Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) gulasoft


gulasoft
őstag

Hardverfelmérésben a vr-t nézzétek meg lemaradt a kép 48146-ban.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48152) fatal` válasza gulasoft (#48150) üzenetére


fatal`
titán

1050W-os tápja van az adatlapja szerint, minek kéne azt cserélni?

(#48153) gulasoft válasza fatal` (#48152) üzenetére


gulasoft
őstag

Az 1050-est valóban nem kell. És az adatlap szerint még procit sem kell.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48154) FingR86 válasza gulasoft (#48153) üzenetére


FingR86
őstag

na azért :D

(#48155) a2d2 válasza Jinxb1rd (#48148) üzenetére


a2d2
addikt

Nem gond, mert végigpörgettem az elmúlt hónapokban a régebbi natív címeket amik eddig kimaradtak: Red Matter, SW tales from the galaxy's edge, Ghost Giant.
Következik a Down the rabbit hole, Zero Caliber, meg van ezek után még három zombis lövölde meg még vagy 4-5 egyéb játék.
Ezen kívül elkezdtem PC-n a Half Life 2-t, arra meg elég is a 1070-es.
Télen szoktam leginkább játszani, tavaly télen lekötött napi szinten a Zenith, aztán egyik napról a másikra teljesen abba hagytam. Szóval simán kibírtam eddig csere nélkül, most ezt a kis időt már kihúzom. Azért ha van valakinek jó áron 3060 TI vagy 6700XT akkor dobjon egy privit :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48156) FingR86 válasza a2d2 (#48155) üzenetére


FingR86
őstag

én a napokban fejeztem be a red matter 2-t.
nagyon bejött, kb az alyx után a második helyen áll nálam.
az első része vhogy nem kapott el annyira...

[ Szerkesztve ]

(#48157) a2d2 válasza FingR86 (#48156) üzenetére


a2d2
addikt

Ja a vége nekem sem tetszett, meg ez ugye csak egyszerjátszós sztori. Ha nagyon leakcióznák a kettőt akkor behúzom azért. Túl sok minden van még a tarsolyban. Ha megjön a VGA akkor be kellene fejezni Asgardot, utána Skyrim-et (ezeknek kb negyedénél sem tartok), Subnauticát (ebben egész jól állok, kb a mélytengeri ruhát raktam össze de nem mertem még kipróbálni :D ), majd jöhet a Fallout 4 telepítés végre mert hülye fejjel egyből VR-ra vettem meg a játékot de annyira gépigényes hogy oltári nagy rajongóként még bele sem néztem ebbe a részbe. Na ezekkel kb elmegy egy év és utána jöhet majd Red Matter 2 meg Lone Echo 2 leakciózva.
Esetleg Squadrons újra végigjátszanám az új VGA-n, meg Elite-et kipróbálnám, de lehet most hirtelen a felszállás sem menne olyan régen abbahagytam.

Most rákerestem, több mint három éve megvettem már a Fallout 4 VR-t. Mondtam én hogy türelmes típus vagyok :)

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48158) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Bemutatkozott az RTX 4090 és az RTX 4080

Ebben a nagy recesszióban vajon ezek mennyire lesznek kelendőek?
Azért áfásítva elég elvetemült összegek jönnek ki, így a bányász láz végeztével...

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#48159) fatal` válasza s7evcsenko (#48158) üzenetére


fatal`
titán

Elgurult a gyógyszer. A 12 gigás 4080 egy átbaszás, az kéne legyen a 4070, csak gondolom nem merték drágább árcédulával kiadni, mint amennyiért a 3080 nyitott, így lett belőle 4080.

A 16 gigás meg 600 ezer forint (mondjuk ebben a remek monopoly pénzünk is benne van) és erre még rájön a jobb hűtések miatt vagy 30-40e pluszba.

Ezt én most kihagyom, főleg, hogy a használtpiacon meg be fognak esni az árak.

(#48160) ripla


ripla
őstag

Sziasztok.

Teljesen kezdő vagyok VR témában, ezért kérdezek inkább.

