kívánt D: partíciót adtam hozzá a táblához, minden adat elérhetővé vált live rendszer alól, szóval a jelen példámban teljesen veszélytelen volt a mbr-dal játszadozás végső soron. :)

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8073) nbg válasza liksoft (#8067) üzenetére


nbg
senior tag

Ok, koszonom.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8074) liksoft válasza kicsipapucs (#8072) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. Abban biztos vagy, hogy egyéb adminisztrációs hiba nem maradt? Egy ilyen után, mikor minden fontos adat megvan legalább MÉG 2 példányban MÁSHOL, a CHKDSK futtatása ajánlott. Ugyanis ha más sérülés is van a drive-on belül (például sérült a szabad terület táblázata), csúnya felülírások lehetnek még. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8075) Formaster


Formaster
addikt

Üdv mindenkinek! Van egy 5%-os külső WD vinyóm, tele badsectorokkal. Az adatok nagy részét le tudtam még másolni, azonban egy mappát nem nyit meg a TC, ami fontos lenne.

Arra gondoltam, h szétszedem, berakom a gépbe és valamilyen tükröző programmal lemásolom, majd megpróbálom kinyerni az adatokat. Milyen programokkal próbálkozzak? Mivel tükrözzem, illetve mi lehet, ami még tudja olvasni ezeket az állományokat?

[ Szerkesztve ]

(#8076) liksoft válasza Formaster (#8075) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

WD esetében van titkosítós USB csatolás. Ilyenkor ezt nem tudod megkerülni. Ha a ház csatlakozásakor USB-n megjelenik SES device, akkor titkosítós.

Akár kiszerelve, akár bent, a fizetős Get Data Back az ötletem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8077) Formaster válasza liksoft (#8076) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi! Ezzel tudom tükrözni is a vinyót? Vagy mondjuk csak a fontos mappákat leszedni? Melyik a jobb? Egy teljes tükrözés, vagy ha nekilátok kutakodni a mappákban? Minél kevesebbet akarom dolgoztatni a driveot.

(#8078) liksoft válasza Formaster (#8077) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor a klónozás. Arra saját programot használok, így hibatűrő klónozó programot nem tudok ajánlani. Kérdezz mást, hátha van korrekt free is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8079) Formaster válasza liksoft (#8078) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi! Utána nyilván kéne a getdataback is. Abból melyik verziót vegyem? A teljes csomag kell nekem vagy csak az ntfs diskexplorer?

(#8080) liksoft válasza Formaster (#8079) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A másolaton meg tudod nézni a demo változattal melyik kell Neked. Viszont azon (vagy annak másolatán) bármilyen mentőprogram futtatható. A másolat másolata azért jó, mert lesz egy eredetinek is nevezhető, de hibátlan drive-on lévő kópia. Innen a másolat másolata akárhányszor elkészíthető, vagyis a 2. kópia bármivel, akár még CHKDSK-el is "megdolgozható".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8081) Formaster válasza liksoft (#8080) üzenetére


Formaster
addikt

A "bármelyik" mentőprogramnak mit ajánlanál? Illetve az 1-es és 2-es kópia két külön disken kéne legyen a CHKDSK-hez? Vagy az is jó, ha az új lemezt kettéosztom és 1-1 partira megy 1-1 kópia? Csak mert másfél terrás vinyóból nem vennék kettőt, max 1 db 2 terrásat.

(#8082) liksoft válasza Formaster (#8081) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Itt CSAK fizikai másolatról beszélhetünk. (A terra meg földet jelent, akkora nem kell. Elég lesz a tera. :) ) Igen, kettő darab fizikai, meg a cél ahova mented az adatokat. A bármelyik, meg amit a többiek ajánlanak, hiszen a 2. kópián bármit csinál, az első kópián és az eredetin megvan az adat attól még.

Igen, ez ilyen szakma, itt KELL pár fizikai drive még a legkisebb mentéshez is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8083) Formaster válasza liksoft (#8082) üzenetére


Formaster
addikt

Mi a helyzet az Acronis True Image WD Edition Software-el? Elvileg ez pont erre való, vagy nem elég kifinomult a WD által pecsételt szoftver?

(#8084) liksoft válasza Formaster (#8083) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem használom, így véleményt sem tudok róla mondani.

Ötleteket tudok adni, meg irányt, de Neked kell végigfutnod. Amivel én dolgozom, az nem az 1 mentéses árkategória, nem is ajánlom.

