Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) Raymond válasza gulasoft (#48100) üzenetére


Raymond
félisten

Ket dolog aztan hagyom:

1) "a hmd kábel hossza kb 2m kellene pluszba"

2) Mindkettot kell hosszabitani - HDMI es USB - lattal mar CV1-et? Nekem 6+ eve van. Mit ernel azzal ha a HMD-nel csak az USB-t hosszabitod? Es ha hosszabitasrol van szo akkor eloszor azt kell neki megnezni mint irtam hogy a HMD legalabb ugy mukodjon ahogy a dobozbol kivette, mert nem igazan celravezeto azon morfondirozni hogy az USB port/vezerlo miatt nem megy vagy a hosszabito miatt.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48102) gulasoft válasza Raymond (#48101) üzenetére


gulasoft
őstag

Kicsit fordítva nézzük de kb. ugyan azt mondjuk én is csak a hdmit látom problémásnak nem az usb-t mert az aránylag könnyen toldható, a hdmi nem. Innentől mindegy, hogy tudod e toldani az usbt meg kompatibilis e, meg háklis e meg bármi, mert a hdmi nem toldható, és ezzel le is van zárva a dolog, lényegtelen, hogy az usb toldást megeszi e vagy sem.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48103) Raymond válasza gulasoft (#48102) üzenetére


Raymond
félisten

"a hdmi nem toldható"

Termeszetesen toldhato a HDMI a CV1-nel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48104) Márton válasza Raymond (#48103) üzenetére


Márton
nagyúr

mint ahogy en is toldom.. :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48105) HatalmaGalus


HatalmaGalus
kezdő

Minden használt HDMI-m gyakorlatilag toldva van, mert került rájuk egy-egy mechanikus switch. Csont nélkül mennek a FHD-UHD tartalmak rajtuk több éve, semmi gondot nem okozott. 5m-es kábelen lógnak plusz 1-2m-ek.

(#48106) Reibek


Reibek
senior tag

igen ez lenne a lényeg amit gulasoft mond hogy elszeretném vezetni a plafonon és mire fe\le jön a hmd kábele nem marad elég hosszúság ahhoz hogy kényelmesen pl Beat Saber-ezzek

(#48107) Raymond válasza Reibek (#48106) üzenetére


Raymond
félisten

Miutan kiprobaltad hogy megy akkor aktiv (power injektor) toldas ajanlott mindkettohoz. Regi tema, a linkek termekekhez amit talasz mar nem biztos hogy aktualisak. Probalhatod passzivan is ha csak 2m kell, olcso dolog igy sokat nem buksz rajta ha nem megy, de inkabb az aktiv kabel javasolt.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48108) gulasoft válasza Raymond (#48103) üzenetére


gulasoft
őstag

Akkor írd meg neki mivel tudja toldani, és egy aktív usbt hozzárak, és ágyesz bugyesz. Az usb az elég szabvány ahhoz, hogy akkor egy ilyen aktívval indul és sajátjával megy tovább.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48109) gulasoft válasza Reibek (#48106) üzenetére


gulasoft
őstag

Aktív usb-t tudok kölcsönbe ha kell, én nem használom már. A többit meg akkor Raymond megírta.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48110) Csavez™ válasza Csavez™ (#48078) üzenetére


Csavez™
veterán

A 3ágú kábel volt a ludas (volt itthon a múltkori postából) legalábbis remélem, de közben rendeltem egy vive pro2-öt az amazonról, hát kíváncsi vagyok a különbségre.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#48111) izomman1


izomman1
senior tag

RX 6700 XT vételén gondolkodom. Meg tudnátok mondani, hogy AMD kártyán VR már jól működik? Tolják páran itt a VR -t AMD kártyával? Supersampling például szintén lehetséges steam VR ban ? (Nvidia kártyák kilőve sajnos sokat fogyasztanak) Köszi

(#48112) fatal` válasza izomman1 (#48111) üzenetére


fatal`
titán

Semmivel nem fogyasztanak többet. A 3070 ugyanannyit fogyaszt, mint a 6700XT (igazából az NV-nek 10 wattal kevesebb a TDP-je, de ez nem oszt nem szoroz).

