Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) fatal` válasza kzolee216 (#49800) üzenetére


fatal`
titán

Rá tudnék, de nekem még no new updates available a headseten. :D Úgyhogy egyelőre marad 46-on.

(#49802) laccy88 válasza kolo (#49796) üzenetére


laccy88
senior tag

köszönöm a tippet!
Közben átlendültem a Q2 felé :U
Jól tudom, hogy ez a legjobb ár (amazon UK), amiért újként beszerezhető?

(#49803) Danecay válasza laccy88 (#49802) üzenetére


Danecay
őstag

Hát ha ez valóban megáll 151e Ft-ban akkor ez még a spanyol és francia Amazonos akciót is veri, én pedig megszívtam mert ma buktam 25e Ft-ot, mert éppen ma jött a visszaigazolás a spanyol Amazonról, hogy feladásra került az általam rendelt Quest 2, és már nem lehet módosítani vagy lemondani a rendelést.

(#49804) fatal` válasza Danecay (#49803) üzenetére


fatal`
titán

Már középárfolyamon is 170 ezer és erre jön még rá a 7% áfa különbözet és adott esetben a vám. Meg esetleg a várakozás, amíg levámolják és kifizeted.

Szerintem nem éri meg ilyesmit az Egyesült Királyságból rendelni a brexit óta.

(#49805) laccy88 válasza fatal` (#49804) üzenetére


laccy88
senior tag

hát remélem, hogy ennyiben megáll. (ez a lélektani határom :) )
Ez alapján nem jön rá más:

(#49806) fatal` válasza laccy88 (#49805) üzenetére


fatal`
titán

Az pl. látszik, hogy ezen nincs ÁFA, mert az import költség nem fedezi. Csodálkoznék, ha ez ennyiből megállna.
De ha megrendeled majd kiderül, legfeljebb visszaküldöd. :)

Én rákerestem, de 350 fontos árat láttam (ez a brit ár, az ottani ÁFA-val).

(#49807) Raymond válasza laccy88 (#49802) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ertem miert Amazon UK-rol rendelsz, semmi ertelme a Brexit ota. Rendelj az EU-n beluli FR-rol vagy az IT-rol!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49808) Danecay válasza Raymond (#49807) üzenetére


Danecay
őstag

Mert ha annyi amennyi a képen is látszik, és amennyit nekem is dob, akkor, az még az EU-s áraknak is odaver. Természetesen nekem is Brexit ugrott be először de az Amazon csak tudja, hogy nem uniós országból szállít, és hát ott van a Total Price. Ez mondjuk nem zárja ki, hogy megállítják a vámon és ráterhelik a magyarországi ÁFA-t, vagy az ÁFA különbözetet, kérdés, hogy mennyi az?

[ Szerkesztve ]

(#49809) Raymond válasza Danecay (#49808) üzenetére


Raymond
félisten

De nem annyi, az eszkoz ara AFA nelkul van* Amit ott latsz az csak a netto ar plusz a szallitas es a vam depozit. Aztan amikor megerkezik Mo-ra akkor arra meg itt rajon a +27% AFA igy szerintem osszesen olyan 190e HUF lesz.

*az a 138e HUF ott kb. 287 GBP, erre radobod a UK AFA-t es ott vagy a 349GBP arnal amibe ez a termek egyebkent kerul.

A helyzet viszont az hogy ahogy nezem mindenhol elfogyott es ezt a 399EUR-os RE bundlet mar az FR, IT es ES Amazon-nal is csak 1-2 honapon belul szallitjak.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49810) laccy88 válasza Raymond (#49809) üzenetére


laccy88
senior tag

Az Amazon ÁSZF-ben le van írva, hogy az "Import Fees Deposit" az adott országra van becsülve (az én példámnál M.o.-ra 7e, N.o.-ra 26e, Romániára 26e Ft-ot számol).
Ez az összeg változhat. Viszont Az AmazonGlobal-ra jogosult országok (köztük M.o.) esetén elvileg nem számolhatnak fel többletdíjat akkor sem, ha a becsült összeget meghaladja. :U
You won't be charged additional fees if the actual Import Fees are higher than the Import Fees Deposit we estimated.

