Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) Szabi2121 válasza King Unique (#8950) üzenetére


Szabi2121
tag

Ezt találtam most licensel.

Runtime.Software.GetDataBack.for.NTFS.v4.33.

Ezzel sikerült.

(#8952) Szabi2121 válasza Szabi2121 (#8951) üzenetére


Szabi2121
tag

Letöltötem gyorsan egy pgoto recovery-t, sajnos ninics licencem hozzá de sikerült vele vissza állitani egy pár képet. CSak sajnos vizjelet rak rá. Valamit ki kell találnom.

(#8953) King Unique válasza Szabi2121 (#8951) üzenetére


King Unique
titán

Annál alapértelmezetten a quick scan van bejelölve a beállításoknál, ami a gyorskeresés. Tehát onnan ki kellene venni a pipát és úgy lefuttatni a keresést, ha eredetileg nem így történt. De amúgy látszik az időtartamból is, mert az előbbi nyilván szinte azonnal lefut, míg a deep scan eltart egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#8954) Szabi2121 válasza King Unique (#8953) üzenetére


Szabi2121
tag

És akkor elvileg normálisan megtalálja a dolgokat és nem kellene vacakolni?

Egyébként van valami olyan lehetőség, hogy ne mappánként keljen másolgatni, hanem kompletten valahogyan kijelölni?

[ Szerkesztve ]

(#8955) King Unique válasza Szabi2121 (#8954) üzenetére


King Unique
titán

Egy ilyen adatmentésnél eleve azt érdemes lefuttatni, nem a sima gyorskeresést. Aztán, hogy jelen esetben mennyit javul a helyzet, az már más dolog. De nyilván egy próbát megér. A másolásnál pedig rendszerint ki lehet választani, hogy melyik fájlt / mappát akarjuk lementeni. Illetve egyszerre általában több is bejelölhető.

[ Szerkesztve ]

(#8956) Szabi2121 válasza King Unique (#8955) üzenetére


Szabi2121
tag

Úgy néz ki, hogy sikerült!!! A deep scannel mindent a helyén hagy.

Köszönöm!!!! :R :C

(#8957) stzoli


stzoli
csendes tag

Üdv.

Szeretnék kérni egy kis segitséget. van egy samsung 1tb porrtable diskem, családi képeket tároltam rajta.
régen használtam tegnap ujra feldugtam, hogy másoljak rá, de csak ˇ ciripel egy 10 mp-ig aztán néma csend
Van esetleg valami megoldás,hogy lementsem az adatokat róla?

Köszönöm a segitséget

Zoli

(#8958) Saltwater válasza stzoli (#8957) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
Általában azok a merevlemezek amelyek szokatlan hangot adnak mechanikai hibások.
10-ből 8 merevlemez föléleszthető, de zsebbe nyúlós az adatmentés, mert a mentéshez szükséges eszközök, gyakorlat és tudás megszerzése idő, és költségigényes. Sajnos otthoi eszközökkel a mechanikai hibás merevlemezek BIZTONSÁGOS mentésére nincs mód. A tisztánlátás érdekében fordulj adatmentő szakemberhez, aki remélhetőleg ingyenesen bevizsgálja az eszközt.

https://hdd-adatmentes.hu

(#8959) stzoli válasza Saltwater (#8958) üzenetére


stzoli
csendes tag

Köszönöm,
ez sajnos nem túl jó hír. :((

(#8960) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Melyik program tud olyat, hogy "A" lemezről a "B"-re úgy szinkronizálja egyirányúan le az adatokat, hogy B-n is csak az legyen, ami A-n?

Szóval, ami B-n megvan, de A-n már nincs, azt törölje B-ről is, illetve értelem szerűen ami B-n nincs, azt másolja rá A-ról?

Esetleg Total commander is tud ilyet? Ott találtam olyanokat a Parancsok fülön, hogy "Könyvtárszinkorinázálás", meg Forrás <-> Cél, illetve Forrás = Cél, de nem vagyok biztos benne, hogy pontosan melyik mit is jelent, addig nemakarom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#8961) Geripapa válasza S. Szabi (#8960) üzenetére


Geripapa
aktív tag

RAID 1 tud ilyent szoftveresen is meg hardveresen is.