[ Szerkesztve ]

(#48113) Raymond válasza izomman1 (#48111) üzenetére


Raymond
félisten

6700XT VR-ban = 3060Ti teljesitmenye 3070 fogyasztassal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48114) izomman1 válasza Raymond (#48113) üzenetére


izomman1
senior tag

Igazad van most hogy nézem tényleg a 3060 TI jobb választás fogyasztás tekintetében.
AMD kártyák egyébként mennyire jók VR ba? Supersampling et lehet benne állítani steam VR esetén? Ha jönnek a következő GEN kártyák AMD váltáson gondokodom ha a pirosak kevesebbet fogyasztanának azt hallottam 230 W ot fog már a kicsi 4060 as is enni 3070 es teljesítménnyel.. Ha VR ba már a AMD is felzárkózott nincs hátrány lehet arra nyargalok át vagy most 3060 TI re.. de ott nem nagy az előre lépés de most kicsit spórlósan próbálok VR ozni , mert speciális az esetem nem lakossági fogyasztóként kapom az áramot egy picit szívás ezért próbálok energiát racionalizálni. Quest 2 őzni nem igen akarnék (G2 élesség után ) tudom az az igazi spórlás na de PC VR én nem engedem..

[ Szerkesztve ]

(#48115) fatal` válasza izomman1 (#48114) üzenetére


fatal`
titán

4080 úgytűnik ugyanannyit fog enni, mint a 3080, dupla tempó mellett. Persze majd akkor derül ki, ha megjelenik.

Supersampling miért ne menne? Q2 mellé ajánlottabb az nv az encoder miatt, egyébként szerintem mindegy.

Ha a DLSS/FSR-re gondolsz, az szerintem VR-ban nem túl használható technológia, borzasztó mosott lesz a kép tőle (legalábbis ACC-ben, amiben próbáltam).

[ Szerkesztve ]

(#48116) Raymond válasza izomman1 (#48114) üzenetére


Raymond
félisten

Semmit nem tudni az uj kartyakrol igy az ilyenekre idot pazarolni felesleges. Majd ha kint vannak akkor latod mi a helyzet es aszerint veszel vagy nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48117) izomman1 válasza Raymond (#48116) üzenetére


izomman1
senior tag

Hát igen majd kivárom inkább a váltást ha bejön az új GEN és meglátjuk milyen a fogyasztás mert pletykára adni... GTX 1080 TI teljesítmény teljesen ok (Csak 290 wattot eszik max a kicsike tuningolva ezzel kezdenem kell rövidesen valamit ) nekem nem kell nagyobb FSR 2.1 amugy egész jó ezzel a kártyával is tű éles a Project Cars 3 is és egész jól megy 200 as supersamplinggel.. Nem tudom volt e már de használjátok egészséggel : [link]

[ Szerkesztve ]

(#48118) a2d2 válasza izomman1 (#48114) üzenetére


a2d2
addikt

Ti miket néztek? Csak mert S7evcsenko posztja után én is elkezdtem szemezni az amd kártyákkal (főleg a 8GB vram tántorít el) és pont hogy jobb a hatásfokuk. A 3060ti 200W körül fogyaszt, a 6700 xt kb 180W. A 3080 és a 6800 xt között meg még nagyobb a különbség, kb 50 watt az amd javára.
Ezeket a videókat néztem ma meg és eléggé függetlennek tűnik a srác mert pl a 3080-at ajánlaná inkább:
[link]
[link]

Nekem is fontos a fogyasztás, nem akarok tápot sem cserélni, a 1070-esem TDP-je 150 Watt, nem terveztem fölé menni de már látom hogy kénytelen leszek.

@fatsl: "4080 úgytűnik ugyanannyit fog enni, mint a 3080, dupla tempó mellett". Ezt kicsit nehezen hiszem el, mert az 5 éves 1070-esem 150W-ot eszik és azóta nézegetem a teljesítmény fogyasztás mutatókat az új generációknál és sajnos minimális évről évre az előrelépés :(

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48119) fatal` válasza a2d2 (#48118) üzenetére


fatal`
titán

6700XT TDP-je 230W. RTX 3070 220W.

3080 320W, 6800 250W, itt valóban van különbség.

Ez a TDP, a többi nem igazán érdekes, mert a VR maxon hajtja a kártyákat.

Bár offtopic, de szerintem egyébként szerintem ezekkel olyan túl sokat megtakarítani nem lehet. Ha játszol napi 3 órát, akkor havonta megspórolhatsz kb. 1-2 ezer forintot, ilyen szintről beszélünk. Ugyanakkor meg zörög sok helyen a pincében a 30 éves fagyasztó.

