Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) kiskuplung válasza a2d2 (#49550) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem akartalak elkeseríteni, de az összes Resident evil ilyen f@s VR-ban. Mindig van egy okostóni, aki megmondja a tutit, hogy ez az utólag modolás fogja megmenteni a PCVR-t, aztán szembejön a remegő, pixeles, szaggató valóság :D

Baromi ritka kivétel a Subnautica, vagy az Outer wilds, ami így utólag VRosítva is élvezhető marad.

(#49552) a2d2 válasza kiskuplung (#49551) üzenetére


a2d2
addikt

Na most léptem ki a játékból, igaza volt Raymondnak, bent a házban ráadtam bloomot meg mindent és elég szép lett a játék. Kivéve a textúrák, azt a HD csomagot telepítem én is majd.
Eléggé intenzív amúgy. Bírom a horrorfilmeket de itt libabőrös lettem párszor. Jól meg van csinálva.
A VR irányítás is egész jó. Rájöttem hogy lenyomott bal mutató gomb + joy fele meg a digitális sticknek. Amire nem jöttem rá hogy lehet a térképet előhozni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49553) gulasoft


gulasoft
őstag

Na subnautica below zero ugyan az, nagy szürke ablak feljön a fabricatornál. benne oldalról nézve a menügombok vagy mifene.
Ami fura, hogy nekik vagy egy switch oculus meg switch steamvr.bat-is.
Valamit nem jól csinálunk.
De ők valami 118-as nézték, olyat meg nem találok (gondolom 1.1.8)

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49554) a2d2 válasza gulasoft (#49553) üzenetére


a2d2
addikt

Akkor nem váltom még vissza az Epic-eset. Hihetetlen hogy egyik videóban sem említik ezt. Vagy tényleg mi bénázunk. Bár ezt az árnyék bugot sem említette egyik sem RE7 bemutatónál mégis látszódott hogy náluk is hibás.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49555) gulasoft válasza a2d2 (#49554) üzenetére


gulasoft
őstag

Megtaláltam a tooltip-nak vedd le a scale-jét és jó is lesz.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49556) a2d2 válasza gulasoft (#49555) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, szuper, kipróbálom este.
Csak a RE 7 mellett megvettem még az In Death-et, szóval ez most ilyen tesztelős hét.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49557) gulasoft válasza a2d2 (#49556) üzenetére


gulasoft
őstag

A szemkövetés nem megy a fabrikátorban, úgyhogy azt kikapcsoltam, de lehet ha már nem fabrikálok visszakapcsolom, mert így nehezebb az elemeket pakolgatni innen oda.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49558) a2d2 válasza gulasoft (#49557) üzenetére


a2d2
addikt

Ja tényleg, a szemkövetés + xbox kontroller kombóval nekem is gondom volt ezért kikapcsoltam én is. Nem vette be a gombokat, vagy máshova vitte a szemkövető kurzor mint ahol a menüben valójában állt a gomb, valami ilyesmi volt.
Az UI-s dologra meg gondolom azért nem találtam rá mert minden érték 999-on áll, ha elkezded állítani akkor mutatja a rendes értéket (pl 50), kilépsz, látszik hogy módosult a dolog, visszalépsz és megint minden 999. Agyrém. Nálad is gondolom ilyen.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49559) JoolsNOS válasza kiskuplung (#49551) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A half Life2 abszolut, de még a GTA5 is bőven játszható Vr-ban. Vannak azért jó modok.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#49560) a2d2 válasza JoolsNOS (#49559) üzenetére


a2d2
addikt

Nálam ezek a tapasztalatok eddig PC-s programoknál:
HL2: a létrával meg az ágyúval voltak gondjaim, de azokat javították, csak azóta újrahúztam a gépem és nem raktam még vissza.
Alien Isolation: nekem nem vette be a gyomrom, pedig jól nézett ki
Subnautica: ehhez volt ugyan hivatalos VR támogatás, de fel kellett rakni még az enhancement modot is hogy jó legyen. Ez a játék amúgy VR-ra termett!
Subnautica Below Zero: ez valószínűleg jó lesz az UI beállítás után, legalábbis más hibát nem tapasztaltam StemVR opcióval indítva és mintha nem is röcögne úgy mint az első rész.
GTA V: borzalmas, szellemképes, pedig most néztem pár hete. Töröltem is az egészet.
Resident Evil 7: az árnyékok szarok kinti terepen, de ez nem a VR hibája hanem a PC implementációé. A VR mod jól meg van csinálva! A gomb mappelés trükkös kicsit, a térkép gombot nem találom.
Ezekkel szemben meg van olyan játék amihez van hivatalos VR verzió, de szót sem érdemel. Ilyen pl az Ark. Pedig mekkora potenciál lett volna benne.

