Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) Raymond válasza Apollyon (#49148) üzenetére


Raymond
félisten

Ha sokaig tartasz tobb nagy jatekot a gepen akkor kell a 256GB, egyebkent nem igazan. A MoH a legnagyobb nativ jatek 40GB+ a tobbi nagy mint olyan 10-15GB kozott van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49152) fatal` válasza Raymond (#49141) üzenetére


fatal`
titán

SteamVR játékot néztél?

Most jutott eszembe, hogy azt még nem néztem meg, hogy esetleg azzal mi a helyzet, hátha csak az SDK hívásokkal van valami gond. A Beat Saber alapból avval fut, de nekem át van rakva oculus módba parancssori kapcsolóval egy ideje.

DiRT Rallyt is azzal játszom, mást meg nem próbáltam mostanában.

(#49153) Raymond válasza fatal` (#49152) üzenetére


Raymond
félisten

Azt nem neztem, majd az Alyx-ot megnezem ha lesz idom.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49154) Raymond válasza fatal` (#49152) üzenetére


Raymond
félisten

A Link Sharpening es a Mobile ASW a ludas nalam. Ha ezt a kettot Disabled-re allitom akkor minden megint vajsima mint regen es nincsenek frame drop-ok sem. A kusza encode grafikon Link-el marad de siman megy minden. Egy Q1-el valahol megertem hogy problemas de Q2-vel nalad siman kene mennie.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49155) fatal` válasza Raymond (#49154) üzenetére


fatal`
titán

Hm. ASW és Mobile ASW is disabled. Link Sharpening viszont enabled, de az mindig is úgy volt és semmi performance probléma nem kéne legyen, a PC számol.

Megnéztem most SteamVR-ral, de nem számít, már a desktopon is dropolt. Most direkt kipróbáltam default bitrátával, 72hz-en és 90hz-en is, de nincs különbség.

Igazából nagyon akadás nem volt most (Beat Saber alatt), csak frame drop, ami nem nagyon látszik mert annyira nem gyakori, viszont a tracking nem jó.

De majd megnézem akkor Link Sharpening nélkül is, most elraktam már.

Szerk.: Gyors Google keresés alapján viszont ez leginkább a Quest 1-et érinti, 2-vel nem látok ilyet nagyon, ennek ellenére nekem nem jó.

Lehet kéne majd egy FR a headsetnek? Gondolom most már 1-2 héten belül jön úgyis az update, megvárom már.

Link sharpening nekem azóta be van kapcsolva, hogy megvan a headset.

[ Szerkesztve ]

(#49156) Raymond válasza fatal` (#49155) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem par hete a v39-rol update-elt v46-re. Emlekszek amikor kijott a sharepning probalgattam de nem lattam semmi difit. Most egyertelmuen latok igy tuti hogy be van kapcsolva es mukodik ha a Default van az ODT-ben. A mobile ASW nem is volt meg amikor utoljara hasznaltam PC-vel, legalabbis nem emlekszek ra.

Most hogy Air Link-el probaltam kikapcsoltam mindkettot, levittem a bitrate-et 20-ra es minden sima volt. Aztan felraktam 40-re, 60-ra es vegul 80-ra es meg mindig minden OK volt. Aztan megprobaltam bekapcsolni a sharpening-et es azonnal ment minden a levesbe, kikapcsoltam a sharpening-et es az ASW bekacsoltam, ugyanugy kuka. Mindketto kikapcsolva szepen megy az Air Link 80Mbps fixed beallitassal es utanna a Link-et is kiprobaltam az is megy szepen a default 200Mbps-el. Igaz a transfer latency ott 3-5ms most ami regebben 1ms alatt volt, de legalabb nincsenek akadasok es kepremeges most.

A masik dolog viszont hogy OLED ide vagy oda, nem igazan jo hasznalni igy par nap Pico 4 utan mert a sulya es a kep se az igazi.

A Pico 4-el az a problemam hogy miota kiprobaltam a facecover nelkul ugy hogy az orromon ul mint egy szemuvel ott is nehez visszaterni a a parnahoz. Viszont csak az orromon ulve nem tudom hasznalni mert nyom. Valamit ki kell talalni es eszkabalni hozza mert nekem most ez igy a paradicsom ami a kepminoseget es a sulyelosztast illeti.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49157) fatal` válasza Raymond (#49156) üzenetére


fatal`
titán

Pico 4-gyel nekem valószínű a szoftver lenne a problémám :D A VD nem mindennel kompatibilis és a tracking nem az igazi az Air Linkhez képest, a saját szoftvere meg bugos.

