Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) gulasoft


gulasoft
őstag

Én a 4070-re várok, ár érték araányban az szokott a legjobb lenni, és a 40-es sorozat kapja csak meg a dlss3-at. Addig ez a 2080 super vizes kibírja.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49752) kolo válasza laccy88 (#49721) üzenetére


kolo
csendes tag

Szia, én értem a dilemmádat, én is Go-val indultam, illetve elötte Google Cardboarddal, meg Daydreammel. Most nekem is Q2-m van, de arra jó volt a Go, hogy rájöjjek arra, hogy érdekel ez a világ. A Go VR Youtube-ra elég, már az Oculus TV nem megy vele. Asztali gépen a Trinus VR-al össze lehet hozni, hogy kicsit belekóstolj az alkalmazásokba is, de a kontrollere tényleg nagyon bekorlátozza. Kb egy használt telefon áráért hozzájutsz vele egy 3d videoszemüveghez, aztán ha tetszik és többet akarsz, akkor menj tovább. Azért ajánlja mindenki a Q2-öt, mert a végén ott fogsz kikötni és a többi meg tanulópénz volt. A "nem veszek Q2-öt mert drága" vagy "veszek Go-t elsőre" közül jó választás a Go.

[ Szerkesztve ]

Kolo

(#49753) Reibek válasza JoolsNOS (#49748) üzenetére


Reibek
senior tag

elsok közt volt 460 SLI-m 3 monitorral, még tesztet is csináltam anno ph-ra :)

(#49754) camaro79


camaro79
aktív tag

Egy nagyon jó összehasonlítás a dioptriás lencsékről.
G2-höz vroptician-t használtam, de többen javasolták a VR Lens Lab-et, mert nagyobb FOV-ot ad, és ez a legvékonyabb.
szóval most innen rendelten az Aero-hoz. MegLÁTJUK :)

[ Szerkesztve ]

(#49755) kzolee216 válasza fatal` (#49713) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Ma vettem észre, hogy a trackinget a standalone modban is dobálja a főmenüben állva (Úgy értem, hogy állok a menüben, mozgatom a kontrollert és azok döcögnek). Te ilyet nem vettél észre? Elem új mind a két kontrollerbe. Lehet ez lesz a ludas, mert pont olyan volt, mint a gépen a link alapú dobálás, csak itt a kontrollert nézve láttam ugyan azt a jelenséget. A Quest 2 meg kb. 2-3 hónapos, alig volt igazából használva, tehát mondhatni új.

[ Szerkesztve ]

(#49756) fatal` válasza kzolee216 (#49755) üzenetére


fatal`
titán

Standaloneban nem vettem észre ilyesmit, de nem játszottam úgy. Majd este megnézem ETT-vel.

De most 2 napja nekem rendben van a tracking, bár kicsivel még mindig gyengébbnek érzem, mint régebben, de ez a kihagyás miatt is lehet. A stuttering viszont továbbra is megvan, csak ritkábban és nem csináltam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#49757) kzolee216 válasza fatal` (#49756) üzenetére


kzolee216
aktív tag

ÁÁÁÁÁ. Belőttem 120 hz-re, majd elkezdtem a Boneworks-t tolni. A következőt vettem észre.
Semmi eldobás nincs mindaddig, amíg a rácsvonal meg nem jelenik. Ahogy odasétálok és a szemüveg betolja a vonalat, akkor jön a sok drop. Le akartam videózni, de folyamatosan kikapcsol a headset, amikor leveszem :D

(#49758) pRoject22 válasza fatal` (#49745) üzenetére


pRoject22
őstag

Red Devil és ASUS 3x8 pines, probléma megoldva, jöhet az XTX :D

[link]

¯\_(ツ)_/¯

(#49759) Márton válasza kzolee216 (#49757) üzenetére


Márton
nagyúr

kapcsold ki a guardiant a tesztre

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49760) fatal` válasza kzolee216 (#49757) üzenetére


fatal`
titán

Akkor tegnapelőtt ez volt nekem a probléma, nem igazán jó helyen álltam és 2x megbolondult a bal oldali controller. Tegnap nem jött elő, mert akkor normális pozícióm volt (BS-ben ugye nem mozgok annyit magán a játéktéren).

Viszont korábban nekem az encoder okozta, akkor nem meghülyült csak ilyen apró kihagyások miatti misselés volt.

Apró stutter most is van, bár nem néztem debug toollal.

Most használható, de azért jó lenne, ha megszűnne teljesen a stuttering.