Milyen VR szemüvegre érdemes beruházni mondjuk egy Half-Life Alyx-hez, illetve autószimulátorokhoz, pl. Euro Truck Simulator 2, Gran Turismo 7, Assetto Corsa? Illetve szemüveggel mennyire használhatóak?

A gépem konfigja:
Asus Rog Strix B460-H Gaming alaplap
INTEL Core i5-10400 2.90GHz, 6 magos proci
32 Giga RAM
Sapphire Pulse Radeon RX 5500 XT, 8 Giga RAM

Én elsősorban egy Quest 2-re gondoltam, de meghallgatok bármilyen ötletet. Anyagilag kb. 250.000 forint körül lenne a limit, +- néhány ezer forint természetesen belefér.

[ Szerkesztve ]

(#48161) fatal` válasza ripla (#48160) üzenetére


fatal`
titán

GT7 nincs PC-re és PS-en még nincs VR. Az a GPU vr-hoz szerintem karcsú lesz sajnos.

Egyébként Quest 2 vagy G2, az a kérdés, hogy mennyire zavar esetleg a kábel és ezeken kívül kipróbálnál-e más játékot, függően attól, hogy mennyi hely van egyébként a szobában, ahol a gép van. Nekem Quest 2 van, a roomscale játékok a másik szobában mennek, mert ott van hely.

Én használtam a Q2-t szemüvegben a gyári spacerrel, de szemüvegfüggő és egyébként sem ajánlott, mert összekarcolhatja a lencsét. De lehet kapni utángyártott dioptriás adaptereket hozzá, persze ez plusz költség. Én a VR Opticiannál csináltattam, €65 + szállítás.

(#48162) Raymond válasza ripla (#48160) üzenetére


Raymond
félisten

A Quest 2 jo lesz, szemuveggel is hasznalhato, de grafikus kartya fog kelleni masik, jobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48163) ripla válasza fatal` (#48161) üzenetére


ripla
őstag

Az a probléma, hogy fél milláért viszont nem fogok videókártyát újítani. Az már úgy majdnem 1 milliós tétel lenne a szemüveggel együtt.
Ezen a kártyán átlag 30-40 fps értékkel megy minden 2560*1440-ben, nekem ennyi elég. A VR szemüveg tud ilyet? Tényleg csak annyira értek hozzá, hogy rádugom a gépre, a Win10 lefrissíti és működik. :)
Helyet végülis tudok csinálni, de kényelmesebb lenne vezeték nélkül, a netem üvegszálas gigabit, azzal nincs gond.

#48162Raymond
Hát akkor ez ugrott, nem lesz VR szemüvegem, új videókártyára ilyen árak mellett kizárt hogy pénzt adjak érte.

[ Szerkesztve ]

(#48164) fatal` válasza ripla (#48163) üzenetére


fatal`
titán

VR-ban nem tudsz 30-40 fps-sel játszani. Fix FPS kell és 72 a minimum, különben jön a motion sickness. ASW-vel lehet trükközni, akkor felezett FPS van, cserébe szellemképes lesz, van, aki bírja.

A Quest 2 natív felbontása 5408x2736, ez kb. olyan élességet ad, mint egy full hd monitor. Ez 2,5x annyi pixel, mint egy 4k monitor. Persze a képélesség rovására állítható. Meg lehet a FOV-ot is csökkenteni.

Viszont a Quest 2-n PC nélkül is elég sok játékkal tudsz játszani, a saját platformján. Persze az említett játékok mind PC onlyk.

[ Szerkesztve ]

(#48165) Raymond


Raymond
félisten

"NVIDIA’s newest GPU architecture, Ada, features up to 3x NVENC. Paired with Split Frame Encoding, which utilizes 2x NVENC simultaneously, Video Codec SDK supports real-time 8k60 encoding for AV1 and HEVC formats."

Na, ugy nez ki az RTX 40-es sorozatnal megint faraghatnak par ms-t le az encode latency-bol az Air Link-nel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48166) ripla válasza fatal` (#48164) üzenetére


ripla
őstag

Magyarul akkor egy felső kategóriás kártya kellene mellé, leginkább talán egy RTX-es Nvidia? Mondjuk egy RTX 2060 12 Gigás már megfelelő lenne? Az olyan 150 körül menne, az még talán beleférne, talán...

