Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) Babetta-X válasza liksoft (#7300) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Értem, köszönöm. Árban ez hogy nézne ki? Írhatok privátot esetleg?

(#7302) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítségre lenne szükségem.

Na, hát röviden annyi, hogy nem látja a win a D: meghajtót. Azt akarja, hogy ha használni akarom, előbb formázzam; de mivel ugye itt vannak az adataim, ezt kihagynám. Rá is nyomtam a 'Mégse' gombra, utána meg CRC hibát írt. A windows-os beépített cuccal lecsekkoltattam, de semmi. Vagyis a jobbkatt -> tulajdonságok -> eszközök -> check nem ment, mert ugye a win nem éri el.
Megpróbáltam cmd-ből a "chkdsk D:"-t is . Az első amit kiír az az, hogy NTFS a fájlrendszer, ami igaz is. Viszont a Computer -> Manage -> Disk Management meg azt írja, hogy RAW. Bár eszerint a cucc szerint egészséges a lemez, meg a 135 gigának a 100%-a szabad.. De ez legalább tudja, hogy mekkora a mérete, mer' az intézőben 0 byte van mindenhol.. Na mind1; ezek nem értenek hozzá..
Vissza a parancssorhoz: azt írja, hogy kéne neki az /F kapcsoló, mert így csak read-only, és így nem tud tovább dolgozni. Meg is néztem a helpet, és még az /R kapcsoló néz ki jól, csak nem tudom, mi az amit nyugodt szívvel beírhatok... Az /F-nél is ezt írja: "Fixes errorson the disk."... Ez így úgy hangzik, mint a maffiózós filmekben a "megoldjuk a problémát" kifejezés. Ilyenkor általában valakit eltesznek láb alól. :))
Kérdés, hogy mit használjak, mit veszíthetek, mit nyerhetek? (Gondolom az adataim nagy részét. :D )

Ja még egy ki infó magáról a HDD-ről. Már egy jó ideje vannak fájlok, amiket nem tudok megnyitni. Meg mappák, amiket, ha megnyitok, csak tölt fölül a zöld csík véget nem érően, és közben meg fogy el a RAM-om. De ilyen mappa a C:-n is van pl, de az még műxik (egyelőre).
Ja meg még valami, amit egy pár hónapja ugyan nem csinál, de azelőtt kb. soha nem tudtam rendesen bekapcsolni, mert azt írta, hogy tegyek be valamit, amiről be tud bootolni. Aztán mindig újraindítottam, sírt, hogy kell neki egy startup repair, amire rá is nyomtam, mert enélkül nem igen sikerült bebootolni. Volt, hogy restore nélkül is ment, de általában nem. Persze ez a szar soha nem tudott helyrehozni semmit.

De most a legújabb bekapcsolásnál, egyből belép a BIOS-ba magától. Kilépek, és valami ilyet ír, hogy előbb le kell csekkolnia a D: meghajtót, mer' van vele valami bibi. El is kezdi, aztán egyszer csak kiírja, hogy leállt. Aztán szépen betölt a windows. 7 egyébként. És az egyetlen baj, az amit már fönt is írtam.

Előre is köszönök mindenféle segítséget! :)

(#7303) liksoft válasza pingwin92 (#7302) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A drive haldoklik nagy valószínűséggel. A Get Data Back program (fizetős) amivel fizikailag másik HDD-re tudod másolni az adatokat. Vagy szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7304) pingwin92 válasza liksoft (#7303) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Igen, azt nem is írtam, hogy amikor mindig ilyen szenvedős volt a bekapcsolás, akkor lecseréltem Hard Disk Sentinellel, és írt jó néhány halott szektort; de végül nem csináltam vele semmit. Illetve elkezdtem új HDD-t nézni.

Egyébként közben olvasgattam erről a chkdsk-ról, és ahogy így néztem a /F nem lesz elég, mert valszeg fizikailag sérült fájljaim vannak, ahhoz meg a /R kell, de akkor lehet, hogy az sem lesz elég.. :F
Na, mind1; addig ránézek erre a Get Data Backre.