(#49811) Danecay válasza Raymond (#49809) üzenetére


Danecay
őstag

Egy pillanatig sem vitatom, hogy úgy van ahogy írtad, főleg ha van is tapasztalatod benne. Nekem nincs, ez volt az első Amazonos rendelésem. Persze rendeltem már máshonnan külföldről, ebay, AliExperess, Banggood, stb, de amióta ez a vámos dolog bejött, csak az Ali-ról rendeltem, de még soha nem kellett vámot fizetnem, miközben ha jól tudom az ÁFA, már be van építve az árú eladási árába. Az Amazon filozófiáját nem ismerem, de mivel én Spanyolországból rendeltem meg a Q2-t, nem számítók egyéb bónusz fizetnivalóra, mint amennyit a végösszegben kifizettem, míg a UK-s Amazonnál, már nekem is lennének és vannak is kételyeim, főleg a kapott összeg miatt. Amennyiben ténylegesen annyi lenne a végösszeg akkor az lenne a very best buy, és sopánkodhatnék, hogy én drágábban vettem meg alig pár nappal ez előtt, amennyiben pedig nem, úgy örülök, hogy nem hezitáltam tovább és befizettem rá pár nappal ez előtt, mert mit Te is írtad, már nekem is 1-2 hónap szállítási időt ír, amennyiben most rendelném. Én mondjuk azt hittem, hogy ez ilyen Black Frideay, vagy Black November akció, és az árukészlet erejéig tart, de úgy látszik szerencsére nem az és a később gondolkodók, rátalálóknak is van módja megrendelni, még ha később is kapják csak kézhez.

(#49812) Raymond válasza laccy88 (#49810) üzenetére


Raymond
félisten

"Import Fees Deposit"

Ez a vamkoltseg. Semmi koze az AFA-hoz. Mivel exportaljak az arut igy a UK AFA-t leszamoljak rola, ezert van ott az a kb. 138e Ft ar mivel az 349GBP minusz 20% AFA, tehat kb. 291GBP.

Amikor majd megerkezik a csomag akkor fog toled a vamhivatal penzt kerni hogy megkapd a csomagot. Az AFA nem vicc, gondolkodj el egy pillanatra, ha ugy mukodne a dolog hogy UK-bol rendelhetsz barmit EU-ba ugy hogy se a UK se a helyi AFA-t nem fizeted akkor mindenki UK-vol rendelne. De nem rendel es ennek oka van.

Nezd, megrendeled es ha annyi lesz amennyit ott latsz akkor hurra, de en a helyedben inkabb tartanek a zsebemben 37e Ft-ot az atvetel idejere.

Csak hogy biztos legyena dolog - a hivatalos 349GBP-s Resident Evil bundle-t rendelted es az elado az Amazon ugye? Nem valami Marketplace-es olcsobb akarmi vagy egy Warehouse Deal?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49813) kzolee216 válasza fatal` (#49804) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Megnéztem és hát semmi változás teljesítményben. Amúgy standalone menüben is, amikor behozod az applikációkat rángat és látszólag droppolja az FPS-t.

Ez főleg az applikációk böngésznél vettem észre, amikor is a kezemmel fel le mozgattam a kurzort, fejemet pedig balra jobbra mozdítottam.

Ami szembetűnő, hogy a bejelentkezés után az avataromnak teljes keze van. Hát nem tudom ki találta ki, de rohadt zavaró. :D

Szerintem alapjába véve semmit nem csináltak azzal a bejelentéssel, amiket tettünk. Talán a határvonalnál megjelenő droppolás lett valamennyire javítva.

A fura, hogy 120hz-en kevesebb a dropp, mint például 80hz-en.

Ha így marad még januárban is, akkor kijátszom azokat a játékokat amik érdekelnek, majd meg a lecsóba a headset.

[ Szerkesztve ]

(#49814) Raymond válasza Danecay (#49811) üzenetére


Raymond
félisten

Spanyolorszagbol nincs vam csak az AFA kulonbozetet (21%->27%) rakjak ra mert EU-n beluli uzletrol van szo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49815) Danecay válasza Raymond (#49814) üzenetére


Danecay
őstag

Ezek alapján, még én is számíthatok egy 6%-os ráfizetésre, vagy esetemben ez már ténylegesen benne van a már kifizetett végösszegben?

SZERK: Úgy számolom, hogy ez szinte fillérre pontosan már a 27%-al terhelt ár.

