Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) gulasoft


gulasoft
őstag

Itt index-el és g2-vel van lencsekép összehasonlítva a pico4-el. Azért a G2 még mindíg top.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48802) Raymond válasza Márton (#48799) üzenetére


Raymond
félisten

Ebbe ugy latszik tolnak valami penzt a marketingbol es a megjelent/bejelentett jatekokbol itelve igy remelem szoftver/firmware budget is van es egy darabig fejlesztik. Itt erkezett csak igazan a Bytedance penz. Tipikus (aranylag kis) kinai cegkent eddig a tamogatas is olyan volt. Peldaul a G2 4K-ra tavaly decemberben, a P3 Link-re iden majusban jott az utolso frissites az oldal szerint. A P3Pro kapott augusztusban de az is meg a 4.x verzio.

A kontroller erezhetoen nehezebb a Quest1 es Rift S kontrollernel (160g vs 130g) de a CV1-hez kepest szinte ugyanaz (160g vs 170g).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48803) milszab


milszab
senior tag

Na. F1.2022. 3070/HpReverb:

Menüben nagyon szép a kép. Játékon belül egy hányadék. :D Hogy jól fusson nálam VrMedium-ra kell lőni. De ha maxra is teszem a kocsi belseje lesz csak szebb, a környezet semmit sem változik. Ilyen remegés vagy mit írtok nálam nincs. El lehet vele bohóckodni, de megvenni nem fogom. Amúgy kár hogy az összes eddigi pályát, illetve a régi kocsikat, mint a 2020-ba nem rakják bele...

(#48804) -Solt- válasza macy (#48796) üzenetére


-Solt-
veterán

Az fatal asztala... :)

www.smart-bus.hu

(#48805) sakkay


sakkay
aktív tag

Ha megjon a pico4, mindegy hogy a pico storeban veszem meg a vd-t, vagy a gépemen a steamben?

(#48806) Raymond válasza sakkay (#48805) üzenetére


Raymond
félisten

Nem mindegy, a Pico store-ban vedd meg a HMD-ben vagy a telefon app-ban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48807) gulasoft válasza sakkay (#48805) üzenetére


gulasoft
őstag

A steamen nem árulnak natívon futó dolgokat. A pc-den kell futtatni egy vd klienset de az ingyenes.
[link]
A questhez is a quest store-ban veszed meg a vd-t, a pico ugyan az, amit natívan akarsz futtatni, azt nativon kell megvenni.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48808) gulasoft


gulasoft
őstag

Eszembe jutott valami. A questre a natív cuccok apk-ban jönnek ugye? Amíg nem istallálod fel ott van rajta az apk? Ha igen meddig tart azt átteni a pico-ra? Ez kalózkodás lenne? Hiszen megveszed, csak nem a saját eszközükben futtatod. Egyáltalán elfutna pico-n a questre írt játék, vagy a pico store-ban lévő progik mind valami pico-s configgal lettek újrafordítva?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48809) a2d2 válasza gulasoft (#48808) üzenetére


a2d2
addikt

Kalózkodás lenne, lehet hogy futna, de biztos nem lenne optimalizálva rá.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48810) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Sziasztok!

Tegnapi napon vásároltam egy új Quest2-t, amit a mai napon ki is tudtam próbálni. A kontrasztos részek amikor nem középen vannak, akkor homályosak (például a fehér betűk). Ez normális? Próbáltam igazgatni a szemüveget, vettem is hozzá egy Elite Strap-ot, illetve szemüveghez kiemelőt (nem vagyok szemüveges, de így szerintem valamivel jobb), de hiába állítgatom, akkor se lesz sokkal jobb.

Esetleg, ha le lehetne venni a kontrasztból, akkor lehet megoldaná a problémát, de arra se találtam semmi használható megoldást.

Valakinek esetleg van ilyen problémával kapcsolatosan megoldása?

Köszönöm.

