Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) a2d2 válasza gulasoft (#49497) üzenetére


a2d2
addikt

Ne kezdd te is ;]
Ezek szerint nem nyomatod még? Azt hittem megvetted múltkor mikor dobtad a pm-et.

@kiskuplung: ja, a VR haldoklik, meg nincs hozzá tartalom. Ehhez képest nem győzöm követni a játékmegjelenéseket, még mindig le vagyok maradva pár évvel. Ezt a Moss 2-t gyorsan kipörgetem már (amúgy marha jó) és már törlöm is, mert tele van folyamatosan a 64GB-os Quest 2.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49502) Danecay válasza CsakBazsi13 (#49446) üzenetére


Danecay
őstag

Remélem Te észrevetted, hogy az ajánlat csak a headset-re vonatkozik és az árban nincsenek benne a kontrollerek! Mert én csak nemrég szembesültem ezzel.

(#49503) Danecay válasza LazaCCC (#49471) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi! Az Amazon.com-on ugyanez 349.99$, csak hát mindennel együtt már az 550-es súrolná :(

(#49504) gulasoft válasza a2d2 (#49501) üzenetére


gulasoft
őstag

Vártam az akciós ajánlatot.
Bár allkeyshopon 11euró...

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49505) virusreload válasza sheep (#49495) üzenetére


virusreload
csendes tag

Köszi meg is keresem a csoportot.. Elég sokan használnak pedig quest2 szeüveget a MSFS játékhoz persze erősebb konfiggal, i9 9900 procikkal. Akkor hiába vennék nagyobb procit nem az okozza a gondot, hanem a gpu? Csak mert olyan, mintha a proci fogyna el..

(#49506) Raymond válasza virusreload (#49505) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a proci lenne a problema es limitalo faktor akkor 1080p-ben se menne rendesen. Az elsodleges limit a VR-ban hasznalt magas felbontasoknal a GPU-d.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49507) sheep válasza virusreload (#49505) üzenetére


sheep
addikt

Ahogy én értelmeztem az MSFS fórum alapján az eddigieket, a gond alapból az hogy a Questnek nincs kábeles kapcsolata, és ehhez a felbontáshoz a wifi nem elég, ezért lesz még a legerősebb géppel is rosszabb a framerate mint pl. a Reverbnél, ahol magasabb a felbontás de van dp kapcsolat. A legjobb gépekkel is örülnek ha 25-30 fps-t kapnak és laggol.
De nem akarok hülyeséget mondani, itt a fórumban sokan használnak Q2-t, ők biztosan meg tudják erősíteni vagy cáfolni ha valaki nyomja az FS-t.
Az biztos hogy nagyon sokan írnak az MSFS VR fórumba az alacsony fps miatt és mindenki nyüglődik a Q2-vel. Általában aki megunta ezt és váltott vezetékes HMD-re annak megszűntek ezek a gondok, ugyanazon a pc-n. Lehet hogy más repszimmel ez a gond nincs.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49508) a2d2 válasza gulasoft (#49504) üzenetére


a2d2
addikt

Akkor már inkább ez és ez tiszta forrás: [link]

Amúgy Skyrim VR és Fallout 4 VR is olcsóbb itt kicsit Fanatic-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49509) a2d2 válasza a2d2 (#49508) üzenetére


a2d2
addikt

Bocs, most kapcsoltam csak be a PC-t, Epic-en kb 10 dollár (4140 HUF) és ott a kulccsal ellentétben ugye megvan a lehetőség a visszaváltásra ha pl nem lenne jó a VR mod. Úgyhogy én ma este indulok a víz alá :D
Eddigi tapasztalatok a játékokkal amiket kinéztem:

Ragnarock:
Megörültem mikor megláttam hogy van demo, viszont indításnál kiírta hogy lejárt a free play időm úgy hogy most telepítettem először!?! Mindegy, megvettem, de nem nagyon jött be sem nekem sem a gyerkőcöknek. Egy gitár hero-hoz képest ez egyelőre eszetlen püfölésnek hat. Valószínűleg refund lesz belőle.
Viszont plusz pont hogy van hozzá custom song weboldal, pontrendszerrel.

Smash Drums:
Ezt egyelőre kihagytam. Amúgy ahogy olvastam nincs custom song támogatás benne.