De ez pl vírus ellen nem véd...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#8962) S. Szabi válasza S. Szabi (#8960) üzenetére


S. Szabi
őstag

RAID, vírus, he? :D

Simán csak arról van szó, hogy a gépben lévőről lementeni a cuccot néha külső HDD-re, és ezért kell olyan, hogy a gépben lévőhöz aktualizálja hozzá a külsőn lévő fájlokat, vagyis ami törölve lett, azt törölje a külsőről is, ami meg azóta plusz, azt másolja rá, ennyi :)

(#8963) King Unique válasza S. Szabi (#8962) üzenetére


King Unique
titán

Egy másik válaszban nem olyan régen volt szó ilyen programokról.

(#8964) Doky586 válasza S. Szabi (#8960) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Őszintén szólva nem értem a kérdést.

Ha előtte B-ről törölsz mindent (v gyorsformázod) és A-ról mindent átmásolsz B-re bármilyen filekezelővel (vagy copy *.*) akkor pont azt kapod amit írtál.

(#8965) S. Szabi válasza King Unique (#8963) üzenetére


S. Szabi
őstag

Köszönöm, a FreeFileSync jónak tűnik :R

(#8964) Doky586: Hát, kb 1,5 TB-nál ez nem épp életszerű havonta megcsinálni, meg nem is értem, annak mi értelme, miért kéne ennyiszer feleslegesen terhelni a HDD-t? :F Nyílván nem kérdeztem volna, ha arról lenne szó, hogy pl. két pendrive között kéne 100 MB-nyi cuccot szinkronizálni..

[ Szerkesztve ]

(#8966) Doky586 válasza S. Szabi (#8965) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Archiválásnál az is fontos hogy sok időre visszamenőleg meglegyenek a fileok, mert pl egy zsarolóvírus lekódolt egy pótolhatatlan filet úgy hogy nem változott se a neve, se a mérete, se a dátuma. Csak akkor veszed észre ha használni akarod..
Ha nem nézed végig minden hónapban az összes családi képed/videód akkor lehet hogy már 1 éve elveszett a többség, csak még nem vetted észre, és mentegeted a lekódolt visszaállíthatatlan fileokat.

Ezért legyen 2éves és 1hónapos mentésed is külön-külön lemezen.

(#8967) Josi válasza Doky586 (#8966) üzenetére


Josi
aktív tag

Én ezt úgy oldom meg, hogy időnként az összes fotót bezippelem, és elteszem másik merevlemezre, a zip kiterjesztést meg átnevezem valami egyedire.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8968) Doky586 válasza Josi (#8967) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"időnként"
Csak az számít hogy a képeket, dokumentumokat sűrűbben nézed e meg valójában mint amilyen időközönként arhiválsz. Különben a lekódolt filet mentegeted, zippeled.. :O

(#8969) Kékes525


Kékes525
félisten

Melyik, melyek a legjobb teljes adatmentő program(ok), amik teljes lemezkép készítését is tudják a rendszerről? Csak a rendszer mentések érdekelnek, mert az adatokra van mentésem. Windows 10 pro 64 bit (Opr. verziója 10.0.16299.371 (Win10 RS3)) a rendszerem. Abszolút értelemben kérdezem, azaz a fizetősöket is beleértve.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8970) liksoft válasza Kékes525 (#8969) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ez szervizes kérdés, hiszen archiválásról és nem sérült eszköz mentéséről van szó. Ezért off-ba tettem a kérdésed.

Én a sérültekkel foglalkozom, így nem tudok pontos választ adni. Keress szervizes kollégát vagy HDD, vagy azonnali témában.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8971) cefres2


cefres2
csendes tag

Tisztelt felhasználók. Adott egy netgear readynas duo benne egy wd merevlemez. Egy merevlemezzel és raid-ben. Az lenne a kérdésem, hogy tudom a lemezről lementeni az adatokat mert a nas tönkre ment. Köszönöm a segítséget.

(#8972) liksoft válasza cefres2 (#8971) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szép estét!

Egy lemezzel hogyan lehet RAID? És milyen RAID?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8973) cefres2 válasza liksoft (#8972) üzenetére


cefres2
csendes tag

Akkor lehet hogy nem jol láttam de nas ban volt és nem hajlandó semmi felismerni. Windows lemezkezelőben látja, de a saját gépben nincs meg. Nem tudom róla az adatot lementeni. Ha nem raid akkor hogy tudom az adatot lementeni róla. Ez lenne a kérdésem.

