Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) Raymond válasza LazaCCC (#48499) üzenetére


Raymond
félisten

Magasabb bitrate beallitasok mellett a latency is novekszik. Van alltalaban egy pont ahol egyszeruen feljebb ugrik mert a grafikus kartya es a halozati kapcsolat kombinacioja vagy siman csak a halozat nem birja. Tesztelni kell, az ODT Link Performance HUD mutatja (a zold vonal/szamok a bal felso grafikonon a transfer).

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48502) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Esetleg tudja valaki, hogy hol tudok hozzá jutni az eredeti fejpanthoz? Mert már elég ramatyul néz ki
Mosva is lett. Mielőtt valaki meg kérdezne miért nem az elite használom, van az is. De mozizashoz nem szeretem használnia mert nem kényelmes az ágyban fekve mozizni benne. Ahoz legjobb az, amit adtak hozzá.

(#48503) a2d2 válasza LazaCCC (#48500) üzenetére


a2d2
addikt

Akkor lehet hogy csak az encoding nem bírta a 1070-en? Megnézem majd a 3060ti-on is hogy azzal mit tud. Az már dual encoderes.
Most utánanéztem és elvileg a 1070-es is duál volt csak gyengébb.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48504) gulasoft válasza motown5l (#48502) üzenetére


gulasoft
őstag

Nézd mit találtam:
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48505) fatal` válasza gulasoft (#48504) üzenetére


fatal`
titán

:Y

27 ezer forint lesz mire ideér neki (középárfolyamon). :D

[ Szerkesztve ]

(#48506) Raymond


Raymond
félisten

VR Air Bridge - 99USD [link] :))

Megtarthatjak maguknak...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48507) Csavez™ válasza Raymond (#48506) üzenetére


Csavez™
veterán

A parasztvakítás, ez olyan mint a gamer wifi! :C

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#48508) fatal` válasza Raymond (#48506) üzenetére


fatal`
titán

Jó, de ez 5 pöttyös, az ugyanennyiért megvehető router csak 3 pöttyös. :DDD :DDD :DDD

(#48509) Busterftw válasza Raymond (#48506) üzenetére


Busterftw
veterán

Hehe, mondtam en a 100 dollart (eurot). ;]

(#48510) a2d2 válasza Raymond (#48506) üzenetére


a2d2
addikt

Egyetértek, 20e körül vevő lettem volna egyre de 50e-ért mehet a viccesbe.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48511) szacsee válasza fatal` (#48477) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ma elindult szerencsére de csak ahogy írtad is, viszont tegnap ugyanezzel a módszerrel semmi.

(#48512) FingR86 válasza LazaCCC (#48499) üzenetére


FingR86
őstag

nekem fel van téve egy netspeedmonitor alkalmazás a gépre, ami folyamatosan mutatja az óra mellett a fel/letöltési sebességet. Ha a VR megy, akkor annak mutatja az aktuális sebességét, mert ugye az hálózati forgalmat generál a gép felől és úgy mutatja mint feltöltési sebesség. De ugyanezt mutatja a feladatkezelő is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#48513) a2d2 válasza a2d2 (#48503) üzenetére


a2d2
addikt

Na mégsem olyan szar az AX3 pro. Questen mérve többszöri mérésre is 740Mbps-ot hoz a speedtest böngészőből. Utána átállítottam az Airlinket 200-ra és simán ment vele. Nem értem mi volt akkor múltkor.

Amúgy Subnautica alatt másnál is szar a performancia? most a tesztelgetés alatt bekapcsoltam a performance monitorokat Airlink alatt is és feltettem VD-t az alatt is és fixen 45 FPS-t tudok kihozni a játékból a 3060TI-al is!!! Sőt látszólag alig van hatása ha állítgatom a játék menüjében a grafikát. Nem vagyok képes natív 90FPS-t kihozni belőle! Telepítettem két modot (enhanced VR és függőleges fejmozgás követés vagy mi a másik), azok okozhatnak ilyent vagy valami más lesz? Úgy emlékszem hogy a 1070-el elég jól elvoltam még vele 72Hz-en és közepes beállításokkal. Szóval valami szerintem zavarja most.