Sok sikert a mentéshez.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8085) Formaster válasza liksoft (#8084) üzenetére


Formaster
addikt

Azon leszek. Elvetettem az Acronis-t, ahogy olvasom a bad sectoroknál feladja. Tehát maradna a klónozás+getdataback, már ha a CHKDSK nem támasztja fel a kópiát. Tudom, hogy csak utat tudsz mutatni, de téged is kérdezlek is mást is, hogy a klónozást (szerintem ez a legfontosabb lépés) végezhetem a CloneZilla segítségével? Esetleg bárkinek lenne ötlete, mi az igazán megbízható Klónozó szoftver win/dos alatt, amivel bad sectoros vinyót, tudok tükrözni? Csak mert a CloneZilla, ahogy látom .iso-t készít, míg a GetDataBack .img-t képes feldolgozni :W :R

(#8086) Josi válasza Formaster (#8085) üzenetére


Josi
aktív tag

Akár megpróbálhatod a Ghost-ot is, sector by sector bekapcsolásával.
Viszont többnyire elég jól leakad, ha hibás szektorba fut bele. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8087) Formaster válasza Josi (#8086) üzenetére


Formaster
addikt

Ha jól értem Liksoft mestert, akkor az lenne a lényeg, hogy olyan progival klónozzak, ami a bad sectorokat figyelmen kívül hagyja nem :F

(#8088) Josi válasza Formaster (#8087) üzenetére


Josi
aktív tag

Vagy legalábbis gyorsan átugrik rajtuk. Különben nem fogod kivárni, amíg elkészül a másolat.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8089) Formaster


Formaster
addikt

Megvan az új drive. Illetve kaptam kölcsön még egyet. Kellene egy kis megerősítés, milyen vonalon indulhatok meg biztonságosan.

1 A CloneZilla Advanced -Rescue mód alkalmazásával klónozom a lemezt.
2 Keresek valami jobb programot, ahogy nézem fórumokban inkább a ddrescue-t ajánlják :U Bár nekem az már magas.
3 Volt itt még szó régebben a Ghost-ról, ha jól láttam abban is van bad sector ignore.

[ Szerkesztve ]

(#8090) balazs1011


balazs1011
aktív tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem.
Van egy Transcend StoreJet 25H3 1TB TS1TSJ25H3 [link]
külső vinyóm, és egyik napról a másikra nem működött. Állítólag 403 hibás szektor van rajta.
A számítógépet teljesen megbénítja ha csatlakoztatva van a géphez.
Egy éve hogy vettem, a Vaterán . Az eladót felhívva azt mondta h. nincs rá garancia.
Már a 2. vinyóm megy tönkre csak nem tudom miért, pedig nincs dobálva ütögetve.
Létezik olyan ember az ismeretségi körötökben aki kb 330GB fényképet vissza tudna hozni a vinyóról?
Segítséget és tanácsot előre is köszönöm.

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#8091) King Unique válasza balazs1011 (#8090) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nemrég említettem kettőt, vagy lehet menni akár a sokat emlegetett céghez is. De a lényeg, hogy az ilyet legjobb szakemberre bízni és nem a szomszéd V.I. klónra...

Amúgy ott újan vetted, vagy ha használtan, akkor előtte meggyőződtél az állapotáról? Illetve csak úgy nem feltétlen lesz szektorhibás, lehet éppen a tápellátás sem volt rendben USB-n stb.

"pedig nincs dobálva ütögetve"
Ez eleve egy elég masszív ütésálló típus, így még ez sem feltétlen árt neki, de azért nyilván nem kell direktbe ilyen igénybevételnek kitenni.

[ Szerkesztve ]

(#8092) balazs1011 válasza King Unique (#8091) üzenetére


balazs1011
aktív tag

A terméket igen, újonnan vettem.
Sajnos a hirdetést már nem tudtam visszakeresni, és ekkor hívtam fel.
Ő erre azt mondta hogy nincs gari.
épp ezért vettem ezt a vinyót mert elvileg ütésálló és strapabíró.
Hogy mitől lett szektorhibás azt nem tudom.
Elvittem egy helyi számítógépes emberhez, de ő sem tud mit kezdeni vele. Sajnos. :W :W :W
Laptopra szoktam dugni, és ott használni, kevés áramot kapott (tápellátás) a vinyó az USB-n keresztül esetleg???
Megoldható esetleg a probléma hogy 2USB-hez csatlakozik a vinyó csatija?

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#8093) King Unique válasza balazs1011 (#8092) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom mennyivel volt így kedvezőbb, de ha boltban veszed, akkor amúgy 3 év (gyártói) garancia van ezekre. Bár RMA ügyintézés útján esetleg lehet még érvényesíteni. Viszont maga a garancia az adatmentésre nyilván nem terjed ki, max. a külső meghajtót cserélik ki.