Valószínű majd Q3-ra fogok váltani, ha lesz értelme. Remélem Pancake lencse lesz.

(#49158) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Másnál is szórakozik PCVR alatt a Quest2? Egyszerűen nem jövök rá, mitől döccen meg időnként a kép a szemüvegben. (Például: SteamVR + HL Alyx, BONEWORKS + analóggal irányítva látható a jelenség)
Monitorom képernyőjén minden tiszta, nem reccen. Próbáltam már direkt linken, illetve AIR linken is. Nvidia Drivert frissítettem (fel és le is), Meta szoftvert újratelepítettem, SteamVR-t is szintén, nem segített.

Performance monitor nem mutat frame problémát, SteamVR + FPSVR se mutat semmit.

Gép az bírja: 9700K + 3080. (Win10)

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#49159) fatal` válasza kzolee216 (#49158) üzenetére


fatal`
titán

Ha visszaolvasol egy pár napot, akkor erről van szó. :D

Én rendszert is telepítettem, nekem v46 óta szar. Raymondnak Quest 1-en link sharpeninget és mobile asw-t lekapcsolva jó lett. Viszont Quest 2-vel nem találkoztam ilyen hibareporttal, de azért majd kipróbálom.

Én Win 11-en vagyok, 5900x + 3080

Ha link detailsre váltod a performance monitort, akkor valószínűleg te is látni fogod, hogy maga a link interface framedropol.

[ Szerkesztve ]

(#49160) kzolee216 válasza fatal` (#49159) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Köszi, hogy megerősítetted :R . Szerintem nekem is pont ugyan ez van. Remélem javítják, gépemet meg már nem buherálom :W . Holnap meglesem a link interface-t.

[ Szerkesztve ]

(#49161) kzolee216 válasza fatal` (#49159) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Megnéztem, nálam is a link dobálja a frameket. Amikor egyet reccen, akkor ott jól látható. A Link Sharpening és Mobile ASW kikapcsolása nem segített.

(#49162) luikay


luikay
tag

Hülye kérdés... múltkor valamit állítgattam a Quest 2-n és most a kép alján folyamatos passthrough üzemmód van. Van valakinek ötlete, hogy lehet ezt kikapcsolni? :F

Megvan... felül van egy csúszka... :W

[ Szerkesztve ]

(#49163) fatal` válasza kzolee216 (#49161) üzenetére


fatal`
titán

Ez nem hangzik valami jól. :(

Én is megnézem a link sharpeninget még, de valószínűleg, akkor a Quest 2-n valami más bug lesz. Windows 10-ed 22H2 vagy még a régebbi verzió?

(#49164) luikay


luikay
tag

Most jött amúgy frissítés, remélem megoldódik vele a Link probléma...

(#49165) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Elkezdtem a debugot is tolni rá. Úgy látom ez az üzenet jön, amikor a jelenség van: OculusVadSharedMemoryProducer::initialize: capture could not open mutex:

(#49166) kzolee216 válasza luikay (#49164) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Oh, akkor nemsokára meglesem :D

(#49167) luikay válasza kzolee216 (#49166) üzenetére


luikay
tag

Fura, hogy v46 maradt, lehet valami alverzió változott csak. :U

(#49168) kzolee216 válasza luikay (#49164) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem semmi nem jött :D

(#49169) kzolee216 válasza fatal` (#49163) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Igen, azt használok: 22H2