Szóljatok ha van még szerintetek jól megcsinált VR modos játék, jó kis akciók vannak pont mindenhol.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49561) gulasoft válasza a2d2 (#49560) üzenetére


gulasoft
őstag

[link]

Itt vannak a vr modolt cuccok, vagy amit ezzel az unreal injektorral gondolnak vr modolni.
A valheim az nagyon ott volt, teljes handtracking. Multiba toltuk, nagyon jó volt, egyik emberünk mondta, hogy jobb mint egyes kifejezetten vr-ra írt játékok.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49562) a2d2 válasza gulasoft (#49561) üzenetére


a2d2
addikt

Szuper link!
Igen, Valheim kívánságlistámon van már, mondjuk ahhoz sok idő kell gondolom.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49563) gulasoft válasza a2d2 (#49562) üzenetére


gulasoft
őstag

Igen sok idő, és multiban lehet igazán jól játszani. Mikor toltuk csináltam neki direkt egy szervert egy laptopból ami éjjel nappal futott. (ugye azon nem kellet grafika csk a szervert futtatta)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49564) a2d2 válasza gulasoft (#49561) üzenetére


a2d2
addikt

Ezt a Firewatch-ot 5 euroért nem hagyom ott, kipróbálom. Inkább visszamondom In Death-et mert így is megvan már egész télre a napi betevő VR.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49565) Dyingsoul válasza JoolsNOS (#49559) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Az Alien Isolation-höz kiadott MotherVR mod is ütős. Igaz ott volt headstart, mert a fejlesztők alapból tettek bele egy kis effortot csak ugye sosem lett belőle végleges verzió, de a MotherVR arra épült.

Az egyik régebbi Tomb Raider-hez is volt mod, azt hiszem az kompletten letölthető volt valahonnan, egyszer kipróbáltam és teljesen rendben volt, de csak egy órát játszottam vele. Időhiány miatt nem folytattam.

Szerk: A Raft-hoz is van VR mod? :Y Erről lemaradtam de majd rálesek (jövőre :DDD ).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#49566) gulasoft válasza Dyingsoul (#49565) üzenetére


gulasoft
őstag

Van a raft-hoz náluk a Kzzli és Tamolna nyomta, nekik bejött, de volt akinek nem, úgyhogy azt úgy vedd meg, hogy vissza tudd adni.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49567) kiskuplung válasza a2d2 (#49564) üzenetére


kiskuplung
őstag

Az hiba lenne, mert a Firewatchet 1x végigtolod, az In death viszont kvázi végtelen szórakozás, én legalábbis több mint 1 éven át toltam :) Viszont a fejlesztők elhagyták a PC verziót, és tartalmi frissítés már csak a Quest verzióhoz érkezik.

(#49568) JoolsNOS válasza Dyingsoul (#49565) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igen az is jól sikerült, bár nekem nem volt elég pörgős maga a játék úgyhogy az alien feltűnése utánig jutottam csak nem sokkal. Pedig extra alien fan vagyok.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#49569) a2d2 válasza kiskuplung (#49567) üzenetére


a2d2
addikt

Akkor lehet én vagyok csak túlságosan történet meg fejtörő orientált, de az In Death-el egy bő fél órát nyomtam, de valahogy nem tudom elképzelni hogy ez hosszú távon lekössön.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49570) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Végül megrendeltem a Quest 2-t jó pár plusz kiegészítővel.

Bármi tanács, jó ha tudom, frissítés, beállítás, ilyesmi mielőtt neki esek mint hülyegyerek a nápolyinak? :B

Gipsz Jakab

(#49571) a2d2 válasza a2d2 (#49564) üzenetére


a2d2
addikt

Na úgy néz ki ennek a Firewatch-nak a VR-osításába szépen belefektették az energiát.
Az irányításhoz meg a gombokhoz nagyon hamar hozzá lehet szokni. Ami kicsit fura volt hogy sokszor úgy lett megoldva hogy a mozgási animációknál kívülről látom magam, de nem rossz. Ja és pl megoldották a teleportot is! Igaz ilyenkor kívülről végig kell nézni amíg el nem ér a karakter az adott pontra és utána teleportálsz bele, de akkor is, szép munka szerintem, HL2 alatt ilyen sincs pedig hány évig csinálták.
Ja és szuperül működik a magyarítás is hozzá: [link]
Szóval szerintem 2eFt-ot nagyon megér! Részemről ez is megy a fenti ajánlott kategóriába.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49572) a2d2


a2d2
addikt

Szerintem Horizon Zero Dawn comlete sem volt még soha 16 euro. Ezt próbálta valaki már VR-ban? [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49573) a2d2 válasza gulasoft (#49555) üzenetére