"Laptopra szoktam dugni, és ott használni, kevés áramot kapott (tápellátás) a vinyó az USB-n keresztül esetleg???"

Attól függ, milyen USB-port van a laptopon. De ezt nem kívánom most bővebben ragozni, mert tegnap már megtettem. :D

Amúgy az 1 TB-os 25M3-hoz még mellékeltek Y-kábelt. Bár újabban lehet már ahhoz sem, mint ahogy a 25H3-hoz sem. Gondolom az is némileg közrejátszik ebben, hogy ha USB 3.0 külső HDD-t vesz az ember, akkor feltételezik, hogy van a gépen USB 3.0 port. Annál pedig nyilván nem kell parázni a tápellátás miatt.

Egyébként szükség esetén ilyen kábelt tudsz venni hozzá külön is, USB 3.0 Type A (apa) - Micro-B (apa) típusú kell —► [link], [link].

Amúgy, ha a Windows nem boldogul vele, akkor esetleg még a Live Linux alatti kipróbálás jut eszembe. De, mivel a meghajtó állapota kritikus, így ezt is csak saját felelősségre! Elsődleges természetesen az adatmentő szakember javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#8094) balazs1011 válasza King Unique (#8093) üzenetére


balazs1011
aktív tag

Az a baj hogy a srác felbontotta a külső burkolatot, amin volt 2 hologramos matrica ami sérült.
Innentől fogva az adat , fényképek fontosabbak mint a gari.
Ha esetleg veszek egy ilyen Y kábelt és megfelelő áramot kap, akkor sem menthető valamelyest a dolog?

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#8095) Formaster válasza balazs1011 (#8094) üzenetére


Formaster
addikt

Megnyitotta a winchestert egy nem tiszta szobában? :W akkor ott már csak a jószerencse segít.

(#8096) King Unique válasza balazs1011 (#8094) üzenetére


King Unique
titán

És te egy ilyet megvettél, vagy csak utólag derült ki...? :Y
Illetve már akkor is voltak rajta szektorhibák, vagy csak most jött elő?

"Ha esetleg veszek egy ilyen Y kábelt és megfelelő áramot kap, akkor sem menthető valamelyest a dolog?"

Ennek már annyi és hiába csatlakoztatod Y-kábellel a géphez, attól még nem fognak eltűnni a szektorhibák, illetve nem lesz 100/100-as. Majd a következőnél már jobban kell figyelni és, ha nincs a gépen USB 3.0 port, akkor lehet venni ilyen kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#8097) balazs1011 válasza King Unique (#8096) üzenetére


balazs1011
aktív tag

a hiba csak pár nappal ezelőtt jelentkezett.
Megvételkor a HDS 100%-ot mutatott .
A hiba csak ezen a héten jelentkezett.

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#8098) balazs1011 válasza Formaster (#8095) üzenetére


balazs1011
aktív tag

Nam a vinyót, hanem a burkolatot.
Ez olyan mint egy mobil rack csak kicsiben.
A vinyó pedig egy laptop vinyó, ami a burkolatban van.

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#8099) King Unique válasza balazs1011 (#8097) üzenetére


King Unique
titán

Az ok, de van, aki ilyenkor alaposabban megnézi a S.M.A.R.T. adatokat, esetleg valami tesztet is lefuttat. Illetve ki tudja az előző tulaj hogyan használta. Valamint, ha nálad a laptopon csak 1 db (normál) USB 2.0 portról ment, akkor nyilván az sem feltétlen tett jót neki. Na meg aztán nem tudom a tiedben éppen milyen HDD van - mert szokták cserélgetni a gyártók - , de ezekbe rendszerint a normál, azaz olcsó és kommersz darabokat pakolják. Tehát nem ilyen 24/7-es, meg enterprise kategóriás vinyókat. Persze, előbbiekkel sem feltétlen lesz gond, de utóbbiak azért általában tartósabbak.

[ Szerkesztve ]

(#8100) balazs1011 válasza King Unique (#8099) üzenetére


balazs1011
aktív tag

Akkor valószínű hogy a céges gép nyírta ki mindkét vinyómat.
Bevittem , mert gyorsabb a net, és filmeket töltöttem le a gépre,
majd másoltam a vinyóra.
Azt a gépet a végén már 100%-osan megfogta, lefagyott míg a vinyó
be volt dugva.
A laptopomat meg nem fogta meg teljesen.
A laptop egy Acer Aspire 5732ZG nem egy mai darab, de teszi a dolgát.

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.