(#8974) liksoft válasza cefres2 (#8973) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] A soft. man. 23-24. oldalán jelzi, EXT3 amit USB eszköz esetén tud használni. Mivel Linux van benne, én Linux-al próbálnék meg ránézni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8975) Saltwater válasza cefres2 (#8973) üzenetére


Saltwater
aktív tag

R-Linux ingyenes program, ami Windows alól fut. Azzal látni fogod az EXTx partíciókat.

https://hdd-adatmentes.hu

(#8976) cefres2 válasza Saltwater (#8975) üzenetére


cefres2
csendes tag

Köszönöm mindenkinek megpróbálom azt lesz valami.

(#8977) Doky586 válasza cefres2 (#8976) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

- a windowsok nem ismerik a EXT3 EXT4 filerendszereket, csak kiegészítő progikkal (talán azzal is csak olvassák)
- a régebbi windowsok nem kezelik a dinamikus kötetet csak PRO verzió és a felett, a win10 már Home verzióban is kezeli.

Ezért legegyszerűbb egy live linux pendrive-ról bootolva átmásolni egy ntfs lemezre az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#8978) King Unique válasza cefres2 (#8973) üzenetére


King Unique
titán

Ha olyan fájlrendszer van a NAS-ból kivett HDD-n, amit a Windows nem kezel natívan, akkor nem meglepő, ha csak egy elsődleges partíció jelenik meg a lemezkezelőben meghajtóbetűjel nélkül. Annak híján pedig az sem, hogy nem jelenik meg a fájlkezelőben. A linuxos Ext2/3/4 fájlrendszereket márpedig nem kezeli a Windows, max. külső programokkal képes rá (olvasni + akár írni), amit a másik válaszban is említettek. Ha adatmentő program kell, akkor a GDB Simple kezeli, vagy a már említett egyéb szoftverek. De be lehet bootolni pendrive-ról akár egy Live Linuxot is, aztán azzal ránézni. Viszont, ha a RAID miatt dinamikus a lemez, akkor annak kezelése megint más dolog. Legalábbis pl. a Linuxnak a Windows alatt létrehozott dinamikus lemezek kezelésével lehet gondja.

[ Szerkesztve ]

(#8979) liksoft válasza cefres2 (#8976) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Még a Total Commanderben is van kiegészítés hozzá. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8980) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Meghalt a párom WD3200BEVT vinyója, miután átraktam az új gépébe. Nem értem, hogy történhetett, egyszerűen nem volt hajlandó bekapcsolni a gép vele, majd sokadik alkalommal már elindult, de azóta nem pörög fel, próbáltam már több gépben is. Persze vannak rajta olyan adatok, amik nincsenek meg máshol. Ha csak elektronika baja lenne, az járható út lehet, hogy veszek egy ilyen lapot (ez teljesen megegyezik az övével), és átforrasztom erre a régi BIOS-át?

[ Szerkesztve ]

(#8981) liksoft válasza Ereshkigal (#8980) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha a panel halt meg, lehet esélyed. Nagy kalappal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8982) anorche1


anorche1
őstag

Bad sectoros winyó klónozására (akár képfájlba, akár másik hdd -re) mi a legjobb program?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#8983) liksoft válasza anorche1 (#8982) üzenetére


liksoft
Topikgazda

File-ba tudtommal a Get Data Back is tudja. (Nem ezt használom, de tudtommal ez a funkció talán még ingyenes is.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8984) anorche1 válasza liksoft (#8983) üzenetére


anorche1
őstag

Először macrium reflectet próbáltam, de az első százalék után hibával elszállt. Ha bekapcsoltam, hogy skippelje a bad sectorokat, akkor ugyan nem dobott hibát, de ugyancsak az első százaléknál annyira lelassult a másolás, hogy 8-9ezer órát írt hátralévő időnek.
Próbáltam az általad javasolt programot, de az nem látta a megfelelő particiót (gondolom a bitlocker kavarhatott be neki).
Végül a HDD Raw Copy Tool -tal sikerült másik winyóra. 2 óra alatt végzett egy 250 -es merevlemezzel.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#8985) liksoft válasza anorche1 (#8984) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Bitlockerről szó sem volt. Ahogyan írtad, fizikai drive másolása volt a cél. Nekem legalábbis ez jött le. És valóban, a GDB a fizikai drive-ot kezeli, nem 1-1 partíciót ha megkapja a megfelelő jogosultságot.

