Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) King Unique válasza liksoft (#8700) üzenetére


King Unique
titán

A Samsung márkanévvel futó 1 TB-os modellben az integrált USB-s Spinpoint M8U sorozat merevlemeze van / volt. Az újak viszont már Maxtor márkanév alatt futnak és pl. az 1-2 TB-os modellekben a Mobile HDD sorozat merevlemezei vannak.

[ Szerkesztve ]

(#8702) ArthurShelby válasza liksoft (#8675) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Elkezdtem megcsinálni a mentést.
A jó (tehát nem a mentendő) merevlemezzel kezdtem, hogy az adatokat ne vágjam haza (ha bénázok, amire viszonylag nagy az esély).
Summa summarum hazavágtam egy jó vinyót. Egyszerűen a mágnest kivenni/visszatenni szépen lehetetlen célszerszám nélkül (olyan erős a mágnes, itt az erőlködésben véletlen hozzá is értem a tányérhoz, és rajtahagytam az ujjlenyomatom), illetve a fejet le/fel tenni a lemezre sem egyszerű célszerszám (kis műanyag) nélkül.
Most a vinyó kattog (ütögeti a fejet), majd leáll az egész (nyilván a fw fölismeri, hogy gáz van, és inkább nem pörgeti a lemezeket tovább).

Mivel már ennél rosszabb nem lehet, legalább további tapasztalatokat szereznék. Lehet még ezen valamit javítani, működés képessé tenni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8703) Saltwater válasza ArthurShelby (#8702) üzenetére


Saltwater
aktív tag

https://hdd-adatmentes.hu

(#8704) ArthurShelby válasza Saltwater (#8703) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az már megvolt, most épp itt tartok.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8705) liksoft válasza King Unique (#8701) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Soha nem tudtam megjegyezni ezeket a "fantázianeveket". Sajnos irgalmatlanul pocsék a memóriám, így ami folyamattal van összefüggésben azonnal bennem marad, de a lexikális adatok..... Köszi!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8706) Cyberberci2


Cyberberci2
újonc

Sziasztok!

Keresek HGST HTS541010A9E680-hoz donort (5K1000-1000)[TS5SAF100]

Sajna sürgős a dolog.

Üdv
Cyberberci

(#8707) whited


whited
addikt

üdv mindenki !
van egy dell laptopom, amiről töröltem pár fájlt és azt a lomtárból is kidobtam, de szerettem volna visszahozni őket, ami sajna nem sikerült és elszállt a rendszerem is.
a hdd-t kiszedtem és mint külső hdd már látom, de nem tudom a fájlt hogyan hozzam vissza.
milyen, akár fizetős program van amivel vissza tudnám hozni ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8708) liksoft válasza whited (#8707) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8709) whited válasza liksoft (#8708) üzenetére


whited
addikt

megnézem, köszönöm bár nem ismerem a programot :R
YT-n van normális tutorial ami segíthet abban, hogy meg tudjam csinálni?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8710) emre


emre
veterán

Üdv!

Kaptam egyik kollégámtól egy SD kártyát amiről vissza kellene hozni az adatokat (egy csomó családi fotó). Én sem nagyon értek hozzá, de a tulaj totál nincs képben ezekkel. Windows nem látja, hogyan fussak neki?
Az SD tartalmát Partition wizard-al átmásoltam egy pendrive-ra. De eddig az Easus, Recuva és a GDTB fat és ntfs sem verzió is elhasalt mert nem talált fájlrendszert rajta.
Nem tudom hogy telefonban vagy fényképezőgépben volt-e, s azt sem milyen fájlrendszer volt rajta eretetileg.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8711) King Unique válasza emre (#8710) üzenetére


King Unique
titán

Ha olyan fájlrendszer van rajta, amit nem támogat az adatmentő program, akkor persze hogy nem talál semmit. A másik topikban ajánlottak rendszerint windowsos fájlrendszereket (FAT16/32, exFAT, NTFS) támogatnak, de pl. a MiniTool kezeli a HFS+, illetve a GDB Simple a linuxos Ext2/3/4 fájlrendszereket is.