[ Szerkesztve ]

(#49816) Raymond válasza Danecay (#49815) üzenetére


Raymond
félisten

EU-s Amazon mar a rendeleskor atszamolja az arat, te mar az Mo-i 27% fizetted.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49817) Danecay válasza Raymond (#49816) üzenetére


Danecay
őstag

Akkor jól számoltam :)

(#49818) kzolee216 válasza kzolee216 (#49813) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Kis érdekesség, holnap ezt is kipróbálom [link]

(#49819) fatal` válasza kzolee216 (#49813) üzenetére


fatal`
titán

Ott dropol, mert terhelt a CPU gondolom.

A guardian nekem nem dropol többet, de csak lowon és offon próbáltam. Viszont ez elég rossz hír, hogy ugyanolyan szar.

Tartok tőle, hogy sokáig így marad. Gondolom szarnak a PCVR-ra. Csak sajna nincs alternatíva. Talán majd a HTC új HMD-je, ha lesz belőle valami.

Egyébként szerintem egyre több embernek jön elő. Lehet, hogy valamelyik olyan feature okozza, ami verziótól függetlenül nem mindenkinek egyszerre aktiválódik. Ma is "jelentkezett" valalki az oculus fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#49820) kzolee216 válasza fatal` (#49819) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Lemódosítottam a Home belépőmet a legalapabbra és megszűnt a dropp standalone alatt. Azt hiszem a Buble vagy mi a fenét választottam. Holnap tesztelem PCVR alatt. Lehet maga a headset nem bírja szuflával. Ha ez javítani fog a link kapcsolatomon, akkor ez így szerintem be is igazolódik.

Főleg akkor reccent a alap home alatt, amikor bejött nekem a guardian. Közepesre van nekem beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#49821) fatal` válasza kzolee216 (#49820) üzenetére


fatal`
titán

Na hát az kész vicc lenne, ha a home csinálná. Én nem nyúltam hozzá, tavaly óta ugyanaz van beállítva.

Valami egyébként az encoding stack-kel is történt, mert, amit korábban simán bírt beat saber + OBS alatt profilt (recording), abból is lejjebb kellett most vegyek. Raymondnak a Quest 1-en meg felment az encode pár millisecet.

[ Szerkesztve ]

(#49822) a2d2 válasza kzolee216 (#49820) üzenetére


a2d2
addikt

Na érzem én hogy nálatok lesz a gond :D
Én tök jól elvagyok a HMD-vel.
Mondjuk egy Moss alatt nem tudom mi tudna beröccenni, bár hét elején toltam egy Synth Riders-t is és semmi röcögést nem éreztem experten sem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49823) kzolee216 válasza fatal` (#49821) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Megnéztem, PCVR alatt semmi változás, dobálja a frameket a link ugyan úgy. Lehet a headset lesz akkor a hibás, vagy nem tudom most már.

(#49824) fatal` válasza a2d2 (#49822) üzenetére


fatal`
titán

Elég rosszul érzed, mert elég sok embernek jön elő, tiszta rendszeren is (PC és akár FR a Questen is). Mondjuk standaloneban én csak ETT-t néztem.

Standaloneban nem igazán jelentkezik, csak a főmenüben. PCVR-on meg a link interface dobálja a frameket.

#49823: Azt se hinném, hogy egyszerre szarik be sokaknál. Szerintem valamelyik funkcióban csesztek el valamit, ezek ugye verziótól függetlenül nem mindenkinél egyszerre aktiválódik. És szerintem köze lehet a Quest Pro integrációhoz. Ha a tracking rendben van, akkor végülis nekem játszható, mégha idegesítő is, hogy időnként megakad egy picit. Kiváncsi lennék, hogy AMD kártyákkal is ilyen-e, de emiatt nem veszek egyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49825) Danecay


Danecay
őstag

Szoftvert muszáj frissíteni? Mert arra gondoltam, hogy amenniben shutteringek szoftvere problémára vezethetőek vissza, és csak nemrég vannak jelen, akkor miután megérkezik a Q2-m, addig nem frissítenék amíg rendbe nem teszik a dolgot.

(#49826) fatal` válasza Danecay (#49825) üzenetére


fatal`
titán

Ha nem vágod el a nettől, akkor lefrissíti magától sajnos.

(#49827) luikay


luikay
tag

Megnéztem ezt a Pico 4-et, tényleg szép a képe, viszont nekem visszatükröződnek a mögöttem lévő dolgok a kép szélén. Lehet kicsi a fejem. :U
Az RGB kamerák nagyon dobnak az élményen, AR cuccok jók lehetnek rajta.