A lényeg viszont, hogy sikerült. Gratulálok, és külön köszönet, hogy megosztottad mivel sikerült.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8986) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok
Nem tudom jó helyre írok e, de meghalt a laptopom ssd-je.

Kiszereltem, átalakítóval csatlakoztattam egy másik géphez, de nem látja... Meghajtók ugyan megjelennek, de nem nyitja meg semmi. Így a GetDataBack-et sem tudlm futtatni.

Van ötletetek? S.O.S. a szitu.

(#8987) liksoft válasza Vegitaa (#8986) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Két lehetőség van.

1. Előveszed a mentést, és abból dolgozol.

2. Pontosan elmondod műszakilag a gondot. Ugyanis nem lehet tudni az SSD típusát, kontroller gyártóját, a használt OS-t, a lapos üzleti-e, vagyis van alap titkosítása, az OS használt-e titkosítást, vírust sikerült-e beszedni, és milyen meghajtók látszanak? (Kissé kevés amit írtál.....)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8988) Vegitaa válasza liksoft (#8987) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Köszi
Hát tudtommal nem vírusos a gép, dolgoztam vele, majd egyszer csak lefagyott, s onnantól kezdve semmi. Win7 betöltésig jut el csak, de még a factory particióról sem tölti be a win setup-ot.
Kiszereltem, a másik gép lát 4 particiót rajta (amiből normal esetben 2 látható, egy a factory, egy meg nem tudom mi) de megnyitni már nem tudja.
Ez lenne az:

(#8989) liksoft válasza Vegitaa (#8988) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Legelőször egy fizikai másolatot készítenék belőle. Akár a nemrég linkelt programmal. Utána a már biztonságban lévő anyagról lehet akár Get Data Back programmal is dolgozni.

A szerencséd, hogy nem fizikailag halt meg, így másolat készítésére van esélyed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8990) Vegitaa válasza liksoft (#8989) üzenetére


Vegitaa
senior tag

A HDD Raw Copy Tool? - Nem ismerem, de megnézem. Köszi.
Időközben az kellő adatokat le tudtam menteni, mégis meglátta a GetDataBack. :D Érdekes, az elején nem akarta...

Kérdés már csak az, jogy ha veszek egy uj ssdt, arra a fent emlitett progival át tudom vinni a factory partició win setupját?

Mert bár maga a commander mutatja mind a 4 particiót, de a GetDataBackban csak 3 látszik, pont a factory nem...

(#8991) King Unique válasza Vegitaa (#8990) üzenetére


King Unique
titán

Igen az, az alkalmas teljes fizikai másolat készítéséhez. Aminek pont az a lényege, hogy a forrásmeghajtó tartalmát 1:1-ben átmásolja a célmeghajtóra. Vagyis a gyártó OEM recovery partícióját is.

Viszont, ha Windowst akarsz klónozni, illetve mentésből visszaállítani, akkor vannak kifejezetten olyan célra való programok is, amelyekről a téma topikjában volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#8992) Vegitaa válasza King Unique (#8991) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Köszi, igazából csak az szeretném, hogy az új SSD-n legyen egy ugyanolyan factory partició legyen, amin ott a win7 setupja, meg a driverek...

(#8993) King Unique válasza Vegitaa (#8992) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak az OEM partíció lementése lenne a cél, akkor eleve az utóbbi megoldás és szoftverek kellenének, mivel az eredetileg említett program 1:1-ben leklónozza a forrásmeghajtót. De, ha csak az a fontos, hogy a másik SSD-n is ott legyen a gyári recovery partíció, akkor akár nyilván a teljes meghajtó klónozása is opció, annál értelemszerűen szintén átmásolásra kerül. Illetve normál esetben célszerű is a teljes, ha nem akarjuk a 0-ról újratelepíteni a rendszert, mindent újból beállítani stb. Aztán, hogy a mostani esetnél ezt az állítólag hibás SSD lehetővé teszi-e, az más dolog. De az adatok lementése már megtörtént, a többi pedig már nem igazán ezen topik témája.