[ Szerkesztve ]

(#48167) sheep válasza ripla (#48163) üzenetére


sheep
addikt

Sajnos az semmit sem jelent hogy adott felbontáson egy monitoron mit tud a kártyád. A vr röhögve kifingat bármilyen mai gpu-t, ha ki akarod maxolni a felbontást és a grafikát.
vr=kompromisszum, azt hogy mi fér bele a pénztárcád határoza meg.
A quest 2-t javasolnám én is, de sok jóra ne számíts. Eléggé le kell butítanod a grafikát hogy élvezhető legyen, és akkor meg lehet hogy csalódás lesz.
A vr-ral az a gond hogy ha nem megfelelő körülmények között próbálod ki akkor lehet hogy csalódni fogsz, ha viszont egy csúcsharveren egy csúcsjátékot próbálsz (pl. Alyx vagy egy jó szimulátor) akkor menthetetlenül beszippant. Ha teheted próbáld ki valahol előbb.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#48168) Raymond válasza ripla (#48166) üzenetére


Raymond
félisten

Inkabb egy 3060 12GB, azok vannak ennel olcsobban is a HA-n most hogy bedolt a banyaszat es mivel a kartya meg csak az iden ev elejen jott ki igy max 6-7 honaposak.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48169) ripla válasza sheep (#48167) üzenetére


ripla
őstag

Köszi az infót. Meglesni sehol nem tudom, erre sajna nincs lehetőségem a közelben.

#48168Raymond
De azok használtak, nem? Nagyon nem vagyok oda a használt cuccokért.

(#48170) Raymond válasza ripla (#48169) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, de ilyen arak mellett amik a piacon vannak es figyelembe veve hogy azok a kartya max fel evesek es garanciaval jonnek alltalaban azert nem olyan veszes a dolog. Ami fontos hogy 150e Ft nagyon sok egy 2060-ert, a 3060 joval gyorsabb es ugyan forintban nem tudom mert nem kovetem a bolti arakat, de EUR aranyokban 330/340 vs. 390, tehat olyan 20e Ft a felar csak. Gondolom Mo-n is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48171) fatal` válasza Raymond (#48170) üzenetére


fatal`
titán

150k-tól indul a 3060 újonnan az árukereső szerint. Persze a jobb variánsok drágábbak.

Semmiképp nem vennék 2060-at. 3060 ti 210-220. Viszont 3060 Ti áron van 6700XT is.

(#48172) ripla válasza Raymond (#48170) üzenetére


ripla
őstag

Most ránéztem az árukeresőn, 12 gigás 3060 kártya, Asus-tól, 161k. A Hardveraprón szinte hasonló árak mennek, csak a többsége 8 gigás. Egyelőre a gyári a nyerő, mert ahogy nézem, a használtak nem igazán követik az árakat.
Na most.
Egy ilyen kártya már elég lenne a Quest 2-höz, hogy élvezhető legyen?

szerk.: Nem, benéztem, az a 2060-as. Hmm... akkor viszont jónak tűnnek a használtak árai, de továbbra is ódzkodom tőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#48173) Raymond válasza ripla (#48172) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, egy 3060 mar boven jo hozza. Ahogy neztem az atlagar az arukereson olyan 170-180 kozott van a normalisabbakert, az egyventis oruleteket azert keruld :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48174) fatal` válasza ripla (#48172) üzenetére


fatal`
titán

Új Gainward 3060 van 170 ezerért, evga 175-ért.

[ Szerkesztve ]

(#48175) Raymond válasza fatal` (#48174) üzenetére


Raymond
félisten

EVGA-t mondjuk mar nem vennek :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48176) fatal` válasza Raymond (#48175) üzenetére


fatal`
titán

Itt Európában én sem. Lesz supportjuk, de itt Európában nem volt a legjobb sosem, inkább NA volt az ő területük.

(#48177) proci985 válasza ripla (#48172) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

b verzio a kivaras, talan bezuhan a hasznaltpiac a kovetkezo hetekben.