[ Szerkesztve ]

(#48120) proci985 válasza Raymond (#48113) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Alyx alatt viszont az a 12GB VRam biztos szamit. 5700XT kifogyott a 8GBbol

VRre 8GBs kartyat most mar nem vennek es adott esetben kivarnek. holnap 1700kor lesz bejelentes 4060-4090 stackre.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48121) izomman1 válasza proci985 (#48120) üzenetére


izomman1
senior tag

Na ez az nagy felbontásba VR ozunk a VRAM számíthat ezért is félek a kicsike 8 GB os 3060 TI től ezért gondolkodtam a 12 gigás RX 6700 XT ( vagy 3070 en ) de lehet megvárom a következő gent, de ahogy hallom ( pletyka ez is ) a kis kártyákra csak 8 GB V ram ot tesznek ( 4060) még talán a 4070 re is csak 12 giga kerül a mostani 1080 TI 11 gigához képest szinte semmi előre lépés de most nem is a teljesítmény a lényeg hanem , hogy valami hatékonyabb kártyára cseréljem le energia hatékonyabbra .. mert a régi modell már egészen elképesztőt eszik.. tudom a 3080 még többet de akkor is.. 170 et fogyaszt egy 3060 as ok szuper de az meg vissza lépés már nekem azért azt ne , hogy akadjanak a régi címek is..

[ Szerkesztve ]

(#48122) a2d2 válasza izomman1 (#48121) üzenetére


a2d2
addikt

De a 3070 is csak 8 gigás tudtommal, én is ezért kezdtem el az amd-ket nézegetni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48123) a2d2 válasza fatal` (#48119) üzenetére


a2d2
addikt

De a srácnál is maxon mentek a videóban, nem? Nem teljesen értem most ezt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48124) izomman1 válasza a2d2 (#48122) üzenetére


izomman1
senior tag

Itt folyamatosan a fogyasztást is méri a teszter ...
[link]

180-190 et eszik a 6700 XT ténylegesen a 3070 pedig 220 at és 12 VRAM van az AMD-n ezért gondolkotam rajta hogy ha supersampling fityfene minden megy rajta lehet nem is lenne annyira rossz az nekem.. 100 W áram fogyasztást megsporolnék azért az nem kevés ha sokat gémerkedek főleg hogy 100 meg 166 FT / kw os áram áramunk van jelenleg :(

Jav : na itt meg már ugyanannyit eszik videoja válogatja mit mutat : [link]

[ Szerkesztve ]

(#48125) proci985 válasza a2d2 (#48122) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sot a 3070ti is

izomman1: RDNA3ra novemberi startot mondanak. en addig kihuznam az 1080TIvel.

btw, OC kartyaknal a valos fogyasztas koszonoviszonyban se lesz a TDPvel, szoval ha ez is nagyon szempont, akkor ra kell nezni. egyebkent elvileg most szeptember-oktoberben tetoznek az arak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48126) Raymond válasza a2d2 (#48118) üzenetére


Raymond
félisten

Teljesitmeny [link]
Fogyasztas: [link]

Nem a szoftvert kell nezni mert az AMD-nel nem a komplett kartya fogyasztasat mutatjak az NV-nel pedig igen. Ezert van az hogy a 200W vs. 180W a valosagban az amit az IL linken latsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48127) izomman1 válasza proci985 (#48125) üzenetére


izomman1
senior tag

Igen ki kéne húzni talán mégse lesz olyan szörnyű a 4070 esnek a fogyasztása és bevállalom 230 W al... de azt mondják 285 lesz inkább :( na majd meglátjuk.. olyan energia zabáló szörnyetegem már van egy...

(#48128) fatal` válasza izomman1 (#48127) üzenetére


fatal`
titán

Csak az új sokkal gyorsabb lesz. FPS korláttal visszábbvesz a kártya a fogyasztásból.

Persze VR-ban ez nem játszik, mert kell a maximum teljesítmény.

(#48129) izomman1 válasza fatal` (#48128) üzenetére


izomman1
senior tag

De asztali játéknál ha leszabályozom az FPS-t akkor energiát tudok megspórolni? Hm nem is rossz tipp köszi! Felbontás is számít , hogy ha alacsonyabb felbontáson tolok egy játékot ( mondjuk nem 4k ba hanem full HD be és nem 100 FPS el hanem 45 el mondjuk akkor is kevesebb a fogyasztás?