(#7305) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Na, jó. Úgy néz ki, itt az ideje venni egy új HDD-t.
Most így hirtelen amúgy se tudom, hova rakjak 100 gigányi adatot.

Egyébként most komolyan, mit tud az a "chkdsk /R"? Elvileg ugye fizikailag sérült fájlokat lehet vele helyrehozni, de azt olvastam, hogy az adatvesztés is felmerülhet. Kérdés, hogy ezt azért írták, mert van ami tényleg menthetetlen, vagy ennek vannak korlátai.
És mivel tud többet a Get Data Back? Mondjuk pont ezzel?
Remélem nem azért kérnek el 70 dollárt, hogy kattintással lehessen kiadni a fenti parancsot. :DD
Vagy csak annyival, hogy a törölt fájlokat is visszahozza a sírból..? Mert arra nekem nincs szükségem.

Bepróbáljam ezt a "chkdsk /R"-et? Komolyan kérdezem, hogy mit veszíthetek?

[ Szerkesztve ]

(#7306) Feralheart


Feralheart
tag

Sziasztok!
Két hete behalt egy 500GB-s külső vinyóm?
Csak a film és a zene gyűjteményem, meg pár olyan cucc volt rajta, amit később "rendszerezni" akartam.
Szerintetek megéri az adatmentés, vagy inkább felejtsem el?

(#7307) liksoft válasza pingwin92 (#7305) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A CHKDSK ír a lemezre, hiszen rendbe kell az OS számára a struktúrát. Hibás drive esetén hibás írás történhet, amit újabb írással fog korrigálni a CHKDSK. Ha nincs szerencséd, ez is hibás lesz, amit megint javítani kell.
"... És ez így ment volna ám hosszú időn át,
Ha Jonatán, a kapitány a tojásból nem süt egy jó rántottát
Idejekorán"
Vagyis ül a faágon és fűrészel. De azt nem nézi, melyik oldalon van a fa törzse.

A Get Data Back nem az OS-t használja a file-ok eléréséhez, csak a drive olvasásához. NEM ÍR a lemezre, így nem készít újabb hibát. Nagy előny! A demo változattal el tudod dönteni, jó-e Neked? Arra érdemes vigyázni, ha a drive állapota romlik, akkor az esélyek folyamatosan csökkennek, így elindul a versenyvutás az idővel. Neked kell eldöntened mit vállalsz be. Ez fogja a végeredményt is megadni.

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7308) liksoft válasza Feralheart (#7306) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Persze, hogy megéri! (Kérdés, hogy Neked vagy a mentőnek....)
Azt kell eldöntened, hogy mennyit ér forintosítva a tárolt anyag. Utána lehet érdeklődni, a várható adatmentéses árakról a cégeknél. Ha a mentés olcsóbb, akkor megéri, de pótolható tartalom esetén már ha egál, akkor is a pótlás a jó megoldás. Ugyanis a mentés minden esetben rizikós. Nem biztos, hogy sérülésektől mentes a lementett anyag, de akár épp a "határba" kerülhet. Viszont ilyenkor "kiszemetelni" a hibásat és pótolni, horror munka tud lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7309) Feralheart válasza liksoft (#7308) üzenetére


Feralheart
tag

Szia!

Köszi a válaszodat :)
Főleg filmek és zenék voltak rajta meg az elmúlt pár év "gépújrarakás" előtti mentések meg pár GB dokumentum. Szóval a pótlás lesz belőle, szerintem

(#7310) pingwin92 válasza liksoft (#7307) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Ahhaa.. Köszi az infót. :R

[ Szerkesztve ]

(#7311) tom2085


tom2085
csendes tag

Szia!

Windows alól gyorsformázással leformáztam az egyik winyómat, ntfs fájlrendszerű volt. Nem írtam még rá semmit. Van valamilyen lehetőség rá, hogy visszanyerjem a teljes tartalmát?