Ja és látszólag VD alatt egy hangyányit mintha jobb lenne a teljesítménye, lehet kicsit visszaállok arra, már régen használtam.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48514) motown5l válasza Raymond (#48506) üzenetére


motown5l
senior tag

Köszi szépen a linket. 🥰. Épp néztem hogy van hozzá olyan kiegészítő amit rá kel húzni és olyan lesz mint az elite. Kényelmesebbnek néz ki és nem lesz olyan nehéz mint az elite. Köszi még1 x a linket.

[ Szerkesztve ]

(#48515) motown5l válasza a2d2 (#48513) üzenetére


motown5l
senior tag

Mennyi a ping? Mert az, nagyon lényeges. Nekem fent az emeleten hozza a 700Mb/s. Router lent van. A net sebessegem 1200 MB. Csak az a baj hogy a ping 21s

(#48516) a2d2 válasza motown5l (#48515) üzenetére


a2d2
addikt

Na azt nem is néztem külön.
Viszont performance monitoron néztem a latencyt.
100Mbps-nál kb 42ms
150-nél 43
200-nál 45
300-nál meg felmegy 600-ra :D
De visszavonom hogy 200-nál teljesen simán megy mert ugyan a latency sem sokkal nő meg ha körbenézek minden jónak tűnik, nincsenek fekete szegélyek körben a fejmozgásoknál, viszont feltűnik néha 1-1 hiba a képen, olyan mintha pixelhiba lenne.
Mondjuk utána kiraktam egy képet ahol zöld fénycsíkok szegélyezik a sötét hátteret és elkezdtem 10Mbps-tól állítgatni és nézni a képet és úgy látom hogy kb 50Mbps-ig jelentős a javulás, utána viszont ugyanúgy látom a fennmaradó kódolási hibát akár 200-nál is.
Szóval ennyi szöszmötölés után visszavettem az egészet 80-ra ahogy eddig állt :)

Viszont vagy tényleg elállítgattam valamit az elmúlt napokban a debug toolban vagy csak ez a performance monitor zavar meg, de olyan mintha VR alatt nem hasítana a gép. Lehet ennyire visszafogja az I7 6700 ezt a 3060ti-t?
A subnautica mint írtam katasztrofális teljesítményű. De tegnap ráindítottam a HL2-re és folyamat narancssárgában voltam. Szóval headroom nélkül éppen hogy tartotta a 90FPS-t, néha be is esett alá. A játékban ugyanúgy áll minden beállítás mint a 1070 alatt mikor néztem, 4xMSAA és be van pipálva a max részletesség meg talán valami jó vízminőség van még ott, nem nagyon lehet mit állítgatni ennél a játéknál.
Természetesen HD pakkot nem tettem még fel. Nem tudom eldönteni hogy nálam van-e a hiba vagy egy ilyen idős játéknak ekkora felbontáson ilyen konfigon nem is kellene vígan 100FPS felett szaladgálnia.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48517) a2d2 válasza a2d2 (#48516) üzenetére


a2d2
addikt

Na a HL2-nél lehetnek performancia gondok mert a régi engine leginkább egy szálon terheli a CPU-t, DX9-et támogat csak, ...
[link]
Simán lehet hogy ekkora felbontáson megeszi a 6700-amat.
Találtam is egy jobb linket, ez szerintem megmagyaráz mindent: [link]
Gyengébb/régebbi CPU-nál tanácsos kikapcsolni a víz tükröződést, ezt majd megteszem.
HD pakkot meg asszem elfelejthetem már a 8GB vram miatt is.