a2d2
addikt

Na megint eltoltam egy órát a szarakodással. Nekem nem akar jó lenni. Beállítottam jáékon belül mindent, tök jó volt. Kilépek/visszalépek is minden ugyanolyan mint az elején.
Valamiért nem menti el a beállításokat. Próbáltam rendszergazdaként futtatni, elvettem az írásvédelmet erről a mappáról:
AppData\LocalLow\Unknown Worlds\Subnautica Below Zero\SubnauticaZero\SavedGames\
Semmi nem hatja meg.
Neked rendesen elmenti a beállításaidat? Nem látsz pl az általános beállítás alatt olyant hogy a csúszka 999-en áll?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49574) gulasoft válasza a2d2 (#49573) üzenetére


gulasoft
őstag

Raktam fel egy videót a bállításokal. Nem az a játék amibe beugrasz pár percre. A VR beállításoknál érdemes 3 dolgot megjegyezni. A felirat függőleges helyét. Az hogy visszaáll, attól még jó azt a 3-4 értéket jegezd meg amit be kell lőni, hogy jó legyen.
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49575) gulasoft válasza a2d2 (#49572) üzenetére


gulasoft
őstag

A luke rossz féle moddal láttam már videót illetve ennyiért be is fogom húzni. A staray-re is azt mondták, hogy azt nem lehet vr-ban tolni, közben de.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49576) a2d2 válasza gulasoft (#49574) üzenetére


a2d2
addikt

Na akkor neked is ugyanolyan fos mint nálam. Én ezt így refundolom aztán várok egy évet, hátha valaki ráncba szedi.
- beállításokat nem menti el, minden alkalommal újra be kell állítani
- szemkövető kurzor nem működik, viszont kikapcsolt állapotában is a főmenübe bezavar
- hud-ot le kell kicsinyíteni hogy használható legyen, de az iránytű ekkor belelóg a kép közepébe
Kb ez a három dolog a legkritikusabb, különben marha szép lenne.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49577) gulasoft válasza a2d2 (#49576) üzenetére


gulasoft
őstag

Hát igen, megjegyezni 3 számot és aztán azt induláskor visszaírni az tényleg macera, de mint mondtam ez nem az a játék amibe beugrasz 20 percre.
Bár jegyzem meg a fenti videóban ha nézted a tooltippen már semmit nem állítottam és mégsem takarta le a képernyőt.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49578) a2d2 válasza gulasoft (#49577) üzenetére


a2d2
addikt

Azt nézem még hogy talán az sem mindegy hogy kint a menüben állítod be a játékot vagy már betöltött játéknál: [link]
Lehet ha kint a menüben egyszer beállítod akkor jó lesz, csak úgy meg nem látom ugye egyből az eredményét. Mindenesetre ez még egy próbát megér este.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49579) pRoject22


pRoject22
őstag

Van itt olyan aki észre vette, hogy a VR miatt és / vagy annak használata óta romlott a szeme sokat?

¯\_(ツ)_/¯

(#49580) Márton válasza pRoject22 (#49579) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem hétről hétre romlik a közelrefókuszálás, de 44 év után ez már normális sajna :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49581) fatal` válasza pRoject22 (#49579) üzenetére


fatal`
titán

Nekem eleve szar a szemem, nem vettem észre romlást az elmúlt 1 évben.

(#49582) a2d2 válasza pRoject22 (#49579) üzenetére


a2d2
addikt

Én most voltam üzemorvosnál, 40 felett is olyan a szemem mint a sasé, pedig jópár éve VR-ozok. Meg IT szektorban vagyok, szóval napi 8 óra monitor előtt.
Szóval szerintem nekem jobb így a VR mintha este is monitor elé ülnék.

Bezzeg a feleségem, nem VR-ozik, kapott is egyből szemüveget 40 felett :DDD

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49583) camaro79


camaro79
aktív tag

Találtam egy tök jó Varjo tesztet. Autosim oldalról tökéletesen meggyőzött!

[ Szerkesztve ]

(#49584) Danecay válasza camaro79 (#49583) üzenetére


Danecay
őstag

Hát ha attól a majd 800e Ft-os árától eltekintve, ami Magyarországon minden bizonnyal még ennél is több, lenne, vagy lesz vagy nem tudom, akkor biztos jó. Mondjuk ilyen alapon, hogy kivesszük a kalkulációból egy termék árát, engem is sok mindenről meg lehetne győzni :D

(#49585) sheep válasza camaro79 (#49583) üzenetére


sheep
addikt

Engem is meggyőzött, de base station és kontrollerek nélkül kb egymillióba kerül. Plusz számolj hozzá egy erős gépet is, minimum 3080 és jó proci.
Sztem nem ér ennyit.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49586) gulasoft válasza camaro79 (#49583) üzenetére


gulasoft
őstag

Már bocsi de mivel győzött meg? Felbontásban vagy fov-ban, vagy lencsében jobb mint egy pico4?
Gondolom a felbontásban mert abban jobb, de ennyi pénz a világon nincs.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49587) gulasoft válasza gulasoft (#49586) üzenetére


gulasoft
őstag

Ja és persze a fresnel lencsét hasonlította, nem a pancacet. Nem mintha az ára a megfizethető kategóriában lenne mindamelett hogy kábeles.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49588) fatal` válasza camaro79 (#49583) üzenetére


fatal`
titán

Ha kizárólag szimulátorozik valaki és nem érdekli az ár, akkor biztosan meggyőző.

