Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) liksoft válasza TheProb (#7400) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha ledobja, akkor instabil a rendszer. Bármi lehet a későbbiekben. Célszerű a meglévő adatokról fizikailag is másik drive-ra mentést készíteni, mert bármikor előfordulhat ismét adatvesztés.

Azok nem video file-ok véletlenül?

A PhotoRec ami free, lehet esetleg megoldás. Viszont NEM szabad helyreállítani, hanem mindenképpen másik drive-ra kell másolni.

Írni a mentendőre TILOS!

Sok sikert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7402) TheProb válasza liksoft (#7401) üzenetére


TheProb
veterán

Mennyire lehet átnézni a talált képeket visszaállítás elött? mert 2terrás a vinyó és azon csak képek vannak, így megtalálni pont azokat amiket keresünk gondolom nem lesz egyszerű...?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7403) liksoft válasza TheProb (#7402) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel a CHKDSK lefutott, és "rendet tett", így eléggé bizonytalan, hogy egy Get Data Back vagy más programmal mely struktúrába visszahelyezve tud menteni, érdemi eredményt lehetne elérni. Ami megvan jó néven, azt kell kipótolni. Az előzőekben ajánlott program minden olyan file-t sorszámozva ment, amit kérünk tőle. A jpg file exif fejléce a dátumot tartalmazza (jó, ha a gép pontosan be volt állítva), így lehet találni ingyenes programot, mely a dátumra átnevezi. Így már időrendben lesznek a képek, és ezek rendszerezése legtöbbször viszonylag már egyszerűbb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7404) TheProb válasza liksoft (#7403) üzenetére


TheProb
veterán

Ez jó lenne ha a win nem a kép lementésének dátumát írná bele a kép készítésének dátumába a kép tényleges készítésének dátuma helyett :( De amúgy köszi a tippet.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7405) liksoft válasza TheProb (#7404) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha emlékem nem csal, azt írtam, az EXIF jpg file fejlécből veszi ki egy program, és átnevezi a képet. Nem tudom fejből a nevét, keress rá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7406) TheProb válasza liksoft (#7405) üzenetére


TheProb
veterán

Én is meg írtam, hogy raw/cr2-es fájlokról van szó, nem jpeg/exif-ről :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7407) liksoft válasza TheProb (#7406) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:F Hol?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7408) TheProb válasza liksoft (#7407) üzenetére


TheProb
veterán

Lehet akkor a másik topicban írtam, bocs. :D Szóval ilyen formátumról van szó.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7409) liksoft válasza TheProb (#7408) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor marad a válogatás. Arra a formátumra fejből nem tudok dátum módosítót.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7410) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv mester!

Van egy 750GB-os hdd-m amin kb 210Gb adat volt elhalálozása pillanatába.
Ha adatmentő céghez kerül majd a hdd, akkor elég ha viszek egy 320-ast amire kimentik az adatokat, vagy kell egy 750-es?

Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#7411) liksoft válasza [HUN]Zolee (#7410) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Van olyan cég, mely babonából nem kér céldrive-ot. Van, aki ajándékba ad használt, Sentinel szerint nem 100%os drive-ot az adatok elvitelére. Van aki mindet fizetteti, van aki stb.... Egyeztesd le előtte mindig, hogyan kéri az a cég.

Sok sikert!

Egyébként a 320 elég. Persze, ha nem kell "összevadászni" file szinten a fontosat, mert akkor az drágább mintha válogatás nélkül mindent visszaadnak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7412) Maksifül


Maksifül
senior tag

Figyelmetlenségnek köszönhetően egy GoProban használt MicroSD kártyáról letöröltem kb 22GB-nyi videót /kb 100 video file plusz a sallang, amiket a kamera minden file mellé létrehoz/.
Azóta semmit nem másoltam a kártyára.
Próbáltam GetDataBack-et, az égadta világon semmit nem talált, így nem is tudtam visszaállítani.
Próbáltam Recuva ingyenes változatát, az rengeteg file-t talált, gondolom a régebbieket is/ de úgy állítja vissza a videókat, hogy a méret stimmel, de lejátszáskor csak feketeség van, bár rendesen megy a számláló.