"Users with at least GTX 1060 6GB, GTX 1660, or RX 580 performance on this “GPU hierarchy” list should have little trouble with performance at default resolution"

Szóval itt kb teljesen mindegy hogy a 1070 vagy a 3060 csücsül a gépben egy gyengébb proci mellett.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48518) a2d2 válasza a2d2 (#48517) üzenetére


a2d2
addikt

Na subnauticához meg pont ezt a performance booster modot nem tettem fel ami itt a leírásban szerepel: [link]
Meglátjuk este.
Ahogy olvasom jó lesz ez, mert tegnap azt vettem észre hogy nem mindegy hogy merre nézek. Egyik oldalon simán hozta legalább a lefelezett 45 FPS-t de 180 fokkal elfordulva beesett egyből 30FPS-re pedig nem volt igazából semmi látványos arra felé.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48519) gulasoft válasza a2d2 (#48518) üzenetére


gulasoft
őstag

Azt tudtad, hogy a steamesnek van multiplayer modja? (Az epicessel nem tudtuk összelőni)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48520) peugeotmate


peugeotmate
őstag

(#48521) a2d2 válasza gulasoft (#48519) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, láttam a modok közt. Nekem Epic store-os van.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48522) a2d2 válasza gulasoft (#48519) üzenetére


a2d2
addikt

Viszont ma is rászántam órákat és egyszerűen nem tudom megfelelő működésre bírni.
60%-on pörög csak a gpu, miközben a headroom kb -160% és ilyen 30-45fps-eket sajtol ki magából.
Teljesen mindegy milyen beállításokat használok a játékban. Ez a performance mod sem hozta meg a sikert.
Ezt találtam még most este: [link]
Én is feltettem afterburnert meg rivatunert az új vga miatt tesztelgetéshez. Holnap este leszedek mindent és újrateszem a drivereket, hátha.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48523) milszab válasza a2d2 (#48522) üzenetére


milszab
senior tag

És a procid mennyire pörög hozzá? Lehet az lesz a gyenge pont.

(#48524) a2d2 válasza milszab (#48523) üzenetére


a2d2
addikt

Az sem pörög sajnos, arra is 50-60%-ot láttam csak az erőforrásokat megnyitva.
Nem értem mi van.
Mindenesetre úgy döntöttem éjszaka hogy elég lesz ebből mert 4. estémet csesztem el vele és megrendeltem ma a komponenseket egy am4 platformhoz. Ryzen 5500 másfélszeres gyorsulást hoz már csak nyers erőben is az I7 6700-hoz képest, plusz az alaplap is sokkal modernebb (Asus tuf gaming B550 plus), PCI-E 4.0, 2db M2, 2.5Gb ethernet, ...
Szóval behúztam egyből mellé egy 256-os nvme SSD-t is a rendszernek, a mostani 512-est megkapják teljes egészében a játékok mert most van ami már csak a HDD-re fért rá.
Ez ugyan már ebben a pillanatban is egy elavult rendszer az AM4 + DDR4 miatt, viszont ár/értékben szerintem kifejezetten jó és jobban ki lesz használva a 3060ti. Nem beszélve hogy egy teljesen friss rendszer install is lesz végre. Mondjuk win 11-et gondoltam most már feltenni mert van win 10 retail kulcsom, ahogy olvastam már nincs gondja a VR-al.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48525) kiskuplung válasza a2d2 (#48524) üzenetére


kiskuplung
őstag

Asszony mit szól hozzá hogy elvered a rezsire szánt lóvét, hogy jobban pörögjön a Subnautica? :) Vagy közölted vele, hogy erre feltétlenül szükséged van, és nem tudsz nélküle élni?

[ Szerkesztve ]

(#48526) a2d2 válasza kiskuplung (#48525) üzenetére


a2d2
addikt

Dehogy, úgy csináltam mint mindenki más itt a csoportban: az alaplapot használtan vettem és kint hagytam a teraszon, csak este csempésztem be a házba. A többi komponenst jövő héten hozza a futár amikor csak én leszek otthon az átvételnél.
A VGA cseréről tud és viszonylag jól fogadta de ez most már sok lett volna a kis lelkének.
Majd azt mondom hogy a Win 11 miatt húztam újra a rendszert ami ugye részben igaz is.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48527) kiskuplung válasza a2d2 (#48526) üzenetére


kiskuplung
őstag

Helyes, én is így szoktam, hiszen ha a ház nem változik, akkor az ugyanaz a gép :)