Jurassic World:
Hiába a rajzfilm szerű grafika, gyerkőcök beszartak tőle már az elején. Fiam állítólag nem annyira, de kihúzta magát mozdulatlanul egy percig az első T-rexes jelenetnél :D
Viszont amit nem értek hogy ebben miért nincs teleport? Én is toltam kb 20-25 percet de megéreztem kicsit a hasam.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49510) a2d2 válasza a2d2 (#49509) üzenetére


a2d2
addikt

Steamen is most kezdődött 7-kor a vásár. Alyx van -60%-on pl.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49511) kzolee216 válasza a2d2 (#49510) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Bakker, 2 hete vettem meg teljes áron :W . Mondjuk nem bánom. :DD

(#49512) fatal` válasza kzolee216 (#49511) üzenetére


fatal`
titán

Úgyse tudunk most játszani normálisan. :D Bár gondolom az nem olyan pörgős.

Nem reagált a support, szerintem a 47-es verzióban semmi nem fog történni. Emiatt viszont tartok tőle, hogy idén ez már nem lesz patchelve, mert nagy frissítés nem fog jönni az ünnepek miatt szerintem (elvileg a végleges v47 december első hetében lesz kiadva).

(#49513) Raymond válasza fatal` (#49512) üzenetére


Raymond
félisten

Az Oculus/fb/Meta siman kepes arra hogy kitol penteken 23.12. egy firmware update-et amitol a felhasznalok zomenel nem mukodik a login vagy az entitlement check es nem lehet hasznalni a HMD-t :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49514) kiskuplung válasza Raymond (#49513) üzenetére


kiskuplung
őstag

Lehetne most is egy ilyen, karácsonykor úgyse játszunk, aztán meg jöhet a 20 dolláros bánatkupon :D

(#49515) fatal` válasza Raymond (#49513) üzenetére


fatal`
titán

:DDD

Legalább lehetne tényleg downgradelni, katasztrófa ez. Kiváncsi leszek a HTC HMD-re, ami elvileg DisplayPort + standalone és wireless PCVR, pancake lencsével, legalábbis, ha jól láttam.

Mondjuk nem tudom nekik az eddigi standalone headsetjei milyenek. A natív platform annyira nem érdekel.

Kiváncsi lennék, hogy radeon kártyán is szar-e most, vagy csak az NVenc-kel csesztek el valamit. De ezért nem veszek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#49516) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

Oculus Quest screen capturing minőség javítására ez az eljárás a mérvadó jelenleg (SideQuesten keresztül)? [link]
Vagy menüből is van járható út? :R

meg

(#49517) virusreload válasza Raymond (#49506) üzenetére


virusreload
csendes tag

Vettem egy 3070TI kártyát és a helyzet nem változott sokat.. A proci fogy el még mindig.

sheep: Van kábeles kapcsolat a pc és a Q2 között usb3. Vélhetően szerencsésebb lenne egy hdmit használó szemüveg, de elég pici a piaca már ha az eladó termékek számát nézzük.

(#49518) a2d2 válasza a2d2 (#49509) üzenetére


a2d2
addikt

Valaki játszott itt már Oculus fejszettel Subnautica Below Zero-t?
Nem sikerült sajnos 100%-osan belőnöm tegnap a játékot.
Ha steamVR-ban indítom akkor egész frankó minden, viszont ha rámegyek a fali gyártódobozra akkor van egy óriási áttetsző lilás árnyalatú képernyő az előtérben. A szélén látom a kilépés gombot, tehát ez a gyártómodul UI-ja, ami ilyen baromi nagy. Minden más elsőre tökéletesnek tűnik, vagy tökéletesre állítható (UI távolság, PDA távolság, ...)
Ha Oculus módban indítom akkor meg a főmenüt 90 fokkal elfordítva látom, magyarul csak egy csík jelenik meg és oldalra kinézve látom rajta a menüpontokat de azokat is kesze-kuszán.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49519) gulasoft válasza a2d2 (#49518) üzenetére


gulasoft
őstag

Ma kartam felrakni rá a vr-t tegnap csak letöltöttem. A legújabbat raktad fel? Van 2.0-ás meg 2.0.1-es.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49520) a2d2 válasza gulasoft (#49519) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, 4.4.4-es Qmod (de leszedtem egy 4.4.4.1-est is egy fórumról azzal is ugyanezt játssza) és 2.0.1-es VR mod.
Steam alá vetted meg vagy Epic games alá?
Kíváncsi leszek nagyon.
Mondjuk nincs még 100%-osan összelőve a rendszerem az újrahúzás óta mert azt vettem még észre hogy a steamvr játékok csak úgy hajlandóak VR-ban elindulni ha az Oculus indítópulton keresztül először elindítom a SteamVR-t, majd azon keresztül indítom a játékot. De simán lehet hogy csak mindegyik játéknál be volt állítva a -Oculus kapcsoló, ezért tudtam airlinkbe belépve mindent indítani egyből az Oculus menüjéből. Majd még próbálgatom ezt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49521) gulasoft válasza a2d2 (#49520) üzenetére