(#49170) gulasoft


gulasoft
őstag

Nézegettem pár videót ps2vr-ról. Hát....
Ha lenne ps5-öm és nem lenne pcvr akkor talán. DE!
Kábeles,. ez quest meg pico4 fényében érthetetlen, és a quest nem most jött ki.
11 játék. Most komolyan?
Videókon nem látszott az eye tracking, de lehet hogy ez sokat dob a teljesítményen, és azt is értem, hogy specifikus hardver gyorsabb kódot lehet rá fordítani mint egy pc-s általánosra, de a ps5 vas a 40xx kiadása után elavult lesz, vért fognak pisilni a fejlesztők, hogy a 4k-s kijelzőt meghajtság 120Hz-el, és ettől az árak valószínűleg tényleg a 30.000Ft körül fog állni, 8 játékkal kifizetted a konzol árát mégegyszer....
Szóval, jó, nem is túl drága, de egyenlőre nem gondolom át a konzolra váltást, mert kicsi a játékmennyiség, kábelmentesség az ablakban sincs,. és horor áron vannak/lesznek a játékok. Itt már tényleg egy szülinapi meg karácsonyi ajándék kategóriába esik egy játék az meg 2* van egy évben, szóval felejtős.
Még az sem vigasz, hogy valószínűleg pár ügyes emberke csinál hozzá pcvr portot, mnert a kábel akkor is megmarad.
Remélem a q3-ba tényleg a pancace lencsék lesznek, és a xr2+-os chip (nem hiszem, hogy nagy árkülönbség lenne a sima és a + között),. Ha a pico ki tudott jönni egy 423€-s fejszettel, akkor reméljük a Q3-al megpróbálják letörni az árat, kiküszönölni az 1500$-os horror árat és valami olcsót és jót kihozni.
Egyébként vannak hírek hogy fogy a quest pro?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49171) kiskuplung válasza gulasoft (#49170) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ennél egyszerűbben is össze lehet foglalni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49172) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Íme a VR-sisak, ami megöl a valóságban is, ha meghalunk a videójátékban
:D

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#49173) gulasoft válasza s7evcsenko (#49172) üzenetére


gulasoft
őstag

Láttam, ki az aki ezt fel meri venni? :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49174) bali777 válasza s7evcsenko (#49172) üzenetére


bali777
aktív tag

Ez kell :DD

Meta Quest 3

(#49175) gulasoft válasza kiskuplung (#49171) üzenetére


gulasoft
őstag

Kicsit szűkszavú lett. Azért van benne potenciál, főleg ha sikerül ezt is ráhekkelni egy pc-re. Azért a szemkövetés, meg a 4k lencse nem rossz, akit nem zavar a kábel, annak ez jó vásár lehet, mert itt is az a történet, hogy valószínűleg a hardveren itt is buknak rendesen, és a játékokon akarják behúzni, de ha pcvr-ként lehet használni, lehet létjogosultsága, a sony meg majd szívja a fogát.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49176) a2d2 válasza s7evcsenko (#49172) üzenetére


a2d2
addikt

Alfa tesztelőket keresnek épp.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49177) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam az összefoglalót és pár hozzászólást is visszafelé, de össze vagyok zavarodva.

Quest 2-t néztem ki, mint első VR szett, ha jó értem van pár ingyenes játék ami jár hozzá, illetve lehetőség van PC játékokat is játszani vele.

Pc-vel való összekötés csak kiegészítő kábellel lehetséges vagy -mivel adott egy wifi 6-os eszköz - wifin keresztül is működhet a dolog? A PC-s játék esetén jelentkező laggolás az összeköttetés miatt jelentkezhet inkább (wifi/kábel) vagy a PC teljesítménybeli problémái miatt?

PC amit alá tudok tenni:
CPU: AMD 3600, GPU: 5700xt ez gondolom elegendő hozzá, legalábbis a leírás alapján elegendőnek kellene lenni... (esetleg valakinek tapasztalata ilyen típusú kártyával?)

Quest2 vagy inkább egy HP reverb G2 lenne jobb beruházás? (Szoftver ellátottság / support tekintetében)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49178) fatal` válasza Aby_2014 (#49177) üzenetére


fatal`
titán

WiFi-n is megy.

Lag sok minden miatt lehet, nyilván alapból van valamennyi, mivel nem natív DisplayPort kapcsolat van, de nekem még beat saber alatt sem vészes Air Linken. Lehet gyenge PC miatt is nyilván FPS lag lesz, itt még 4k-nál is nagyobb felbontás pörög, ha 1:1 renderben hajtod.

Jelenleg mondjuk sokunknál épp bugos, nem függ a kapcsolat módjától, remélhetőleg ezt javítják.

A hw pedig attól függ mit szeretnél játszani.

Ha csak szimulátor érdekel, akkor G2. Ingyenes játék egyébként nem nagyon jár a Questhez, csak standalone is működik, PC nélkül, a saját storejával. Illetve vannak crossbuy játékok, amiket ha megveszel a Rift Storeos PC verziót is megkapod.