(#48528) Márton válasza kiskuplung (#48527) üzenetére


Márton
nagyúr

:C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48529) a2d2 válasza kiskuplung (#48527) üzenetére


a2d2
addikt

Ez természetes, enyém is már ütött-kopott még a core2duo-s időkből való.
Gondoltam is ma rá hogy behúzok hozzá egy usb3-as frontpanelt is a csomagba de nem találtam.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48530) Márton


Márton
nagyúr

Na, ki lesz az első Pico4 tulaj itt? :)
Megnéznék már egyet: "the distortion problem for the Pancake is not present. Lastly, the Pancake design does not have the chromatic aberration present like the Fresnel." :Y
[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48531) fatal` válasza Márton (#48530) üzenetére


fatal`
titán

Az 1:1 fenredering resolution eléréshez szükséges supersampling mennyiséget is befolyásolja ez?

[ Szerkesztve ]

(#48532) Márton válasza fatal` (#48531) üzenetére


Márton
nagyúr

Mindjárt jön Raymond.. :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48533) koanla válasza a2d2 (#48524) üzenetére


koanla
aktív tag

"Az sem pörög sajnos, arra is 50-60%-ot láttam csak az erőforrásokat megnyitva."

Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor a CPU összterhelése 50-60%. HA ez így van, akkor az azért lehet rossz hír, mert attól még hogy egy mai, sokmagos CPU "csak " 50-60%-on pörög, még simán elviheti azt az egy-két magot 100%-ba, ami igazán számít.

(#48534) Raymond válasza fatal` (#48531) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, nem kell annyi vagy egyaltalan nem kell. Plusz ott van meg az is hogy a kijelzok amiket ezekben az HMD-kben hasznalnak igy a pixel suruseg is sokkal nagyobb eleve igy attol is elesebb a kep.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48535) fatal` válasza Raymond (#48534) üzenetére


fatal`
titán

Akkor lehet, hogy a Q3 lesz jövőre a legnagyobb performancia upgrade a hardvercsere helyett. :D

(#48536) a2d2 válasza koanla (#48533) üzenetére


a2d2
addikt

Valami más lehet szerintem, mert tényleg bármit állítok nem változik szinte semmi.
Ráadásul a performance boost modot is felraktam, abban be lehet állítani hogy 2,3,4 magot használjon-e a játék és arra sem változik semmit. Valami nagy csalás lesz itt, de már nem foglalkozok vele, megvárom a jövő hetet hogy megjöjjenek a komponensek aztán újrarakom az egész rendszert.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48537) Danecay válasza a2d2 (#48536) üzenetére


Danecay
őstag

Bár nekem sem VR-om nincs (még), és a játékkal sem játszom, de ha generált magának a játék valamilyen konfigurációs fájlt, vagy fájlokat a Dokumentumokban, akkor meg lehetne próbálkozni azok törlésével. Tudom, újra be kell állítani mindent, de ha van ilyen, egy próbát megér. Én 2 játékkal is jártam így, hogy konkrétan teljes számítógép csere után sem ment jobban mint előtte, akárhová állítottam a grafikát, egészen addig amíg nem töröltem az említett fájlokat és nem generálódtak volna újra. Egy próbát esetleg megér.

(#48538) milszab válasza a2d2 (#48536) üzenetére


milszab
senior tag

Másik játékokkal is tapasztalsz ilyet vagy csak egy bizonyos játékkal? Az összes szálat monitorozod közben? Gondolom új driver van a gpu-hoz. Nem VR játéknál mi a helyzet?

(#48539) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Tegnap egy beta updatet felrakva eltűnt a PC asztal gomb. Még szerencse hogy a rendes update-ra visszakapcsolva visszajött, azt hiszem ez lesz az utolsó verzió, amit feltelepítettem. :C

We are only Stardust...