(#49828) Raymond válasza luikay (#49827) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, fontos hogy jol passzoljon, nekem nincs light leakage oldalt igy nem tukrozodik, de sokaknak van a visszajelzesek szerint mert valahogy van hezag oldalt a keskenyebb fej miatt.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49829) Márton válasza luikay (#49827) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem zavaró, hogy nem valódi sztereó az AR kép?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49830) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Elsősorban laccy88 miatt írok, mert lehet neki ez is jó választás lenne ahhoz amire használni szeretne egy VR headset-et, mert ugye nála már az Oculus GO is szóba került, de én kellő ismeret nélkül nem szeretnék, vagy mernék kimondottan ajánlani, így a Ti véleményetek és meglátásotokra bízom, hogy mennyire lehet érdemes egy ilyen headset beszerzése. Egy FB csoportban találtam feltéve, azt sem tudom, hogy megvan e még, de egy elvileg teljesen új VIVE HTC Cosmos Elite VR cuccról lenne szó 100eFt-ért. Továbbá van egy 1 napos NEM Elite hírdetés is, 130e Ft-ért. Ha jól látom, ezek csak a headset-et tartalmazzák, Base station-t és kontrollereket nem.

(#49831) JoolsNOS válasza luikay (#49827) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az engem is zavart, de az azért kiküszöbölhető.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#49832) kzolee216 válasza fatal` (#49824) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Visszaraktam a PC-s szoftverből a V46-ot. Sajnos az új nem vállt be. Ezzel legalább 72 hz-en elértem, hogy ne droppoljon semmit AIR-Link-en. 5-10 percenként 1-2 frame-t vesztek.
Encoder Resolution Width: 2912 (így fixen beírva működik csak a buli)

(#49833) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Azt meg hozzateszem, hogy ugyan ezekkel a beallitasokkal a public teszt verzio droppol. Most mar tuti. 2 orat teszteltem, oda vissza ugralva a pc-s verziok kozott. :W
Lehet tolok ra egy backupot, mert ez csak rosszabb lesz, ha igy marad. Mind1 72 hz most boven eleg igy.

(#49834) Danecay válasza Danecay (#49830) üzenetére


Danecay
őstag

Esetleg, ha valakit érdekel, van most itt egy 1 hónapos Pico 4 VR 128gb is, 175e Ft-ért.
Félreértés ne essék, nem a csoportot akarom promotálni, kb. csak vagy 2 órája lettem tag én is. Csak az érdekesnek tűnő lehetőségeket osztottam meg most így hirtelen, csatlakozás után.

(#49835) Geradossz


Geradossz
aktív tag

Hogy a zsákomba kell normálisan felszerelni a bobo vr headstrapet? Meddig kell a questen rátolni??? Mindneki mondja hogy fel lehet hajtani a headsetet, nekem nem jön mert beleakad a faceid-ba.... Sőt kb nem is hajlik, csak a questnek a füle na meg am se nagyon tud hajolni mert ott a tépőzár is... Nekem kicsit csalódás az alap pánt sokkal jobb szerintem, egyedül az aksik miatt jó.

(#49836) kresz2


kresz2
tag

Sziasztok!
Ma lettem oculus quest2 2 tulaj.
Vettem egy nagyon szép állapotú használt darabot.
Rögtön kellemes meglepetés ért,mert ajándékba kaptam a beat sabert.
Van véleményetek a medal of honor above and beyond-ról?
Eléggé lehúzták a tesztek,de én mindig is szerettem a háborús FPS játékokat.

(#49837) Raymond válasza kresz2 (#49836) üzenetére


Raymond
félisten

Melyik Quest 2? Mert a 64GB-osra nem fer ra a jatek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49838) Apollyon válasza Geradossz (#49835) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Elsőre nekem sem volt világos, hogy a fenébe kell, nem is toltam rá eléggé, és lötyögött. Aztán mindkét oldalon eddig toltam be, és így már kényelmes: [link]
Arra figyelj, hogy lehetőleg egyszerre a két oldalon told neki.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49839) luikay válasza Márton (#49829) üzenetére


luikay
tag

Éreztem én, hogy fura valami... :DDD De ha nem mondod, nem jövök rá, hogy nem 3D-s az AR.

(#49840) Márton válasza luikay (#49839) üzenetére


Márton
nagyúr

óóóó, bocsánat :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49841) Geradossz válasza Apollyon (#49838) üzenetére


Geradossz
aktív tag

És a tépőzár hogy van neked? Nekem most teljesen be van tolva a végig, az a kb még 1,5 centi, de megnézem majd így.