(#48811) gulasoft válasza a2d2 (#48809) üzenetére


gulasoft
őstag

Van mondjuk a walkabout minigolf (jó ez pont megvan pico-n is, de csak példa). A PC-n megveszed, futtathatod amd, meg intel procin, ilyen olyan alaplapkon és kártyákon. Ha cseréled a géped azon is megy. Ugyan ez a natívoknál miért kalózkodás?
Egyszerre csak egy gépen futtatod, megvetted az apk-t, és megvetted a hardvert, most hardvert cseréltél, a progi ettől még meg lett vásárolva.
Kicsit fura hogy ez kalózkodás.Ez akkor valahol a natívok várárlói szerződésében deklarálva van, hogy csak meta eszközökön futtathatod?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48812) Raymond válasza gulasoft (#48808) üzenetére


Raymond
félisten

Atrakhatod, de nem fog menni minimum emiatt [link] Ha pedig ugy "rakod at" hogy menjen az kalozkodas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48813) Raymond válasza gulasoft (#48811) üzenetére


Raymond
félisten

Bocs, de nem igazan tudom elkepzelni hogy 2022-ben ez egy komolyan gondolt hozzaszolas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48814) gulasoft válasza Raymond (#48812) üzenetére


gulasoft
őstag

Ok, én közben meg találtam egy ilyet
[link]
Ez alapján gondolom akkor azért van ilyen sok progi már a pico4-re mert ezzel a pico-s sdk-val újrafordították őket sokat nem kellett nekik görcsölni. Persze ettől még meg kell venni a másik platformon is. Hát ezért nem fognak váltani azok akiknek metás natív progik állnak hegyekben. Valaki felvetette, hogy
De ez alapján azér várható, hogy a függetlenek megcsinálják ugyan ezt, főleg ha jó sok pico4 kel el a piacon, és ez azért jó előjel.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48815) kevike576 válasza gulasoft (#48800) üzenetére


kevike576
senior tag

Moss: Book 2 lacks WMR Support : HPReverb (reddit.com)

úgy néz ki G2-vel is tesztelve lett már, uh nem issue, hogy nem lett a WMR kiemelve a steam felületen !

(#48816) gulasoft válasza kevike576 (#48815) üzenetére


gulasoft
őstag

Én nem bírtam kivárni, megvettem natívan és pozitívan csalódtam. Teljesen jó grafika volt, két pálya között aránylag gyorsan váltott, tök fluid volt, kb 3 nap alatt végig is toltam annyira bejött. Most legalább a steames verzió is megjött.
Volt arról hír mitől késett natívhoz képest, vagy ez üzletpolitika volt csak?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48817) gulasoft


gulasoft
őstag

Jé van benne kézkövetés. Azt hittem ez is meta találmány. Az egyik ok amiért nem rendeltem pont az ilyen apróságok, erre kiderül, hogy ez is benne van. Hát meta felkötheti a gatyát, mert gondolom a qualcomm nem csak nekik ad ad el xr2+-os chipeket.
https://youtu.be/i6uMxzBMwLY?t=854

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48818) Jinxb1rd válasza kzolee216 (#48810) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Quest 2-nél ez a 'normális', én nem bírtam.

We are only Stardust...

(#48819) fatal` válasza -Solt- (#48804) üzenetére


fatal`
titán

Én OpenCompositeot próbáltam, de instabil, legalábbis DiRT Rallyban. Az az F1-gyel nem kompatibilis.

OpenXR toolkitben szerintem foveated rendering, upscaling meg ilyesmi van.

(#48820) fatal` válasza gulasoft (#48808) üzenetére


fatal`
titán

Nem valószínű, hogy a legtöbb dolog működne, mert szerintem specifikus Oculus API-kat használnak, ami a Picon nem lesz.

Abban sem vagyok biztos, hogy lenne controller support.

Kalózkodásnak mindenképp kalózkodás lenne.

(#48821) kevike576 válasza gulasoft (#48816) üzenetére


kevike576
senior tag

Sztem a második lehetett, tegnapig a holdban sem volt, hogy meg fog jelenni pc-n is.
De kit érdekel, lehet nyomatni 4K-ban :)

(#48822) fatal` válasza gulasoft (#48811) üzenetére


fatal`
titán

Mert ez egy zárt platform.

Ha megveszel egy játékot Xboxra, azzal sem veszed meg a licencet PC-re is.

(#48823) gulasoft


gulasoft
őstag

bestware-nél van még pico4. Ahogy néztem német, azaz eu-s, azt is írja, hogy a német 19%-os áfa van rajta. Ha rendelek magyarországra, akkor ki teszi rá a maradék 8-at?
(csak ha valaki akar rendelni)
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48824) fatal` válasza gulasoft (#48823) üzenetére


fatal`
titán

A boltnak kell rátennie a maradék 8-at, amikor rendelsz. De azt hiszem törvény szerint csak akkor, ha elér egy bizonyos összeghatárt amekkora összegben ide értékesít. Ebben az esetben neki kell az adót befizetni a magyar államnak.