5500XT nem az igazi, de a topikban eleg sokan 980 / 290X szintu kartyakkal mentunk nagyon sokaig, szoval legrosszabb esetben lehuzod a grafikat az elejen es azert valahogy mennie kene. dirt rallyt azert meg kene birnia.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48178) ripla válasza proci985 (#48177) üzenetére


ripla
őstag

Ja, most jelentették be a 40* sorozatot, meglátjuk lejjebb nyomja-e az árakat.

(#48179) kiskuplung válasza Raymond (#48175) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ha látsz valami remek 4080 ajánlatot, ne fogd vissza magad, kérlek, és oszd meg. Az alternate.de-t fogom majd nézegetni, a 3070 is onnan van, de a boltról tőled hallottam :)

(#48180) Jacek válasza ripla (#48178) üzenetére


Jacek
veterán

Ezekkel az arakkal nem fogja, nvidia ezert arazott a 3xxx sorozat fole hogy azt vegyuk.

(#48181) Raymond válasza kiskuplung (#48179) üzenetére


Raymond
félisten

Van olyan erzesem erre a temara majd talan jovo tavasszal terhetunk vissza legkorabban :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48182) gulasoft


gulasoft
őstag

Sajnos a VR grafikus kártya igényes. DE! A q2 pont azért jó, mert nem kell hozzá gép! Ha VR beszippant, majd veszel kártyát a gépbe mondjuk karácsonra, hogy játszhass alyxot, hl2-őt....
DE csomó vr terem van az országban, bemész, kipróbálod bejön e. Én 4 éve karácsonykor voltam egy teremben céges bulin, berakták az arizona sunshinet, lehajltam félrefordított fejjel, kinéztem a faház egy résén és ott láttam hogy megy a zombi. Nem legugoltam, vagy lehasaltam (2 opció amit a nem VR játékok tudnak), hanem derékből oldalra dőltem, félrefordított fejjel kikukucskáltam a lukon. Ezt egyetlen flat sem tudja visszaadni, sőtt a VR-ból felvett videók sem. A VR után a flat olyan, mintha egy kulcslyukon kukucskálnál be egy 3D-s világba, vagy egy tank kémlelőnyílásán néznél ki. A VR körbevesz, nem csak jobbra és balra, hanem alul és flül is.
Ha hirtelen körbefordulsz, akkor azt tudnia kell követni a játéknak. Ha ez nem történik meg instant rosszullét. ezért kell a minimum 70FPS. És ezt 4k-ban mert a szemcsik cirka 2*2k-sak. A Q2 az adott vas, amit arra kiadnak, az mind tudja ezt a minimum követelményt. Persze gyengébb a grafika, de itt nem pixelesre kell gondolni, hanem kevesebb vektorból áll a textúrák gyengébbek, de a pixeleket nem fogod látni.
Tegnap előtt játszottunk a walkabout minigolf sweetopia dlc-jén, én azt hittem elcsöppenek. Mintha a rontó ralp rajzfilm cukorvilágában lettem volna. Nem kell hogy valami szuperszagos atomrealisztikus, a karakterek összes szőrszála külön lengedező legyen, mert ez egy mesevilág. Maga az hogy körbevesz elvisz.
És majd később veszel videókártyát a PC-hez ahogy megy lefelé az ár. A q2 akkor is ott lesz.
Én 4 éve nem játszom semmilyen flat játékot. Akkor ülök le flat elé, ha a cégnél lanparty van. 4 év alatt a lanpartikat kivéve tényleg nem ültem flat játék elé egy órát összesen.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48183) ripla válasza gulasoft (#48182) üzenetére


ripla
őstag

Nekem elsősorban Alyx-hoz kellene, illetve autószimulátorokhoz. Szóval most úgy vagyok vele, hogy akkor veszek VR szemüveget, ha tudok venni mellé videókártyát is, hogy egyszerre legyen meg mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#48184) Márton


Márton
nagyúr

1660 Ti-vel érdemes az FSR-t kipróbálni VR-hez? Mely appok használhatók vele a legjobban?
És pontosan hogy is kell berántani? Valami .dll másolásról szól? + felbontás állítás az oculus settingsben? mire?
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48185) fatal` válasza Márton (#48184) üzenetére


fatal`
titán

Nem kell másolgatni semmit. Ha a játék támogatja az FSR-t, akkor bekapcsolod a beállításokban és kész, nem működik mindennel.