(#49179) FingR86 válasza fatal` (#49041) üzenetére


FingR86
őstag

most jó áron látom az asus ax53u routert, ha valakit érdekel esetleg vr-hoz (17.999Ft)

(#49180) Aby_2014 válasza fatal` (#49178) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Köszi, tisztul a kép :)

PCVR felhasználás esetén minden olyan játék játszható "ingyenesen" airlinken amihez vr mod készül, pl egy GTA V?

Elsődleges felhasználás gyerek ügyességi játékok, beat saber...
Vagy esetleg egy Half-Life: Alyx is megfelelő sebességgel futna ezen a gépen? (Hátha apa is játszana valamit :P)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49181) fatal` válasza Aby_2014 (#49180) üzenetére


fatal`
titán

Igen.

Beat Saber van natívan is, nem kell feltétlen a PC se, de a PC-s verziót könnyebb moddolni (és frissítéskor is gyorsabban jönnek a modok), úgyhogy én Air Linken használnom. Viszont nincs crossbuy, így PC esetén steamen érdemes megvenni.

HL Alyxom nincs (illetve 5700XT-vel VR-om nem volt), így annak a teljesítményét nem tudom. De szerintem elég lehet hozzá, úgy tudom elég jól van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#49182) a2d2 válasza a2d2 (#49035) üzenetére


a2d2
addikt

Felraktam az Alien Isolation-t a GTA 5 után. Ez jól fut, simán tartja a 90FPS-t kiváló grafikán, viszont ennél meg megéreztem a hasamat most.
Próbáltam xbox vezérlővel is, egér+billentyűvel is.
Snap turn-t kikapcsoltam mondjuk, de nem azzal van a gond. Fura valahogy. HL2-nél pl nem volt ilyen.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49183) sheep válasza a2d2 (#49182) üzenetére


sheep
addikt

Egy vr játék van amit nem tudok végigjátszani mert fél perc után szédülök, ez az Alien Isolation. Repszimben lehet bármilyen légiharc, műrepülés, bukfenc, forgás, sosem volt semmi bajom vele, de ez a játék kikészít vr-ban.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49184) a2d2 válasza sheep (#49183) üzenetére


a2d2
addikt

Fura, mert nem egy ilyen doom/quake szerű ugrabugra. Volt kb 40% performance headroomom, holnap még teszek egy próbát 120Hz-en.
Gondoltam a Subnautica fantasztikus élménye után ráállok a téli estéken az ülős VR-ra, de eddig nem jött be a számításom sem GTA-val sem ezzel. Végén még vehetem meg a Below Zero-t. Vagy visszateszem Elite-et vagy Squadronst. Előbbinél meguntam hogy rákényszerít a játékra a lejáró küldetésekkel, utóbbinál gond van az irányítással amit gondolom azóta sem javítottak.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49185) a2d2 válasza a2d2 (#49184) üzenetére


a2d2
addikt

Közben rájöttem hogy a GearVR-al elkezdett Chronos-t is félbehagytam anno mikor megjött a Quest és a 6dof kontrollerek. Lehet az lesz a befutó. Csak nincs meg a mentésem és újra kellene kezdenem :(

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49186) gulasoft válasza a2d2 (#49184) üzenetére


gulasoft
őstag

Elitben van másfél napod, hogy megcsináld a küldit, ne vegyél fel olyat amit nem kezdesz el.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49187) a2d2 válasza gulasoft (#49186) üzenetére


a2d2
addikt

Tudom, de sokszor volt olyan hogy nyírjak ki 40 kalózt x nap alatt, aztán volt hogy nem volt még meg az összes ezért mehettem még fel utolsó este pedig nem is terveztem aznap játszani. GearVR-al beletettem anno 100+ órát simán, lehet érdemes lenne leporolni és megnézni mit tud az új vason.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49188) TwentySix válasza Aby_2014 (#49180) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Az Alyx szepen fut, ugyanilyen videokartyam van nekem is. Most a Skyrim-et tolom, maxra huzva minden, szenne moddolva (van vagy 40 mod rajta) Na az azert mar erosen megfogja, de meg siman jatszhato, nehol beroccen kicsit.... De a Steamen van VR performance teszt program, az ad egy hozzavetoleges erteket, hogy mennyire jo a geped.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#49189) fatal` válasza TwentySix (#49188) üzenetére


fatal`
titán

Az a teszt nagyon elavult.