Ez EU-n belül, EU-n kívülről importkor fizeti be a vámmal együtt a vevő az ÁFA-t.

(#48825) gulasoft válasza fatal` (#48822) üzenetére


gulasoft
őstag

Ahha. Ez akkor világos. Androidnak nincs valami szabálya arra, hogy ha valami android alapú akkor az nem lehet zárt?
Kicsit gusztustalan (ha ez a jó szó rá) hogy fogom a nyílt forráskódú andriodot kicsit megmókolom és zártá teszem. Megváltoztatok benne 1 bitet márt zártá tehetem?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48826) Raymond válasza gulasoft (#48825) üzenetére


Raymond
félisten

es #48817 + #48811

WHAT IS HAPPENING??! :Y

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48827) fatal` válasza gulasoft (#48825) üzenetére


fatal`
titán

Nincs ilyen. Az összes gyártó felülete zárt, ahogy a Google programok nagyrésze is.

Az AOSP nyílt, az egyedi fejlesztések nem. A kernelnek nyitottnak kell lennie a licenc miatt.

(#48828) Nazo válasza gulasoft (#48823) üzenetére


Nazo
tag

A bestware-nél is 3-5 napot ír a 128GB-osra, és 3-4 hetet a 256-osra.
Nemtudom bemerjem-e rendelni innen, vagy várjak inkább kitudja meddig az amazon.de-re.
Sajnos nem ismerem ezt a bestware-t aztán ki tudja mekkora macera gariztatni ha bármi probléma van. (Pedig mondjuk ingyen szállítanának Mo-ra)
Ti bepróbálnátok a bestware-t, vagy várnátok az amazonra?

(#48829) Raymond válasza Nazo (#48828) üzenetére


Raymond
félisten

Paran innen vettek naluk Reverb-et, tapasztalat igy talan van a topic-ban.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48830) Urby66 válasza Nazo (#48828) üzenetére


Urby66
aktív tag

Én vettem a Bestware-től Reverb G2-t. Nem volt velük gond, a V2-es verziót rendeltem és az is jött. A csomagolás nem sérült, számlát kaptam, bontatlan új eszköz érkezett, de pár nap késéssel ahhoz képest amit a honlapon írtak. Amíg vártam a kiszállításra kérdeztem levélben valamit, arra is válaszoltak.
Mivel problémám nincs a Reverb-el, ezért a garanciális ügyintézésről nem tudok mit mondani.

Én vennék tőlük újra, ha most szükségem lenne rá.

(#48831) Dyingsoul válasza Nazo (#48828) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Feljebb már írtam, én a G2-t onnan vettem preorder idején.
Nagyon korrektek voltak anno... A HP miatt csúszott a preorder. A HP semmiféle kompenzációt nem adott a csúszás miatt, talán csak az USA-ban kaptak azok akik a HP oldaláról rendelték. A Bestware viszont adott egy olyan 50$-os kupont, amit bármikor, bármire fel lehetett használni (nem volt megszabva minimális rendelési érték sem a felhasználáshoz) mert számukra fontos volt a vásárlói elégedettség, még annak ellenére is, hogy ők nem tehettek arról, hogy a HP nem készült el az ígért időben a headsetekkel (a HP talán valami 2-2.5 hónapot késett de már nem emlékszem pontosan). Így a G2 után vettem egy logitech egeret az ottani 50$-os kuponból amit ingyen kiszállítottak és ment fel apróra, eladtam aprón az egeret, hogy kicsit kompenzáljam a headset árát.
Szóval nekem nagyon pozitív velük a tapasztalatom, mindent megtesznek a vásárlóikért és az is mindegy, hogy Mo-ról rendeltem. :P

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#48832) gulasoft válasza Dyingsoul (#48831) üzenetére


gulasoft
őstag

Igen azt néztem én is hogy magyarország 0 forintos küldés, ami fura volt, mert a térképen 3-as zóna voltunk. Hát kíváncsi leszek mennyi lesz a és mikorra ha valaki rendel írja meg.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48833) Raymond


Raymond
félisten

Probalgattam tegnap meg kulonbozo beallitasokat a VD-vel a P4-en es ha minden osszejon akkor 90Hz-en a video buffering kikapcsolassal volt hogy 25-27ms latency is meglett. Marmint amit a VD kiirt, a valosagban azert tobb A2P a latency, de ilyen szamokat (vagy meg az eselyesebb 31-32ms) a VD-nel a Go-val vagy a Quest-el (72Hz) nem lattam. Ott a legjobb esetben 45-52ms volt. A video buffering-et viszont a VD-nel ahogy lattam nem erdemes kikapcsolni, inkabb legyen az a par ms plusz mint a szaggatas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48834) fatal` válasza Raymond (#48833) üzenetére


fatal`
titán

72hz-en nem is lesznek ilyen számok, 90hz-en ott is ilyesmi.