Viszont szerintem borzasztó, mosott lesz tőle a kép. De egy próbált megér.

(#48186) Márton válasza fatal` (#48185) üzenetére


Márton
nagyúr

Én olyanokat olvastam, hogy 2 fájlt be kell másolni a játék mappájába (valami openvr).
Vagy ez csak a régi verzióval lett volna így?
Mosott? :Y Azt hittem pont élesebb +több fps. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48187) Raymond válasza Márton (#48186) üzenetére


Raymond
félisten

Mar mitol volna elesebb? Kisebb felbontason szamol es azt van felnagyitva.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48188) Márton válasza Raymond (#48187) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor itt semmi AI?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48189) Raymond válasza Márton (#48188) üzenetére


Raymond
félisten

Semmi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48190) fatal` válasza Márton (#48188) üzenetére


fatal`
titán

Az "AI" buzzword, semmiféle AI nincs csak komplexebb algoritmus.
De attól az még nem lesz éles, alacsonyabb felbontáson renderel és fel van nagyítva, csodák nincsenek.

(#48191) kiskuplung válasza Raymond (#48189) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én tudom mire gondol, az a neve, hogy vrperfkit

Van egy dll meg egy konfig file hozzá. Remekül működik, és online kapcsolgathatők a különböző lehetőségek, NIS/CAS/FSR közt

Plusz van egy fixed foveated rendering benne, debug módban tök jól be lehet körben lőni hogy mekkora részen legyen éles.

És működik. Nekem a green Hell vr enélkül médiumon akadozik, ezzel megvan a 90 fps maxra tekerve.

Az egyetlen hátránya hogy a dzsungel a távolban eszméletlen zajos, de én letojom, ha közben desktop grafikával csapatom a VR-t.

Más játékkal még nem próbáltam. Egy haverom írta tegnap hogy flight simulatorban kb dupla FPSt kap, de tudni kell hogy ő elég igénytelen szóval durván zajos lehet az a kép amit lát.

PSVR 2-t mindenki látta már?
[link]

(#48192) fatal` válasza kiskuplung (#48191) üzenetére


fatal`
titán

Ja hogy nem csak simán FSR-ről van szó.

A foveated rendering működik NIS/CAS/FSR nélkül is, vagy valamelyik mindenképp kell hozzá? És ez SteamVR-ra ül rá, vagy működik Oculus SDK-n is?

Ja látom már githubon, hogy igen, nincs közük egymáshoz. Lehet, hogy ezt kipróbálom majd, hátha hasonló eredményt lehet elérni, mint a FOV vágásával, pl. DiRT Rallyban.

[ Szerkesztve ]

(#48193) Raymond válasza kiskuplung (#48191) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor ez olyasminek hangzik amit aktivan kerulok :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48194) kiskuplung válasza fatal` (#48192) üzenetére


kiskuplung
őstag

Van hozzá egy OpenXR toolkit vagy mi a szösz, az erre a vrperfkit-re alapszik, és jó kis grafikus felületen kapcsolgathatod a lehetőségeket, nem muszáj a külön konfig filet basztatni, meg ugye benyalja a steam könyvtárat, stb.

Én green Hell vr-ral próbáltam, az Oculus store-ossal, azzal ment, illetve halvány emlékem van, hogy VTOL-lel néztem, de ott tuti nem a steamVRost indítom, szóval nem tudom.

Látom megtaláltad githubon, azaz. Szerintem érdemes megnézni a billentyűzet kombókat megegyezni és menet közben kapcsolgatni. Debug módban tök jól lehet látni. Még egyszer mondom ez nem csodaszer, részletgazdag képen mint a távoli dzsungel rohadt zajos, filmszerű képet eredményez.

Ja igen azt hiszem előfeltétele hogy ez működjön, hogy az oculus legyen a default OpenXR (az appban állítható), és utána asszem kell egy service restart is.