Egyébként a MiniTool particionáló program a windowsos és a linuxos fájlrendszereket felismeri és odaírja azoknak pontos típusát is. Ahogyan RAW kötet esetén = unformatted, nem lefoglalt területnél pedig = unallocated lesz a megnevezés. Az "Other" rendszerint a nem támogatott fájlrendszereknél (pl. JFS, XFS, HFS+), illetve pl. a BitLocker és VeraCrypt által titkosított és nem feloldott partícióknál van. Legalábbis normál esetben így van.

[ Szerkesztve ]

(#8712) emre válasza King Unique (#8711) üzenetére


emre
veterán

Eddig galád módon ellenáll, de majd holnap kifaggatom a gazdáját.
Mondjuk én már azt sem értem hogyan és miért került rá GPT rendszer, és kizártnak tartom, hogy egy ekkora mikro sd ne fat32-re legyen formázva. A titkosításra még rákérdezek, de meglepne ha használnának bármi ilyesmit.
Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8713) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Átirányítást kaptam hogy próbálkozzak itt, szóval tudnátok véleményt mondani?
Köszönöm!
[link]

(#8714) liksoft válasza n@p@lm (#8713) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Fontossági sorrendben KELL menteni, ugyanis ahogy érzed, meg fog halni. Míg él, a legfontosabbal kezdve kell a mentést végezni, és ha megakad, GYORSAN ugrani a következőre. Vagyis olyan másolóprogram kell, amelyik nem tököl, és a hibát is elviseli. (Adatmentőknek van, de free változatban nem ismerek. Hátha másnak lesz ötlete.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8715) n@p@lm válasza liksoft (#8714) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm!

(#8716) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Ha egy eszköz (pendrive-ról van szó), Windows és Linux (+grafikus felületű Gparted) alatt sem látszik (még "unallocated" formában sem), lehet valamit kezdeni vele? Adatot akarnak menteni róla, de szerintem az újra használhatóvá tétel is kérdéses.

Köszönöm előre is.

(#8717) liksoft válasza Panthera (#8716) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Adatmentéses módszerekkel elképzelhető, de 99%, hogy otthoniakkal nem. Ilyenkor már csak a flash tároló direkt olvasása szokott segíteni, ha egyáltalán olvasható, és nem az halt meg. Persze utána még meg kell küzdeni az eszköz belső titkosításával is a legtöbb esetben.

Használni? Azt ami már egyszer "csuklott" életében? Jobb az orosz rulettnél!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8718) Panthera válasza liksoft (#8717) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Nem szó szerint értettem a használatot - csak utalni akartam arra, hogy már azt is esélytelennek láttam, pláne a mentést.
Köszönöm, hogy segítettél!

[ Szerkesztve ]

(#8719) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

hali!

2,5" 500GB WD Blue (WD5000LPVX-22V0TT0) ma egyik pillanatról a másikra meghalt, értsd: win nem látja, bios sem ismeri fel, usd-s házban sem ismerődik fel, de bekapcsolásnál felpörög, első hallásra normálisan zúg, néha viszont kattan egy nagyobbat.

előélete: régóta van a lemezen pár hibás sector (vsz mechanikai behatás következtében), de ezt figyelemmel kísértem (hd sentinel), a számuk nem nőtt. reggel még minden ok volt, du arra jövök vissza h win kiirja: "a meghajtóban lévő lemez nincs formázva .. ". és a helyzet a fenti.
+info: ha mégis ugy próbálok bootolni, h bent a lemez a rendszerben, akkor mind a boot, mind a kikapcsolás nagyon sokáig tart (normál + fél-1 perc), annak ellenére hogy semmi nem ismeri fel.

Lehetséges hogy csak elektronika hiba? mi okozhatja hogy egyáltalán nem látja semmi? a bad sectorok, ill a lemez hibája tönkre tudja tenni az elektronikát?