Ki tud ajánlani valami használható megoldást, hogy vissza tudjam hozni ezt a kb 100 videót, amit egyetlen kattintással töröltem? :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#7413) liksoft válasza Maksifül (#7412) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A feketeség nem a lejátszó driver miatt van? Érzékeli, hogy nem teljes (hiányzik a sallang) és így nem vetíti le a képet? :F Csak ötlet. Ilyenbe még nem futottam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7414) Maksifül válasza liksoft (#7413) üzenetére


Maksifül
senior tag

Nem lehet a lejátszó, mert két gépen is próbáltam visszaállítani a file-okat. Más-más meghajtóra is, ugyanaz volt a tapasztalat.
EaseUS is szépen megtalálja a file-okat, csak éppen a visszaállítás után ugyanaz a helyzet, mint a többi recovery programnál.
Próbaképp feltöltöttem egy így visszanyert "fekete" videót a youtube-ra, de a youtube sem tud vele mit kezdeni.. órák óta "feldolgozás" megy, s nem tudja befejezni.

Már arra gondolok, hogy esetleg a memóriakártya, vagy a kártyaolvasó purcant ki, bár ez igen nagy véletlen lenne, hogy attól tönkremegy, hogy letörlöm róla a fileokat.

Tanácstalan vagyok

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#7415) agy73p


agy73p
senior tag

Hello,
Linux alatt egy sérült 7,2 GiB-os sd kártya formatálásával kínlódtam, mikor véletlenül a csatlakoztatott 465 GiB-os külső vinyót formáztam meg Fat32-re a Gparteddel. De annyira másra figyeltem, hogy az sd kártya hülyeségének tudtam be a nagy számot, így gyorsan formázatlan parancsot is kiadtam. A lemezre nem lett írva azóta, le kellene menteni róla a csládi fényképeket, amit 20 giga, a többi talán nem is érdekes.
Most vagy egy formázatlan merevlemezem, amit nem tudok felcsatolni és emiatt nem tudom ráengedni a photorec-et.


Mit tehetek a merevlemezzel, hogy fel tudjam csatolni? Szabad-e most ntfs-re visszaformázni és úgy csatolni?

(#7416) liksoft válasza Maksifül (#7414) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Attól, hogy ugyanazzal a programmal több gép több meghajtójára próbálsz menteni, a mentett anyag ugyanaz lesz. Azt írtad, törölted. Ha viszont formáztad a kártyát, akkor ha a formázás más adatokkal történik (programtól függ), az adatterület "elcsúszhat". Így a file eleje nem ott van ahol az adminisztráció jelöli, ebben az esetben valóban nézhetetlen lenne. De törléskor ez nem lép fel. Így csak arra tudok gondolni, hogy a mentett file-t kiértékelő lejátszó program nem kezeli azt a fajta képtömörítési algoritmust. Ha viszont régebben lejátszotta, akkor nincs ötletem, látni kell a kártyát, valamint lépésről lépésre pontosan leírnod, mit mi után csináltál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7417) liksoft válasza agy73p (#7415) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

További írás TILOS! Jogosultsági probléma lesz, mert majdnem az összes adatmentő program a fizikai lemezt kezeli, NEM a logikai partíciót. Viszont az OS tiltja a hozzáférést a fizikai eszközökhöz. Így vagy adsz a programnak jogosultságot rá, vagy rendszergazdaként XP alatt próbálkozol.