[ Szerkesztve ]

(#48130) proci985 válasza izomman1 (#48129) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt az 1080TI is tudja

egy 6650/3060 kb 5700XT szinten tud, szoval tempora kb semmit nem nyernel a cseren, ilyen 10-20 kWh meg annyit penzben nem jelent.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48131) koanla válasza izomman1 (#48127) üzenetére


koanla
aktív tag

Nézd, nem szeretnék a zsebedben turkálni, de a fogyasztáson vergődés elég fura, amikor 500k-ba kerülő VGA-król van szó.

Csak hogy kontextusba helyezzük:
Ugye azt írtad, hogy 100 meg 166Ft/kWh az áram ára. És megitélésed szerint 100W-ot tudnál spórolni a fogyasztásban. Az mondjuk havi 30 óra játékot számolva pont kijön úgy 2000Ft-ra. Vagyis az 500000Ft-os VGA árát kb. 20 év alatt meg is spórolnád. Szerintem tuti üzlet.

(#48132) fatal` válasza izomman1 (#48129) üzenetére


fatal`
titán

A fogyasztás a GPU használattól függ. Anno megnéztem, hogy vagy 100-150 watt volt a különbség uncapped és fix 144 fps között Rocket Leagueben. Persze ez a szoftveres mérés, de kevésbé pörgött a GPU.

De egyébként 166 forintos villanynál, ha megspórolsz 100 wattot, akkor óránként nyersz 16-17 forintot. Havi 100 óra játéknál ez 1700 forint. Biztos érdemes? Nincs olyan géped a GPU helyett, amit sokkal érdemesebb lecserélni? Háztartási gépekre gondolok, azokkal jóval többet lehet fogni, mert sokkal többet mennek (hűtő pl.).

[ Szerkesztve ]

(#48133) izomman1 válasza koanla (#48131) üzenetére


izomman1
senior tag

Annyit hibádzik a számítás, hogy nem havi 30 órát játszom hanem heti 30 órát :)
Igen a hűtőt már lecseréltük de van egy rossz szomszédom aki miatt vagyunk ilyen áram számlába szarba (ideiglenes villany óra és ki tudja mikor lesz megcsinálva sajnos ) nem mindegy , hogy más 8 e fizet havi számlára vagy én 20 -30 at havonta azért az nagyon durca hónapról hónapra évekről évekre több száz ezer több éves távlatba meg milliós tétel.

(#48134) izomman1 válasza fatal` (#48132) üzenetére


izomman1
senior tag

Mondjuk ez a havi 100 óra már reálisabb akkor ez csak 1700 FT ot jelentene havonta? akkor lehet tényleg hagyom a fenébe főleg hogy az FPS -it is leszabályozhatom... Mindegy ettől függetlenül valami energia hatékonyabb kártyára majd egyszer váltok ami értelmes lesz a következő GEN be.. Azért nagyon hasznos tanácsokat adtatok köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48135) -Solt- válasza fatal` (#48132) üzenetére


-Solt-
veterán

Főleg, hogy 70 Ft a lakossági piaci ár... :)

www.smart-bus.hu

(#48136) koanla válasza izomman1 (#48133) üzenetére


koanla
aktív tag

Nem, rosszul írtam. 28 órát számoltam _hetente_, azzal jött ki 1920Ft 166 Ft/kWh áramár mellett.
Akárhogy is, a géped fogyaszt mondjuk 200W-ot eleve, a GPU meg egyen mondjuk _átlagban_! másik 200W-ot. Ha ez még plusz 100W-ra jön ki (amit csodálnék - még egyszer: nem csúsról, hanem átlagról beszélek), akkor nem 400, hanem 500W-ra jön ki a buli. Vagyis a géped üzemeltetése az egyik esetben 66,4, míg a magasabb fogyasztás mellett 83Ft-ra jön ki óránként. Ha engem kérdezel, azzal, hogy NEM használod a géped, megspórolsz óránként 66,4 (vagy 83) Ft-ot, míg a gyengébb VGA-val 16,6 Ft-ot. Ugye látod, hová szeretnék kilukadni?