gulasoft
őstag

Az a qmod az mi retekhez kell? Van egy stemvr.bat a zipben azzal kell indítani oszt annyi nem? Egyébként steames, az epicessel múltkor gond volt, nem ment vele a multi.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49522) a2d2 válasza gulasoft (#49521) üzenetére


a2d2
addikt

Nem, Qmod nélkül nem települ megfelelően a mod, az kell mindenképp előtte.

Ha nálad jól működik akkor refundolom Epic Store-on és megveszem gamebilleten én is.
Arra a gyártószekrényre nézz rá mindenképp hogy hibátlan-e.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49523) gulasoft válasza a2d2 (#49522) üzenetére


gulasoft
őstag

Itt sem telepít semmi pluszt. Nem lehet hogy összekutyultad azzal a qmoddal?
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49524) gulasoft válasza gulasoft (#49523) üzenetére


gulasoft
őstag

Itt viszont telepíti:
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49525) gulasoft válasza gulasoft (#49524) üzenetére


gulasoft
őstag

Délután megnézem, mert nekem már telepítve valheim miatt ez a BeginExpes-cucvarek.
Egyébként a 4.4.4-ből van subnautica-s és below zeros is, itt biztsos a below zerosat tetted fel (méretben is más)

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49526) Raymond válasza virusreload (#49517) üzenetére


Raymond
félisten

Erdekes, mert ha a proci nem lenne eleg akkor a monitoron 1080p-ben is ugyanaz az FPS lenne. Megprobalhatod akkor a CPU-t terhelo beallitasokat (object detail, draw distance es tarsai) lejjebb venni hogy segit-e valamit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49527) a2d2 válasza gulasoft (#49525) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, mindent a below zero alól töltöttem le, tuti jó.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49528) camaro79 válasza Raymond (#49526) üzenetére


camaro79
aktív tag

Ez szerintem Quest sajatossag, mert kell neki a code-encode miatt a szamolas. Iracingnel nekem is maxra jaratta a cpu-t, g2-nel mar tokre mas a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#49529) Raymond válasza camaro79 (#49528) üzenetére


Raymond
félisten

Semmi CPU-t nem hasznal a videokodolas, komplett NVENC az egesz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49530) camaro79 válasza Raymond (#49529) üzenetére


camaro79
aktív tag

Akkor nem tudom miert volt, hogy Quest kiakasztotta a cpu csuszkat (GPU sehol sem volt), ugyanazon setupnal a G2 meg a kozeleben sincsen.

(#49531) Raymond válasza camaro79 (#49530) üzenetére


Raymond
félisten

Olyan bug/problema hogy az Oculus szoftver magas CPU hasznalatot mutatott mar evek ota jon es megy mindenfele konfigal sajnos.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49532) camaro79 válasza Raymond (#49531) üzenetére


camaro79
aktív tag

Ez az iracing sajat, belso cpu/gpu hasznalatat mutato visszajelzesnel volt, szoval nem Oculus tool-nal.

(#49533) fatal` válasza camaro79 (#49528) üzenetére


fatal`
titán

Az encode a GPU-ból megy (NVENC/AMF), a decode meg magán a headseten, úgyhogy ez nem indokol CPU használatot.

És nekem nem is akasztja ki.

#49531: Fura, nekem szinte nulla. GPU használat van, de nyilván az encode miatt (meg ugye most bugos is).

[ Szerkesztve ]

(#49534) Raymond válasza camaro79 (#49532) üzenetére


Raymond
félisten

:F Nem mindegy mivel olvasod ki es mutatod a CPU hasznalatot? Miert fontos hogy az iracing-es es nem a feladatkezelo vagy eppen a RTSS? Teljesen mindegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49535) camaro79 válasza Raymond (#49534) üzenetére


camaro79
aktív tag

Ok, de mindegy. Elfogadom, amit mondtok, de nekem akkor is jobban megy a G2, mint a Quest ment.