[ Szerkesztve ]

(#8994) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

(~)Rövid történettel, és egy kérdéssel készültem.

A telefonom heti kétszer szinkronizál adott mappákat a NAS-om egy HDD-jének adott mappáiba. Onnan pedig hétvégente manuálisan én szinkronizálom a megfelelő adatokat további két merevlemezre.

Történt egyszer (~egy hete), hogy meg akartam nézni az elmúlt hónapokban, autószerelés közben készült képeimet (többek között parkolóban szedtük szét a motort, ésatöbbi), és nem találtam őket sehol. Ésszerű magyarázatot nem találtam rá.

Jött az ötlet, hogy hátha helyre lehet állítani. Eddig ezekkel próbálkoztam:
- MiniTool Mobile Recovery for Android
- Wondershare Data Recovery
- Recuva
- Stellar Phoenix Repair for JPEG

Az első kettő relatíve sok képet talált a kártyán, de recovery után egyik sem jeleníthető meg (ezért raktam fel a listában utolsó programot, hátha..).
"A Windows Fényképnézegető nem tudja megnyitni a képet, mivel vagy nem támogatja ezt a fájlformátumot, vagy Ön nem rendelkezik a Fényképnézegető legújabb frissítéseivel."

Jelenleg is fut a Wondershare, egy külső HDD-n a fényképek mappámat vizsgálja, de már kezdek nem hinni abban, hogy akár egy képet is viszont fogok látni.

A kérdésem, hogy milyen lehetősége(i)m van(nak) arra, hogy visszanyerjem legalább a képeim egy részét.

:(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#8995) liksoft válasza jolti05 (#8994) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha a memóriakártya a hibás és hetek óta az már, valamint a szinkronizálás teljes másolást jelent (már mentett felülírását is), akkor valószínűleg már mindenütt a hibás tartalom van. Ebben az esetben semmit. Ha viszont csak az újak kerülnek mentésre (különbségi mentés), akkor elő kell venni a manuálisan készült mentésed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8996) jolti05 válasza liksoft (#8995) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a választ!

A memóriakártya nem hibás, illetve a tartalmakat (képeket) csak másolni szoktam az "elsődleges" merevlemezre, onnan viszont szinkronizálom a törléseket is, így egyik HDD-n sincsenek meg a képek.
Használtam azóta mind az SD kártyát, mind a HDD-ket.

Ezek szerint nincs túl sok választásom, mint elfogadni, hogy a legkedvesebb hobbimba ölt fél évemről való képek immáron az enyészet része :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#8997) liksoft válasza jolti05 (#8996) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valamelyik szinkronizálás vagy hibásan történt, vagy a telefonról töröltél? Mindegy, ezért szokás halmozottan menteni, és nem két irányba szinkronizálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8998) jolti05 válasza liksoft (#8997) üzenetére


jolti05
őstag

Sajnos tényleg nem tudom, mi történt, de simán benne van a user error :(

Köszönöm, mindenesetre.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#8999) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Rég csináltam ilyesmit, mi erra a legjobb progi, windows telepítés után a hdd tartalma odalett, olyan kéne ami nem csak megtalálja a különböző típusakt és lementi hanem egy az egyben a mappaszerkezetet és file neveket is visszaállítja, nem baj ha fizetős

Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9000) King Unique válasza animatrix11 (#8999) üzenetére


King Unique
titán

Van Windowsra számos adatmentő program (példák) és a jobbaknál ideális esetben ez működni szokott, akár külön is beállítható stb. Ha fizetős szoftver is megfelel, akkor általánosan a GetDataBack javasolt.

Viszont az már más dolog, hogy esetedben pontosan mi is történt. Ha korábban a rendszerpartíción (C) tároltad a fájlokat és az ugyanoda történő újratelepítéssel sikeresen felülírtad a korábbi tartalmat, vagy legalábbis annak egy részét, akkor az úgy problémás lehet... Ha külön partíción / lemezen voltak az adatok, az még nyilván a jobbik eset. De mondjuk itt megint derült ki, hogy a telepítésnél a teljes lemezt törölted és formáztad, vagy csak a C-t, netán a korábbi D adatpartíció / adatlemez tartalma valami miatt törlődött, vagy esetleg NTFS-ből RAW lett stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.