FONTOS! A mentendő adatokat mindenképpen másik fizikai drive-ra kell a programnak másolnia! A mentés végéig (ellenőrzés is benne van), a forrás drive csak olvasható! Írni tilos rá!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7418) Maksifül válasza liksoft (#7416) üzenetére


Maksifül
senior tag

Akkor leírnám részletesen:

Helyet akartam a gépen csinálni a Lexar 300x Class 10-es SD HC 32GB-os kártyáján lévő kb 100 darab MP4 file-nak, amiket GoPro 3-mal vettem fel, és a Total Commanderben véletlenül rossz ablakban töröltem, nem azt, amit a merevlemezen kijelöltem, hanem valszeg átkattintottam a kártyaolvasóra, ahol várakoztak ezek a file-ok, s azokat töröltem egyszerre. /Talán fontos info, hogy mindegyik MP4 mellé gyárt két másik kiterjesztésű file-t a gopro, de azok nem kellenek a lejátszáshoz. Igazából lövésem sincs, mire valók. Kiterjesztések: .LRV és .THM /

NEM formáztam a kártyát. Semmit nem másoltam rá. Mivel a Lomtárba nem kerülnek be a memóriakártyáról törölt file-ok, így a megszokott GetDataBack programhoz fordultam, ami ilyen lejátszhatatlan módon állítottta vissza a file-okat. /másik gépen csináltam, mert azon volt telepítve a GDB/, külső vinyóra történt a visszaállítás.

Ezek után próbálkoztam más programokkal, amit találtam, EaseUS, Recuva. Előbbi gyönyörűen megtalálta a legutóbb kártyán lévő, s törölt file-okat, de ugyanígy állította vissza, hogy se kép, se hang. Nem játszotta le őket a Media Player sem, de a VLC sem, amit mindig használok. Feltöltöttem az egyiket Youtube-ra de a video feldolgozását nem tudta befejezni a Youtube soha. Behúztam egy videót Sony Vegas-ba, de nem ismerte fel.
Átmásoltam más meghajtóra egy video-filet, hátha az a hibás, ahova visszaállítottam, próbáltam más meghajtóra visszaállítani 1-2 videót, de nem változott a helyzet. /A memóriakártyára soha nem írtam semmit./

Gondoltam, hátha a kártyaolvasóval van gond, így betettem a memóriakártyát a GoPro-ba, s összekötöttem a géppel, s úgy próbáltam az adatmentést. Semmi változás.

Próbáltam átnevezni a visszanyert file-okat, más kiterjesztést adni nekik, de semmi nem bizonyult eredményesnek.

Nincs több ötletem.
Javasolták, hogy esetleg VitruaDub-bal próbáljam szerkeszteni a videókat, hátha az segít valamit. Ezt még nem próbáltam.

Esetleg valami javaslat?

A kártyán pillanatnyilag ez van. Mellette volt egy DCIM könyvtár, benne a videókkal és a sallang file-okkal. Ezt a könyvtárat sikerült törölnöm a Total Commanderben F8-cal.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#7419) liksoft válasza Maksifül (#7418) üzenetére


liksoft
Topikgazda

FAT32 volt eredetileg?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7420) Maksifül válasza liksoft (#7419) üzenetére


Maksifül
senior tag

Igen.
Próbáltam egyszer NTFS-re meg exFAT-ra formázni, de nem tudta úgz használni a GoPro, úgyhogy a GoProban formáztam le, s azóta úgy használtam.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#7421) Saltwater válasza Maksifül (#7420) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Első lépésben készíts egy fizikai másolatot, és azon gyakorolj!

https://hdd-adatmentes.hu

(#7422) SzP72


SzP72
újonc

Sziasztok!
Kérem segítségetek!
Számítógépem elszállt, így minden adatom egy hibátlanul működő, egy éves, fél terrás Toshiba Stor-e külső vinyóra mentettem. Gépet helyreraktuk, hibátlanul működik, de amikor vissza akartam tölteni a dokumentumaim, a külső vinyót nem ismerte fel. Megpróbáltam a tv-t és egy másik laptopot, semmi nem ismeri fel! Próbáltam másik kábellel, semmi. Minden adatom rajta, külsőleg tetljesen sérülésmentes, mikor az adatokat rátöltöttem virusírtó is végigment rajta, nem talált semmit. Most bármilyen gépbe dugom, meg sem moccan, fel se pörög!! Mit tudok tenni??
Előre is köszönöm a segítséget és tanácsokat!