Megnézem majd ETT alatt, mert a viszonylag kicsi hely miatt ott szoktam kézzel kinyúlni a játéktérből, mivel az asztal egy része egy ágy felé esik. :D

[ Szerkesztve ]

(#49761) kzolee216 válasza fatal` (#49760) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Töltöm a videót fel ide.

(#49762) kzolee216 válasza kzolee216 (#49761) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Tessék. Most gyorsan feltettem, majd a hangot leszedem belőle :D . Lehet a guardian széle kezdi el droppoltatni a linket. (120 hz-re volt állítva a Quest2)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49763) gulasoft válasza Aby_2014 (#49728) üzenetére


gulasoft
őstag

Na tamolna megcsinálta a downgradet és megy neki a RDR2.
Itt a leírás ami alapján csinálta:
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#49764) fatal` válasza kzolee216 (#49762) üzenetére


fatal`
titán

Na ezt majd kipróbálom, de nem hiszem, mert stationeryben is csinálja.

(#49765) Aby_2014 válasza gulasoft (#49763) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Köszi, majd rápróbálok, ma vettem át a szemüveget a postán :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49766) Márton válasza fatal` (#49764) üzenetére


Márton
nagyúr

próbáld full letiltva

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49767) kzolee216 válasza fatal` (#49764) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Gondolom, hogy csinálja, mert igazából ott is van egy határvonal.

(#49768) fatal` válasza kzolee216 (#49762) üzenetére


fatal`
titán

Egyébként valami amúgy is történt az encodinggal (vagy az OBS-sesl, az is frissült egy ideje), mert, ami preset rögzítéshez eddig gond nélkül ment, most nem olyan sima.

#49766: Nem akartam más játékban nekimenni a szekrénynek. :D De egy gyors próbát majd megnézek szimulátorozás közben. Csak azért van stationaryn, hogy ne kelljen állítgatni.

Viszont ebből tényleg az következik, hogy lehet, hogy a headset szoftverében van a hiba és nem a PC-s kliensben.

(#49769) kzolee216 válasza fatal` (#49768) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Megnéztem, stationary alatt is csinálja. Csak dugd ki a fejed és látni fogod. Sima desktop nézetben is elég durván tolja. Aki teszteli, az pls 120 fps alatt nézze, én is úgy próbálgatom. Lehet 72 fps-nél nem jön elő.

Burok alatt 72 fps úgy láttam, hogy stabil, (ott nem kukucskáltam ki), 90 fps-nél droppol burkon belül is.

Headset szoftvere lesz a szar szerintem.

(#49770) fatal` válasza kzolee216 (#49769) üzenetére


fatal`
titán

72 hz-en is szar volt. Viszont verseny közben is dobált frameket, akkor pedig nem hajolsz ki a "burok"-ból.

Majd megnézem teljesen kikapcsolva, kiváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#49771) kzolee216 válasza fatal` (#49770) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem a developer menü sajnos nincs beaktiválva, így azt én nem tudom meglesni. Kíváncsi vagyok, lehet megszűnik teljesen a problémánk. :D

Igaz, akkor se teljes a megoldás, mert HL-ba kitöröm a nyakam.

(#49772) fatal` válasza kzolee216 (#49771) üzenetére


fatal`
titán

Ha ez a standalone módot is érinti, akkor azt biztosan javítják.

Nekem be van kapcsolva a developer mode, majd megkeresem hol lehet kikapcsolni ezt.

(#49773) fatal`


fatal`
titán

Reggel jött egy update a PTC-re, a PC kliens verziója 47.0.0.264.341 lett.

Elvileg a headsetre is jött, de ott nem tudok belépni a PTC channelbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#49774) kzolee216 válasza fatal` (#49773) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem még: Oculus App Version 46.0.0.230.0 (46.0.0.229.0) :D

(#49775) fatal` válasza kzolee216 (#49774) üzenetére


fatal`
titán

Mert te a stabil ágon vagy, én felraktam a PTC-t a PC appból, hogy van-e változás, de nem volt. Aztán ígyhagytam.

A stabilból a 47 szerintem jövőhéten jön, legalábbis december első hetét írták.

(#49776) laccy88 válasza kolo (#49752) üzenetére


laccy88
senior tag

Köszönöm szépen Neked is a tanácsot!
Még egy gondolat jár a fejemben...
Q1?
A Go-hoz képest meg van az előnye, 3DOF helyett már 6DOF.
Illetve valahol ovastam, hogy még van rá frissítés (?)
A Q2 hardver oldalról (processzor, ram, felbontás stb) erősebb a Q1-nél. Viszont Q1-et 100e Ft alatt lehet látni (tételezzük fel, hogy ez nálam a határ)

(#49777) kzolee216 válasza fatal` (#49775) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Igen, én is próbaltam a public tesztet, de nemrég visszaraktam. Hát az még sz@rabb volt mint a stable. Droppolt mindenhol. De lehet akkor így feldobom újra.