Köszönöm! :R

(#8720) Saltwater válasza Satrafuckar (#8719) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
Megnyugodhatsz, az elektronika szerintem jó. A fejek is jók, maximum gyenge valamelyik.
A hibás szektorok miatt további hibás szektorokat keresve nem tudja kiszolgálni az olvasási kérelmeket, majd amikor úgy érzi hogy újra kell kalibrálnia, dob egy "reset"-et (ekkor kattan egyet) és kezdi elölről.
Adatot még jó esélyekkel lehet menteni ról, de sajnos nem házi körülmények között. Ha nincs rajta semmi fontos, irány a hardverapró, 2-3 ezer forintért lesz rá vevőd.

https://hdd-adatmentes.hu

(#8721) Satrafuckar válasza Saltwater (#8720) üzenetére


Satrafuckar
tag

szia!

köszi a gyors választ!

ha viszont mindez jó, akkor miért nem ismeri fel semmi? (próbáltam másik gépben is közben)
mi az ami mégis rossz?

bad sectorok lévén nem a kritikus dolgok voltak rajta, de nyilván jobb lenne ha meglenne. (ujratermeléshez szükséges effort vs adatmentésbe teendő effort)

üdv

(#8722) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy korábban titkosított (jelszóval védve) HDD -ről adatok vissza mentésére van lehetőség?
A lényeg annyi, hogy az adott HDD korábban használatban volt majd backup drive -nak félre lett rakva... az idő elteltével feledésbe merült. Majd a HDD meg lett "formázva" egy data eraser programmal (ezt gondolom valami CCleaner, DBAN, stb.) - nem tudom ezt nem én csináltam. Azóta a HDD használatban rendszer meghajtóként immár titkosítás nélkül.

A helyzet az, hogy ilyen szinten nem értek az adatok vissza állításához. Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben van-e lehetőség az adatokat vissza menteni vagy azok az adatok már elvesztek? Természetesen backup nem volt az adatokról hiszen ez volt a backup. Azt megjegyzem, hogy a HDD fizikailag sértetlen?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#8723) liksoft válasza Ra's al Ghul (#8722) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A leírtakat ha szó szerint veszem, akkor nincs esélye a mentésnek.

A - Majd a HDD meg lett "formázva" egy data eraser programmal - arra utal, hogy az egész felület felül lett írva. Innen viszont nincs visszaút. Onnan is lehet rá következtetni, hogy a "sima" format egy perc alatt kész, míg a törléses a drive méretétől függően 15 perc és több óra (160GB - 2-4TB). Így ennek az időnek ismeretében Te is el tudod dönteni, van-e egyáltalán felület szinten elvi esélye.

A másik gond, hogy felül lett írva egy rendszerrel, és annak adminisztrációjával, ami a titkosított előző adminisztrációt felülírta. Ilyenkor még titkosítás nélküli drive esetében is csak töredékek menthetőek.

A titkosítás feloldásához pontosan tudni kell a titkosítást (program és verzió), és a visszaállítási jelszót! Ez legtöbbször nem egyezik meg a normál jelszóval!

A fentiek alapján esélytelennek érzem. Persze remény mindig van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8724) Doky586 válasza Ra's al Ghul (#8722) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Titkosítva volt (Bitlocker, TrueCrypt?). Elfelejtetted a jelszót. Ennyi, ezzel már elvesztetted az adataidat.

(#8725) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek, mert ilyennel még nem találkoztam.
Adva van egy könyvtár amiben van egy alkönyvtár. Amikor megnyitom, teljesen üres, de amikor rámegyek egy UNERASER programmal, ott vannak a fájlok.
Ez abból indult ki, hogy ez a könyvtár egy külső vinyón van. Laptopon néztem a könyvtárban lévő filmeket, amikor lecsatlakoztattam, de nem úgy ahogyan kell. Érdekes, hogy most csak a könyvtár szállt el, a partíció megmaradt.
A vicc az, hogy ha a könyvtárra rákattintok, hogy játsza le a médialejátszó, elkezdi sorban lejátszani a fájlokat.
Mivel és hogyan lehetne orvosolni?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#8726) Geripapa válasza Biriboyka (#8725) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nem csak simán rejtett fileok?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#8727) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy van egy maxell külső tápos 2 TB-os külső hdd amit nem akar betölteni a gép. Szétszedtem és rákötöttem a benne levő samsung hdd-t a gépre de kb 5 perc kellett mire betöltött a gép. hds szerint 50%-os a kondíciója és most elkezdtem easeus-el scannelni a hdd-t és az volna a kérdésem, hogy az adatokat csak ami nagyon fontos azt le tudom menteni az 1 tb-os hddmre vagy üresnek kéne lennie ahhoz? Jelenleg itt tart a program.