(#7423) liksoft válasza SzP72 (#7422) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg letapadt, ha másik kábellel sem megy. Óvatosan finoman szabad csak mozgatni. Adatmentéses szakembert tudok csak ajánlani ha valóban tapadt, mert az mechanikán belüli hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7424) liksoft válasza Maksifül (#7420) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hát így macerás lesz. Feltételezem, hogy töredezettek a file-ok, így viszont a FAT tartalom nélkül szinte lehetetlen összevadászni bármit is róla. RAW recovery-t próbálhatsz még. Ha az sem segít, akkor ez is úgy vesz fel mint a VirtualDub. Ott ha engedélyezve van a folytató file, akkor rögtön 2 file-t nyit meg. Az elsőbe ír, a másodikat tartalékba teszi. Ahogy az első megtelt, írja a nyitott másodikat. és ekkor már megnyitja a harmadikat. Azért, hogy ne legyen képdobás, mindig nyitva van a következő file. Emiatt minden felvétel töredezett VirtualDub alatt. Ha ezt az elvet követi ez is, akkor nem látok valódi esélyt egyszerű módszerrel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7425) Maksifül válasza Saltwater (#7421) üzenetére


Maksifül
senior tag

Hogy kell egy micro SD kártyáról fizikai másolatot készíteni?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#7426) Maksifül válasza liksoft (#7424) üzenetére


Maksifül
senior tag

Hogy érted, hogy a FAT tartalom nélkül nehéz összevadászni? Hát FAT-ra volt formázva legutóbb, másként nem is tudja használni a GoPro a kártyát. Amikor exFAT-ra vagy NTFS-re volt formázva, error üzenetet írt ki egyből, amikor a kamerába tettem a kártyát. /ez még az adattörlés előtt volt, utána lett minden felvéve rá/

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#7427) liksoft válasza Maksifül (#7426) üzenetére


liksoft
Topikgazda

FAT esetén a formázás a file fizikai elhelyezkedésének adminisztrációját törli.

Példa:
Van két 5 blokk hosszúságú file.
Az 1. a 1,3,5,7,8 blokkban a kártyán.
A 2. a 6,4,2,9,10 blokkban.

Ha nem tudod szemre "összevadászni", akkor egy tömörített állományt a lista nélkül hogyan tudod? Feltételezhető, hogy a kezdetétől egybefüggő. De látható, hogy nem, pedig a kezdet alapján akár úgy is lehetne.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7428) Maksifül válasza liksoft (#7427) üzenetére


Maksifül
senior tag

Lehet, hogy nem értem mire próbálsz rávezetni, de NEM volt formázva a kártya, miután letöröltem róla a videókat.
Csont nélkül megtalálja őket a program, mint ahogy ez a képen is látható, csak nem játssza le, miután visszaállítottam.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#7429) SzP72 válasza liksoft (#7423) üzenetére


SzP72
újonc

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget! Esetleg tudsz ilyesvalakit ajánlani?
További szép napot, Péter

(#7430) Josi válasza SzP72 (#7429) üzenetére


Josi
aktív tag

Liksoft adatmentő szakember.
Fordulj hozzá bátran hivatalosan is. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7431) liksoft válasza Maksifül (#7428) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A törlés adminisztráció szerint ugyanolyan mint a formázás. FAT esetén a névbejegyzésbe a törlést jelöli, majd a FAT mindkét kópiájából törli a file elhelyezkedését, és így a helyet felszabadítja. Az adatterületen NINCS információ, hogy a következő blokk hol található. Ezért, ha FAT esetén a file a felületen nincs egyben, nem menthető törlés, formázás után. Lehet, hogy előbb tömören írtam, de máshogy nem tudom, és a lényeg ott van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7432) Maksifül válasza liksoft (#7431) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm!