[ Szerkesztve ]

(#49190) kiskuplung válasza a2d2 (#49184) üzenetére


kiskuplung
őstag

Esetleg a Phantom Covert Ops? Cross-buy, akció nélkül is megéri szerintem.

Én nem adtam neki sok esélyt, de nagyon tuti ez az evezősdi :) És elég jó a fizika, az oldalfalakat bökdösve el tudod magad tolni, stb. És még jó kis B kategóriás akciófilmes sztori is van hozzá :)

(#49191) Enton válasza TwentySix (#49188) üzenetére


Enton
addikt

Steamvr-ban is van beépített performance hud ott szépen látszik mit mit megy, quest 2 őm nincs reverb g2 meg cv1 rift.

Ha szimeznél g2 ha több ugri bugri akkor q2 a nyerő. Idővel lesz úgyis a másik is ha nagyon kíváncsi rá az ember.

Oculus jobban "plug and play" de a wmr sem éppen használhatatlan egy platform, csak egy kicsit "fakockább" hatásra beállítási opciókban egy steamvr és otraytoolhoz képest.

Adott gépen egész tűrhető és nem totálkockás/homályos képeket is ki lehet sajtolni.
Ajánlott a jó világítás, nagy ablakos szobák akármelyik is lesz, arra szeretnek haklisak lenni.

Végülis kb játékonként meg kell találni a megfelelő beállításokat felbontást low-ultra meg valami élsimítás vagy ehelyett egy kis plusz felbontás.
Skyrim kb az egyik legsebesebb. ACC-nek semmi sem elég, nincs még 4090 vgaval sem megy jobban. :(
Fallout 4 is jóféle. Alyx is ajánlott. Pavlov/onward cs-zni. stb...
Majd esetleg új amd vga infinytis cache-el meg chiplet gpu-val?

Ja meg igen a VR megint haldoklik és magábafullad mint 3ds tv.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#49192) Aby_2014 válasza TwentySix (#49188) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Ez jó hír, skyrimet anno nagyon szerettem. Pl a Skyrim esetében, hogy kell elképzelnem a mozgást ugyanúgy billentyűzettel mozgok és a szemüveggel nézelődök egér helyett, harcolni mivel kell?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49193) Aby_2014 válasza Enton (#49191) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Szerintem ezt a választ nekem szántad, köszönöm. Fallout 4 is játszható VR ban, tök jó.
Egyre biztosabb vagyok a vásárlásban , nehogy a végén többet használjam majd mint a gyerek :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49194) a2d2 válasza kiskuplung (#49190) üzenetére


a2d2
addikt

Első körben gamepades/joystickos vonalnál maradnék.
Vagy megint kimegyek esténként a nyárikonyha padlásra és akkor mehet a 6dof, viszont csak natív játékokkal.
Zenith hogy áll most? Mert egy erődig jutottam anno aztán ott abba hagytam, pedig elég nagy volt még a hátralévő térkép. Meg ahogy néztem frissítések is jöttek rá azóta. Játszotok még vele?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49195) gulasoft válasza Aby_2014 (#49192) üzenetére


gulasoft
őstag

Ha igazán akarod tolni, akkor a joy-al mozogsz, és a kezeddel harcolsz. A teleport szar, mert nehéz vele hártra lépni, de szokni kell, hogy állsz, és közben a szemed meg azt érzékeli hogy mész, de mókás, hogy mész az úton, nézelődsz jobbra balra, és meglátsz félig a hátad mögött egy füstoszlopot, amit egyébként nem vettél volna észre két bantidával.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49196) kiskuplung válasza a2d2 (#49194) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem pont ott hagytuk mi is abba. Először csak 4 ember jelent meg az 5ből, aztán már csak 3, végül megjelent az aki 1 hónapja nem, akkor neki segíteni kellett hogy a mi szintünkre feljöjjön... Hát végülis ha még mindig lockdown lenne, akkor tuti tolnánk, de így hogy élőben is tudunk beszélgetni meg elmenni sörözni, így a social része is megkopott.

Az új kiegészítőt már meg se néztük. Igazából ott kezdtek el lekopni az emberek, mikor kiderült, hogy

Nekem az se tetszett (meg másnak se), hogy szövegben leírja, hoyg na itt az elrabolt királynő, mentsed meg. Odamegyünk ,és egy 2x2 méteres sátor ajtaján lebeg egy kéz, amihez ha hozzáérsz, akkor körbemegy egy kör a kezed körül és kiírja hogy királynő megmentve.