szerk:Mi okozza amúgy azt, hogy ilyen lassan reagálnak a programok amik használatba akarják venni a 2 tb-os hddt, hogy még a win is ilyen lassan tölt be?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8728) King Unique válasza cyber86 (#8727) üzenetére


King Unique
titán

Ki lehet választani a programban, hogy mely fájlokat, mappákat stb. akarod lementeni. A célmeghajtónak pedig nem kell üresnek lennie, mert nem formázza újra, hanem csak a meghajtó gyökerébe egy külön mappába pakolja be a mentésnél kiválasztott tartalmat. De az nyilván fontos, hogy legyen rajta elegendő tárhely a mentéshez.

Az pedig nem meglepő, ha egy szektorhibás lemeznél akadozik egyes programok megnyitása, vagy akár az OS működése. Sőt, akár még ki is fagyhatnak tőle. A meghajtó állapotáról pontos képet nem mutattál, de az 50%-os kondíció nem túl kecsegtető. Szóval jó, ha egyáltalán végigmegy hiba nélkül a szkennelés és a mentés...

[ Szerkesztve ]

(#8729) cyber86 válasza King Unique (#8728) üzenetére


cyber86
őstag

Bocsánat igen ezek lemaradtak. [kép] [kép] [kép]. Corsair force gt 120-as ssdm produkált ilyet de azt egyáltalán be se tudom tölteni. Nem gondoltam volna, hogy hdd is tud hasonlót produkálni.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8730) liksoft válasza cyber86 (#8729) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Két oka lehet a hibának. Vagy érintkezési gond, vagy (inkább) a felület kezd elfogyni. Ez parkoló pályás típus, így a fejek álláskor a lemezen vannak. Ebben az esetben versenyfutás lesz az idővel! Gyors scan kell, lehetőleg logikai (amikor az adminisztrációt használja a program, nem a teljes felületet - rövidebb iső), és a legfontosabbtól indulva a nélkülözhető felé kell haladni a mentéssel.

Ezért nem véletlen, hogy adatmentéses laborban ilyenkor a lehető legkisebb olvasási idővel (ne szüttyögjön 1-1- szektorral, mert közben kopik) készítenek fizikai másolatot (minden mentésnél jó, ha van 2-3 ugyanolyan vagy nagyobb kapacitású üres drive), és utána erről készül a logikai mentés. Ilyenkor is a jól olvasható terület elsőséget élvez a rosszal szemben. Vagyis, mielőtt meghal, a legtöbbet sikerüljön a felületből átmásolni. Így lesz esély a legtöbb adatra. Ilyenkor már az égieken múlik csak, hogy az átmásolt a fontosat, vagy a kukát tartalmazza.

Nincs lehetőséged újraindítgatásokra, a lehető leggyorsabban kell eredményt elérned.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8731) cyber86 válasza liksoft (#8730) üzenetére


cyber86
őstag

Szia. És erre melyik program az ajánlott? Mert a easeus szerint kb 5 óra a beolvasás.[kép]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8732) liksoft válasza cyber86 (#8731) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem tudok mondani közkézen forgót, mert az adatmentéses céleszközök leginkább azok amik tudják ezt. Jogos is, hiszen ami mechanikailag sérült, az nem otthoni feladat, és egy software cég sem szívesen vállalna fel pert adatvesztés miatt.

Így vagy megcsinálod otthon felvállalva hibátlan eszközre tervezett logikai sérülésre kifejlesztett program használatával, vagy leadod adatmentéses cégnek. Más esélyek, más árazások. Minden esetben az adat értéke, és a pénztárca határozza meg mi lesz.

Ami viszont fontos, hogy a kezdés előtt kell felmérni az adatok értékét! Olyan nincs, hogy nekiugrok mert "jó ha megvan", de ha nem sikerült odaadom havernak mert "fontos a cucc", és miután ő sem boldogult, elviszem adatmentéses céghez, mert "minden pénzt megér"! Akkor ez az elején is annyit ért! És akkor irány a profi, mert ha kopik, a sok próbálkozás tutira nem javít rajta, így hiába ér meg bármit, már nincs sokszor miről menteni.