Akkor teljesen reménytelen a dolog? Mondjak le a videókról végérvényesen?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#7433) liksoft válasza Maksifül (#7432) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha nagyon fontos, akkor a leírt próbálkozások után csak szakembert tudnék ajánlani. Viszont kéne egy másik kártya is, amire felvett a kamera úgy, mint erre (20-30 file felvételként, NEM rámásolva!). Ugyanis azoknak az adatoknak az elemzése segíthet a mentésben, ha van rá esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7434) cozmo


cozmo
őstag

Untam már, hogy a hálókártya nem ébred fel néha gép bekapcsoláskor. Gondoltam egy bios update (szigorúan dos alol) talán segít.

Az update olyan sikeres lett, hogy megölte az ssd meghajtóm! Elsőre azt realizáltam, hogy nem bootol be. Kivettem a rendszer ssd-t, ami más gépben vizsgálva hdd sentinel felület tesztnél azt írja "hiba: 1117 i/o eszközhiba miatt nem lehet a kérést végrehajtani., szektor: 32446"
Ötlet?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7435) cozmo válasza cozmo (#7434) üzenetére


cozmo
őstag

SSD Magican meg üresnek és formázatlannak látja. WTF?

Van rá esély, hogy bios flash előtti állapotba hozzam az SSD-t?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7436) liksoft válasza cozmo (#7434) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos részemről nincs. Ilyen "combo"-t még nem láttam (BIOS frissítés SSD-t frissíti). Pont ezért azt sem tudom megtippelni, milyen szinten sérülhetett az SSD. Ez pedig elengedhetetlen lenne bármilyen ötlethez. Rákérdezek kollégánál, de csak jövő héten.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7437) cozmo válasza liksoft (#7436) üzenetére


cozmo
őstag

Jó pár bios flash van mögöttem, de hdd-t még nem ölt így meg. Gyakorlatilag lehetetlen, hogy bántotta volna az ssd firmware-jét hisz samsung magican felismeri és beazonosítja azt. Még azt is megmondja, hogy elavult a fw-e.
Gyanítom az MBR be szart bele valamit a bios flash, de hogy a fenébe?

Vajon ez segíthet?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7438) Saltwater válasza cozmo (#7437) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szerintem nem a BIOS flash miatt van gondod az SSD-vel.
Próbáltál lemezképet készíteni az SSD-ről?

https://hdd-adatmentes.hu

(#7439) cozmo válasza Saltwater (#7438) üzenetére


cozmo
őstag

Már évek óta készítek lemezképeket és elvileg van Norton ghost 15 -el kreált lemezképem de nem akarok azzal vacakolni, mert el nem tudom képzelni mi lesz az eredménye. Norton 10 és társaival egyszerű volt mint a huzat. De a 15 -ös verzió.....

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7440) Saltwater válasza cozmo (#7439) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Nem értem....ha kellenek róla az adatok, akkor nincs más választásod, mint hogy készítesz róla lemezképet, és utána abból igyekszel kinyerni az adatokat. SSD-ről lemezkép készítése viszont nem ugyanaz mint egy merevlemezről. Tapasztalatom az, hogy adatmentő hardverral szokott sikerülni (Atola Insight), de lemezkép készítő programokkal (R-Studio, SelfImage, DiskImage) még sosem sikerült hibátlan másolatot készítenem, még hibátlan SSD-ről sem. Nem volt még időm kielemezni az okát, mert megoldottam máshogy mindig.
Egy biztos, hogy valamilyen lemezképet készíts, vagy próbáld megnyitni a tartalmat R-Studio-val, hátha megúszod fájlrendszer-rekonstrukció nélkül, és simán kimásolod a tartalmat.

https://hdd-adatmentes.hu

(#7441) blais20


blais20
újonc

Üdv!