(#7312) liksoft válasza tom2085 (#7311) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mindenképpen lesz veszteség. A mértékét nem tudom megmondani. Először a Get Data Back programot ajánlom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7313) tom2085 válasza liksoft (#7312) üzenetére


tom2085
csendes tag

Kösz a gyors választ.
Azért kellett volna teljes adat visszanyerése, mert op.rendszer is volt rajta, és az egyik programból kellett volna adatakat kimenteni. Akkor ez nem fog összejönni. :((

(#7314) liksoft válasza tom2085 (#7313) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A program indítása nélkül az nem lehetséges?

Másik drive-ra ha feltelepíted azt a programot és mindent amit sikerül lementeni átmásolod (felülírod az új installt) nincs esélye, hogy kiadja az adatokat?

Eredetire míg van esély, tilos írni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7315) stangli


stangli
senior tag

Sziasztok,

Adott egy merevlemez, amelyből a BIOS ennyit lát. [link]
Erről a hdd-ről az adatokat jól árasítva miként lehetne leszedni? Mert bármit is csinálok, nem találja a rendszer. :W

(#7316) liksoft válasza stangli (#7315) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Hát..... ha az adatkábel cseréje és/vagy más SATA portra helyezés nem segít, akkor a jól árasított megoldást ismerem csak szakembernél.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7317) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Szia!

Előzmény:
1 hónappal ezelőtt összeállítottam az új konfigurációmat, amibe egy WD Caviar Black 1TB HDD került.
Telepítés előtt megformáztam, létrehozott egy 3-400MB-os állományt a Windowsnak, meg egy ~950GB ténylegeset a telepítendő állománynak. Felkerült rá a Windows. Rá egy-két nappal szerencsésen hozzájutottam egy Corsair SSD-hez, így a gyorsaság végett újratelepítettem ismét, viszont mivel az SSD újként került bele, nem azt jelölte a 0. partíciónak hanem még mindig a merevlemezt, így mikor megformáztam mind a kettőt még mindig a HDD-ből vette el azt a 300MB-ot. A 8.1 az SSD-re került.

Ma kijött a Windows 10. Mivel volt időm és ez véglegesre szántam leformáztam az SSD-t, az adatokat előtte a HDD-re mentettem és töröltem a 8.1 telepítése előtt a HDD-ből létrehozott 300MB-os rendszer számára fenntartott helyet is és feltelepítettem. Minden tökéletesen működik, viszont a HDD-t nem látja, a BIOS-ban látom, Windows telepítő látja, hogy nem üres, és itt a Windows-ban is látom:

Hogyan tudnám láthatóvá tenni a partíciót? Nem voltak rajta halálosan fontos dolgok, de nem szeretném letölteni újra az x száz kedvelt dalokat, programjaimat újra.

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#7318) liksoft válasza B4ndiBuild3r (#7317) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Betűjelet próbáltál adni neki?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7319) B4ndiBuild3r válasza liksoft (#7318) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszi, igen az volt a megoldás. :DDD

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#7320) liksoft válasza B4ndiBuild3r (#7319) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ennél nagyobb baj soha ne legyen!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7321) kdavid13


kdavid13
csendes tag

Sziasztok!

Történt minap, hogy a 6 éves laptopom felmondta a szolgálatot, intergrált videókártya megadta magát, nem kívánom javítani.
A vinyón fellelhető adatokat csak úgy tudom megmenteni ha csatlakoztatom egy másik géphez és átmásolom arra. (Gondolom én.)
Nem értek annyira hozzá, hogy magam szedjem szét és ismerősöm sincs aki tudná.
Kihez forduljak ezzel a problémával budapesten, lehető legminimálisabb ráköltéssel?
Gondolok én ilyenre, hogy viszek egy másik notebookot és arra rámenti az illető. Max. 20 GB.
Köszönöm! :R

(#7322) liksoft válasza kdavid13 (#7321) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