De a buffer kikapcsolást a fejlesztő sem ajánlja :) Ahogy írod is, jobb egy kis késleltetés, mint a szakadozás.

(#48835) Raymond válasza fatal` (#48834) üzenetére


Raymond
félisten

Marmint a P4-en 72Hz-en elert szamok is sokkal jobbak mint a Go/Q1 ugyanugy 72Hz-en, a 90Hz lehetosege es az azzal jaro tovabbi csokkenes csak bonusz.

Erdekes hogy a 150Mbps is ment rendesen, Air Link-el ezt az Archer C6-al (v2 modell) nem tudtam hasznalni, szaggatas volt a vege mindig 90-100 es felette a transfer miatt, ez a VD-t nem zavarja igazan.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48836) Márton válasza Raymond (#48835) üzenetére


Márton
nagyúr

Az alap képnézője mit tud? 2D/3D 180-360 mennek neki szépen?
Ugyanígy videók? 8k? :U
Esetleg egy ilyen krpano példát még megnézhetnél a browser-ében, mit mutat. :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48837) fatal` válasza Raymond (#48835) üzenetére


fatal`
titán

A legnagyobb előnye szerintem a pancake lens és az, hogy nem kell supersampling. Emiatt várom a Q3-at, mert ez hardvercsere nélkül is baromi nagy tempó boost lesz.

Csak a kínai cuccoknál sajnos ott van mellette ez is:
TikTok Parent ByteDance Planned To Use TikTok To Monitor The Physical Location Of Specific American Citizens

Persze a Meta sem jobb ilyen szempontból, de azért az nem egy diktatórikus állampárt tulajdona.

(#48838) Raymond válasza Márton (#48836) üzenetére


Raymond
félisten

Van egy 8K 360 3D demo video rajta, azt szepen lejatsza, mast nemigen probalgattam meg, egy 5400x2700 60FPS H265 3D 180-ast azt lejatsza rendesen, de az nem annyira meglepo. Az Ansel-es 3D 360-as kepek is ok voltak (8Kx8X OU) es a Ricoh Theta-val keszult 2D 360-ak is, de van egy 16K x 8K 2D 360-as kepem ott fura artefactok voltak lathatok. Olyan rombus alaku stiching error felesegek.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48839) sakkay válasza Raymond (#48806) üzenetére


sakkay
aktív tag

Ok, köszi. 3 , vagy 5 méteres kábelt javasolnám?

(#48840) sakkay válasza gulasoft (#48807) üzenetére


sakkay
aktív tag

Köszi, nem volt még standalone vr em, szóval láma vagyok hozzá:)))

(#48841) kiskuplung válasza kzolee216 (#48810) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ilyesmire gondolsz?

God raynek hívják az effektet, és a lencsék okozzák. Ezzel túl sokat nem lehet kezdeni, de a leírásod alapján mintha nem teljesen jól használnád a headsetet. A fogalom amit keresel, "sweet spot" névre hallgat, az a terület, ahol éles képet ad, és Quest2-nél ez elég kicsi, legalábbis a kijelző élességéhez képest szerintem mindenképp.

Viszont a Quest2-nél a szárakon is tudod fel-le forgatni a headsetet, ezzel szóval ne csak fel-le mozgasd amikor próbálod belőni a képet. Valamint 3 állásban lehet állítani a szemek közti távolságot is, bár megmondom őszintén, én nem ismerek élő embert akin ez segített volna...

Ezen kívül szerintem kb 3 percig fogod ezt figyelni, aztán te is kifejleszted magadban a VR-szemeket, vagyis leszoksz arról, hogy ha oldalra akarsz nézni akkor csak a szemeddel nézel oda, mert a széleken homályos a kép. Aztán rászoksz, hogy mint egy madár, az egész fejeddel odafordulsz :)

(#48842) Raymond válasza sakkay (#48839) üzenetére


Raymond
félisten

Semmilyet, a VD-nek 5Ghz ac vagy ax WiFi kell. A gyari kabeles streameles felejtos szerintem. Ha mindenkeppen akarsz kabelt venni akkor a gyari Oculus kabel alternativajakent hirdetett kabelek a jok mert azok vekonyabbak, konyebbek es hajlekonyabbak mint a standard 5m kabel. Ilyesmit [link] de mivel nekem a gyari Oculus Link kabel van en nem probaltam ezeket.

