Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Danecay válasza gulasoft (#49693) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi a választ! Jó olvasni ezeket a dolgokat. Őszintén szólva én sem próbáltam még soha, egy Google Cardboardot, ill annak is egy utánzatát leszámítva, de nekem az is adta :) Egyszer az egyik MM-ban volt kitéve egy PSVR, amiről kiderült hogy nem működik, szóval még azt sem sikerült megtapasztalni. Én már az Oculus DK1 óta áhítozom egy VR headset-re, de mindig voltak fontosabb dolgok mint ez, család, ház, gyerekek, és mint ahogy már írtam, az öncélú és drága dolgokra való költekezést, mindig valahol unfair-nek éreztem a családdal szemben, még ha furcsán is hangzik. Közben megnőttek annyira a gyerekek, hogy őket is érdekli a dolog, a fiú már alig várja, hogy megjöjjön a rendelt Q2, így én is könnyebb szívvel adtam ki érte az árát :)
Szóval nincs mese, ha törik, ha szakad, bírnom kell, vagy meg kell szoknom! :)

(#49702) sheep válasza pRoject22 (#49696) üzenetére


sheep
addikt

Igen A Varjohoz is kell base station és az nincs is a csomagban, külön kell megvenni.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49703) pRoject22 válasza sheep (#49702) üzenetére


pRoject22
őstag

Felejtős, hiába engednek most 300 eurót, nem ér annyit sehogy, akárhogy nézem.

¯\_(ツ)_/¯

(#49704) s7evcsenko válasza gulasoft (#49693) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Megy a magyarítás is a vr moddal a HZD-n?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#49705) a2d2


a2d2
addikt

40%-os akcióban van ma a Red Matter 2!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49706) Reibek


Reibek
senior tag

Üdv, Quest 2 kérdés
Airlink-en megy az unplugged és nem aktiválja a hand tracking-et, mindenáron a joy-okat akarja használni.
Nem tudjátok hogyan lehetne elérni hogy váltson hand trackingre?

(#49707) fatal` válasza Reibek (#49706) üzenetére


fatal`
titán

PCVR alatt nincs hand tracking.

Illetve VD támogatja valamennyire.

(#49708) Reibek válasza fatal` (#49707) üzenetére


Reibek
senior tag

Akkor megkell venni questre :W
Baromira örülök neki :O

(#49709) fatal` válasza Reibek (#49708) üzenetére


fatal`
titán

Mielőtt megveszed várj, azért, hogy más is megerősítse, lehet, hogy tévedek. De dash alatt se megy nekem a hand tracking.

(#49710) Reibek válasza fatal` (#49709) üzenetére


Reibek
senior tag

Nekem sem megy dash alatt sem alapból

(#49711) Aby_2014 válasza gulasoft (#49700) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Óóó banyek, pedig a RDR2 lett volna a 2. játék amit VR-ban kipróbálok.. :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49712) camaro79 válasza pRoject22 (#49696) üzenetére


camaro79
aktív tag

Igen

szerk.
latom mar kaptal korabban valaszt.

[ Szerkesztve ]

(#49713) fatal`


fatal`
titán

Jött valami silent update a questre? Most egész használható volt, végre értékelhető beat saber sessiont sikerült nyomni.

Mondjuk kétszer megbolondult a tracking, de ez most nálam lesz valami, mert csak a bal. Még mindig van stutter, de kevesebb.

(#49714) camaro79


camaro79
aktív tag

Egy kis érdekesség, sajnos nem tudtam a szöveget bemásolni, ezért így:

(#49715) laccy88 válasza gulasoft (#49690) üzenetére


laccy88
senior tag

Köszönöm a tanácsokat!

(#49716) sheep válasza camaro79 (#49714) üzenetére


sheep
addikt

Nem igazán értem, miért írja hogy a Pimaxban nincs ventillátor? Másik tesztekben kihangsúlyozzál hogy elég hangosan működnek.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49717) Raymond válasza camaro79 (#49714) üzenetére


Raymond
félisten

"Problem with the lenses/distortion profile"