Sorry ha nem a jó helyen próbálkozok!
Van egy Samsung HD400LJ 400Gb-os régi vinyóm ami indításnál fura kattogó és nyikorgó hangot ad ki.
A gép nem ismeri fel, nem csinál vele semmit.
Mit gondoltok van rá esélyem, hogy csak a panel hibás és az adatok még ott csücsülnek valahol?

Köszönöm!

(#7442) Saltwater válasza blais20 (#7441) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ha felpörög, és elindul a fej és az kattog, akkor szinte biztos hogy nem az alaplap a hunyó.
A kattogás és nyikorgás inkább mechanikai hibára utalhat......szerintem belül minden tele van adatporral.
Jól láttam a fotón, hogy kinyitottátok a merevlemezt? A fejszerelvény fedlapi csavar zárómatricáját sérültnek látom....

https://hdd-adatmentes.hu

(#7443) liksoft válasza blais20 (#7441) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez a típus leginkább a felület elkopásával halt meg. Amiket leírtál, szintén erre utalnak. Kolléga meglátása jó, az valóban bontásnak tűnik. Együtt ez a "kombó" nem jó előjel. Érzésem alapján itt már profi adatmentő is vert helyzetből indulna.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7444) liksoft válasza cozmo (#7439) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a felület elérhető, akkor valóban valamilyen klónozás kéne. Olyan, amelyik fizikai másolatot készít, és hibatűrő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7445) blais20 válasza Saltwater (#7442) üzenetére


blais20
újonc

Igen valóban felpörög és a zaj is mechanikai eredetűnek tűnik, csak annyira keveset volt használva, hogy ezért gondoltam volna első körben az elektronikára. Egyszer tényleg nekiugrottam egy csavarhúzóval, de még időben meggondoltam magam, nem bontottam szét. ;-)
Esetleg a gyenge/bizonytalan táp is okozhad károsodást benne?
Laikus kérdésem, ha "csak" mechanikus baja lenne attól még a szgépnek nem kéne legalább látnia belőle valamit, bios-ban vagy valahol?

Köszi!

(#7446) liksoft válasza blais20 (#7445) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A mechanika érzékenyebb mint az elektronika.
Mivel a felületen tárolja a firmware-t (önálló mikrogép egy mai hdd, így saját OS-e van), ha azt nem tudja beolvasni, a BIOS sem fogja érzékelni.
Ha nem lett bontva, lehet esélye. Persze mivel mechanikus hibával kell indítani, a mentés ára nem az olcsóbb kategóriába esik.
Ha nem volt sokat használva, akkor akár le is tapadhatott (hosszú állás után), ebben az esetben a fej ki szokott fordulni, és a felület minden indításkor sérül. (Sok próbálkozás után esélytelen a mentése.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7447) cozmo válasza liksoft (#7444) üzenetére


cozmo
őstag

Semmilyen szinten nem volt elérhető. A samsung magician szerint "locked" állapotba került. Garancia érvényesítés folyamatban.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7448) liksoft válasza cozmo (#7447) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Így utólag már csak megfejtendő feladatként.

Laptopban volt? Nincs benne alaplapi védelem (üzleti laptop)? Ha igen, akkor a BIOS tett rá egy jelszót, melyet le kellett volna venni a frissítés előtt. Legalábbis csak ezt tudom elképzelni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7449) cozmo válasza liksoft (#7448) üzenetére


cozmo
őstag

Asztali gépben, és nincs alaplapi védelem.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#7450) irony


irony
csendes tag

Sziasztok!

A Dell Data Safe csak azzal a HDD-vel működik amiről csináltam a biztonsági mentést,
vagy új HDD/SSD-re is visszaállítja a rendszert? (SSD-re cserélem)
A HDD-m RAW lett, és ezt nem hajlandó helyreállítani!
(elméletileg pont erre való...)

Az EaseUS Data Recovery Wizard felismeri, eredeti file nevekkel,
de a mentést már nem az eredeti névvel és formátummal csinálja.
Ezzel mihez kezdjek?

ty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.