(#49842) kiskuplung válasza kresz2 (#49836) üzenetére


kiskuplung
őstag

Medal of Honor helyett szerintem vedd inkább a Snipe elite VR-t.

A PC-s MoH-s gigantikus méretű, elavult VR mechanikás (láthatóan egy nem-VR játékot VR-osítottak menet közben), nulla fizika van benne és szaggat.
A Quest-es ugyanez, csak még ronda, pixeles és még jobban szaggat, szerintem néhol 30 fps sincs.

A második felétől amúgy egész jó kis játék lesz szerintem, ott már vannak jó pályák és jelenetek, csak addig el kell jutni :)

A Sniper elite-et viszont 2x is végigtoltam, először PC-n aztán Quest-en, bár én nagyon vártam már egy ilyen sniperes játékot. Mondjuk nagyon figyelni kell, hogy a PC-s verzió esetleg szebb-e mint a Quest-es :D Múltkor le volt árazva, 17 dollárra.

(#49843) kresz2


kresz2
tag

Köszönöm a válaszokat.
A sniper Elite VR már ismerős nekem,megvan a psvr verzió.
Csak éppen nem értem a végére,mert eladtam a konzolt.
Egyébként a 128 gb-os quest modellt vettem.

Igazság szerint az a terv,hogy csak kis ideig fogom megtartani,
mert elő van rendelve a psvr2.

A half-life alyx végigjátszás a fő cél,a héten megvettem akciósan.
Tudom,hogy a gamer laptopom nem túl erős,rtx 3050 kártya van benne,de talán alacsony beállításokon elfut majd.

(#49844) Apollyon válasza Geradossz (#49841) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A bobóhoz leszedtem előbb ugye a face covert is, és úgy fűztem be, amíg a tépőzár tart és a maga hurkába tudom ragasztani. Elég standard, nem is lehet elszúrni szerintem. Nekem jól tart amúgy a bobó, pedig a tarkót fogó részen le is cseréltem a párnát a mellékelt szilikon honeycomb-ra (tépőzáras az is), ami kisebb, de így az egész kényelmesebb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49845) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Nézegettem itt a fórumban taglalt játékokat.

A Lone Echo játékmenete és maga a játék is tetszik, viszont a oculus store szerint csak Rift és Rift S-el kompatibilis. Ez azért van így, mert ez PCVR game és az inkább a Rift profilja, tehát megy Quest 2-vel pl airlinken vagy kábelen keresztül? Minden olyan játék ami RIft kompatibilitást mutat az lényegében PCVR game?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49846) Apollyon válasza Aby_2014 (#49845) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam a Lone echo csak airlinkkel megy, VD-vel nem, de jó ez így.
Kiváló játék, én wireless tolom, azóta se próbáltam soha "zsineggel" a headsetet.
Amúgy megveszed, letöltöd, installálod és máris indítható, annyi, hogy az airlinknek kell mennie.
Ezt a külön rift és quest store-t én se nagyon értettem, de szerintem a quest storeban vásárolt cuccok a headsetre magára mennek, a rift store-osok meg PC-re. A Rift már nem is támogatott elvileg, szóval bárhonnan (rift vagy quest store) is veszel játékot a quest 2-vel tutira mennie kell.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49847) Aby_2014 válasza Apollyon (#49846) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Értem, köszönöm.

Már csak azt kell eldöntenem, hogy Climb vagy Lone Echo :), illetve kipróbálni, hogy mennyire megy stabilan wifi kapcsolaton a játék.
T-Com os Sagemcom5670-es eszközzel használ valaki Q2-t vagy kizárólag wifi6 képes routeren használja mindenki? Az Airlink minőségi tesztelésre van valamilyen ingyenes lehetőségem?

VD-t próbáltam youtube vidi naqyon jól nézett ki....

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49848) Geradossz válasza Apollyon (#49844) üzenetére


Geradossz
aktív tag

Akkor teljesen a tépőzár végéig van ragasztva jol értem?

(#49849) a2d2 válasza Aby_2014 (#49847) üzenetére


a2d2
addikt

Lone Echo

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49850) Raymond válasza Aby_2014 (#49847) üzenetére


Raymond
félisten

"Az Airlink minőségi tesztelésre van valamilyen ingyenes lehetőségem?"

Az Air Link egy beepitett funkcio igy eleve ingyenes.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.