Nem lebeszélni akarlak, csak szeretném ha végiggondolva jó döntést tudnál hozni! Ár/érték függő az egész.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8733) cyber86 válasza liksoft (#8732) üzenetére


cyber86
őstag

Megvárom akkor most már, hogy az olvasás befejeződjön és a lényeget lementem ami kell ismerősömnek csak az a gond, hogy nem adta oda korábban hanem kínlódtak vele. :(

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8734) Biriboyka válasza Geripapa (#8726) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Nem rejtett fájlok voltak. Viszont az egyik pillanatról a másikra megjavult. :C

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#8735) cyber86


cyber86
őstag

Hát eléggé lassan megy ez a beolvasás :( Reménykedtem benne, hogy ilyenkor már végez :( [kép]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8736) Doky586 válasza cyber86 (#8735) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem kell a villanyszámlád miatt aggódnod mégha napokig is tart a művelet. Azt a pár 100 Ft ot megéri amennyit a gép fogyaszt..

(#8737) cyber86


cyber86
őstag

Átraktam a servergépembe a vinyót, hogy had zörögjön abba de 4 nap alatt nem sokat haladt az olvasás :( [kép] Most azon agyalok, hogy a getdataback-el kéne próbálkoznom de melyik verzióval azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8738) King Unique válasza cyber86 (#8737) üzenetére


King Unique
titán

A régi verziónak van külön FAT és NTFS változata, de az új Simple már eleve több fájlrendszert kezel. Viszont, ha az EaseUS ennyire nem boldogul vele, akkor a GDB-től sem feltétlen kell csodát várni. Ennyi idő alatt normál esetben már rég le kellett volna futnia a szkennelésnek. Viszont egy problémás állapotú, szektorhibákkal teli merevlemeznél nem meglepő, ha jóval tovább tart. Illetve az sem, ha pl. a lemez klónozása sem eredményes házilagos módszerekkel (példa). De mondjuk az előző válaszokban már felhívták többek között erre is a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#8739) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Van egy 7 éves számítógépem,a benne levő HDD-re ezt írja ki a Hard Disk Sentinel egy régebbi portable változata:

Ha külső adathordozóra másolok,eléggé le van lassulva a rámásolás.
Annyi lenne a kérdésem,hogy honnan tudom,hogy amit lementek,az teljesen egészségesen,normálisan került a külső HDD-re?
Már kétszer volt olyan,hogy a "forrásfájlt nem lehet menteni".
De általában rendesen megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#8740) liksoft válasza Kezdő vagyok (#8739) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Tételesen leellenőrzöd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8741) Kezdő vagyok válasza liksoft (#8740) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!Azzal a számítógéppel is lehet ellenőrizni,amelyben a fentebb említett beteges HDD van?
Ezen van a Windows 7 is.

(#8742) liksoft válasza Kezdő vagyok (#8741) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem értem. Ha film, akkor bele-bele nézel, a képek megnyitás után nézhetőek vagy szétestek, a DOC, XLS az Office számára megnyithat és értelmes tartalmú?
Ez a tételes ellenőrzés, nem a darabra megvan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8743) Geripapa válasza Kezdő vagyok (#8739) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Futtatsz az eredeti és a másolt fileon egy md5 ellenörzést. Ha a kiadott értékek egyenlök akkor a másolás sikeres.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#8744) Doky586 válasza Kezdő vagyok (#8739) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"honnan tudom,hogy amit lementek,az teljesen egészségesen,normálisan került a külső HDD-re?"

Ez persze megduplázza a másolás idejét.

(#8745) liksoft válasza Doky586 (#8744) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A kérdezőnek nem az a gondja, hogy bizonytalanul olvas és így kerülhet hibásan ki az adat? Számomra nem a külső drive jelenti a gondot, hanem a forrás WD5000AAKS. Ha az hibázik, a TC a külsőn ugyanazt olvashatja vissza amit írt, de az hibás.

Hibázó külső drive-ra másolni meg egyszerűen számomra értelmetlen, mert akkor inkább egy jó kis orosz rulett.

Esetleg USB tápos HDD előlapi USB portból használva?