Szerintem ennyit akkor se érne, ha lenne lehetőség Wirelessre.

(#49589) camaro79 válasza gulasoft (#49586) üzenetére


camaro79
aktív tag

Eléggé utána néztem. Nekem a lencsék amik nagyon tetszenek, illetve a software is szuper, folyamatos supportot kapsz, jonnek az update-ek.
Egy ideig nem zavart a G2 fresnel lencsei, de utobbi idoben nagyon! a kabelesseg sim-ezensel nalam alap! Akarki akarmit mond, nem mukodik rendesen ehhez a wireless (probaltam dedikalt super rooterrel is).
Simen kivul tenyleg fasza, hogy nincs kabel, de azok a jatekok nem erdekelnek.
na mind1. Par nap es kiderul milyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#49590) fatal` válasza camaro79 (#49589) üzenetére


fatal`
titán

Nekem (eltekintve most az encoder problémától) semmi gondom a wireless-szel szimezés közben se. Igaz mondjuk a Q2-n nem opció a displayport, a link meg az air link között meg minimális a különbség.

(#49591) pRoject22 válasza camaro79 (#49589) üzenetére


pRoject22
őstag

Én is agyalok rajta mert a G2 kis sweet spot már engem is zavar nagyon, de nem hiszem ,hogy ér 1 millát, akkor inkább pimax crystal?

¯\_(ツ)_/¯

(#49592) camaro79 válasza pRoject22 (#49591) üzenetére


camaro79
aktív tag

Pimax kecsegteto, de sofwaresen nagyon nyuglodos. Tudnanak itt paran meselni.

(#49593) sheep válasza pRoject22 (#49591) üzenetére


sheep
addikt

Várjuk meg a Pimax Crystal teszteket előbb. Sokan úgy vannak vele hogy a nulla support miatt inkább skippelik, bármit is ígérjenek.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#49594) pRoject22 válasza sheep (#49593) üzenetére


pRoject22
őstag

Igen, ezt olvastam én is, de ha meg véletlen jó lesz akkor inkább az olcsóbban.

¯\_(ツ)_/¯

(#49595) camaro79 válasza sheep (#49593) üzenetére


camaro79
aktív tag

Igen, még a supportot akartam írni.
lenne nagyon jó headsetjük, ha minden úgy működne, ahogyan a marketing anyagukban van 🙂

(#49596) luikay


luikay
tag

Half-Life Alyx: Levitation
Nem néz ki rosszul :Y

(#49597) pRoject22


pRoject22
őstag

Pimax MRTV

[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#49598) fatal` válasza luikay (#49596) üzenetére


fatal`
titán

Jöhetne valami VR FPS, ahol nem szörnyeket kell lövöldözni, mondjuk valami COD MW szerű.

(#49599) -Solt- válasza fatal` (#49598) üzenetére


-Solt-
veterán

Onward alá kéne sztori...

www.smart-bus.hu

(#49600) a2d2


a2d2
addikt

Egy érdekességet vettem ma észre.
Felraktam a HD textúrákat a Resident Evil 7 alá (sőt igazából csak a kisebb csomagot ami csak az 1k-s textúrákat cseréli le 4k-sra). Indítom a játékot és full szaggat az egész. Kilépek az Airlink menüjében és hullámzik az egész menü, biztos láttatok már ilyent. Ezután mindenből kiléptem, újraindítom az egész kapcsolatot, teljesen jó megint minden. Rápróbálok egy Dreamdeck-re, teljesen jó. Indítom a játékot, megint szaggat és összeszarja magát minden. Megint kilépek mindenből, kitörlöm a HD textúrákat a játék alól, újraindítom és ugyanolyan jó megint mint tegnap volt.
Ezt a dolgot hogy teljesen behal a kapcsolat és alig tud kilépni az ember még az Airlinkből is már többször tapasztaltam pl Asgard's Wrath-nél.
Most a textúra upgrade miatt jött a felismerés hogy lehet hogy a 8GB-os kártya kevés neki néhol és ez kinyírja az Airlink kapcsolatot? Ha másnál is jön ez a hullámzás figyelje mindenesetre a vramot nem fogy-e el neki.

Ma amúgy beleraktam 1,5 órát és nyoma sem volt rosszullétnek, szóval tökéletesen játszható VR-ban, nem olyan mint az Alien Isolation.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.