Vicc, hogy minden frissítés csak ront a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#49778) Csavez™


Csavez™
veterán

Simezéshez akarom eladni az indexet, és egy darab base állomást vennénk szembe, ez így működni fog, vagy a beüzemeléshez 2 kell?

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#49779) fatal` válasza kzolee216 (#49777) üzenetére


fatal`
titán

Kezdetben nekem is mindenhol dropolt, váltogattam a verziót a tesztelgetéskor, aztán a PTC ugyanolyan lett, mint az előző stabil.

Olyan mintha 2-3 napja jött volna valami silent update magára a headsetre, ahol nem változott a kiírt verziószám. Az új betűtípust, színeket is így kaptam meg, frissítés letöltése nélkül.

(#49780) Raymond válasza laccy88 (#49776) üzenetére


Raymond
félisten

Ez kb. 250EUR, szerintem sok (lasd lejjebb*).

A Q1 nagyon orrnehez es a pant kenyelmetlen. Nincsenek hozza igazan 3rd party pantok csak "kenyelmesito" kit-ek, tehat parnazas amit a gyari pantra raraksz. Hatra kelleni fog valami ellensuly maskepp, vannak oda is mindefele csicsas megoldasok, de 2 darab duci C elem is eleg amit gumival vagy ragasztoszalaggal rogzitesz. Az arcparnara minimum egy szilikonos takaro kell vagy eleve egy 3rd party kit (ez valojaban mindegyik HMD-hez kell mert a gyari mint textil/szivacs es szetizzadod).

A jo:
- OLED kijelzok
- rendesen allithato IPD

A rossz:
- csak 72hz
- a HMD-ben levo dekoder nem olyan jo mint a Q2-ben igy 5-6ms decode latency helyett van 9-12ms plusz ott van hogy csak 72Hz igy PCVR streaming-nel nem tudsz olyan alacsony kesleltetest elerni mint a Q2-vel
- van mar nem egy Quest jatek ami csak Quest 2 exkluziv

A katasztrofa:
- EOL es nincsenek hozza alkatreszek/kiegeszitok. A legnagyobb problema a kontrollerek mert az nem tudod meddig birja, hogy hasznalta az elozo tulaj stb. es ha valamelyik lehal akkor uj nincs hasznalt pedig nagyon draga ha egyaltalan talalsz. A Q2 kontrollerek nem jok hozza, a Q1 es a Rift S hasznalja ugyanazokat.

*
A Q2 ujonnan 399EUR, tehat sporolhatsz 150EUR-t az aron, de hasznalt lesz, kiegeszitok nincsenek hozza ugy mint a Q2-hoz, a tamogatas is lassan le fog halni (feltetelezem a Q3 megjelenesevel jovore eltunik) es ha maghal a kontrollers akkor kereshetsz egyet es mar el is ment megint kb. 100EUR.
Ellenben egy 399-es Q2-vel vagy egy 2 ev garis termeked amit a gyarto meg a Q3 utan is tamogat, rengeteg 3rd party kiegeszito/tamogatas es minden VR tartalom megy rajta ami letezik.
Ha az a Quest 1 mondjuk 150EUR lenne es a tartozekok eleve meglennenek hozza akkor azt mondanam hogy OK, de 250EUR-ert a fentiek tukreben ugy hogy egy vadonatuj Q2 400EUR en nem vennem meg. Van Q1-em a megjelenese ota, tudom mirol beszelek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49781) kzolee216 válasza fatal` (#49779) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Megnéztem a 47.0.0.264.341 verziót. Valóban jobb lett és el is tűnt az a hiba részben amiről fentebb írtam.1-2 frame drop van, amikor megjelenik a határvonal.

Maradok ennél. Droppok most is vannak, de talán nem látni annyira. Köszi az infót a mai frissítésről. :R

Azért a Meta fórumon ott hagyom a videómat :D . Szívjanak csak.

[ Szerkesztve ]

(#49782) kzolee216 válasza kzolee216 (#49781) üzenetére


kzolee216
aktív tag

De az is lehet ma javították ezt, bár kétlem. :D

(#49783) fatal` válasza kzolee216 (#49781) üzenetére


fatal`
titán

Ez jól hangzik. Én ezt a verziót még nem néztem, csak az előzővel javulgatott, bár debug toolt nem néztem, mert a tracking volt a lényeg.