Persze én miattam mindenki arra költi a pénzét, amire csak akarja. Csak egy kicsit fura nézni, hogy egy darab vasra hajlandó valaki kiadni félmillát, az üzemeltetésén meg 1920FT-os spórolna havonta...
Kisérteties a hasonlóság arra, mikor boldog-boldogtalan vette a dízel motorral szerelt autókat évi 8-10-15km-re. Vagy mondhatnánk a homlokzati hőszigeteléseket is - a régi árakon az is 10-20 éves megtérüléssel kecsegtetett és volt, aki 5cm vastagságút építtetett csak.
Azt mondom, hogy bármi spórolásnak az alapja a számolás. Nem kell hozzá semmi, csak egy "kockás" füzet és a végén kijön, hogy mi mennyi.

(#48137) a2d2 válasza Raymond (#48126) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, szuper linkek.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48138) fatal` válasza izomman1 (#48134) üzenetére


fatal`
titán

Nagyjából havi 2000 forintról van szó. Persze, ha valami bérelhető VR cuccot üzemeltetsz 20 géppel, akkor már más a szitu.

VR-ban az FPS limit nem nagyon játszik, ezt inkább 2D-re írtam és olyan játékoknál, ahol röhögve tolja ki a 144 fps-t a kártya. Ráadásul én Full HD-ban játszom. Nyilván egy modern cuccal 4k-ban nem lesz ilyen, pörögni fog a kártya.

#48135: Azt írta, hogy nem lakossági áron kapja (gondolom cég is van oda bejelentve).

(#48139) a2d2 válasza fatal` (#48138) üzenetére


a2d2
addikt

Ez nálam nagyrészt elvi kérdés (havi 20 órát játszok max, nyáron meg szinte semmit).
Egyrészről szívesebben támogatom azt a bandát amelyik nem erőből próbálja megoldani az FPS versenyt hanem fejlesztésekkel, gyártástechnológiai újítással, ... Másrészről környezetvédelmi hatása is van ha nagyobb léptékben nézzük a dolgot.
Persze 20-25 évvel ezelőtt nem számított még semmi nekem sem. Ment a vízhűtés meg a tuning. Képes voltam pl egy 333-as celeront lecserélni egy 366-osra pár hónapon belül mert annak nagyobb volt a tuningkapacitása, stb. Aztán szép lassan megváltoztam én is, próbálom csökkenteni az ökológiai lábnyomot ahol tudom. A tuningolásból viszonylag hamar kinőttem és 2016-ban már kifejezetten úgy állítottam össze az új gépemet hogy a lehető legjobb legyen a teljesítmény/fogyasztás mutató. Anno pl mindenki a 91W TDP-s I7 6700k-s processzort vette (pont a tuning miatt), én akkor a sima 6700-ast vettem a 65W-os TDP-vel ami kb 10%-al gyengébb a k-snál. VGA ügyben pedig a 10-es szériát nagyon eltalálták anno ilyen szempontból, megvártam a tavaszt és megvettem a 75W-os 1050 TI-t. Ez lett pár év múlva lecserélve a 150W-os 1070-esre a VR miatt. Na csak annyit akarok ezzel mondani hogy ha odafigyel az ember a komponensválasztásnál és nem arra megy hogy a lehető legbrutálisabb gépet összerakja akkor ilyen 100W-nyi fogyasztáscsökkenéseket simán össze lehet hozni szinte sebességbeli hátrány nélkül. Ez nem sok egy emberre vetítve, havidíjba meg aztán tényleg nem sok, de globálisan nézve már látszódna a hatása.
Ezért bánkódom hogy nagyon megállt ez a trend mostanában, kezdik a határokat feszegetni csíkszélességben. A fiam gépében pl egy 120W-os GTX 960 van, ez csak minimálisan jobb a 75W-os 1050 TI-nál! Szóval itt volt az utolsó nagy ugrás. Ezért kaptam fel a fejem amit írtak itt hogy a 40-es széria hasonló lesz ilyen tekintetben.
Mondjuk amíg bányászat címszó alatt ilyen bolygópusztítást csinálnak az emberek addig úgy érzem hogy nagyon durván a kisebbséghez tartozom ezzel a nézettel.