Ez az elejetol fogva ott van a Pimax HMD-knel, sok sikert a javitasra varakozassal :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49718) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Szerintem itt, az ünnepi időszakhoz közeledve többen leszünk itt a topikban akik most ismerkednek a VR (Quest 2) világával. Nekem ez a leírás sokat segített, hogy kicsit megalapozzam tudásom a témában. Talán másnak is segít a kezdeti lépésekben :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49719) Dyingsoul válasza Danecay (#49676) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Igen, a G2 sweet spotja még a Q2-nél is kisebb. A Q2 sweet spotja sem hatalmas, de optimálisnak mondanám. A G2-t én még nem hackeltem meg, pedig megtehetném csak lusta vagyok kinyomtatni a faceplate-et hozzá, 3D nyomtatott faceplate-tel lehet növelni a sweet spotján de nincs tapasztalatom vele, hogy konkrétan mennyit.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#49720) Danecay válasza Aby_2014 (#49718) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi, jó kis összefoglaló, bár rögtön az elején, amikor a Satandalone működést taglalja, megzavarodtam egy kicsit. "Előnye, hogy muszáj hozzá venni mást, csak játékokat". Aztán rájöttem, hogy kimaradt egy "nem" szócska :)

#49719 Dyingsoul Értem, azt hittem egy drágább headset-nél jobbnak kellene lennie, de ezek szerint ez nem törvényszerű, és amikor korábban kérdeztem, többen azt írták a Quest 2-nek kicsi a sweet spotja, volt aki ezt írta szó szerint: "a q2 sweetpotja botrányosan kicsi"

[ Szerkesztve ]

(#49721) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Kezdőként ár érték arányban számomra az Oculus Go-t találom megfelelőnek (nincs erőmű PC-m és elsősorban nem a VR játék hoz lázba)
Ez a cikk segített főleg a döntésben.
Sajnos újat már nem látok belőle ezért megpróbálok használtan találni.
Lenne 1-2 kérdésem hozzá (nem találtam előzményekben)
1. Van alternatíva a Go-ra hasonló tudással és árral?
2. Mi a különbség a Standalone és az All in One kivitel között?
3. Esetleg van ok, ami miatt nem ajánlanátok?

Köszönöm!

(#49722) Raymond válasza laccy88 (#49721) üzenetére


Raymond
félisten

Az Oculus Go mar 2+ eve EOL (minden tekintetben, tehat OS update (v18 az utolso hozza mig v46 az aktualis a tamogatott termekekre) es egyebkent is csak 3DOF, felejtsd el.

A Quest 2 az ajanlott Amazon-rol.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49723) Danecay válasza Reibek (#49708) üzenetére


Danecay
őstag

Egy ilyen videót találtam a témával kapcsolatban.

(#49724) Dyingsoul válasza Danecay (#49720) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Tudod mindenki csak véleményt ír a témában. A vélemény pedig a közhiedelemmel ellentétben nem szent és sérthetetlen. :DDD Én is csak a saját véleményemet írom le, az is csak 1 a sok közül. Viszont ez a topik már elég régóta pörög és azért az évek alatt volt itt szó egy s másról ezért szerintem nem túlzok ha azt mondom nincs igaza annak aki azt mondja, hogy a Q2 sweet spotja botrányosan kicsi. Lehetne nagyobb is, meg persze lehetne dual 8K is a kijelzője 210 fokos FoV-val de aki azt mondja botrányosan kicsi a sweet spotja a Q2-nek annak nem volt a fején Vive, HTC Focus, Reverb G2 és még lehetne sorolni... De az is igaz, hogy különbözőek vagyunk, minden embernek más és más az IPD-je, a fejformája, arról nem is beszélve, hogy vannak akik be sem tudják állítani normálisan magukra a HMD-ket. Még a TheVR-os srácok is elrontották a beállítását az egyik tesztjükben. De tévedni emberi dolog, nem szabad készpénznek venni senki véleményét sem, érdemes több forrásból tájékozódni. MEg aztán úgy is az a legjobb ha a tájékozódás után te magad is meggyőződsz róla.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#49725) gulasoft válasza s7evcsenko (#49704) üzenetére


gulasoft
őstag

Gépi magyarítás, pl az átvezető videóknak nincs meg a fordítása, illetve néhol azért érződik a gépi fordítás. De a nem gépi 60%-nál jár még 2-4 év és kész is lesz.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49726) gulasoft válasza Aby_2014 (#49711) üzenetére


gulasoft
őstag

Tamolna nevű userünk talált valami downgrae lehetőséget, az első próbálkozás nem jött be, de még küzd vele. Most vette meg, ha 2 héten belül nem lesz megoldás megy vissza.
Ha talál valamit megosztjuk.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49727) laccy88 válasza Raymond (#49722) üzenetére


laccy88
senior tag

Igen, Quest 2-ről is olvastam.
Viszont nem tudok/akarok 150+ ezer Ft-ot költeni rá elsőre.
Emiatt gondoltam, hogy kipróbálom a VR-t kezdésnek egy GO-val...
Köszönöm a tippet!

(#49728) Aby_2014 válasza gulasoft (#49726) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

:R

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49729) Danecay válasza Dyingsoul (#49724) üzenetére


Danecay
őstag

"MEg aztán úgy is az a legjobb ha a tájékozódás után te magad is meggyőződsz róla."