USB-s külső házba téve a régi HDD-t valószínűleg le tudod menteni. De a legtöbb szerviz ilyenben segít.
Privit is küldök.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7323) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Adott egy nokia 6300 ami már jó párszor beázott. Volt benne egy 512MB-os kari, amit olvasóba téve nem olvas állandóan formázni akarja. Viszont voltak képek, videók ami talán a telefonra jobb esetbe a kártyára mentődtek.
Van rá esély, hogy formázás nélkül vissza is tudok állítani valamit?
Ja a kingston Mobilelite olvasóm 2TB-nak írja.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7324) liksoft válasza anonymus89 (#7323) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A telefonban működik? Ha igen, akkor onnan kell menteni. Ha nem, másik olvasót is érdemes kipróbálni. Mivel a kapacitása sem stimmel, formázni tilos, hiszen így tutira ront a helyzeten. Amúgy is minden írás csak ront!! Főleg, ha a képeket készítetted, törölted, stb... Ilyenkor a képek szétdarabolva lesznek a kártyán, és a FAT rész nélkül nem hozható vissza sérülés nélkül. Ha formázol, a FAT törlődik!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7325) anonymus89 válasza liksoft (#7324) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a választ!
Nem működik a telefonban sem, próbáltam már get data back-et de nem látja. Aztán Mini tool power data recovery de az meg 48h lenne.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7326) liksoft válasza anonymus89 (#7325) üzenetére


liksoft
Topikgazda

És az jó kapacitást lát? Ha nem, akkor nincs eszköz a kezedben, csak adatmentéses szakembernek tudod átadni aki flash-re specializálódott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7327) anonymus89 válasza liksoft (#7326) üzenetére


anonymus89
addikt

Sajnos nem igy tenyleg szakember marad.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7328) D4v3


D4v3
őstag

Sziasztok!

Ismerős laptopjában hdd -> ssd csere történt, mivel borzalmas lassú volt az egész. A régi hdd át lett téve egy külső tokba és ekkor derült ki, hogy nem is win 3 éves mivolta volt a probléma, hanem a vinyó, mivel alig-alig ismerte és érte csak el bármilyen gép. HDD sentinel ezt mutatja róla: http://imgur.com/RAoQ46Q
Két kérdésünk lenne:
Hogy lehetne megmenteni róla, amit meglehet? Néha felismer egy-egy drive-ot, néha egyáltán, néha megnyitja x mappát, néha nem.. szóval elég nagy a baja.
A másik, hogy javítani gondolom nem lehet/nem érdemes és célszerűbb lenne simán csak újat venni, ugye?

(#7329) liksoft válasza D4v3 (#7328) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

USB-n most nincs elég tápja. Asztali gépben kéne megpróbálni. Vigyázat, két XP összeakadhat (nem írtad a pontos OS-t).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7330) D4v3 válasza liksoft (#7329) üzenetére


D4v3
őstag

Win 7 van és volt mindkét vinyón.

(#7331) Pazolini


Pazolini
senior tag

Üdv a topikban mindenkinek!

Nagyapó elhozta az ADATA Superior SH14 USB3 rackjét (belül Samsung 1TB 2,5" lemez), mely egy extra miniusb-vel van ellátva (220V-os adapter nincs hozzá), hogy biztosítsa az áramfelvételt a lemeznek. Panasza, hogy nem látja a Win.

Feldugtam két win7@64bit rendszerre is, melyek hosszasan telepítették hozzá a drivert (ez már gyanús volt), aztán unallocatedként azonosította a logikai lemezkezelő és inicializálni akarta.

Mikor és hogy' törlöhette nagyapó a lemezt???
Vagy más történt?
Kábel ilyet nem okozhat, ugye?

Állítólag értékes fotók vannak rajta negyed terra mennyiségben. :W

Stratégiai kérdéseim:
Érdemes-e szétkapni (nem túl könnyű és garivesztéses), hogy direktbe is kössem?

Vagy inicializáljam és eresszem rá a GDB4NTFS sw-t, aztán mentegessek róla?

Unallocatedként lehet róla menteni? Talán a GDB OS-t megkerülő, DOS-os verziójával (ha van ilyen)?

:F

Köszönöm!