Egy ilyesmi [link] is kell hozza ha fules akarsz hasznalni vagy ha kozben tolteni is akarod akkor ez a dragabb [link] amit a Bestware is ajanl amikor rendelet ott a Pico 4-et.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48843) kzolee216 válasza kiskuplung (#48841) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Igen, erre gondoltam, köszi. :R
Még új vagyok a témában, de majd csak belejövök. :C

(#48844) fatal` válasza fatal` (#48819) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem egyébként nálam nem a CPU, hanem a VRAM a bottleneck, kevés a 10 giga a Q2 1:1 felbontásához DR2-ben. Ha CPU limitem lenne, akkor a felbontást lejjebb húzva nem gyorsulna rengeteget. A részletességet állítva viszont alig változik valami (nyilván a nagyon GPU terhelő dolgokat leszámítva).

Lehet, hogy upgradelni fogom a VGA-m, de hogy mire az majd kiderül, ha megjelennek az új AMD kártyák meg a 4080.

Egyébként használ valaki Air Linket AMD kártyával? Még mindig 100 megabit a limit, vagy a 6-os sorozaton működik a h265 és a 200mbit bitráta?

[ Szerkesztve ]

(#48845) a2d2 válasza kzolee216 (#48810) üzenetére


a2d2
addikt

Ez sajnos ilyen a Questnél.
Ha most vágsz bele a VR-ba akkor nagyon elgondolkoznék hogy kis tesztelés után visszaküldeném a Questet és vennék egy Pico 4-et.
Abban sokkal jobb a lencse, kijelző, ipd állítás, ...

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48846) -Solt- válasza fatal` (#48844) üzenetére


-Solt-
veterán

Csökkentsd 10%-l a CPU órejelét, ha kb 10%-t csökken az FPS akkor CPU limited van...

@Más: Olyannal találkozott már valaki, hogy órák alatt sem tölt fel 100%-ra a Q2? Gyári akkus pánt van rajta, eddig ezt nem tapasztaltam, de pár hete olyan mintha valami folyamatosan merítené...

www.smart-bus.hu

(#48847) fatal` válasza -Solt- (#48846) üzenetére


fatal`
titán

Kb. 30% a CPU használat. Nem hiszem, hogy az 5900x cpu limites lenne ekkora felbontáson.

Olvastam ilyen akkus problémáról, de az idle volt, hogy lerakták és jobban merült, mint eddig. Nekem powerbank van rajta, nem tapasztaltam problémát, bár én kikapcsolva töltöm mindig.

(#48848) kzolee216 válasza a2d2 (#48845) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Eddig csak VR szobában játszottam, azt hiszem ott is volt hasonló jelenség, de így akkor megnyugodtam. Kevés időm van, viszont 1 év alatt csak túl leszek azokon a játékokon amik érdekelnek. Addigra kiforr a Pico 4 is, lehet akkor teszek egy próbát azon is.

(#48849) -Solt- válasza fatal` (#48847) üzenetére


-Solt-
veterán

A CPU limit lehet szoftveres is, nem csak hardveres... az, hogy 30%-n ketyeg semmit nem jelent, attól még szoftveres limitbe ütközhet, főleg DX11 és régebbi API-k esetén.

Most kikapcsoltam és úgy töltöm, kíváncsi vagyok...

www.smart-bus.hu

(#48850) Raymond válasza Raymond (#48797) üzenetére


Raymond
félisten

Csak most tudatosult bennem igazan hogy mennyire dilettans az elso pontban emlitett 1440x1584 mint default render resolution! Es hogy mennyire tullottek a Q2 feature masolaskor :)

A P4 kijelzok 1:1 aranyuk igy annak a felbontasnak is 1:1 aranyunak kene lennie, tehat 1440x1440 vagy 1584x1584 stb. Ugy ahogy a VD csinalja P4-nel vagy ahogy a Reverb-nel a SteamVR-ban (szinten 2160x2160 kijelzok) vagy ahogy anno a WMR HMD-ken is az volt (1593x1593 az 1440x1440 kijelzok melle).

Szoval tenyleg van ott meg munka rendesen ami a szoftvert illeti :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.