Ez egészen biztosan így van, de mint abszolút kezdő a témában, az új élmény mellett szerintem nincs az a kis sweet spot ami elsőre zavarna :)

#49726 gulasoft Tudom, hogy ez tabu téma itt a PH-en, de pl. ha megvan a játék eredetiben, talán nem követ el az ember akkora bűnt ha a virágboltban beszerez egy régebbi verziót azért hogy működjön a VR MOD, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#49730) fatal` válasza gulasoft (#49726) üzenetére


fatal`
titán

Elvileg a steames játékokat lehet downgradelni, bár ha jól tudom a Rockstar játékok is már egy másik launcherrel indulnak, így nem biztos, hogy itt is működik.

Bár még nem próbáltam, de Beat Saberhöz is van valami leírás és elvileg az működik a többi játékkal is.

(#49731) Reibek


Reibek
senior tag

VGA Upgrade előtt állok egy 1080TI volt eddig de Q2-hőz illene valami újabb/erősebb
A mai komoly VR címeket egy 3080 el tudja vinni normálisan full, közel full graffra rakva vagy jelentős a javulás egy 3090-nél és érdemes rá áldozni?
CPU: 12700K
RAM: 32GB
A többi lényeges komponens szerintem megvan ami elég ide

(#49732) Raymond válasza laccy88 (#49727) üzenetére


Raymond
félisten

Penzkidobas lenne minden szempontbol a Go. A jelenleg legolcsobb es kozben legjobb belepes a Quest 2. Ha most rendelsz Amazon-rol es nem jon be a cucc valamiert akkor januar vegeig visszakuldheted.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49733) Apollyon válasza Reibek (#49731) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A 3080 jó lesz, viszont erősen ajánlott a 12 GB VRAM-osat venni. 3090-et akkor vegyél, ha nem probléma erre költeni a pénzed, meg azért oda már bőven kellhet egy 1000+-os táp is.

Van egyébként, akik jóval gyengébb géppel tolják (mint pl. én :DDD ), viszont ha hosszú távra ruházol be, érdemes a minél több VRAM-ra rámenni. Minden téren tökéletes, 120+ FPS fullra húzott max. grafikán 1.7-szeres felbontásban még egy 4090-nel sem lesz garancia, de ha van rá erőforrás, érdemes a jobb hardvert venni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49734) Reibek válasza Apollyon (#49733) üzenetére


Reibek
senior tag

köszönöm akkor inkább rágyúrok a 3090-re, ebben az esetben igen tápot is kell cserélnem, addig elvagyok az 1080TI-al míg egy kicsit spórolok még :)

(#49735) milszab válasza Reibek (#49731) üzenetére


milszab
senior tag

Én is nemrég váltottam 3090-re 3070-ről. Hát NA... érezhető a különbség. :) HA van lóvé és nem sajnálod rá, én biztos ezt venném. És a procid meg is kívánja. :)

(#49736) Danecay válasza milszab (#49735) üzenetére


Danecay
őstag

Én pedig nemrég váltottam egy 3070-re, remélem azért az is elegendő lesz! Mondjuk az ezt megelőző RX 580-hoz képest nekem ez is nagy előrelépés.:)

(#49737) fatal` válasza Reibek (#49731) üzenetére


fatal`
titán

3090-et semmiképpen, akkor inkább 4080 fele nézelődj.

(#49738) pRoject22 válasza Reibek (#49734) üzenetére


pRoject22
őstag

Most rengeteg 3090 van eladó akár Ti-is, sokan akik váltani akarnak szinte egymás alá licitálnak, inkább vegyél jó áron egy 1 éves garis 3090Ti-t mint horror összegért 4080-at aminek csak 256 bites a memóriája.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#49739) milszab válasza pRoject22 (#49738) üzenetére


milszab
senior tag

+1

(#49740) s7evcsenko válasza gulasoft (#49725) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Megint volt frissítés, amiért nem működik az átvezető videók alatt?
Csak mert mikor én játszottam ki, akkor ahhoz a verzióhoz segédkeztem tesztelni és működött is a videók alatt a felirat.
Más:
Jól látom, hogy havi 6k a VR mod előfizetés? Ez nem sokkal olcsóbb volt régebben? :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#49741) fatal` válasza pRoject22 (#49738) üzenetére


fatal`
titán

Hiába 256 bit, gyorsabb, mint a 3090Ti és kevesebbet is fogyaszt.

Én biztos nem vennék ezekből a bányászcsodákból használtan.