Ja igen, és Prius-t vezetek :DDD

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48140) gulasoft válasza a2d2 (#48139) üzenetére


gulasoft
őstag

Én egy leafet vezetek és van napelem a tetőn, és az éves fogyasztásunk 66kW lett (tehát marha zöldek vagyunk) , de egy 4070-re beruházok ha kijön, meg egy új alaplap processzor párosra is. Van amivel nem viccel az ember :-)

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48141) a2d2 válasza gulasoft (#48140) üzenetére


a2d2
addikt

Ja tényleg, napelemünk is van :)
Lehet hogy a 4070 nagyon jó mutatókkal fog rendelkezni. Jön az még idén?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48142) gulasoft válasza a2d2 (#48141) üzenetére


gulasoft
őstag

Azt írták, hogy decemberre beeshet. Karácsonyi ajándék.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48143) Jinxb1rd válasza a2d2 (#48141) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Te hány éve vársz a kártyavásárlással? :)

Most nem azért, de ennyi erővel vehettél volna egy 3060-at is, már nagyságrendekkel jobb lenne az élmény. Miért pont a legdrágább kártyára hajtasz, amit sosem veszel meg?

We are only Stardust...

(#48144) gulasoft válasza a2d2 (#48141) üzenetére


gulasoft
őstag

Az előzetes benchmarkok szerint az RTX 4070 fej-fej mellett halad az RTX 3090 Ti-vel, így rendkívül vonzó potenciális lehetőség azok számára, akik 10-es vagy 20-as sorozatú grafikus kártyáról szeretnének frissíteni, ami most mutatja a korukat.
A Kopite7Kimi kiemelte, hogy az RTX 4070 fogyasztása valamivel alacsonyabb lehet az eredetileg vártnál, ami azt jelenti, hogy az eredeti 300 W-os becslést kissé lecsökkentettük, és most már 250 W-on fog működni ez a GPU.
Becsléseink szerint az Nvidia RTX 4070 ára 600 dollár felett lesz, bár nincs hivatalos ár.
Csakhogy van egy rakat 30-as kártya a pacon, és lehet előbb azokon próbálnak túladni.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48145) gulasoft válasza Jinxb1rd (#48143) üzenetére


gulasoft
őstag

A 4070 nem a legdrágább, népszerűségban a 3070 alig marad el a 3060-hoz képest.

[link]
"Hardverfelmérésben látható, hogy a legnépszerűbb kártyák valójában az XX60-as változat, amelyet szorosan az XX70-es sorozat követ."

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48146) gulasoft


gulasoft
őstag

Az utolsó adat elég elszomorító.

Mondjuk tudjuk, hogy a q2 tulajok között soknak nincs hozzá gépe, tehát ez az arány még durvábban mehet a meta felé.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48147) a2d2 válasza Jinxb1rd (#48143) üzenetére


a2d2
addikt

Én egy türelmes ember vagyok, kivárom amíg normalizálódnak az árak :D
Most hogy kezdenek alakulni mondjuk egyre türelmetlenebb vagyok és már szívem szerint vennék de az eszem visszafog hogy meg kell várni az új kártyák érkezését. Nehezen fog telni ez a pár hónap.
Amúgy pont 3060 TI volt eddig a kiszemelt, de aggaszt ez a 8GB. Főleg hogy a 2016-os 1070-esen is annyi van. Szóval most lélekben átpártoltam a 6700 xt-re, de tényleg megvárom ki mit mutat fel év végén.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48148) Jinxb1rd válasza a2d2 (#48147) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Igen, de várni mindig lehet valamire. Most kártyára vársz, utána VR headszettre, aztán majd megint valami másra. Hónapokat, éveket vársz, ami idő alatt élvezhetted volna az új kártyád előnyeit is akár... Majd 90 évesen akarod élvezni a VR-t vagy most?
Februárban megvettem a 3060-at. Most olcsóbb mint akkor, igen. De én azóta maxon tudok játszani a játékokkal, egyáltalán nem érzek bánkódást, úgy érzem mintha 1 éve meglenne már a kártya.

Illetve még azt is csinálhattad volna, hogy veszel egy 3060-at addig, amíg nem jön ki az a kártya amire ácsingózol. Aztán eladod a 3060-at, ha már nem kell.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#48149) FingR86


FingR86
őstag

ma én is majdnem elcsábultam itt apron egy 3080ti-ra.
de szerencsére egy kupec volt az eladó és össze vissza ment a többet kínáló vevők felé. pedig jó áron lett volna 280 :U

(#48150) gulasoft válasza FingR86 (#48149) üzenetére


gulasoft
őstag

Sokat eszik. Tápot is kell cserélni ha ki akarod hajtani akkor procit is az meg majdenem bitos alaplapot is jelent.....

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.