(#49536) vito555


vito555
tag

Sziasztok.
Átfutottam a téma összefoglalót, de lenne kérdésem. Szeretnék venni egy VR eszközt.
Remélem nem lesz szentségtörés, de egyáltalán nem játszom. A családban lenne aki el szórakozna vel, de nem komoly gamer ként. Viszont én fullhd projektor kiváltására szeretném használni. Oculus Quest 2 próbáltam egy rövid ideig nem volt rossz, de hosszú távon nem tudom működne-e. Van itt erről tapasztalat? Esetleg a Quest 2 kívül más alternatíva főként a mozi lehetőségre Pc-ről.
Előre is köszönöm.

𝄢

(#49537) a2d2 válasza vito555 (#49536) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem van FHD projektorom, minden este azon filmezek. A Questet felejtsd el erre szerintem.
Alkalmi megoldásnak ok, pl vonaton, szállodában, egy-egy filmre ...

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49538) JoolsNOS válasza vito555 (#49536) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én igen ritkán megnézek Rift-S-n egy filmet. Van egy gagyi projektorom, annál szerintem jobb képet ad illetve a 3d hatás jobb mint a moziban, mert 0 szellemképesedés van. De napi szinten nagyon nem kényelmes.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#49539) fatal` válasza JoolsNOS (#49538) üzenetére


fatal`
titán

Meg 3D tartalom sincs valami sok. Hagyományos filmet nézni szerintem kényelmetlen és felesleges, egy sima TV-n jobb a pixel sűrűség is.

(#49540) a2d2


a2d2
addikt

8 euroért van Resident Evil 7 steamen: [link]
És itt a VR mod hozzá: [link]
Én mindjárt próbálom mert Subnauticát még hegeszteni kell kicsit.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49541) a2d2 válasza a2d2 (#49540) üzenetére


a2d2
addikt

Még egy kis okosság hozzá:
Open the root folder of the game and find the file: "r2_fw_config", find the text: "VR_DecoupledPitch=false", change "false" with "true" and that's all. In the cutscenes the camera will not move vertically anymore and say bye bye to the motion sickness

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49542) sheep válasza a2d2 (#49540) üzenetére


sheep
addikt

Na majd vmi infót dobj ha kipróbáltad.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49543) a2d2 válasza sheep (#49542) üzenetére


a2d2
addikt

Próbálgatom összelőni de nem találom egyelőre a módját hogy megszűntessem ezeket a fura csíkos textúrákat a játékban.
Az itt elhangzott beállításokat próbálgatom épp:
[link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49544) a2d2 válasza a2d2 (#49543) üzenetére


a2d2
addikt

Erről beszélek amúgy ami 2:11 körül látszik az autón. Lehet hogy ez direkt ilyen??? [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49545) a2d2 válasza a2d2 (#49544) üzenetére


a2d2
addikt

Közben megnéztem, biztos hogy a mod csinálja, mert itt pl 3:20-tól ha megnézed akkor minden borotvaéles: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49546) Raymond válasza a2d2 (#49544) üzenetére


Raymond
félisten

Ez nem textura problema hanem arnyekok. Az elejetol fogva ott van miota kijott a jatek, keress ra arra hogy "resident evil 7 shadows", mar az autocomplete listabol is latszani fog a dolog es a linkek is oda mutatnak ahol ez a problema le van irva.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49547) a2d2 válasza Raymond (#49546) üzenetére


a2d2
addikt

Na és tényleg, úgy látszik évek óta nincs rá megoldás: [link]
De akkor meg nem értem a fenti videót ott hogyhogy nem látszik.
Én visszaállíttattam a játékot Geforce experience alatt de az nem oldotta meg :(

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49548) LazaCCC válasza Danecay (#49503) üzenetére


LazaCCC
tag

Én szintén az fr-ről vettem még nyáron, a hivatalos áremelés előtt. Megjött pár nap alatt.
Viszont így két játékkal - ráadásul egyikei a platform legjobbjainak - simán megéri.

(#49549) Raymond válasza a2d2 (#49547) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy neztem a videokat ez elsosorban sun/distant shadow problema, amikor bent vagy mar ahol ez nincs ott nem nez ki olyan rosszul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49550) a2d2 válasza Raymond (#49549) üzenetére


a2d2
addikt

Most adtam fel a dolgot, de lehet hogy akkor visszalépek még. El sem jutottam a házig mert elhánytam magam útközben. Hihetetlen hogy PS4-en jól megcsinálták, PC-n meg szartak bele.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.