Hát, én elég öreg vagyok már, de ennél azért kicsit több kell már.

@Aby_2014 : azért a Skyrim meg a Fallout nem a VR csúcsa, nehogy ezek alapján ítéld meg az élményt. Ezek helyett van eleve VR-ra tervezett játékok, mint az Asgard's Wrath (amiről gondolom nem is hallottál :) ) A GTA V is botrányos, mint kb az összes utólag VR-osított cucc (tisztelet a kivételnek, pl Resident Evil 2 és 3, és igen, tudom, hogy valakinek bejön a szellemképes, kicsit foscsi GTA VR-ban) Ha már Resident evil, akkor a 4. rész portolva van normálisan Quest2-re is. Ha már az ismert címek mentén akarsz mozogni, akkor van HalfLife 1-2, és Doom3 port is.

(#49197) a2d2 válasza kiskuplung (#49196) üzenetére


a2d2
addikt

Akkor azt sem erőltetem. Én csak azért hagytam abba mert bejött valami patch és túlerőben voltak az ellenfelek. Szóval csak multiban tudtam volna továbbmenni valaki segítségével vagy grindelek még napokat a gyengébb terepen.
Amúgy én a Gyula féle discordos szerveződésben toltam Sztrovacsek81 néven, szóval még az is lehet hogy együtt is játszottunk :)

Ha már Resident Evil: a 7. és 8. részhez van állítólag nagyon jó VR mod, rendes 6dof-os kontroller támogatással.
A 7-es 10 dollárért volt most akcióban, csak pont a szobalépték miatt nem izgultam rá, de frankón meg van csinálva: [link]

Egyébként találtam most árukeresőn is 3400Ft-ért. [link]
Ez mennyire lehet jogtiszta?
Ha azt nézzük hogy évekkel ezelőtt is volt már Steamen 50%-on a játék, szóval 10 dollár körül, ami anno még csak 3000Ft-ot jelentett, akkor akár lehetséges is lehet hogy teljesen jogtiszta. Főleg ha esetleg kaptak ezek a boltok mennyiségi licenszet is, vagy egyéb viszonteladói kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49198) kiskuplung válasza a2d2 (#49197) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hopp ez a gondolat lemaradt a szerkesztgetésben:

"Az új kiegészítőt már meg se néztük. Igazából ott kezdtek el lekopni az emberek, mikor kiderült, hogy"

hogy a szintezés ilyen rossz. Pl hogy jön egy srác aki 2 hétig nem játszott, mert beteg volt a gyereke, akkor ő ilyen kezdőszinten grindol, és azt láttam, hogy egy szörnnyel viaskodik fél perce én meg odamentem és egy db Bud Spenceres atyaival leterítettem. Szóval így kb mindketten unatkoztunk.

Nekem nulla MMORPG tapasztalatom van, de ha ez máshol is így van, akkor ez tényleg kikényszeríti kb hogy minden nap játsszatok, de legalábbis meg kell beszélni hogy akkor hétfő-szerda-csütörtök 21:00 kezdés. Ez meg már 3 emberrel is lehetetlen, ha családosak.

Aki ilyen kardozós fantasyre vágyik multiplayer-coopban. annak még mindig a Karnage Chronicles tudom ajánlani. Nekem az még mindig 9/10

Ja és régen volt róla szó, de a Robinson: The Journey egy szépnek tűnő f*spumpa, még Quest2-n is. I have spoken!

[ Szerkesztve ]

(#49199) Aby_2014 válasza kiskuplung (#49196) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Sztem első VR élményként bármelyik ámulatba ejt :), RE játékokat monitoron is félve nyomtam, VR-ban sztem bekaksiznék tőle :D Asgard's Wrath -ról nem hallottam, videók alapján ütős.

"A SteamVR támogatja a Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality és más fejszetteket is."

Tehát nem támogatja a Quest 2-t, vagy az a más fejszettek alatt értendő?
Az Oculus TV appban lévő filmek ingyen nézhetők vagy kölcsönözni kell őket?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49200) Reibek


Reibek
senior tag

Üdv, eljött az idő hogy a rift cv1-et cseréljem jobbra (arra jó volt hogy megtudjam ez engem érdekel komolyabban is)
Tehát milyen hmd-re váltsak?
Szempontok:
-Kábel nem zavar
-Minél jobb képminőség
-250k-ig bezárólag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.