(#48540) gulasoft válasza Jinxb1rd (#48539) üzenetére


gulasoft
őstag

Ez volt nekem is, eltérő a fejszett meg a pc-s kliens verziószáma. Egy pc-s oculus progi repair megoldotta.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48541) a2d2 válasza Danecay (#48537) üzenetére


a2d2
addikt

Na megpróbáltam most azt hogy kitettem a játékot 4k-s TV-re, minden beállítást maxra húztam, valami eszméletlenül szépen nézett ki. A GPU végre pörgött így 100%-on, a CPU ugyanúgy 40-60%-on, kb 45-60fps között produkált így (a performance boos mod alatt is felhúztam az összes csúszkát maxra, így sokkal több mindent fel lehet tolni benne).
Ha csak az lett volna hogy VR alatt beesik a GPU 60%-ra mert nem tudja a 90FPs-t és ez miatt lefelezi 45-re akkor ok, de sajnos akár 35-40FPS-re is lement. Szóval valami VR hülyeség lesz ez.

@milszab: mindjárt indítok egy Walking Dead-et, azt is abbahagytam tavaly míg VGA-ra vártam. De az elég játszható volt mert a 72FPS-t tartani tudta anno a 1070-es alacsony-közepes beállításokkal.

@Jinxb1rd: én a héten vettem észre hogy nincs asztalom Airlink alatt. Azt hittem levették direkt valami miatt. Akkor nálam is valami verzióinkompatibilitás lenne? Mert nem jelzi az Airlink.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48542) gulasoft válasza a2d2 (#48541) üzenetére


gulasoft
őstag

Indítsd el a Pc-n az oculus setupot és kérj egy repairt.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48543) a2d2 válasza gulasoft (#48542) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, ez az asztal kérdést megoldotta. Kicsit reménykedtem benne hogy a többit is, de nem.
Sőt, most már a Subnautica főmenüjében sincs meg a 90FPS.
Walking Dead is beállítja magát full EPIC-re, de mire betöltődik a játék és a busz meg a receptek felé nézek beesik folyamat. És hiába veszem vissza maximális beállításról teljesen minimumra mindent, akkor is beesik ha a busz felé nézek.
Szóval hasonlóan a Subnauticához mintha nem reagálna a beállításokra.
Na megyek és tomb raiderezek amíg meg nem jön jövő héten a proci.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48544) macy válasza a2d2 (#48541) üzenetére


macy
addikt

Nálam is megy 4k-ban a Flight Sim meg a DCS frankón a tv-n, vr-ban meg dadog.

(#48545) luikay válasza a2d2 (#48543) üzenetére


luikay
tag

Akkor csinált nekem ilyeneket, amik megfogta a windowsos vírusírtó/tűzfal és nem futott az oculus log...

(#48547) Busterftw válasza Espla (#48546) üzenetére


Busterftw
veterán

Dupla aron. ;]

(#48548) Raymond


Raymond
félisten

Az eddigi reddit-es jelentesek szerint az Air Bridge semmit elonyt nem jelent a dedikalt router/AP konfiguracioval szemben. Ugyanaz a kesleltetes, ugy tunik semmi speci tuning nincs a firmware-ben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48549) fatal` válasza Raymond (#48548) üzenetére


fatal`
titán

Sejtettem. Könnyű config és könnyen hordozható, ha valaki laptoppal vrozik.

(#48550) LazaCCC válasza a2d2 (#48526) üzenetére


LazaCCC
tag

Áhhh, ezek a férfitrükkök :D
Én is úgy upgrdeltem a teljes gépet, hogy a kocsiban hagytam mindent, majd hétvégén kivittem a kisházba a PC-t kitakarítani és mindent kicseréltem benne. Utána két héttel később mondom kéne egy új gépház, mert ez a régi már elég nahh, az ugye nem volt tétel, szóval belement, átszeletem és tessék ....... utána mondom vannak itt régi alkatrésze, összerakok a nagylánynak egy asztali gépet, és mindent visszapakoltam a régi házba és megkapta a komplett korábbi gépem :D
De azt se vette észre, ahogy a PS3-ból anno PS4 lett, majd később PS4 Pro, mind fekete volt. Most már PS5 van, ahhoz vettem fekete borítást, az is átment a 'szkenneren' :D
Most fehér Arctis 7-es fejesem van, megjelent az új Steelseries füles, de abból sajna csak fekete van ... még ki kell találnom hogy lesz a fehérből fekete :)

Szerk: bár erre szokott jönni a 'haver vette de eladná olcsón' eset ...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.