Virtual Desktopppal nem működik (legalábbis a green Hell el se indul), Airlink a tuti.

Szerk:
Ja igen a foveated rendering működik külön is,asszem.

[ Szerkesztve ]

(#48195) fatal` válasza kiskuplung (#48194) üzenetére


fatal`
titán

Jó nekem a config fájl, nincs vele bajom (szoftverfejlesztő vagyok, vagy mi, szóval mindennapos a melóban :D), github leírás szerint megy Oculus SDK-val is, majd piszkálom egy kicsit.

Air linket használok már, úgyhogy nem probléma. Foveated renderingre vagyok kiváncsi hogy milyen, bár szemkövetéssel lenne az igazi, de az nincs. :D

részletgazdag képen mint a távoli dzsungel rohadt zajos, filmszerű képet eredményez.
Az szerintem az upscaling miatt van. Legalábbis normál foveated renderingnek nem kéne ilyesmit okozni, csak a szélére elmosást.

(#48196) Geresics válasza Geresics (#48030) üzenetére


Geresics
addikt

Időközben összeraktam a rendszert, köszönöm mindenkinek a segítséget! :R
Már ki is próbáltam a HL:Alyx-al, és nagyon bejövős! :C

Viszont most újabb kérdéssel fordulnék hozzátok: a Quest2-n lévő játékokra ez úgy látom nincs semmilyen hatással? :F

Eddig csak pár játék van meg a Questen (Beat Saber, PistolWhip, Vader Immortal), de csak a Beat Sabert volt időm kipróbálni, de ott nem találtam semmi erre utaló option-st. Rákerestem a PC-s webshopban, de ott újra meg kellene vennem, hogy PC-ről futtathassam, és utána sem tudom, hogy hozna-e egyáltalán bármilyen különbséget a Questen lévőhöz képest.
Ha a gép erejét szeretném használni, akkor ne a Quest webshopjában keressek, hanem pl. Steam-en?
Tudom, naiv voltam, de én azt hittem, hogy a Quest a rajta lévő játékok futtatásánál is fogja tudni használni a PC erejét. Vagy valamit rosszul csináltam?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#48197) Márton válasza fatal` (#48195) üzenetére


Márton
nagyúr

"Nem kell másolgatni semmit. Ha a játék támogatja az FSR-t, akkor bekapcsolod a beállításokban "

Ha pedig nem támogatja a menüből, akkor kell másolgatni, konfigolni, nem? És vagy elindul vagy nem (van pár, amelyik ellenőrzi a dll-t)

Raymond:
Yesterday, AMD announced and detailed FSR 2.1, a new version of its AI upscaling tech.
Ok, lehet nem élesebb, de ott az éáj.
Vagy mégis? [link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48198) Raymond válasza Geresics (#48196) üzenetére


Raymond
félisten

A nativ jatekok a Quest-en futnak, azokhoz a PC-nek semmi koze. Akkor is mennek ha a PC ki van kapcsolva. Mindig a Quest-en futnak.

Az Oculus Store-ban a PC-n akkor erdemes jatekot venni ha mashol nincs meg mert Oculus/Meta exclusive vagy mert crossbuy, ami azt jelenti hogy megkapod a PC es a Quest native verziot is. A BS azon jatekok egyike ami nem crossbuy sajnos (csak a DLC-k azok).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48199) Raymond válasza Márton (#48197) üzenetére


Raymond
félisten

Az FSR mar az elso verziotol azert "elesebb" mert alapbol tul van tolva a sharpening. Es persze ezert ugy is nez ki sajnos ahogy kinez. Azoknal a jatekoknal ahol lehet allitani rajta ott azert ezt a reszt javitank lehet, de a disocclusion problema marad.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48200) Márton válasza Raymond (#48199) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát akkor lejjeb kell venni a konfigfájlban :)
Na majd csekkolom, csak lenne több időm.

Amit még nem értek, hogy nemrég jelentették be a 2.1.1-es verziót
viszont az openvr fsr dll már december óta 2.1.1-es.
Vagy ez csak véletlen verziószám egybeesés és az openvr még fsr 1.0-át számol?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.