(#7332) liksoft válasza Pazolini (#7331) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Írni (inicializálni) tilos rá. A GDB megfelelő jogosultság mellett rálát, olvassa. Viszont ez a típus több hibával is rendelkezhet. Hibás tápellátás, hirtelen lehúzás, ütés hatására letapadhat. Ilyenkor "hímes tojásként" célszerű vele bánni! Hibás tápellátás okozhatott gyári adatsérülést. Esetleg elkezdett a felület kopni.

Ez az az eset, mikor nincs olcsó, drága, minden pénzt megér változat! Ha fontos, vidd szakemberhez, mert a próbálgatásokból akár 1-2 is végzetes lehet. Igen, szét kell szedni, és a mentés sem olcsó!

MOST a nagy kérdés, az adat kell, vagy nem. Nincs igazából választási lehetőség.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7333) Pazolini válasza liksoft (#7332) üzenetére


Pazolini
senior tag

Tehát az szerinted el sem képzelhető, hogy valaki véletlen törli a lemezt...?

Mint megtudtam, az adatok egy jó része megvan másutt is, nagyapám különben is elég sóher, akkor inkább kidobná, ha sokba kerülne a mentés. :DDD

Ha letapadt a fej, akkor csinálhat ilyet, hogy úgy viselkedik, mintha zsír új lenne? Vagy éppen "gyárilag újraindult"?

Nem a lemez szétszedésére gondoltam, csak a rackére, hogy direkt dugjam fel HDD-t a tápra és az alaplapra...

GDB teljes jogosultsággal megvan. Érdemes ráereszteni? Ha mentettem, inicializálom, s kezdődik minden újra, amíg nem futunk bele ugyanebbe a problémába??? Vagyis sosem lesz már biztonsággal használható a lemez szerinted?

Bocs a sok kérdésért, de valahogy "gyakorlatiasan" szeretnék segíteni nagyapámnak... :))

Köszi, Liksoft!

(#7334) liksoft válasza Pazolini (#7333) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De.

Megbeszéltük.

Ha a drive halott de az USB egység él, akkor 0 kapacitással szokott bejelentkezni, formázást ajánl a rendszer.

Próbáld meg, de az a gar ugrása szokott lenni. ;)

Nem a legálisra gondoltam, hanem a lemezhez fizikailag kell hozzáférnie. Ehhez meg rendszergazda+ jogosultság kell.

Láss neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7335) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy van egy Seagat Barracuda vinyó, egyik napról a másikra leállt. Próbáltam mindent amit csak lehet, kábel csere , másik gép stb.. Egyszerűen nem látja BIOS sem, bár egyszer sikerült annyit elérnem , hogy a BIOS legalább felismerte, de ennyi. A vinyó érezhetően pörög, szerintem egy kicsit melegszik is..

Ha semmi nem ismeri fel, lehet róla adatot menteni valahogy? (tudom nem ide tartozik, de csak megkérdezem..)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#7336) liksoft válasza plejik (#7335) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Elképzelhető. Ennél többet ilyen sok információ birtokában lehetetlen mondani. Szakembernek kell látnia.

Egyébként felesleges mindenütt kérdezni... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7337) plejik válasza liksoft (#7336) üzenetére


plejik
addikt

Két helyen kérdeztem meg, itt és a HDD topikba.. ;) Nem szokásom 30 helyre beírni.. :B ;)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#7338) liksoft válasza plejik (#7337) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK, csak mindkettőt nézem. (Mást nem is nagyon.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7339) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
A notimban egy ilyen: ST9500325AS HDD van.
Mostanában párszor azt csinálta, hogy használat közben leállt és újra indításkor egy ideig kattog, mintha a fej kiakadt volna. Kiszedve egy kicsit megütögetve ismét működött. Aztán 3. ilyen alkalommal már ez nem segített. Bevágtam a hűtőbe pár percre. Azóta megy. (3 hete) Sentinel szerint 100/100-as.
Most vettem egy új 1TB-os HDD-t és szeretném az egész fent említett 500-as adatait átmenteni, amíg még működik. Viszont mivel még a Lenovo által beszerelt saját HDD-ről van szó, van egy rejtett partíció is ami a helyreállító részt tartalmazza. Szeretném ezt is átmenteni az újra. Szóval a kérdés az lenne, hogy milyen progival tudnám a komplett lemezt szőröstől-bőröstöl, partícióstól, mindenestől átmenteni, a lehető legegyszerűbb módon?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#7340) AntAngel