Kizárt, hogy ezzel ma csináltak volna bármit :D

[ Szerkesztve ]

(#49784) camaro79 válasza Csavez™ (#49778) üzenetére


camaro79
aktív tag

ha arra vagy kivancsi, hogy mukodik-e egy base stationnel a autosimezes, akkor az en utanaolvasasom szerint igen. :)

(#49785) Csavez™ válasza camaro79 (#49784) üzenetére


Csavez™
veterán

Jó pár helyen utána néztem, és írták, hogy a beüzemeléshez kell a 2db base, és utána megy egyel is (mondjuk ennek semmi értelme), de ez lehet az első vive-re volt csak igaz.
Köszi a választ. :R

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#49786) camaro79 válasza Csavez™ (#49785) üzenetére


camaro79
aktív tag

De neked volt tobb base is, mert room scale is jatszottal, nem?

[ Szerkesztve ]

(#49787) a2d2


a2d2
addikt

Na ez a Moss book 2 nagyon szuper volt, viszont pontosan 6 óra volt úgy hogy majdnem mindent felszedtem ami felszedhető. Az első résznél nekem 8-9 óra rémlik, viszont az kapott időközben egy ingyenes dlc-t is. Remélem itt is lesz, mert részemről nagyon ajánlott kategória.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49788) a2d2 válasza a2d2 (#49787) üzenetére


a2d2
addikt

Kevertem szerintem vagy az Alyx-el vagy a Lone Echo-val a játékidőt, megnéztem, ez a book 2 a hosszabb.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49789) fatal` válasza kzolee216 (#49781) üzenetére


fatal`
titán

Most megnéztem stationaryben. Semmit nem befolyásol a guardian és ugyanúgy dropol, de talán nem látszik annyira (meg hát wifin nem lesz 0 a drop talán sose, csak korábban nem néztük :DDD ).

Még majd megnézem roomscaleben is, de tegnap nem volt gond a controllerekkel, teljesen kikapcsolni azért nem akarom.

Talán még javulni fog, ha kijön az update a fejszettre is.

(#49790) fatal` válasza fatal` (#49789) üzenetére


fatal`
titán

A másik szobában roomscaleben sem befolyásol semmit a guardian.

Viszont ETT-ztem egy kicsit és mintha standalone módban is lenne stuttering. Szóval tényleg elképzelhető, hogy a headseten van valami és az okoz encoding lagot PCVR-ban és nem fordítva.

De a tracking a mai frissítéstől mintha ugyanolyan lenne már, mint korábban, vagy egy kicsit talán jobb is.

(#49791) Márton


Márton
nagyúr

Az érdekesség kedvéért nézd már meg kikapcsolt guardiannal is, tűkön ülök! :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49792) fatal` válasza Márton (#49791) üzenetére


fatal`
titán

Megnéztem már, semmi változás nem volt, azért írtam, hogy nincs hatása, sem annak, hogy bekapcsolva a szélére megyek, se annak, ha teljesen kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#49793) Márton válasza fatal` (#49792) üzenetére


Márton
nagyúr

ja, azt nem tudtam, hogy megnézted, csak odáig jutottam hogy
"teljesen kikapcsolni azért nem akarom."

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49794) fatal` válasza Márton (#49793) üzenetére


fatal`
titán

Jah, azt hosszútávon értettem, ha megoldotta volna a problát, bocsi félreérthető volt. :)

(#49795) tata21


tata21
tag

Sziasztok,
Star Wars Squadrons magyarítás létezik?

(#49796) kolo válasza laccy88 (#49776) üzenetére


kolo
csendes tag

Raymond jól körüljárta, 100e körül már határeset. Nézegesd az adás-vétel fórumokat és előbb-utóbb szembejön egy olcsó Q1.

Kolo

(#49797) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Megkaptam a headsetre a v47-et. Valszeg akkor már publikus. Én inkább nem is mondok még tapasztalatokat, mert csak 5 percre tudtam kipróbálni. (PCVR-ben nem érzek javulást, de tényleg csak 5 percem volt rá)

(#49798) kzolee216 válasza kzolee216 (#49797) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Közben kijött egy új Nvidia driver is, ha valaki tesztelne. :D

(#49799) fatal` válasza kzolee216 (#49798) üzenetére


fatal`
titán

Nem driver probléma lesz.

Na akkor mindjárt lefrissítem a headsetet, de gondolom, akkor semmi változás nincs.

(#49800) kzolee216 válasza fatal` (#49799) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Este 11 körül tudok ránézni majd. Hátha addig te meg tudod jobban lesni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.