(#49742) pRoject22 válasza fatal` (#49741) üzenetére


pRoject22
őstag

Nem gyorsabb annyival mint amennyivel drágább, és amúgy nem minden 3090Ti bányász, továbbá itt senki kérte tőled ,hogy vedd meg, segíteni próbálok okosan választani a srácnak.

¯\_(ツ)_/¯

(#49743) fatal` válasza pRoject22 (#49742) üzenetére


fatal`
titán

Azzal nincs baj, de a 3090 Ti az egyik legrosszabb ár/érték arányú kártya használtan is (az igaz, hogy a 4080 sem jobb sokkal). Legalábbis nekem úgy tűnik a HA-ról. Persze játékfüggő, de okos döntés szerintem inkább egy 3080 12G.

amúgy nem minden 3090Ti bányász
Nem állítottam ilyet, de nem tudod kiszűrni.

Vagy várni két hetet és megnézni mit nyújtanak az új radeonok.

[ Szerkesztve ]

(#49744) pRoject22 válasza fatal` (#49743) üzenetére


pRoject22
őstag

Én inkább a radeonra megyek majd rá ha jól teljesítenek, bár az AMD topikban felreppent a hír, hogy a gpu csak 2,3-on megy mert levan korlátozva a 2x8 pinen tápcsati maitt, így ott limit van és ez volt állítólag az ok amiért nem eresztették neki a 4090-nek.

Mindenáron a fogyasztást vették alapul, hogy az legyen jó, viszont az AIB modellek nem tudom lesznek-e 3x8 pinnel, mert ha igen akkor ott már mehet a 3 ghz, az meg már akkor azon az áron viszont igen jó lehet

¯\_(ツ)_/¯

(#49745) fatal` válasza pRoject22 (#49744) üzenetére


fatal`
titán

Én is a radeonokra vagyok kiváncsi. Bár valószínű inkább jövőre lesz ez a téma esedékes nálam.

Szerintem AIB jönni fog 3 tápcsatival. De majd meglátjuk. :)

(#49746) Reibek válasza pRoject22 (#49738) üzenetére


Reibek
senior tag

Használtan már 330-380 közt van 3090 szemben a 4080 olyan ~700k
Azért ennyit nem szánok rá őszintén szólva szóval max 400-ig vagyok hajlandó áldozni vga-ra
visszasirom mikor 57.000ft volt a GTX 480 újonnan a fizum meg 200k akkoriban

(#49747) pRoject22 válasza Reibek (#49746) üzenetére


pRoject22
őstag

Ezt írtam én is, valami használt nem bánya 3080Ti vagy 90ti.

¯\_(ツ)_/¯

(#49748) JoolsNOS válasza Reibek (#49746) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én is 35ért vettem a 460at. És akkoriban azzal ugyanúgy elvoltam mint most a 3060al, csak ezt 320ért vettem :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#49749) Danecay válasza JoolsNOS (#49748) üzenetére


Danecay
őstag

MSI GeForce RTX 3070 8GB-ot vettem 150e Ft-ért. Pár hónapot bányászott ugyan, de elvileg még mindig garis. Az előző tulaj vette a bányából, de ő elvileg csak játékra használta, és mivel 2 év gari van rá, olyan sokat nem bányászhatott. Én mondjuk annyira nem tartok a bányász kártyáktól, mert ha úgy vesszük, állandó körülmények között üzemelnek, kb, azonos hőmérsékleten, ami sokszor lehet kíméletesebb minta napi szintű terhelés és hőingadozás.
Én egy gyárban dolgozom ahol gépek üzemelnek 10+ éve 0-24 órában, ahol szinte minden géphez tartozik számítógép, és a legritkább esetben van szükség annak a cseréjére, miközben karbantartási szempontból viszont eléggé el vannak hanyagolva. Sok olyan gép is van amik kifejezetten videokártára támaszkodó 3D minőségbiztosítási munkát végeznek, de nem rémlik, hogy egyszer is kellet volna bennük VGA-t cserélni, de ha volt is ilyen az valamilyen kivételes eset lehetett, és mint írtam, ezek a gépek nálunk nem 1-2 éve mennek, koszosan porosan.

(#49750) gulasoft válasza s7evcsenko (#49740) üzenetére


gulasoft
őstag

Nem tudom miért nem megy, de ez annyira nem gond, úgyis még nagyrészt az subnautica beloww zero-val jártszok. Ezt most csak próbár indítottam el mit bír a gép.
Hát a dollár forint árfolyam miatt ment fel, ebben az évben még fizetem, utána lemondom, mert ha valami kijön, akkor egy hónapot befizetsz leszeded a zipet, és utána lemondod elseje előtt.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.