Valahogy nekem ez nem kerek. Több információ kéne.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8746) Kezdő vagyok válasza liksoft (#8745) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Így van,tehát a Windows erre a beteges HDD-re van feltelepítve,és ha beteges a HDD,a rajta levő Windows 7 tud-e helyesen ellenőrizni,már ami róla lekerül a külső adathordozóra,ami USB 2-n csatlakozik.(2,5 colos 2 TB-os Transcend HDD-re).
Köszönöm a válaszokat!

(#8747) Doky586 válasza liksoft (#8745) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez jó kérdés. Lehet hogy rosszul tudom ezért javíts ki, tudtommal így van:
Lemezről (mind HDD mind SSD) való olvasáskor van egy hibajavító kód is az adat szektorok mellett (de nem tudom mennyi hibás bitet tud javítani) és ha ezek nem stimmelnek, nem tudja az adatot hibátlanná javítani akkor csak olvas próbálkozik újra és újra amit a OS hibának olvashatatlannak minősít.

Ezzel szemben az íráskor kiíródik az adat és kiíródik a kiszámolt ellenörző kód is, de semmi visszaellenörzés nincs hogy fizikailag (a mágneses tányér bitjei vagy a flash bebillent-e) a bitek jól íródtak-e ki, ha végzett a fej az OS egyszerűen megkapja az értesítést hogy az írás kész.

Ezen kívül ott van az átviteli út is (amit például sata kábelnek neveznek).

Azaz az egyetlen hely ahol nincs ellenörzés az az adatok kiírása. Ezt lehet pótolni MD5 ellenörző összeg visszaolvasásával. Egyébként meg csak bizakodni lehet hogy a mai eszközök sokkal ritkábban hibáznak íráskor mint a FDD-k..

Persze ha már a másolandó file is olvashatatlan (az OS szerint) akkor már felesleges átmásolni.

(#8748) liksoft válasza Doky586 (#8747) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, nyereménye egy hangszóró.

Én inkább attól tartok, ha a 2TB csak USB-ről kap tápot, az lesz a kevés. Vagyis a helyzet több sebből vérzik. Ilyenkor lehet egy USB HUB-al "megtámogatni" a tápellátást. Például, ahol van külső tápegység. Régi gép USB2 port még a hátlapon is igencsak kérdéses 2TB HDD-hez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8749) King Unique válasza liksoft (#8748) üzenetére


King Unique
titán

Nála mondjuk a gépben lévő HDD állapota sem tökéletes és problémás szektorok vannak a felületén. Amiatt pedig tipikusan belassulhat a másolás, de akár a programok és a rendszer is. Az, hogy USB 2.0 porton használja a 2,5"-os külső merevlemezt, az meg már csak hab a tortán... De azért itt az is számít, hogy előlapi / hátlapi port, csak a névleges, vagy akár annál nagyobb értékeket is képes leadni stb. Ahogyan a külső meghajtóban lévő merevlemez típusa és annak energiaigénye, valamint az USB-kábel hossza szintén. Ha elégtelen a tápellátás, akkor egy aktív USB-hub, Y-kábel stb. valóban megoldás lehet erre. De ezekkel USB 3.0/3.1 portoknál szerencsére már nem kell szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#8750) liksoft válasza King Unique (#8749) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nyert. A feltételezésem az volt, hogy USB2 portról hajtja. Ebben az esetben a külső tápos USB3 HUB tápellátásban meg tudja támogatni a külső winyót. Az Y kábelt csak végszükség esetére ajánlom. Nálam volt olyan, hogy egymás feletti, hátlapi USB-be tettem őket, és egy Toshiba drive volt a végén. Kattogott, mert elment, visszajött a táp. Utána kipróbáltam egy USB használatával, és tökéletes volt. Ezután szintén Y, de egymás melletti, nem a "kocka" két csatlakozóját használva. Szintén semmi gond. Na, ez egy "hátas" volt rögtön. Kiderült, hogy azon az alaplapon az Intel chipset egy USB csatorna két portja volt a "kockába", vagyis egymás fölé kötve. Így mivel mindkét port "meghúzta" a tápot egyszerre, az áramvédelem bekapcsolt. Szimpla port vagy két USB csatorna esetén ez nem jelentkezett! Azóta utálom az Y kábelt, mert honnan tudom, hogy az áramkorlát mikor lép be? :Y

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.