AntAngel
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy egy cnc megmunkálónkban 1.44-es floppy meghajtó van. Az idő múlásával nőttek a programok mérete is. Tudtok javasolni vmi megoldást a helyére ami több adatot tudna?

(#7341) Josi válasza laca500 (#7339) üzenetére


Josi
aktív tag

A Macrium reflect szerintem tökéletesen megfelel erre.
van ingyenes változata is:
http://www.macrium.com/reflectfree.aspx

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7342) Josi válasza AntAngel (#7340) üzenetére


Josi
aktív tag

Milyen egyéb csatlakozási lehetőségek vannak?
A pendrive lenne a legjobb megoldás szerintem.
De ha nincs hova dugni, vagy nem kezeli a gép, akkor gond van. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#7343) AntAngel válasza Josi (#7342) üzenetére


AntAngel
csendes tag

USB nincs sajnos. A soros port nagyon lassú, LS120Mb-os floppy meghajtót nem találok sehol. A hálózathoz pedig nincs kártya mert állítólag csak a gyárit fogadja el. :(

(#7344) mongi


mongi
senior tag

Králik Úr!
Küldtem Neked egy privát üzenetet, ha lesz időd kérlek nézz rá és véleményezd!

Üdvözlettel
Mongi

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#7345) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget,
adott egy 1 TB-s hdd (HDD1), ami mellé be lett téve mégegy 1 TB hdd (HDD2), amikor bekapcosltuk a gépet HDD2-ről bootolt be a windows, de láttuk a HDD1-et, majd a HDD1-et kivettük és átettük másik gépbe, ahol csak 32 MB RAW-ot látott minden gép, majd visszatéve a kiinduló gépbe már ott is csak 32 MB RAW partició volt.

amiket eddig próbáltam:

TestDisk:

Get Data Back hibaüzenet:

de elvileg látja a particiókat:

Nem szeretnék semmit se elrontani, a partíciókat szeretném visszaállítani, köszi

(#7346) liksoft válasza DuDieHUN (#7345) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha emlékem nem csal, hibás Gigabyte BIOS okozott ilyen gondot réges régen évekkel ezelőtt. A HDD témában ott a megoldás, a keresővel fuss neki. MAXLBA címszó segíthet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7347) DuDieHUN válasza liksoft (#7346) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

koszonom a segitseget, errol van szo, Gigabyte alaplap, frissitettem a legujabb Biosra, de ahogy olvastam, ha egyszer "elrontja" a bios akkor masik gepben se lesz jo (teszteltem, tenyleg igy van:(). ajanlottak hozza a samsug estool-t, ami helyre is tudna allitani a particiokat, de azt irja hogy minden adat elveszik :( nekem pont az adatok kellenenek rola, tudtok ajanlani valakit aki megtudna csinalni?

(#7348) liksoft válasza DuDieHUN (#7347) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7349) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Samsung HD502HJ, nem pörög fel, BIOS nem látja. Hallatszik közelről, ahogy periodikusan erőlködik (zúgó hangot ad). Ha elektronikai gondja van, azt lehet-e javítani? Pl. egy másik működő példány nyákját átrakni a mentés idejére?

Gondolom ilyen esetekben az adatnak ott kell még lenni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#7350) liksoft válasza Panthera (#7349) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Szerintem inkább letapadt a fejszerelvény, vagy besült a motor. Ez a jellemzőbb. Panelt próbálhatod, de azonos firmware legyen, mert mást nem szeret. (Ha ez is gyári számra párosít már, akkor azzal sem fog indulni. - Fejből nem tudom melyik gyártó mikor váltott rá. :B )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.